صفحه 2 از 3 نخست 123 آخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 29

موضوع: نظرات رگنار لاتبروک!

عضو فعال رگنار آواتار ها
    تشکر شده 3,647 بار در 382 ارسال

پاسخ : نظرات رگنار لاتبروک!

درود دوستان

1. در خصوص شاخص ها هیچکدام هنوز سیگنال ورود به بازار صادر نکرده اند. اما در اینکه نزدیکی کف بازار هستیم و الان کم کم باید سهام مناسب رو برای موج صعودی بعدی خرید شکی ندارم. هر موقع از نگاه من، شاخص ها سیگنال ورود به بازار بدن چارتشون رو میزارم.

2. در خصوص پایین بودن ارزش معاملات متوجه هستم نشانه رکود در بازار است و چه عواقبی دارد اما به شخصه هیچ اهمیتی به این موضوع نمیدم و در استراتژی من هیچ نقشی نداره(چون الان میبینم اساتید در تلگرام و اینستاگرام میگن تا وقتی ارزش معاملات نیاد بالای 5 همت بازار برنگشته و.. که به نظر من هیچ اهمیتی نداره)

3. من سهامی که در واچ لیست دارم رو به دو دسته اصلی تقسیم کرده ام.(نگاه کلی که همیشه به بازار دارم)

الف) سهام نزدیک کف بنیادی (سهامی که میشه گفت در محدوه ارزندگی بنیادی قرار دارند، #مناسب سرمایه گذاری، #بدون حد ضرر تکنیکالی، #خرید پله ای، #قیمت خرید هرچه پایین تر بهتر، لطفا دقت شود که در این حالت چنانچه تشخیص محدوده ارزندگی بنیادی اشتباه باشد ضرر سنگینی به همراه خواهد داشت چون حدضرر نداریم.)
    ب) سهام بالاتر از محدوده ارزندگی بنیادی (سهامی که از همینجاها 30-40 درصد دیگه هم بریزن به جایی برنمی خوره، ولی چون چارت خوبی دارن ما صرفا دنبال خرید #تکنیکالی هستیم، #مناسب ترید،# رعایت حد ضرر تکنیکالی)

حال تا وقتی که شاخص ها سیگنال ورود به بازار ندادن(که هنوز ندادن) صرفا میتونیم از دسته اول بصورت پله ای کم کم خرید رو شروع کنیم(من خودم طی دیروز و امروز 15 درصد نقدینگی رو 3 سهم از گروه های زراعت، دارویی ، غذایی_لبنی خرید زدم)، اما از سهام گروه دوم(صرفا تکنیکالی) تا وقتی بازار کامل برنگرده نمیخرم چون اینها کف ندارن...

سبز باشید
    ویرایش توسط رگنار : 2022/10/19 در ساعت 22:47

عضو عادی
    تشکر شده 660 بار در 118 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط رگنار نمایش پست ها
    درود دوستان

1. در خصوص شاخص ها هیچکدام هنوز سیگنال ورود به بازار صادر نکرده اند. اما در اینکه نزدیکی کف بازار هستیم و الان کم کم باید سهام مناسب رو برای موج صعودی بعدی خرید شکی ندارم. هر موقع از نگاه من، شاخص ها سیگنال ورود به بازار بدن چارتشون رو میزارم.

2. در خصوص پایین بودن ارزش معاملات متوجه هستم نشانه رکود در بازار است و چه عواقبی دارد اما به شخصه هیچ اهمیتی به این موضوع نمیدم و در استراتژی من هیچ نقشی نداره(چون الان میبینم اساتید در تلگرام و اینستاگرام میگن تا وقتی ارزش معاملات نیاد بالای 5 همت بازار برنگشته و.. که به نظر من هیچ اهمیتی نداره)

3. من سهامی که در واچ لیست دارم رو به دو دسته اصلی تقسیم کرده ام.(نگاه کلی که همیشه به بازار دارم)

الف) سهام نزدیک کف بنیادی (سهامی که میشه گفت در محدوه ارزندگی بنیادی قرار دارند، مناسب سرمایه گذاری، #بدون حد ضرر تکنیکالی، #خرید پله ای، #قیمت خرید هرچه پایین تر بهتر، لطفا دقت شود که در این حالت چنانچه تشخیص محدوده ارزندگی بنیادی اشتباه باشد ضرر سنگینی به همراه خواهد داشت چون حدضرر نداریم.)
    ب) سهام بالاتر از محدوده ارزندگی بنیادی (سهامی که از همینجاها 30-40 درصد دیگه هم بریزن به جایی برنمی خوره، ولی چون چارت خوبی دارن ما صرفا دنبال خرید تکنیکالی هستیم، مناسب ترید،# رعایت حد ضرر تکنیکالی)

حال تا وقتی که شاخص ها سیگنال ورود به بازار ندادن(که هنوز ندادن) صرفا میتونیم از دسته اول بصورت پله ای کم کم خرید رو شروع کنیم(من خودم طی دیروز و امروز 15 درصد نقدینگی رو 3 سهم از گروه های زراعت، دارویی ، غذایی_لبنی خرید زدم)، اما از سهام گروه دوم(صرفا تکنیکالی) تا وقتی بازار کامل برنگرده نمیخرم چون اینها کف ندارن...

سبز باشید
    سلام لطفا اگه براتون امکان داره بفرمایید کدام سهام اگه ممکنه. سپاسگزارم.

3. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید amirardalan از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال رگنار آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط amirardalan نمایش پست ها
    سلام لطفا اگه براتون امکان داره بفرمایید کدام سهام اگه ممکنه. سپاسگزارم.
    درود

من چون جای دیگری سیگنال خرید و فروش اعلام میکنم، دیگه اخلاقی نیست اینجا همون ها رو دقیق بگم (نه اینکه کار شاقی اونجا بکنم منتها خب بحث اصول است)

اما من اینجا بخش اعظم واچ لیست خودم رو میگم و اکثرا از بین همینها(با توجه به تکنیکال و مدیریت سرمایه و...)در چند روز گذشته 20 درصد نقدینگی رو خریده ام و به مرور بعدا بقیه رو هم خواهم خرید.

زراعت: زگلدشت، تلیسه
    قندی: قزوین، قصفها
    دارویی: دبالک، داوه، کاسپین
    غذایی: روغنی(غگل، غبشهر) بسکویت ساز(غسالم، غویتا) لبنی(غالبر، غگلپا) سایر(غمهرا)
    کاشی: کپارس، کساوه، کترام
    سیمانی: ستران، سفارس، سفار
    خودرو: خدیزل، خزر، خفنر، خگستر، خاور
    ساختمانی: ثامید،ثعمرا
    شیشه و کانی غیرفلزی: کقزوی، کهمدا، کسرا
    نیروگاهی: بزاگرس، بجهرم
    تجهیزات: مادیرا، بموتو
    رایانه: های وب، مداران
    بیمه : البرز، ودی
    شیمیایی: کلر، شوینده، شکربن
    پالایشی: شبندر
    سایر: کماسه، وسدید، اهرم، فرابورس و..

لطفا دقت شود که انتخاب اینها در هر گروه لزوما بهترین P.e ها نیستند، و ترکیبی از بنیاد و چارت مدنظرم بوده است.

سبز باشید

5. 20 کاربر به خاطر ارسال مفید رگنار از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال رگنار آواتار ها

درود دوستان

یه چند تا نکته راجع به شرایط کنونی عرض کنم،نظرات کاملا شخصی است، نظر مخالف شما هم محترم است، قصد بحث با کسی را هم ندارم. صرفا بیان نظرات خودم است)

1. حاصل 44 سال حکومت ملاها بر سرزمین ایران را همگی داریم می بینیم. سرزمینی خشک و تکیده(آب و خاک و منابع طبیعی و معدنی و.. رو فروختن و خشکاندن) با مردمی فقیر و خشمگین!
    به گواه آمار خودشان، تقریبا 70 درصد مردم زیر خط فقر هستند. در طول حیات این رژِیم، همیشه مشکل بیکاری جوانان، تورم، کاهش مداوم کیفیت زندگی رو دیدیم. شما دیگه حتی یک نفر آخوند یا سپاهی رو هم پیدا نمیکنید که فساد، اختلاس و دزدی رو انکار کنه، همه میدونن هر کی هر چی تونسته دزدیده و داره میدزده.

2. در آسیب های اجتماعی هم که در همه زمینه ها رکوردهای جهانی رو زدن، از جمله در آمار اعتیاد، فقر، طلاق، خودکشی، افسردگی، سرقت، گدایی، خشونت خانوادگی، خیانت، فساد اداری، مهاجرت و..

3. امروز در جامعه ایران از بچه مدرسه ای گرفته تا دانشجو و معلم و استاد، از پزشک گرفته تا کارگر و کشاورز، از کارمند دولتی گرفته تا خصوصی، از باززگان و تجار گرفته تا صنعتگر و تولید کننده همگی ناراضی هستند. و همگی هم شعار مرگ بر دیکتاتور رو سر میدهند. چه کسی آنقدر کور است که اینها رو نبینه و ندونه؟!

4. شرایط حال حاضر بن بست کامل است! این فقط مردم نیستند که از این نظام قطع امید کرده اند بلکه خودشان هم هیچ امیدی ندارند، چون میدونن هیچ راهی برای بهبود شرایط اقتصادی مردم ندارن. از نماینده پارلمان انگلیس بگیر تا فلان مسول در کانادا همه شون تایید کرده ن که اینها دنبال اخذ پاسپورت اون کشورها هستند یا اینکه تعدادی ازشون از قبل رفتن اونجا..
    سرمایه اجتماعی این رژِیم در کمترین حد ممکن خودش وجود داره، یه تعداد کمی بسیجی کم سن و سال که شستشوی مغزی شده اند و باتوم به دست در حال سرکوب هستند، و تعدادی نظامی و آخوند که میدونن دارن پول مفت میگیرن. و گرنه بقیه مردم ناراضی هستند.

البته در این بین یه قشری از افراد سطح بالای جامعه طرفدار سرسخت حکومت هستند، از کاسبان تحریم بگیر تا اون نایاکی وطن فروش و خاین که نقش سرپوش گذاشتن بر جنایات رژیم برای خارجی ها و همچنین رساندن پول به رژیم رو داره. یا بسیاری از سرمایه داران که تو همین شرایط با انحصار واردات و.. تونستن ثروت هنگفتی به جیب بزنند، خیلی از رسانه های داخلی حکومت هم متعلق به همین هاست. اکثرا هم اصلاح طلب هستند و در حال مکیدن خون مردم اند. اینه که میبینید طرف سواد و ثروتی داره و در ظاهر نباید آنقدر نگران رفتن اینها باشه اما خب به دلیل منافع ش با هر حیله و نیرنگی شده به دنبال حفظ حکومت موجود است.

5. در این برهه حساس که خیزش سراسری مردم ستمدیده ایران شروع شده حواستون باشه که فریب بازیهای رسانه ای و جنگ روانی رو نخورید!
    فلانی گفته بیایید گفتگو کنیم! از این مضحک تر وجود نداره... شما راه گفتگو رو بسته بودید اونهایی هم که بهتون نامه زدن رو انداختید زندان وهنوزم اون تو هستند..
    یا اینکه میخوان با مقصر جلوه دادن ریسی بگن با انتخابات زودهنگام و... اوضاع رو درست میکنیم! مگر شرایط کنونی تقصیر ریسی هست؟! اینم یه ملای فاسد،قاتل و بیسواد هست مثل بقیه شون و شرایط الانم ربطی به ایشون نداره، مردم از این مراحل گذشتن و دیگه میدونن غیر از شخص اول بقیه تو این نظام یه مشت مجری فاسد هستند و قدرت تغییر چیزی رو ندارن.

یا اسیر بازیهای رسانه ای مثل شوک درمانی نشوید، مثل همین اخبار زندان اوین، ماجرای علی کریمی و مهران مدیری، و... اخبار دروغ از واسطه گری برای برجام، اظهارنظرهای عجیب از مسولین و..
    رژیم در این روزها میخاد هر طور شده با پمپاز اخبار ضد و نقیض و عیب و غریب کنترل ذهن مردم رو دست بگیره.... تا ذهن مردم منحرف بشه، ملت بشینن صحبت کردن و بحث کردن و نظر دادن و تحلیل کردن های چرت و پرت ...تا هم ذهنشان خسته بشه و هم تخلیه بشن... هدف اینه که طرف گول بخوره و بشینه اراجیف گفتن به اسم تحلیل جنگ روسیه و اکراین و اثراتش و...
    این روزها باید 95 درصد اخبار و تحلیل ها رو نگاه هم نکرد، تنها چیزی که مهمه اعتراضات و اعتصابات مردم هست ولاغیر...

مفاهیم علوم انسانی قابل تفسیرو تاویل و بحث است و هیچ مطلقی وجود نداره! از جمله بحث کردن در باره یک رژیم...
    اما به باورم هر شخصی با جدایی از هیاهوی رسانه ای و با رجوع به وجدان خودش میتونه با شرافتش روبرو بشه و در سمت درست تاریخ قرار بگیره...

ناله سوخته جانان به اثر نزدیک است ... دست خورشید به دامان سحر نزدیک است

سبز باشید

7. 12 کاربر به خاطر ارسال مفید رگنار از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار(5)
    تشکر شده 7,217 بار در 2,183 ارسال

درود دوستان

یه چند تا نکته راجع به شرایط کنونی عرض کنم،نظرات کاملا شخصی است، نظر مخالف شما هم محترم است، قصد بحث با کسی را هم ندارم. صرفا بیان نظرات خودم است)

1. حاصل 44 سال حکومت ملاها بر سرزمین ایران را همگی داریم می بینیم. سرزمینی خشک و تکیده(آب و خاک و منابع طبیعی و معدنی و.. رو فروختن و خشکاندن) با مردمی فقیر و خشمگین!
    به گواه آمار خودشان، تقریبا 70 درصد مردم زیر خط فقر هستند. در طول حیات این رژِیم، همیشه مشکل بیکاری جوانان، تورم، کاهش مداوم کیفیت زندگی رو دیدیم. شما دیگه حتی یک نفر آخوند یا سپاهی رو هم پیدا نمیکنید که فساد، اختلاس و دزدی رو انکار کنه، همه میدونن هر کی هر چی تونسته دزدیده و داره میدزده.

2. در آسیب های اجتماعی هم که در همه زمینه ها رکوردهای جهانی رو زدن، از جمله در آمار اعتیاد، فقر، طلاق، خودکشی، افسردگی، سرقت، گدایی، خشونت خانوادگی، خیانت، فساد اداری، مهاجرت و..

3. امروز در جامعه ایران از بچه مدرسه ای گرفته تا دانشجو و معلم و استاد، از پزشک گرفته تا کارگر و کشاورز، از کارمند دولتی گرفته تا خصوصی، از باززگان و تجار گرفته تا صنعتگر و تولید کننده همگی ناراضی هستند. و همگی هم شعار مرگ بر دیکتاتور رو سر میدهند. چه کسی آنقدر کور است که اینها رو نبینه و ندونه؟!

4. شرایط حال حاضر بن بست کامل است! این فقط مردم نیستند که از این نظام قطع امید کرده اند بلکه خودشان هم هیچ امیدی ندارند، چون میدونن هیچ راهی برای بهبود شرایط اقتصادی مردم ندارن. از نماینده پارلمان انگلیس بگیر تا فلان مسول در کانادا همه شون تایید کرده ن که اینها دنبال اخذ پاسپورت اون کشورها هستند یا اینکه تعدادی ازشون از قبل رفتن اونجا..
    سرمایه اجتماعی این رژِیم در کمترین حد ممکن خودش وجود داره، یه تعداد کمی بسیجی کم سن و سال که شستشوی مغزی شده اند و باتوم به دست در حال سرکوب هستند، و تعدادی نظامی و آخوند که میدونن دارن پول مفت میگیرن. و گرنه بقیه مردم ناراضی هستند.

البته در این بین یه قشری از افراد سطح بالای جامعه طرفدار سرسخت حکومت هستند، از کاسبان تحریم بگیر تا اون نایاک وطن فروش و خاین که نقش سرپوش گذاشتن بر جنایات رژیم برای خارجی ها و همچنین رساندن پول به رژیم رو داره. یا بسیاری از سرمایه داران که تو همین شرایط با انحصار واردات و.. تونستن ثروت هنگفتی به جیب بزنند، خیلی از رسانه های داخلی حکومت هم متعلق به همین هاست. اکثرا هم اصلاح طلب هستند و در حال مکیدن خون مردم اند. اینه که میبینید طرف سواد و ثروتی داره و در ظاهر نباید آنقدر نگران رفتن اینها باشه اما خب به دلیل منافع ش با هر حیله و نیرنگی شده به دنبال حفظ حکومت موجود است.

5. در این برهه حساس که خیزش سراسری مردم ستمدیده ایران شروع شده حواستون باشه که فریب بازیهای رسانه ای و جنگ روانی رو نخورید!
    فلانی گفته بیایید گفتگو کنیم! از این مضحک تر وجود نداره... شما راه گفتگو رو بسته بودید اونهایی هم که بهتون نامه زدن رو انداختید زندان وهنوزم اون تو هستند..
    یا اینکه میخوان با مقصر جلوه دادن ریسی بگن با انتخابات زودهنگام و... اوضاع رو درست میکنیم! مگر شرایط کنونی تقصیر ریسی هست؟! اینم یه ملای فاسد،قاتل و بیسواد هست مثل بقیه شون و شرایط الانم ربطی به ایشون نداره، مردم از این مراحل گذشتن و دیگه میدونن غیر از شخص اول بقیه تو این نظام یه مشت مجری فاسد هستند و قدرت تغییر چیزی رو ندارن.

یا اسیر بازیهای رسانه ای مثل شوک درمانی نشوید، مثل همین اخبار زندان اوین، ماجرای علی کریمی و مهران مدیری، و... اخبار دروغ از واسطه گری برای برجام، اظهارنظرهای عجیب از مسولین و..
    رژیم در این روزها میخاد هر طور شده با پمپاز اخبار ضد و نقیض و عیب و غریب کنترل ذهن مردم رو دست بگیره.... تا ذهن مردم منحرف بشه، ملت بشینن صحبت کردن و بحث کردن و نظر دادن و تحلیل کردن های چرت و پرت ...تا هم ذهنشان خسته بشه و هم تخلیه بشن... هدف اینه که طرف گول بخوره و بشینه اراجایف گفتن به اسم تحلیل جنگ روسیه و اکراین و اثراتش و...
    این روزها باید 95 درصد اخبار و تحلیل ها رو نگاه هم نکرد، تنها چیزی که مهمه اعتراضات و اعتصابات مردم هست ولاغیر...

مفاهیم علوم انسانی قابل تفسیرو تاویل و بحث است و هیچ مطلقی وجود نداره! از جمله بحث کردن در باره یک رژیم...
    اما به باورم هر شخصی با جدایی از هیاهوی رسانه ای و با رجوع به وجدان خودش میتونه با شرافتش روبرو بشه و در سمت درست تاریخ قرار بگیره...

سبز باشید

9. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید مدافع از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 436 بار در 135 ارسال

درود دوستان

البته در این بین یه قشری از افراد سطح بالای جامعه طرفدار سرسخت حکومت هستند، از کاسبان تحریم بگیر تا اون نایاکی وطن فروش و خاین که نقش سرپوش گذاشتن بر جنایات رژیم برای خارجی ها و همچنین رساندن پول به رژیم رو داره. یا بسیاری از سرمایه داران که تو همین شرایط با انحصار واردات و.. تونستن ثروت هنگفتی به جیب بزنند، خیلی از رسانه های داخلی حکومت هم متعلق به همین هاست. اکثرا هم اصلاح طلب هستند و در حال مکیدن خون مردم اند. اینه که میبینید طرف سواد و ثروتی داره و در ظاهر نباید آنقدر نگران رفتن اینها باشه اما خب به دلیل منافع ش با هر حیله و نیرنگی شده به دنبال حفظ حکومت موجود است.

رژیم در این روزها میخاد هر طور شده با پمپاز اخبار ضد و نقیض و عیب و غریب کنترل ذهن مردم رو دست بگیره.... تا ذهن مردم منحرف بشه، ملت بشینن صحبت کردن و بحث کردن و نظر دادن و تحلیل کردن های چرت و پرت ...تا هم ذهنشان خسته بشه و هم تخلیه بشن... هدف اینه که طرف گول بخوره و بشینه اراجیف گفتن به اسم تحلیل جنگ روسیه و اکراین و اثراتش و...

سبز باشید

در مورد بازار هنوز نظرتون خرید پله ای در قیمتای فعلیه؟

11. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید nava.trader از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال رگنار آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط nava.trader نمایش پست ها
    در مورد بازار هنوز نظرتون خرید پله ای در قیمتای فعلیه؟
    درود

بله. سیگنال ورود به بازار صادر نشده است اما میشه در سهام ارزنده بصورت پله ای در منفی ها خرید.

امروز غالبر(خرید 870 در تاریخ 27 مهر --- فروش 953 امروز) با 8 درصد سود خالص فروخته شد.
    دو سهم جدید هم، هر کدام یک پله(هر پله 5 تا حداکثر 7 درصد کل پرتفو ) خرید شد. یکی از گروه قندی و یکی از گروه غذایی-بسکویت ساز

سبز باشید

13. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید رگنار از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 348 بار در 152 ارسال

درود

بله. سیگنال ورود به بازار صادر نشده است اما میشه در سهام ارزنده بصورت پله ای در منفی ها خرید.

امروز غالبر(خرید 870 در تاریخ 27 مهر --- فروش 953 امروز) با 8 درصد سود خالص فروخته شد.
    دو سهم جدید هم، هر کدام یک پله(هر پله 5 تا حداکثر 7 درصد کل پرتفو ) خرید شد. یکی از گروه قندی و یکی از گروه غذایی-بسکویت ساز

سبز باشید
    سلام جناب رگنار. سناریوی رنج شدن بازار رو چقدر میدونید؟ خیلی ها میگن تا هفت الی هشت ماه بازار بین شاخص 1400 تا 1240 رنج خواهد شد...

15. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید shdoosti از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال رگنار آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط shdoosti نمایش پست ها
    سلام جناب رگنار. سناریوی رنج شدن بازار رو چقدر میدونید؟ خیلی ها میگن تا هفت الی هشت ماه بازار بین شاخص 1400 تا 1240 رنج خواهد شد...
    درود وقتتون بخیر

1. با این شرایط مملکت آبستن یک انقلاب به تمام معناست(به خصوص در شهرهای کردنشین اگر فیلم ها رو از کانالها و پیج های محلی شون دیده باشید متوجه منظورم میشید)، سوال اینحاست که چرا دلار نتونسته سقف بزنه یا اینکه حتی سایر کالاها(کامیون، سواری و..) به اندازه پارسال گران نشده اند؟؟(شیب تورم مهم است وگرنه بله تورم وجود دارد)

به نظر من مهمترین مولفه همیشه سیاستهای پولی است. سیاست انقباضی بانک مرکزی باعث شده همه بازارها خشک بشن! هر کی هم گفت در این تورم 50-60 درصدی مملکت ما آخه 3-4 درصد افزایش نرخ اوراق چه تاثیری داره شما گوش ندید! برای پولهایی که باید تاثیر داشته باشه، تاثیر داره خوب هم داره!

2. بنابراین در جواب سوال شما بله به نظرم احتمال داره. اگر نظام از این حوادث جون سالم بدر ببره و سیاستهای انقباضی رو ادامه بده به نظرم همه بازار میتونه تو رکودی عمیق تر از اینی که هست فرو بره.... مثلا تو بورس هر جایی که نگاه کنیم سهم با p.e فوروارد قابل تکرار 4-5 ببینیم!!

3. همه ماهایی که دو دوره ریزش بازار رو دیدیم میدونیم که خرید سهامی که P.e 5 و کمتر و قابل تکرار داشته باشن(به خصوص با ارزش بازار کم)در عرض چند سال بعدش همیشه بهترین بازدهی رو میده و اینبار هم من خودم همین کار رو میکنم. یعنی سهام مناسب رو میخرم.(سعی میکنم با در نظر گرفتن تکنیکال در نقاط بهتری بخرم).

4. اینکه آیا احتمال داره با وجود p.eهای مناسب بازار مثلا یکسال دیگه هم درجا بزنه؟ بله احتمال داره.
    چند درصد احتمال داره؟ نمیدونم! تو اینجور مواقع میشه شروع کرد به سناریوچینی ولی اگر 6 دانگ حواست باشه که نمیدونی و براش آماده باشی بهتر از اینه که درصدهای توهمی برای خودمون مشخص کنیم! کو متر و معیاری که این مسایل رو درست تحلیل کنه؟! غیر از اینه که هر چی تحلیل در چند سال گدشته از بزرگان این بورس دیدید اکثرش اشتباه از آب درآمده!؟

5. چیزی که من خودم میتونم توش ادعایی داشته باشم(با توجه به سابقه م)نقطه ورود تکنیکالی به شاخص هاست، که از لحاظ تکنیکالی هنوز هیچ سیگنال ورودی به بازار نداریم. و احتمال ریزش بیشتر هم وجود داره. بنابراین اگر نقدینگی دارید تا جایی که روحیه تون اجازه میده سعی کنید محافظه کار باشید.

6. من خودم علیرغم اینکه واقعا دل و دماغ ندارم اما ساعتها وقت میزارم که واچ لیستم رو تکمیل کنم و کم کم اگر فرصتی پیش اومد بصورت پله ای خرید کنم(با بخش کمی از نقدینگی). اما برای کسی که استراتژی مشخص و با کارنامه ای نداره من جاش باشم اصلا وارد بازار نمیشم تا وقتی شاخص ها سیگنال بدن که هنوز ندادن.

7. بحث فروش با خرید فرق داره. شاید موقع خرید نشده باشه (احتمال یه کم دیگه اصلاح + خواب پول) اما به نظرم برای فروش قطعا دیگه خیلی دیره(به خصوص در سهام ریالی-داخلی با p.e مناسب به هیچ وجه فروش توصیه نمیشه و قطعا اشتباه است. مثلا در سهام خوب گروه کاشی، سیمان، زراعت، غذایی، دارویی،قندی، قطعه ساز... بحثی در خصوص گروه های دلاری ندارم چون از ابتدای سال گفتم اینها دیگه میرن داخل اصلاح و رکود... )

سبز باشید
    ویرایش توسط رگنار : 2022/10/29 در ساعت 18:19

17. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید رگنار از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 660 بار در 118 ارسال

درود

من چون جای دیگری سیگنال خرید و فروش اعلام میکنم، دیگه اخلاقی نیست اینجا همون ها رو دقیق بگم (نه اینکه کار شاقی اونجا بکنم منتها خب بحث اصول است)

اما من اینجا بخش اعظم واچ لیست خودم رو میگم و اکثرا از بین همینها(با توجه به تکنیکال و مدیریت سرمایه و...)در چند روز گذشته 20 درصد نقدینگی رو خریده ام و به مرور بعدا بقیه رو هم خواهم خرید.

زراعت: زگلدشت، تلیسه
    قندی: قزوین، قصفها
    دارویی: دبالک، داوه، کاسپین
    غذایی: روغنی(غگل، غبشهر) بسکویت ساز(غسالم، غویتا) لبنی(غالبر، غگلپا) سایر(غمهرا)
    کاشی: کپارس، کساوه، کترام
    سیمانی: ستران، سفارس، سفار
    خودرو: خدیزل، خزر، خفنر، خگستر، خاور
    ساختمانی: ثامید،ثعمرا
    شیشه و کانی غیرفلزی: کقزوی، کهمدا، کسرا
    نیروگاهی: بزاگرس، بجهرم
    تجهیزات: مادیرا، بموتو
    رایانه: های وب، مداران
    بیمه : البرز، ودی
    شیمیایی: کلر، شوینده، شکربن
    پالایشی: شبندر
    سایر: کماسه، وسدید، اهرم، فرابورس و..

لطفا دقت شود که انتخاب اینها در هر گروه لزوما بهترین P.e ها نیستند، و ترکیبی از بنیاد و چارت مدنظرم بوده است.

سبز باشید
    سپاسگزارم جناب رگنار از وقتی که گذاشتید واهمیتی که قاعل شدید.ممنونم.

19. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید amirardalan از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 2 از 3 نخست 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع