صفحه 378 از 415 نخست ... 278328368375376377378379380381388 ... آخرین
نمایش نتایج: از 3,771 به 3,780 از 4148

موضوع: نبض بازار...

ستاره دار (1) جان اسنو. آواتار ها
    تشکر شده 10,038 بار در 1,951 ارسال

پاسخ : نبض بازار...

نقل قول نوشته اصلی توسط amirmostafavi72 نمایش پست ها
    صف پترول جمع شد فعلا
    مثبتم شد کلا پتروشیمی ها و خود بازار حتی داره یه تکونی میخوره

کاش کمی بیشتر وقت بود برای امروز !

2. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید جان اسنو. از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار(19) Mehdi1400 آواتار ها
    تشکر شده 20,126 بار در 2,850 ارسال

راه هوشمندانه سختگیری بر ایران

✍ جوبایدن کاندیدای دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا

ما به سرعت نیاز به تغییر مسیر داریم. من هیچ توهمی در مورد چالش‌هایی که حکومت ایران برای منافع امنیتی آمریکا، دوستان و شرکای ما و مردم ایران ایجاد می کند ، ندارم. اما برای مقابله با آن دو روش وجود دارد. یک راه هوشمندانه برای سخت گیری و راه دیگر، راه ترامپ است. ترامپ نزدیکترین متحدان آمریکا را نادیده گرفته و از معامله ای که چشم و گوش جهان را در داخل برنامه هسته ای ایران قرار داد و مسیرهای دستیابی ایران به سلاح هسته ای را مسدود می کرد - به تنهایی و بدون برنامه - خارج شد.

ترامپ بارها و بارها تنش ها را افزایش و ما را در خطر ایجاد یک جنگ جدیدی در خاورمیانه قرار داده بدون اینکه هیچگونه استراتژی واقع بینانه‌ای برای پایان بازی داشته باشد. او آمریکا را درگیرتنشهای خطرناکی کرد که نیروهای ما را به خطر انداخت و سپس آسیب های مغزی سربازان آمریکایی را به "سردرد کوچک" تقلیل داد.

با هر معیار عینی که نگاه کنیم، سیاست فشار حداکثری ترامپ به نفع حکومت ایران و به زیان منافع آمریکا بوده است. پنج سال پیش، دیپلماسی تحت هدایت آمریکا به معامله ای دست یافت که اطمینان حاصل میکرد که ایران را حداقل تا یکسال برای ساخت یک بمب و یا تهیه مواد آن زمان نیاز خواهد داشت ، با خروج ترامپ از توافق زمان بازگشت و دستیابی ایران به بمب به چندماه کاهش یافته است و هیچ دیپلماسی جدی برای متوقف کردن این روند هم وجود ندارد. نکته اصلی این است که ایران امروز و در زمان روی کار آمدن ترامپ یک گام به بمب هسته ای نزدیک تر شده و ترامپ هیچ پاسخی برای آن ندارد. پنج سال پیش، حتی روسیه و چین در کنار ما و متحدان اروپایی ما در پشت رویکرد آمریکا به برنامه هسته ای ایران ایستادند.

اما امروز آمریکا تنها مانده است. سیاست های ترامپ، روسیه و چین را به ایران نزدیکتر کرده است ، در حالی که روابط میان ما و متحدان اروپایی ما را به پایین ترین سطح در دهه های اخیر رسانده است. وقتی اوایل سال جاری تنش ها افزایش یافت، به جای اینکه به سمت آمریکا بیایند ، متحدان اروپایی ما خواستار حداکثر خویشتنداری و مسئولیت پذیری" از همه ی طرف ها شدند. چرا ، چون ترامپ توافق نامه ای را نقض كرد كه خود آمریكا در مورد آن مذاكره كرد و سپس بی پروا عمل كرد ، دیگر قدرت های جهانی به جای تلاش در كنار ما برای مقابله با تهران ، انرژی خود را صرف مخالفت با سیاست آمریكا می كنند. این ترکیب رویارویی و انزوا ، ما را در بدترین شرایط جهانی قرار خواهد داد: شرایطی که نه تحریم تسلیحاتی یا تحریم های سریع سازمان ملل وجود دارد و نه هیچ توافقی برای محدود کردن برنامه ی هسته ی ایران نیز وجود ندارد.

اول، من تعهدی محکم خواهم داد تا مانع از دستیابی ایران به سلاح هسته ای شوم

دوم، من به تهران یک راه قابل قبول و معتبر برای بازگشت به دیپلماسی ارایه خواهم کرد. اگر ایران به پیروی دقیق از مفاد توافق هسته ای برگردد، ایالات متحده مجدداً به توافق می پیوندد و این نقطه آغاز مذاکرات بعدی ما با ایران خواهد بود. با همکاری و همراهی همپیمانان خود، ضمن تقویت مفاد توافق نامه هسته ای، در تقویت آن، در مورد سایر حوزه ی های مورد نگرانی خود با ایران گفتگو خواهیم کرد. این امور شامل توجه جدی به مساله زندانی کردن ناعادلانه شهروندان آمریکایی در ایران، دعوت این کشور به رعایت حقوق بشر و عدم نقض آن، رفتارهای از جمله اعدام کشتی گیر نوید افکاری در این هفته یا بازداشت زندانیان سیاسی همچون نسرین ستوده وکیل حقوق بشر است.

سوم، ما همچنان مانع فعالیتهای بی ثبات کننده ایران در منطقه، که دوستان و شرکای ما در منطقه را تهدید می کند خواهیم شد. ما به استفاده از تحریم های هدفمند علیه نقض حقوق بشر در ایران ، حمایت از تروریسم و ​​برنامه موشک های بالستیک ادامه خواهیم داد.

اگر ایران تقابل را انتخاب کند، من آماده دفاع از منافع حیاتی و سربازان خود هستم. اگر ایران گام هایی برای نشان دادن آماده بودن خود برای دپیلماسی بردارد ، من آماده ام که مسیر دیپلماسی را طی کنم. با بازگشت جهان به كنار آمریكا ، دولت بایدن اصلاح سیاست ایران را در اولویت قرار خواهد داد.

4. 12 کاربر به خاطر ارسال مفید Mehdi1400 از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار (1) جان اسنو. آواتار ها
    تشکر شده 10,038 بار در 1,951 ارسال

کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس نیوز تاکید کرد:
    جذابیت تجدید ارزیابی دارایی‌ها رنگ باخت

۰۳ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۰

اگر مداخله‌های دستوری و لجبازی‌های سیاسی نبود، بورس تهران این حجم ریزش را متحمل نمی‌شد.

به گزارش بورس نیوز، بازار سرمایه چند وقتی است که وارد شیب نزولی شده و این روند، خیلی ها را فروشنده کرده است. نکته عجیب این ماجرا این است که با ورود بازار سرمایه به فاز نزولی، بازارهای رقیب رشد خیره کننده ای داشتند و حباب قیمتی در این بازارها کاملا محسوس است. اما حالا که بازار ارز و به دنبال آن بازارهای طلا و خودرو و مسکن دچار رکود شده، باز هم شوری در بورس تهران مشاهده نمی شود!
    فواد صلواتی کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با بورس نیوز در خصوص وضعیت بازار سرمایه بیان کرد: همانطور که می‌دانید دولت با کسری بودجه شدیدی مواجه بوده و به سبب تحریم‌ها، صادرات کاهش یافته و درآمد‌های دولت کاهش داشته و دولت سیاست‌های انقباضی را در سال جاری اعمال کرده که البته این سیاست‌ها، تورم‌زا بوده و هرچه به پایان سال نزدیک‌تر شویم، اثر تورم بر سفره خانوار‌ها نمایان‌تر خواهد کرد.
    وی افزود: در صنایع بورسی شاهد افزایش نرخ اکثر کالا‌ها و خدمات هستیم و ارز دولتی صنایع غذایی و دارویی تقریبا حذف شده و قیمت محصولات پتروشیمی و فولادی و ... افزایش یافته و تمام این موارد دست به دست هم داده‌اند تا تورم تشدید شود. کسری بودجه دولت در کنار تورم سنگین موجب شده دولت به شکل دستوری و برنامه‌ریزی شده، از بازار‌هایی که تحت کنترل دارد، نوسان گیری کند. مثلا دولت روی کسب درآمد از بازار سرمایه حساب ویژه‌ای باز کرده بود و بازار سرمایه ما بصورت دستوری حرکت می‌کند. کما اینکه با وجود آنکه اکثر نمادها، گزارش‌های مطلوبی روانه سامانه کدال کردند، ولی هنوز سهم‌ها تحرک مثبتی نشان نداده اند. اما دولت با مداخله در روند بازار سرمایه، قیمت سهم‌ها را حباب گونه بالا برد و بعد از نوسان گیری از بازار سرمایه، به سراغ بازار ارز و طلا رفت و این بازار‌ها هم بعد از یک دوره رشد شارپ، کاهشی شدند. با تضعیف بازار‌های رقیب، این بازار‌ها کشش جذب نقدینگی بیشتری ندارند و شاهد بودیم که سکه بالای ۱۶ میلیون تومان و دلار بالای ۳۰ هزار تومان، خریداری نداشت. معتقدم ریزش بازار‌های رقیب، اتفاق مثبتی برای بازار سرمایه ما خواهد بود و می‌تواند نقدینگی را به سمت بازار سرمایه هدایت کند.
    صلواتی ضمن تاکید بر عملکرد مطلوب شرکت‌ها در ۶ ماهه اول سال، اظهار کرد: حدود ۸۵ درصد صنایع بورسی، در گزارش‌های ۶ ماهه سود بالاتری نسبت به سال قبل محقق کرده اند و این روند می‌تواند تداوم داشته باشد. سهم‌ها هم اصلاح قیمتی سنگینی را تجربه کرده اند. اگر مداخله‌های دستوری و لجبازی‌های سیاسی نبود، بورس تهران این حجم ریزش را متحمل نمی‌شد. با توجه به گزارش‌های خوب صنایع بنیادی، بازار سرمایه پتانسیل رشد مجدد را دارد. پیشنهاد می‌شود سهامداران در صنایع بنیادی بازار، سرمایه گذاری کنند که گزارش‌های خوبی هم منتشر کرده اند. اخبار مربوط به افزایش سرمایه شرکت‌ها از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها، دیگر خبر جذابی برای بازار نیست و فعالان این بازار باید نگاه شان را معطوف به سهم‌هایی کنند که سودآوری مناسبی دارند.
    وی افزود: سهام شرکت‌های سرمایه گذاری، گزینه‌های جذابی برای سرمایه گذاران هستند که گزارش‌های مطلوبی هم ارائه کرده اند. بررسی گزارش‌های عملکرد ۶ ماهه اول سال، نشان می‌دهد سنگین‌ترین تعدیل‌ها نسبت به سال قبل، مربوط به این گروه بوده است. شرکت‌های دارویی، تک سهم‌هایی از گروه پتروشیمی و فلزی و سیمانی هم گزارش‌های خوبی ارائه کرده اند و می‌توانند مورد توجه قرار گیرند و شاخص بورس هم در نتیجه رشد این گروه ها، رشد خواهد کرد.

6. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید جان اسنو. از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (۲) sooroosh1315 آواتار ها
    تشکر شده 15,256 بار در 3,560 ارسال

از دی که گذشت هیچ ازو یاد مَکن،فردا که نیامده ست فریاد مَکن،بر نامده و گذشته بنیاد مکن،حالی خوش باش و عمر بر باد مَکن،

8. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید sooroosh1315 از ایشان تشکر کرده اند:

از دی که گذشت هیچ ازو یاد مَکن،فردا که نیامده ست فریاد مَکن،بر نامده و گذشته بنیاد مکن،حالی خوش باش و عمر بر باد مَکن،

10. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید sooroosh1315 از ایشان تشکر کرده اند:

12. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید sooroosh1315 از ایشان تشکر کرده اند:

سلام نمادهای 10 درصدی امروز

بپیوند- زشگزا- زبینا - زقیام از قبل
    امروز گکوثر و زدشت هم اضافه شد
    برخی هم رفع گره معاملاتی دارند
    مثل ثامان - خاذین - غاذر - وسیلام

باقی رو نمیدونم.

14. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید Mehdi1400 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال مرشد آواتار ها
    تشکر شده 2,405 بار در 504 ارسال

پ
    پیش بینی بورس امروزچهارشنبه|روز سرنوشت

با فروکش کردن هیجان انتخابات آمریکا، وجهه تحلیل پذیری بورس افزایش پیدا خواهد کرد، تقاضا برای نمادهایی که به قیمت جذاب رسیده‌اند بالاتر می رود و سمت و سوی بازار مشخص خواهد شد.
    در معاملات این هفته، اغلب سهامداران دست روی دست گذاشتند تا نتیجه انتخابات آمریکا مشخص شود و اغلب رویکرد محافظه‌کاری در معاملات خود اتخاذ کرده بودند. در معاملات روز دوشنبه نیز، شاخص کل 15 هزار واحد دیگر افت داشت و به میانه های کانال یک میلیون و 200 هزار واحد نزدیک شد. در روزهای قبل نیم نگاه سهامداران به نتایج نظرسنجی‌ها بود و امروز نگاه آن‌ها به نتایج شمارش آرا! چرا که بالاخره روز موعود فرا رسید و انتخابات ریاست جمهوری آمریکا برگزار شد.

آن طور که هر دقیقه خبری از نتایج این انتخابات منتشر می شود، دور از انتظار نخواهد بود که برنده آن نیز تا پایان معاملات امروز مشخص شود. تا این لحظه نیز خبرها از پیشتازی یکی از نامزدها حکایت دارد اما نمی توان تا کسب حدنصاب لازم برای آرای الکترال، با قطعیت برنده این دور را مشخص کرد. با تعیین رییس جمهور آمریکا برای چهارسال پیش رو، دیگر سایه دوگانه ترامپ-بایدن از روی بازار سرمایه (والبته دیگر بازارهای موازی) برداشته می شود. اگر چه بایدن در آرای الکترال فعلا پیشتاز است اما با توجه به اینکه دونالد ترامپ، رئیس جمهور امریکا توانسته در ایالت های کلیدی آرا را به نفع خود کسب کند، به احتمال قوی رئیس جمهور دوباره امریکا خواهد شد و برای 4 سال دیگر درکاخ سفید می‌ماند. این در حالی است که کار بایدن برای پیروزی بسیار سخت است.
    با توجه به این موارد امروز بازار سرمایه روز پرهیجانی را سپری خواهد کرد. آن گروه از سهامداران که برای تداوم سهامداری، سرمایه گذاری بیشتر یا در نهایت خروج از بورس مردد بودند، امروز می توانند تصمیم نهایی را گرفته و استراتژی سرمایه‌گذاری خود را مشخص کنند. در بازار غیررسمی دلار شب گذشته در کانال 29 هزار تومان قیمت گذاری می شد اما حجم معاملات در همه بازارها پایین بود. احتمال دارد تا زمان بازگشایی بازار ارز و طلا، نتیجه انتخابات آمریکا نیز مشخص شده باشد.

فروکش‌کردن هیجانات
    با فروکش کردن هیجان انتخابات آمریکا، وجهه تحلیل پذیری بورس افزایش پیدا خواهد کرد، تقاضا برای نمادهایی که به قیمت جذاب رسیده‌اند بالاتر می رود و سمت و سوی بازار مشخص خواهد شد. از نظر نموداری، نماگر بازار در محدوده حمایتی قرار دارد و بعید نیست حجم تقاضا اندکی افزایش داشته باشد. از سوی دیگر اندیکاتورها از این حکایت دارند که شاخص‌کل در محدوده بیش‌فروش قرار دارد. درنتیجه انتظار می رود با گذشت زمان از قدرت و حجم سنگین عرضه‌ها کاسته شود، با این حال باید دید در سمت مقابل، تقاضا به قدری خواهد بود که بتواند بازار را به سمت سبزپوش شدن هدایت کند؟

روند متفاوت کامودیتی‌ها و بورس‌ها
    بازارهای جهانی نیز منتظر مشخص شدن برنده انتخابات ریاست جمهوری آمریکا هستند. هم اکنون هر بشکه نفت برنت در کانال 40 دلار در حال دادوستد است. هر اونس طلا در محدوده 1900 دلار بالا و پایین می شود. فلزات پایه نیز افت اندکی داشته‌اند. مس در محدوده 6763 دلار در حال معامله است و روی نیز 2539 دلار قیمت گذاری شده است. در سوی دیگر، بررسی شاخص بورسهای جهانی از سبزپوشی اغلب آن‌ها حکایت دارد.
    ویرایش توسط مرشد : 2020/11/04 در ساعت 09:34

16. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید مرشد از ایشان تشکر کرده اند:

محمد (ص) و بردگی فکری

(عباس آخوندی)
    بیش از دو سال است که عطای وزارت را به لقایش بخشیده‌ام ولی، کم‌تر روزی است که اتهامی و یا دشنامی از خیل کسانی که ادعای دیانت و انقلاب‌گری دارند دریافت نکنم. و تمام هویت، حیثیت و زندگی شخصی و خانوادگی‌ام مورد تهدید و هجمه قرار نگیرد. نفاق عجیبی بر صحنه‌ی سیاست حکمفرما شده‌است. همان روزها که اصرار بر پذیرفتن استعفایم داشتم، چنین روزهایی را پیش‌بینی می‌کردم. چون این حضرات را می‌شناختم که جز بردگیِ فکریِ سیاستمداران به چیزی دیگر راضی نیستند. و هیهات که چون منی به این بردگی تن‌دردهد.امروز روز تولد رسول گرامی اسلام و پیام‌آور توحید و شورنده بر شرک است. پایبندی به خرد و راستی، پرهیز از دروغ و دورویی و آزادگی و رهایی از هر بند تعلقی آموزه‌ی بنیادین اوست. ازاین‌رو، بر آن شدم تا گوشه‌ای از واژگونگی حقیقت در این روزگاران را بازگو کنم.
    روز 10آبان1399 این خبر در برخی کانال‌ها و سایت‌ها خبری انتشار یافت: "سود ۱۲۰۰ میلیاردی عباس آخوندی از بورس!". برای من که به انتشار این خبرهای دروغ عادت کرده‌ام، مساله بسیار عادی بود. در پاسخ به اولین کسی که در این باره با من تماس گرفت و گفت در برابر این خبر چه می‌کنی، گفتم از کنار آن می‌گذرم. ولی، در مدت کوتاهی خبر به سرعت بازنشر شد و تعدادی از دوستان از من خواستند که به دستگاه قضا شکایت برم. با توجه به این‌که تقریبا هیچ یک از شکایت‌هایی که درباره افتراهای آشکار و بی‌پرده و از این بزرگتر انجام داده‌ام تا کنون به نتیجه موثری نرسیده‌اند، تمایلی به این‌کار نداشته و ندارم.

حتما یادتان هست که یکی از نماینده‌گان محترم ادعا کرد که "آخوندی 130 شرکت دارد و خودش با خود قرار داد می‌بندد". ادعایی به این سنگینی علیه یک وزیر، آن هم در زمانی که در مصدر کار بوده‌است. چندین سال است که علیه ایشان شکایت کرده‌ام و هنوز اندر خم کوچه اول‌ام. ولی، گویا یک بار دیگر باید تجربه کنم.
    اخیرا دو تن از نمایندگان سوپر انقلابی اعلام کرده‌اند که من در خارج از کشور هستم و یکی‌شان گفته که: «آلان اسپانیا هستند و با پول مردم در حال عشق و کیف خودشان می‌باشند». از ایشان برای صرف چای در دانشگاه دعوت به عمل آوردم. لیکن، دریغ از آن‌که به روی مبارکشان بیاورند و دست‌کم یک عذرخواهی کوچک بنمایند.

خبر بالا هم که از اساس دروغ است. فارغ از قانونی و شفاف بودن خرید و فروش سهام در بازار بورس، من حتی یک سهم در این بازار نداشته و یک ریال هم معامله نکرده‌ام. ولی، نحوه انتشار این شایعه‌ها جالب و قابل تامل است. در ابتدا یک کانال خبری غیر مشهور با کمتر از 1000 عضو یک خبر دروغ را منتشر می‌کند. منبع خبر او چیست معلوم نیست. با چه انگیزه‌ای دست به این‌کار می‌زند روشن نیست. سپس کانال‌های بزرگتر به نقل از آن بدون هرگونه بررسی خبر را بازنشر می‌کنند. در همین مورد، وقتی با مدیریت برخی این کانال‌ها و یا مسئولان سایت‌ها تماس گرفته شد به سرعت خبر را بدون هرگونه توضیحی و پوزشی و پس از چندین هزار بار دیده‌شدن پاک کردند. این شیوه‌ی غیراخلاقی فعالیت ضد رسانه در ایران است. ابتدا خبر دروغ را بدون هرگونه تحقیق انتشار می‌دهند و بعد که می‌بینند احتمالا نتوانند صحت آن را تایید کنند، اقدام به پاک کردن می‌کنند.همه این‌ها از نظر من طبیعی است. اینها محصول ساختار اقتصاد سیاسی ایران است. آزادگی و تلاش برای حاکمیت قانون و ایستادگی در برابر سوداگری و سوداگرانی که با بدنه دیوانسالاری ایران پیوند خورده‌اند بسیار پرهزینه است.

از قضا در همین روز آقای محمد سالاری عضو شورای شهر تهران در یک گفتگو رسمی در ضمن مطالبی که بیان کردند، به اقتضای بحث‌شان به برخی اقدام‌هایی که من در دوره وزارت‌ راه و شهرسازی انجام داده‌ام اشاره داشتند که بد نیست به آن رجوع کنید[i]. من می‌دانستم که آن کارها پرهزینه است. معاونان اینجانب مرتب تذکر می‌دادند که زیاد تند می‌روی. درافتادن و ایستادگی در مقابل باندهای فساد سخت و خطر آفرین است. ولی، من می‌گفتم مگر از مسئولیت پذیرفتن چیزی جز همین اصلاحات بنیادین و قطع دست این قانون‌شکنان غرض دیگری داشتم؟ هر چند امروز کاملا آشکار شده‌است که از حیث زورآزمایی، دوستان من درست می‌گفته‌اند ولی، من یک لحظه از ایستادگی در برابر اینان پشیمان نیستم.
    یکی از دوستان امروز می‌گفت آقای آخوندی شما با اینان چه کرده‌ای که تا این حد با تو دشمن‌اند؟ من گفتم. هیچی. شاید قطع شاهرگ حیاتی درآمدهای برخی که با ظاهر قانونی تحصیل می‌کردند دلیل آن باشد. به هر روی، بسیاری از این درآمدها چه در ارجاع کارهای پیمانکاری و اعطای مجوزها قطع شد. و در دولت و سایر شوراهای تصمیم‌گیری نیز به عنوان یک دولتمرد، تا جایی که می‌توانستم در برابر راه‌های اعطای امتیازهای غیر رقابتی به آنان و یا انحراف‌های اساسی از قانون اساسی ایستادگی کردم. به نظر شما این کم گناهی است؟

درد دل بس است. تا همین حد برای کسانی که گوشی برای شنیدن، خردی برای اندیشیدن و دلی، برای درد کشیدن دارند کافی است.

18. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید Mehdi1400 از ایشان تشکر کرده اند:

پسا ترامپ :|

بازار چرا این شکلیه :| فقط کاشی انگار حالش خوبه

20. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید sooroosh1315 از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 11 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 11 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع