صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 20

موضوع: آشنایی با روش معاملاتی دیمارک ( روشی متفاوت و بسیار موثر در ف ا ر ک س )

عضو فعال farhad61 آواتار ها
    تشکر شده 2,058 بار در 521 ارسال

آشنایی با روش معاملاتی دیمارک ( روشی متفاوت و بسیار موثر در ف ا ر ک س )

سلام
    اول حق کپی رایت رو رعایت کنم و بگم این مجموعه مقالات و اندیکاتورها متعلق به سایت سرمایه و پدید آورنده اون آقای سهیل ( 4rex )هستن

با توجه به پیگیری هایی که انجام دادم تونستم فایل PDF روش معاملاتی دیمارک و اندیکاتورهای مربوطه رو از جناب آقای سهیل عزیز (4rex) از سایت سرمایه دریافت کنم . ایشان در مقابل ارئه این مقالات به بنده شروطی داشتن که اون رو خدمتتون عرض میکن ( عین مطالب ایشون بعد از سوالاتی که داشتم تقل قول میشه)

بی نهایت از شما دوست بزرگوار سپاسگذارم
    1 - اگر درحین فراگیری این موضوع سوالاتی داشتم چطور میتونم از راهنمای های شما استفاده کنم؟
    2 - یک درخواست مهم دیگه آیا امکانداره اندیکاتورهای معرفی شده در این روش رو در اختیار بنده قرار دهید مثل setup ویا td های مختلف
    3 - آیا بنده مجاز هستم این روش و فایل های راهنمای شما رو با ذکر منبع و رعایت کامل حق کپی رایت در اختیار افراد مشتاق دیگه قرار بدم
    از راهنمایی شما سپاسگذارم

1- متأسفانه فعلاً فرصت کافی برای راهنمایی های مبسوط و با جزئیات زیاد ندارم. ولی اگر موضوعی را بصورت کلی می خواهید در پیغام خصوصی مطرح نمایید.
    2- اندیکاتورهایی که برایتان قرار می دهم را با تلاش و صرف وقت بسیار و پس از درک و مطالعه زیاد درباره ماهیت آن ها نوشتم. اگر می بینید که آن ها را بصورت Open Source قرار می دهم همانند سایر مطالب بنده ، هدف فقط کمک بوده است.
    كد:

http://www.mediafire.com/?wmzsfh2yvgtgy86

پسورد فایل : soheil6891185 (این لینک رو به صورت مستقیم خدمتتون ارائه میدم)
    3- مطالب مطرح شده ، نوشته شده و اندیکاتورهای ایجاد شده توسط بنده را می توانید با ذکر منبع و رعایت کامل حق کپی رایت در اختیار افراد مشتاق قرار دهید . فقط شرط آن این است که این مطالب را در اختیار ایرانیان قرار دهید. زیرا هدف اصلی بنده از ارائه این مطالب و اندیکاتورها کمک به جامعه معامله گران ایرانی بوده و می باشد.
    4- استفاده تجاری (فروش این مطالب و اندیکاتورها ، آموزش و ارائه آن ها در آموزشگاه ها و یا بصورت آموزش های شخصی در ازای اخذ وجه ، و ... ) به هر نحو ممکن غیر قانونی و غیر انسانی می باشد. این مطالب و اندیکاتورها باید با ذکر منبع و حفظ حق کپی رایت ، آزادانه و رایگان در اختیار تمام معامله گران ایرانی مشتاق به این تکنیک ها قرار داده شود.
    ===============
    با احترام و عرض ارادت ،

سهیل.

در صورتی که هر کدوم از دوستان خواستند این مطالب رو جای دیگه قرار بدن لطفا منبع رو هم ذکر کنن

خوب بریم سر اصل مطلب و لینک مستقیم فایلهای آموزشی

قبل از خوندن فایل های آموزشی حتما این فایل پاور پوینت که توضیحات مقدماتی و مهم قوانین اندیکاتورهای دیمارک رو داره ببینید

http://parsaspace.com/files/3150984884/?c=730

روش معاملاتی دیمارک به صورت کامل با حجم 6.5 مگ

http://parsaspace.com/files/63979848...mplet.pdf.html

روش معاملاتی دیمارک از پست 1 تا 40

http://parsaspace.com/files/54979848...pages.pdf.html

روش معاملاتی دیمارک از پست 41 تا 70

http://parsaspace.com/files/04979848...pages.pdf.html

روش معاملاتی دیمارک از پست 71 تا 124

http://parsaspace.com/files/73979848...pages.pdf.html

روش معاملاتی دیمارک از پست 125 تا 148

http://parsaspace.com/files/83979848...pages.pdf.html

کلیه اندیکاتورهای استفاده شده در این روش به صورت کامل

http://parsaspace.com/files/8847984884/?c=760

امیدوارم با تسلط به این روش محنصر به فرد و دقیق به موفقیت های بزرگی در فارکس و بازارهای مالی برسید

راستی یه چیزی بگم این اندیکاتورها توی بورس تهران هم کاربرد خودشون رو حفظ کردن و به راحتی میشه ازشون استفاده کرد
    دو راه واسه استفاده دارین
    1- استفاده از پلتفرم متا تریدر شرکت رسا ( توی قسمت دیتای بورس لینکش هست) به راحتی میتونید تمام این اندیکاتورها رو به صورت استاندارد به کارببرید
    2- استفاده از همین اندیکاتورها ، البته با فرمت AFL در آمی بروکر
    علی الحساب اندیکاتور TD Sequence رو داشته باشین تا بعد

http://parsaspace.com/files/0250984884/?c=791

این هم عملکرد این اندیکاتور در آمی بروکر که مربوط به سرمایه گذاری سایپا میشه

هر وقت هم قوانین شمارش کندل ها نقض میشه سیستم دوباره از اول شروع بهشمارش میکنه
    با افت قیمت کل صفحه قرمز و با صعود به سبز تبدیل میشه
    محدوده سقف ، کف و منطقه خرید و فروش رو هم نشون میده
    ارادتمند
    فرهاد
    ویرایش توسط farhad61 : 2011/05/03 در ساعت 13:56
    فکر میکنی کاشی و سرامیک مورد نیازت رو چقدر گرونتر میخری ؟
    قیمت های ارائه شده ما غیر قابل رقابت هستند

به نظرم یه مصاحبه که با آقای دیمارک انجام شده رو بخونید بیشتر با تفکرات ایشون آشنا میشید ( ترجمه از 4rex )

واقعاً این قضیه نیاید تعجب آور باشد که مردی مانند تام دیمارک نویسنده ، تحلیلگر و مشاور سرمایه گذاری معروفترین نام های بازار سرمایه ، حتی پس از بسته شدن بازار در انتهای روز جمعه ، برای یک مصاحبه تلفنی با ما فرصت نداشته باشد.

با اینکه بازار تعطیل شده است انگار کار تام تازه شروع شده است. حتی در میان مصاحبه چند بار معطل شدیم چرا که بعضی از همکاران و مشتریان با او تماس های ضروری داشتند.(که در میان آنها یک مشتری صاحب نام وجود داشت که در حال سفر به روسیه بود و می خواست مطلب مهمی را هر چه سریعتر برای دیمارک بازگو کند.)

تام دیمارک بیش از 30 سال در این تجارت بوده است و بسیاری او را به عنوان یک تحلیلگر تکنیکی می شناسند. البته علت آن بدون شک به خاطر کتب محبوب ایشان درباره ابزار شخصی معاملاتیش می باشد. کتاب هایی همانند علم جدید تحلیل تکنیکال ، تحلیل زمانی نو و ... .

اگرچه در مصاحبه ای که با ایشان داشتیم خود ایشان ترجیح می دهند که به او تحلیلگر زمانی (Market Timer) اطلاق شود تا یک تحلیلگر تکنیکال، و نیز تاکید دارند که این فاندامنتال است که همه چیز را در بازار حرکت می دهد.

در قسمت اول مصاحبه با تام دیمارک ، درباره اینکه چه چیزی باعث به وجود آمدن معامله گران افسانه ای در این بازار می شود(که البته در حال حاضر ایشان با بسیاری از آن ها کار می کنند.) و چگونه یک معامله گر معمولی می تواند خصوصیات ، عادات و مهارت های این افراد را فرا بگیرد، گفتگو کردیم.

در قسمت دوم مصاحبه درباره ابزار های یکتا و خاص تکنیکال ایشان و اعتقاد ایشان به این قضیه که یک کف در بازار به دلیل خریداران باهوش نمی باشد بلکه پس از فروش آخرین فروشنده احمق
    (Final dumb seller) ساخته می شود ،گفتگو کردیم.

بخش دوم :

(توجه: نام مصاحبه گر David Penn می باشد.)

دیوید پن: بگذارید من مصاحبه را این طور آغاز کنم ، شما تا به حال با افراد سرشناس زیادی کار کردید، (Steve Cohen, John Burbank, Soros funds, Tudor Jones, Steinhardt و ... . ) آیا متوجه دلیل خاصی در این معامله گران شده اید که چرا آن ها در این تجارت جزء بهترین ها هستند؟

دیمارک: آن ها 100 درصد درگیر و وقف این کار هستند. همه آنها . همه آن ها محاسبه گرند. همه آن ها مدیران سرمایه(Money Managers) خوبی هستند . اگر بخواهم دلایل موفقیت آن ها را از 100% امتیاز دهی کنم، 20 تا 25 % استراتژی معامله ، سیستم یا هر چیزی که آن ها برای معامله استفاده می کنند است. 25% نظم (دیسیپلین) و 50% مدیریت سرمایه است.

پن: واقعاً!

دیمارک: بله ، همه آن ها مدیریت سرمایه قوی دارند اما نمی توانم بگویم که همه آن ها معامله گران خوبی هستند. نه ! همه آن ها معامله گران خوبی نیستند ولی می توانند سرمایه را به خوبی مدیریت کنند.
    بعضی از آن ها ممکن است فقط چند معامله بزرگ انجام دهند و همزمان معاملات در ضرر کوچکی نیز داشته باشند.(جلوی ضرر را می گیرند.)

پن: جالبه.

دیمارک:تقریباً تمام قضیه مدیریت سرمایه است. سوپریز شدی نه! من با بهترین ها کار کرده ام. استیو (Steve Cohen) بدون شک بهترین معامله گر است. درصد موفقیت معاملاتش خیلی بالا نیست. ولی معامله گری خصوصیت این فرد است. او برای این کار ساخته شده است . استیو غیر قابل توصیف است. توانایی او در معامله گری یک امر ذاتی است. یا به طور مشابه جان (John Burbank) بهترین سرمایه گذار بلند مدتی است که من در طول عمر کاری ام دیده ام. او یک سرمایه گذار جهانی است.
    می توانم بگویم استیو بهترین معامله گر و جان بهترین سرمایه گذار است.
    ولی ماهیت اصلی آن ها یکسان است، آن ها از فولاد ساخته شده اند. همه آن ها میل شدیدی برای برنده بودن دارند. این جزئی از شخصیت آن هاست.

پن: خب.

دیمارک: البته این کار را با صداقت انجام می دهند. بسیاری از مردم آن ها را متهم می کنند که آن ها پیشاپیش به خبر ها و بسباری مباحث دیگر دسترسی دارند ، اما این واقعیت ندارد. هیچ کدام از افرادی که من با آن ها کار می کنم این گونه نیستند. خیر، آن ها تمام کار ها را روی حساب و کتاب انجام می دهند. آن ها با بازار بزرگ شده اند و این دلیلی است که آن ها موفق هستند. آن ها با شرایط بازار خو گرفته اند.

پن: ادامه بدهید.

دیمارک: و هر کدام از آن ها دارای یک خصوصیت منحصر به فرد هستند که باعث تبحر آن ها در یک حیطه خاص شده است. اگر آن ها ورزشکار می بودند ، جزء بهترین ورزشکار ها می شدند و کلاً اگر در هر کار دیگری می بودند جزء بهترین ها قرار می گرفتند. همه آن ها مشتق شده از یک سری خصوصیت یکسان هستند.(با توجه به شرایط بازار) آن ها هیچ نوع ترحمی ندارند ، همه آن ها بسیار تیز و گرگ هستند. البته نه از لحاظ منفی قضیه. آن ها با این دقت به دنیا آمده اند. من تا به حال تعداد زیادی تولیدکننده سیستم های معاملاتی خوب دیده ام ولی باز هم می بینم که آن ها پول از دست می دهند. به این علت ساده که آن ها فاقد مهارت مدیریت سرمایه برای معامله گری هستند.
    آن ها حتی می توانند سیستمی با شانس 90 % داشته باشند و بازهم پول از دست دهند.

پن: یکبار دیگر تقسیم بندی هایی که ذکر کرده بودید را تکرار می کنید؟

دیمارک: 50% مدیریت سرمایه (و نوعی از مدیریت سرمایه که در طول زمان امتحان خودش را پس داده باشد.) فاکتور نظم 25% و 25% هر نوع تکنیکی که برای معامله می خواهید استفاده کنید. ممکن است روش شما سیستماتیک باشد یا خیر.
    تمام معامله گران حرفه ای ذاتاً فاندامنتالیست هستند .در بعضی موارد گفته شده است که بعضی از آن ها صرفاً تکنیکی هستند ولی به نظر من همه ی آن ها دارای ساختار اولیه فاندامنتال می باشند.

پن: واقعاً ؟ جالب است.

دیمارک: بله ، همه آن ها نیز تحصیل کرده اند. همه آن ها پوکر باز های خوبی هستند. استیو موقعی که در کالج بود یکی از بهترین پوکر بازان بود. پال (Paul Tudor Jones) هم همینطور . البته من خیلی با سروس (Soros) رفت آمد نداشتم ولی معاون اول شرکت پال (شرکت Paul Tudor Jones) بودم و 12 ، 13 سال هم هست که با استیو کار می کنم و با جان بسیار نزدیک هستم.
    جان(John Burbank) مدیر مالی شماره یک کشور در سال گذشته شناخته شد.(با توجه به مجله "Absolute Return").
    او با سرمایه 800,000$ در سال 2000 شروع به کار کرد و الان(2008) سرمایه اش بیش از 6 میلیارد دلار است و به سرعت در حال رشد است.
    شرکت جان بزرگترین داستان موفقیتی است که من از سال 2000 تا به حال شنیده ام.
    استیو نیز با در نظر گرفتن 20 سال گذشته غیر قابل رقابت است.در بیش از دویست (200) ماه گذشته فقط دو ماه منفی داشته است! (در 18 سال گذشته فقط 2 ماه منفی!) که آن دو ماه منفی کمتر از 1 درصد سرمایه بود! به نظر من هیچکس نمی تواند به رکورد استیو برسد.

پن: لطفاً بیشتر توضیح دهید.

دیمارک: شما درباره آن ها داستان های زیادی نمی شنوید برای اینکه آن ها غیر قابل دسترس هستند و من در طول روز با آن ها صحبت می کنم و کاملاً از دیدگاه های عجیب غریب آن ها نسبت به بازار آگاهم. آن ها واقعاً دارای مهارت خارق العاده ای برای پیش بینی حرکات بازار هستند.
    هنگامی که سفر می کنند تمام مایحتاج معاملاتی خود را به همراه دارند. مخصوصاً استیو. او هر مدت یکبار سفر می کند و تجهیزات معامله را برای او قبل از سفر کاملاً مهیا می کنند.

پن: اوووه! (Wow)

دیمارک: استیو استاد این کار بوده و هست.
    اما جان بر خلاف استیو (غیر قابل دسترس بودن) مردی جهانی است. سهمی از بسیاری از چیز ها در دنیا برای اوست. به زودی این شخص بسیار شناخته خواهد شد. به نظر من او سروس(Soros) بعدی است.

پن: بگذارید موضوع بحث را کمی عوض کنیم، به نظر تو مهمترین ابزار برای فهم بازار چیست؟

دیمارک: در بعضی از زمان ها باید خرید، در بعضی از زمان ها نباید خرید و در بعضی دیگر باید فروخت(تحلیل زمانی) و ابزار تحلیل زمانی که به وجود آورده ام و در استراتژی های مشتریانم به کار رفته است این موقعیت ها را شناسایی می کند.
    تمام چیز هایی که در این تجارت استفاده می کنم را خودم به وجود آورده ام. من هیچوقت بر آنچه که در عرف برای معامله گری ساخته شده بود تکیه نکرده ام. من 36 سال است که در این تجارت هستم . پس از اینکه مدرک MBA خودم را گرفتم در یک فاند (fund) که حدود 250 میلیون دلار سرمایه داشت مشغول به کار شدم که بعداً این سرمایه به 6 میلیارد دلار رسید. با اینکه افراد زیادی در آن فاند خودشان را فاندامنتالیست قلمداد می کردند ، اما ما واقعاً از تحلیل زمانی استفاده می کردیم و از سقوط بازار در سال های 74-1973 توانستیم اجتناب کنیم و به رشد خودمان ادامه دهیم.
    ما سرمایه گذاران موسسه ای (Institutional) بودیم، در حالیکه افراد متبحر و موفق دیگری نیز در سطح خرده فروشی (Retail) ، مانند لری ویلیامز(Larry Williams) نیز وجود دارند. صد در صد لری می شناسی؟ درسته؟ اون واقعاً تاثیر زیادی بر روی خیلی ها در این صنعت داشته ، ولی اکثر رنج کاری او برای سطوح خرده فروشی بوده است.(Retail Traders)

پن: بله ، بله.

دیمارک: من و لری 36 سال است که با هم دوستیم. او در شاخه خرده فروشی (Retail) این تجارت فعالیت می کند و من در شاخه موسسه ای (Institutional). البته یکی دو بار وارد شاخه خرده فروشی این تجارت شده ام و چند تا کتاب نوشتم و چندتا سمینار ارائه کرده ام ولی نمی توانم بگویم در این بخش حضور داشته ام. من هیچکدام از ابزارم را نمی فروشم.
    تمام تکنیک هایی که من استفاده می کنم اصلی است و من خودم همه آن ها را به وجود آورده ام. آن ها از آزمایش زمان موفق بیرون آمده اند و این ابزار بیشتر برای معامله گران موسسه ای (Institutional) ساخته شده است.
    به عبارت دیگر معامله گران خرده فروش(Retail Traders) می توانند از آن ها استفاده کنند ، اما این الگو ها و اندیکاتور ها همه دارای خاصیت پیش بینی هستند. همه آن ها تکنیک هایی برای شناسایی خستگی و ضعف در یک روند هستند . با توجه به فاند های (Fund) بزرگی که کار می کنم ما باید در کف ها بخریم و در سقف ها بفروشیم. (به علت سرمایه عظیم این شرکت ها.)در مقابل، معامله گران خرده فروش هستند، این معامله گران می توانند بسیار با سواد و متبحر باشند اما با توجه به اینکه سرمایه آنها زیر 100 میلیون دلار است باز هم کوچک محسوب می شوند.
    سرمایه گذاران غول آسا واقعاً نمی توانند در روند و با روند معامله کنند.

پن: نکته جالبی است!

دیمارک: اگر فروش یا خرید با حجم زیاد در یک روند انجام دهند حساب شکاف قیمتی (Gap) اسلیپج (Slippage) و از این دست موارد را تجربه می کند و همچنین آنقدر رقابت برای خرید و فروش زیاد است که شما هیچوقت به حجم مورد نظر برای خرید یا فروش نمی رسید. ولی در کف ها و سقف ها شما هر چقدر که دلتان بخواهد می توانید بخرید یا بفروشید.

پن: واقعاً به نکات جالبی اشاره کردید. اگر شما در عرصه موسسه ای (Institutional) این تجارت نبودید آیا باز هم بدین صورت معامله می کردید؟ (خلاف روند ، شناسایی کف ها و سقف ها.)

دیمارک: این روشی است که من همیشه با آن معامله کرده ام. به نظر من بازار ها تغییر کرده اند. مثلاً الان در بازارها پس از تشکیل یک سقف یا کف ، تغییر جهت قیمت بسیار سریع و قابل توجه است. شما باید بتوانید نقاط برگشت را پیش بینی کنید. امروزه تغییر جهت ها آنقدر سریع و قوی هستند که برای موفق شدن باید آن ها را پیش بینی کرد.
    من چه مشاور فاند های بزرگ باشم و جه بر روی حساب خودم معامله کنم ، از همین روش استفاده خواهم کرد.(هر چند که حساب خودم هم در بعضی موارد حجم های بالا را تجربه می کند.)
    به نظر من اگر می خواهید موفق شوید این راه آن است. باید بتوانید سقف ها و کف ها را شناسایی کنید. روند فکری معامله گران هم به همین سمت است. هر روز افراد بیشتری را می بینید که به این سمت می روند.
    در دهه 70 میلادی من ابزار معاملاتی مختلفی را به وجود آوردم و با آن ها معامله می کردم. ابزاری که به تازگی CTA ها (Commodity Trading Advisors) به فکر استفاده از مشابه آن ها افتاده اند. مثل range expansion breakout و از این قبیل ابزار ها.

پن: البته.

دیمارک: معامله گران قبلاً به این صورت عمل نمی کردند. روند به این سبکی که امروزه مشاهده می شود وجود نداشته است.(با نوسانات شدیدی که امروزه شاهد آن هستیم.)، فکر کنم از لحاظ تعداد ثبت نام هم که در نظر بگیریم در بلومبرگ 35000 یوزر اندیکاتور های من وجود دارد. همان طور که خودتان می توانید ببینید بازار تغییر کرده است.معامله گران می خواهند سقف ها و کف ها را شناسایی کنند و دیگر دوست ندارند بعد از ایجاد یک سقف یا کف وارد شوند.
    این طبیعت معامله گران جدید است. در زمان گذشته طبیعت معامله گران دنباله رو روند بود اما الان شما نمی توانید با دنبال کردن روند پول در بیاورید. قیمت در نقاط برگشت بسیار سریع تغییر جهت می دهد. در بعضی موارد روند یکی دو روزه تمام است. در گذشته بازار به این صورت نبود.
    به همین علت است که هیچ کدام از ابزارهایم را در طول زمان تغییر نداده ام. به نظر من روند فکری هم به همین سمت است و مردم روز به روز علاقه مندتر به روش های پیش بینی نقاط برگشت و خستگی روند خواهند شد.
    این دقیقاً روشی است که من سال های سال است از آن استفاده می کنم.

پن: خب، با توجه به آموزه های گذشته ما و اینکه شما تکنیکالیست هستید ، همه ما این اصطلاحات را شنیده ایم یا اینکه در مغز ما فرو شده است که روند دوست شماست(Trend is your friend) ، روند تنها راه موفقیت است و ... چه معنایی دارند؟

دیمارک: خب من قسمت دومی را سال هاست به این عبارت اضافه کرده ام. روند دوست شماست تا زمانی که پایان نیافته باشد.(.Trend is your friend unless it s about to end)

پن: حقیقتاً که به همین صورت است.

دیمارک: فکر کنم حدود 25 سال است که همه می دانند این قسمت را به این عبارت اضافه کرده ام.
    اگر شما دنباله رو یک روند باشید (Trend Follower) مثلاً با فاصله 20% از یک کف می خرید و با فاصله 20% از یک سقف خارج می شوید، به عبارت دیگر 60% روند را شکار کرده اید.
    ولی در بازار امروز به علت برگشت های تیز و هولناک این کار دیگر امکان پذیر نیست و این نکته را هم بگویم که من هیچوقت تکنیکالیست نبوده ام.

پن: خب شما برای ابزار و روش های تکنیکی خودتان شناخته شده اید!

دیمارک: من ترکیبی هستم. من معتقدم که فاندامنتال بازار را حرکت می دهد و همچنین معتقد هستم ابزار تکنیکی وجود دارد که با آن ها می توانید بازار را تحلیل زمانی کنید.
    من اطلاعات زیادی در تمام ابعاد تکنیکال دارم ولی تکنیکالسیت نیستم.
    هنگامی که من وارد این تجارت شدم هیچ تحلیل گر تکنیکی وجود نداشت. خط روند وجود داشت و مردم به دلخواه این خطوط را رسم می کردند و همه آن خط ها هم با یکدیگر فرق داشت و دقیقاً یکسان نبود. نحوه ای که من خطوط روند را رسم می کنم کاملاً قانونمند است. من دید دیگری نسبت به خط روند دارم. تمام کار هایی که من انجام داده ام مکانیکی ، صریح و قانونمند است.
    طبیعت تحلیل تکنیکال به طرز تفکر شخصی (Subjective-ذهنی- متغیر) وابسته است.(برداشت های متفاوتی می توان از آن داشت و قانون صد در صد ندارد.) اما تمام اندیکاتور ها و الگو های من روی نمودار تا ابد بدون تغییر روی چارت باقی خواهند ماند.فکر کنم بسیاری از تحلیلگران تکنیکی تمام تحلیل هایشان را با مداد و پاک کن انجام می دهند! (مثل یک امتحان چند گزینه ای!) اگر این خط کار نکرد پس این خط درست بوده و ... .
    در سطحی که من کار می کنم همه چیز کاملاً قانونمند است.

پن: به یاد می آورم چند سال پیش یک نفر کار شما را مکانیکی و قانونمند توصیف کرده بود و امروزه این کلمات در مورد کار شما زیاد شنیده می شود.

دیمارک: بله درست است ، همواره گفته ام اگر کلمه چارتیست (chartist) را بشکنیم و به دو قسمت تبدیل کنیم می توان گفت که می شود هنرمند نمودار. (Chart + Artist) . ولی من چارتیشن (Chartician) یا متخصص نمودار هستم.(Chart + Technician)
    من هیچوقت دوست نداشته ام چارتیست باشم . من یک تحلیلگر زمانی هستم. این توصیفی از کار من است. فکر کنم به همین علت است که بسیاری از موسسات بزرگ کار من را دوست دارند. همه این موسسات روش های قانونمند و صریح را دوست دارند. روشی که افراد مختلف با استفاده از آن به یک نتیجه واحد دست یابند و هیچ شبهه ای در آن نباشد.

پن: بله.

دیمارک: این چیزی است که تحلیل گران تکنیکی معمولاً فاقد آن هستند. برداشت های متفاوت زیادی در تحلیل های آن ها موجود است. من به معامله گران نوپا گفته ام که برای تحلیل چارت سه سطح (Level) وجود دارد. پایه ای ترین سطح آن تحلیل نموداری است که فرد با نگاه به نمودار نتیجه گیری می کند.
    حال ممکن است نتیجه گیری شما جهت دار باشد یعنی ذهن شما چیزی را نتیجه گیری می کند که به آن سمت هدایت شده است نه آن چیزی که واقعاً وجود دارد. سطح دوم تحلیل تکنیکی الگو های مشخص واندیکاتور ها هستند. این سطح قانونمند تر و مشخص تر است. شما می توانید به گذشته نمودار بر گردید و عملکرد الگو ها و اندیکاتور ها را بررسی کنید. سیستم ها فاصله نزدیکی با الگو ها و اندیکاتور ها دارند.
    اکثر کاری که من انجام می دهم بر اساس الگو ها و اندیکاتور هاست. من هیچوقت در سطح اول کار نمی کنم. همه چیز در آن سطح متغییر است. مشکل اصلی بسیاری از تکنیکالیست ها شاید این است که در سطح یک فعالیت می کنند. بسیاری انگیزه و اتفاقات مختلف در آن سطح وجود دارد که می تواند شما را گمراه کند.
    یکی از مباحثی که دوست دارم نسبت به آن مطمئن باشم این است که اگر امروز به یک نتیجه گیری از بازار برسم فردا هم(از همان قسمت چارت) به همان نتیجه گیری برسم.
    اگر شما یک تحلیلگر تکنیکی در سطح اول باشید ممکن است در روز بعد جهت معامله خود را عوض کنید.

پن: آیا فاندامنتالیست ها از نظرات شخصی و جهت گیری شده مصون هستند؟

دیمارک: قطعاً نه. دو شرکت بزرگ وجود دارند که نام یکی از آن ها Morgan Stanley است. یکی از کارکنان Morgan با استفاده از تکنیک های من معامله می کند. ایشان به من خبر داد که قبل از اینکه به پیشنهاد خرید و فروش تحلیلگران فاندامنتال توجه کند باید با روش های من موقعیت را بسنجد.
    شرکت دومی(**دیمارک نام آن شرکت را فاش نکرد.) هم همین کار را را انجام می دهد -این یکی واقعاً بزرگ است- با این تفاوت که آن ها نمی خواهند کسی بداند که این شرکت بیش از 1600 تحلیلگر فاندامنتال و تکنیکال دارد و قبل از اینکه وارد معامله شود تمام فیلترهای پیشنهادی را بررسی می کند از جمله تحلیل زمانی . آن ها از اندیکاتورهای تحلیل زمانی من استفاده می کنند.

پن: من می خواهم خوانندگان دید بهتری نسبت به اندیکاتورهای شما پیدا کنند، کمی درباره خطوط روندتان توضیح می دهید؟

دیمارک: حدود 15 سال پیش من سمیناری داشتم که حدود 800 نفر شرکت کننده داشت و همه آن ها معامله گر بودند. من نمی خواستم کسی را ضایع کنم ولی یک چارت برداشتم و آن را به 5 نفر در ردیف جلو دادم و گفتم : این چارت S&P است. چند نفر از شما از خط روند استفاده می کنید؟،هر پنج نفر دستشان را بالا بردند و بعد گفتم: هر کدامتان یک خط روند روی این چارت رسم کنید. و در آخر ما یک چارت داشتیم که 5 خط روند مختلف بر روی آن رسم شده بود!
    سپس من ادامه دادم:" ببینید دوستان من برای این کار ایده ای دارم که معتبر است و می توانم با استدلال منطقی آن را ثابت کنم." با توجه به اینکه هر 5 نفر از سمت چپ به راست چارت ، خط روند را رسم کرده بودند (آن ها به گذشته نمودار رجوع کرده بودند، و با خطی یک نقطه مقاومت دلخواه در گذشته را به نقطه مقاومتی در 5 روز گذشته، 100 روز گذشته، 200 روز گذشته و ... وصل کرده بودند. ) من در حالی که به جدید ترین قله های بوجود آمده اشاره می کردم گفتم : "اگر شما می خواهید خط روند نزولی یک بازار را نشان دهید بهترین حالت استفاده از جدیدترین نقاط مقاومتی است که به وجود آمده است. "
    اگر بالاترین نقطه یک روز (high) از بالاترین نقاط روز قبل و بعد خود بیشتر باشد آن نقطه یک نقطه برگشت است و من به آن TD Point درجه یک می گویم. حال اگر به گذشته چارت باز گردیم و TD Point درجه یک دیگری را پیدا کنیم و به این نقطه وصل کنیم خط روند ما ساخته می شود(TD Line).
    اگر بخواهیم به صورت بلندتر مدت تر این کار را انجام دهید می توانید از TD Point با درجات بالاتر استفاده کنید.(مثلاً TD Point درجه دو یعنی بالاترین قیمت کندلی که از بالاترین قیمت دو کندل سمت چپ و راست خود بیشتر باشد.)
    استفاده از دو قله یا دو قعر اخیر باعث می شود که همواره از دیتا جدید برای خط روند استفاده شود.

پن: ادامه بدهید.

دیمارک: حال اگر شما این خط را در آینده نمودار ادامه بدهید و قیمت این خط را به سمت بالا بشکند(مثلاً در یک روند نزولی باشیم و همچنین شکست طبق قوانینی که وضع کرده ام درست باشد.) بازار به علت تقارن در حرکت خود به اندازه فاصله پایین ترین نقطه زیر خط روند تا نقطه شکست بالا خواهد رفت. (**برای درک بهتر مباحث TD Point و TD Lines رجوع شود به کتب و مقالات مربوطه.)

پن: جالب است.

دیمارک: اما شکست باید شکستی درست باشد.
    فرض کنید چارتی که در حال بررسی آن بودیم چارت روزانه باشد (Daily Chart) اگر روز قبل از شکست خط روند ، رو به پایین باشد (Open>CLose) می توان گفت که شکست رو به بالا درست است. شما می توانید پس از شکست خط روند وارد شوید (به جای اینکه منتظر قیمت بسته شدن روز شوید.)
    (**البته شرایط دیگری هم برای تایید شکست وجود دارد. رجوع شود به منابع.)
    بسیاری از معامله گران از خطوط روند در معاملاتشان استفاده می کنند و اکثراً شکست می خورند. چرا شکست می خورند؟ برای اینکه آنان (همانند بسیاری دیگر از معامله گران) دارای این تفکر اشتباه هستند که یک سقف به علت فروش فروشندگان باهوش به وجود می آید نه به علت فقدان خرید و برعکس یک کف به علت خرید خریداران باهوش است نه به علت فروش آخرین فروشنده.
    بگذارید بیشتر توضیح بدهم. هنگامی قیمت بسته شدن روز قبل شکست، به سمت پایین باشد(Open>CLose) از آن جایی که اکثر معامله گران دنباله رو روند هستند این فرض را دارند که قیمت پایین تر خواهد رفت و با فروش خود توازن معاملات خرید و فروش را مهیا می کنند و پس از شکست خط روند به سمت بالا با اطمینان بیشتری می توان گفت که معاملات خرید در حال افزایش است. این تمام نظریه است.
    اگر روز قبل از شکست به سمت پایین باشد شکست تایید می شود.
    در زمان شکست اکثر معامله گران نسبت به آن بدبین هستند و همچنان پزیشن های فروش دارند. البته در پایان روز تسلیم روند جدید خواهند شد. (**همواره یک قدم از بازار عقب هستند.). معمولاً بازارها به همین دلیل است که کار می کنند.

قسمت دوم:

Dedication and Discipline: Market Timing with Tom DeMark, Part 2

بخش اول:

در قسمت قبلی مصاحبه با تام دیمارک ،(معامله گر ، نویسنده و مشاور سرمایه گذاری بازارهای مالی) ایشان درباره یکی از ابزار تکنیکی شان(TD Line) و همچنین درباره تحلیل زمانی مطالبی را بیان کردند.
    (**توجه: قسمت دوم مصاحبه حدود دو هفته بعد از قسمت اول آن انجام شده است.)

برای دیمارک ، معامله گری یک بازی تشخیص نقاط برگشت است؛ که البته قسمتی از این دیدگاه به علت کار کردن ایشان با شرکت های بزرگ در عرصه موسسه ای این تجارت بوده است.
    این روش معامله (معامله خلاف روند-در سقف ها و کف ها-) برای معامله گران موسسه ای که حجم معاملاتشان بالاست بسیار اهمیت دارد. آن ها باید بدانند که در چه سطوحی وارد بازار شوند تا حسابشان دستخوش شکاف قیمتی ، لغزش قیمتی و ... نشود. (**رجوع شود به بخش سوم ، قسمت اول مصاحبه)

در این قسمت مصاحبه ما با تام دیمارک، درباره اینکه چه تفاوتی بین سبک معاملاتی موسسات بزرگ و معامله گران در سطح خرده فروشی وجود دارد(از دید کلی)، آیا یک تکنیک معاملاتی مختص یک چهارچوب زمانی(Time Frame) است یا در تمام تایم فریم ها باید کار کند و بالاخره اینکه یک معامله گر در سطح خرده فروش این تجارت چگونه می تواند در این بازی که تحت تسلط موسسات بزرگ مالی است موفق شود گفتگو کردیم.

پن: آخرین باری که با هم صحبت کردیم در ارتباط با روش تصدیق شکست خطوط روند بود. روشی که پشتوانه آن یک پدیده غالب در بازار است.اما این پدیده باید اثبات شود.

دیمارک: همواره برای بالا و پایین رفتن بازار توجیهی وجود دارد. ولی در اکثر موارد یک رالی (Rally)-(**صعود موضعی قیمت در یک روند نزولی) به علت نبود فروشنده در بازار شکل می گیرد و برعکس یک سقف به علت عدم وجود خریدار برای جنس مذبور است.
    از مواردی که خرید باعث ساختن یک کف می شود معمولاً می توان به Short Covering اشاره کرد، که البته عمر آن بسیار کوتاه است.
    (**Short Covering Rally: هنگامی که تعداد زیادی از فروشندگان به واسطه بستن معاملات فروش خود باعث افزایش موضعی قیمت در یک روند نزولی می شوند.)
    همانند اتفاقی که برای اوراق قرضه در انتهای ماه می 2008 افتاد، که پس از تشکیل کف ، سه روز متوالی به سمت بالا بسته شد (Open>Close). معمولاً زمانی که سه روز متوالی خلاف روند بسته شود ، Short Covering اتفاق افتاده است و اتفاقی که بعد از این چند روز می افتد سقوط شدیدتر بازار نسبت به نزول قبلی است.
    همین اتفاق در روند صعودی نیز می افتد. افرادی که فکر می کنند فروشندگان باهوشی هستند پس از دیدن سه بار بسته شدن قیمت خلاف روند قبلی می فروشند و با حرکت بعدی و شدیدتر بازار خلاف معامله آن ها غافلگیر می شوند.
    پس از تشکیل یک سقف یا کف ، کندلی به سمت بالا بسته می شود و سپس به سمت پایین و دوباره به سمت بالا و ... این چیزی است که ما دنبال دیدن آن در یک سقف یا کف هستیم. در سقف ها بدبینی زیادی نسبت به سقوط قیمت حاکم است و برعکس در کف ها معامله گران به صعود قیمت بدبین هستند.
    مردم معمولاً پس از ایجاد یک کف و تشکیل سه کندل صعودی متوالی پس از آن اشتباه می کنند و نمی توانند تصمیم گیری درستی انجام دهند.

پن: شاید این دیدگاه چیزی است که اکثر معامله گران معمولی دوست دارند ببینند و یا در بازار اتفاق بیافتد؟

دیمارک: بله، این(**پافشاری روی یک دیدگاه) تنها محدود به معامله گران معمولی نمی شود ، بلکه در معامله گران موسسه ای هم وجود دارد.شاید بتوانم بگویم 35 سال طول کشید تا معامله گران موسسه ای روش ها و دیدگاه های غیر معمول را پذیرفتند. به عنوان مثال آنها اصلاً تحلیلگران تکنیکی را قبول ندارند. آن ها واقعاً نسبت به تکنیکالیست ها از خود مقاومت نشان می دهند و همچنین بسیاری از تحلیل گران فاندامنتال هم تحلیل زمانی را به صورتی که من آن را تعریف کرده ام قبول ندارند.
    آن ها می فهمند که من چه می گویم : کف ها در بازار به علت خریداران باهوش تشکیل نمی شود بلکه به علت فروش آخرین فروشنده است ولی باز هم نسبت به آن از خود مقاومت نشان می دهند.
    البته آن ها روش های خودشان را دارند که کاملاً مشخص،واضح و تعریف شده است.
    گروه هایی از تحلیلگران فاندامنتال وجود دارند که در بسیاری از صنایع و سهام ها تخصص دارند و با استفاده از ساخت یک پرتفولیو به معامله می پردازند. می توان گفت استفاده از این روش همانند آن است که بازار قفل شده و در محدوده مشخصی نوسان می کند.اجازه بدهید نکته جالبی را در ارتباط با دامنه نوسان بگویم. زمانی که در شرکت Tudor بودم تحقیقاتی را در ارتباط با محدوده نوسان بازار انجام دادیم که نتایج آن به این صورت می باشد که:
    76-82%زمان ها بازار در یک محدوده مشخصی (Range)نوسان می کند. 18-24% از زمان ها بازار دارای روند(Trend) است و از آن 18-24%، 16-18% بازار به سمت بالا حرکت می کند و 6-8% هم بازار به سمت پایین حرکت می کند.
    چرا مدت زمان ریزش کمتر است؟
    معمولاً هنگامی که در بازار یک رالی یا یا روند صعودی شروع می شود معامله گران به معاملات خودشان می افزایند، تحلیلگران رفته رفته نسبت به جو بازار دید مثبتی پیدا می کنند، رسانه ها دیدی مثبت نسبت به آینده بازار دارند و هر چیزی که شما می شنوید مثبت است، در حقیقت می توان گفت مردم به دلایل مختلفی یک جنس را می خرند و فرآیند صعود در بازار یک فرآیند تجمعی است، در مقابل وقتی مردم از چیزی خوششان نمی آید آن را می فروشند، فروش یک فرآیند یا تصمیم تک بعدی است.
    نکته جالب دیگری که درباره رسانه ها باید توجه داشت این است که اگر شما بخواهید از مثلاً Wall Street Journal یا شبکه های خبری مالی و اقتصادی، بازار را دنبال کنید ، تمام داده های آن ها نسبت به قیمت بسته شدن روز گذشته تنظیم شده است. به عنوان مثال ممکن است بگویند که سهام IBM امروز سه واحد افزایش یافت ، اما با توجه به قیمت باز شدن آن روز، 2 واحد کاهش یافته باشد.(روز جدید با یک گپ 5 واحدی به سمت بالا باز شده باشد.) در نتیجه چیزی که واقعاً در بازار اتفاق افتاده فروش بوده است.

پن: آیا روش هایی که به وجود آورده اید در تمام بازارها کاربرد دارد؟مثلاً بازار ارز(Forex)،سهام و فیوچرز؟

دیمارک: بله، از دهه های 70 ، 80 ، 90 چیزی که همواره من را آزار داده است این است که مردم عادی می گویند یک سیستم معاملاتی برای بازار دام (Cattle) ساخته اند و از سیستم دیگری برای معامله در بازار ارز استفاده می کنند و کاری که آن ها انجام می دهند این است که تنها اندیکاتور ها و الگو های خود را بهینه سازی می کنند تا بیشترین سود از گذشته نمودار حاصل شود.
    تمام کار هایی که انجام داده ام یکنواخت و عمومیت دارد. می توان از آن ها در تمام تایم فریم ها استفاده نمود ، چه 1 دقیقه باشد و چه سه ماهه و چه تایم فریم سالانه.
    تمام قوانین یکسان است و نتیجه گیری از آن ها نیز یکسان است و فرقی ندارد که بازار مورد بررسی بازار ارز باشد و یا بازار تخم مرغ! من هیچوقت آن ها را تغییر نداده ام. هیچ نوع فرآیند تطبیقی در آن ها وجود ندارد.(**با توجه به اینکه منطق آن ها بر ذات بازار منطبق است.)

پن: آیا معاملات شما کوتاه مدت است؟ بسیاری از مثال هایی که در کتب خود به آن ها اشاره کردید در تایم فریم های پایین است.

دیمارک:خب تعدادی از آن ها کوتاه مدت هستند. استیو (Steve Cohen) یک معامله گر کوتاه مدت است اما جان (John Burbank) یک معامله گر و سرمایه گذار بلند مدت است. حتی جان ممکن است یک معامله را سال ها نگه دارد.به نظر من اگر شما یک معامله گر کوتاه مدت موفق باشید می توانید از همان تکنیک های کوتاه مدت برای معاملات بلند مدت استفاده کنید و موفق باشید. البته من تعریف متفاوتی نسبت به سایر معامله گران از کوتاه مدت و بلند مدت دارم.هنگامی که کلمات بلند مدت یا کوتاه مدت مطرح می شود اکثر مردم به واحد زمان فکر می کنند و اشاره می کنند.
    اما تعریف من از معاملات کوتاه مدت ، میان مدت و بلند مدت بر اساس درصد سود بدست آمده می باشد.
    معامله کوتاه مدت به معنای سودی بین 1 تا 8 % است. این سود ممکن است در عرض 1 روز حاصل شود یا سه هفته یا هر مقدار زمانی دیگری. معامله میان مدت به معنای سودی بین 10 الی 20 % است که این سود می تواند در عرض یک روز حاصل شود یا 4 ماه یا هر مقدار دیگری. سود های بیشتر از 20 % ، بلند مدت محسوب می شوند و بازهم مثل حالات قبلی می تواند این مقدار در عرض یک روز بدست آید یا هر مقدار زمانی دیگری.(**برای درک بهتر این موضوع رجوع شود به کتب دیمارک.)

پن: دیدگاه شما نسبت به این قضیه واقعاً متفاوت است. من تا به حال این چنین تفسیری در ارتباط با بلند مدت یا کوتاه مدت نشنیده بودم.

دیمارک: تمام سیستم فکری و دیدگاه من نسبت به بازار متفاوت از دیگران است. برای بسیاری از معامله گران این موضوع (**تشخیص بلند مدت ، میان مدت و کوتاه مدت) گیج کننده است و تعریف مشخصی از آن ندارند.
    من بلند مدت ، میان مدت و کوتاه مدت را با توجه به سود ، درصد بازگشت سرمایه و حد ضرر در نظر گرفته شده ، تعیین می کنم.
    من می توانم یک چارت هفتگی را بردارم و به گونه ای به آن نگاه کنم که انگار چارت یک دقیقه است!

پن: تا چه حد روش ها و تکنیک های شما برای یک معامله گر عادی در سطح خرده فروشی کاربردی است؟

دیمارک: برای یک معامله گر عادی اگر نگویم غیر ممکن است بسیار دشوار است. واقعاً دشوار. این کار (**کار در این حرفه) یک کار تمام وقت است. واقعاً نمی دانم که چگونه معامله گرانی که برای تفریح و سرگرمی معامله می کنند، می توانند در این تجارت موفق باشند.

پن: با توجه به چیزی که الان گفتی ، توصیه ای که به یک معامله گر عادی خرده فروش داری تا بتواند شانس موفقیت خود را در این بازار افزایش دهد چیست؟

دیمارک: طبق تجربه من 99% افرادی که در این تجارت هستند منتظر افراد دیگر هستند تا روش یا پیشنهادی به آن ها ارائه دهند و 1% باقیمانده فکر می کنند که بازار را درک کرده اند که 99% آن ها هم اشتباه می کنند.
    مدتی قبل به سمیناری در کالیفرنیا که حدود دو هزار نفری شرکت کننده داشت دعوت شده بودم. این سمینار برای معامله گران خرده فروش ترتیب داده شده بود. در پایان این سمینار از من پرسیده شد"بهترین توصیه ای که می توانی به ما بکنی چیست؟" و من پاسخ دادم:"در وسط یک روند نزولی نفروشید." که البته با توجه به تفکر متفاوت معامله گران حاضر در آن سمینار دچار مشکل شدم.
    بهترین توصیه برای افراد و معامله گران عادی این است که آن ها در این بازار سرمایه خود را از دست خواهند داد مخصوصاً اگر در بازاری سرمایه گذاری کنند که شناختی از آن ندارند. بهترین کاری که می توانند انجام دهند این است که با متخصصین این تجارت مشورت کنند و سرمایه خود را در اختیار افراد حرفه ای قرار دهند.

پن: آیا از نظر شما شانس موفقیت برای آن ها آنقدر پایین است؟!

دیمارک: بله ، در هر صورت به عنوان یک توصیه به معامله گران عادی اینکه بسیار مراقب باشید، زیاد مطالعه و تحقیق انجام دهید و سرمایه خود را در اختیار افراد حرفه ای و البته مطمئن قرار دهید. مردم معمولاً از من سوال می کنند که در کجا سرمایه گذاری کنند و من می گویم در Treasury Bills !
    ا (**Treasury Bills: یکی از انواع سرمایه گذاری هایی است که از طرف دولت آمریکا مدیریت و انجام می شود. با توجه به اینکه پشتوانه آن دولت آمریکاست این سرمایه گذاری از کم ریسک ترین و مطمئن ترین سرمایه گذاری های جهان محسوب می شود.)
    بزرگترین مشکلات توصیه به افراد مبتدی این هست که باید همواره پیگیر توصیتان تا آخرین مرحله باشید(**با توجه به اینکه آن ها دانش کافی در این زمینه را ندارند.) و دیگر اینکه اگر آن ها به پیشنهاد شما عمل کنند و سودآور باشد آن پیشنهاد را پیشنهاد خودشان قلمداد می کنند و اگر متضرر شوند می گویند این پیشنهاد شما بوده است!

پن: خب ، آیا نکته ای یا حرفی درباره موضوعات مطرح شده در این مصاحبه جا افتاده است که فرصت نشده در مورد آن ها صحبت کنید؟

دیمارک: روزهای زیادی در بازار بی معنی هستند. شما باید بتوانید تشخیص بدهید که چه روز هایی بی معنی و چه روز هایی معنی دار هستند و سپس سیستم یا اندیکاتوری بسازید تا بتواند این دو را تشخیص دهد . این کاری است که ما انجام داده ایم.

می توانم بگویم که تجربه و نیرویی که برای این کار(**معامله گری) بسیج کردیم از هر کس دیگری در این تجارت بیشتر و بزرگتر است. من اصلاً از روی غرور ادعا نمی کنم یا نمی خواهم از خودمان تعریف کنم ولی واقعاً این تجربه و نیرویی که در این تجارت بسیج کردیم بزرگترین است.

و در آخر اینکه ، روند فکری در معامله گری به سمت تحلیل زمانی (Market Timing) است و من به وضوح در حال مشاهده تغییر طرز فکر معامله گران به این سمت هستم.

================================
    پایان.
    ================================
    با احترام

4rex
    ویرایش توسط farhad61 : 2011/04/28 در ساعت 07:44

رزرو شد......

4. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید farhad61 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 604 بار در 98 ارسال
    سلام فرهاد عزيز
    مطلب كلي كه در مورد ديمارك بود خوندمش و خدا ميدونه سر ذوق اومدم و الان هم در به در دنبال مطلب ميگردم . يك جا خوندم 3 درصد بازار لندن فقط از TD Sequence ديمارك استفاده ميكنند . اين خيلي جالبه . عده ايي هم ادعا كردند 70 نا 90 درصد جواب ميده .
    منتظر ادامه مطلب ميمونم .
    ویرایش توسط حسين صابري : 2011/04/29 در ساعت 06:33

6. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید حسين صابري از ایشان تشکر کرده اند:

حسین جان شما لطف دراید
    در مورد اندیکاتور TD Sequence باید بگم که جزء اولین هایی هست که توی مبحث آموزشی بهش پرداخته شده(توی پوشه مربوط به اندیکاتورها هم وجود داره) البته هنوز نتونستم کل تاپیک رو به دست بیارم . ممنوع شدن فارکس و به دنبال اون حذف کلیه مباحث مربوط به اون توی سایت سرمایه هم مزید برعلت شده حالا میخام اگه بشه از طریق کش گوگل مابقی تاپیک ها و آموزش های مربوطه رو بدست بیارم
    به محض جمع آوری اونها در اختیار دوستان قرار میدم
    موفق باشید

8. 14 کاربر به خاطر ارسال مفید farhad61 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    سلام
    آقا اين ديمارك چقدر انديكاتور داره ..و چقدر قانون...صد رحمت به اليوت .....به هر حال يك سري مشكلات اوليه در گام اول دارم ...
    1- شمارش setup ....بدون استفاده از انديكاتور TD sequnctial چه قانون مشخصي داره؟ (فقط قيمت بسته شدن كندل جاري پايين تر از 4 كندل قبلي كفايت ميكنه )
    2- در بخش countdown شمارش به چه صورت است ؟
    تا TD Wave خوندم ولي گيج شدم....برگشتم پله اول TD Sequencial

10. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید حسين صابري از ایشان تشکر کرده اند:

سلام حسین جان
    چرا بدون استفاده از اندیکاتور برادر؟
    یعنی به فکر استفاده از اندیکاتورش نیفتادی یا فکر کردی واسه آمی بروکر اندیکاتورش نیست
    خدمت شما تابعد لینک مستقیم دائمیش رو بزارم
    TD Sequential

http://www.pic.iran-forum.ir/images/...xwsnurlzbp.rar

12. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید farhad61 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    نقل قول نوشته اصلی توسط farhad61 نمایش پست ها
    سلام حسین جان
    چرا بدون استفاده از اندیکاتور برادر؟
    یعنی به فکر استفاده از اندیکاتورش نیفتادی یا فکر کردی واسه آمی بروکر اندیکاتورش نیست
    خدمت شما تابعد لینک مستقیم دائمیش رو بزارم
    TD Sequential

http://www.pic.iran-forum.ir/images/...xwsnurlzbp.rar
    سلام
    منظورم این بود که در ٰTD Sequential قانون شمارش یا فلسفه وجودیش چیه ....ولی به هر حال امروز TD combo , TD-REI , TD Alignment را هم مطالعه کردم . هر سه تاش عالیه و میتونه راهگشای تریدر باشه ....ولی باید بیشتر درموردش بخونیم و تمرین کنیم ....مخصوصا در مورد ٰTD -REI که خیلی عالی بود ...مثلا پیش میاد که علیرغم وجود واگرایی و یا رسیدن به نقاط اشباع خرید ویا فروش میزان قدرت و ضعف سیگنال بازگشتی و زمان بازگشت ما را دچار تردید میکنه که دیمارک با این اندیکاتور زبیا با درصد بالایی راهگشا است ..
    باز هم از فرهاد عزیز ممنونم ....

14. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید حسين صابري از ایشان تشکر کرده اند:

حسین جان فایل پاور پوینت ارسال اول رو حتما ببین

16. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید farhad61 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    بله ..ممنون .پاورپوینت هم مطالعه شد .
    چند سوال از TD Sequential :
    1- برای countdown phase و حتی Setup phase شمارش دستی بهتر از اندیکاتور عمل میکنه (به نظر من ) .....شاید بدلیل نگاه اندیکاتور به انتخاب نقطه چرخش باشه .
    2- بعضی مواقع اندیکاتور تا شمارشی بیش از 13 هم ادامه داده است ....البته این در اصل قضیه خللی ایجاد نمیکنه ...به نظر شما بهتر نیست پس از اتمام شمارش در countdown phase سیزده کندل یا هر چند تا پس از آن در انتظار کندل برگشتی قابل اتکا بمونیم و سپس اقدام کنیم ؟
    3- با توجه به ماهیت ترید در خلاف جهت دیمارک نقطه هدف بازگشت را چگونه تعیین کنیم ؟

با تشکر

18. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید حسين صابري از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)