صفحه 16 از 46 نخست ... 61314151617181926 ... آخرین
نمایش نتایج: از 151 به 160 از 458

موضوع: صنايع لاستيكي سهند ( پسهند )

عضو عادی malaki12003 آواتار ها
    تشکر شده 79 بار در 36 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط طرلان نمایش پست ها
    ارزش جاری سهم= سود عملیاتی سال بعد * 4 + سود نقدی امسال

جناب: امیدوارم که تو قیمت مناسب وارد این سهم بشید و سود خوبی هم ببرید انشاالله. ولی زمان به شما ثابت می کند که این فرمول پر از نقص و ایراد است. این سهم در ارائه گزارش 3 ماهه شروع به نزول کرد چرا که تو 3 ماهه سود فروش زمین رو در نظر نگرفت و فقط سود عملیاتی 3 ماهه رو منتشر کرد که در نتیجه 5 درصد تو 3 ماهه پوشش کل سود اعلام شده رو داشته است. خوب این پوشش وقتی سهامدار جزء این جزئیات رو نبیند اثر منفی بر روی سهم می گذارد. جناب من از وقتی وارد بورس شدم پی به ای قندیها رو بالای 10 دیدم. در حالی که اون عدد 4 در فرمول شما از تقسیم 100 بر نرخ سود بانکی احتمالی اینده به دست امده است. که مثلا برای خیلی سهمهای گروه قندی جوابگو نیست. گروه پلاستیک معمولا پی به ای اش حول 7 بوده است. کلا باید هر سهم رو جداگانه و در گروه خودش ببینی. و در الویت اول هم شرایط بازار. تو این بازار خراب من مدعی نیستم که این سهم پایین نمیاد. میگم ارزشش اینی که شما نوشتی نیست. تو فرمول شما حتی سودهای غیر عملیاتی هم لحاظ نشده است. چون پول فروش زمین که هیچ وقت تو سود نقدی نیست. تو سود عملیاتی هم نیست. پس کجای فرمول شما هست. اون عدد 4 که گفتم از کجا اومده خوب شما پی به ای صنایع رو در فرمولتون کجاش قرار دادید. الا ایا الحال می دانم که حمایت بعدی سهم 700 است. ببینم با اون حمایت چه میکنه!!!!
    من از این بحث ها خوشم میاد چون یا شما مطلب به من یاد میدید و یا من و برای بقیه هم مفیده.
    خوب من جواب شم رو تو پست های قبلی دادم اما چرا دقیق نخوندی. اول که فروش زمین تو سود شرکت به عنوان سود غیر عملیاتی میاد دوم اینکه سود یا eps مجموع سود عملیاتی و غیر عملیاتیه. سوم اینکه مجمع به پیشنهاد هیت مدیره تصمیم میگیره چقدر از این سود رو تقسیم کنه پس ا لحاظ قانونی اینکه سهند بیاد کل پول فروش زمین رو هم تقسیم کنه ممانعت قانونی نداره. در آخر پس نتیجه میگیریم که سود نقدی شامل سود غیر عملیاتی و فروش زمین هم هست. عدد 4 به عنوان معکوس ضریب تورم میتونه باشه و حداقل برابر سود بانکیه. حالا اینکه میفرماید برای گروهای مختلف فرق میکنه. نه فرق نمیکنه اونچه که فرق میکنه پیش بینی شما از سود عملیاتی سال بعده که معمولا تو اسناد رسمی نیست و شما با تحلیل خودتون بهش میرسید و تویه صنعت شما به این نتیجه میرسید که سال بعد سود دو برابر امساله اما تو یه صنعت دیگه اینطور نباشه. پس فرمول ثابته و همه این مسایل رو تو دلش داره. لبته من کم یواضح ترش میکنم:

ارزش جاری سهم= پیبشبینی خود سهامدار از سود عملیاتی سال بعد / ضریب تورم که معمولا بالای .25 هست + سود نقدی امسال

البته شاید بشه فرمول بالا رو به شکل زیر هم نوشت:

ارزش جاری سهم= سود عملیاتی امسال *( پی صنعت - یک ) + سود نقدی

اما اگه خواستی از فرمول بالا استفاده کنی باید یادت باشه ممکنه بخش اعظم شرکتهای لاستیکی تعدیل های مثبتی داشته باشند ولی سهند قبلا تعدیلهاش و اعلام کرده باشه.

عضو عادی malaki12003 آواتار ها
    تشکر شده 79 بار در 36 ارسال
    درو اقع وتی یه شرکتی میاد از دارایی های ثابتش مثله زمین میفروشه یه مشکلی که پیش میاد اینه که جزیی از سود کل شرکت بیانش میکنه و ملت به اشتاه میخوان بهش پی بدن و قیمت سهم کاذب میره بالا. روش درستش اینه که شما بیاید ببینید اون فروش زمین چقدر بوده و چه نسبتی از کل دارایی شرکت و تشکیل میده و به همون اندازه سهم حق داره بره بالا نه بیشتر. اینکه بعضی شرکتها مثله واتی هم میان یه بلوک از سرمایشون رو میفروشن و تو یه سال یه سود هنگفت عملیاتی ارائه میکنند که تو سالهای بعدی هم قابله تکرار نیست رو هم باید جز ود غیرعملیاتی محسوب کرد. در واقع بهتره هر سود غیر قابل تکراری رو به عنوان سود غیرعملیاتی محسوب کرد هر چند به ظاهر عملیاتیه.

eps واقعی شرکت= (سود غیر قابل تکرار تقسسیم بر کل ارزش بازاریه شرکت + یک ) * سود عملیاتی شرکت

حالا میتونی پی واقعی رو بدست بیاری
    ویرایش توسط malaki12003 : 2013/08/31 در ساعت 15:57

عضو فعال تکنیکالیست آواتار ها
    تشکر شده 2,628 بار در 898 ارسال
    خوب دوستان بوضوح دیدیم امروز سهم خریدار پر قدرتی داشت.به نظرم فشار فروش بعد از حجمی که امروز زد برای فردا بسیار کمتر باشد

کماکان صنعت گروه لاستیک را از بهترینهای بازار میبینم که همانند گروه کاشی کم کم نوبت این گروه هم می شود

Banned
    تشکر شده 1,578 بار در 557 ارسال
    فردا انشالله خرید خواهد شد امروز واقعا امیدوار کننده ظاهر شد این سهم.

عضو فعال MOSTAFAVI آواتار ها
    تشکر شده 21,428 بار در 4,805 ارسال
    نسبت p/eاین سهم زیر3 است به نظر دوستان خرید این سهم توی این شرایط ریسک داره؟؟؟؟

سهم خریدار دارد. کم کم منتظر رنج مثبت باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط تکنیکالیست نمایش پست ها
    سهم خریدار دارد. کم کم منتظر رنج مثبت باشید
    صف خریدش مبارک دوستان

پکویر هم کم کم رنج مثبت میزنه
    تا صف خرید

شبندر صف خرید

منظر استارت شرانل باشید.

شرانل با تعدیلهای پی در پی کماکان زیر قیمت بسته شدن قبل از تعدیلش قرار دارد

عضو عادی طرلان آواتار ها
    تشکر شده 191 بار در 78 ارسال
    تکنیکالی مقاومت سختی در 850 تومان دارد. ببینیم با این مقاومت چگونه رفتار می کند!!!!

Banned
    تشکر شده 1,578 بار در 557 ارسال
    خوب دوستان خوشبختانه پسهند با قدرت صف خرید را بخود دید . اما ای کاش صف نمیشد و تعداد معاملات بیشتری میزد . اما خریدار طاقت نیاورد و شروع به رنج مثبت زدن کرد.

دوستان گروه لاستیک با این eps که دارند از کل بازار عقب افتاده اند. منتظر شیفت سرمایه های به سمت این گروه باشید.سهامداری با این گروه از کم ریسک ترین خریدهای بازار است

صفحه 16 از 46 نخست ... 61314151617181926 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)