صفحه 7 از 8 نخست ... 45678 آخرین
نمایش نتایج: از 61 به 70 از 80

موضوع: بیشترین ضررها و اشتباهات بورسی من

عضو عادی
    تشکر شده 108 بار در 29 ارسال

پاسخ : بیشترین ضررها و اشتباهات بورسی من

من ازسال 90 که با بورس آشنا شدم فکر میکردم که بازار بورس همانند بازار خرید و فروش کالا است که همواره باید سود کرد پس از یک سال خرید و فروش سرمایه ام از 180میلیون به 8.5 میلیون رسید . سپس بامطالعه کتاب های بورسی روش معاملاتی دکتر بنیامین گراهام را مناسب دیده و به ان عمل کردم . با 8.5 میلیون و 10 میلیون قرض و اعتبار 10 میلیون تومانی از کارگداری مفید با 28.5 میلیون محددا شروع کردم و تا کنون 7.5 میلیارد تومان ارزش سهامم است.

2. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید mohammad1871 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 455 بار در 179 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad1871 نمایش پست ها
    من ازسال 90 که با بورس آشنا شدم فکر میکردم که بازار بورس همانند بازار خرید و فروش کالا است که همواره باید سود کرد پس از یک سال خرید و فروش سرمایه ام از 180میلیون به 8.5 میلیون رسید . سپس بامطالعه کتاب های بورسی روش معاملاتی دکتر بنیامین گراهام را مناسب دیده و به ان عمل کردم . با 8.5 میلیون و 10 میلیون قرض و اعتبار 10 میلیون تومانی از کارگداری مفید با 28.5 میلیون محددا شروع کردم و تا کنون 7.5 میلیارد تومان ارزش سهامم است.
    یعنی کمتر از 10سال 270 برابر یا به عبارتی 27000 درصد سود کردی؟ !!!

4. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید خوش بین از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار(5)
    تشکر شده 7,217 بار در 2,183 ارسال

درود
    تکرار اشتباهات گذشته در یک ماه اخیر
    خرید و فروش مکرر در بازار ریزشی برای جبران ضرر قبلی ها و اینکه حدس میزدم بازار با توجه به رکود جهانی و فروش اوراق در داخل و خروج پول از بازار و سریال هسته ای وضعیت خوبی نخواهد داشت ولی باز ماندم برای جبران ضررها

و اینکه به نظر دوستان بیشتر افسوس هایی که خوردن نوشتن. اگر این کار نمیکردم و اون کار میکردم الان پولم فلان برابر شده بود.

آره منم اگر برمیگشتم به ۱۸ سالگی الان اوضاعم زمین تا آسمون فرق میکرد خخخخخ
    ویرایش توسط مدافع : 2022/07/15 در ساعت 17:51

ستاره دار (1) مالتی میلیاردر بورسی آواتار ها
    تشکر شده 2,860 بار در 839 ارسال

یکی از ضررهای سنگین من مربوط به گرفتن اعتبار در بازار ریزشی مهر ۹۷ تا بهمن ۹۷ بود اونجا نیز با اهرم اعتبار زیان سنگینی نوش کردم.

درس : در بورس ریزشی اعتبار مطلقا نباید گرفت و ترجیحا حتی در بورس مثبت

به استرس و ریسک بالاش نمی ارزد

7. 23 کاربر به خاطر ارسال مفید مالتی میلیاردر بورسی از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار (1) مالتی میلیاردر بورسی آواتار ها
    تشکر شده 2,860 بار در 839 ارسال

هر چند فضای مجازی خوب است و می تواند برای دسترسی به دانش و اطلاعات بورسی نقشی سازنده داشته باشد منتها در جهت عکس نیز نقش آفرینی می کند در پاره ای موارد

مثلا من خودم در سال های اول ورود به بورس ضررهای سنگینی از بابت همراه شدن با جو کاذب و دروغین برخی سایت ها و کانال های بورسی متحمل شدم در خرید و فروش سهام ولی الان اگر نگم کاملا بی تفاوت شدم نسبت به این هیجانات کاذب ولیکن بیش از ۹۰ درصد واکسینه شدم.

درس : هیچ گربه ای برای رضای خدا موش نمی گیرد

9. 11 کاربر به خاطر ارسال مفید مالتی میلیاردر بورسی از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 10,721 بار در 2,794 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط مالتی میلیاردر بورسی نمایش پست ها
    هر چند فضای مجازی خوب است و می تواند برای دسترسی به دانش و اطلاعات بورسی نقشی سازنده داشته باشد منتها در جهت عکس نیز نقش آفرینی می کند در پاره ای موارد

مثلا من خودم در سال های اول ورود به بورس ضررهای سنگینی از بابت همراه شدن با جو کاذب و دروغین برخی سایت ها و کانال های بورسی متحمل شدم در خرید و فروش سهام ولی الان اگر نگم کاملا بی تفاوت شدم نسبت به این هیجانات کاذب ولیکن بیش از ۹۰ درصد واکسینه شدم.

درس : هیچ گربه ای برای رضای خدا موش نمی گیرد
    ...ای کاش ...باقی کاربران هم در مباحث این تاپیک مشارکت می کردند...و دست اخر یک آماری گرفته میشد که ببینم بیشترین خطا و اشتباهی که فعالان بازار بورس را با ضرر مواجه می کند ..کدام مورد بوده ...

11. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید امیدازاد از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار(3) زندگی بدون بورس هرگز! آواتار ها
    تشکر شده 7,212 بار در 2,024 ارسال

درود بر همه دوستان

حقیقتا همه زیان میکنیم کم و بیش داره و هربار زیانها به شکل جدیدی آفریده میشود!! بنده خودم نیز همیشه زیان میکنم حتی همین حالا هم زیان میکنم اما نوع زیانها هست که متفاوت هست مقدارش هست که تفاوت دارد راهکار کمتر زیان کردن باید داد وگرنه متوقف شدنی نیست زیان کردن در بورس!!

راهکاری که خودم در بازار اینروزها استفاده میکنم را مینویسم بلکه مفید واقع شود زیان کردن در بازار بورس در رابطه با حجم خرید هست حجم خرید بالا هست که پدر سرمایه را در میاورد

تاکید بنده براین هست بخصوص در خرید اول یه سهم برای مثال فردا قصد خرید داریم همه جوره بنیادی و تکنیکال و توصیه دیگران خوب بوده اینرا با هر خوبی که باشد نباید با حجم بالا برداشت شما با 3درصد سرمایه بردار مثال خودم وقتی میخرم در مبحث امروز چه کردید نیز مینویسم خرید سهم ایکس با 3یا5درصد سرمایه

به هیچ عنوان وقتی سهمی پیدا کردیم نباید سودهای ان که اینقدر صعود میکند محاسبه کردیم حالا با 5درصد سبد خریدیم روزهای بعد کاملا هیجان اولیه و تعصبات و توهمات ما از پیدا کردن این سهم کاسته شده!! بررسی بیشتر میکنیم وضعیت منفی بود یا یر به یر یا با سود کم یا زیان کم خارج میشویم

اگر بقیه تحلیلها دال بر انتخاب درست بود و جو بازار و صنعت هم خوب بود از سهم بیشتر برمیداریم و درصد ان در سبد میاوریم بالا که خریدهای بعدی با چشم و گوش باز و بررسی بیشتر هست

کاری که بنده در خاور انجام دادم سال گذشته یا در شلرد انجام دادیم یا امسال در پالایشیها بمرور درصد ان بیشتر شد بقیه سهامی نیز که پتانسیل زیاد در ان نیافته ایم در مورد ان فقط یکبار مینویسیم و بقیه هم در زیان نمیاندازیم خودمان نیز راحت میتوانیم بفروشیم

حالا بازار صعودی شارپ باشد که هرسهمی خریدی صعود میکند شاید نیاز نباشد که بازهم داشتن حداقل سبد 3 سهمی لازم هست

برخی سهمی میخرند با درصد بالا از سرمایه تک سهم میشوند و سود چندبرابری میکنند از نظر بنده حقشان هست نان ریسکشان میخورند اما زمانیکه زیان شدید هم میکنند و نمادشان متوقف میشود ماهها و سالها انها هم باید قبول کنند که حقشان بوده که مدیریت سرمایه و سازوکارهای ان رعایت نکرده اند
    همانطور که از آیدی بنده پیداست تحلیلها و نوشته های اینجانب میتونه کاملا جوگیرانه باشد بنابراین با نظر و مسئولیت خودتان معامله کنید.

13. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید زندگی بدون بورس هرگز! از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال abdolhossein آواتار ها
    تشکر شده 6,707 بار در 1,448 ارسال

بزرگ ترین اشتباه بورسی من این بود که سال ها قبل با بورس آشنا شدم.
    ای کاش هیچ وقت نمی فهمیدم چنین بازاری وجود داره!
    الان دیگه سنم بالا رفته و راه برگشت ندارم.

ستاره‌دار(3) زندگی بدون بورس هرگز! آواتار ها
    تشکر شده 7,212 بار در 2,024 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط abdolhossein نمایش پست ها
    بزرگ ترین اشتباه بورسی من این بود که سال ها قبل با بورس آشنا شدم.
    ای کاش هیچ وقت نمی فهمیدم چنین بازاری وجود داره!
    الان دیگه سنم بالا رفته و راه برگشت ندارم.
    درود
    یه سوالی دارم شما ایدی دوم علیرضا حسنی نیستید؟؟؟ فقط ایشان بود که بدینگونه بازار بورس را تخریب میکرد

به هرحال سهامدار بودن و این صحبتها که همه را نا امید کند و از بورس فراری میدهد باهم در تناقض هست...

مدیریت سایت نیز لطفا بررسی کند...
    همانطور که از آیدی بنده پیداست تحلیلها و نوشته های اینجانب میتونه کاملا جوگیرانه باشد بنابراین با نظر و مسئولیت خودتان معامله کنید.

عضو فعال
    تشکر شده 10,721 بار در 2,794 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط جوگیر خان نمایش پست ها
    درود
    یه سوالی دارم شما ایدی دوم علیرضا حسنی نیستید؟؟؟ فقط ایشان بود که بدینگونه بازار بورس را تخریب میکرد

به هرحال سهامدار بودن و این صحبتها که همه را نا امید کند و از بورس فراری میدهد باهم در تناقض هست...

مدیریت سایت نیز لطفا بررسی کند...
    درود بر جوگیرخان !!البته ما که نه سابقه و نه دانش بورسی شمارانداریم !!!ولی قبول کنیم این دو سال ..این فشار روانی و مالی که بر بورسی ها رفت بر هیچ قشر و فعال اقتصادی نرفت ..از نقصان سرمایه بگیر تا شماتت همسایه !!ودوست و آشنا و فامیل که از هرگلوله ای بر آمیزاد کارگر تر است !!این وضعیت واقعا اعصابی برا کسی باقی نذاشته ...خرده گرفتن ازهم به نظرم ..کمی بی انصافی هست ما که سنگ ته جوب بورس هستیم ..یه کمی بیشتر رعایت همدیگه رو بکنیم ...همین حسنی خدابیامرز هم صحبتاش پر بیراه نبود .‌.و جاش در سایت خالی هست .‌‌زیاده جسارت شد بخشید !!

17. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید امیدازاد از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 7 از 8 نخست ... 45678 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع