سال نو مبارك و خجسته باد
صفحه 15 از 78 اولین ... 5121314151617182565 ... آخرین
نتایج از شماره 141 تا 150 از مجموع 774

موضوع: مجموعه نظــــــــــرات استاد عزیـــــــز holy

عضو فعال HOLY آواتار ها
    ارسال
    1,101
    تشکر شده 19,283 بار در 1,212 ارسال
    استاد راشین عزیز و بزرگوار ،در پی ام تقدیم کردم .

------------
    amir.abbas عزیز ،حتما امشب در همین تاپیک خدمتتون عرض میکنم.

------------

hamed1 عزیز :
    در ارتباط با فولاد ،تصور من اینه که این سهم در حال صعود و نزول متوالی سه موجیست که میتونه مشابه یک اندینگ دیاگونال باشه ،به شکل زیر عنایت بفرمایید

همچنین مجموعه ایی از واگرایی ها هم بر سهم موثر است و از طرفی در اندینگ دیاگونال
    نمودار نهایتا توان شکستن خط فوقانی به شکل ملایم را دارد و نه بیشتر ،لذا یک مقدار از دید تکنیکال و موج شماری رسیدن به اون مقدار (350-360)سخت هست ،مگر اینکه بازوی توانای حقوقی مهر مددی بکنه که خوب بحث جداگانست ولی چیزی که در نمودار میبینم ،لمس ضلغ فوقانی نهایتا شکست ضلع فوقانی وج به شکل ملایم هست(به نظر میرسه سقف وج حدود 330-340 باشه)......
    موفق باشین دوست من

2. 15 کاربر به خاطر ارسال مفید HOLY از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    ارسال
    406
    تشکر شده 2,852 بار در 569 ارسال
    با سلام

استاد holy
    انگار شما فقط تو سایت سحر خیز هستید
    جا دارد از شما و تمامی مدیران این سایت تشکر و سپاس بیکران نمایم که محیطی امن و ارام و علمی ایجاد نمو ده اید
    جناب holy شما هم در وساپا در صعود نطر بر خروج دارید و رفتن به مجمع را صلا ح نمی دانید البته بابک جان هم این را مد نظر داشتند.

4. 12 کاربر به خاطر ارسال مفید rojan از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال HOLY آواتار ها
    ارسال
    1,101
    نقل قول نوشته اصلی توسط rojan نمایش ارسال ها
    با سلام

استاد holy
    انگار شما فقط تو سایت سحر خیز هستید
    جا دارد از شما و تمامی مدیران این سایت تشکر و سپاس بیکران نمایم که محیطی امن و ارام و علمی ایجاد نمو ده اید
    جناب holy شما هم در وساپا در صعود نطر بر خروج دارید و رفتن به مجمع را صلا ح نمی دانید البته بابک جان هم این را مد نظر داشتند.
    درود بر روژان عزیز
    روژان عزیز ،بنده جا داره از شما تشکر کنم که همیشه مشوق بنده و تمام دوستان هستین،سپاسگزارم
    روژان جان ،حقیقتش من هنوز شبم فرا نرسیده
    اگه بخوام ترجمه کنم عرضم رو ،دیشب رو بیدار بودم و از چند دقیقه دیگه ،میرم چند ساعتی استراحت کنم ....

در ارتباط با وساپا ،باعث افتخار بندست که نظر من مشابه با استاد بزرگی مثل بابک عزیز هست .
    بله روژان جان گمان میکنم اینجوری بیشتر به صلاح باشه.

موفق و سلامت باشین

6. 19 کاربر به خاطر ارسال مفید HOLY از ایشان تشکر کرده اند:

عضو جدید
    ارسال
    6
    تشکر شده 63 بار در 7 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir.abbas نمایش ارسال ها
    سلام جناب holy

از اینکه مزاحم وقتتون شدم عذر میخوام.
    یکی از دوستان شما رو معرفی کرد تا سوالی در مورد الیوت ازتون بپرسم شاید به جوابی که مدتهاست دنبالشم رسیدم.

جناب هولی بنده فارکس کار میکنم(جهت اطلاع)

و اما سوال:
    استاد گرانقدر من وقتی چارتی رو باز میکنم نمیدونم شمارش رو از کجا شروع کنم و دنبال چه نشانه ای برای شروع چه موجی باشم.
    این را هم بگم که الیوت ماینر
    amir.abbas عزیز ،حتما امشب در همین تاپیک خدمتتون عرض میکنم.
    سلام مجدد
    راستش نمیدونم چطور پست دیسب اومد، اینترنتم قطع شد و بیخیال پست شدم ولی الان اومدم پست بزنم پست رو دیدم.
    از لطف شما ممنون استاد holy
    و اما ادامه پست قبلی:
    بنده الیوت ماینر کار میکنم اوایل مشکل انچنانی نداشتم ولی از وقتی شروع به خواندن الیوت نیلی کردم همه چیز رو قاطی کردم.
    از اینکه بی منت پاسخگوی دوستان هستید تشکر میکنم.

8. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید amir.abbas از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال HOLY آواتار ها
    ارسال
    1,101
    سلام مجدد
    راستش نمیدونم چطور پست دیسب اومد، اینترنتم قطع شد و بیخیال پست شدم ولی الان اومدم پست بزنم پست رو دیدم.
    از لطف شما ممنون استاد holy
    و اما ادامه پست قبلی:
    بنده الیوت ماینر کار میکنم اوایل مشکل انچنانی نداشتم ولی از وقتی شروع به خواندن الیوت نیلی کردم همه چیز رو قاطی کردم.
    از اینکه بی منت پاسخگوی دوستان هستید تشکر میکنم.
    سلام امیر عباس عزیز،
    در ارتباط با بحث الیوت من فکر کنم اول یکم مقدمه بگم بد نباشه ،
    ببین دوست عزیز از شمارش الیوت به دو شکل میشه استفاده کرد
    1-بعنوان یک استراتژی ،یعنی صرفا استراتژی خرید و فروش ما بر مبنای الیوت هست و به مسائل دیگه کاری نداریم که من اینجا دو نمونه میشناسم اول استراتژی که دکتر ویلیامز در کتاب تریدینگ کی آس بیان کردند که صد درصد الیوت خالص هست و دوم استراتژی داینامیک تریدینگ
    که جناب ماینر بیان فرمودند که در اون از بحث پترن(الیوت)،زمان،اسیلاتور و قیمت مجموعا استفاده میشه تا بتونیم خرید و فروشی داشته باشیم که بیشترین احتمال موفقیت رو داشته باشه و در کتاب دوم جناب ماینر این روش کامل شرح داده شده
    2-به عنوان یک قطب نما در بازار تا بدونیم کجا هستیم و احتمالا چه اتفاقاتی خواهد افتاد ،اینجا بیشتر بحث ما شمارش هست تابه ما جهت بده و بعد با استفاده از ابزار و استراتژیهای دیگه خرید و فروشمون رو انجام میدیم.

به اعتقاد بنده اگر قصد شما استفاده از روش اول هست ،وقت گرانبهاتون رو با روشهای دیگر شمارش از دست ندین و صرفا به همون روش جناب ماینر با استفاده از کتاب دومشون بپردازین
    که از لینک زیر میتونین دانلود کنین
    http://www.google.com/url?sa=t&sourc...F-lBKQ&cad=rja
    با نام
    high probability trading strategies
    همچنین یک کورس بنام هنر ترید برروی کارکشن وجود داره که تصویری هست و جناب رامین پورمند ترجمه کردند و در سایت قیمتها اونو به علاقمندان عرضه میکنند و قیمتش هم از اونجا که ترجمه هست بسیار مناسبه و در اصل چکیده ایی از روش جناب ماینر هست و میتونه قبل از مطالعه کتاب بسیار کمک کننده باشه

اما اگر نظرتون بخش دوم هست ،
    زمانی که میخوایم وارد شمارش بشیم ،روشهای مختلفی وجود داره ،یک راه حل که جناب ماینر داره اینه که اول میاد جهت روند رو با استفاده از شکل امواج مشخص میکنه (برمبنای همپوشانی بین امواج ،میدونیم امواج اصلاحی بین خودشون همپوشانی وجود داره و امواج ایمپالسیو بدون همپوشانی هستند )پس ابتدا مشخص میکنیم روند اصلی در جهت صعود هست یا نزول(برای تایید میتونیم جهت روند در تایم بالاتر رو هم ببینیم،چون جهت اصلی روند در تایم مورد نظر باید همجهت با جهت روند در تایم بالا باشه ،اختلاف دو تایم هم مضرب 5 هست ،مثلا اگه تایمی که کار میکنین روزانه هست ،تایم بالا 5روزه یا هفتگی هست ،یا تایم بالای 5 دقیقه
    25 دقیقه هست که چون نداریم 30 دقیقه در نظر میگیریم و .....)
    اما بعد از این مورد کاری که باید انجام بدیم شمارش هست که اکثر اساتید از تایم بالا شروع میکنند و به پایین میان ،مثلا ابتدا در تایم ماهانه میبینیم در موج سوم بزرگ هستیم بعد میایم تو تایم هفتگی میبینیم در موج دوم متوسط از موج سوم بزرگ هستیم و بعد وارد تایم دیلی میشیم میبینیم در موج سی از موج کوچک از موج دوم از درجه متوسط از موج سوم از درجه بزرگ هستیم ،پس کار بعدی ما این شد که از تایم بالا اول موج شماری کنیم و حدودا بفهمیم کجا هستیم بعد یک تایم بیایم پایین و موقعیت این تایم رو بدست بیاریم و بعد یک تایم دیگه ....الی آخر
    البته روشی هم هست که برعکس از تایم کوچک عمل میکنه که اگه اشتباه نکنم جناب نیلی توضیح داده که خوب زیاد نمیپسندم.
    در راه شمارش هم بهتره اگه جهت ما صعودی هست از کف به سقف بشماریم و اول کف رو پیدا کنیم و بعد به سمت بالا بیایم و اگه نزولی هست برعکس.
    اما این بین یک روش دیگه هم هست که کمک کنندست ،اون هم روش جناب ویلیامز هست که از تام جوزف اقتباس شده ،مک دی 34 و 5و5 یا اندیکاتور awesome تفاوت نمیکنه هر دو یکیست رو در زیر چارت داشته باشین ،نمودارتون رو جوری تنظیم کنین که بین 100-140 کندل داشته باشین(بخشی که میخواین شمارش کنین این تعداد کندل بشه و این کار رو با تغییر تایم فریم انجام بدین)وقتی به این تعداد کندل برسین ،محلی که معادل بیشترین ارتفاع مک دی هست برروی نمودار شما معادل موج سوم یا معادل موج سه از سه خواهد بود ،این هم میتونه کمک کننده باشه برای شمارش شما،در ضمن برای اینکه موج چهارم به اتمام برسه باید مک دی با تنظیمی که گفتیم حداقل خط صفر رو لمس کنه ،البته میدونم این روش نیاز به توضیح و تسلط داره ،وواقعا اگه بخوام بیشتر خدمتتون توضیح بدم بحثمون خیلی طولانی میشه و بهتر از بنده خود جناب ویلیامز قطعا میتونه راهنماییتون کنه در کتاب تریدینگ کی آس که ترجمه فارسیش هم به شکل پی دی اف موجود هست با یک سرچ میتونین راحت پیدا کنین ،پس به این عرض بنده به عنوان سرنخ نگاه بفرمایین و اون کتاب رو مطالعه کنین (در اون کتاب 5 سطح مطرح شده بخش الیوتش فکر میکنم سطح دو یا سوم باشه)هرجا مبهم بود بنده در خدمتم.
    از کتاب نیلی هم که دارین ،بخش آزمون لیتموس رو بنده کمک کننده میبینم.
    من شخصا این مواردی که خدمتتون عرض کردم رو در موج شماری لحاظ میکنم ،امیدوارم به شما هم کمک کنه ،باز اگر موردی بود در خدمتم.
    براتون آرزوی موفقیت دارم

عضو جدید
    ارسال
    6
    جناب holy بزرگوار از لطف و پاسخگویی شما بینهایت سپاسگزارم.
    با اجازتون، اگه بنده رو به شاگردی قبول کنید از این پس سوالاتی در تاپیک مطرح کنم.

11. 13 کاربر به خاطر ارسال مفید amir.abbas از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال HOLY آواتار ها
    ارسال
    1,101
    جناب holy بزرگوار از لطف و پاسخگویی شما بینهایت سپاسگزارم.
    با اجازتون، اگه بنده رو به شاگردی قبول کنید از این پس سوالاتی در تاپیک مطرح کنم.
    اختیار دارین امیر عباس عزیز،شما استاد بنده هستین ،اگه توان پاسخگویی داشته باشم حتما در خدمت خواهم بود .......

عضو جدید
    ارسال
    6
    بسیار سپاسگزارم.
    جناب holy(با عرض پورش، بنده اسم شما رو نمیدونم) یک مشکل در شناسایی موج سوم با awesome هست و اینکه ممکن است در چارتی موارد پشت سر هم زیادی وجود داشته باشد که ارتفاع مک دی بزرگ باشد(امیدوارم خوب گفته باشم و منظورم رو رسونده باشم) در این مواقع چکار باید کرد؟
    مثلا اگر به چارت یورو دلار چهارساعته بنگرید همین مورد رو مشاهده خواهید کرد.

14. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید amir.abbas از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال مصطفی مصری پور آواتار ها
    ارسال
    6,850
    تشکر شده 37,324 بار در 6,652 ارسال
    سلام خدمت استاد بزرگوار جناب هالی
    استاد از خوندن مطالبتون لذت وافر بردم و افتخار میکنم عضو سایتی هستم که اساتیدش درکمال فروتنی به سوالات اعضا پاسخ میدن
    خواستم بنده هم کمکی به دوستان کرده باشم.
    این لینک ترجمه کتابی هست که فرموده بودید:
    http://www.fxf1.com/index.php?option...ies&Itemid=444
    وقتي برنده ميشوي، نيازي به توضيح نداري! وقتي مي بازي چیزی برای توضیح دادن نداری!

16. 17 کاربر به خاطر ارسال مفید مصطفی مصری پور از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال HOLY آواتار ها
    ارسال
    1,101
    نقل قول نوشته اصلی توسط مصطفی70 نمایش ارسال ها
    سلام خدمت استاد بزرگوار جناب هالی
    استاد از خوندن مطالبتون لذت وافر بردم و افتخار میکنم عضو سایتی هستم که اساتیدش درکمال فروتنی به سوالات اعضا پاسخ میدن
    خواستم بنده هم کمکی به دوستان کرده باشم.
    این لینک ترجمه کتابی هست که فرموده بودید:
    http://www.fxf1.com/index.php?option...ies&Itemid=444
    عرض سلام و ارادت دارم خدمت مصطفی عزیز
    مصطفی جان سپاسگزارم که زحمت لینک کتاب رو کشیدین ،مصطفی عزیز ،بنده هم افتخار میکنم در خدمت دوستانی هستم که جملگی چون شما بزرگوارند ....
    این کتاب از اون کتابهایی هست که واقعا من بهش علاقه دارم و جدا بیش از 5 بار خوندمش و بخشهاییش رو خیلی بیشتر از این ،همه چیز در این کتاب وجود داره از الیوت و تکنیکال تا روانشناسی ،دوستانی که فرصت دارند حیف این کتاب رو از دست بدند ،علی الخصوص الان که مصطفی عزیز زحمت کشیدند و لینکش رو هم برامون گذاشتند.....
    مصطفی جان بازهم سپاسگزارم

اطلاعات موضوع

Users Browsing this Thread

در حال حاضر 1 نفر از این موضوع دیدن می کنند (0 عضو و 1 مهمان)