صفحه 35 از 38 نخست ... 2532333435363738 آخرین
نمایش نتایج: از 341 به 350 از 374

موضوع: تاپیک پرسش و پاسخ (مربوط به تاپیک آموزشی)

عضو فعال
    تشکر شده 4,833 بار در 629 ارسال
    ممنونم خیلی لطف کردید استاد
    واگرایی در یکی از اندیکاتور ها کفایت می کنه ولی اگر شک کردید می تونید به سایر تایم فرم ها مراجعه کنید اگر تائید دادن مشکلی نیست
    منظور از تایید چیه؟
    دیدن روند در تایم بالاتر یا واگرایی در تایم بالا؟

2. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید محاد از ایشان تشکر کرده اند:

Banned
    تشکر شده 13,005 بار در 1,466 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط محاد نمایش پست ها
    ممنونم خیلی لطف کردید استاد

منظور از تایید چیه؟
    دیدن روند در تایم بالاتر یا واگرایی در تایم بالا؟

ببینید در مورد واگرایی ها یک دنیا بحث و مطلب است
    خواستم بصورت نکته ای در تاپیک اموزش بگذارم دیدم خیلی از مباحث هنوز تدریس نشده و نمی شه زودتر به این نکته ها اشاره کرد
    واگرایی ها در ابزار متفاوت کارایی متفاوت دارند
    مثلا در فیبو ها ؛ در چنگال ها ؛ در الگو های کلاسیک و هارمونیک و با توجه به این کهروی این مباحث کار نشده گفتن نکات فقط باعث سر در گمی بیشتر دوستان می شود
    یافتن واگرایی ها به تنهایی و در هر زمانی صحیح نیست
    به نظرم در همین حد کفایت می کند و اجازه دهید کمی مباحث بعدی ادامه پیدا کند مجددا بنده یکبار مزاحم دوستان می شوم برای تطابق نکات واگرایی ها با سایر موارد
    از استاد عزیز هولی هم درخواست دارم اجازه دهند بحث رو خاتمه دهیم تا انشالله در زمان مناسبی که دوستان چند مرحله در اموزش پیشرفت حاصل کرده باشند مجددا خدمت برسم
    اما در مورد تایم فرم ها : اگر شما واگرایی را در یکی از اندیکاتور ها دیدید و در سایرین هنوز دیده نشده برای این که تائید بگیرید به تایم فرم های کمتر و بالاتر برای چک کردن واگرایی مراجعه کنید و چنانچه دریافت کرید اطمینان بیشتری خواهید داشت
    اما برای چک کردن واگرایی ها خودم یک تجربه شخصی دارم و اون اینه که مک دی اعتبار خیلی بالاتری دارد ولی ممکن است کمی تاخیر داشته باشد
    همیشه چشمتون به سی سی ای باشد ولی به هیچ عنوان با اندیکاتور سی سی ای ترید نکنید
    سی سی ای یک اندیکاتور حساس و شارپ است و نسبت به کوچکترین رفتار بازار واکنش نشان می دهد
    وقتی در سی سی ای واگرایی را دیدید روی مک دی تمرکز کنید و اولین تائید رو که دیدید می شه با ریسک کمتر وارد بازار و خارج از بازار شد
    ویرایش توسط بوف کور : 2011/06/30 در ساعت 09:10

4. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید بوف کور از ایشان تشکر کرده اند:

Banned
    نقل قول نوشته اصلی توسط بوف کور نمایش پست ها

استاد عزیزم
    در مقابل زحمت شما و سایر مدیران سایت انجام وظیفه ای ناچیز است
    اگر اجازه بدید این مبجث نکاتی داره که ادامه آن می تونه مفید باشه که بطور خلاصه در یک پست دیگه امشب تقدیم حضور کنم

در مورد واگرایی ها یک دنیا بحث و مطلب است
    خواستم بصورت نکته ای در تاپیک اموزش بگذارم دیدم خیلی از مباحث هنوز تدریس نشده و نمی شه زودتر به این نکته ها اشاره کرد
    واگرایی ها در ابزار متفاوت کارایی متفاوت دارند
    مثلا در فیبو ها ؛ در چنگال ها ؛ در الگو های کلاسیک و هارمونیک و با توجه به این که روی این مباحث کار نشده گفتن نکات فقط باعث سر در گمی بیشتر دوستان می شود
    یافتن واگرایی ها به تنهایی و در هر زمانی صحیح نیست
    به نظرم در همین حد کفایت می کند و اجازه دهید کمی مباحث بعدی ادامه پیدا کند مجددا بنده یکبار مزاحم دوستان می شوم برای تطابق نکات واگرایی ها با سایر موارد
    از استاد عزیز هولی هم درخواست دارم اجازه دهند بحث رو خاتمه دهیم تا انشالله در زمان مناسبی که دوستان چند مرحله در اموزش پیشرفت حاصل کرده باشند مجددا خدمت برسم

6. 18 کاربر به خاطر ارسال مفید بوف کور از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 307 بار در 67 ارسال
    بوف کور عزیز، اولاً که خیلی خیلی ازتون بابت مطلب آموزشی تشکر میکنم. امیدوارم بازار منفی، دل و دماغ این کار رو ازتون نگرفته باشه.
    دوماً اینکه یه سئوالی داشتم درباره اهمیت یا الویت واگرایی. شما خودتون به واگرایی چه الویتی میدید؟ منظورم اینه که واگرایی در استراتژی ترید شما چه الویتی داره؟ بعضی ها صرفاً واگرایی رو مبنای تریدشون قرار میدن که شاید در بعضی مواقع درست کار بکنه. ولی لااقل تو این یکی دو ماه اخیر، این روش جواب نمیداد و اکثر واگرایی ها، وا میرفتند (!!) و Failed میشدند. در ضمن دوست دارم بدونم شما چه موقعی میگید که یک واگرایی Failed شده؟
    و در آخر اینکه به نظرم بد نیست یه تاپیک ایجاد بشه در خصوص استراتژی های مختلف ترید و هرکی بیاد بگه از چه روال و استراتژی ای استفاده میکنه.

8. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید orion از ایشان تشکر کرده اند:

Banned
    نقل قول نوشته اصلی توسط orion نمایش پست ها
    بوف کور عزیز، اولاً که خیلی خیلی ازتون بابت مطلب آموزشی تشکر میکنم. امیدوارم بازار منفی، دل و دماغ این کار رو ازتون نگرفته باشه.
    دوماً اینکه یه سئوالی داشتم درباره اهمیت یا الویت واگرایی. شما خودتون به واگرایی چه الویتی میدید؟ منظورم اینه که واگرایی در استراتژی ترید شما چه الویتی داره؟ بعضی ها صرفاً واگرایی رو مبنای تریدشون قرار میدن که شاید در بعضی مواقع درست کار بکنه. ولی لااقل تو این یکی دو ماه اخیر، این روش جواب نمیداد و اکثر واگرایی ها، وا میرفتند (!!) و Failed میشدند. در ضمن دوست دارم بدونم شما چه موقعی میگید که یک واگرایی Failed شده؟
    و در آخر اینکه به نظرم بد نیست یه تاپیک ایجاد بشه در خصوص استراتژی های مختلف ترید و هرکی بیاد بگه از چه روال و استراتژی ای استفاده میکنه.
    والا بازار منفی تنها چیزیه که دل و دماغ منو نمی گیره
    منفی بودن لازمه بازاره و تا این حالت نوسانی نباشه نمی شه سود برد و بازار بوس به نظرم بی معنا می شه
    و در ضمن من شخصیتی هیجانی دارم و این هیجانا باعث می شه اطرافیانم یکم راحت تر زندگی کنند
    سلامتی باشه هر چیزی قابل حله و شیرینی زندگی به همین بالا و پائین و سخت و راحتی هاشه و وای از روزی که عدم سلامت توانایی های ادم و بگیره
    امیدوارم خدا همه مریض ها رو شفا دهد
    اما در مورد بحث شما
    شخصا عاشق جناب الیوتم خدا بهش رحم کرده که زنده نیست و الا دردسری می شد براش
    اما مبحث دوم واگرایی هاست که به نظرم خیلی قابل اعتماد هست
    ببینید در مورد واگرایی ها زمانی که سر هیستوگرام کج می شه شما می تونید وارد ترید شید و حد ضرر هم به محض بر گشت سر هیستو گرام هست
    مثلا در مورد سایپا حدود 330 تا 3360 واگرایی مخفی مثبت به نظر خیلی ها اومد
    اولا دو تا مشکل :
    1- اینجا واگرایی مخفی منفی نبود ؛ چرا که میزان تصحیح به 50 درصدم نرسیده بود و این اشتباهی است که معامله گر می کند و مشکل از واگرایی نیست
    2-وقتی ما واگرایی را شناسایی کردیم درست جایی که سر هیستو گراممون کج شد اگر در معاملات بعدی هیستو گرام ترتیب رو بهم زد سر یع باید خارج شیم و این که منتظر بشیم اشتباه از ماست نه واگرایی
    پس بعد از این که سر هیستو گرام ما کج شد و یکی دو تا معامله بعدی هیستو گرام تغییر وضعیت داد در این صورت واگرایی فیلد شده است
    در مورد تاپیک هم که اقایان هولی و جمالی صلاح بدانند به نظر بنده هم می تونه خیلی جذاب باشه

10. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید بوف کور از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال بابک پناهی آواتار ها
    تشکر شده 27,010 بار در 3,216 ارسال
    با اجازه سروان گرانقدر

ابتدا از زهره عزیز بابت آموزش واگرائی خیلی تشکر میکنم.حالا چرا خیلی؟؟؟چون ایشون دقیقا در بحث واگرائی به قسمتهای بسیار مفیدی اشاره کردند یعنی چکیده ی قسمتهای مهم واگریی رو بیان کردند

شکل زیر مثالی از واگرائی میباشد و با توجه به اینکه اکثر اندیکاتورها واگرائی را تایید کردند پس این واگرائی میتونه قابل اعتماد باشه.واگرائی ایجاد شده شاید سوخت قوی باشه برای شلیک قیمت به بالای روند نرولیش.در قیمت مربع آبی رنگ شاید خرید دوم بتونه گین مناسبی بده.

از تمامی دوستان خواهش دارم این بحث واگرائی رو کامل یاد بگیرن و عجله هم نکنن به هیچ وجه!!!تمرین زیاد کنند و هرکجا سوالی بود بپرسن.ولی قبل پرسش بررسی و تحقیق کنند اگر جواب سوالشونرو پیدا نکردند در خدمتشون هستیم

چرا میگم بحث واگرائی را بدقت بخونید؟؟؟

چون درصد اطمینان واگرائی بسیار زیاده.بحث واگرائی که تموم شد میریم سراغ چند تا بحث دیگه اونام که تموم شد یه سورپرایز براتون دارم

در ضمن اساتید اگر صلاح بدونن به جای تدریس چند تا فایل آموزشی بزاریم دوستان کامل مطالعه کنند هرجام به مشکلی برخوردند سوال کنند ما هم جواب همه سوالاتو میدیم.به این ترتیب هم آموزش بالا میره و هم تو زمان بسیار صرفه جویی میکنیم
    ویرایش توسط بابک پناهی : 2011/06/30 در ساعت 19:30

12. 13 کاربر به خاطر ارسال مفید بابک پناهی از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال محمود شریعت آواتار ها
    تشکر شده 5,029 بار در 1,203 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک پناهی نمایش پست ها
    [B]
    شکل زیر مثالی از واگرائی میباشد و با توجه به اینکه اکثر اندیکاتورها واگرائی را تایید کردند پس این واگرائی میتونه قابل اعتماد باشه.واگرائی ایجاد شده شاید سوخت قوی باشه برای شلیک قیمت به بالای روند نرولیش.در قیمت مربع آبی رنگ شاید خرید دوم بتونه گین مناسبی بده.

با اجازه آقا بابك

تصوير زير همون تصوير بابك خان هست اما در تايم فريم يك ساعته

ببينيد واگرايي مثبت وقتي با الگويي چون سروشانه كف همراه ميشه چه هلويي ميشه!!!!

. . . . . . . . . . Sava Trading Group . . . . . . . . به زودی . . . .
    [/RIGHT]
    [/B][/SIZE]

14. 11 کاربر به خاطر ارسال مفید محمود شریعت از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط محمود شریعت نمایش پست ها
    با اجازه آقا بابك

تصوير زير همون تصوير بابك خان هست اما در تايم فريم يك ساعته

ببينيد واگرايي مثبت وقتي با الگويي چون سروشانه كف همراه ميشه چه هلويي ميشه!!!!

زیبا بود

16. 11 کاربر به خاطر ارسال مفید بابک پناهی از ایشان تشکر کرده اند:

بحث واگرائی یک بحث پولسازیه

کسی واگرائی + تشخیص الگوها اعم از ادامه دهنده ها - برگشتی ها و هارمونیک رو بتونه تشخیص بده و استراتژی خاصی هم داشته باشه میتونه در بازار فارکس خیلی زود ثروتمند بشه.البته اگر تشخیص الگوهای ذکر شده در تایم فرمیهای بالاتر صورت بگیره بالطبع قدرت پولسازی هم بیشتر میشه

18. 13 کاربر به خاطر ارسال مفید بابک پناهی از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 307 بار در 67 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط بوف کور نمایش پست ها

ببینید در مورد واگرایی ها زمانی که سر هیستوگرام کج می شه شما می تونید وارد ترید شید و حد ضرر هم به محض بر گشت سر هیستو گرام هست
    پس بعد از این که سر هیستو گرام ما کج شد و یکی دو تا معامله بعدی هیستو گرام تغییر وضعیت داد در این صورت واگرایی فیلد شده است
    ممنونم از پاسختون. فقط اگر واگرایی در RSI مشاهده بشه و نه در MACD، اونوقت ملاک ورود به ترید و Failed شدن واگرایی چیه؟
    از اینکه زیاد سئوال میپرسم، شرمنده.

20. 12 کاربر به خاطر ارسال مفید orion از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)