صفحه 10 از 78 نخست ... 789101112132060 ... آخرین
نمایش نتایج: از 91 به 100 از 774

موضوع: مجموعه نظــــــــــرات استاد عزیـــــــز holy

عضو عادی
    تشکر شده 311 بار در 95 ارسال
    جناب holyعزیز
    سلام:
    بنده درمدتی که اخبار وگزارشات سایت راملاحظه می کنم به برکت وجود جنابعالی هرروز دوستانی که هریک برای بازار گنجی می باشند درسایت حضوریافته وتحلیل های مختلف ومتفاوتی ارایه می هند که هر یک ازآنها ضمن ارزشمندی نمی توان ارزش مادی برای آنها تعیین نمود ازجمله تحلیل های حنابعالی
    آنچه بنده بی سواد آموخته ام نقش زمان درتحلیل های تکنیکال می باشد وبنظرم کمتر به آن توجه می شودحال باعنایت به جایگاه جنایعالی درمدیریت سایت و...انتظار می رود دراین زمینه تدابیری اتخاذفرمایید قبلا تشکر خود رااعلام می نمیم.

2. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید روشن از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 1,363 بار در 334 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط holy نمایش پست ها
    سلام دوست من
    پترنی در سهم میبینم که زیاد خوشایند نیست ،علاوه بر اون این سهم در گروه خودرویی قرارداره(علیرغم اینکه شاید بشه بهش سرمایه گذاری گفت)و با این گروه همگرایی داره ،با توجه به اتفاقات چند جانبه اخیر من زیاد به این سهم خوشبین نیستم ،اما از جهتی که بررسی کاملی کرده باشین با دوستان فاندامنتال هم مشورت بفرمایید شاید در پرتفو سهم موردی باشه که در شرایط فعلی بتونه کمکی بکنه ......
    استاد holy ، منظورتان سر و شانه است با هدف 200-205 ؟؟
    اگر این هست که واویلاااا ، باید دنبال یک چهار راه پر رفت و آمد بگردم برای کاسبی .......

4. 11 کاربر به خاطر ارسال مفید Moradad از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 6,500 بار در 922 ارسال
    سلام بر دکتر holy بزرگوار و تشکر برای تحلیل های کاملشان
    حقیقتا ارائه تحلیل هایی مثل تحلیل های شما ساعت ها وقت می برد
    واقعا ممنونم

یک سوال داشتم اگر فرصت کردید و نگاهی به نمودار شخارک انداختید،میشه بفرمایید آیا شخارک در موج 3 بزرگ صعودی و اکنون در موج 4 از 3 قرار دارد یا موج 4 تمام شده و اکنون در موج 5 از 3 است یا هیچکدام
    ممنون

6. 11 کاربر به خاطر ارسال مفید راشین از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال آریو آواتار ها
    تشکر شده 27,034 بار در 4,774 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط HOLY نمایش پست ها
    آریو عزیز
    خدمتتون عرض کنم ،شاخص در حال حاضر در 25286 قرار داره
    ما کماکان چند سناریو برای شاخص میتونیم متصور بشیم ،یکی اینکه شاخص در نزول اول یک فلت ساخته که موج ای بوده و ما در موج بی قرار داریم ،در اون صورت باید صعودی بنام بی داشته باشیم و متعاقب اون نزول سی بازار ،به شکل زیر عنایت بفرمایین

همونطور که در تصویر مشخصه بنده احتمالات موج بی رو براتون رسم کردم که میتونه از نرسیدن به خط وصل کننده دو سقف شروع بشه تا خود اون خط یا حتی فراتر از اون خط
    موج بی مجموعا داری یک صعود یک نزول و یک صعود خواهد بود ،اگر صعود و بعد اون نزول خوبی اتفاق میافتد شاید تا حدودی بهتر میشد انتهای بی را حدس زد ولی در حال حاضر فقط یک نزول یک کندلی داشتیم که جا برای حرف و حدیت باقی میگذارد و نه میتوان آن را کاملا بخش اول بی نامید و نه میتوان آن را کاملا رد کرد (علی الخصوص که پروجکشن 100٪ بخش اول از انتهای کندل نزولی معادل 25760 میشود که میتواند بر همان خط موصوف قرار گیرد )
    اما یک نوع دیگری از موج شماری بخش انتهای شاخص وجود دارد که از ابتدا مورد علاقه من بود(فقط مورد علاقه و آنهم از این جهت که تا حدود زیادی تکلیف ما را روشن میکرد )والا به هیچ عنوان تا کنون اثبات نشده و برای اثبات نیاز به زمان دارد تا سقف مناسب و واکنشهای مناسب بعدی ایجاد شود ،به تصویر زیر عنایت بفرمایید ....

طبق این تصویر میتوان گفت شاید و فقط شاید مشغول ساخت مثلث باشیم و در موج دی قرار داشته باشیم ،رسم صحیح مثلث این استکه ما انتهای A,C و همچنین B,D را بهم وصل کنیم ،پس چون نقطه D ما هر جایی میتواند قرار بگیرد لذاشیب خط فوقانی تا مشخص نشدن نقطه D متغییر است ، اما از آنجایی که خطی که سقفها را بهم متصل میکند در حکم مقاومت قوی ظاهر میشود میتوان امید داشت که اگر مثلثی تشکیل شود در این امتداد و به شکل زیر باشد ،والا اگر اینگونه نباشد در ایجاد مثلث خللی وارد نمیکند .......

خوب همانگونه که میبینید درصورت تشکیل مثلث نقطه انتهایی آن که E باشد میتواند بر انتهای هریک از فلشهای آبی مستقر باشد یعنی از نرسیدن به خطی که دو کف را وصل میکند میتواند آغاز شود تا بر آن و تا عبور به شکل ملایم و فقط اندکی از آن خط

اما اگر فرض را بر مثلث بخواهیم بگذاریم (که بازهم تاکید میکنم هیچ دلیلی براثبات آن در حال حاضر نداریم) ما در موج D قرار داریم و موج D نیز طبق گفته جناب پریچر مشابهت های زیادی با موج B دارد ، و در آن نیز حدود تحتانی به سادگی قابل پیش بینی نیست .......

خوب جناب آریو عزیز ، میبینید که در مجموعه ای از احتمالات در بحث موج شماری قرار داریم ،اما وضعیت یورو به دلار چگونه است ،میبینیم در آنجا نیز ما کاهش داشته ایم
    (به عبارتی افزایش قیمت دلار که از حدود سه روز پیش آغاز شده و امروز شدت گرفته است )،در تایم 4 ساعته طبق تعریف (کفهای پایینتر و سقفهای پایننتر )و همچنین الیگیتور میتونیم روند رو نزولی قلمداد کنیم اما در تایم دیلی علیرغم کاهش هنوز در تعریق روند نزولی قرار نگرفتیم ،در مس و روی هم یک کندل کاهشی داشتیم و همچنین در نفت و شاید اگر مخالفت ایران در اپک نبود نفت هم در حال حاضر بیشتر نزول کرده بود ،خوب فعلا بازارها تعطیل خواهد بود تا دوشنبه و اون موقع باید ادامه روند رو دید ولی این چند روز میتونه فرصتی باشه برای رسیدن شاخص به درجات بالاتر ....
    مجموعا به نظر میرسه تحلیگران جهانی بر این عقیده اند که دلار مدتی صعودی خواهد بود و این میتونه فشار مضاعف بر شاخص ما بیاره
    از طرفی شنیده ام وضعیت قیمت دلار در بازار ایران تثبیت نشده و احتمال برگشت به قیمت قدیم وجود داره ،خوب اینهم عدم ثبات میاره ،و عدم ثبات برای سرمایه گذار خوب نیست ......
    اگر شما به وضعیت بازار روز چهارشنبه عنایت میکردید ،تا نیمه های بازار به نظر میرسید قدرت صعود در بازار وجود نداره و از بعد از اینکه مطلب افزایش قیمت ارز مطرح شد
    صفها برای سهام چیده شد ،خوب اینهم از برکات مملکت ما و تصمیم های آنی مسئولان ،منتها من نمیدونم دوستانی که سهام خودرویی یا دارویی داشتند چرا باید ناگهان در چنین موقعیتی قرار بگیرند .....
    اگر بنده چندی قبل تاکید بر این داشتم موج بی موج خطرناکیست در درجه اول نقل قول جناب پریچر بود و در درجه دوم ورود به بازار از دید الیوت جایگاهای خاصی داره که خوب ابتدای موج بی یا دی هیچکدومش نیست و برای ورود به بازار ،معادل با بازار ما میشه گفت ابتدای موج سوم و ابتدای موج پنجم (چون در جهت نزول(فروش) معامله نمیکنیم یک موقعیت حذف میشه) اما همونجا هم عرض کردم این دیگه به درجه ریسک پذیری ما برمیگرده که بخوایم واقعا وارد بشیم یا نه ......
    آریو بسیار عزیز ،در بازار ما خیلی از قوانین و قواعد یا رعایت نمیشه یا شاید واقعا قابل تطبیق نباشه ،اما خوب وجود داره ،من فکر میکنم وظیفه من گفتنش باشه حال اونکه اگر بتونیم یا بخوایم خودمون رو تطبیق بدیم بهتره اگه نه هم که حداقل دونسته بریم جلو ،
    در آخر باز هم عرض میکنم این شرایط و این عرایض و این احتیاطها برای بنده و دوستانی هست که میان مدت کار میکنیم ،اما دوستی که هر روز خرید و فروش داره یا در هفته دو یا سه بار سهم تعویض میکنه ،بر مبنای شناختی که از خودش داره شاید بتونه بر مبنای استراتژی که تدوین کرده از موقعیت موجود استفاده کنه ،منتها دوستانی که میان مدت کار میکنند بهتره احتیاط رو رعایت کنند و درصورت تمایل به ورود به بازار با کل سرمایه اقدام به خرید نکنند و حتما تایید فاندامنتال و تکنیکال سهم رو داشته باشند تا اگر شرایط تغییر کرد در موقعیت ناخواسته قرار نگیرند .......
    اما به عنوان مطلب آخر این رو هم اضافه کنم که سهامی وجود دارند که در حرکت شاخص همگرایی کامل با شاخص ندارند (مثل دارویی ها در روند قبل ،البته الان دارویی ها به دلیل افزایش دلار گزینه مناسبی نیستند ،این مطلب صرفا مثالی بود از گذشته) یا بنا به دلایلی مثل همین مورد افزایش قیمت دلار در بازار ایران در محدوده زمانی خاص میتونند به شکل مجزا از شاخص رفتار کنند ،خوب طبیعی هست که تا زمانی که این تاثیر پابرجا باشه بتونیم از این موقعیت استفاده کنیم ،مواردی که در بالا عرض شد صرفا بر مبنای کلیت بازار و شاخص بود ......
    برای تمام دوستان عزیز آرزوی موفقیت دارم
    استاد واقعا ممنونم از تحلیل کامل و جامعتون
    واقعا عالی و کامل بود ... ممنون و سپاس گذارم ...ایشالا بتونم جبران کنم که میدونم نمی شه
    راستش استاد علی رغم تاکید های فراوانی که به احتیاط به خرید در تحلیل شما بود ولی نتونستم جلوی خودمو بگیرم ...مقداری شیران و خارک و واتی برداشتیم ...اگه تحلیل جواب بده در ظاهر وضعیت بنیادی مناسبی دارن ...
    باز هم تشکر میکنم از تحلیل جامع و کامل شما
    سپاس گذارم
    ریسک از آنجایی ناشی می‌شود که ندانید در حال انجام چه کاری هستید.

8. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید آریو از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 261 بار در 81 ارسال
    جناب holy واقعا تحليل شما خوب بود
    ممنون

10. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید hamed1 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال HOLY آواتار ها
    تشکر شده 19,420 بار در 1,212 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط راشین نمایش پست ها
    سلام بر دکتر holy بزرگوار و تشکر برای تحلیل های کاملشان
    حقیقتا ارائه تحلیل هایی مثل تحلیل های شما ساعت ها وقت می برد
    واقعا ممنونم

یک سوال داشتم اگر فرصت کردید و نگاهی به نمودار شخارک انداختید،میشه بفرمایید آیا شخارک در موج 3 بزرگ صعودی و اکنون در موج 4 از 3 قرار دارد یا موج 4 تمام شده و اکنون در موج 5 از 3 است یا هیچکدام
    ممنون
    سلام بر استاد راشین عزیز و محترم
    راشین عزیز ،دستنوشته های بنده در قبال تحلیلهای زیبای شما جایی برای گفتگو نداره ،از حسن ظنتون بسیار سپاسگزارم ......

استاد راشین عزیز با عرض معذرت من امروز صبح وارد سایت شدم ،ازتون فرصت میخوام تا شب خدمتتون تقدیم کنم ......

شب ساعت 12:
    استاد محترم در پی ام تقدیم کردم

12. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید HOLY از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال HOLY آواتار ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط آریو نمایش پست ها
    استاد واقعا ممنونم از تحلیل کامل و جامعتون
    واقعا عالی و کامل بود ... ممنون و سپاس گذارم ...ایشالا بتونم جبران کنم که میدونم نمی شه
    راستش استاد علی رغم تاکید های فراوانی که به احتیاط به خرید در تحلیل شما بود ولی نتونستم جلوی خودمو بگیرم ...مقداری شیران و خارک و واتی برداشتیم ...اگه تحلیل جواب بده در ظاهر وضعیت بنیادی مناسبی دارن ...
    باز هم تشکر میکنم از تحلیل جامع و کامل شما
    سپاس گذارم
    درود بر جناب آریو عزیز
    آریو جان امیدوارم در سهامتون سود خوبی ببرین ،لطف شما بر بنده از خیلی وقت پیش مستدام بوده آریو عزیز ،بنده سپاسگزارم

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed1 نمایش پست ها
    جناب holy واقعا تحليل شما خوب بود
    ممنون
    سلام حامد عزیز ،بسیار سپاسگزارم

14. 12 کاربر به خاطر ارسال مفید HOLY از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی arya89 آواتار ها
    تشکر شده 206 بار در 66 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط HOLY نمایش پست ها
    آریو عزیز
    به عنوان مطلب آخر این رو هم اضافه کنم که سهامی وجود دارند که در حرکت شاخص همگرایی کامل با شاخص ندارند (مثل دارویی ها در روند قبل ،البته الان دارویی ها به دلیل افزایش دلار گزینه مناسبی نیستند ،این مطلب صرفا مثالی بود از گذشته) یا بنا به دلایلی مثل همین مورد افزایش قیمت دلار در بازار ایران در محدوده زمانی خاص میتونند به شکل مجزا از شاخص رفتار کنند ،خوب طبیعی هست که تا زمانی که این تاثیر پابرجا باشه بتونیم از این موقعیت استفاده کنیم ،مواردی که در بالا عرض شد صرفا بر مبنای کلیت بازار و شاخص بود ......
    برای تمام دوستان عزیز آرزوی موفقیت دارم
    درود براستادبزرگوار وسپاس ازوقتی که جهت پاسخگوئی میگذارید
    آیا امکان دارد سهم فروم جزو اسثنائاتی که اشاره کردید باشد. اخیرا در معاملات این سهم حرکاتی دیده شده! ممنون می شوم نظرتان را بدانم

16. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید arya89 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال HOLY آواتار ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط روشن نمایش پست ها
    جناب holyعزیز
    سلام:
    بنده درمدتی که اخبار وگزارشات سایت راملاحظه می کنم به برکت وجود جنابعالی هرروز دوستانی که هریک برای بازار گنجی می باشند درسایت حضوریافته وتحلیل های مختلف ومتفاوتی ارایه می هند که هر یک ازآنها ضمن ارزشمندی نمی توان ارزش مادی برای آنها تعیین نمود ازجمله تحلیل های حنابعالی
    آنچه بنده بی سواد آموخته ام نقش زمان درتحلیل های تکنیکال می باشد وبنظرم کمتر به آن توجه می شودحال باعنایت به جایگاه جنایعالی درمدیریت سایت و...انتظار می رود دراین زمینه تدابیری اتخاذفرمایید قبلا تشکر خود رااعلام می نمیم.
    سلام بر روشن عزیز
    دوست عزیزم ،از جنابعالی بابت محبتی که بر بنده حقیر دارید سپاسگزارم ،تمامی دوستان و اساتیدی که در سایت حضور دارند بر بنده منت میزارند که وقت گرانبهاشون رو به ما میدند تا بنده و امثال من بتونیم از تحلیلهای خوبشون چه بنیادی چه تکنیکال و چه روانشناسی بازار و .... استفاده کنیم که از تمام این عزیزان از جانب خودم و ادمین محترم و مدیران محترم سایت و تکت تک اعضاء فروم سپاسگزارم.

اما در باب تحلیل زمانی دوست عزیزم ،
    تحلیل زمانی همانطور که جنابعالی هم اشاره فرمودید یکی از ابعاد بازار محسوب میشود و جناب گن بر این موضع تاکید فراوان داشتند و نقش زمان در اکثر تحلیلهای ایشون کاملا واضح و پررنگ هست و همچنین جناب ماینر یکی از چهار رکن ورود به پوزیشن رو تحلیل زمانی میدونند همچنین خانم کارولین برودن بسیار بر این موضوع تاکید دارند و همچنین اساتید دیگری مثل دکتر بیل ویلیامز که اصولا میفرمایند بر تحلیل الیوت بدون در نظر گرفتن زمان خلل وارد هست و گفته اند موجی با دو واحد ارتفاع و دو واحد طول(زمان) را نباید چون موجی با دو واحد ارتفاع و ده واحد زمان شمرد و همچنین بعضی از پترنهای کلاسیک اصلا در ظرف زمان خاص خود تعریف میشود و اگر بیش از زمان مفروض طول بکشد از حیز انتفاع ساقط میشود هرچند که شاید ظاهری مشابه پترن موجود باشد یا تعدادی دیگر از پترنها گرچه در اثر تغییر زمان نقض نمیشوند ولی احتمال به هدف نشستن آنها کاهش میابد و بسیار مسائل دیگر از این دست که اهمیت استفاده از زمان را درتحلیل تکنیکال مطرح میکند حال بگذریم از بحث آسترولوژی در ترید که سرتا پا بحث زمان است .....
    خوب طبیعیست که بعد از اینهمه تاکید اگر ما بحث زمان را بخواهیم نادیده بگیریم ،از بخشی از امکانات موجود استفاده ننموده ایم و شاید بتوان اینگونه مثال زد که برای عبور از بیابان خشک و سوزانی نقشه ای داریم که با 4 رنگ علامتگذاری شده و ما بگوییم ،تعمدا از یکی از رنگها نمیخواهیم استفاده کنیم و با همین نقاطی که توسط سه رنگ رسم شده به مقصد خواهیم رسید ،امکان این امر وجود دارد که حتی با استفاده از سه رنگ به انتهای مسیر برسیم ولی قطعا با استفاده از هر چهاررنگ کار ساده تر خواهد بود و هم درجه اطمینان بالاتر ...........

این بین فقط یک اما باقی میماند و آن اینستکه آیا بحث زمان و تحلیل زمانی در تکنیکال بازار ما هم ،همانند بازارهای جهانی کاربرد دارد یا خیر ؟
    به اعتقاد بنده ،بله ما هم میتوانیم از این فاکتور استفاده کنیم اما قدرت تحلیل زمانی در بعضی از مواقع میتواند در بازار مانسبت به تحلیل زمانی در فارکس یا استاک های استاندارد کاهش یابد .
    اما این بعضی مواقع کدامند ؟
    ببینید فرض را بر این بگیرید که در اثر ایجاد مشکلی در یک سهم اکثرا به این نتیجه برسند ارزش سهم کاهش یافته ،اتفاقی که میوفتد این استکه بدلیل دامنه نوسانی که داریم در همان روز قابلیت به تعادل رسیدن سهم را نداریم و احتمالا صف تشکیل میشود و بسته به اینکه خریداری داشته باشیم یا نه گره تشکیل میشود و .... بالاخره بعد از چند روز تعادل مورد نظر حاصل میشود حال اینکه در بازار استاندارد این امر خیلی سریعتر اتفاق میوفتد ،در اصل این موضوع باعث میشود ما از زمان عقب باشیم ،اما موضوع مهم دیگر این استکه ما با حجم مبنایی که داریم و اعمال آن بر قیمت پایانی به نوعی دیگر باعث میشویم
    رسیدن به تعادل طولانی شود وهمچنین موضوع مهم دیگری نیز وجود دارد و آن اینستکه دامنه نوسان از چند سال پیش که 2٪ بوده کم کم افزوده شده تا به 4٪ موجود رسیده ،خوب طبیعیست زمان به تعادل رسیدن سهم ها در حالی که دامنه نوسان 2٪ بوده با حال که 4٪ میباشد تفاوت دارد ،لذا در زمان محاسبه و استفاده از تحلیل زمانی طولانی مدت ما ناخواسته از بخشهایی از نمودار استفاده میکنیم که
    هم 2٪ و هم 3٪ و 4٪ دامنه نوسان داشته و از آنجایی که رسیدن به تعادل در هر حالت تفاوت داشته ،لذا به اعتقاد بنده اینجا مقداری از پرفورمنس ما کاسته میشود .
    و به همین دلیل است که عرض میکنم ،تحلیل زمانی بسیار عالیست و حتما باید مدنظر قرار گیرد اما در کنار این مطلب بدانیم در بعضی موارد میتواند نسبت به همین نوع تحلیل استاک استاندارد از پرفورمنسی
    کمتر برخوردار باشد.
    برایتان آرزوی توفیق دارم

18. 14 کاربر به خاطر ارسال مفید HOLY از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال HOLY آواتار ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط arya89 نمایش پست ها
    درود براستادبزرگوار وسپاس ازوقتی که جهت پاسخگوئی میگذارید
    آیا امکان دارد سهم فروم جزو اسثنائاتی که اشاره کردید باشد. اخیرا در معاملات این سهم حرکاتی دیده شده! ممنون می شوم نظرتان را بدانم
    سلام دوست من
    چون این مطلب به این موضوع برمیگردد که افزایش نرخ ارز باعث رشد سهم باشد و خلاصه بحث نموداری نیست ،وارد حوزه تخصص اساتید محترم فاندامنتال میشود .
    موفق باشید دوست عزیز

20. 13 کاربر به خاطر ارسال مفید HOLY از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 10 از 78 نخست ... 789101112132060 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)