صفحه 291 از 416 نخست ... 191241281288289290291292293294301341391 ... آخرین
نمایش نتایج: از 2,901 به 2,910 از 4151

موضوع: نبض بازار...

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

پاسخ : نبض بازار...

نقل قول نوشته اصلی توسط petter نمایش پست ها
    سلام عزیز دل و عرض ادب و احترام وافر
    عید غدیر هم بر شما مبارک

تشکر اما تمام عوامل را که نگفتی جانِ جانان!

ضمنا معتقدم به فاکتور تعداد خریدار به فروشنده نباید چندان توجهی شود چون گمراه کننده است،،، هرچند که در صورت حذف خرید و فروش حقوقی، در شرایطی که نقدینگی زیاد وارد بورس میشود و بورس شدیدا رونق میگیرد، عملکرد این فاکتور بهبود زیادی پیدا میکند!

سلام. شما لطف دارید. سپاسگزارم.

حالا اگر شد بعدها بیشتر عرض خواهم کرد.

شما درست می‌فرمایید. و از قضا من مشاهده کرده‌ام که
    فروشنده‌های نیرومند بسیاری از مواقع در کف اشتباه می‌کنند. (البته اینکه اشتباه می‌کنند یا با کد به کد کردن گمراه می‌کنند به کنار... ما فرض می‌کنیم اشتباه می‌کنند.) و اصلا همین عامل در بسیاری از موارد می‌تواند دستاویزی باشد برای انتخاب سهام!!!
    آخرین موردش که خوب در ذهنم مانده خنصیر بود (چون هم من روی خنصیر خاطره دارم و هم اینکه خنصیر را هم‌زمان سامانه‌ام هم پیشنهاد خرید داده بود دیدم اینجا یک بنده خدایی تویش گیر کرده و شدید دارد هر روز سهام می‌فروشد و قیمت را منفی پنج می‌برد و از آن سو هم حتی حقوقی هم فروشنده بود!) در کمال تعجب دیدیم که خنصیر پس از اینکه بدترین نسبت‌های خریدار به فروشنده را تجربه کرد برگشت!!! و باز هم جالب این است که در بسیاری از موارد در اوج، در آن قله‌ها، آنجایی که روی نمودار رشد‌های افسانه‌ای را از سهام می‌بینیم مشاهده می‌شود که بهترین نسبت‌های خریدار به فروشنده دارد ثبت می‌شود!!! و دقیقا همان‌جا هم مشاهده می‌شود که یک سری از نمودار‌ها ریزش‌های سنگینشان را آغاز می‌کنند!!!
    خیلی عجیب و جالب است... چون معمولا در خاطر ما بورس‌بازها این‌گونه ثبت شده است که همواره نسبت خریدار به فروشنده یک چیز خوبی است... بلی... من کلیت موضوع را قبول دارم ولی
    این نسبت همواره چیز خوبی نیست... یک جاهایی خوب است و یک جاهایی بد! (همان‌گونه که گفتم دوستان می‌دانند ما یک سری از نمادهای خوب را در این جستار از فهرست فروشندگان قوی و از نسبت‌های خریدار به فروشنده‌ی بد پیدا کرده‌ایم...)

خودم هنوز دقیق و کامل در این خصوص پژوهش نکرده‌ام و امروز اگر خدا بخواهد می‌خواهم یک گام کوچک بردارم... (یک گام از بیست گام)
    اگر بخواهم یک جوری اشاره‌ای داشته باشم به این موضوع (که نسبت، کجا خوب است و کجا بد) باید بگویم
    نسبت خریدار به فروشنده شبیه حجم است. گاهی حجم بد است و گاهی خوب (البته کلیتش خوب است). همان‌گونه که ما با دیدن حجم گاهی خوشحال می‌شویم و گاهی ناراحت با دیدن نسبت‌های خاص هم باید گاهی خوشحال شویم و گاهی ناراحت. با این تفاوت که حجم حالت قدر مطلق نسبت‌های خریدار به فروشنده را دارد! یعنی نسبت جهت دار است و حجم بی جهت است (بدون جهت تحویل ما می‌دهند). پس نسبت پیچیدگی دو برابری دارد و نمی‌توان از این پیچیدگی‌اش هم صرف نگر کرد و نادیده‌اش گرفت.
    این نسبت یک جوری شبیه ورود و خروج حقوقی هم هست. منظور اینکه باید دستی، خود شخص اینها را بررسی بکند و نمی‌توان گفت هر چیزی که در فهرست خریدار نیرومند و فروشنده نیرومند می‌آید خوب است یا بد است. یک سری حقوقی‌ها هستند -مانند بیمه‌ایران- که اصلا زمانی که دارند سنگین و آبشاری می‌فروشند باید تند رفت بررسی کرد جریان چیست چون بسیار دیده شده که اینها در بهترین کف‌ها سهام خودشان را حراج می‌کنند! یا مورد دیگری که یادم می‌آید ثاژن و دلیران‌پارس است. من در ذهنم ثبت کرده بودم که دلیران‌پارس همواره دلیرانه می‌خرد و می‌برد بالا... ولی چند وقت پیش با یک بنده خدایی که سهامدار بلند مدت ثاژن بود صحبت می‌کردم می‌گفت خدا از اینها نگذرد... از زمانی که خریدهای دلیران‌پارس در ثاژن آغاز شد هر روز دارد قیمت یکی دو درصد منفی می‌خورد! منظور اینکه برخی حقوقی‌ها هستند که ممکن است تغییر رفتار بدهند یا اینکه در یک نماد یک جور رفتار داشته باشند و در نماد دیگر رفتاری دیگر.
    پس این نسبت‌هایی که ما می‌سنجیم و این
    فهرست خریدارها و فروشندگان نیرومندی که ما قرار می‌دهیم باید به صورت تجزیه‌تحلیل‌ذهنی بررسی شود و در کنار بررسی‌های دیگر بنیادی و نموداری قرار بگیرد.

یا علی
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

2. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

سلام و وقت به خیر.

بازگشايي نمادهاي معاملاتي(قنيشا)،(سكرد)،(وتو ا)،(كدما)،(سصوفي)،(فروس)
    حراج مجدد نمادهای معاملاتی(دکیمیح)،(ونیرو)،(و ست)
    توقف نماد (تکنار1) - اطلاعات با اهمیت گروه ب
    بازگشايي نمادهاي معاملاتي(سپاها)،(كهمدا)،(دا ور)،(كلوند)
    ویرایش توسط mhjboursy : 2018/09/01 در ساعت 08:39
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

4. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

خصدرا +6٪
    فاراک +5٪ و صف خرید
    فاذر بین 0 تا +3٪ در نوسان
    رمپنا -1.5٪
    «محمد حسین» هستم.

6. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

بانکی‌ها یکپارچه صف خرید به جز وبصادر
    «محمد حسین» هستم.

8. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

در فاراک صف را دادند و دوباره صف سنگین دارد می‌شود.
    ۳۸ میلیون خرید و فروش شد و صف هم فعلا نیست.
    نگاه کردم فقط ۱/۳ میلیون فروش حقوقی بوده. پس فروشنده حقیقی بوده این گونه صف را به هم زده! جالب شد.
    «محمد حسین» هستم.

10. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار(19) Mehdi1400 آواتار ها
    تشکر شده 20,127 بار در 2,850 ارسال

سلام

حجم سنگین معاملات در فاراک نوید خوبی برای رشد سهم است
    صدرا در چند وقت اخیر بهترین بوده بین تجهیزاتی ها
    فاذر مشکل حجم داره - معاملاتش باید بیش از این بشه
    رمپنا رفت تو فاز اتلاف زمان و حرکت شتابدار بعدی

حسینا در کف حتاید در سقف - بنظرم باید این گروه را خوب رصد کرد
    شیرم پلاستیک- هرچند ما به استفاده پلاستیک کمتر معتقد هستیم برای حفظ محیط زیست اما سهام این گروه با هم حرکت خوبی کردند
    پاسا نشان داده که موج 3 است
    افرا چرا معامله نمیشه - بنازم به صبر فروشنده که از حرفش پایین نمیاد
    کیسون خوب داره معامله میشه چند وقته میگم تو سبد داشته باشید. از بهترینهای گروه خودش هست
    دیروز رفتم تو کار های وب - عجب خوبه این سایت بورسی تا تورق تاپیک همه چیز سهم میاد دستت . برگشت 6 درصدی چهارشنبه نظرم رو جلب کرد. محمد حسین متخصص این سهم هست نظر بدید لطفا

ولک فاهواز داری؟ معاملاتش داره بیشتر و بیشتر میشه. امروز رو 500 ریال بسته شده- آخه 500 ریال برای نورد لوله اهواز قیمت هست. بخرید برای 5 سال آینده- حتی میتویند بعنوان پس انداز برای بچه هاتون هم بخریدش. برو بالاتر حتی نوه وو نتیجه . خخخخخ

12. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید Mehdi1400 از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار(19) Mehdi1400 آواتار ها
    تشکر شده 20,127 بار در 2,850 ارسال

نسبت خریدار به فروشنده در حتاید 1 به 18

شاپور دانا- کلاتو بگیر بالا ( به زبان جنوبی بخونیدش)

14. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید Mehdi1400 از ایشان تشکر کرده اند:

بانکی‌ها، سیمانی‌ها، کاشی‌ها، دارویی‌ها، غذایی‌ها، لاستیکی‌ها تقریبا می‌شود گفت یکپارچه صف خرید هستند!
    قندی‌ها مثبت هستند.
    خودرویی‌ها منفی شدید و صف فروش.
    باقی هم معمولی‌ هستند.

ولی جالب اینجاست که شاخص ۸۰۰ واحد منفی است.
    ویرایش توسط mhjboursy : 2018/09/01 در ساعت 09:42
    «محمد حسین» هستم.

16. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

مدیر(ستاره دار 11) iligal آواتار ها
    تشکر شده 27,910 بار در 3,916 ارسال

آدم یه نگاه به سقائن میندازه تو 2/3 ماه اخیر بعد به 5 سال گذشته فاذر هم نگاه میکنه دلش میپوسه
    بخشنده باش و افتاده و با داشته های خودت فخر نفروش!

18. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید iligal از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 14,825 بار در 2,680 ارسال

با سلام و عرض ادب به همگی دوستان این تالار...

به نظرم در شرایط فعلی اکثر سهمهای بازار فروشی هستند !! بنده که امروز با توجه به نزدیک بودن تسویه کارگزاریها و صندوقها از حبندر - شرنگی -ولانا-فاراک- وتجارت و چندتا سهم دیگه با توجه به صف خرید سنگینشون به جزء فاذر آخرین پله خروج رو زدم به استثناء چندتا سهم معدود مانند دسبحان -فاذر و چندتای دیگه... به عقیده بنده در کل نگهداری با توجه به رشد چند ده درصدی تو خیلی از این سهمها ریسک به ریوارد بالا رفته و شرایط آینده و حتی چند روز دیگه بازار براحتی قابل پیش بینی نخواهد بود...یا حق

20. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید سهامدار 67 از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع