صفحه 57 از 78 نخست ... 7475455565758596067 ... آخرین
نمایش نتایج: از 561 به 570 از 774

موضوع: مجموعه نظــــــــــرات استاد عزیـــــــز holy

عضو فعال HOLY آواتار ها
    تشکر شده 19,420 بار در 1,212 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط HOLY نمایش پست ها
    با سلام خدمت عزیزانم

دوست بسیار عزیزی از دوستان قدیم که ارادت ویژه دارم خدمتشون در ارتباط با اسیلاتور گیتور از ایندیکیتورهای جناب ویلیامز عزیز پرسشی رو در پی ام مطرح کردند

،حقیقتش حیفم اومد عزیزان دیگری نیز که علاقمند هستند از این اسیلاتور منتفع نشند ،لذا سعی کردم همون توضیحی که در پی ام میخواستم عرض کنم رو

مقداری کاملتر اینجا درج کنم .

یکی از بزرگترین دستاوردهای جناب دکتر ویلیامز عزیز ایندیکیتور الیگیتور هست که سود زیادی رو چه در بورس و چه در فارکس به دوستان تقدیم کرده ،ایندیکتیور

awesome هم که همون مکدی با تغییرات خاص یا الیوت اسیلاتور هست هم که اظهر من الشمسه برای تکنیکالیست ها ،همچنین اکسلیتور و فراکتال اما این بین

گیتور اسیلاتور یه مقدار مهجور واقع شده با وجودیکه کارایی خیلی خوبی هم داره ،عمل اصلی این ایندیکیتور این هست که یک درک از احتمال تغییر وضعیت ترند به

ما میده و عمده کارکردش در زمانی هست که ایندیکیتور الیگیتور در حالت واید یا نرو قرار میگیره یا به عبارت ساده تر هر زمان سه خط الیگیتور به هم نزدیک یا دور

میشه دقت به گیتور میتونه به ما فهمی نسبی از تغییر ترند بده
    که در ادامه توضیح بیشتری میدم .

اما برای فهم دقیقتر موضوع اول باید الیگیتور رو بشناسیم :

اگر بخوام الیگیتور رو کامل توضیح بدیم شاید بیش از ده صفحه بشه در اون ارتباط و ریزه کاریاش تایپ کرد اما فعلا نیاز به این همه مطلب نداریم و فعلا انقدر بدونیم که

الیگیتور ترکیب سه مووینگ اوریج هست که به ترتیب :

5با شیفت به جلو 3 برای رنگ سبز برای لب الیگیتور
    8 با شیفت به جلو 5 برای رنگ قرمز یا دندان الیگیتور
    13 با شیفت به جلو 8 برای رنگ آبی یا فک(آرواره) الیگیتور

،طولانی مدت ترین اون آبی رنگ هست که فیلترینگ بسیار مناسبی جهت نویزهای بازار هست که به آرواره یا فکالیگیتور هم مشهوره ،مووینگ میانی قرمز رنگ

هست و به دندان الیگیتور و مووینگ کوتاه مدتتر سبزرنگ هست و به لب تمساح معروف هست حالا از دید دیگه ایی میتونیم بگیم مووینگ آبی نمایی از روند طولانی

مدت ،مووینگ قرمز روند میان مدت و مویینگ سبز روند کوتاه مدت بازار رو هم به مانشون میده پس ما با استفاده از این اندیکاتور سه حالت بازار رو تواما در یک چارت

داریم که فرصت خیلی خوب و دید عالی به ما میتونه بده (شخصی به نام جناب کن هربرت یه مووینگ اوریج ساده3 روزه هم به این مجموعه اضافه کرده که اگه

اشتباه نکنم به رنگ بنفش اونو نشون میده و برای تغییرات بسیار سریع به کار میره که البته جزو بحث مانیست ولی صرفا ذکر کردم تا اگه دوستی این موضوع رو در

شکلی دید در جریان وضعیت باشه )

اما داستان کوتاهی برای اتفاقاتی که در بازار میوفته و معمولا توسط الیگیتور دیده میشه ساخته شده که بد نیست اونو به ذهن بسپاریم تا بتونیم تا حدی آمادگی

ذهنی برای وقایع آتی داشته باشیم ،

داستان از اونجا شروع میشه که بازار فاقد روند هست و تمساح ما در خواب به سرمیبره و گرسنه میشه ،همزمان با آغاز روند تمساح از خواب بیدار میشه و دهانش

رو باز میکنه (میدونیم دهان تمساح ما از لب و دندان و آرواره ساخته شده به عبارتی با باز شدن دهان و آغاز ترند این خطوط الیگیتور از هم فاصله میگیرند) که اینجا

موقع مناسبی برای ورود به بازار میتونه باشه (البته با در نظر گرفتن یک سری شرایط دیگه) اما جناب تمساح داستان ما به غذا خوردن انقدر ادامه میده تا هم سیر و

هم شاد میشه در این زمان کم کم حس خستگی و خواب الودگی بهش غلبه میکنه و دهانش رو میبنده(سه خط به هم نزدیک میشند ) و مجددا خوابش میبره و روند

از بین میره و در این حالت میتونه خطوط الیگیتور در هم تنیده بشه یا به هم نزدیک بشه ،

اما یک استفاده هم الیگیتور الیوتیسینها انجام میدن و اون هم برای افتراق بین حرکات ایمپالسیو و مارکتیو هست که مصطلحه حرکات ایمپالسیو در خارج از دهان

تمساح و حرکات کارکتیو در داخل دهان تمساح اتفاق میوفته .....

این خلاصه کار بردی بود از حرکات الیگیتور ،اما اگه بخوام به عنوان یک نکته بحث رو ببندم باید بگم ، مصطلح هست به تمساح در خالت خوابیده هیچ وقت غذا ندین به عبارتی وقتی تمساح در خواب بسر میبره و خطوط در هم تنیده یا بسیار به هم نزدیک هست هیچ گاه وارد مارکت نشوید .......

اما بحث اصلی ما اندیکاتور گیتور بود که برای اینکه بتونم اون رو توضیح بدم چاره ایی جز توضیح اندیکاتور الیگیتور نبود ،ترکیب این دو ایندیکیتور موفعیتهای خوبی رو میتونه شناسایی کنه و اگر این دو رو با سایر ایندیکیتورهای جناب ویلیامز ترکیب کنیم بازهم وضع بهتر خواهد شد و میتونیم وارد یا سیستم ان تی دی و یا دیگه ایی بنام کی آس دو بشیم اما با همین دو ایندیکیتور هم در تحلیل خطی میشه موقعیتهای خوبی رو شکار کرد ،
    دنباله بحث در زمینه گیتور رو در شبهای بعد در خدمت عزیزانم خواهم بود .......

اما بررسی ایندیکیتور گیتور یا Gator Oscillator :

برای رسم این ایندیکیتور از تفاضل مووینگهای بکار رفته در الیگیتور به سبک زیر استفاده میشه ،

به تصویر زیر عنایت بفرمایید :

همونطور که بهتر از بنده مستحضرید بخش بالای تصویر ایندیکیتور الیگیتور و بخش تحتانی گیتور هست ،من گیتور رو با خط چین از محل صفر علامتگذاری کردم تا نمای بهتری بهمون بده .

اما ، ما کل گیتور رو میتونیم دو ایندیکیتور مجزا بدونیم که که یکی از سقف و یکی از کف به هم چسبیده برای اینکه متوجه این مطلب بشیم به تصویر قبل عنایت کنین ،در تصویر اون بخشی که با خط چین سورمه ایی نمایان کردم و محل صفر هست محل چسبیدن دو ایندیکیتور به هم هست که ،

بخشی از اندیکیتور گیتور که بالای صفر قرار گرفته حاصل قدر مطلق تفاضل مووینگ آبی و قرمز رنگ(طولانی مدت و میان مدت) هست و

بخشی از ایندیکیتور گیتور که زیر خط صفر قرار گرفته جاصل قدر مطلق تفاضل مووینگ قرمز و سبز رنگ(میان مدت و کوتاه مدت)هست .

اما علاوه بر مورد فوق این دو ایندیکیتور بهم چسبیده که گیتور رو میسازند از یکسری میله های سبز و قرمز ساخته شدند ، اما چگونگی رنگ این میله ها این هست

که اگه تفاضل قدر مطلق میله جدید بیش از قبلی باشه رنگ میله سبز خواهد بود و اگر کمتر از بار قبلی باشه رنگ قرمز به خود خواهد گرفت ،

تا اینجا میشه گفت ما ملزومات گیتور رو متوجه شدیم اما کارایی اون ،

همونطور که در پست دو شب قبل عرض کردم بیشترین کاربرد گیتور زمانی خواهد بود که الیگیتور میخواد شروع به نرو و یا واید شدن کنه به عبارتی دهان تمساح

بسته یا باز میشه ، این وضعیت باعث میشه یک پیش آگهی از تغییر احتمالی روند داشته باشیم ،

یک یادآوری کوچیک اینجا نیاز داریم سپس وارد فازهای گیتور میشیم ،اون یادآوری عبارت از داستان تمساح خواهد بود ،اگه خاطرتون باشه عرض کردم ،

داستان از اونجا شروع میشه که بازار فاقد روند هست و تمساح ما در خواب به سرمیبره و گرسنه میشه ،همزمان با آغاز روند تمساح از خواب بیدار میشه و دهانش

رو باز میکنه (میدونیم دهان تمساح ما از لب و دندان و آرواره ساخته شده به عبارتی با باز شدن دهان و آغاز ترند این خطوط الیگیتور از هم فاصله میگیرند) که اینجا

موقع مناسبی برای ورود به بازار میتونه باشه (البته با در نظر گرفتن یک سری شرایط دیگه) اما جناب تمساح داستان ما به غذا خوردن انقدر ادامه میده تا هم سیر و

هم شاد میشه در این زمان کم کم حس خستگی و خواب آلودگی بهش غلبه میکنه و دهانش رو میبنده(سه خط به هم نزدیک میشند ) و مجددا خوابش میبره و روند

از بین میره و در این حالت میتونه خطوط الیگیتور در هم تنیده بشه یا به هم نزدیک بشه ،
    و اینجاست که ما دیگه مجوز ترید رو از دست میدیم ......

اما فازهایی که توسط این ایندیکیتور قابل روئیت هست ،چهار فاز هستش که شامل :

1- بیدار شدن

2-خوردن

3- سیر شدن

4- خوابیدن

هست که هر کدوم مشخصات خاص خودشو داره ،

اما بد نیست نمایی از این فازها ببینیم ،

دوستان دقت کنند که ما باید دقیقا طبق این الگو بریم جلو ،

1ـ مرحله خواب تمساح : ابتدا تمساح خوابیده (به شکل بالا و sleeps دقت کنید)دهان بستست پس خطوط الیگیتور همه به هم نزدیک(نرو) یا حتی در هم تنیدست ،اما معادل اون گیتور تمام خطوطش قرمزه ،اینجا ماهیچ کاری با مارکت نداریم )

2-تمساح داره از خواب بیدار میشه (به شکل بالا و awakes دقت کنید) اینجا بارها (میله ها) از قرمز کامل در مرحله خواب وارد مرحله بعدی میشند که نیمی قرمز و نیمی سبزه اینجا مرحله آمادگی برای ورود به مارکت هست ،اگه کسی بخواد فقط از الیگیتور استفاده کنه تشخیص این مرحله بسیار سخته
    اما با گیتور کار بسیار سادست و اینجا اهمیت این ایندیکیتور مشخص میشه .

3- تمساح مشغول غذاخوردن هست (به شکل بالا و eatsدقت کنید) اینجا اون نیمه قرمز هم تبدیل به سبز شده و کل بار سبز هست ،بهترین موقع هست که ما درمارکت باشیم و از سود اون بهره مند بشیم ،این مرحله هم در الیگیتور و هم در گیتور مشخص خواهد بود .

4- اما مرحله آخر ما مرحله سیرشدن هست (به شکل بالا و fills out دقت کنید) اینجا مجددا خطوط الیگیتور به هم در حال نزدیک شدن خواهد بود و کم کم دهان تمساح بسته میشه و میخواد وارد فاز خواب بشه که اخطار بسیار مهمی برای تغییر ترند و خروج میتونه باشه ،ا
    ین مرحله هم از اون مراحلیست که تشخیصش با الیگیتور مشکل و بعضا ناممکن اما با گیتور بسیار سادست ،در این مرحله بارها(میله ها) از تماما سبز به سمت نمی سبز و نیمی قرمز در حرکتند .

بنده سعی کردم در این دو پست ایندیکیتور بسیار مهم و جذاب گیتور که واقعا کمک شایانی میتونه به ما بکنه اما متاسفانه مقداری مهجور مونده رو برای دوست عزیزی که در پی ام دستور دادند و همچنین دوستان علاقمند دیگه بیان کنم ،امیدوارم مورد توجه عزیزانم واقع بشه و ارزش وقتی رو که صرف مطالعه میکنند داشته باشه ، به کمک خدا ......

برای تمامی عزیزانم از درگاه قادر متعال آرزوی سلامتی و موفقیت دارم

سعی کنیم جزو تغییراتی باشیم که میخواهیم در این دنیا ببینیم .....

عضو فعال HOLY آواتار ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط farhad_p نمایش پست ها
    با سلام خدمت استاد عزیز وهمۀ دوستان
    مدتی بود که هر روز وقتی وارد "بورسی" می شدم ابتدا دنبال نام و مطالب استاد holy میگشتم ولی متاسفانه اثری از حضور ایشان نمی دیدم
    امروز و در این ابتدای هفته این انتظار به سر آمد ومایۀ خوشحالیم با حضور استاد فراهم گردید
    حالا هم گرما و هم دوستان بیشتری را می توانم در اینجا حس کنم ،مطالب مفیدتر و زیادتری را خواهم خواند،ادامه بحث مدیریت سرمایه را (انشااله ) شاهد خواهم بود و ...
    استاد جای خالی تان به وضوح دیده میشد.از حضورتان خوشحالیم وخیر مقدم عرض میکنیم.

سلام فرهاد بسیار عزیز
    فرهاد جان بسیار خوشحالم که در خدمت شما دوست عزیز و سایر عزیزان با محبتم هستم ،امیدوارم بنده هم لایق این دوستیهای پاک باشم ،
    اولین پست از ادامه مدیریت سرمایه رو دوشب قبل تقدیم کردم و به امید خدا تا قبل از مسافرتم (حدود ده روز دیگه) حتما اون تاپیک رو به سرانجام میرسونیم تا درصورت تمایل دوستان مبحث جدیدی رو با کمک هم آغاز کنیم.
    از شما دوست بسیار عزیز نهایت سپاسگزاری رو دارم و

آرزویم برایتان رسیدن به موفقیت و آرامش در زندگیست .

3. 21 کاربر به خاطر ارسال مفید HOLY از ایشان تشکر کرده اند:

كاربر فعال
    تشکر شده 3,346 بار در 852 ارسال
    جناب دكتر درود و صد درود خدا قوت خيلي مشتاق زيارتتون بوديم خيلي سر افزار مون كرديد با نور قدوم مباركتون

5. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید mohseni1353 از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار (1) کیوان آواتار ها
    تشکر شده 23,351 بار در 4,529 ارسال
    جناب هالی ضمن تشکر از مطالب بسیار مفید و نحوه آموزشی بسیار روانی که عرضه می کنید. ما که مشتاقانه همواره در حال انتظار به روز شدن این تاپیک و تاپیک مدیریت سرمایه هستیم.
    سوال :ظاهرا در امی بروکر اندیکاتور گیتور را نداریم؟! درسته ؟ در اینصورت آیا باید به صورت پلاگین آنرا نصب نمود یا ...

7. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید کیوان از ایشان تشکر کرده اند:

کاربر ویژه بورسی shigley آواتار ها
    تشکر شده 2,005 بار در 158 ارسال
    سلام استاد
    ممنون بابت مسایل زیبایی که عنوان میکنید
    این اندیکاتور گیتور و الیگیتوردر داینامیک و ادونس وجود دارد؟متاسفانه بنده پیدا نکردم
    موفق باشید
    پیروزی هزار پدر دارد و شکست یتیم است

9. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید shigley از ایشان تشکر کرده اند:

کاربر ویژه بورسی lord arshiya آواتار ها
    تشکر شده 915 بار در 85 ارسال
    استاد محبوب دلها سلام
    در بین پنج گلوله بزرگ جناب ویلیمامز که از
    1.دایور جنس
    2.منطقه تارگت
    3.اسکوات
    4.تغییر اندیکیتور مومنتوم
    5.فراکتال
    ساخته شده فارکتال و لوریج جایگاه ویژه ای دارند، ولی در کتاب کی اس در مورد فارکتال مثل کاربردی وجود ندارد که این مفهوم را کاملا جا بیاندازد اگر این مفهوم را توضیح بدهید ممنون میشم.
    او گفت: "بیا لبه پرتگاه"
    آنها گفتند: "ما می ترسیم"
    آنها گفتند: "ما می ترسیم"
    آنها آمدند
    او هل داد
    آنها پرواز کردند.
    "Guillaume Appolinaire"

11. 21 کاربر به خاطر ارسال مفید lord arshiya از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال majid آواتار ها
    تشکر شده 450 بار در 131 ارسال
    استاد عزیر با عرض سلام و احترام و تشکر از آموزه زیبای شما- چگونه میتوان در آمی بروکر به گیتور دسترسی پیدا کرد. با تشکر

13. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید majid از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال HOLY آواتار ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohseni1353 نمایش پست ها
    جناب دكتر درود و صد درود خدا قوت خيلي مشتاق زيارتتون بوديم خيلي سر افزار مون كرديد با نور قدوم مباركتون
    درود و سلام خدمت دوست بسیار عزیزم جناب mohseni1353
    ،آقا دلتنگ شما بودم ،خوشحال شدم هم پی ام و پستتونو دیدم
    خوشحالم که خدمت دوست عزیزم هستم
    سلامت برای کل خانواده شما از خداوند آرزومندم

نقل قول نوشته اصلی توسط keyvan نمایش پست ها
    جناب هالی ضمن تشکر از مطالب بسیار مفید و نحوه آموزشی بسیار روانی که عرضه می کنید. ما که مشتاقانه همواره در حال انتظار به روز شدن این تاپیک و تاپیک مدیریت سرمایه هستیم.
    سوال :ظاهرا در امی بروکر اندیکاتور گیتور را نداریم؟! درسته ؟ در اینصورت آیا باید به صورت پلاگین آنرا نصب نمود یا ...
    سلام کیوان بسیار عزیز

از لطفی که به من دارین خیلی خیلی ممنونم دوست من ،مدیریت سرمایه رو یه بار تونستم ا بعدذ از برگشتنم آپ کنم ،حتما بزودی باز هم آپدیتش میکنم .

من تونستم متن ایندیکیتور گیتور رو جهت آمی بروکر 5.3 پیدا کنم که تقدیم میکنم ،منتها چون خودم آمی ورژن پایینتر دارم ،تبدیلش به ایندیکیتور با یکی از دوستان که امی 5.3 دارند

اینهم آدرس کد ایندیکیتور گیتور :
    http://www.wisestocktrader.com/indic...ll-william.txt

نقل قول نوشته اصلی توسط shigley نمایش پست ها
    سلام استاد
    ممنون بابت مسایل زیبایی که عنوان میکنید
    این اندیکاتور گیتور و الیگیتوردر داینامیک و ادونس وجود دارد؟متاسفانه بنده پیدا نکردم
    موفق باشید

سلام دوست بسیار عزیزم ،جناب shigley

بله متاسفانه نه در نرم افزار جناب ماینر و نه در نرم افزار جناب تام جوزف(ادوانسد گت) وجود نداره ،اما بهترین جای اون همون متاتریدر هست که ظاهرا هم شرکت مفید و هم شرکت رسا دیتای بورس رو وارد کرده ،اما برای امی بروکر هم من کدش رو در همین پست تقدیم کردم ،امیدوارم مفید واقع بشه دوست عزیز
    جا داره از مطالب خوبتون تشکر و قدردانی ویزة کنم دوست عزیزم
    براتون سود و سلامت آرزومندم

نقل قول نوشته اصلی توسط majid نمایش پست ها
    استاد عزیر با عرض سلام و احترام و تشکر از آموزه زیبای شما- چگونه میتوان در آمی بروکر به گیتور دسترسی پیدا کرد. با تشکر

سلام جناب majid بسیار عزیز
    شما به این حقیر خیلی لطف دارین ،ازتون سپاسگزارم و براتون ایامی شاد از قادر مطلق خواستارم
    در این پست کد رو تقدیم کردم
    شاد باشید دوست عزیزم

کاربر ویژه بورسی shigley آواتار ها
    تشکر شده 2,005 بار در 158 ارسال
    سلام استاد
    هنگامی که اساتید همچون شما و دیگر عزیزان هستند مطالب بنده نقاشی هایی برای تلطیف فضای عمومی است
    دوتاسوال دارم که شاید خیلی ساده باشه ولی خیلی برام راهگشاست
    من تازه دارم با داینامیک کار میکنم قبلا با ادونس کار میکردم اما الان به دو مشکل خوردم
    1-چطور میشه تو داینامیک تایم فریم تغییر داد؟برای بنده همیشه روززانه است
    2-چطور میشه داده اضافه کرد طوری که خطوط روند و موجح شماری تغییر نکنه به عبارتی هنگامی که دیتا جدید از tseاضافه میکنم به workspaceبنده وارد نمیشه و مجبورم new chart بزنم
    پیشاپیش ممنون
    پایدارباشید
    پیروزی هزار پدر دارد و شکست یتیم است

16. 12 کاربر به خاطر ارسال مفید shigley از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال HOLY آواتار ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط lord arshiya نمایش پست ها
    استاد محبوب دلها سلام
    در بین پنج گلوله بزرگ جناب ویلیمامز که از
    1.دایور جنس
    2.منطقه تارگت
    3.اسکوات
    4.تغییر اندیکیتور مومنتوم
    5.فراکتال
    ساخته شده فارکتال و لوریج جایگاه ویژه ای دارند، ولی در کتاب کی اس در مورد فارکتال مثل کاربردی وجود ندارد که این مفهوم را کاملا جا بیاندازد اگر این مفهوم را توضیح بدهید ممنون میشم.

عرض سلام ودرود دارم خدمت لرد ارشیا بسیار عزیزم

لرد عزیز ،محبت و بزرگواری شما بارها به بنده ثابت شده و امسال شب یلدا هم با پی ام صمیمی و صادقانتون باز علو طبع و محبتتون رو به بنده حقیر ثابت کردین که هیچگاه از خاطرم محو نخواهد شد و وظیفه دونستم علاوه بر پی ام در جمع نیز قدردان محبتهای شما باشم ،همچنین ازتون ممنونم که در نبود بنده لطف کردین و سئوالات دوستان رو پاسخ گفتین ،علم و اخلاق شما هر دو در سطح بسیار بالایی قرار داره و بسیار از دوستی با شما خوشوقتم .

اما در ارتباط با فرمایشتون بر دیده منت دوست عزیزم ،سعی میکنم حداکثر ظرف سه روز دیگه با تهیه مثال مناسب تقدیم کنم ،البته جنابعالی خودتون استاد علم تکنیکال هستین و اشراف کامل بر موضوعات مختلف دارین و مطالب بنذه شاید زیاد درخور نباشد اما به احترام فرمایش شما حتما انجام وظیفه خواهم کرد .

درود بر لرد عزیزم
    ،با آرزوی بهترینها برای شما

صفحه 57 از 78 نخست ... 7475455565758596067 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)