صفحه 13 از 78 اولیناولین ... 3101112131415162363 ... آخرینآخرین
نتایج از شماره 121 تا 130 از مجموع 774

موضوع: مجموعه نظــــــــــرات استاد عزیـــــــز holy

عضو فعال HOLY آواتار ها
    ارسال
    1,101
    تشکر شده 19,279 بار در 1,212 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamed1 نمایش ارسال ها
    سلام بر استاد عزيز جناب holy
    مي خواستم نظرتون رو راجع به سهام شخارك بدونم. من فكر مي كنم در حال ساخت الگوي سر و شانه با هدف 2140 مي باشد كه منفي امروز جهت ساخت شانه راست با ريزش تا 1570 مي باشد و بعد رشد خواهد كرد لطفا راهنمايي بفرمائيد

با سلام خدمت دوستان عزیز

در ارتباط با شخارک باید خدمتتون عرض کنم ،این سهم بعد از اتفاقاتی که برای دلار افتاد یه مقدار فراز و فرودهایی داشت اما سوای اون بحثهای اگه بخواهین صرفا تکنیکال بهش نگاه کنیم چندتا مطلب مطرح است :

اگه از دید الیوت به این سهم نگاه کنیم ،بنده دو نوع موج شماری براش قائلم که یک نوع اون چون جای اما و اگر داره رو فعلا ذکر نمیکنم با ذکر این مطلب که در اون موج شماری میتونیم(ونه قطعا) هدفی معادل 2000تا 2100 داشته باشیم ،البته این به اون مفهوم نیست که توقع صعود سریع و رسیدن در کوتاه ترین زمان به این اعداد رو داشته باشیم بلکه صرفا هدف این شمارش میتونه این بازه قراره بگیره ،اما در نوع شمارش دوم به نظر میاد سهم در موج 4 از سه قرار داشته باشه ،

اما سئوال مهم اینه که آیا موج چهارم ما به اتمام رسیده یا خیر؟ این توضیح رو برای دوستان عزیز عرض میکنم که کمتر به تکنیکال اشراف دارند ، اگه موج چهارم ما در روند صعودی به اتمام رسیده باشه توقع نزول بیشتر از کف قبلی وجود نداره اما اگه هنوز در موج چهارم باشیم احتمال ریزش قیمت بیش از کف قبلی باز هم هست ،چیزی که برای اتمام موج سی (بخش انتهایی موج چهارم) ذکر میشه اینه که ما زمانی میتونیم بگیم موج سی به پایان رسیده که قیمت از انتهای موج بی فراتر رفته باشه (جناب ماینر) اون زمان میتونیم پوزیشنی باز کنیم در جهت خرید با حد ضرر کف قبلی (سی) که این مهم در قیمت حدود 1800 اتفاق خواهد افتاد ،پس تا قبل از این قیمت از دید الیوت نمیتونیم بگیم موج چهارم تموم شده ،البته این بین علائمی وجود داره که به عنوان علائم کمکی میشه ازش استفاده کرد ،بعنوان مثال از نظر زمانی موج دوم و چهارم یا معمولا باهم برابر هستند یا نسبت فیبو دارند ،در اینجا شمارش کندلها میگه موج دوم 38 و موج چهارم 36 کندل داره و این نزدیک بودن بحث زمانی مقداری به نفع اتمام موج چهارم میشه باشه ،اما از نظر قانونی برای اینکه بگیم موج چهارم اتمام یافته باید تا 1800 صبر کرد .....

اما اگه به آر اس آی سهم دقت کنیم میبینیم در حال ساخت یک کف دوقلو هست که زمانی میتونه قطعیت پیدا کنه که نک لاین رو در 1770 بشکنه ،که خوب میبینیم باز هم حدودا مقاومت اصلی ما در همون حدود 1800 قرار داره ،اما در صورت عبور از اون سهم به هدفهای بالاتری خواهد داشت....

در ارتباط با فرمایش دوست عزیزمون هست که پترن سروشونه رو مطرح کردند ، من برای اینکه بخوام بگم

این پترن(درصورت تشکیل البته) سروشونه کف هست توقع دارم روند نزولیمون یک کم کاملتر بشه و در وضعیت فعلی (درصورت تشکیل) علاقمندم اسمش رو سروشونه تثبیتی یا تحکیمی (کانسولیدیشن)بزارم ،اما سوای این مورد ما در بحث سروشونه چندتا مطلب داریم که باید بهش دقت کنیم ،یکی از اونها که از موارد مهم است و میتونه در پرفورمنس پترن اثر بزاره سیمتری یا تقارن هست ،این تقارن هم باید در قیمت حکمفرما باشه و هم در زمان البته دوستان عنایت بفرمایند خیلی سخته ما پترنی پیدا کنیم که 100٪ شونه راست و چپ با هم ، هم قرینه زمانی و هم قیمتی کامل باشه و اصولا مقدار جزئی قابل چشم پوشی هست اما هرچه این تقارن کمتر باشه باید بپذیریم که پترن ما از سروشونه کلاسیک دورتر میشه و درنتیجه احتمال به تارگت رسیدن هم کمتر میشه ، اما در شخارک اگه بپذیریم شونه چپی تشکیل شده ،هنوز شونه راستی که حتی تقارن نسبی با اون داشته باشه دیده نمیشه ،حال اگه در آینده نزول در حدی داشته باشیم که تقارن قیمتی رو کامل کنه ،بعد میمونه دو بحث دیگه ،اول تقارن زمانی و دوم شکست خط گردن ، در این بین اگر در آینده شکست خط گردن اتفاق بیوفته بدون تقارن زمانی ،میتونیم بگیم یه سروشونه با پرفورمنس پایین داریم ،اما اگه اونقدر زمان بگذره که تقارن زمانی هم ایجاد بشه ،اون موقع میتونیم بگیم یک سروشونه خوب داریم ،اما در مرحله فعلی اجازه بدین تنها بگیم احتمال وقوع این پترن هم وجود داره ،اما اگه بحث تقارن رو بزاریم کنار فعلا و فرض کنیم این تقارن کامل یا حتی حدودی ایجاد خواهد شد اون موقع به نک لاین همون حدود قیمت 1800(1770) میرسیم ،

لذا با توجه به جمیع مفروضات بالا میتونم قیمت 1800 تومن رو کلید صعود سهم بدونم.

اما همونطور که دوستان بهتر از من میدونند استراتژیهای ورود به معامله متفاوت هست که من استراتژی بعد از عبور از موج بی رو در ارتباط با شمارش الیوت و شکست نک لاین رو (درصورتی که پترن تشکیل بشه)عرض کردم ،این بین اگه بخوایم پترنی داشته باشیم یه استراتژی دیگه هم وجود داره که که خاص افراد ریسک پذیر تر هست ،اونم اینکه حجم کل معامله رو سه یا چهار قسمت میکنند فرض کنین 10 هزار سهم اگه قصد خرید باشه ،حدود سه هزار و پونصد رو در کف شانه راست میخرند ،و 6500 رو نگه میدارند اگه نک لاین با حجم بالا شکست اون 6500 رو هم اونجا خرید میکنند و اگر نه حد ضرر رو کف قبلی قرار میدند ،حالا این بین ما هرچی ریسک پذیر تر باشیم میتونیم میتونیم بر تعداد 3500 تا اول اضافه کنیم و نهایت به 5000 هزار برسونیم .

با آرزوی توفیق برای دوستان

2. 21 کاربر به خاطر ارسال مفید HOLY از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال محمود شریعت آواتار ها
    ارسال
    1,304
    تشکر شده 5,010 بار در 1,202 ارسال
    درود بر استاد بزرگوار

استاد به نظرتون شخارك ميتواند كف كانال سبز رنگي را كه در عكس ذيل رسم شده است، دوباره تست كند و بعد به رشد خود ادامه دهد؟ تقريبا ميشود محدوده 1460 تومان

آخرین ویرایش توسط محمود شریعت ، ۱۳۹۰/۰۳/۲۷ در ۲۳:۱۶.
    . . . . . . . . . . Sava Trading Group . . . . . . . . به زودی . . . .
    [/RIGHT]
    [/B][/SIZE]

4. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید محمود شریعت از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال HOLY آواتار ها
    ارسال
    1,101
    نقل قول نوشته اصلی توسط باربد نمایش ارسال ها
    جناب holy استاد بزرگوار سلام
    اقا فسرب قبل از افزایش سرمایه با شکست سقف تاریخی خود توانست رشد زیبایی داشته باشد
    که با افزایش سرمایه مواجه شد و بقیه مسایل
    الان هم سهم در چند مرحله صعود و نزول از 270 پایینتر نیامد
    یا بقولی با رسیدن به این محدوده با حجم بالا روبرو شد که میتوان از این محل من باب حمایت قوی یاد کرد
    درمقابل توانایی عبور از محدوده 310 در چندمرحله نداشت
    بعد از اینهمه روده درازی بنده
    اگر امکان دارد با فرض شرایط پیش رو
    و عومل پیشین شرایط سهم
    لطفاقبول زحمت نموده و سناریو های پیش رو را بررسی میکنید
    البته میدونم تو تحلیل هام غلط زیاد دارم
    اما ممنون میشم راهنمایی کنید
    به شخصه بر خلاف اکثریت دوستان یک صعود برای سهم متصورم

با سلام خدمت جناب باربد عزیز
    اختیار دارین جناب باربد عزیز ،جنابعالی استاد هستین و بسیار زیبا خودتون تمام مطالب رو فرمودین .
    در نگاه تکنیکال به فسرب همونطور که به درایت اشاره فرمودین ،دو سطح مهم وجود داره که 265 و 310 تومن هست و مدتی هست که نمودار سهم بین این دوسطح قرار داره ،که اصطلاحا به این منطقه کانسولیدیشن میگن ،در بولینگر باند هم این منطقه با کاهش فاصله دو خط باند تایید شده ،اما اصولا اتفاقی که بعد این کانسولیدیش میوفته حرکت سریع سهم بعد از خروج از یکی از دو سمت این منطقه هست که این خروج میتونه به ما سیگنال خرید یا فروش بده ،یعنی صعود قیمت از 310 یا اگه مطمئن تر بخوایم برخورد کنیم 317 برای خرید و نزول قیمت از 265 در جهت فروش ..
    پس میشه گفت :

دوستانی که سهم رو دارند اولین مقاومت حدود 290 قرار داره و بعد از اون درحدود 310 تومن که در این ناحیه یا حالا 317 تومن به معاملات توجه ویژه داشته باشند در صورت شکست این ناحیه با حجم بالا ، میتونن به معاملاتشون اضافه کنند یا دوستانی که تمایل به ورود دارند وارد بشند،اما در جهت نزولی حد ضرر رو 265 قرار بدند که با کاهش قیمت سهم از این محدوده احتمال ریزش بیشتر وجود داره .
    ارادتمندم

6. 18 کاربر به خاطر ارسال مفید HOLY از ایشان تشکر کرده اند:

Banned باربد آواتار ها
    ارسال
    3,226
    تشکر شده 18,996 بار در 3,053 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط HOLY نمایش ارسال ها
    با سلام خدمت جناب باربد عزیز
    اختیار دارین جناب باربد عزیز ،جنابعالی استاد هستین و بسیار زیبا خودتون تمام مطالب رو فرمودین .
    در نگاه تکنیکال به فسرب همونطور که به درایت اشاره فرمودین ،دو سطح مهم وجود داره که 265 و 310 تومن هست و مدتی هست که نمودار سهم بین این دوسطح قرار داره ،که اصطلاحا به این منطقه کانسولیدیشن میگن ،در بولینگر باند هم این منطقه با کاهش فاصله دو خط باند تایید شده ،اما اصولا اتفاقی که بعد این کانسولیدیش میوفته حرکت سریع سهم بعد از خروج از یکی از دو سمت این منطقه هست که میتونه به ما سیگنال خرید یا فروش بده ،یعنی صعود قیمت از 310 یا اگه مطمئن تر بخوایم برخورد کنیم 317 برای خرید و نزول قیمت از 265 در جهت فروش ..
    پس میشه گفت :

دوستانی که سهم رو دارند اولین مقاومت حدود 290 قرار داره و بعد از اون درحدود 310 تومن که در ناحیه این ناحیه یا حالا 317 تومن به معاملات توجه ویژه داشته باشند در صورت شکست این ناحیه با حجم بالا ، میتونن به معاملاتشون اضافه کنند یا دوستانی که تمایل به ورود دارند وارد بشند،اما در جهت نزولی حد ضرر رو 265 قرار بدند که با کاهش قیمت سهم از این محدوده احتمال ریزش بیشتر وجود داره .
    ارادتمندم
    جناب holy ضمن تشکر
    نمیدونید وقتی میبینم تحلیل شاگردی چون من با مهر تایید استادی چون شما مزین میشه
    به شاگردی خودم در محضر شما چقدر افتخار میکنم

8. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید باربد از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال HOLY آواتار ها
    ارسال
    1,101
    نقل قول نوشته اصلی توسط باربد نمایش ارسال ها
    جناب holy ضمن تشکر
    نمیدونید وقتی میبینم تحلیل شاگردی چون من با مهر تایید استادی چون شما مزین میشه
    به شاگردی خودم در محضر شما چقدر افتخار میکنم
    نفرمایید قربان ،جنابعالی استاد بنده هستین ،بنده خوشحالم که عرایض بنده هم جهت با فرمایشات شماست

10. 14 کاربر به خاطر ارسال مفید HOLY از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال HOLY آواتار ها
    ارسال
    1,101

آریو عزیز سلام

بسیار خوشحالم که تونستید نوسانی از سهم بگیرین اما در ارتباط با حفاری باید عرض کنم ،به نظر بنده میرسه یک نوسان مثبت دیگه همین حدود یا یک کم پایینتر در راه باشه و بر سر راه این صعود اولین مقاومت 290 و بعدی 305-310 خواهد بود ،که اگر نتونه از این مقاومت عبور کنه توقع نزول رو از سهم دارم ،البته مجموعا روند حفاری رو مشابه بقیه تجهیزاتیها و همچنین کلیت بازار میبینم .......
    موفق باشی دوست عزیزم

12. 16 کاربر به خاطر ارسال مفید HOLY از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال HOLY آواتار ها
    ارسال
    1,101
    نقل قول نوشته اصلی توسط محمود شریعت نمایش ارسال ها
    درود بر استاد بزرگوار

استاد به نظرتون شخارك ميتواند كف كانال سبز رنگي را كه در عكس ذيل رسم شده است، دوباره تست كند و بعد به رشد خود ادامه دهد؟ تقريبا ميشود محدوده 1460 تومان
    درود بر محمود عزیز
    محمود جان ،همونطور که در چند پست قبل عرض کردم ،طیق نظر جناب ماینر تا زمانی که ما از انتهای موج بی که حدود 1800 قرار داره عبور نکردیم ،میتونیم بگیم امواج اصلاحی ما به پایان نرسیده در نتیجه هر لحظه این امکان وجود داره که نزولی داشته باشیم که کف قبلی رو بشکنه.
    اما از باب موج شماری ، یکی از دو موج شماری که بنده بر سهم دارم و فعلا بعنوان اصلی حساب کردیم زمانی نقض خواهد شد که قیمت از 1380 تومن(حدودا) بیاد پایینتر و بحث اورلپ پیش بیاد ولی تا اون موقع هنوز موج شماری بر قوت خود باقیست ،که خوب با کانال شما که فرمودی در 1460 تقاطع داره مشکلی نداره ،اما این تا اینجا بحث علمی قضیه بود که میشه گفت همه قانون بود که اساتید این فن قرار دادند .
    یک تکنیک رسم کانال هم داریم که اگه شما از موج دوم خطی موازی با خطی که انتهای موج یک و سه رو وصل میکنند رسم کنین ،موج چهارم معمولا(و نه همیشه) یا در محل و یا در نزدیکی این خط خواهد بود یا به شکل ملایمی این خط رو میشکنه ،که این رو هم در نمودار اگه رسم کنین میبینین تقریبا اتفاق افتاده ،اما باز هم قانون همون چیزی هست که اول عرض کردم و تا به انتهای موج بی نرسیدیم هر اتفاقی محتمل هست.
    موفق باشی دوست من

14. 14 کاربر به خاطر ارسال مفید HOLY از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال HOLY آواتار ها
    ارسال
    1,101
    نقل قول نوشته اصلی توسط pani نمایش ارسال ها
    استاد هالی بنظرم در حفاری صورت شکسته شدن سطح 260 تومان در سهم اصلاح بصورت شکل دوم در میاد

سلام پانی جان،
    خسته نباشین ،واقعا زحمت کشیدین ،دستتون درد نکنه ،دوستانی که موج شماری انجام میدن میدونند موج شماری سهمی اینچنین چه میزان زمان میبره و ذهن رو مشغول میکنه ،به همین جهته که واقعا زحمتتون جای تقدیر داره ....
    البته ترکیب امواج اصلاحی به شکل کامپلکس نیاز به ذهن خلاقی داره که جنابعالی کاملا واجد اون هستین ،احسنت بر شما .
    بنده با کلیت فرمایش شما کاملا موافقم که بعد از 5 موج صعودی اول وارد یک روند اصلاحی شدیم که کاملا حالت ساید داره و زمانبر بوده ،حالا شاید در جزئیات با هم تفاوتهایی داشته باشیم که از جهت اینکه بحث صرفا علمی میشه شاید در حوصله بعضی دوستان نگنجه که باهم در پی ام بررسی میکنیم.
    باز هم از زحمت بسیار زیادی که کشیدین سپاسگزاری میکنم و براتون آرزوی سلامتی و توفیق دارم .

16. 14 کاربر به خاطر ارسال مفید HOLY از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    ارسال
    96
    تشکر شده 310 بار در 95 ارسال
    استاد holyعزیز
    سلام
    ممکن نظرتان رادرخصوص ومعادن نهگداری ویا خرید بلند مدت بفرمایید.

18. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید روشن از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال pani آواتار ها
    ارسال
    2,018
    تشکر شده 20,303 بار در 1,999 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط HOLY نمایش ارسال ها

سلام پانی جان،
    خسته نباشین ،واقعا زحمت کشیدین ،دستتون درد نکنه ،دوستانی که موج شماری انجام میدن میدونند موج شماری سهمی اینچنین چه میزان زمان میبره و ذهن رو مشغول میکنه ،به همین جهته که واقعا زحمتتون جای تقدیر داره ....
    البته ترکیب امواج اصلاحی به شکل کامپلکس نیاز به ذهن خلاقی داره که جنابعالی کاملا واجد اون هستین ،احسنت بر شما .
    بنده با کلیت فرمایش شما کاملا موافقم که بعد از 5 موج صعودی اول وارد یک روند اصلاحی شدیم که کاملا حالت ساید داره و زمانبر بوده ،حالا شاید در جزئیات با هم تفاوتهایی داشته باشیم که از جهت اینکه بحث صرفا علمی میشه شاید در حوصله بعضی دوستان نگنجه که باهم در پی ام بررسی میکنیم.
    باز هم از زحمت بسیار زیادی که کشیدین سپاسگزاری میکنم و براتون آرزوی سلامتی و توفیق دارم .

سلام بر استاد هالی عزیز
    ای کاش همه اساتید بهمراه بار علمیشون منش و اخلاق پسندیده جنابعالی را داشتند.ای کاش
    قطعا تو موج شماری حفاری , علیرغم مرور چندباره همه الگوهای اصلاحی مرکب و ساده ,ریزه کاریهایی درنظر گرفته نشده جون یک کامپلکس پیچیده و خیلی سخته ولی هدف کلی من این بود که این موج شماری به بحث کشیده بشه که ایا واقعا موج 3 این سهم شروع شده یا نه؟

چون دارم میبینم بسیاری به امید موج 3 خریدهای سنگینی رو سهم انجام میدن که شاید این سهم در پایان یک کامپلکس قرار داشته باشه و اصلا موج 3 ای هنوز در کار نباشه؟
    ولی همون شیوه بررسی که از دیشب شروع کردید رو خیلی میپسندم و امیدوارم وقتی به نتیجه رسید خودتون زحمت تکمیل و تصحیح این موج شماری دشوار رو بکشید.

20. 11 کاربر به خاطر ارسال مفید pani از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

Users Browsing this Thread

در حال حاضر 2 نفر از این موضوع دیدن می کنند (0 عضو و 2 مهمان)