صفحه 1 از 7 1234 ... آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 62

موضوع: عامل اصلی ضرر در بورس،از نگاه شما؟

عضو عادی اقلیدس آواتار ها
    تشکر شده 562 بار در 193 ارسال

عامل اصلی ضرر در بورس،از نگاه شما؟

با اجازه مدیران و اساتید سایت .
    این تاپیک را باز کردم تا با کمک و هم فکری همدیگه به یه راه حل برسیم که چیکار کنیم کمتر ضرر کنیم. چرا ضرر میکنیم؟
    همونجور که راههایی برای سود کردن تو بورس داریم. از جمله فرااگیری تحلیلهای تکنیکال و فاندامنتال. داشتن کسی که خبرهای اینساندری میده. راهنمایی از افراد گل و با مرام که تو این سایت هم خیلی زیادند .
    راههایی هم برای ضرر نکردن و یا کمتر ضرر کردن باید باشه.
    به نظر من یکی از راههاش اینه که چند تا از دلایل اصلی که باعث ضرر میشه را اولویت بندی کنیم و براش راه حل پیدا کنیم.
    من امروز قصد خرید پردیس را داشتم و بجاش حساب کرده بودم وتوکا بفروشم. اول صبح وتوکا را بالای 245 تومان میخریدند ( 248 تومان ) و من نفروختم!
    بعد از عرضه پردیس وتوکا را زیر 240 میخریدند که من مجبور شدم به قیمت (4) بفروشم.
    بارها شده که این اتفاق برام افتاده، البته همیشه بجاش پردیس نخریدم که جبران کنه.
    نمیدونم شما ها هم اگه سهمی میخرید بجاش سهام دیگری میفروشید یا اینکه معمولا پول تو حسابتان دارید؟ یا اینکه اعتباری خرید میکنید؟

بهر حال علتی را که فکر میکنید بخاطرش ضرر کردید را نام ببرید،یادتان باشه که حتی وارن بافت هم تو معاملاتش حتما چند باری متضرر شده است.

2. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید اقلیدس از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال iq_son آواتار ها
    تشکر شده 3,711 بار در 691 ارسال
    به نظر من نقطه دقیق خروج از سهم رو نمیدونم!
    من تو پارسیان و وسینا ضرر کردم!
    پارسیان رو 360 خریدم رفت تا 380 اما متاسفانه نتونستم برگشتشو تشخیص بدمو با ضرر در 330 دادم رفت
    وسینا رو 335 خریدم دو بار رفت تا 360 اما برگشت خورد با6 تومن ضرر در 329 فروختم
    اینا تجربیات من بود !
    سروران گرامی اگر اظهار نظری می شود صرفا انعکاس نظرات شخصی اینجانب بوده و هیچ توصیه ای به خرید و فروش نیست!

4. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید iq_son از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال محمود شریعت آواتار ها
    تشکر شده 5,029 بار در 1,203 ارسال
    به نظر من در بلند مدت، نداشتن يك استراتژي درست و منطقي باعث ضرر و زيان مي شود.
    براي كساني هم كه استراتژي مناسبي دارند تخلف از استراتژيشون، ميتونه فرد رو متضرر كنه.

6. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید محمود شریعت از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی اقلیدس آواتار ها
    تشکر شده 562 بار در 193 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط محمود خان نمایش پست ها
    به نظر من در بلند مدت، نداشتن يك استراتژي درست و منطقي باعث ضرر و زيان مي شود.
    براي كساني هم كه استراتژي مناسبي دارند تخلف از استراتژيشون، ميتونه فرد رو متضرر كنه.
    محمود خان ممنون از پاسختان ولی یخورده کلی جواب دادی قربانت گردم. بعنوان مثال به سوال زیر جواب بدید تا بیشتر متوجه شوم.

من کروی 300 تومانی داشتم که رو 473 فروختم و با پولش وصنعت خریدم.هدف وصنعت را هم همه میدونیم حدودای 170 تومانه.
    حالا کروی اصلاح شده و از فردا شروع به حرکت کنه، اونم هدف 550 تا 600 تومان داره.
    ایا فردا وصنعت را به کروی تبدیل کنیم؟ استراتژی شما چیه؟ با توجه به اینکه وصنعت اگر صف خرید هم بشه رو حدودای 145 تا 150 میشه واردش شد.

8. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید اقلیدس از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط اقلیدس نمایش پست ها
    محمود خان ممنون از پاسختان ولی یخورده کلی جواب دادی قربانت گردم. بعنوان مثال به سوال زیر جواب بدید تا بیشتر متوجه شوم.

من کروی 300 تومانی داشتم که رو 473 فروختم و با پولش وصنعت خریدم.هدف وصنعت را هم همه میدونیم حدودای 170 تومانه.
    حالا کروی اصلاح شده و از فردا شروع به حرکت کنه، اونم هدف 550 تا 600 تومان داره.
    ایا فردا وصنعت را به کروی تبدیل کنیم؟ استراتژی شما چیه؟ با توجه به اینکه وصنعت اگر صف خرید هم بشه رو حدودای 145 تا 150 میشه واردش شد.
    اينكه كروي را با وصنعت عوض كني بستگي به استراتژي شخصيت داره و اينكه چه بازده اي در چه مدت انتظار داري و چينش سبدت چطور است. مثلا اگر من معدني در سبدم نداشتم حتما يكي از سهمهاي كم پتانسيلم را با كروي عوض مي كردم.
    اما امروز وساپا باز ميشه و با اينكه 50 درصد سبدمو تشكيل ميده باز هم قصد خريدشو دارم

10. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید محمود شریعت از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال آرتمیس آواتار ها
    تشکر شده 1,728 بار در 300 ارسال
    تکلیف خودمون را با خودمون بودنیم!!...
    1. معامله میکنیم چون از پول بازی لذت میبریم؟؟
    2. معامله میکنیم تا از این طریق امرار معاش کنیم؟؟
    3. معامله میکنیم چون خودش بزرگترین تفریح و تخلیه هیجانیه؟؟
    درصورتیکه کار خرید سهام بدرستی انجام شود تفریبا زمان فروش آن هرگز فرانخواهد رسید

12. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید آرتمیس از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط آرتمیس نمایش پست ها
    تکلیف خودمون را با خودمون بودنیم!!...
    1. معامله میکنیم چون از پول بازی لذت میبریم؟؟
    2. معامله میکنیم تا از این طریق امرار معاش کنیم؟؟
    3. معامله میکنیم چون خودش بزرگترین تفریح و تخلیه هیجانیه؟؟
    l-)

خانم اجازه؟
    هرسه مورد

14. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید محمود شریعت از ایشان تشکر کرده اند:

كاربر فعال سپه آواتار ها
    تشکر شده 2,171 بار در 670 ارسال
    دلای من
    1- اینترنت بچه ها تو سایتا س می زنن می بینن چند نف می گن فلان سهم خوبه وصف خرید ه وچند نفر دیگه به به وچه چه کردن که دستت درد نکنه با این تحلیلت پس می گن بخریم
    2- مشخص نکردن میزان سود در موقع خرید این که با چه قیمتی خارج شن وطمع می کنیم
    3- بازی های اعصاب خورد ن بازار مثلا صدرا رو 320 می خرن وهی گودال کنده شده را عمقت می کنن( مثه خودم که صدرا رو 305 خردیدم بعد دوباره 260 بعد 220 البته ان بار برا من بد نشد)

16. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید سپه از ایشان تشکر کرده اند:

كاربر فعال سپه آواتار ها
    تشکر شده 2,171 بار در 670 ارسال
    دلایل من
    1- اینترنت بچه ها تو سایتا سر می زنن می بینن چند نفر می گن فلان سهم خوبه وصف خرید ه وچند نفر دیگه به به وچه چه کردن که دستت درد نکنه با این تحلیلت پس می گن بخریم
    2- مشخص نکردن میزان سود در موقع خرید این که با چه قیمتی خارج شن وطمع می کنیم
    3- بازی های اعصاب خورد ن بازار مثلا صدرا رو 320 می خرن وهی گودال کنده شده را عمقت می کنن( مثه خودم که صدرا رو 305 خردیدم بعد دوباره 260 بعد 220 البته ان بار برا من بد نشد)

18. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید سپه از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال مصطفی مصری پور آواتار ها
    تشکر شده 37,784 بار در 6,672 ارسال
    فقط اینکه به خودمون اعتماد نمیکنیم و عجله!!!
    تا دو روز بازار منفی میشه یه عده میرن تو صف فروش و میخوان سهمشون رو با چیزه دیگه عوض کنن...اینطوری فقط درآمد کارگزارتون زیاد میشه
    کمی صبر و کمی اعتماد به نفس لازمه
    وقتي برنده ميشوي، نيازي به توضيح نداري! وقتي مي بازي چیزی برای توضیح دادن نداری!

20. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید مصطفی مصری پور از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 1 از 7 1234 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)