صفحه 52 از 130 نخست ... 2424950515253545562102 ... آخرین
نمایش نتایج: از 511 به 520 از 1299

موضوع: **** افسانه تامکت ****

مدیر آمن خادمی آواتار ها
    تشکر شده 59,939 بار در 5,248 ارسال
    دومین شاهکار خلبان ایرانی

کاپیتان هوشنگ شهبازی خلبان حرفهای ایرانی که حدود دو ماه پیش به رغم باز نشدن چرخ جلوی هواپیمایش، توانست با موفقیت هواپیمای مسافربری بوئینگ 727 را فرود آورد و جان نزدیک صدها مسافر را نجات دهد، طی اقدامی جهانی در نظر دارد در جهت شکستن تحریم فـروش هواپیماهای مسافربری غیرنظـامی و قـطعـات آن در جهان، اقدام کند.

وی در وبسایت خود، بیانیه ای به زبانهای فارسی و انگلیسی نوشته و از همه مردم دنیا دعوت کرده است در صورتی که مخالف ادامه تحریم فروش هواپیماهای غیرنظامی و تجهیزات آن در جهان هستند، این بیانیه را امضا نمایند.

کاپتان شهبازی در بیانیه خود آورده است:

"در حمـایت از تقاضـای اینـجانب، در جـهت شکــستن تـحریم فـروش هواپیماهای مسافربری غیرنظـامی و قـطعـات آن، ضمن مـحکوم کردن تمـام بیانـیه ها و دستورات صادره از طرف مراجع و مقامات سیاسی در هر نقطه از جهان، دعـوت مینمایم با امضا، تائید و حمایت از این درخواست، کلیه تحریم های موجـود در فـروش هواپیماهای مسافـربری و قطـعات آن را محکوم نمایید.

چه بسیار هواپیماهای مسافربری که در اثر فرسودگی و کـمبود قطـعات ضـروری، در پـهـنه آسمانها دچار نقص فنی شدند.
    و چه بسیار انسانهای بیگناه و به دور از سیاست که جان باختند،
    و چه بسیار خانوادههایی که ناخواسته قربانی این بازی سیاست جهانی شوم شدند،
    و چه بسیار ایرانیانی که هنوز هم داغدار این حوادث ناگوارند،
    به امید روزهای شیرینی که پایان روزهای تلخ باشد.
    بدینوسـیله صمـیـمانه و خاضـعانه از تمـام مردم دنیا خواستارم مـرا در راسـتای لـغو این تــحریم ناجوانمردانه در مورد هواپیمـاهای مسـافربـری یـاری دهــند که خــدای مهربان همواره حافظ و پشتیبان حق طلبان است.
    مباد آنروز که چشم دنیا به روی انسانیت بسته بماند،
    مباد آنروز که سیاست جان ستاند،
    مباد آنروز که لشکر سواره بر مردم پیاده بتازد،
    باشد که با شکستن این تحریم ناجوانمردانه بر لبان کودکان معصوم و منتظر، پدر و یا مادران نگران لبخندی بشکفد. "
    to continue, please follow me on my page

2. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید آمن خادمی از ایشان تشکر کرده اند:

مدیر آمن خادمی آواتار ها
    تشکر شده 59,939 بار در 5,248 ارسال
    تقدیر از کاپیتان شهبازی در هیئت دولت

خلبان شهبازی تحریم صنعت هوایی کشور را مغایر با اصول اولیه حقوق بشر عنوان کرد و گفت: اولین اصول حقوق بشر تاکید بر امنیت جان انسانها و مسافران هواپیما است که متاسفانه کشورهای استکباری دست به این عمل زدهاند.

خلبان شهبازی با بیان اینکه تحریم صنعت هوایی ایران مغایر اصولاولیه حقوقبشر است، گفت: بر روی سایتم بیانیهای قرار دادهام تا طرفداران انساندوستی با امضای آن تحریم صنعتهوایی کشور را محکوم کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس، خلبان هوشنگ شهبازی که چندی پیش با هدایت درست هواپیما جان مسافران خود را نجات داد، امروز با حضور در جلسه هیئت دولت از وی قدردانی شد.

وی در حاشیه جلسه هیئت دولت در گفت و گویی با خبرنگاران با محکوم کردن تحریم صنعت هوایی کشور اظهارداشت: بر روی سایت بیانیه ای را قرار دادهام تا طرفداران انسان دوستی با امضای آن تحریم صنعت هوایی کشور را محکوم کنند.

خلبان شهبازی تحریم صنعت هوایی کشور را مغایر با اصول اولیه حقوق بشر عنوان کرد و گفت: اولین اصول حقوق بشر تاکید بر امنیت جان انسانها و مسافران هواپیما است که متاسفانه کشورهای استکباری دست به این عمل زدهاند.

وی در خاتمه از همه طرفداران انسان دوستی خواست تا با مراجعه به سایتش این اقدام کشورهای غربی را محکوم کنند.
    to continue, please follow me on my page

4. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید آمن خادمی از ایشان تشکر کرده اند:

مدیر Captain Nemo آواتار ها
    تشکر شده 21,295 بار در 2,970 ارسال
    سلام بر دوستان

متاسفانه به خاطر گرفتاری هایی که پیش آمده مدتی را در خدمت نبودیم .....
    الان گفتیم تا یه کم هوا آفتابی هست تاپیک را بروز کنم .
    همینجا از سرکار خانم آمن عزیز که در نبود بنده زحمت بالا آوردن تاپیک را میکشیدند تشکر مینمایم .
    از دوستانی هم که در این مدت پی ام دادند و از حال حقیر جویا شدند ممنونم و از کسانی هم که هیچ
    یادی از ما نکردند و بقول معروف
    از دل برفت ... هر آنکه از دیده برفت... ( چی گفتم ) هم باز ممنونم ....
    خدا کنه که هیچ کس در زندگی و در این دنیای بی رحم دچار مشکل نشه که هیچ فریاد رسی جز
    خدای متعال نیست ....و به قول شاعر از
    دل برود هر آنکه از دیده رود ....
    با سپاس ...
    یاری اندر کس نمی​بینیم یاران را چه شد
    دوستی کی آخر آمد دوستداران را چه شد

شهر یاران بود و خاک مهربانان این دیار
    مهربانی کی سر آمد شهریاران را چه شد

6. 14 کاربر به خاطر ارسال مفید Captain Nemo از ایشان تشکر کرده اند:

اولین خلبان زن اف 16 در نیروی هوایی امریکا

اولین خلبان زن اف 16 در نیروی هوایی امریکا

سرهنگ جکی پارکر

اولین خلبان زن امریکایی که به عضویت اسکادران اف 16 نیروی هوایی ایالات متحده امریکا درآمد .

جکی در سال 1988 اولین خلبان زنی بود که در تست خلبانی مدرسه هوایی ادواردز در ایالت کالیفرنیا قبول شد
    .

کسانی که وی ری می شناختند این مسئله برایشان زیاد عجیب نبود زیرا جکی قبل از گرفتن گواهینامه رانندگی ، آموزشهای پرواز را فرا گرفته بود.

جکی در بسیاری از زمینه ها اگرچه اولین زن نبود اما جوانترین به حساب می آمد. او در 14 سالگی در دانشگاه فلوریدای مرکزی شروع به تحصیل کرد و در 17 سالگی فارغ التحصیل شد .

او زمانی که گواهینامه پرواز هواپیمای شخصی اش را گرفت برای عضویت در نیروی هوایی ایالات متحده بسیار جوان بود ، بنابراین وی در 18 سالگی درناسا به عنوان یکی از پرسنل کنترل کننده عملیاتی مشغول به کار شد .

در نهایت جکی به آرزوی خود یعنی عضویت در نیروی هوایی ایالات متحده امریکا رسید و در حال حاضر اولین خلبان زنی است که بیش از 3000 ساعت پرواز با انواع جنگنده ، بمب افکن ، سوخت رسان ، ترابری و... را در کارنامه خویش دارد.

از جمله پرنده هایی که جکی با آنها پرواز کرده عبارتند از : F-16، F-111،F-4 ، C-141 ، KC-135 ، T-38 ، UH-60 و ...

8. 12 کاربر به خاطر ارسال مفید Captain Nemo از ایشان تشکر کرده اند:

توی این تاپیک کلی از خلبانان زن خارجی گفتیم .
    شاید فراموش کردید که یک ایرانی گل سرسبد این صنعت هست .....

در بین خانم های ایرانی کسی وجود دارد که به این زودی ها هیچ مردی به گرد پایش هم نخواهد رسید شما حتما او را می شناسید:

خانم مهندس انوشه انصاری محقق و فضانورد ایرانی

10. 14 کاربر به خاطر ارسال مفید Captain Nemo از ایشان تشکر کرده اند:

ملکه سرعت

ژاکلین کاکرن (1906-1980) یکی از پیشگامان تاریخ هوانوردی بود. بسیاری از اولین های دنیای هوانوردی به او بازمی گردند و هنوز هم تعدادی از رکورهایی که او توانست به آنها دست پیداکند شکسته نشده اند نه به وسیله مردان و نه به دست زنان.

"بسیل لی پیتمن" در فلوریدا به دنیا آمد. او کوچکترین فرزند از 5 فرزند "ماری" و "ایرا پیتمن" بود. بسیل در حالی از خانواده خود جداشد که سنی اندک داشت و به نیویورک مهاجرت کرد. خانواده اش ادعا می کردند که او با مردی به نام جک کاکرن ازدواج کرده است اما خود جک معتقد بود که بسیل نام خانوادگی او را از دفترچه تلفن پیداکرده است تا با استفاده از آن نام، زندگی جدیدی را آغازکند. این گونه بود که بسیل با نام ژاکلین کاکرن مشهور شد.

کمی بعد، ژاکلین با یکی از مردان ثروتمند آن زمان با نام "فلیود اودلام" آشنا شد. اودلام به ژاکلین کمک کرد تا برای خود کسب و کاری راه بیاندازد. در ابتدای دهه 30 ژاکلین به پیشنهاد یکی از دوستانش به فراگیری فنون پرواز پرداخت. 3 هفته پس از آغاز دوره او یک خلبان شده بود و 2 سال بعد توانست مجوز پرواز تجاری خود را بگیرد. اودلام از همسر خود طلاق گرفت و در سال 1936 با ژاکلین ازدواج کرد. او همیشه برای ژاکلین بهترین دوست و یاور محسوب می شد.

ژاکلین -که دوستانش او را ژاکی می نامیدند- در سال 1934 در اولین مسابقه پرواز خود شرکت کرد. در سال 1937 او تنها زنی بود که در مسابقه پرواز بندیکس شرکت کرده بود. پس از آن او به برپایی مسابقه سرعت برای زنان پرداخت. در سال 1938او مسابقه بندیکس را برد و یک رکورد ارتفاع و یک رکورد سرعت را به نام خود ثبت کرد.

ژاکلین همیشه در زمره اولین های هوانوردی بود. او اولین زنی بود که توانست یک بمب افکن را از اقیانوس اطلس عبور دهد. این پرواز در سال 1941 و در طی کمکهای نظامی آمریکا به بریتانیا انجام شد. او نامه ای به همسر روزولت نوشت و از او خواست تا در تاسیس سپاه پروازی زنان ژاکلین را یاری دهد. در سال 1943 "سپاه کمکی زنان" نیروی زمینی تشکیل شد و ژاک به ریاست آن رسید. کمی بعد نام این واحد به "سپاه زنان" نیروی زمینی تغییریافت. او اولین زن غیرژاپنی بود که پس از سقوط ژاپن در جنگ دوم جهانی به این کشور پای گذاشت. در سال 1948 ژاکلین در نیروی هوایی ذخیره آمریکا به درجه سرهنگ دومی رسید. در سال 1949 دولت فرانسه به دلیل خدمات او در جنگ به ژاک مدال لژیون دونور اهداکرد و در سال 1951 مدال هوانوردی فرانسه را. او دو مدال شجاعت نیز از دولت آمریکا دریافت نمود. ژاکلین تا زمان مرگ 200 مدال و تقدیرنامه دریافت کرد.

پس از پایان جنگ جهانی دوم ژاکی به پرواز با هواپیماهای جت پرداخت. او در سال 1953 به همراه یک هواپیمای اف 86 نیروی هوایی سلطنتی کانادا توانست به عنوان اولین زن از دیوار صوتی عبورکند. ژاکی همچنین اولین زنی بود که توانست به 2 برابر سرعت صوت برسد. در سال1960 او اولین زنی بود که نشست و برخاست بر روی عرشه یک ناوهواپیمابر را تجربه کرد. ژاک اولین زنی بود که فرود کور انجام داد و تنها زنی است که به ریاست "فدراسیون جهانی هوانوردی" دست یافته است. ژاکلین اولین زنی است که در ارتفاع بیش از 20000 پا پرواز کرده است. ژاکلین در سال 1965 به تالار افتخارات هوانوردان راه یافت .

زمانی که ژاک فوت کرد هیچ مرد یا زنی به اندازه او دارای رکوردهای سرعت، ارتفاع یا فاصله نبود. در سال 1985 و 5 سال پس از مرگ ژاک اتحادیه جهانی نجوم دهانه ای را در سیاره ونوس به نام ژاک ثبت کرد. در سال 1996 اداره پست آمریکا تمبر یادبودی با نام و تصویر ژاک منتشر کرد و درنهایت در پالم استرینگ کالیفورنیا فرودگاهی را به نام او کردند تا هیچ گاه از یادها نرود. ژاکلین زندگی خود را در کتابی به نام "ستاره ها در ظهر" تشریح کرده است. زندگی ژاکلین می تواند برای کسانی که رو به آینده دارند بهترین الگو باشد.

منبع مجله جنگ افزار
    نویسنده رضاکیانی موحد
    ویرایش توسط Captain Nemo : 2012/01/19 در ساعت 23:29

12. 15 کاربر به خاطر ارسال مفید Captain Nemo از ایشان تشکر کرده اند:

کاربر فعال fiona آواتار ها
    تشکر شده 1,789 بار در 350 ارسال
    جالب بود من تازه با این تاپتیک اشنا شدم
    پدر و برادر من هم خلبان جنگنده هستند
    پدرم خلبان f14و برادرم خلبان f4
    مایلم از اطلاعات شما دوست عزیز بیشتر استفاده کنم

14. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید fiona از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط fiona نمایش پست ها
    جالب بود من تازه با این تاپتیک اشنا شدم

پدر و برادر من هم خلبان جنگنده هستند
    پدرم خلبان f14و برادرم خلبان f4
    مایلم از اطلاعات شما دوست عزیز بیشتر استفاده کنم
    جناب fiona
    خب من الان خیلی حسودیم شد به شما
    پدر و برادر خلبان .... راستی ببخشید الان
    من باید از اطلاعات شما استفاده کنم نه شما ؟؟!!
    خب من که خلبان نیستم ... اینجا دارم ادای خلبانها رو در میارم
    منتظریم .....

16. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید Captain Nemo از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط CAPTAIN NEMO نمایش پست ها
    سقوط جنگنده سوخو-27 در یک نمایشگاه هوایی

فاجعه su-27 در نمایش هوائی در نمایش هوائی در تاریخ 27 ژوئیه سال 2007 در فرودگاه sknyliv یک فروند su-27 سقوط کرد که منجر به مرگ 85 نفر و زخمی شدن بیش از 100 نفر شد.
    مانور توسط دو خلبان با تجربه اکراینی با نام های toponar و yegorov انجام شد که هردو خلبان زنده ماندند اما به 14 و 8 سال زندان محکوم شدند.
    Toponar به پرداخت 1.4 میلیون دلار و yegorov به پرداخت 500 هزار دلار محکوم شد.
    سه تن دیگر از مقامات به جرم عدم پیروی از دستور، سهل انگاری و نقض قوانین پرواز محکوم شدند که دو تن به 3 تا 6 سال زندان و دیگری به 4 سال زندان محکوم شد.
    بر اثر این حادثه وزیر دفاع وقت Volodymyr Shkidchenko استعفای خود را اعلام کرد که توسط رئیس جمهور leonid kuchma رد شد.

تصویر اول :هنگام فرود نا متعادل

تصویر دوم:خروج یکی از خلبانان هنگام چرخش هواپیما

تصویر سوم:چتر هر دو خلبان مشخصه

برگرفته از سایت :
    military.ir
    یادآوری .... همینطوری...

18. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید Captain Nemo از ایشان تشکر کرده اند:

کاربر فعال fiona آواتار ها
    تشکر شده 1,789 بار در 350 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط CAPTAIN NEMO نمایش پست ها
    جناب fiona
    خب من الان خیلی حسودیم شد به شما
    پدر و برادر خلبان .... راستی ببخشید الان
    من باید از اطلاعات شما استفاده کنم نه شما ؟؟!!
    خب من که خلبان نیستم ... اینجا دارم ادای خلبانها رو در میارم
    منتظریم .....
    ممنون دوست عزیز
    راستش بنده اطلاعات خیلی زیادی راجب هواپیماهای جدید ندارم
    بیشتر چون اواتارتونو که دیدم کنجکاو شدم
    ایشون(خانوادشون) از دوستای خانوادگی و همسایه ما بودن که از بهترین خلبانهای f14 در زمان جنگ بودن
    بیشتر از مطالب شما استفاده خواهم کرد

20. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید fiona از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع