صفحه 252 از 275 نخست ... 152202242249250251252253254255262 ... آخرین
نمایش نتایج: از 2,511 به 2,520 از 2748

موضوع: مس شهيدباهنر ( فباهنر )

ستاره دار (1) orumbourse آواتار ها
    تشکر شده 112,490 بار در 9,918 ارسال

پاسخ : مس شهيدباهنر ( فباهنر )

یکی از دوستان در مورد فباهنر سوال کرده بودن.

بنظر من فباهنر یکی از خوب های بازار هست،ولی با توجه به اینکه اخیرا صعود شارپی داشته که بگمان من میتونه این صعود موج سوم بوده باشه ،وارد موج اصلاحی پرنوسان و زمانبر چهار شده هست.
    طبق نمودار زیر،امروز فباهنر با خط روند صعودی یازده ماه خودش تماسی داشته، شکست این خط ممکنه فروشندگانی به سهم وارد کنه ،پیش بینی من اینه که احتمال شکست این خط روند طی کشی و قوسی بالاست.اگر موج شماری ما در مورد قرار گرفتن سهم در موج 4 درست بوده باشه احتمال دیده شدن سهم در قیمت 500 تومن پس از شکست خط روند صعودی یازده ماهه بالاست.
    البته بنظر من فباهنر جای نگرانی نداره،همانطور در قیمت های زیر 200 تومن ما پیشنهاد خرید میدادیم الانم من به هیچ سهامدارش نمیگم بفروشید بلکه میگم مقداری نقدینگی کنار بگذارید تا چنانچه حوالی 500 تومن اومد کمی اضافه کنید چون سهم باارزشی هست،اگر هم اون قیمت ها نیومد که با همون مقدار موجودی،در موج پنجم سود کنید و اما سهم پس از اتمام موج 4 ،موج 5 رو با هدف حداقلی 950 تون شروع خواهد کرد.

"مطالب و پست های ارسالی اینجانب به هیچ وجه توصیه به خرید یا فروش برای کسی نیست، صرفا نظرات شخصی اینجانب درمورد سهام بازاربورس می باشد والبته ممکنه تمامی اون مطالب اشتباه هم باشد"

2. 12 کاربر به خاطر ارسال مفید orumbourse از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط orumbourse نمایش پست ها
    یکی از دوستان در مورد فباهنر سوال کرده بودن.

بنظر من فباهنر یکی از خوب های بازار هست،ولی با توجه به اینکه اخیرا صعود شارپی داشته که بگمان من میتونه این صعود موج سوم بوده باشه ،وارد موج اصلاحی پرنوسان و زمانبر چهار شده هست.
    طبق نمودار زیر،امروز فباهنر با خط روند صعودی یازده ماه خودش تماسی داشته، شکست این خط ممکنه فروشندگانی به سهم وارد کنه ،پیش بینی من اینه که احتمال شکست این خط روند طی کشی و قوسی بالاست.
    اگر موج شماری ما در مورد قرار گرفتن سهم در موج 4 درست بوده باشه احتمال دیده شدن سهم در قیمت 500 تومن پس از شکست خط روند صعودی یازده ماهه بالاست.
    البته بنظر من فباهنر جای نگرانی نداره،همانطور در قیمت های زیر 200 تومن ما پیشنهاد خرید میدادیم الانم من به هیچ سهامدارش نمیگم بفروشید بلکه میگم مقداری نقدینگی کنار بگذارید تا چنانچه حوالی 500 تومن اومد کمی اضافه کنید چون سهم باارزشی هست،اگر هم اون قیمت ها نیومد که با همون مقدار موجودی،در موج پنجم سود کنید و اما سهم پس از اتمام موج 4 ،موج 5 رو با هدف حداقلی 950 تون شروع خواهد کرد.

داره به 500 تومن نزدیک میشه محدوده 495 تا 510 تومن محدوده حمایتی قویی هست.منتظر واکنش های مثبت از سهم در این محدوده هستیم.
    بذار ببینیم به این محدوده چه جور واکنش مثبتی نشون میده تا بعدش یه نظر بهش بدیم.
    "مطالب و پست های ارسالی اینجانب به هیچ وجه توصیه به خرید یا فروش برای کسی نیست، صرفا نظرات شخصی اینجانب درمورد سهام بازاربورس می باشد والبته ممکنه تمامی اون مطالب اشتباه هم باشد"

4. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید orumbourse از ایشان تشکر کرده اند:

در تحلیل های قبلی حمایت 500 تومن رو حمایت قویی دونسته بودیم و اعتقاد داشتیم ممکنه شکسته نشه ولی متاسفانه حمایت 500 تومن شکسته شد و تا 350 تومن هم پایین اومد.
    اکنون از 350 تا 450 تومن بالا اومده طبیعه که حمایت شکسته شده 500 تومن دیروز ،امروز تبدیل به مقاومت خواهد شد.اعتقاد دارم فباهنر در 350 تومن کف خودش رو زده و دیگه ممکنه اون قیمت ها رو نبینه .بگمان من فباهنر بالا خواهد رفت ولی شارپ نخواهد بود و خیلی پرنوسان و زمانبر ممکنه بالا بره.
    مقاومت 500 تومن مقاومت قویی هست ولی با شکست اون و اومدن به بالای 650 تومن میتونه اهداف حداقلی 950 تومنی داشته باشه.

6. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید orumbourse از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (27) بابک 52 آواتار ها
    تشکر شده 63,384 بار در 15,430 ارسال

با سلام و عرض ادب و احترام

یکی از سهمهای بنیادی عالی برای بلند مدت همین سهم فباهنر هست

به همه دوستان توصیه میکنم بعد مجمع مقداری از این سهم را در سبد خود داشته باشید

این سهم برای سال 97 کولاک خواهد کرد

سه سهم کفرا - شکربن - فباهنر از بهترینهای سال 1397 خواهند بود

نزدیک 16 میلیون سهم در روز آخری که برای مجمع بسته شد ( پنجم خرداد ) توسط 572 نفر حقیقی خریداری شده که میانگین حدود 28000 سهم خریدند

نزدیک 8 میلیون سهم هم در دو روز قبلش یعنی دوم خرداد توسط 80 نفر حقیقی خریداری شده که میانگین حدود 100 هزار سهم خریدند!!!

نزدیک 8 میلیون سهم هم در سه روز قبلش یعنی اول خرداد توسط 125 نفر حقیقی خریداری شده که میانگین حدود 64 هزار سهم خریدند!!!

قطعا یه خبری توی سهم هست که چنین قدرت خریدی اون هم قبل مجمع پشت سهم اومده که از ما بهترون می دانند!

من خودم سهم فباهنر رو ندارم و میخوام بعد مجمع بخرم . فردا دوشنبه مجمعش هست. خریدهای بسیار عالی در روزهای قبل بسته شدن توی این سهم شده

سلامت و تندرست و در پناه حق باشید
    The greater the risk ، The greater the reward

هر چقدر ریسک بزرگتری کنی ، پاداش بزرگتری بدست میاری

8. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید بابک 52 از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط بابک 52 نمایش پست ها

یکی از سهمهای بنیادی عالی برای بلند مدت همین سهم فباهنر هست

به همه دوستان توصیه میکنم بعد مجمع مقداری از این سهم را در سبد خود داشته باشید

این سهم برای سال 97 کولاک خواهد کرد

سه سهم کفرا - شکربن - فباهنر از بهترینهای سال 1397 خواهند بود

نزدیک 16 میلیون سهم در روز آخری که برای مجمع بسته شد ( پنجم خرداد ) توسط 572 نفر حقیقی خریداری شده که میانگین حدود 28000 سهم خریدند

نزدیک 8 میلیون سهم هم در دو روز قبلش یعنی دوم خرداد توسط 80 نفر حقیقی خریداری شده که میانگین حدود 100 هزار سهم خریدند!!!

نزدیک 8 میلیون سهم هم در سه روز قبلش یعنی اول خرداد توسط 125 نفر حقیقی خریداری شده که میانگین حدود 64 هزار سهم خریدند!!!

قطعا یه خبری توی سهم هست که چنین قدرت خریدی اون هم قبل مجمع پشت سهم اومده که از ما بهترون می دانند!

من خودم سهم فباهنر رو ندارم و میخوام بعد مجمع بخرم . فردا دوشنبه مجمعش هست. خریدهای بسیار عالی در روزهای قبل بسته شدن توی این سهم شده

سلامت و تندرست و در پناه حق باشید

قدرت خریدار امروز هم بسیار بالاست

حقوقی داره یه تنه جمع میکنه ، فقط به دستور خریدها نگاه بفرمایید تا قدرت خریدار را متوجه بشوید

این سهم اهداف بسیار بالای را برای بلند مدت خواهد داشت

بنده که دیروز و در روز بازگشایی خریدم

به همه دوستان هم توصیه می کنم که مقداری از این سهم را به دید بلند مدت در سبدشان داشته باشند
    ویرایش توسط بابک 52 : 2018/05/30 در ساعت 09:15

10. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید بابک 52 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال bourse آواتار ها
    تشکر شده 8,270 بار در 1,295 ارسال

قدرت خریدار امروز هم بسیار بالاست

حقوقی داره یه تنه جمع میکنه ، فقط به دستور خریدها نگاه بفرمایید تا قدرت خریدار را متوجه بشوید

این سهم اهداف بسیار بالای را برای بلند مدت خواهد داشت

بنده که دیروز و در روز بازگشایی خریدم

به همه دوستان هم توصیه می کنم که مقداری از این سهم را به دید بلند مدت در سبدشان داشته باشند

سلام اقا بابک لطفا صندوق پیامتون رو چک کنید . ممنون

12. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید bourse از ایشان تشکر کرده اند:

گزارش مجمع عمومی عادی سالیانه فباهنر

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت صنایع مس شهید باهنر در مورخ ۱۳۹۷/۳/۷در محل هتل ارم برگزار گردید. فباهنر در حالی ۶۲۰ ریال سود به ازای هر سهم تقسیم کرد که توانسته بود ۶۹۱ ریال سود به ازای هر سهم محقق کند.
    گزارش عملکرد شرکت
    به گزارش رادیوسهام ، مجتمع صنایع مس شهید باهنر مشتمل بر ۵ واحد اصلی تولید بشرح کارخانه ذوب و ریخته‎گری، کارخانه نورد، کارخانه اکستروژن، کارخانه لوله مسی، کارخانه مطلس می‌باشد.

کارخانه ذوب و ریخته‌گری ۳۹٫۱۸۲تن در سال ۱۳۹۶ تولید کرد و نسبت به سال مالی گذشته خود ۱۵ درصد کاهش در تولید داشته است.

میزان تولید در کارخانه نورد و سکه زنی در سال ۱۳۹۶ مقدار ۱۸٫۴۷۹ تن انواع محصولات مسی و برنجی بوده است که نسبت به سال گذشته آن ۱۴% افت کرده است.

تولید کارخانه اکستروژن در سال ۱۳۹۶ به مقدار ۱۱٫۶۱۶ تن انواع محصولات مسی و برنجی می‌باشد که ۸% نسبت به سال گذشته کاهش در تولید داشته است. گفتنی است، تمرکز برروی محصولات با حاشیه سود بالا یکی از استراتژی‌های این کارخانه بوده است.

واحد لوله سازی در سال ۹۳، ۹۴ به تولید رسیده است. فباهنر ماشین الات را خریداری کرده است اما دانش فنی آن را هیچ شرکتی حاضر نیست به فباهنر بفروشد. شایان ذکراست، این واحد رقبای زیادی دارد و در خصوص صادرات محصول نیز شرکت با مشکل روبه رو است. محصول نهایی لوله سازی، لوله به صورت کویل است که برای مراکز صنعتی استفاده می شود و لوله هایی که در بازار مصرف می‌شود به صورت شاخه است و تجهیزات آن در کارخانه قدیم است . فباهنر ۴۰% سهم بازار لوله در داخل را دارد. شرکت برنامه دارد که واحد لوله سازی را یا تعطیل کند و یا سهم بازار آن را بهبود ببخشد. شرکت همچنین برنامه واگذاری آن را نیز دارد و پیشنهادهایی هم دارد و از طرفی می‌تواند پایگاه صادراتی در عمان و قطر ایجاد کند و بخشی از فرآیند تولید( عایق کاری) را در آنجا انجام دهد و با برند محصولات عمان آن را بفروشد.

پروژه‌ها، طرحها و برنامه‌های توسعه:
    افزایش ظرفیت کارخانه سکه زنی که ۱۰۰ % پیشرفت فیزیکی داشته است.

تولید مقاطع مسی وباسبار به روش کانفورم ۷۲% پیشرفت فیزیکی داشته است.

بندهای حسابرسی
    بند۶- بشرح یادداشتهای توضیحی ۶-۲۲ و ۳-۲۳ ظرفیت اسمی تولید سالانه کارخانه لوله مسی ۱۲٫۵۰۰ تن می‌باشد که بعلت عدم امکان راه اندازی قسمتهای مربوط به لوله های شیاردار، محصولات تولیدی کارخانه مذکور (تا قبل از مرحله شیاردار) مورد بهره برداری قرار گرفته است. مضافا فروش محصولات لوله مسی با زیان ناخالص همراه بوده، لذا ضروری است تمهیدات لازم در خصوص راه اندازی قسمت‌های مربوط به تولید لوله شیاردار و همچنین سود دهی فروش محصولات یاد شده بعمل آید.

توضیحات: فعالیت کارخانه لوله مسی در سال های گذشته به دلیل نواقص موجود متوقف و فاقد تولید بوده است لیکن از سال ۱۳۹۳ کوره های کارخانه مزبور راه اندازی شده و تولید محصولات آن تا قبل از مرحله شیاردار آغاز شده است و اقدامات لازم جهت رفع نواقص واحد تولید لوله مسی صورت گرفته است.

حواشی مجمع
    شرکت برای سال مالی ۱۳۹۷ مقدار ۳۳۵۰۰ تن فروش پیش‌بینی کرده‌است. فباهنر توانایی تولید ۳۰۰۰ کد محصول را دارد و در حال حاضر در تلاش است که بتواند ۲۰۰۰ کد محصول را تولید کند.

فباهنر دو نوع درامد دارد. یکی به صورت دستمزدی است و دیگری هم از محل تولید محصول می‌باشد.به همین دلیل نمی‎‌توان تولید سالیان مختلف را مقایسه کرد.شایان ذکر است، نرخ دستمزد شرکت بر روی محصولات مختلف متفاوت می‌باشد. فباهنر می‌تواند مقاطع مسی و برنجی تولید کند که دستمزد آنها پایین است و همچنین می‌تواند لوله آلیاژی که مربوط به نیروگاه است تولید کند که دستمزد آن بالاست ولی در گزارشات شرکت تناژ این دو محصول یکسان در نظر گرفته می‌شود.

صنایع دفاع در سال مالی گذشته دچار مشکلات نقدینگی شده‌است و ۸۰۰۰ تن درخواست محصول آن به ۲٫۳۰۰ تن کاهش پیدا کرد.

ظرفیت واحد مطلس شرکت با سرمایه گذاری ۸میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان ، دو برابر شده‌است. در سال جاری با توجه به نوسانات دلار و طلا ، بانک مرکزی با توجه به پیش فروشهای سکه طلا، ضرب سکه طلا خود را افزایش داده‌است وبانک مرکزی از ذخایر سکه خود استفاده کرده است. در حال حاضر برآورد شرکت ۳۰۰۰ تن سکه در سال مالی ۱۳۹۷ است.

فباهنر برنامه صادرات مطلس را دارد و به همین منظور مذاکراتی را با یک شرکت انگلیسی انجام داده است و همچنین برنامه صادرات به عراق و سوریه را نیز دارد.

فروش و بهای تمام شده شرکت به صورت زیر تعیین می‌شود.

مبلغ فروش عادی= مواد اولیه + کارمزد (پرمیوم)

کارمزد= دستمزد+سربار+ سایر هزینه ها+ سود

بهای تمام شده فروش عادی= مواداولیه+ دستمزد و سربار+ سایر هزینه ها

بهای تمام شده فروش دستمزدی= دستمزد و سربار+ سایر هزینه ها

شرکت در خصوص نرخهای فروش محصولات خود سعی می‌کند نرخها را بگونه‌ای تعیین کند که از نرخهای وارداتی کمتر باشد . در حال حاضر مواد اولیه در بورس کالا عرضه می‌شود و نرخهای ملی مس به عنوان تامین کننده مواد اولیه در بورس کالا افزایش یافته است و به طور معمول شرکت مجبور می شود با رقابت در بورس کالا محصولات خود را بخرد.

فباهنر مواد اولیه خود را با نرخ دلار ۴۲۰۰۰ تومان می‌خرد و با همین نرخ نیز آن را می‌فروشد.بنابراین شرکت افزایش نرخ محصولات را با توجه به شرایط بازار و نوع محصولات و نوع مشتری و امکان واردات مشخص می‌کند.

در روش کانفورم به منظور تولید باسبار ، این روش باعث افزایش کیفیت محصولات می‌شود و شرکت ۱۲۰۰ تن باسبار تا خردادماه تولید خواهد کرد.

نرخهای مقاطع در اردیبهشت ماه کاهش پیدا کرده است و به دلیل افزایش فروش دستمزدی ، میانگین نرخهای فروش کاهش پیدا کرده است.

14. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید بابک 52 از ایشان تشکر کرده اند:

با سلام و احترام

طبق شنیده ها از یکی از دوستان صمیمی، به زودی حرکت سهم فباهنر شروع خواهد شد

خریدهاتون رو تکمیل کنید که جا نمونید

16. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید بابک 52 از ایشان تشکر کرده اند:

با سلام و احترام

طبق شنیده ها از یکی از دوستان صمیمی، به زودی حرکت سهم فباهنر شروع خواهد شد

خریدهاتون رو تکمیل کنید که جا نمونید
    سیزدهم خرداد ماه یعنی یک روز قبل پست اینجانب قیمت فباهنر 3901 ریال و امروز روی 4776 ریال صف هرید

بازدهی خالص 21 درصدی فقط در 16 روز !

سهمهایی که معرفی می شود طلاست

فباهنر - ولغدر - شکربن - کفرا - خرینگ

ولغدر بخرید و بندازید یه گوشه

ولغدر امسال کولاک خواهد کرد

سود حداقل 500 ریالی یه پی بر ای 6 بهش بدی میشه 3000 ریال

18. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید بابک 52 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال ALEN آواتار ها
    تشکر شده 1,979 بار در 655 ارسال

شرح 1397 1396 1395
    فروش 11,361,405 6,144,224 5,514,682
    بهای تمام شده -8,835,867 -5,010,377 -4,824,604
    سود نا خالص 2,525,538 1,133,847 690,078
    هزینه اداری و عمومی -171,468 -159,849 -122,722
    سایر اقلام عملیاتی 30,136 30,136 48,979
    سود عملیاتی 2,384,206 1,004,134 616,335
    هزینه مالی -266,646 -266,646 -213,038
    سایر هزینه های غیر عملیاتی 187,138 187,138 220,270
    سود قبل از مالیات 2,304,698 924,626 623,567
    مالیات -460,940 -147,691 -69,997
    سود خالص 1,843,759 776,935 553,570
    سرمایه 1,125 1,125 1,125
    سود هر سهم 1,639 691 492

20. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید ALEN از ایشان تشکر کرده است:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 6 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 6 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع