صفحه 4 از 4 نخست 1234
نمایش نتایج: از 31 به 33 از 33

موضوع: مناسب ترین مشاغل برای زنان

مدیر آمن خادمی آواتار ها
    تشکر شده 59,939 بار در 5,248 ارسال
    حنا ربانی خار کیست؟

نخستین وزیر امور خارجه زن پاکستان در مملکتی بر این مسند تکیه زده است که مردانش به سختی فعالیت اجتماعی زنان را تحمل می کنند

حنا ربانی خار امروز در صدر اخبار بین المللی قرار گرفت. فارغ التحصیل رشته مدیریت و اقتصاد که از این پس باید او را خانم وزیر امور خارجه خواند. حنا تنها 34 سال سن دارد و با این همه پرونده سنگینی از فعالیت های سیاسی و اقتصادی در دست راهی وزارت امور خارجه وطنش شده است. او نخستین زن و البته جوانترین وزیر امور خارجه کشورش است . بیست و ششمین وزیر امور خارجه پاکستان تنها چند روز پیش از نشست وزرای امور خارجه هند- پاکستان به این سمت منصوب می شود تا نخستین ماموریت رسمی وی در این جامه چالشی ترین آنها نیز باشد.

حنا از ماه فوریه تاکنون سرپرست وزارت امور خارجه است. از همان زمانی که در خانه تکانی کابینه شاه محمود قریشی وزیر امور خارجه پاکستان نتوانست از سد مخالفان برای بقای در این پست بگذرد.
    حنا متولد نوزدهمین روز از ماه ژانویه سال 1977 در منطقه مولتان از توابع شرقی استان پنجاب است . او از خانواده مشهور و خوش نام سیاسی بود که طرفدار حزب مردم پاکستان بودند.

نخستین ماموریت وی اواخر هفته جاری و در اندونزی خواهد بود. وی هدایت هیات پاکستانی اعزامی به هجدهمین نشست آ سه آن را بر عهده خواهد داشت . در این نشست بر اساس برنامه ریزی های اعلام شده او با همتای چینی خود و البته خانم هیلاری کلینتون همتای امریکایی اش دیدار خواهد داشت . وی در سال 2008 به مجمع ملی پاکستان راه یافت. البته پیش از این نیز از سال 2002 میلادی به عنوان نماینده پارلمان در امور اقتصاد و آمار فعالیت سیاسی خود را آغاز کرده بود.

بسیاری از منتقدان وی نه تنها جنسیت او را چالشی جدی بر سر این راه می دانند بلکه اعتقاد دارند وی با 34 سال سن تجربه کافی برای در اختیار گرفتن سکان وزارت امور خارجه را ندارد. وی برخلاف بسیاری از سیاستمداران پاکستانی که تلاش می کنند برای محبوبیت خویش از پرویز مشرف فاصله بگیرند، همواره از رئیس جمهور سابق پرویز مشرف و نخست وزیر او شوکت عزیز به عنوان چهره های ارزشمند پاکستان یاد می کند.
    وی در صفحه وب لاگ خود نوشته است : تاکنون به ایالات متحده، بریتانیا، هلند؛ امارات متحده عربی عربستان سعودی و سنگاپور سفر کرده ام. عاشق سوار کاری هستم و سفر.
    to continue, please follow me on my page

2. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید آمن خادمی از ایشان تشکر کرده اند:

Banned
    تشکر شده 1,770 بار در 533 ارسال
    بهترین کار برای زن ها در ایران خانه داریه!
    یعنی من اگه زن بودم این رو انتخاب میکردم!
    راحت لم بدی در خانه و مطالعه کنیو..بورس بری..و هزار کار دیگه

4. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید hamed89 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال بابي چارلتون آواتار ها
    تشکر شده 5,665 بار در 986 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamed89 نمایش پست ها
    بهترین کار برای زن ها در ایران خانه داریه!
    یعنی من اگه زن بودم این رو انتخاب میکردم!
    راحت لم بدی در خانه و مطالعه کنیو..بورس بری..و هزار کار دیگه
    اي ول ، خواب تا ظهر و لم دادنشو هستم داداش حامد
    خونه داري حرف نداره به مولا

6. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید بابي چارلتون از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 4 از 4 نخست 1234

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)