صفحه 18 از 38 نخست ... 81516171819202128 ... آخرین
نمایش نتایج: از 171 به 180 از 374

موضوع: تاپیک پرسش و پاسخ (مربوط به تاپیک آموزشی)

عضو عادی
    تشکر شده 102 بار در 25 ارسال
    با تشکر از اساتید محترم و زحمتکش بخصوص جناب Holy و راشین خانم
    ببخشید اگه من خیلی سوال میپرسم. آخه اگه یه موضوع برام گنگ باشه یا متوجه نشم نمیتونم برم سراغ مطلب بعدی
    با توجه به تعریف خط روند صعودی:
    در روند صعودی خط راستی رسم می کنیم که پایینترین نقاط دو کف را به هم متصل می کند

1- برای ترسیم خط روند منظور از پایینترین نقاط , قیمت low در نمودار است یا قیمت close ؟
    2- در مورد استفاده از اندیکاتور زیگزاگ جهت ترسیم خط روند اگه ممکنه یک مورد را رسم فرمایید تا بیشتر متوجه شویم.
    3- اندیکاتور زیگزاگ چه چیزی را به ما نشان می دهد ؟

2. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید reza55 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 102 بار در 25 ارسال
    سلام و عرض ارادت به جناب Holy
    من به این نمودار اندیکاتور زیگزاگ اضافه نمودم و سه خط روند هم کشیده ام ولی نفهمیدم اندیکاتور زیگزاگ در آن چه نقشی میتواند داشته باشد.
    اگه ممکنه یه توضیح بفرمایید.
    [IMG][/IMG]

4. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید reza55 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال محمود شریعت آواتار ها
    تشکر شده 5,029 بار در 1,203 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک پناهی نمایش پست ها
    سلام بر همه دوستان و عرض ارادت خدمت فرزاد عزیز

در بورکس دوست بسیار عزیزم سعید خان یزدی که جا داره اینجا از ایشون هم یادی بکنیم این تاپیک رو ایجاد کردن به آدرس زیر

http://www.bourex.com/viewtopic.php?t=13456

فکر میکنم مرور این تاپیک برای دوستان بد نباشه.

و اما نتایجی که اونجا گرفتم به قراره زیره.البته شاید کاملا اشتباه باشه ولی خوب من کاملا بهش اعتقاد دارم!البته در بین دوستان نحوه اعمال من و جناب رحیمی (بورسیست کوچک که به واقع خیلی بزرگ هستند) یکی بود و نجوه اعمال جناب یزدی هم 99% شبیه ما بود و فقط در یک قسمت که عرض خواهم کرد با فرمول ما تفاوت داشت

ما 4 نوع حالت برای یک دیتا داریم که 3 تاشو بررسی میکنیم

1.نمودار خام یعنی نه افزایش سرمایه اعمال شده و نه سود نقدی
    2.نموداری که تنها افزایش سرماه اعمال شده باشه
    3.نموداری که هم افزایش سرمایه اعمال شده و هم سود نقدی

البته نحوه افزایش سرمایه هم خودش بر 2 نوعه :

الف)آورده
    ب)اندوخته

که نحوه اعمالهاشونم متفاوته.حالا چرا باید متفاوت باشه؟؟؟!!!...در ادامه بحث بررسی خواهیم کرد

1 سوالی از دوستان دارم

دوستانی که تنها افزایش سرمایه را اعمال می کنند و اصلا توجهی به آورده یا اندوخته بودنش ندارن چرا اون 100 تومن یا هر مبلغی که از جیب سهامدار برای خرید حق تقدم صرف میشه رو در نظر نمیگیرند؟؟؟!!!!

شخصی 20000 تا سهم داره سهمش میبنده برای افزایش 100%ی از آورده این شخص 100 تومن بابت هر سهم میده یعنی 2 میلیون تومن.چرا این مقدار 100 تومن در نمودار نباید لحاظ بشه؟؟؟در حالیکه اگر سهم افزایش سرمایشو تنها از اندوخته بده اون شخص اون 2 تومن تو جیبش باقی خواهد ماند! البته تمامی این مباحث در لینکی که گذاشتم بطور امل بحث شده

من بر این اعتقادم قیمت فردای سهم مقدار بازدهی قیمت امروزو باید نشون بده.ولی این 1 طرف قضیست.

من به نمودار حالت 1 نیز کاملا اعتقاد دارم.نمودار خام هم دیدی دیگر از سهم ارائه میده!!!!

درسته تا الان دیده ما از سهم از یکی به دو تا رسیده واین میتونه کمکمون کنه.شاید مقاومتی که در حالت 1 هست در حالت 2 نباشه اگر هم باشه به یک فرم دیگه ای شاید خودشو نشون بده

کلا من هر 3 حالت رو قبول دارم.ولی اینو مطمئنم برای موج شماری الیوتی تنها حالت 3 کاربرد داره.یعنی کسی با حالت 3 کار کنه میتونه به روشنی و تقریبا با خطای کم موج شماری کنه.شاید کانالی که در حالت 3 دیده میشه در حال 1 نباشه!حالت 1 هم باید و باید همزمان با حالت 3 بررسی بشه ولی من به حالت 2 اعتقاد زیادی ندارم.

بیاییم بیمه البرزو بررسی کنیم

دوستان زحمت موج شماری و کلا تحلیل سهم اعم از رسم کانال فیبو اندرو و .. رو انجام بدن تا روی شکل دوستان توضیحاتی عرض کنم
    نقل قول نوشته اصلی توسط HOLY نمایش پست ها
    سلام محمود عزیز
    محمود جان ،چه کسانی که قیمتها رو تعدیل میکنند و چه کسانی که تعدیل نمیکنند همه تلاششون اینه که به قیمتهای اصلی و صحیح دسترسی پیدا کنند اما جهت اینکه به ریز این مورد دست پیدا کنی
    شما از پست 42 این تاپیک لطف کن نگاه کن ،بعد پست 43 بابک عزیز تا پست 53 که کامل بابک عزیز توضیج دادن
    اما اگه احیانا باز هم بیشتر توضیح خواستی یه لینک در پست 43 بابک عزیز قرار دادن که اون یک تاپیک کامل را جع به این قضیست ........
    موفق باشی دوست من
    سلام
    ممنون از راهنماييتون
    مطالب را مطالعه كردم اما بازم به نتيجه قطعي نرسيدم.
    اما تا اينجا، در نهايت، نتيجه گيريم اينه كه فقط و فقط به نمودار خام اتكا كنم و در كنارش يه نيم نگاهي هم به مورد سوم كه استاد پناهي فرمودن داشته باشم.
    از استاد عمادي گل هم كه بي منت و با روي گشاده سوالات بنده را پاسخ مي دهند كمال تشكر را دارم

6. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید محمود شریعت از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال HOLY آواتار ها
    تشکر شده 19,420 بار در 1,212 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط HOLY نمایش پست ها
    در ارتباط با خط روند همونطور که استاد راشین عزیز به زیبایی فرمودند ما فاکتورهایی داریم که اعتبار خط روند رو بالا میبرند که شامل :
    1-تعداد نقاطی که خط روند با کفها یا سقفها از نمودار در تماس هست هرچی بیشتر باشه اعتبار خط روند بالاتر میره
    2- فاصله این نقاط از هم اگر فاصله متوسطی و معقولی باشد اعتبار خط روند بیشتر میشود (به عنوان مثال در خط روندی که فقط دو نقطه کف را بهم وصل میکند اگر این دونقطه به فاصله چند کندل از هم باشد این خط ارزش کمی دارد یا خط روند دونقطه ایی که دو نقطه سالها از هم فاصله دارند اعتبار کمی دارد )
    3-هرچه خط روند زمان طولانیتری معتبر باشه (اعتبار یک خط روند تا اونجاییه که در بالا یا پایین نمودار باشه و اونو قطع نکنه و بعد از قطع نمودار اعتبارش از بین میره) ارزشمندتره

خوب این سه نکته را در رسم هر خط روند بخاطر بسپارید و سعی کنید بین چند خط روند ممکن آن را انتخاب کنید که این سه نکته در آن به نحو موثرتری رعایت شده

اما خیلی از دوستانی که تازه با کشیدن خط روند آشنا میشوند با پیدا کردن کفها و سقفها مشکل دارند علی الخصوص وقتی دو کف یا دوسقف نزدیک هم باشد ،برای همین من پیشنهاد میکنم تا مدت محدودی که چشمتان به پیدا کردن کفها و سقفها عادت کند از اندیکاتوز زیگزاگ استفاده فرمایید ،اما نحوه رسم این اندیکاتور ..........
    نقل قول نوشته اصلی توسط reza55 نمایش پست ها
    با تشکر از اساتید محترم و زحمتکش بخصوص جناب Holy و راشین خانم
    ببخشید اگه من خیلی سوال میپرسم. آخه اگه یه موضوع برام گنگ باشه یا متوجه نشم نمیتونم برم سراغ مطلب بعدی
    با توجه به تعریف خط روند صعودی:
    در روند صعودی خط راستی رسم می کنیم که پایینترین نقاط دو کف را به هم متصل می کند

1- برای ترسیم خط روند منظور از پایینترین نقاط , قیمت low در نمودار است یا قیمت close ؟
    2- در مورد استفاده از اندیکاتور زیگزاگ جهت ترسیم خط روند اگه ممکنه یک مورد را رسم فرمایید تا بیشتر متوجه شویم.
    3- اندیکاتور زیگزاگ چه چیزی را به ما نشان می دهد ؟
    سلام دوست من
    در رسم خط روند صعودی شما بایین پایینترین نقطه ممکن را درنظر بگیرین که درنمودارهای شمعی اصولا سایه تحتانی (شدو پایینی) خواهد بود و نباید از شدو صرف نظر کرد زیرا اون هم جزئی از کندل یا شمع ما هست ،اما در بعضی مواقع میبینیم برای نقاط دوم یا سوم یا ...(منظور غیر از نقطه اول ) خط روند ناخواسته از وسط شمعی در کف عبور میکند اینجا دیگه بجث اجبار پیش میاد والا درست انتخاب پایینترین نقطه نه تنها در خط روند که در رسم چنگال یا ......
    اما اگه شما از نمودار خطی استفاده کنین(به جای نمودار شمعی یا بارچارت اون موقع دیگه اصلا نقطه پایینی (لو)در نمودارتون دیده نمیشه و این نمودار از اتصال نقاط کلوز بوجود میاد که خوب طبیعی هست اینجا قشیه فرق میکنه .......
    رسم خط روند با اندیکاتور زیگزاگ رو هم در پست بعد برروی نمودار دوستمون انجام میدم
    اما اندیکاتور زیگزاگ کف و سقفهای معتبر و از یک درچه رو بهمون نشون میده و کارمون رو برای پیدا کردن کف ها و سقفها ساده میکنه ،البته طبیعی هست نقصهایی هم داشته باشه این اندیکاتور وئلی برای اول کار تا چشم ما به پیدا کردن کف و سقفها عادت کنه کمک کنندست و از طرفی باعث میشه همه دوستان خطوط روندی که میکشن فعلا بر یک درجه باشه(میان مدت و بلند مدت)که بتونند با هم مقایسه ایی هم داشته باشند ..........

8. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید HOLY از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال HOLY آواتار ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdijj نمایش پست ها
    سلام استاد ، در رسم روندها در مشق چدید منویات شما رو مد نظر قرار دادم لطف بفرمایید ایرادات را در ترسیم خط روند رو ذکر کنید ممنون ار زحمات شما

[IMG][/IMG]
    سلام دوست من
    ببینین ما منظورمون از کف ها و قله ها ،کف یا قله یک شمع نیست ،بلکه منظورمون کف یا قله گروهی از شمعاست ،بیاین اینجوری تصور کنیم که مجموعا شمعها شکل یک رشته کوه رو به ما میدند
    اینجا طبیعیه که هر رشته کوهی یه سری قله داشته باشه و یه سری دره ،حالا در خط روند کشیدن در فرم صعودی وظیفه اتصال دره ها به هم هست
    اما این اندیکاتور که براتون گفتم میاد قله ها و دره ها یا قله ها و کفها رو به ما نشون میده و بهمون میگه از کجا خط روند رسم کنیم
    من رو تصویر شما خط روند جدیدی کشیدیم ؟با این دو خط روند موافقین؟
    البته خط روند سمت چپ چون به نمودار برخورد کرده و از وسط اون عبور کرده فعلا اعتبار نداره ولی قبلا خط روند خیلی خوبی بوده

البته ذهنیتی که از خط روند دارین خیلی خوبه با یه مقدار تمرین عالی میشه ......

درود بر شما

10. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید HOLY از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال HOLY آواتار ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط reza55 نمایش پست ها
    سلام و عرض ارادت به جناب Holy
    من به این نمودار اندیکاتور زیگزاگ اضافه نمودم و سه خط روند هم کشیده ام ولی نفهمیدم اندیکاتور زیگزاگ در آن چه نقشی میتواند داشته باشد.
    اگه ممکنه یه توضیح بفرمایید.
    [/URL][/IMG]
    سلام بر دوست عزیزم
    دوست من ،توضیحاتی در ارتباط با زیگزاگ دادم ،یه مطالعه بفرمایین باز موردی بود در خدمتم ......
    از تلاشتون ممنونم ،مهمترین موضوع همین قسمته به امید خدا این بخش رد با خوبی رد بشه قسمتهای دیگه ساده تر خواهد بود .....

12. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید HOLY از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال HOLY آواتار ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط محمود خان نمایش پست ها
    سلام
    ممنون از راهنماييتون
    مطالب را مطالعه كردم اما بازم به نتيجه قطعي نرسيدم.
    اما تا اينجا، در نهايت، نتيجه گيريم اينه كه فقط و فقط به نمودار خام اتكا كنم و در كنارش يه نيم نگاهي هم به مورد سوم كه استاد پناهي فرمودن داشته باشم.
    از استاد عمادي گل هم كه بي منت و با روي گشاده سوالات بنده را پاسخ مي دهند كمال تشكر را دارم
    ممنونم محمود جان ،امیدوارم همیشه پیروز باشین و البته سلامت ..........

14. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید HOLY از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال آرتمیس آواتار ها
    تشکر شده 1,728 بار در 300 ارسال
    جا داره از همه دوستان تشکر ویژه کنم!!
    تاپیک خیلی خوب و روان داره پیش میره و خیلی از سوالاتی که گاها باعث انحراف از مباحث میشه داره اینجا براحتی مطرح میشه و با همکاری همه جواب داده میشه...
    بازم سپاسگزارم
    درصورتیکه کار خرید سهام بدرستی انجام شود تفریبا زمان فروش آن هرگز فرانخواهد رسید

16. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید آرتمیس از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی malavan آواتار ها
    تشکر شده 1,629 بار در 297 ارسال
    با عرض پوزش نمی خوام ار بحث زود تر پیش برم ولی احساس می کنم این موضوع تعدیل دیتا اینجا لازمه بیشتر در باره اش بحث بشه

طریقه و روش اعمال را جناب آقای پناهی خود و همچنین با لینکی که معرفی کردن کامل نمودند
    ممنونم از ایشان
    سوال من این است که این دیتا ها را ازکجا تهیه می کنید منظورم اینه که مثلا اطلاعات dps و افزایش سرمایه 10 سال قبل یک سهم را چطور تهیه کرده و اعمال می کنید
    سوال دوم: زمانیکه این زحمت را کشیدید چطور این اطلاعات را ذخیره می کنید آیا بک آپ گرفتن از دیتابیس آمی بروکر مشکل را حل می کنید

سوال سوم: با این حساب دیگر نمی شود از نرم افزار Tse Client برای دریافت داده ها استفاده کرد چون این نرم افزار کل دیتا ها را باهم می گیرد ...آیا دوستان به صورت تک تک و به روش دستی داده های جدید را می گیرند؟
    سوال چهارم: زمانی که به صورت دستی دیتا میگریم نام نماد ها به شکل انگلیسی و مبهم است
    که برای رفع آن باید از گزینه Find_Replace اکسل استفاده کرد ...آیا دوستان هم به این صورت استفاده می کنند یا نه دوستان کلک رشتی تری (کلک مرغابی تری) می زنند

امیدوارم سوالاتم واضح باشد و تونسته باشم منظورم را برسانم
    مرسی
    ویرایش توسط malavan : 2011/04/21 در ساعت 23:01
    بی چیز باش***ناچیز نباش[/COLOR]

18. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید malavan از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 203 بار در 58 ارسال
    با سلام وخسته نباشید
    تاپیک بسیار مفید است وعالی است که باید تشکر ویژه ای داشته باشم از زحمات جناب فرزاد خان و راشین گرامی که واقعا صبورانه به سوالات جواب میدهند همچنین بابک پناهی عزیز که با توجه به مشغله کاری فراوان موضوعات مهمی را اموزش دادند
    اما سوالی برای من پیش امده در مورد نحوه تعدیل دیتاها برخی از اساتید از فرمولی استفاده می کنند که کمی زمان بر است وبرخی به روش درصد این کا را انجام می دهنداگر لطفی کنید توضیح کاملی در مورد افزایش سرمایه + سود را بدهید تا روش صحیح را فرا بگیریم ممنون می شوم

20. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید رضا اسدی از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 18 از 38 نخست ... 81516171819202128 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)