نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: ار فراماسونری چه اطلاعی داشته و چقدر به این موضوع اعتقاد دارید

عضو عادی malavan آواتار ها
    تشکر شده 1,629 بار در 297 ارسال

ار فراماسونری چه اطلاعی داشته و چقدر به این موضوع اعتقاد دارید

آیا تا به حال واژه فراماسونری را شنیده اید؟

فراماسونری چیست؟ماسون كیست؟منشا آن در كجاست؟هدف آنها چیست؟
    ویرایش توسط malavan : 2011/04/30 در ساعت 17:10
    بی چیز باش***ناچیز نباش[/COLOR]

2. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید malavan از ایشان تشکر کرده اند:

تعریف فراماسونری بر طبق اطلاعات وکی پدیا

فراماسونری یا فراموشخانه جمع کانونهای برادری گستردهای در جهان است. این کانونها ریشههای بسیار کهنی در اروپای غربی دارند. فراماسونری دارای یک سیستم مدیریت فراگیر جهانی نیست و ارتباط بین فراماسونریهای مختلف تنها توسط خود دو لژ انجام میشود. واژه فراماسونری احتمالاً از freestone mason گرفته شده. freestone mason در انگلیسی به معنی بنّای آزاد میدانند. کسی که عضو فراماسونری است فراماسون یا ماسون نامیده میشود، و ساختمانی که مرکز فعالیت ماسونهاست لژ نامیده میشود.

فراماسونری در ابتدا جنبشی لیبرال بوده است که مبتنی بر باز تولید اندیشه های گنوستیک در دوران پس از اصلاحات در اروپا بوده است.[۱] فراماسون ها با شعار «برابری، مساوات، برادری» نقش بزرگی در انقلاب های بزرگ معاصر مانند انقلاب امریکا بر علیه استعمار انگلیس، انقلاب کبیر فرانسه، انقلاب مشروطیت ایران [۲] و جنبش انقلابی بر ضد استعمار اسپانیا در امریکای جنوبی داشته است.

عقاید لیبرال جنبش فراماسونری باعث واکنش های مذهبیان و محافظه کاران، گروه های بنیادگرا، مذهبیون بنیاد گرا و ملی گرایان شده است. همچنین مخالفت با نظام طبقاتی کشیشی مسیحیت، باعث دشمنی کلیسای کاتولیک روم با فراماسونری شده است. این گروه ها فراماسونری را جنبشی الحادی و شیطانی معرفی می کنند.[۲]

همچنین منشا افسانه ای این جنبش(داستان معبد سلیمان) باعث نفرت گروههای ضد یهود از فراماسونری شده است. حالت مخفی این جنبش و منشا بریتانیایی آن باعث شده است که چنین پنداشته شود که این جنبش ابزار توطئه انگلو-صهیونیست جهانی است. همچنین رژیم های دیکتاتوری مانند نازی ها و کشورهای کمونیستی نیز به سرکوب فراماسونری می پرداختند.

حجم عظیمی از نوشتههای موجود در مورد فراماسونری موجود است که به چهار هزار کتاب و هزاران مقاله میرسد.با این همه بیشترین این نوشتارها به صورت افراطی نگارش شده اند: یا بی قید و شرط از فراماسونری دفاع میکنند و یا آنها را فرصت طلب و عامل انواع صدمات به جامعه میدانند.

4. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید malavan از ایشان تشکر کرده اند:

فارغ از هرگونه جناح سیاسی لطفا به این پرسش ها توجه کرده و در صورت امکان پاسخی برای آنها بیابید

پرسش های آغازین بحث:

1 – وقایع جهان امروز را به چه صورت می توان توجیه کرد؟

2 – چرا امروزه مسجدالاقصی کانون توجه ادیان الهی است؟

3 – تلاش های اخیر برای تخریب مسجدالاقصی به چه دلیلی صورت گرفته است؟

4 – با وجود کشورهای پیشرفته ی اقتصادی درجهان (همانند چین و روسیه)، چرا ایران به عنوان دشمن اصلی کشورهای غربی مطرح می شود؟

5 – چرا کشورهایی همچون آمریکا و اسرائیل که داعیه های مذهبی دارند، بیشترین جنایات را در حق بشر مرتکب می گردند، اما کشور کمونیستی مانند چین، کمتر از کشورهای مزبور دست به سرکوب می زند؟
    6 – چرا امروزه غرب، مسلمانان را بزرگترین تهدید می شمارد؟

7 – هدف غرب و بخصوص آمریکا، از حضور در خاورمیانه چیست؟

8 – چرا با وجود کشورهای نفت خیزی چون عراق و عربستان، اسرائیل در فلسطین اشغالی لانه گزیده است؟

9 – چرا عراق اشغال شده است؟

10 – چرا بهاییان مقبره ی بهاء الله در اسرائیل را مقدس ترین مکان می دانند؟

11 – چرا مبارزه با اسرائیل وظیفه ی تمامی مسلمین جهان است؟

12 – آرماگدون چیست و چرا امروزه مورد توجه قرار گرفته است؟

13 – چرا جرج بوش مأموریت خود را در جنگ علیه تروریسم ؟! مأموریتی الهی می داند؟

14 – چرا آمریکا از اسرائیل حمایت کامل می کند؟

15 – آیا آمریکا بازیچه ی اسرائیل است یا اسرائیل بازیچه ی آمریکا؟

16 – علت دشمنی غرب و اسرائیل با ایران و حزب الله چیست؟

17 – چرا اخیراً ساعت آخرالزمان 2 دقیقه به جلو کشیده شده و فقط 5 دقیقه به پایان مانده است؟

6. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید malavan از ایشان تشکر کرده اند:

کاربر فعال arak_bourse آواتار ها
    تشکر شده 10,635 بار در 3,281 ارسال
    دوستي امروز به من ايميلي زد در مورد خواندن كتاب بد نيست براتون بزارم چون اين بنده خدا خودش زمان دانشگاه هم خيلي كتاب مي خواند خلاصه مغزش آك نمونده بود:
    با این جمله از گابریل گارسیا ماکز؛ تو رو یاد اهمیت ادبیات می اندازم
    اگه قرار باشه در یه جامعه ادبیات در واگن باری و انسان در کوپه ی درجه یک به مسافرت برن؛ دخل اون جامعه دراومده
    نگاه کن ببین با اینهمه وسایل ارتباطی، با اینهمه تفریحات متنوع جمعی که در کشورهای اروپایی و کانادا و امریکا هست؛ چجور اونا اینقده در بند کتاب خوندن هستند... راستش، از حرف اون نویسنده ی کلمبیایی؛ من یاد گرفتم که مقام و منزلت تخیل در زندگی انسان خیلی بالاست
    آدمی که قدرت تخیل شو از دیت بده، توان داشتن رؤیا رو هم از دست می ده و... همین دیگه دوست خوبم

یه چن تا رو معرفی می کنم. اما همین جا توصیه می کنم رمان ها رو از مترجم های معتبر بگیر. کم کم اگه بخوایی شروع کنی؛ دست ات می آید اون چن نفری که کار ترجمه شون خوبه
    1 - غرور و تعصب، ترجمه ی رضا رضایی، نشر نی
    این داستان، نوشته ی جین آستین است، سال 1813 نوشته شده
    2 - خداحافظی طولانی، اثر: ریموند چندلر، انتشارات روزنه کار
    3 - آقای کبوتر و بانو، کاترن منسفیلد، نشر چشمه
    4 - کلیسای جامع، ریموند کارور، ترجمه ی فرزانه طاهری
    5 - مترجم دردها، جومپا لاهیری، ترجمه امیرمهدی حقیقت
    تحلیلگر بازار tahlilgar0@

8. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید arak_bourse از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال بابي چارلتون آواتار ها
    تشکر شده 5,665 بار در 986 ارسال
    يه سي دي کنفرانس از آقاي علي رفيعي هست ، من که ديدم چند ماه پيش شوک شدم ، پيشنهاد مي کنم هر که حوصله کتاب خوندن رو نداره اونو تهيه کنه. خلاصه و مختصر ديد کلي بهمون ميده در مورد فراماسونري
    من وقتي ديدمش اينقد مشتاق شدم که از سايت www.asr-entezar.ir رفتمو تمام فيلم هاي زبان اصلي در اين مورد رو دانلود کردم ، 52 پارت هستن و تقريبا 2.3 گيگ ميشه ولي ارزش دانلود کردنشو داشت

10. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید بابي چارلتون از ایشان تشکر کرده است:

Banned
    تشکر شده 1,770 بار در 533 ارسال
    اره منم دیدم
    سیدی ظهور
    ارزش دیدنش رو داره
    البته یه جاهاییش هم اشکال داشت از نظر من..(سال پیش دیدم)
    رفیعی هم یه مدت این حرفا رو دنبال میکرد..ولی داشت میزد اخرا مثل عباسی تو اوت!

12. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید hamed89 از ایشان تشکر کرده است:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)