صفحه 34 از 78 اولیناولین ... 243132333435363744 ... آخرینآخرین
نتایج از شماره 331 تا 340 از مجموع 774

موضوع: مجموعه نظــــــــــرات استاد عزیـــــــز holy

كاربر فعال
    ارسال
    955
    تشکر شده 3,338 بار در 848 ارسال
    استاد سپاسگزارم بینهایت

2. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید mohseni1353 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال مسلم آواتار ها
    ارسال
    1,077
    تشکر شده 9,049 بار در 1,070 ارسال
    سلام استاد holy عزیز ؛

ممکنه لطف کنید و کمی در مورد موج شماری فاذر توضیح بدید که جنبه آموزشی داشته باشه؟

حدس میزنم دلیل اینکه موج صعودی بعد از موج (3) رو موج (5) نگرفتید این بوده که موج 5 از موج 1 کوچکتر میشد و حداقل شرایط رو نداشت؟

و احتمالا اگه موج a رو موج 4 میگرفتید در اون صورت از نظر قانون درجه به مشکل میخوردیم؟
    اما اگر دلیلش این هست طبق این موج شماری موج 4 خیلی از 2 بزرگتر هست و این چطور با قانون درجه قابل توضیحه؟

از طرف دیگه چرا موج (A) نمیتونست موج 4 باشه؟ خودم حدس میزنم چون در این صورت باید موج (B) رو به عنوان موج 5 میگرفتیم که در این صورت مومنتوم موج 5 از موج 3 بالاتر میرفت. اگر دلیلش این هست مثلا در موج شماری بکام همین اتفاق افتاده و مومنتوم موج 5 از موج 4 بالاتر رفته
    (البته فکر کنم دلیل دیگرش روش گلن نیلی بوده؟ که در موج شماری فاراک هم فرموده بودید)

البته دیدم که به روش زمانی بیل ویلیامز در موج شماری اشاره کردید.
    به هر حال ممنون میشم استاد عزیز اگر در حد فهم من توضیح بدید.
    در مورد ریز موج ها موج C اولی از موج (B) در تایم روزانه سه ریز موج داره.

(اگر لطف کنید اون سه دلیل هم بگید که چرا موج 3 بالاترین موج نشده ممنون میشم)

میبخشید که زیادی پرسیدم و ممنون از وقتی که میذارید.

4. 15 کاربر به خاطر ارسال مفید مسلم از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال HOLY آواتار ها
    ارسال
    1,101
    تشکر شده 19,279 بار در 1,212 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط مسلم نمایش ارسال ها
    سلام استاد holy عزیز ؛

ممکنه لطف کنید و کمی در مورد موج شماری فاذر توضیح بدید که جنبه آموزشی داشته باشه؟

حدس میزنم دلیل اینکه موج صعودی بعد از موج (3) رو موج (5) نگرفتید این بوده که موج 5 از موج 1 کوچکتر میشد و حداقل شرایط رو نداشت؟

و احتمالا اگه موج a رو موج 4 میگرفتید در اون صورت از نظر قانون درجه به مشکل میخوردیم؟
    اما اگر دلیلش این هست طبق این موج شماری موج 4 خیلی از 2 بزرگتر هست و این چطور با قانون درجه قابل توضیحه؟

از طرف دیگه چرا موج (A) نمیتونست موج 4 باشه؟ خودم حدس میزنم چون در این صورت باید موج (B) رو به عنوان موج 5 میگرفتیم که در این صورت مومنتوم موج 5 از موج 3 بالاتر میرفت. اگر دلیلش این هست مثلا در موج شماری بکام همین اتفاق افتاده و مومنتوم موج 5 از موج 4 بالاتر رفته
    (البته فکر کنم دلیل دیگرش روش گلن نیلی بوده؟ که در موج شماری فاراک هم فرموده بودید)

البته دیدم که به روش زمانی بیل ویلیامز در موج شماری اشاره کردید.
    به هر حال ممنون میشم استاد عزیز اگر در حد فهم من توضیح بدید.
    در مورد ریز موج ها موج C اولی از موج (B) در تایم روزانه سه ریز موج داره.

(اگر لطف کنید اون سه دلیل هم بگید که چرا موج 3 بالاترین موج نشده ممنون میشم)

میبخشید که زیادی پرسیدم و ممنون از وقتی که میذارید.
    سلام مسلم عزیز ، دوست خوبم وظیفم رو انجام میدم ،در خدمت هستم . ابتدا بزارین از اون سه دلیل شروع کنیم که چرا بالاترین سقف رو موج سوم نگرفتم در ضمن این مطلب سعی میکنم دلایل دیگه رو هم عرض کنم .

اولین دلیلم اینه که اگه بالاترین سقف موج سوم باشه ،ما موج سوممون سه موجی خواهد شد و جای فعلی موج سوم سه از سه خواهد شد ،اما موج یک از سه و دو از سه مشخصی که سازگاری با این موج داشته باشد وجود ندارد ،زیر موجهایی این بین میبینیم اما هیچکدام واقعا در اون حدی نیست که با این موج هارمونی داشته باشد ،در بحث هم درجه بودن که تا انتهای این پست حتما راجع بهش صحبت میکنیم ،مقداری کمتر و بیشتر قابل اغماض است منتها در حالت موجود من موج یک و دوی مناسب این امر پیدا نکردم.
    دومین دلیل من این بود که مکانی که موج a قرار دارد آن زمان باید موج 4 میشد در اون صورت همونطور که خودتون اشاره کردین با بحث زمانی جناب ویلیامز هم همخونی نداشت
    اما سومین دلیل که به اعتقاد خودم مهمترینه ،بحث مومنتوم هست ،مسلم عزیز بحث مومنتوم بسیار با اهمیت هست نه فقط از دید جناب ویلیامز که جناب پریچر نیز به اون تاکید داره و جناب ماینر هم در تحلیلهاشون من دیدم با علامتگذاری بر روی این نکته تاکید دارند ،منتها مطلب اینه این بحث به صورت کلاسیک وجود داره و واگرایی در مومنتوم در امواجی به شکل کلاسیک سعی در رعایتش میشه منتها
    قانون نیست که بدون اون تحلیل زیر سئوال بره ،اگه بخوایم مطلب رو بازتر کنیم باید اینگونه بگم ،عبور موج دوم از موج اول حتی یک پیپ تحلیل رو از بین میبره این قانونه و نباید نقض بشه اما اصل آلترناتیو
    با وجودیکه مهم هست ولی قانون نیست ،و میتونه دو موج هم نوع پشت هم از این مورد تبعیت نکنند
    اگه اشتباه نکنم جناب بولتون گفتند که این مورد منتها اونقدر زیاده که علیرغم قانون نبودن بهتره حتی المقدور رعایت بشه ،به کلمه حتی المقدور دقت بفرمایین ،نه صد در صد ،حتی المقدور ،پس ما در تحلیلهامون نهایت سعیمون رو میکنیم مومنتوم رو رعایت کنیم اگه شد که عالیست اگه نشد بدون اینکه بخواد موج شماری ما رو نقض کنه جزو حتی المقدور ها نبوده دقیقا مثل مورد بکام که فرمودین .
    خوب با این فرض پس بهتره بریم جلو که تحلیلی که بحث مومنتوم درش رعایت بشه کلاسیکتر و ارجحتر خواهد بود و سعیمون رو بر تطبیق بکنیم و اگر چند موج شماری منطقی که درجه امواج در اون رعایت شده بود وجود داشت و در اونها فقط یک مورد مومنتوم رعایت شده بود ما رای رو به اون یک مورد بدیم و اون رو به عنوان شمارش اول مطرح کنیم و بقیه رو بزاریم برای آلترناتیو دقیقا همین کاری که من سعی کردم انجام بدم ،خوب تا اینجا بحث مومنتوم یک مورد دیگه هم بهش اضافه شد درجه امواج ،بله درسته ،اینجا ما بحثی داریم بنام درجه امواج ،این بحث از مومنتوم مهمتر خواهد بود ،برای رعایت مومنتوم ما این قدرت رو نداریم که موج دوم مثلا سایکل باشه و موج چهار سوپر سایکل یا انواع دیگه ،پس بهتره اول تعدادی موج شماری ارائه بدیم که همه درش بحث درجه امواج رعایت شده و بعد بین اونها بگردیم اونهایی که مومنتوم رو هم رعایت کرده ارجح قرار بدیم .
    خوب حالا این بین یه مورد آخر میمونه اون هم بحث آلترنانس یا همون تناوب هست ،ما باید تناوب رو هم باز حتی المقدور رعایت کنیم ،تناوب میتونه از یک مورد تا سه مورد متغیر باشه ،پترن ،زمان ،قیمت
    اصولا تناوب ها در یک یا دومورد هست اما وجود داره تناوبی که در سه مورد باشه ،اگه ما موج 2 و چهاری داشته باشیم که هم در قیمت هم در زمان و گستردگی و هم در پترن با باهم تناوب داشته باشه اون زمان این تفاوت زیاد از حد باعث خواهد شد که در ظاهر این احساس پیش بیاد شاید درجه ها یکی نیست ،در صورتی که هم درجه هستند ،راه حل چیست؟راه حل اینه در مواردی که تناوب در سه مورد داریم چون هم طول دو موج با هم متفاوت بنظر میرسه و هم عرض اون از شمارش زیر موجها استفاده کنیم و تایم رو بریم پایین تا بتونیم زیر موجها رو بشماریم و دسته بندی کنیم (که البته در دیتایی که بورس میده این قدرت مراجعه به تایم پایین وجود نداره )اگه دیدیم همه چی درسته اون موقع متوجه میشیم این تشابه در ظاهر وجود داره و بحث هم درجه بودن رعایت شده ،برای این عرضم یک مثال براتون میزارم که این هم از تیم تحلیلی جناب پرچر هست ،به موج دو چهار دقت کنین ،بسیار شبیه آذراب خودمونه ،ظاهرا هم درجه به نظر نمیاد منتها موضوع همونه که خدمتتون عرض کردم ،به اندازه موج 4 و دوم هم قیمت و هم زمان دقت بفرمایین .

اما من قرار بود دلیل سوم رو عرض کنم که این بین وارد پاسخ بخش دیگه ای از فرماشتون شدم ،اما
    دلیل سوم من مومنتوم هست ،در ارتباط با مومنتوم اول اجازه بدین یه مقدار پیش فرض داشته باشیم.
    پیش فرض اول ،بیشترین مومنتوم در کدوم موج وجود داره ،پاسخ موج سه از سه ،اما اگه موج سوم ما قابل تفکیک به 5 موج نباشه به عبارتی یک موج واحد باشه ،بیشترین مومنتوم رو در انتهای موج سوم میبینیم .
    پیش فرض دوم ،آیا موجی وجود داره که مومنتومی بیش از مومنتوم موج سه از سه (یا اگه موج سوم قابل تفکیک نباشه بیش از موج سوم )داشته باشه ،بله ،موج بی بعداز موج سه از سه (موج بی از موج چهار از سه) یا موج بی بعد از موج سوم اگر قابل تفکیک به 5 موج نباشه(موج بی از موج چهارم)
    اگر بازگشت سریعی داشته باشه توان این رو داره که مومنتوم رو از مومنتوم موج سوم یا موج سه از سه بالاتر ببره البته دقت بفرمایین فقط زمانی این اتفاق میوفته که این موج بی بازگشت سریعی داشته باشه یعنی تمام امواج بی بعد از موج سوم مومنتوم بیشتر از موج سوم ندارند بلکه فقط اونهایی این شرط رو دارند که بازگشت سریعی داشته باشند .
    خوب حالا با این دو پیش فرض بریم سر بررسی نمودار ،

بخشی که علامت زدم بیشترین مومنتوم را داراست ،حالا اگه بخوایم بگیم اینجا موج سومه میبینیم که یک موج سه از سه هم داریم که باید مومنتومش بیشتر از این باشه که نیست ،پس مغایرت وجود داره ،پس بهترین حالت این خواهد بود که با توجه به اینکه بازگشت موج بی خیلی سریع بوده ،اینجا انتهای موج بی بعد از سوم باشد .

بقیه فرمایشاتتون رو در خلال عرضم پاسخ دادم ،فقط میمونه این مورد که موج سی از موج بی بزرگ چند زیر موج داره ،

مسلم عزیز ،ما اینجا موج دومی داریم که طبق شکل 38.2٪موج یک رو اصلاح کرده ،لذا میتونیم 5 موج رو مطابق شکل بشماریم ،اما یه بحث کوچیکی وجود داره ،بعضی مواقع دیدم زمانی که موج کم میاد دوستان با این تصور که مشکلی ایجاد نخواهد کرد روی خط مستقیم موج یک و دو رو نشون میدند ،اما تنها زمانی ما میتونیم بگیم اینجا موج دومی وجود داره که حداقل موج دوم ما 20٪ ریتریس کنه مسیر موج یک رو و بجز اون
    از این کار نمیشه استفاده کرد.

خوب بنده سعی کردم به فرمایشتون طبق دلایلی که داشتم پاسخ بدم ،اما سوای تمام عرایض بالا و دلایل موج شماری الیوت رو نمیشه با یک شمارش انجام داد و همیشه باید چندین آلترناتیو مختلف در ذهن باشه و سپس هرچی جلو میریم موارد نقض شده رو حذف کنیم تا به شمارش اصلی برسیم در پستی که در ارتباط با آذراب داشتم هم عرض کردم این شمارش فقط یکی از الترناتیوهاست که همونطور که گفتم چون مومنتوم رو هم رعایت میکرد بعنوان اولی مطرح کردیم ،بنده برای موج شماری قبل دلایلم رو عرض کردم اما این نافی اینکه موج شماری آلترناتیو دیگه هم میتونه وجود داشته باشه نیست ،کما اینکه به یک موردش اشاره کردم که اهدافش رو هم 324 ،342 و یا 363گفتم میتونه باشه و در این آلترناتیوه دیگه اون فرمایش شما هم مد نظر بوده منتها چون مومنتوم رو رعایت نمیکنه بعنوان شماره بعدی مد نظر داریم ،اما بجز این دو مورد بازهم شمارش آلترناتیو دیگه وجود داره که بدون نقض قوانین وجود داره و گذشت زمان برای ما روشنتر میکنه که کدوم اتفاق خواهد افتاد چه بسا موج شماری اتفاق بیوفته که وافعا در اون مومنتوم هم رعایت نشه و اون زمان باید بگیم این هم جزو حتی المقدورها بوده .......
    مسلم عزیز ،شما از جوانهای خوش آتیه هستی که از تحلیلهات لذت میبرم و برات آرزوی موفقیت هرچه بیشتر در این راه و کل زندگی رو دارم.
    با آرزوی موفقیت برای تمامی دوستان
    سعی کنیم جزو تغییراتی باشیم که میخواهیم در این دنیا ببینیم .....

عضو فعال HOLY آواتار ها
    ارسال
    1,101
    تشکر شده 19,279 بار در 1,212 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط محمود شریعت نمایش ارسال ها
    مثل همیشه عالی
    نقل قول نوشته اصلی توسط rend72 نمایش ارسال ها
    مثل هميشه آموزنده و كامل و جامع.
    تنت به ناز طبيبان نيازمند مباد.
    سپاسگزارم
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohseni1353 نمایش ارسال ها
    استاد سپاسگزارم بینهایت
    درود بر دوستان عزیزم
    خواهش میکنم دوستان شما لطف دارین وظیفم رو انجام دادم
    برای شما آرزوی ایامی شاد دارم
    سعی کنیم جزو تغییراتی باشیم که میخواهیم در این دنیا ببینیم .....

عضو عادی
    ارسال
    109
    تشکر شده 574 بار در 109 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط HOLY نمایش ارسال ها
    درود بر دوستان عزیزم
    خواهش میکنم دوستان شما لطف دارین وظیفم رو انجام دادم
    برای شما آرزوی ایامی شاد دارم
    با سلام خدمت دوست واستاد گرامی استاد holy.من خیلی از فرومهای بورسی را میخونم واقعا بدون اغراق عرض می کنم فردی با تخصص ومنش واخلاق خوب شما کم دیده ام.واقعا از اینکه وقتتون را صرف میکنید وبعضا در ساعات پایانی شب پاسخگویی به سوالات را انجام میدهید کمال تشکر را دارم امیدوارم پیش خداوند متعال پاداشی در اندازه بزرگواریتان دریافت نمایید.انشااله

8. 14 کاربر به خاطر ارسال مفید danaisp از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال مسلم آواتار ها
    ارسال
    1,077
    تشکر شده 9,049 بار در 1,070 ارسال
    استاد holy عزیز
    مطالبتون فوق العاده زیبا بود. تقابل ظاهری تناوب و درجه . و همینطور بحث مومنتوم و زیر موج و ....
    از توضیح کاملتون واقعا ممنونم استاد عزیز

10. 17 کاربر به خاطر ارسال مفید مسلم از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال pani آواتار ها
    ارسال
    2,018
    تشکر شده 20,303 بار در 1,999 ارسال
    استاد عزیز یک تشکر بابت موج شماری زیبای آذراب خیلی ناکافی بود.

با اجازتون تو بورکس هم با دلایلتون در جواب مسلم عزیز نقل قول کردم.

استاد در مورد فاراک موج شماری اخیرتون که عقیده به اصلاح در موج 4 داشتید, تغییری نکرده؟ با اون فرض پس احتمالا فاراک هم موج 5 خودشو شروع کرده؟

12. 16 کاربر به خاطر ارسال مفید pani از ایشان تشکر کرده اند:

کاربر فعال
    ارسال
    357
    تشکر شده 1,506 بار در 329 ارسال
    استاد لطفا نظرتو ن را نسبت به فاراک بفرمایید ایا هنوز اصلاح دارد اخه خریدم 260 است و دیروز و امروز هم اضافه کردم

مرسی

14. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید shadi از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    ارسال
    227
    تشکر شده 764 بار در 235 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط HOLY نمایش ارسال ها
    سلام دوست عزیز
    در پی ام تقدیم کردم ،موفق باشین.
    استاد اگر لطف كنيد اين تحليل(ولصنم) را براي من هم بفرستيد ......با تشكر

16. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید aminaran از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال مهرداد آواتار ها
    ارسال
    171
    تشکر شده 1,176 بار در 183 ارسال
    با درود فراوان وتقدیم ارادت خدمت دوست نادیده ام جناب استادholy ( همفری بوگارت ) عزیز ودوست داشتنی

بنده همیشه پی جوی نوشته های وزین شما درسایت هستم وبا مداقه تمام نظرات شما را می خوانم .

دیده ام که چه با حوصله ودقت وکمال فروتنی وادب پاسخ تمامی دوستان محترم سایت را می دهید .

برای بنده باعلم ناقص حودم نظرات شما کلاس درسی بوده برای ویرایش وافزایش آن .

ناسپاسی دیدم اگر این سطور را برای شما قلمی نکنم .

شخصیت شما بنده را یاد هنر پیشه همیشه محبوب ودوست داشتنی می اندازد . که ظاهر خود شما هم با گذاشتن این تصویر علاقه خاصی به ایشان دارید .

به قول سخن سرای بزرگ پارسی جناب فردوسی بزرگ در پایان داستان فریدون وضحاک :

فریدون فرخ فرشته نبود زمشک و زعنبر سرشته نبود

به دادو دهش یافت آن نیکوئی تو داد و دهش کن فریدون توئی

البته دوستان دیگری نیز در این سایت می نویسند همچون استاد محسن نظری عزیز بابک پناهی عزیز وسایر دوستان که ذکر نامشان دراین مختصر نمی گنجد و دوستان را شاید دلزده می گرداند که عدم ذکر این دو دوست

عزیز نادیده نیز ناسپاسی بود .

به هرروی سطور بالا بیشتر از آنکه سپاس از شما دوستان باشد ارضای حس درونی سپاسگذاری خود بنده بود .

همیشه مانا وپایا و آزاد وخرسند باشید .

ارادتمند شما
    خنده بدمستیست در ایام ما هوشیار باش / محتسب بو میکند اینجا دهان بسته را

18. 19 کاربر به خاطر ارسال مفید مهرداد از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

Users Browsing this Thread

در حال حاضر 1 نفر از این موضوع دیدن می کنند (0 عضو و 1 مهمان)