صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 29

موضوع: نظرات رگنار لاتبروک!

عضو فعال رگنار آواتار ها
    تشکر شده 3,647 بار در 382 ارسال

نظرات رگنار لاتبروک!

با سلام و عرض ادب

باقری هستم، شاگرد بازارهای مالی از سال 1391

تا حدی که وقت اجازه بده اینجا هم نظراتم در خصوص بازارها رو به اشتراک خواهم گذاشت.

همه مطالب صرفا نظر شخصی است و لطفا مبنای معاملات شما قرار نگیرد.

از مدیران انجمن تقاضا دارم نوشتن در این تاپیک رو اختصاصی کنند.

سبز باشید

عضو فعال رگنار آواتار ها

پاسخ : نظرات رگنار لاتبروک!

نقل قول نوشته اصلی توسط رگنار نمایش پست ها
    عرض ادب
    دو هفته پیش عرض کردم از نظر من کف برخی سهام شناسایی شده و مثلا فولاد دیگه هیچ وقت زیر 900 نمیره.
    به نظرم خودرو هم کفش همون 160 شناسایی شده، و امروز از لحاظ تکنیکالی میتونه پایان روند نزولی خودرو باشه. لزوما به معنی روند صعودی جدید نیست. اما همه اینها نشانه های خوبی برای کلیت بازار است.
    درود دوستان

با این پست میخام مقداری از مطالب روزمره فاصله گرفته و BigPicture بازار بورس رو از نظر خودم بگم...

خرداد 1400 (پست فوق) نظر قطعی دادم که کف خودرو 160 تومان و کف فولاد 900 تومان است. هر دو کف رو حفظ کردند(خودرو در تاریخ 1400/08/09 و فقط برای 1 ساعت زیر 160 رفت! فولاد هم با احتساب افزایش سرمایه دیگه هیچ وقت اون کف رو از دست نداد.)

برای محاسبه کف سهام باید P.e و P.s های نسبی(تاریخی در روز مجمع و...)، ارزش مارکت، بررسی شاخص کل، P.e کل بازار، معاملات آپشن اون نماد! و خیلی فاکتورهای دیگر رو در نظر گرفت که کار ساده ای نیست...

الان 2 سال از ریزش بورس در مرداد 1399 میگذره، به نظرم بسیاری از سهام کوچک و هموزن، پس از اتمام اصلاح کنونی بازار کف هایی خواهند زد که تاریخی بوده و از این به بعد هرگز زیر اون کفها نخواهند رفت! لذا افراد صبور میتونن پس از اتمام اصلاح کنونی بازار به دید میان مدت-بلندمدت سبد سهام تشکیل بدهند.

سبز باشید

عضو فعال رگنار آواتار ها

سلام و عرض ادب خدمت دوستان

دیروز و امروز خروج کلی از بازار. به نظرم بازار اصلاح داره.

تا وقتی شاخص ها سیگنال ورود مجدد ب بازار مخابره نکنند، خرید سهم بر اساس تحلیل تک سهم ها اشتباه است.

سبز باشید
    درود دوستان

در خصوص شرایط کنونی بازار در تاریخ 2 خرداد(پست فوق) سیگنال خروج رو اعلام کردم.

الان 2 ماه و 10 روز از اون تاریخ میگذره، خیلی از سهام بین 20 تا 40 درصد منفی شدند...

بهترین کار در این مدت صندوق درآمدثابت بود، روندکوتاه مدت بازار نزولی است و هنوز چیزی عوض نشده....بازار هنوز سیگنال ورودی نداده.

صرفا یک ریز موج صعودی موقت رو شاهد خواهیم بود.

سبز باشید
    ویرایش توسط رگنار : 2022/08/04 در ساعت 12:16

عضو فعال زیرکی بفروش و حیرانی بخر! آواتار ها
    تشکر شده 4,241 بار در 945 ارسال

با ارزوی موفقیت برای رگنار عزیز
    سعی کنیم با دلیل و عدد و منطق تحلیل کنیم؛ هرچند به اشتباه!
    نظراتم شخصی است...

5. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید زیرکی بفروش و حیرانی بخر! از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 436 بار در 135 ارسال

درود دوستان

در خصوص شرایط کنونی بازار در تاریخ 2 خرداد(پست فوق) سیگنال خروج رو اعلام کردم.

الان 2 ماه و 10 روز از اون تاریخ میگذره، خیلی از سهام بین 20 تا 40 درصد منفی شدند...

بهترین کار در این مدت صندوق درآمدثابت بود، روندکوتاه مدت بازار نزولی است و هنوز چیزی عوض نشده....بازار هنوز سیگنال ورودی نداده.

صرفا یک ریز موج صعودی موقت رو شاهد خواهیم بود.

سبز باشید
    برجام سیگنال قوی برای ورود نیست جناب لاتبروک بزرگ؟
    من فکر میکنم فعلا میتونه یه برگشت تا محدوده 1500 داشته باشه

7. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید nava.trader از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال بهرام نامدار آواتار ها
    تشکر شده 36,274 بار در 7,140 ارسال

درود بر آقای باقری

خواننده ی مطالب شما هستم

و مدتی عدم حضور شما در سایت کاملا حس می شد ...

موفق و موید باشید .

9. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید بهرام نامدار از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 4,656 بار در 904 ارسال

جناب باقری..سلام و عرض ادب و احترام
    میشه لطف کنید نظرتون رو در مورد روند بازار بفرمایید..حدودا چه موقع اصلاح بازار تمام خواهد شد و اوضاع بهتر میشه..
    ممنون از شما

11. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید azad. از ایشان تشکر کرده است:

ستاره‌دار(5)
    تشکر شده 7,217 بار در 2,183 ارسال

درود
    جناب رگنار قصد آپدیت تاپیکتون ندارید؟

13. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید مدافع از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال رگنار آواتار ها

درود دوستان

اولا خیلی عذرخواهی میکنم، اینقدر مشغله زیاد شده نشد به موقع اینجا مطلب بزارم. آپلود سنتر فاروم خرابه گویا بهرحال آپلود کردم.

1. در خصوص ورود و خروج به کلیت بازار نقاط ورود و خروج بنده در عکس زیر با باکس آبی مشخص شده اند. راستش کلا فراموش کردم اینجا بزارم ولی تو فضای دیگه گذاشتم.

[IMG][/IMG]
    از دید کوتاه مدتی بازار تا وقتی بالای اون دو تا خط ابی است هیچ نگرانی نداره بلکه باید #سهامداری کرد. اگر نقدینگی زیادی هم دارید که کلی فرصت خرید در بازار است. توصیه میکنم فقط سهام کوچک از گروه های زراعت، قند، غذا، دارو، کاشی، سیمان، قطعه ساز، شیشه و.... بخرید.. به نظرم سهام ارزنده این کروه ها تا پایان سال بازدهی خوبی خواهند داد..
    البته این باکسهای آبی فقط به دید معامله گری است اما همانطور که میدونیم سهام بورس با توجه به ارزش بنیادی که دارند باید تلفیقی از معامله گری و تریدری رو بکار برد. مثلا بنده زیر همون خط روند و در اوج منفی ها یکسری سهم مثل غشان، غگلپا، خزر، زگلدشت، قصفها، غگل ، سغرب، کپارس، کساوه، سصوفی، کاسپین و... خریدم(خرید پله ای نزدیک کفهای بنیادی)

ایشالا سر فرصت این تفاوت دید در معامله گری رو با سرمایه گذاری با ذکر مثال از نظر خودم توضیح میدم.

2. در خصوص جهت گیری بازار ماه هاست که عمومی گفته ام سمت سهام دلاری و شاخص ساز نرید. الان هم نظرم همینه و به نظرم تا پایان سال برنده سهام کوچک ، ریالی، ارزنده هستند و ترجیحا اونهایی کهافت قیمت هم داشته اند(هرچند این آخری معیار مهمی نیست). عکس زیر شاخص هموزن به شاخص کل است که تایید میکنه برنده سهام کوچک خواهند بود.. من خیلی وقته گفتم دوران طلایی سهام دلاری و شاخص ساز تمام شد..افت قیمتی کمی خواهند داشت اما تا مدتها درجا خواهند زد و رکودی خواهند بود..

از دلاری ها گروه های دوده ساز(شکربن، شصدف، شدوص) و روانکار(شرانل، شسپا و..) قابل بررسی هستند....... یکسری گروه های دیگه که خیلی حاشیه سودشون افت کرده مثل شوینده و تایرسازها هم دیگه بدتر از این فکر نکنم بشن و اینها هم با افزایش قیمت محصولات میتونن بررسی بشن... هر بلایی بوده سر این ها اومده...

[IMG][/IMG]

من نظر خودم رو میگم و قطعا احتمال اشتباه وحود داره. توصیه کلی سهامداری در سهام گفته شده است

سبز باشید

15. 19 کاربر به خاطر ارسال مفید رگنار از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال رگنار آواتار ها

درود دوستان

شاخص هموزن:

برای معامله گران کوتاه مدتی( و نه سرمایه گذاران میان مدت و بلندمدتی) کندل دیروز در شاخص هموزن کندل خروج از بازار بود. حتی مثبت های احتمالی و موقت امروز هم برای این دسته فرصت خروج است.
    [IMG][/IMG]

در خصوص شاخص هموزن نقاط اعلامی ورود و خروج بنده با In و Out روی چارت مشخص شده است.

ما اخیرا یک ورود به شاخص هموزن و سهام کوچیک داشتیم که اون هم موقت بود و با کندل دیروز خارج میشیم.

شاخص کل:

در خصوص شاخص کل من خروجی که در 2 خرداد اعلام کرده ام هنوز نقطه ورود رو اعلام نکردم.

[IMG][/IMG]

سبز باشید
    ویرایش توسط رگنار : 2022/09/11 در ساعت 06:08

17. 14 کاربر به خاطر ارسال مفید رگنار از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع