صفحه 21 از 51 نخست ... 111819202122232431 ... آخرین
نمایش نتایج: از 201 به 210 از 506

موضوع: اخبار عرضه های اولیه

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

پاسخ : اخبار عرضه های اولیه

عرضه اولیه مادیرا
    امروز ساعت ۱۰ تا ۱۲
    قیمت: ۳۳۲۰ تا ۳۶۵۰ ریال.
    حداکثر سهام قابل خرید: ۲۰۰۰ سهم. (معقولش زیر ۶۰۰ عدد سهم است.)
    مبلغ مورد نیاز برای عرضه: حداکثر ۷ میلیون ریال (معقولش ۲ میلیون ریال یا ۲۰۰ تومان است.)
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

2. 14 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط navasan نمایش پست ها
    در این وضعیت بازار سازمان به جای مدیریت بازار ، اقدام به عرضه اولیه میکنه
    اوج بی تدبیری در مدیریت بازار
    سلام.
    دقیقا!
    بدترین بازارها بهترین زمان‌ها هستند برای عرضه اولیه!
    عرضه اولیه یک جورهایی حال بازار را برعکس می‌کند... اگر بازار چند روز منفی باشد مثبتش می‌تواند بکند. و اگر حسابی مثبت باشد می‌تواند منفی‌اش کند. (هر کدام هم دلایل خاص خودش را دارد که توضیحش مفصل است... مثلا در بازار بد پول‌های پارک شده را وارد بازی می‌کند و در بازار عالی پول‌های درون بازار را از آن می‌کشد بیرون!)

پی‌نوشت: #شاپور_دانا موفق در تمامی عرصه‌ها!
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

4. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 2,001 بار در 717 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها
    سلام.
    دقیقا!
    بدترین بازارها بهترین زمان‌ها هستند برای عرضه اولیه!
    عرضه اولیه یک جورهایی حال بازار را برعکس می‌کند... اگر بازار چند روز منفی باشد مثبتش می‌تواند بکند. و اگر حسابی مثبت باشد می‌تواند منفی‌اش کند. (هر کدام هم دلایل خاص خودش را دارد که توضیحش مفصل است... مثلا در بازار بد پول‌های پارک شده را وارد بازی می‌کند و در بازار عالی پول‌های درون بازار را از آن می‌کشد بیرون!)

پی‌نوشت: #شاپور_دانا موفق در تمامی عرصه‌ها!
    سلام
    این حرف شما صحیح نمیتونه باشه
    الان با این چند تا عرضه اولیه که انجام شده چقدر پول اومد تو بازار ؟؟؟؟
    بازار بدتر هم شد به جای اینکه بهتر شود

6. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید احسان147 از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط احسان147 نمایش پست ها
    سلام
    این حرف شما صحیح نمیتونه باشه
    الان با این چند تا عرضه اولیه که انجام شده چقدر پول اومد تو بازار ؟؟؟؟
    بازار بدتر هم شد به جای اینکه بهتر شود
    سلام.
    شما تئوری می‌فرمایید.... ولی من عملی دیده‌ام. چیزی که یادم است را می‌گویم... البته شاید من حافظه‌ام در این مورد اشتباه کرده باشد... دوستان اگر خاطرشان هست بفرمایند... ولی چیزی که من به یاد دارم دقیقا این است که چند عرضه اولیه بزرگ در شرایط بد بازار انجام شد و حال بازار را عالی کرد!
    حالا در مقام نگر (نظریه-تئوری) ما بیاییم هزار تا چیز خلاف این هم ثابت کنیم... وقتی در عمل چیز دیگری دیده‌ایم چه بگوییم؟ نگر ما باید خودش را با عمل مطابقت دهد نه عمل خودش را با دیدگاه ما...
    این از این...

اما در مورد این چند عرضه اولیه... دقت بفرمایید... من عرض کردم می‌تواند حال بازار را دگرگون کند... نگفتم همواره حال بازار را خوب می‌کند. گفتم عوض می‌کند. یعنی اگر بسیار سنگین منفی است یکباره باعث می‌شود وضع متعادل یا حتی خوب شود و اگر وضع مثبت سنگین است می‌تواند یکباره باعث توقف روند و یا حتی منفی شدن روند شود... و این که شما از این چند عرضه اولیه می‌فرمایید... کگهر در جو منفی عرضه نشد... درست است؟ (آن فسقلی‌ها هم که اصلا مهم نیستند...)
    و نیز گفتم در بازه‌ی یک ماهه... نگفتم برای دو سه روز پیش و پس و نگفتم برای بلند مدت...
    این هم از این...

اما در مقام نگر...
    چند احتمال به ذهن من می‌رسد:
    ۱- نظریه توطئه: اینکه در موارد پیشین (و نیز در این زمان) حقوقی‌های متصل به دولت یا بزرگان بازار مخصوصا از پیش اقدام به فروش می‌کردند که وارد این شوند یا اینکه نشان دهند با آمدن عرضه اولیه هیچ مشکلی برای بازار به وجود نمی‌آید!
    ۲- نظریه پول‌های پارک شده: اینکه با ارائه عرضه اولیه بخشی از پول‌هایی که در حساب‌های بانکی (یا موارد مشابهی مانند زر و ارز و اوراق غیر سهام) وجود داشت به سمت عرضه اولیه حرکت می‌کند. (لازم است توضیح دهم این دیدگاه تنها در زمانی می‌تواند درست باشد که عرضه کننده همه یا بخشی از پولش را دوباره به بازار برگرداند. یا به نحوی با آن یک سرمایه‌گذاری سریع خوش بازده انجام دهد که سودش یک جوری به بازار بیاید.)
    ۳- نظریه افزایش گردش: این بسیار مهم است خوب گوش دهید. همه ما می‌دانیم که مثبت شدن بازار رابطه‌ی خوب و مستقیمی دارد با ارزش روزانه داد و ستدهای بازار... با مصنوعی بودن یا طبیعی بودن این امر کاری ندارم... ولی این برای ما مسلم است که اگر شمار روزبازرگانها در بازار بیشتر بود یا روبات‌ها بیشتر فعال بودند، یا بازارگردانها بیشتر فعال بودند خود به خود پی روی ای بازار بالا می‌رفت... کما اینکه یک عده از دوستان حال خوش بازار را با ارزش داد و ستدهای روزانه‌اش می‌سنجند که کار درستی هم هست... این را به خاطر داشته باشید... اما در زمان عرضه اولیه چه می شود؟ با ایجاد عرضه اولیه موجی از خرید و فروش در بازار راه می‌افتد... یک سری می‌فروشند که عرضه اولیه بخرند... حقیقی‌های خرد برای خود عرضه و فروش پس از آن و صندوق‌ها و حقوقی‌های بزرگ برای نگهداری دارایی‌ای خوب برای بلند مدت پس از پایان التهاب‌ها... و سپس که حقیقی‌های خرد عرضه اولیه‌شان را فروختند معمولا دوباره همان پول را به بازار بر می‌گردانند و با پولی که از این خرید به دست آورده‌اند (که معمولا ۳۰-۲۰ درصد هم بیشتر از میزانی است که برده‌اند!) دوباره در بازار خرید انجام می‌دهند... (این دست کم ۲۰-۳۰ درصد به آن نظریه پول‌های پارک شده ربط دارد... حالا...) در کل که نگاه کنیم می‌بینیم ظرف مدتی بازار افزایش ارزش داد و ستدهای روزانه گرفته! و به همین وسیله، اگر رکود پیشین بازار همزمان با یک کاهش شدید ارزش داد و ستدهای روزانه بوده باشد که معمولا همین‌گونه است، این مانع به صورت کامل (ولو در زمانی محدود) از پیش پای بازار برداشته می‌شود.

در این خلال چندین مورد دیگر هم هست که خودشان را نمی‌توان به عنوان یک نظریه اعلام کرد ولی کمک کننده است...
    مانند اینکه در همین چند روزه که قرار است عرضه اولیه شود حقیقی‌های خرد به شدت فروشنده می‌شود و همین کار را برای حقوقی‌ها و حقیقی‌های بزرگتر که تمایل دارند در قیمت پایین و به میزان زیاد سهام جمع کنند آسان می‌کند!
    یا اینکه مقایسه انجام می‌شود... مثلا با ایجاد صف خرید چند صد میلیونی برای یک نماد تازه عرضه اولیه شده عده‌ای مقایسه می‌کنند که نماد عرضه اولیه فلان پی روی ای را دارد... در حالی که آن یکی آن قدر....
    دیگر اینکه نمایش صف‌های خرید چندصد میلیونی برای یک نماد در بازار می‌تواند یک گروه یا حتی بازار را با خودش همراه کند! نمی‌دانم شما چقدر سابقه دارید ولی من به وضوح در ذهنم دارم زمان‌هایی که عرضه اولیه انجام شده و گروهی که آن نماد در آن قرار دارد حرکت بسیار خوبی به همراه آن نماد داشته‌اند... (البته همان‌گونه که گفتم حرکت بازار را هم به خاطر دارم... اگر قبول بفرمایید...)
    یا علی
    «محمد حسین» هستم.

8. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار(57) Ali آواتار ها
    تشکر شده 12,001 بار در 1,903 ارسال

فردا یک شرکت برای عرضه اولیه معرفی می شود

جلسه معارفه شرکت کشاورزی مکانیزه اصفهان کشت که با سرمایه ۲۰ میلیارد تومانی در فرابورس درج شده، فردا برگزار و آماده عرضه اولیه ۱۰ درصدی سهام می شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در پی پذیرش شرکت کشاورزی مکانیزه اصفهان کشت در 25 آذر سال گذشته، این شرکت با نماد "زکشت" به عنوان نود و نهمین شرکت در بازار دوم معاملات فرابورس در گروه زراعت و خدمات وابسته و زیرگروه کشاورزی و خدمات دامپروری جز دامپزشکی در 20 خرداد سال جاری درج شد.

بر همین اساس، مدیران این شرکت در جلسه ای قبل از ظهر فردا به معرفی آخرین وضعیت مالی و عملکردی آن می پردازند تا این شرکت 20 میلیارد تومانی آماده عرضه اولیه 10 درصدی باشد.

طبق بررسی های بورس پرس، "زکشت" سال 66 توسط شرکت قند نقش جهان در شهرستان فلاورجان به ثبت رسیده و در سال 84 مالکیت 96 درصدی سهام آن از شرکت مذکور به موسسه خیریه معروف و قدیمی همدانیان واگذار شده است .4 درصد مابقی سهام نیز بطور مساوی به 4 شرکت توسعه و احداث همدانیان، توسعه ساختمان و بتن همدانیان، بازرگانی همدانیان وصنایع نساجی همدانیان تعلق دارد.

سرمایه اولیه این شرکت که دارای 80 نیروی انسانی است ، 100 هزار تومان بوده که طی 5 مرحله افزایش سرمایه (از سال 66 تا 96) به 20 میلیارد تومان رسیده است.

10. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید Ali از ایشان تشکر کرده اند:

موضوع فعالیت "زکشت"

موضوع اصلی فعالیت شرکت مربوط به احداث و اجرای فعالیت های دامپروری و کشاورزی اعم از گاوداری ،مرغداری ،زنبورداری ،پرورش ماهی ،کرم ابریشم و کاشت،داشت و برداشت مکانیزه محصولات کشاورزی می شود.

موضوعات فرعی فعالیت

1. ارائه خدمات مکانیزه مورد نیاز کاشت، داشت و برداشت به زارعین حوزه فعالیت شرکت از قبیل تسطیح،کانال کشی و زهکشی

2. فراهم کردن تسهیلات لازم درجهت آموزش فنی زارعین و اعضا با استفاده از امکانات شرکت و رهنمودهای وزارت جهاد کشاورزی

3. ایجاد تعمیرگاه جهت تعمیرو تجهیز ماشین آلات کشاورزی

4. سرمایه گذاری در موسسات تولیدی به منظور رفع نیازمندی ها از نظر تامین ماشین آلات و یا درآمد در چارچوب قوانین مربوطه

5. وارد کردن ادوات کشاورزی و ماشین آلات مربوطه و صادر کردن کالاهای کشاورزی و دامپروری و هر اقدامی که با موضوع شرکت ارتباط داشته باشد

6. انجام فعالیت در زمینه اجرای سیستم آبیاری تحت فشار و سایر طرق آبیاری مکانیزه و علمی

بهره برداری از گاوداری شرکت با 100 راس دام در نیمه دوم سال 84 آغاز شد و ددر راستای افزایش ظرفیت دام مولددر سال 85 ظرفیت گله به نگهداری 1800 راس گاو شیری(شامل 900 راس مولد) اصلاح شد.همچنین مجوز توسعه گاوداری شیری تا سقف 3200 راس مولد صادر شد.

12. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید Ali از ایشان تشکر کرده اند:

14. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید Ali از ایشان تشکر کرده اند:

عرضه اوليه سهام به روش ثبت سفارش در نماد (زكشت1) 97/9/19 10:13
    كارگزاران محترم عضو فرابورس ايران، به اطلاع مي رساند؛ پيرو اطلاعيه شماره 1347/الف/97 مورخ 1397/09/18 اين شرکت، روز چهارشنبه مورخ 1397/09/21 تعداد 20،000،000 سهم از سهام شرکت كشاورزي مكانيزه اصفهان كشت (سهامي عام) براي اولين بار پس از پذيرش در بازار دوم فرابورس ايران در نماد (زكشت1) به روش ثبت سفارش، عرضه مي گردد. براي اطلاع از جزئيات بيشتر مي توانيد به اطلاعيه مذكور واقع در وب سايت رسمي شركت فرابورس ايران مراجعه فرمائيد. مدير عمليات بازار و اعضا فرابورس ايران

16. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید Ali از ایشان تشکر کرده اند:

سلام و وقت به خیر.
    عرضه اولیه زکشت
    اکنون تا ساعت ۱۲
    هر کد ۴۰۰ سهم
    قیمت ۳۱۵۰ ریال
    مبلغ مورد نیاز ۱۲۶۰۰۰۰ ریال (صد و بیست تومان)
    مبلغ مورد نیاز معقول کمتر از ۵۰۰ هزار ریال (پنجاه تومان)
    «محمد حسین» هستم.

18. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

به خاطر عرضه اولیه زکشت نماد مادیرا را متوقف کردن و معاملات ان بعد تایم بازار شروع خواهد شد .
    این پدیده ی مدیریتی را دیگه تا حالا ندیده بودیم که دیدیم.

سفارش گيري و ادامه معاملات در نماد معاملاتي (ماديرا1) 97/9/21 11:57
    کارگزاران محترم عضو فرابورس ايران، به اطلاع مي رساند؛ سفارش گيري در نماد معاملاتي شركت صنايع ماشين هاي اداري ايران (ماديرا1) از ساعت 12:35 الي ساعت 12:55 صورت مي گيرد و معاملات در نماد مذكور راس ساعت 12:55 انجام خواهد شد. مدير عمليات بازار فرابورس ايران

20. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید Ali از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 21 از 51 نخست ... 111819202122232431 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 6 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 6 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع