صفحه 7 از 78 نخست ... 456789101757 ... آخرین
نمایش نتایج: از 61 به 70 از 774

موضوع: مجموعه نظــــــــــرات استاد عزیـــــــز holy

عضو فعال HOLY آواتار ها
    تشکر شده 19,420 بار در 1,212 ارسال
    سلام و عرض ادب خدمت دوست بسیار عزیزم ،جناب آریو عزیز
    آریو جان شما بزرگوارین ،چون جنابعالی دستور دادین اطاعت امر کردم ،
    از لطفی که کردین و پیش بینی بنگاههای بین المللی رو هم ضمیمه کردین بسیار سپاسگزارم

2. 11 کاربر به خاطر ارسال مفید HOLY از ایشان تشکر کرده اند:

Banned
    تشکر شده 13,005 بار در 1,466 ارسال
    تحلیل شاخص از استاد گرانقدر holy :

بنام خدا
    شاخص کل شاید مشغولیت ذهن اکثر فعالان بورس باشه و هر کدوم از دوستان و تحلیلگران هم به یک نحو و یک احتمال اونو بررسی میکنند ،با احترام به نظر تمام اساتید و دوستان ، به اعتقاد من شاخص رو میتونیم به شکل زیر هم در نظر بگیریم :
    ابتدا یک نمای کلی از شاخص از سال 1993 تا کنون خدمتتون تقدیم میکنم (با تشکر از بابک عزیز که دیتا کامل شاخص رو در اختیارم گذاشتند)

همونطور که دوستان میدونند در سال 87 فرمول محاسبه شاخص تغییر پیدا کرد که تقریبا سال 2008 خواهد شد و از اون از فرمول شاخص و بازده نقدی به جای فرمول شاخص استفاده شد ،حالا ما اگه به نمودارمون نگاه کنیم نموداری داریم که تا یک مقطع با یک فرمول هست و از یک مقطع دیگه با فرمول دیگه و ظاهر امر اینه که هر دو شاخص هست ولی عملا این محاسبه باعث تفاوت شده ،به همین دلیل شخصا ترجیح میدم نمودار شاخص رو از جایی بررسی کنم که فقط یک فرمول در ساختش بکاررفته ،که اگر در تصویر بالا دقت بفرمایین بخشی رو که بررسی خواهم
    کرد در سمت راست خط چین مقسم قرارگرفته ......

اما موج شماری شاخص :

در تصویر بالا نمودار رنکو رو هم ضمیمه کردم که اونهم تاییدی بر شمارش موجود هست

اما اتفاقاتی که برای شاخص میتونه بیوفته :
    به نظر من بهترین اتفاقی که ممکنه برای شاخص بیوفته اینه که به شکل زیر تشکیل یک مثلث بده

در طول مثلث ،شاخص میتونه هم ظرف زمان رو پر کنه و هم افت زیادی نداشته باشه و هم کم کم خودشو به ضلع مقابل کانال نزدیک کنه ،از طرفی مطلب مهم اینه که تا سطح فراکتالی 24685 نشکسته هنوز می میتونیم بگیم روند نزولی شروع نشده و امید به ادامه روند صعودی داشته باشیم ......
    حسن دیگه مثلث اینه که تکلیف مارو تاحدی برای آینده روشن میکنه و میتونیم پیش بینی در این قالب داشته باشیم ولی اگر از این حالت دربیایم اون موقع میتونیم اصلاحات کمپلکسی رو داشته باشیم که کاررو برای حدی و گمان مشکل میکنه ...... (تصویر زیر یکی از احتمالات موجود و صورتی از یک اصلاح سادست )

امااگر این اتفاق افتاد و این سطح شکست ،حمایت های خوبی که میتونه جلوی ریزش سهم رو بگیره حمایت AB=CD هست و همچنین ترکیب سطوح فیبو که بین 23500-24000 واحد قرار داره

اما در پایان جناب ماینر یک سری جداول داره که در اون جداول توضیحات خوبی در ارتباط با مشخصات موجها وجود داره که توسط دوست عزیزمون جناب کمالخانی بصورت پی دی اف در اختیار دوستان قرار گرفته که همینجا از زحمت ایشون تشکر میکنم ،ماینر ذکر میکنه معمولا،
    درصد تصحیح موج چهارم نسبت به موج سوم معمولا کمتر از نسبت تصحیح موج دوم به موج اول هست یا
    W4:w3 < W2:W1
    اگر به درصد تصحیح موج دوم نسبت به اول دقت کنیم میبینیم که کمتر از 38.2 % هست با توجه به مورد ذکر شده درصد تصحیح موج چهارم به موج سوم رو اگه بخواهیم کمتر از اون درنظر بگیریم نسبت 23.6 برای ما بدست میاد که اگر بخواهیم مطابق با مقدار عددی شاخص کنیم باید بگیم بطورت معمول ،نهایتا افت تا حدود 23000 واحد خواهد بود .......
    اما پس از این طی این دوره برای صعود باید آماده شد که با توجه به این موج شماری حداقل 28000 رو میبینم و دقیقتر اون رو بعد از ایجاد زیرموجهای صعودی میشه تخمین زد.
    البته این بین یک شمارش الترناتیو دیگه هم وجود داره که اون رو هم در آینده تقدیم خواهم کرد.
    اما سئوال اصلی اینه ،که آیا افت و خیز شاخص نمایانگر وضعیت بورس ماست ؟
    متاسفانه من شخصا پاسخم به این سئوال منفی هست .....
    همونطور که در بالا عرض کردم ،بهترین اتفاق برای شاخص تشکیل مثلث در معاملات فرداست که امیدوارم این اتفاق بیوفته و در غیر اینصورت هم شرایط رو عرض کردم اما همینطور که در مسیر زمان جلو میریم ،علائمی بوجود خواهد آمد که برای مشخص کردن دقیق انتهای اصلاح کمک کننده خواهد بود ،که حتما توسط اون علائم این تحلیل رو تکمیل خواهم کرد .
    برای دوستان آرزوی سلامت دارم

4. 18 کاربر به خاطر ارسال مفید بوف کور از ایشان تشکر کرده اند:

Banned
    تشکر شده 13,005 بار در 1,466 ارسال
    ادامه تحلیل شاخص از استاد گرانقدر holy :

با سلام خدمت دوستان
    بعد از چند وقت بازار امروز تونست بالاخره رنگ سبز رو در نمادهای خودش ببینه ،
    حقیقت امر اینه که با توجه به دلایلی که روی تعداد زیادی سهم داشتم بیشتر توقع داشتم دیروز این اتفاق بیوفته منتها خوشبختانه هنوز در وضعیت خوبی قرار داریم ، بهترین حالت این بود که در عدد بالاتر از 24685 این اتفاق بیوفته حال اینکه در 24600 این اتفاق افتاد که البته 85 واحد ناقض تشکیل مثلث نیست و هنوز میتونیم این اتفاق رو ،اتفاق خوب قلمداد کنیم ....
    در تحلیل شاخص عرض کرده بودم بهترین اتفاق برای شاخص و سرمایه گذاران از یکطرف و تحلیلگران از طرف دیگه اینه که پترن مثلث تشکیل بشه ،برای این عرض دلایل متعددی دارم،اما مهمترینش برای سهامداران اینکه ،مثلث اصلاح عمیق نیست و بیشتر بعد زمانی داره تا قیمتی و برای تحلیلگران اینکه نوع اصلاح مشخصتر هست و نیازنیست دنبال الگوهای بسیار پیچیده باشیم و....

اما مطلب مهمی که باید بهش عنایت ویژه بشه اینه که ما فعلا یک واکنش به ضلع تحتانی داریم و این به معنی تشکیل مثلث کامل نیست و احتمال شکست الگو با حتی یک کندل وجود داره ،باید اجازه بدیم یه مقدار زمان بگذره تا این سطح تبدیل به پیوت و بعد فراکتال بشه و هرچه به این سمت پیش بریم خاطرجمعتر خواهیم بود (البته برای اینکه مثلثمون ،مثلث الیوت باشه سوای بسته شدن مطمئن کف ،به یک واکنش دیگه هم در سقف نیاز داریم ....)

پس فعلا تا اینجا میتونیم بگیم با واکنش به این سطح ، نور امیدی ایجاد شده که بتونه از ریزش بیشتر توسط این پترن ممانعت بوجود بیاد ،اما فعلا فقط در حد نور امید و نه بیشتر .......

6. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید بوف کور از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 145 بار در 46 ارسال
    سلام جناب هولي عزيز
    به نظر شما بزرگي موج 5 از نظر زماني و رشد قيمتي نسبت به موج 3 چه مقدار مي تواند باشد؟
    متشكرم

8. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید rend72 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال آریو آواتار ها
    تشکر شده 27,005 بار در 4,769 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط rend72 نمایش پست ها
    سلام جناب هولي عزيز
    به نظر شما بزرگي موج 5 از نظر زماني و رشد قيمتي نسبت به موج 3 چه مقدار مي تواند باشد؟
    متشكرم
    استاد جان این سوال من هم هست
    این روزا دوستان چارتیست رو خیلی اذیت کردم رو همین موج 5....
    اگه برامون تعریفش کنید که خیلی خیلی ممنون میشیم مثل همیشه
    بازم ممنون از زحمات شما استاد عزیز و سایر دوستان تکنیکالیست سایت که واقعا بی نظیر هستن

پرسود باشید
    ریسک از آنجایی ناشی می‌شود که ندانید در حال انجام چه کاری هستید.

10. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید آریو از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال HOLY آواتار ها
    سلام بر دوستان عزیز
    دوستان من ،حقیقتش احساس میکنم باید یک توضیح ضروری رو اینجا اضافه کنم ،امشب که وارد سایت شدم دوستان عزیزی ،پی ام داده بودند و صحبت از مثلث و امواج صعودی و ....
    دوستان عزیز ،همونطور که اکثر اساتید الیوت ذکر میکنند ،موج چهارم موج واقعا مرموزی هست ،بهش موج تیک پرافیت هم میگند به عبارتی موجی که در این موج سرمایه گذاران سودهایی که در موج سوم گرفتند رو نقد میکنند و چون این اتفاق ناگهانی نمیوفته و هر فرد یا گروهی از افراد بر مبنای شرایط زمانی به این نتیجه میرسه که باید نقد بشه ،لذا اشکال موج 4 متفاوت خواهد بود ،از یک abc ساده تا یک موج کامپلکس ،در این بین اگر مشخص بشه موج مثلث هست ،کار ما برای تصمیم گیری راحت خواهد شد و وارد موجهای پیچیده ترکیبی که از ترکیب دو یا سه موج اصلی بوجود میاد نخواهیم شد ،اما برای این اتفاق بیوفته ما هنوز خیلی راه داریم ، و فعلا هیچ چیز مشخص نیست ،اگر کسی به من بگه از الان موج 4 ما قطعا مثلث هست من میگم دوست من شما دارین وارد حیطه پیش گویی میشین برای انجام این کار نیاز به خیلی اتفاقات دیگر وجود دارد به طریق اولی هیچ گاه ممکن نیست بنده چنین اظهار نظری کنم ،نظر بنده در ارتباط با شاخص همون هست که کاملا در پست 82 عرض کردم ......
    اما در ارتباط با اتفاق امروز در شاخص ،اگر شاخص ریزشی بود ،میتونستیم احتمال بالا بدیم که مثلث در این سطح تشکیل نخواهد شد (حال اینکه در سطحی پایینتر تشکیل شود یا خیر باز به آینده برمیگشت)اما اکنون که ریزشی نبود ،میتوان گفت ،امید به این پترن در این سطح هنوز از بین نرفته است ،از طرفی چون سطح فراکتالی ما نشکسته (با ضریب نفوذ ) این فعلا جای خوشحالی دارد ......
    اما برای اینکه بگوییم زمان صعود ادامه دار فرا رسیده یا مثلث تشکیل شده بسیار زود است و مجددا تاکید میکنم نظر بنده در ارتباط با شاخص کماکان پست 82 میباشد ،تا اینکه رفتار بازار ما را متقاعد به الگوی خاصی نماید که هرگاه چنین اتفاقی افتاد ،عرض خواهم کرد .........

12. 20 کاربر به خاطر ارسال مفید HOLY از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال HOLY آواتار ها
    درود بر جناب آریو عزیز و rend 72 عزیز
    چشم حتما عرض میکنم خدمتتون
    جناب آریو عزیز شما به بنده خیلی اطف دارین قربان

14. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید HOLY از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال HOLY آواتار ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط rend72 نمایش پست ها
    سلام جناب هولي عزيز
    متشكرم
    نقل قول نوشته اصلی توسط آریو نمایش پست ها
    استاد جان این سوال من هم هست
    این روزا دوستان چارتیست رو خیلی اذیت کردم رو همین موج 5....
    اگه برامون تعریفش کنید که خیلی خیلی ممنون میشیم مثل همیشه
    بازم ممنون از زحمات شما استاد عزیز و سایر دوستان تکنیکالیست سایت که واقعا بی نظیر هستن

پرسود باشید
    در ارتباط با موج 5 باید عرض کنم
    موج 5 بر مبنای اینکه کدوم موج ما اکستند باشه میتونه اهداف متفاوتی داشته ،اما اگر فرض رو بر این بزاریم که مانند اغلب استاک موج 3 اکستند هست(بر خلاف موج 5 اکستند در کامادیتی)
    اون موقع اهداف اینگونه خواهد بود
    موج 5 رو معمولا برابر با موج یک در نظر میگیرند یا با یک نسبت فیبو ارتباطش میدن به موج یک که متداولترین نسبت 0.618 هست
    اما راه بهتر پی بردن به هدف موج 5 رو شمردن 5 زیر موج در اون میدونند و ذکر میشه وقتی شما زیر موجها رو شمارش کردین نسبت 5 از 5 شما دقیقتر میتونه محل رو مشخص کنه حال اگه این موقعیت با اندازه ایی که در روش قبل مشخص کردین در یک محدوده بود با احتمال بالاتری میتونین به این مورد اطمینان داشته باشین
    یادم میاد جناب پریچر یک جا ذکر کرده بودند بر مبنای تجربه زمانی که موج سوم اکستند هست انتهای موج چهارم کل 5پنج موج رو به نسبت 38.2(از انتهای 4 تا انتهای 5)به 61.8 درصد(از انتهای 4 تا ابتدای صفر)
    تقسیم میکنه .
    برای موج 5 غیر اکستند نسبت 0.618 فاصله ابتدای موج یک تا انتهای موج سه هم ذکر شده (جناب پریچر)و تا اونجا که یادم میاد 0.618 یا 0.382 فیبو ابتدای یک تا انتهای سه رو جناب ماینر هم ذکر کرده بودند،
    همچنین نسبت 127 درصد یا 161.8 موج چهارم رو هم به عنوان اتمام موج 5 ذکر میکنند .
    همچنین پروجکشن 423٪ موج یک از انتهای موج دوم(هم برای هدف موج سوم هم برای هدف موج 5) .
    همچنین 423٪ اکستنشن موج دوم .....
    اما ما میمونیم و کلی نسبت که چیکار کنیم ،
    عملی ترین راه به نظر بنده حقیر ،یکی استفاده از 5 ریز موج هست که ناحیه رو کوچک کنیم و دوم اینکه نسبتهای ذکر شده رو رسم کنیم ،هرجا که تجمع زیادی از نسبتهای فیبو داشتیم ،میتونه احتمال بیشتری بر انتهای موج 5 باشه .
    البته علاوه بر این مورد ،میتونیم از تکنیک رسم کانال هم استفاده کنیم.
    با آرزوی موفقیت
    ویرایش توسط HOLY : 2011/05/31 در ساعت 00:18 دلیل: افزودن یک نسبت

16. 20 کاربر به خاطر ارسال مفید HOLY از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال HOLY آواتار ها
    بنام خدا
    بد نیست ،نگاهی به وضعیت تکنیکال مخابرات به عنوان یکی از اهرمهای شاخص داشته باشیم.

مخابرات بعد از افتی که مشابه تمامی سهام دیگه داشت در برخورد با خط تحتانی چنگال از طرفی و فیبو 38.2 از طرف دیگه واکنش نشون داد و روز گذشته رو صعود کرد اما سوای خط روند نزولی که حدود 315 با نمودار درگیر میشه ، اولین مقاومت سرراهش که مقاومت محکمی به نظر میرسه خط روندی هست که زمانی حمایت خوبی از سهم میکرده (خط روند سورمه ایی) که از نظر قیمتی در حدود 325-330 قرار داره .......

عضو فعال HOLY آواتار ها
    موج بی فرصت یا تهدید ؟

با سلام خدمت دوستان
    به نظر میرسه این هفته رو در حالی داریم شروع میکنیم که مقداری از جو منفی روزهای قبل فاصله گرفتیم و تا حدودی توقع بهتر شدن موقت اوضاع رو داریم ،اما این بین به اعتقاد من حق دوستان عزیز هست که بیشتر با وضعیت موجود و به اصطلاح روانشناسی موج موجود آشنا بشن
    تا عزیزی که میخواد مجدد وارد بازار بشه یا دوستی که هنوز سهام داره هر دو بدونند در کجای کار قرار دارند و بر مبنای شرایط بتونند تصمیم بهتری بگیرند ......
    اگر اولین موج اصلاحی ما از سه موج تشکیل بشه ما میتونیم سه ساختار مهم سرراهمون داشته باشیم که شامل مثلث و فلت و امواج ترکیبی هست ،اما بجز امواج ترکیبی هر کدوم از این دو ساختار رو در نظر بگیریم موج بعد از سه موجی اول موج بی نام خواهد داشت ،پس برای شناخت وضعیت موجود باید بریم ببینیم موج بی چی هست و چه مشخصاتی داره ....

موج B :

از استاد بزرگ الیوت جناب پریچر جمله ای در ذهن داشتم در ارتباط با موج دوم که امروز گشتم و متن اصلی رو پیدا کردم تا برای دوستان قرار بدم که به شرح زیر هست ....

یه ترجمه سردستی از نوشته بالا شاید این بشه :
    موجهای بی گول زننده هستند ،بازی با این امواج کار افراد نابخرد هست(من عذرخواهی میکنم از دوستان این صرفا نظر ایشون هست و با این عناوین فقط قصد این بوده که خطر کار رو جناب پریچر نشون بده )،تله های صعودی هستند،بهشت سفته بازان هست ،مجلس عیش قمار کنندگان برروی سهام و منهدم کننده اعتماد به نفس هست یا تمامی موارد فوق!!!!

خوب این تعریف ایشون بود از موج بی ،اما به چه دلیل این موج انقدر خطرناک هست ،دلیل اصلی اون به نظر من مشخص نبودن حدود این موج هست ،این موج از یک مقدار معمول میتونه شروع بشه و تا چیزی حدود دوبرابر موج نزولی قبل (A) هم طول بکشه (در امواج کامپلکس قدری تفاوت داریم)
    ،پس مهمترین علت سخت شدن کار دامنه نامشخص موج هست که در ابتدا هم برامون روشن نیست چقدر خواهد بود ،البته هرچقدر در این موج جلو بریم و زیرموجها پدید بیاد تا حدودی کمک کننده خواهد بود ولی در ابتدا خیر ،
    دومین دلیل خطرناک بودن این موج اینه که بعد از اون موج سی ریزشی وجود داره ،اگر موج سی رو از مثلث فرض کنیم اوضاع بهتر خواهد بود ولی در غیر اینصورت موج بعدی میتونه ریزش شدیدتری داشته باشه
    سومین علت این بین میتونه این باشه که موج قبلی چون ریزشی بوده تا حدودی آمادگی ذهنی برای تریدها وجود داره و از اونجایی که وقایع نزدیکتر بیشتر در ذهن میمونه ،کوچکترین اتفاق منفی میتونه عامل و بهانه ایی باشه برای یادآوری نزول در موج قبلی و چون اکثرا با یادآوری نزول قبل نمیخوان مجدد در اون شرایط گیر کنند ،سریعا فروشنده خواهند بود و این ثبات رو از بازار دور خواهد کرد .....

از دید موج شماری زمان ورود به بازار رو ابتدای موج سوم و ابتدای موج پنجم ذکر میکنند (همچنین در انتهای موج سی بزرگ (بعد از 8 موج اول)که خوب اونهم در اصل ابتدای موج سوم از درجه بالاتر میشه) البته یک نقطه ورود هم در جهت معکوس داریم که چون بازار ما یک سمته هست باهاش کار نداریم،

پس خلاصه اینکه موج ورودی ما در بورس ایران :
    انتهای موج دوم یا ابتدای موج سوم
    انتهای موج چهارم یا ابتدای موج پنجم
    خواهد بود و در امواج برگشتی اصلاحی و علی الخصوص ،علی الخصوص موج B توصیه ای به ورود وجود ندارد .

این نکاتی که عرض کردم خدمتتون نکاتی از موج شناسی بود و مورد تایید اساتید فن و به هیچ عنوان نظر من نبود ولی لازم دونستم دوستان عزیزی که قصد ورود دارند بدونند در چه موجی دارند وارد میشند و چه شرایطی وجود داره تا تصمیمی بهتر اتخاذ کنند یا لااقل واکنش خوبی به شرایط داشته باشند ....

اما نظر شخصی من ،
    اینه که اگر ریسک پذیری پایین داریم و میخوایم علمی عمل کنیم ،عطاء این موج رو به لقائش ببخشین و اگه نقد هستین وارد نشین .....
    اگه از قبل در بازار هستین این موج بهترین فرصت هست تا در قیمتهای بهتری بتونیم خارج بشیم و در اصل میتونم بگم فرصتیست برای نقد شدن ....
    اما اگر واقعا قصد ریسک داریم ،
    اول اینکه با تمام سرمایه به هیچ عنوان وارد نشین ،نهایتا نیمی از سرمایه و دوم اینکه حتما هر سهمی مد نظر دارین رو تایید فاندامنتال داشته باشین و سوم اینکه علاوه بر تایید فاندامنتال با سیگنال تکنیکال وارد بشین.
    و چهارم اینکه به شدت مراقب اوضاع و احوال باشیم ،برای ختم این موج شاید نیاز به دلایل خیلی سنگینی وجود نداشته باشه و بهانه ای کفایت کنه

در آخر تنها نکته مثبتی که در این موج میتونه اتفاق بیوفته اینه که با توجه به اینکه این موج سه بخش داره اگه قسمت اول این موج بسیار قوی باشه در اون صورت بعد از اصلاح بخش اول بخش دوم رو میشه با خاطر جمعتر و حدود مشخصتری وارد شد

در پایان این رو اضافه کنم ،اگه در این بازار سودی وجود داشته باشه من در ابتدا حقیقی ها رو لایق کسب این سود میدونم چون در نبردی نابرابر شرکت میکنند (نسبت به حقوقیها) ،اما این مطالبی که عرض کردم به هیچ عنوان قصد این رو ندارم که جلوگیری کنم از اینکه دوستان سود کسب کنند فقط قصد من این هست که شرایط رو دقیقا مد نظر داشته باشیم و بدونیم اگه وارد بازار میشیم شرایط الان با شرایط دی ماه و بهمن ماه و ... تفاوت داره ،اون زمان ما انتظار یک بازار افزایشی رو در مقابلمون داشتیم و الان انتظار یک بازار کاهشی و همچنین اون زمان در موجی دیگر بودیم با شرایطی دیگر نسبت به حال ،پس کاملا مراقب باشین .

برای تمامی دوستان آرزوی موفقیت دارم

صفحه 7 از 78 نخست ... 456789101757 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)