صفحه 38 از 78 اولیناولین ... 283536373839404148 ... آخرینآخرین
نتایج از شماره 371 تا 380 از مجموع 774

موضوع: مجموعه نظــــــــــرات استاد عزیـــــــز holy

عضو فعال HOLY آواتار ها
    ارسال
    1,101
    تشکر شده 19,279 بار در 1,212 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط oplus نمایش ارسال ها
    سلام جناب holy،خسته نباشید.با توجه به تایم فریم موج3 و مقدار صعود آن(تقریبی روی 161.8%) آیا موج4 می تواند در این تایم فریم(و اینقدر کشدار)باشد؟
    ممنون از تحلیلهای زیبای شما.
    سلام oplus عزیز
    از لطفی که به بنده دارین سپاسگزارم ،
    در ارتباط با هم درجه بودن موج سوم و چهارم در پست 353 مطالب عرض کردم و تصویری هم از تیم تحلیلی جناب پریچر ضمیمه کردم که میتونین کاملا مطالعه بفرمایین اما به احترام جنابعالی و پرسشتون خلاصه ای هم اینجا ذکر میکن با این توضیح که کاملش در اون پست قرار داره ،دوست عزیز زمانی که قاعده آلترنانس در تایم و قیمت و پترن تواما جلوه گر میشه ظاهری برای ما میسازه که ممکنه این شبهه رو ایجاد کنه و راه حل شمارش زیر موجها و دسته بندیست اما به این تصویر عنایت کنین ،میبینین در ظاهر موج سوم و چهارم باهم هم درجه به نظر نمیرسند اما مطلب همون عرض بالاست (تصویر زیر همون تصویر تحلیلی تیم جناب پرچر هست)

اما در ارتباط با بحث زمان موج چهارم ،مبحث زمان از اون مباحث مورد علاقه من هست و اما موضوعی که جنابعالی مطرح فرمودین رو اینطور باید خدمتتون پاسخگو باشم که اگر موج4 ما ساده باشه حداکثر بیش از دوبرابر زمان صرف شده برای موج سوم نمیتونه طول بکشه ،اما اگه کامپلکس بشه این محدودیت دو برابر رو نداریم ،احتمالا فرمایش شما در زمینه امواج سادست اما چون این موج کامپلکس هست
    میتونه از بعد زمان بیشتر طول بکشه یا طبق فرمایش شما کشدارتر به نظر برسه ،باز برای اینکه عرضم رو مستدل کنم چند نمونه موج شماری براتون میزارم که موج چهارم نسبت به سوم از باب زمانی این حالت رو داره ،برای اینکه مقیاسی برای اندازه گیری داشته باشیم و مقایسه صرفا چشمی نباشه من هم تصویر اصلی رو میزارم هم تصویری که موج سوم رو با مستطیل اندازه گیری کردم و سپس اعدادی از همون مستطیل برروی موج چهارم قرار دادم تا نسبت زمانی رو بهتر به ما بده .

براتون آرزوی ایامی خوش دارم دوست عزیز
    سعی کنیم جزو تغییراتی باشیم که میخواهیم در این دنیا ببینیم .....

عضو فعال HOLY آواتار ها
    ارسال
    1,101
    نقل قول نوشته اصلی توسط alirezagharaee نمایش ارسال ها
    با سلام و احترام
    استاد Holy گرامي در صورت امكان تحليلي از فولاژ بفرمائيد. با سپاس
    سلام علیرضا عزیز
    دوست عزیز ، متاسفانه چون این سهم تازه وارد بورس شده هنوز اونقدر کندل نداره که بشه تحلیل خوبی ارائه داد ،در آینده که تعداد کندلها بیشتر شد یادآوری بفرمایید حتما در خدمت خواهم بود .
    موفق باشین دوست من

نقل قول نوشته اصلی توسط sea2003son نمایش ارسال ها
    استاد نظرتون رو در مورد آ اس پ ونمودارش اگه دارید بگین شنیدم تا 400 به راحتی رشد میکنه
    عرض سلام دارم sea عزیز ،
    متاسفانه دوست عزیز این سهم حدود 17-18 کندل بیشتر نداره و نمیشه تحلیلی ازش ارائه کرد ،در آینده اگر عمری باقی بود حتما در خدمتتون خواهم بود.

3. 16 کاربر به خاطر ارسال مفید HOLY از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال HOLY آواتار ها
    ارسال
    1,101
    نقل قول نوشته اصلی توسط عهدشکسته نمایش ارسال ها
    با سلام و خسته نباشید خدمت متواضع ترین استادی که تا کنون شناخته ام
    استاد Holy گرامي
    از خواندن تاپیک شما بسیار لذت میبرم.
    تحلیلهای عالی و مطالب بسیار مفیدش در جای خود و روحیات و اخلاقیات جنابعالی بجای خود
    آفرین بر پدر و مادری که اینگونه فرزندی پرورش داده است.
    اگر برایتان زحمت نبود ممنون میشم نگاهی هم به بیمه دی داشته باشید
    با تشکر
    سلام عهد شکسته عزیز
    از لطفی که به این حقیر دارین سپاسگزارم دوست عزیز ،بنده رو شرمنده لطف بی حدتون کردین ،بازهم ممنونم
    عهد شکسته عزیز ودی رو در پی ام تقدیم کردم ،
    براتون آرزوی موفقیت دارم

5. 15 کاربر به خاطر ارسال مفید HOLY از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال HOLY آواتار ها
    ارسال
    1,101
    نقل قول نوشته اصلی توسط rend72 نمایش ارسال ها
    سلام جناب هالي گرامي
    ضمن عرض تسليت بمناسبت ايام شهادت مولاي متقيان امير مومنان اسدالله الغالب علي بن ابي طالب عليه السلام،
    مي خواستم بدونم براي رسم يك خط حمايت يا مقاومت در آر اس آي هفتگي، چه نكاتي رو بايد رعايت نمود.
    طاعات و عبادات مقبول خداوند متعال.
    سلام rend72 عزیز
    از لطفتون سپاسگزارم دوست محترم
    در آر اس آی چه روزانه و چه هفتگی و چه تایمهای پایین ،اگر بخوام کلا مطلبی عرض کنم که دستتون باز باشه ،شما میتونین امام اقداماتی که با نمودار قیمت انجام میدین با ار اس ای هم انجام بدین ،یعنی خطوط روند صعودی که کفها رو وصل میکنه ،خطوط روند نزولی که سقفها رو وصل میکنه ،خطوط متصل کننده سقف ها بهم و کفها به هم در هر نوع روند ،خطوط روند داخلی که از سقف به کف وصل میکشه و بالعکس ،شما میتونین چنگال برروی اون رسم کنین ،تمامی پترنهای کلاسیک رو برروی آر اس ای تعقیب کنین ،اعم از سروشونه و دو قلو و مثلث و .... خطوط افقی حمایت مقاومت رسم کنید و خلاصه تمام کارهایی که با نمودار قیمت میشه انجام داد .
    براتون آرزوی موفقیت دارم

7. 14 کاربر به خاطر ارسال مفید HOLY از ایشان تشکر کرده اند:

Banned
    ارسال
    766
    تشکر شده 1,436 بار در 422 ارسال
    استاد Holy

لطفا جواب همون سه چهار تا سوال منم بدید کمی به علمم اضافه بشه.

متشکرم

9. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید بابای دارا از ایشان تشکر کرده اند:

کاربر ویژه بورسی lord arshiya آواتار ها
    ارسال
    81
    تشکر شده 912 بار در 85 ارسال
    جناب استاد هولی عزیز از لطف و عنایت شما سپاسگذارم
    ولی گویا نتونستم منظورم را به شما برسانم ، استاد به نظر من موج ( C ) شما نسبت به موج (A) تون از نظر پیچیدگی خیلی ساده هست
    طبق قانون نیلی در موج شماری برای تشکیل یک الگوی اصلاحی درشت موجی حداقل یک موج بایستی پرموجی و دیگری چند موجی باشد، اگر فقط یک پر موج در الگوی اصلاحی تشکیل گردد ، آن موج C یک زیگزاگ یا مسطح است
    درسته شما موج (C) را در قالب یک چند موجی پیشرو موج شماری کردید ولی در اصل با یک تک موج تفاوتی نمی کنه و پیچیدگی اون نسبت به موج (A) زیاد نیست ، یا به گفته ای دیگر نسبت به موج (A) شما خیلی ساده است.
    در مورد دو شکلی که به عنوان مثال بیان کردید این قوانین رعایت شده اند یعنی موج C آنها موج پیشرو است نه تک موج ،
    با توجه به مطالب بالا من چنین موج شماری رو ارائه می دهم

در مورد موج آخر هم چنین موج شماری را تصور می کنم

از این که وقت شما را گرفتم عذر خواهی می کنم- امیدوارم که همیشه سالم و تندرست باشید

11. 13 کاربر به خاطر ارسال مفید lord arshiya از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال HOLY آواتار ها
    ارسال
    1,101
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابای دارا نمایش ارسال ها
    استاد عزیز، چند تا سوال در مورد موج شماری آذر آب دارم ؟

آقای « را رالف نلسون الیوت » که امواج الیوت رو کشف کردن گفته این امواج به دو دسته کلی موج های جنبشی و اصلاحی هستش. که همواره موج های حرکتی جنبشی همواره برآیند حرکت این موج ها در جهت حرکت موح اصلی از درجه بالاتر است این موج های حرکتی شامل 5 موج با خواص مشخص خودش هست.

سوال اول ) چطور شما بعد از موج 3 موج اصلاحی a,b,c رو شمارش کردید؟
    سوال دوم ) اگر ما فرض کنیم که موج b به (A) موج 4 باشه که فکر می کنم اینطور هستش نظر شما در مورد فرضیه کوتاه شدگی الیوت چیه؟

نکته :
    الیوت برای حالتی که موج پنجم نمی تونه به حدی بالاتر از قله موج سوم دست پیدا کنه نام شکست خوردگی یا ناتوانی رو انتخاب کرده. در طی این دوره به این حالت کوتاه شدگی گفته می شه. پدیده کوتاه شدگی اغلب بعد از موج سوم که بسیار قوی و ممتد است رخ می دهد و لزوما موج پنجم باید 5 موج فرعی داشته باشد.

سوال سوم ) شما چطور قله (B) رو هم تراز نقطه شروع موج (A) گرفتید در حالی که الیوت می گه قله (B) به طرز قابل توجهی از نقطه شروع (A) پایین تره؟

سوال چهارم ) الیوت گفته موج اصلاحی B دارای سه موج فرعی هستش چطور موج (B) شما 5 موج فرعی داره؟

با سپاس فراوان منتظر راهنمایی و پاسخ های شما هستم.

منبع : کتاب تحلیل موج های الیوت در بازار سرمایه نوشته رابرت . ر. پریچر
    سلام دوست عزیز
    در ارتباط با پرسش اولتون باید عرض کنم ،ما در امواج اصلاحی یک فرم ساده داریم و یک فرم کامپلکس ،در این موج شماری موج A در اصل خودش از سه زیر موج تشکیل شده که به شکل
    a,b, c (با حروف کوچک)شماره گذاری شده که نمایانگر اینه که این سه موج ساب ویو های موج اصلی
    A (با حرف بزرگ) هستند ،لذا بعد از تموم شدن این سه زیر موج تازه اولین موج اصلاحی ما تموم میشه و بعد از اون دو موج اصلاحی دیگه داریم تا به انتهای اصلاح برسیم و بعد از این سه موج هست که باید توقع موج ایمپالسیو داشته باشیم
    دقیقا این اتفاقی که در آذرآب افتاده در این موج شماری هم افتاده که سه موج اصلاحی اول تازه موج A رو میسازند و ..... که با خط مشخصتر کردم

در ارتباط با پرسش دوم ،متاسفانه نمیتونه این فرض صحت داشته باشه ،چون باید موج قبل اون که موج 3 هست در مکان موج b فعلی قرار بگیره ،در اون صورت موج سه ما فقط سه زیر موج خواهد داشت و نمیتوان برای آن 5 زیر موج شمرد که ایم مخالف تعریف ایمپالسیو بودن موج سوم هست اما دلیل دیگر اینکه موج 5 مفرض شما نیز باید یک موج ایمپالسیو با 5 زیر موج باشد که فقط سه زیر موج دارد و اگر در تصویری که گذاشتم دقت کنید سه موج اول آن زیرموجی از موج a میباشد و یک درجه پایینتر است و به هیچ عنوان تمام امواج هم درجه نیست که بتوان انهارا یک 5 موجی در نظر گرفت ،اما گیریم که از یک درجه باشد باز زیرموج 4 نه تنها وارد موج یک شده که تا نزدیکی های زیرموج دو مفروض پایین آمده و این موضوع را اورلپ مینامند که یکی از سه قانون اصلی الیوت میباشد و اصلا نباید نقض شود ،در نتیجه ما اینجا اصلا یک موج ایمپالسیو نداریم که بخواهیم در ارتباط با ترانکیتد بودنش بحث کنیم ،و به تمام موارد فوق این رو هم باید اضافه کرد که ما مجوز نداریم در هر زمان موج 5 را ترانکیتد بگوییم فقط زمانی میتوان از ترانکشین یا کوتاه شدگی استفاده کرد که شمارش قابل قبول دیگری وجود نداشته باشد .
    در پاسخ به پرسش سوم شما باید عرض کنم ،دوست عزیز احتمالا شما تعریف موج زیگزاگ رو میفرمایید ،درموج زیگزاگ موج بی حداکثر 61.8٪ توان ریتریس داره اما معمولا 38.2٪ ریتریس میکنه ،اما اینجا بحث ما فلت هست ،در فلت این ریتریس بیش از میزان 61.8 ٪ باید باشه و حتی به اکسپندینگ فلت میرسیم که موج بی توان داره تا دو برابر موج ای صعود کنه ،براتون از همون کتابی که به عنوان مرجع معرفی کردین تصویر فلت رو میزارم

اما پاسخ پرسش چهارم شمارو در خلال پاسخ دوم دادم ،موج بی ما هم دقیقا طبق تعریف سه موجه هست و اصلا 5 موجه نیست ،ا یک سه موج اصلی a,b,c داریم که اگه در تصویر دقت بفرمایین با حروف بولد نوشته شده و پررنگتر هست که این سه موج اصلی موج بی محسوب میشه حال موج اول اون که موج a باشه خودش سه زیر موج داره که با a,b,c حروف معمولی نمایش دادم و کمرنگتر هست ولی مجموعا ما یک موج بی با سه زیر موج داریم که موج ای اون خودش از سه زیر موج ساخته شده .

براتون آرزوی موفقیت دارم

عضو فعال HOLY آواتار ها
    ارسال
    1,101
    نقل قول نوشته اصلی توسط lord arshiya نمایش ارسال ها
    جناب استاد هولی عزیز از لطف و عنایت شما سپاسگذارم
    ولی گویا نتونستم منظورم را به شما برسانم ، استاد به نظر من موج ( C ) شما نسبت به موج (A) تون از نظر پیچیدگی خیلی ساده هست
    طبق قانون نیلی در موج شماری برای تشکیل یک الگوی اصلاحی درشت موجی حداقل یک موج بایستی پرموجی و دیگری چند موجی باشد، اگر فقط یک پر موج در الگوی اصلاحی تشکیل گردد ، آن موج C یک زیگزاگ یا مسطح است
    درسته شما موج (C) را در قالب یک چند موجی پیشرو موج شماری کردید ولی در اصل با یک تک موج تفاوتی نمی کنه و پیچیدگی اون نسبت به موج (A) زیاد نیست ، یا به گفته ای دیگر نسبت به موج (A) شما خیلی ساده است.
    در مورد دو شکلی که به عنوان مثال بیان کردید این قوانین رعایت شده اند یعنی موج C آنها موج پیشرو است نه تک موج ،
    با توجه به مطالب بالا من چنین موج شماری رو ارائه می دهم

در مورد موج آخر هم چنین موج شماری را تصور می کنم

از این که وقت شما را گرفتم عذر خواهی می کنم- امیدوارم که همیشه سالم و تندرست باشید
    موج شماری خوبی هست دوست عزیز ،البته بهتر از من میدونین که واقعا یک موج شماری از یک سهم نمیشه ارائه داد و باید چندین موج شماری ارائه بشه و درطول زمان یکی یکی اینها حذف بشن تا به موج شماری اصلی برسیم و در روند معاملات کسی برندست که تمام چند موج شماری رو در ذهن داشته باشه ،هم موج شماری بنده هم موج شماری شما و هم یکی دوتا آلترناتیو دیگه اختمال اتفاق افتادنش وجود داره ،بقیش رو باید بسپاریم دست زمان تاببینیم در آینده چه اتفاقاتی خواهد افتاد .
    خوشحال شدم در خدمتتون بودم .
    موفق باشین

عضو فعال HOLY آواتار ها
    ارسال
    1,101
    نقل قول نوشته اصلی توسط سپه نمایش ارسال ها
    سلام استاد

می خواستم بدونم برا ی تشخیص سرو شانه چه شرایطی وجود داره:

ازقبیل:
    1- یه سر ودو تا شونه
    2- حجم معاملات تو شونه راست زیاد
    3- واگرایی اسیلاتورها از قبیل مکدی و اراس ای
    4- بازگشت به خط گردن
    شکستن خط گردن با چه حجم معامله ای و...
    سلام دوست عزیز
    برای این که ما بگیم یک هد اند شولدر وجود داره ،یک سری شرایط اصلی وجود داره که محدود هست و بنده طبق نظر جناب بالکوفسکی خدمتتون این شرایط رو عرض میکنم،اما قبل از اون ذکر این نکته ضروریه که در سروشونه سقف ابتدا حتما و حتما باید روند صعودی داشته باشیم و در سروشونه کف برعکس این حالت ،یعنی ما در بازار رنج اگر شکلی شبیه به این حالت رو هم ببینیم باز سروشونه نیست ،یک استثنا وجود داره و اون هم سروشونه تثبیتی یا تحکیمی هست که بهش هداندشولدر کانسولیدیشن میگند که معکوس این حالت هست که تصویرش رو براتون میزارم که در اصل استراحتی در یک روند صعودیست و سپس روند به همان جهت ادامه پیدا میکنه و با هداندشولدر معمول که پترن بازگشتیست تفاوت داره و این پترن ادامه دهندست.

اما در شکل کلی سروشونه معمول (برای راحتی کار من سروشونه سقف رو میگم ،مشخصه که سروشونه کف قرینه این خواهد بود) قوانین شامل موارد زیر هست :
    1-باید سه برجستگی(برآمدگی ،تپه) داشته باشیم که که میانی از دوتای دیگه بلند تر باشه و شرط اینه این سه تپه کاملا حدود مشخصی داشته باشه(well defined باشه)
    2-دومین مورد وجود سیمتری یا تقارن هست ، شونه چپ و راست نسبت به سر باید تا حدودی قرینه باشند هم از نظر قیمت و هم از نظر زمان مشخصه که این قرینه بودن 100٪ کمتر پیش میاد و برای ما تاحدودی وجود قرینگی کفایت میکنه ،اما هرچقدر این تقارن هم از نظر زمان و هم از نظر قیمت بیشتر باشه پترن ما پرفورمنس بالاتری داره و احتمال اینکه به تارگت بشینه بیشتر خواهد بود .
    3-حجم،این مورد قطعی نیست که اگه اتفاق نیوفته بگیم پترن قابل قبول نیست ،بلکه معمول هست که حجم در قله سمت چپ یا سر بیشترین مقدار رو داشته باشه و در شونه سمت راست کمتر بشه و سپس با شکست خط گردن افزایش پیدا کنه ،وجود این عامل هم باعث افزایش پرفورمنس الگو هست
    4- شکست خط گردن(عبور از خط گردن)شرط قطعی تشکیل پترن هست
    این شرایط کلی ایجاد این پترن هست و نیازی نیست حتما ما در اندیکاتورهامون واگرایی داشته باشیم ،یا اگه واگرایی نداشتیم الگو غیر قابل قبول بشه ،ما تا اینجا پترن رو با شکست خط گردن و شرایط بالا داریم ،حالا اگه در کنارش بعد از نزول از سر و قبل از تشکیل شونه راست خط روند هم شکست و شونه راست پول بک به خط روند بود دراصل این علامت خوبیه که احتمال به هدف نشستن پترن رو بالا میبره
    یا اگه ما در اندیکاتورهامون واگرایی هم دیدیم ،این هم علامت خوبیه که باز پرفورمنس رو بالا میبره

اما در ارتباط با پول بک به خط گردن ،اگر وجود داشته باشه کاهنده پرفورمنس هست ،یعنی اگه بعد شکست خط گردن مستقیم به سمت تارگت بره احتمال اینکه تارگت رو بزنه بیشتر هست
    در ارتباط با حجم در زمان شکست خط گردن ،بر الگو فقط تاثیر مثبت داره یعنی هرچقدر حجم بیشتر باشه
    میتونیم بگیم قدرت برک اوت ما بیشتر بوده و پرفورمنس بالاتر خواهد بود اما حجم کم در زمان شکست خط گردن نشونه این نیست که از بین رفتن پترن قریب الوقوع خواهد بود .
    نکته آخر که بسیار مهمه حد ضرر هست ،در این پترن حد ضرر ما زیر خط گردن نیست ،یعنی با شکست خط گردن وارد بشیم و با برگشت قیمت بالای این خط خارج بشیم تصور صحیحی نیست ،دوتا حد ضرر وجود داره برای این پترن ،اولی که مرسومتر هست ،بالای شونه راست هست و دومی که کمتر معمول هست بالاتر از هد هست که تریدها برمبنای محافظه کاربودنشون یا شرایط چارت یکی رو انتخاب میکنند .
    موفق باشین

کاربر ویژه بورسی oplus آواتار ها
    ارسال
    252
    تشکر شده 1,300 بار در 239 ارسال
    جناب holy،خیلی ممنون از توضیحات شما

16. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید oplus از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

Users Browsing this Thread

در حال حاضر 1 نفر از این موضوع دیدن می کنند (0 عضو و 1 مهمان)