صفحه 51 از 87 نخست ... 414849505152535461 ... آخرین
نمایش نتایج: از 501 به 510 از 870

موضوع: تالار بورس اراك و ايده هاي بورسي

کاربر فعال arak_bourse آواتار ها
    تشکر شده 10,635 بار در 3,281 ارسال
    نوشته شده توسط محسن باقری مشاهده گفتگو
    سلام دکتر عزیز

چند تا مطلب مرتبط با مطلب شما بنظرم رسید گفتم شاید بد نباشه که عرض کنم

البته در مورد دلار

اول یه توضیحی خدمت دوستان عرض کنم :
    دوستان پول به خودیه خود یه تیکه کاغذ بیش نیست ..... اما این پشتوانه است که به اون ارزش میده و پشتوانه هر اسکناس مقدار مشخصی طلا هست که باید دولت به همون میزان اسکناس چاپ کند
    به فرض برای هر اسکناس 5000 تومانی 10 کیلو طلا باید پشتوانه داشته باشیم (فرضا) و اگر بدون طلا چاپ بی رویه داشته باشیم
    ارزش پول پایین خواهد امد
    و اگر با همان 10 کیلو طلا 2 تا اسکناس 5 هزار تومانی چاپ شود قیمت هر 10 کیلو طلا که قبلا 5 هزار تومان بود میشود 10 هزار تومان
    طلا گران نشده بلکه ارزش پول افت کرده
    ---------------------------------------
    خب حالا کلاه گشادی که سر همه دنیا مخصوصا کشورهایی مثل ایران داره میره :
    دنیا برای تبادل های ارزی نیازمند دلار بود و اخیرا امریکا بدون پشتوانه این تیکه کاغذ رو به چاپ میرسونه و ما کالاهای اساسی خودمون رو با این دلار ها تعویض میکنیم
    اما تا اینجا مشکل نداره
    مشکل از اونجایی پیش میاد که دلار ها بدون پشتوانه چاپ میشه و برای ایجاد پشتوانه ان امریکا از افریقا طلا خریداری میکند
    متوجه شدید چی شد ؟
    تعویض کاغذ(دلار) با طلا = تامین پشتوانه برای چاپ اسکناس
    اروپا از وقتی متوجه این قضیه میشه میبینه خیلی از بازی عقب افتاده و ان هم یورو را به بازار عرضه میکند
    و به نوعی به امریکا میگوید تک خوری ممنوع و من هم وارد بازی میشوم
    --------------------------------------
    قسمت اصلی قضیه :

قبلش داستانی رو از دوران استعمار هند توسط انگلیس که از یک محقق شنیدم رو عرض میکنم

در هند ان زمان
    مردم عاشق زیور الات و کالاهای زینتی و کلا از اینجور چیز ها بودند ( بدبخت ها الان هم همینطورند ) ....انگلیس از این فرصت به خوبی استفاده کرد و نوعی صدف مخصوص ساحل افریقا که در انجا ارزشی نداشت
    را بار کامیون میزده و به هندیان میفروخته و هندو ها جای ان پول... ادویه ....زمین ....کلاهای اساسی خود را میداند و تبادل کالا با کالا
    بعد از مدتی که سواستفاده انجام شد انگلیس در بازار پخش کرده بود که این صدف ها ارزشی ندارد و در همه ساحل افریقا به وفور یافت میشود
    و بعد از مدتی بار های کامیون که پر از صدف بود را به ساحل هند ریخت و قیمت صدف سقوط کرد ....حال مردم پول...کالاهای اساسی...زمین خود را از دست داده بودند و صدف های بی ارزش داشتند
    و دوباره برای بدست اوردن دارایی های سابق خود چه کار ها که نمیکردند
    این را عرض کردم که بگویم ای افرادی که دلار را با هر قیمتی میخرید و نگه داری میکنید و فکر میکنید کاغذی با ارزش را نگه داری کردید
    ارزش این کاغذ تا وقتی است که امریکا مشابه کار انگلیس رو با هند میکنه و در واقع پیشرفتش کرده و راه های ورود دلار رو بسته (تحریم)
    و بعد از بالا رفتن قیمت و تبدیل سرمایه همه مردم به دلار همان میشود که هند را با صدف های بی ارزش شد
    یعنی پی به ارزش واقعی یه تیکه کاغذ خواهید برد . . . بقیش رو دیگه میتونید حدس بزنید
    دلار اگر ارزش واقعیش این بود در همه جای دنیا با ارزش میشد نه فقط برای شما
    نکند روزی بلای هندی ها را بر سر شما بیاورند
    -------------------------------------
    حالا متوجه خواهید شد که چرا شرکت های ایرانی و خود دولت به فکر تغییر ارز هست ؟؟؟؟؟
    حالا متوجه خواهید شد که چرا صندوق ذخیره ارزی را به کمترین حد خود رسانده اند ؟؟؟؟؟؟
    بازی های سیاسی اینگونه اند و ما قادر به درک ان نمیباشیم
    اگر در این وضعیت دولت همه سرمایه خود را به دلار و مردم هم همه ریال های خود را به دلار تبدیل کنند انگاه بلای هند سر ما نمی اید ؟؟؟؟
    ببخشید از حوصله خارج شد
    تحلیلگر بازار tahlilgar0@

2. 13 کاربر به خاطر ارسال مفید arak_bourse از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 234 بار در 71 ارسال
    [QUOTE=arak_bourse;105767]نوشته شده توسط محسن باقری مشاهده گفتگو
    سلام دکتر عزیز

چند تا مطلب مرتبط با مطلب شما بنظرم رسید گفتم شاید بد نباشه که عرض کنم

البته در مورد دلار

اول یه توضیحی خدمت دوستان عرض کنم :
    دوستان پول به خودیه خود یه تیکه کاغذ بیش نیست ..... اما این پشتوانه است که به اون ارزش میده و پشتوانه هر اسکناس مقدار مشخصی طلا هست که باید دولت به همون میزان اسکناس چاپ کند
    به فرض برای هر اسکناس 5000 تومانی 10 کیلو طلا باید پشتوانه داشته باشیم (فرضا) و اگر بدون طلا چاپ بی رویه داشته باشیم
    ارزش پول پایین خواهد امد
    و اگر با همان 10 کیلو طلا 2 تا اسکناس 5 هزار تومانی چاپ شود قیمت هر 10 کیلو طلا که قبلا 5 هزار تومان بود میشود 10 هزار تومان
    طلا گران نشده بلکه ارزش پول افت کرده
    ---------------------------------------
    خب حالا کلاه گشادی که سر همه دنیا مخصوصا کشورهایی مثل ایران داره میره :
    دنیا برای تبادل های ارزی نیازمند دلار بود و اخیرا امریکا بدون پشتوانه این تیکه کاغذ رو به چاپ میرسونه و ما کالاهای اساسی خودمون رو با این دلار ها تعویض میکنیم
    اما تا اینجا مشکل نداره
    مشکل از اونجایی پیش میاد که دلار ها بدون پشتوانه چاپ میشه و برای ایجاد پشتوانه ان امریکا از افریقا طلا خریداری میکند
    متوجه شدید چی شد ؟
    تعویض کاغذ(دلار) با طلا = تامین پشتوانه برای چاپ اسکناس
    اروپا از وقتی متوجه این قضیه میشه میبینه خیلی از بازی عقب افتاده و ان هم یورو را به بازار عرضه میکند
    و به نوعی به امریکا میگوید تک خوری ممنوع و من هم وارد بازی میشوم
    قسمت اصلی قضیه :

قبلش داستانی رو از دوران استعمار هند توسط انگلیس که از یک محقق شنیدم رو عرض میکنم

در هند ان زمان
    مردم عاشق زیور الات و کالاهای زینتی و کلا از اینجور چیز ها بودند ( بدبخت ها الان هم همینطورند ) ....انگلیس از این فرصت به خوبی استفاده کرد و نوعی صدف مخصوص ساحل افریقا که در انجا ارزشی نداشت
    را بار کامیون میزده و به هندیان میفروخته و هندو ها جای ان پول... ادویه ....زمین ....کلاهای اساسی خود را میداند و تبادل کالا با کالا
    بعد از مدتی که سواستفاده انجام شد انگلیس در بازار پخش کرده بود که این صدف ها ارزشی ندارد و در همه ساحل افریقا به وفور یافت میشود
    و بعد از مدتی بار های کامیون که پر از صدف بود را به ساحل هند ریخت و قیمت صدف سقوط کرد ....حال مردم پول...کالاهای اساسی...زمین خود را از دست داده بودند و صدف های بی ارزش داشتند
    و دوباره برای بدست اوردن دارایی های سابق خود چه کار ها که نمیکردند
    این را عرض کردم که بگویم ای افرادی که دلار را با هر قیمتی میخرید و نگه داری میکنید و فکر میکنید کاغذی با ارزش را نگه داری کردید
    ارزش این کاغذ تا وقتی است که امریکا مشابه کار انگلیس رو با هند میکنه و در واقع پیشرفتش کرده و راه های ورود دلار رو بسته (تحریم)
    و بعد از بالا رفتن قیمت و تبدیل سرمایه همه مردم به دلار همان میشود که هند را با صدف های بی ارزش شد
    یعنی پی به ارزش واقعی یه تیکه کاغذ خواهید برد . . . بقیش رو دیگه میتونید حدس بزنید
    دلار اگر ارزش واقعیش این بود در همه جای دنیا با ارزش میشد نه فقط برای شما
    نکند روزی بلای هندی ها را بر سر شما بیاورند
    -------------------------------------
    حالا متوجه خواهید شد که چرا شرکت های ایرانی و خود دولت به فکر تغییر ارز هست ؟؟؟؟؟
    حالا متوجه خواهید شد که چرا صندوق ذخیره ارزی را به کمترین حد خود رسانده اند ؟؟؟؟؟؟
    بازی های سیاسی اینگونه اند و ما قادر به درک ان نمیباشیم
    اگر در این وضعیت دولت همه سرمایه خود را به دلار و مردم هم همه ریال های خود را به دلار تبدیل کنند انگاه بلای هند سر ما نمی اید ؟؟؟؟
    ببخشید از حوصله خارج شد[/QUOT
    خداوکیلی گل گفتی

4. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید david danger از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال alibaghdadi2010 آواتار ها
    تشکر شده 1,370 بار در 348 ارسال
    اراکی ها نیستن؟؟؟؟؟؟؟؟
    فک کنم از بورس رفتن بیرون
    کجا حالا سرمایه گذاری میکنید؟؟؟؟؟؟؟
    بگید ماهم بیایم
    بیاید دست ب دست هم بدیم پل سردشتو درست کنیم ...... کشتن مارو 2تا پل میخوان بزنن
    من نمیدونم خود ماشین سازی اراک مرده بزنه دادن به این شرکتای ناشناس

6. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید alibaghdadi2010 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال داش مهدی آواتار ها
    تشکر شده 3,371 بار در 599 ارسال
    فکر کنم امروز اولین روز کاری ایستگاه کارگزاری جدید دوستان اراکیمون باشه. بهتون تبریک میگم
    مَن عَشَقَنی عَشَقتُهُ وَ مَن عَشَقتُهُ قَتَلتُهُ

8. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید داش مهدی از ایشان تشکر کرده اند:

کاربر فعال
    تشکر شده 5,205 بار در 874 ارسال
    فکر کنم امروز اولین روز کاری ایستگاه کارگزاری جدید دوستان اراکیمون باشه. بهتون تبریک میگم
    میشه لطفا اگر اطلاعات بیشتری دارید بفرمایید کجا وبا مدیریت چه کسانی سپاسگزارم.

10. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید shadi از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 493 بار در 82 ارسال
    چه خاکی گرفته تاپیک اراک . یک زمانی تند تند پست می خورد توش حالا شده متروک !

12. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید بهروز نعیمی از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 493 بار در 82 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط david danger نمایش پست ها
    سلام به همشهریان عزیز
    یه زمانی بوداین تاپیک جزء بهترین تاپیکای این سایت بود اما نمی دونم چرا اینطوری شده؟شاید به خاطربعضی غرض ورزیهاوحب وبغضها.شایدم دلیل دیگه ای داشته؟خیلی دوست دارم این موضوع به نحومطلوبی روشن بشه.نه مثل گذشته بیایم افرادی رومتهم کنیم ومقصرین روپیداومعرفی کنیم.توی همین اراک باربدی وجود داره وآقای نعیمی چرا بایست دیگه پستی ازاونا نبینیم.شایدم کسانی باشن که بهترازما دارن خرید وفروش میکنن ولی با این سایت آشنایی ندارن وشایدم باشن کسانی که دوست داشته باشن شروع سهامداریشون رو ازکسانی که تجربه بیشتری دارن راهنمایی بگیرن خلاصه کلام.بیاین این تاپیکو روشنش کنیم نذارین تاریکی سهم ذهن فعال سهامدارای اراکی باشه.مطمئن باشین سنگ کسی یاچیزی رو به سینه نمی زنم.دلم به حال خودم میسوزه همین.
    عدم فعالیت بنده در این سایت صرفا به دلیل مشغله کاری و فعالیت در سایت خودم و زوم کردن روی طلا است . مشکلی نیز با مدیریت محترم سایت بورسی و یا کاربری در این سایت ندارم . ضمن اینکه در بورس تهران فعالیت خیلی کمی دارم .

14. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید بهروز نعیمی از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 330 بار در 97 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط shadi نمایش پست ها
    میشه لطفا اگر اطلاعات بیشتری دارید بفرمایید کجا وبا مدیریت چه کسانی سپاسگزارم.
    سلام
    هنوز افتتاح نشده ولی مجوزهای لازم از بورس اخذ شده و ساختمون رو گرفتند در شرف راه اندازی هستند تا جایی که بنده اطلاع دارم شعبه ای از کارگزاری آگاه میباشد یحتمل تا هفته آینده افتتاح خواهد شد.

کاربر فعال
    تشکر شده 414 بار در 156 ارسال
    باسلام
    اراک به غیر از این پاسارگاد شعبه کار گذاری دیگری به صورت رسمی ندارد ؟

کاربر فعال mehran89 آواتار ها
    تشکر شده 738 بار در 190 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط 7sin نمایش پست ها
    باسلام
    اراک به غیر از این پاسارگاد شعبه کار گذاری دیگری به صورت رسمی ندارد ؟
    سلام دوست عزیز.کارگزاری پارس نمودگر هست.آدرسش میدان شریعتی ساختمان ناهید.میتونید اونجا سر بزنید.
    تا نگاه می کنی وقت، وقت رفتن است-----------------پیش از آنکه باخبر شوی-----------------لحظه ی عظیمت تو ناگزیر می شود------------------آه ای دریغ و حسرت همیشگی ناگهان چه زود دیر می شود...

صفحه 51 از 87 نخست ... 414849505152535461 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)