صفحه 9 از 78 نخست ... 67891011121959 ... آخرین
نمایش نتایج: از 81 به 90 از 774

موضوع: مجموعه نظــــــــــرات استاد عزیـــــــز holy

عضو فعال محمود شریعت آواتار ها
    تشکر شده 5,029 بار در 1,203 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط HOLY نمایش پست ها
    دوست عزیز در پی ام تقدیم کردم

امیر علی عزیز ،من خرید و فروشهامو صرفا بر مبنای نمودار انجام میدم و چون معامله برروی حق تقدم علاوه بر بررسی سهم اصلی نیاز به یک سری ریزه کاری غیر نموداری داره که شاید سهم به سهم هم تفاوت کنه ،بجز موارد خیلی معدود معامله ای برروی اونها نداشتم ،عذرخواهی بنده رو بپذیرین
    براتون ارزوی موفقیت دارم
    سلام
    آقا از ما يادتون نره

2. 11 کاربر به خاطر ارسال مفید محمود شریعت از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال آریو آواتار ها
    تشکر شده 27,005 بار در 4,769 ارسال
    سلام استاد عزیز ...شب بخیر و خسته نباشید

استاد می خواستم نظرتونو در مورد وضعیت کلی شاخص بدونم ...نزدیکی به 22 خرداد و چند سانتی 25700 واحد ...
    آیا هنوز موج بی در شاخص وجود داره ؟؟؟آیا همچنان ویژگی های موج بی در بدنه بازار وجود داره
    برای خرید دست نگه داریم یا اینکه منتظر عکس العمل بازار به 25700 واحدباشیم
    اگه سهم پر پتانسیل تو شرایط فعلی شناسایی شد خرید بشه یا دست نگه داریم ؟؟
    با سپاس فراوان از زحمات شما
    ارادتمند
    ریسک از آنجایی ناشی می‌شود که ندانید در حال انجام چه کاری هستید.

4. 12 کاربر به خاطر ارسال مفید آریو از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال HOLY آواتار ها
    تشکر شده 19,420 بار در 1,212 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط آریو نمایش پست ها
    سلام استاد عزیز ...شب بخیر و خسته نباشید

استاد می خواستم نظرتونو در مورد وضعیت کلی شاخص بدونم ...نزدیکی به 22 خرداد و چند سانتی 25700 واحد ...
    آیا هنوز موج بی در شاخص وجود داره ؟؟؟آیا همچنان ویژگی های موج بی در بدنه بازار وجود داره
    برای خرید دست نگه داریم یا اینکه منتظر عکس العمل بازار به 25700 واحدباشیم
    اگه سهم پر پتانسیل تو شرایط فعلی شناسایی شد خرید بشه یا دست نگه داریم ؟؟
    با سپاس فراوان از زحمات شما
    ارادتمند
    درود بر جناب آریو عزیز
    چشم آریو عزیز ،مشغول تهیه چند تصویر از شاخصم ،سعی میکنم تا کمتر از نیم ساعت دیگر عرض کنم
    ارادتمندم

6. 13 کاربر به خاطر ارسال مفید HOLY از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال majid آواتار ها
    تشکر شده 450 بار در 131 ارسال
    استاد holy عزیز
    با سلام
    در خصوص خبهمن لطفا راهنمائی فرمائید فروش یا نگهداری. با تشکر فراوان

8. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید majid از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال HOLY آواتار ها
    آریو عزیز
    خدمتتون عرض کنم ،شاخص در حال حاضر در 25286 قرار داره
    ما کماکان چند سناریو برای شاخص میتونیم متصور بشیم ،یکی اینکه شاخص در نزول اول یک فلت ساخته که موج ای بوده و ما در موج بی قرار داریم ،در اون صورت باید صعودی بنام بی داشته باشیم و متعاقب اون نزول سی بازار ،به شکل زیر عنایت بفرمایین

همونطور که در تصویر مشخصه بنده احتمالات موج بی رو براتون رسم کردم که میتونه از نرسیدن به خط وصل کننده دو سقف شروع بشه تا خود اون خط یا حتی فراتر از اون خط
    موج بی مجموعا داری یک صعود یک نزول و یک صعود خواهد بود ،اگر صعود و بعد اون نزول خوبی اتفاق میافتد شاید تا حدودی بهتر میشد انتهای بی را حدس زد ولی در حال حاضر فقط یک نزول یک کندلی داشتیم که جا برای حرف و حدیت باقی میگذارد و نه میتوان آن را کاملا بخش اول بی نامید و نه میتوان آن را کاملا رد کرد (علی الخصوص که پروجکشن 100٪ بخش اول از انتهای کندل نزولی معادل 25760 میشود که میتواند بر همان خط موصوف قرار گیرد )
    اما یک نوع دیگری از موج شماری بخش انتهای شاخص وجود دارد که از ابتدا مورد علاقه من بود(فقط مورد علاقه و آنهم از این جهت که تا حدود زیادی تکلیف ما را روشن میکرد )والا به هیچ عنوان تا کنون اثبات نشده و برای اثبات نیاز به زمان دارد تا سقف مناسب و واکنشهای مناسب بعدی ایجاد شود ،به تصویر زیر عنایت بفرمایید ....

طبق این تصویر میتوان گفت شاید و فقط شاید مشغول ساخت مثلث باشیم و در موج دی قرار داشته باشیم ،رسم صحیح مثلث این استکه ما انتهای A,C و همچنین B,D را بهم وصل کنیم ،پس چون نقطه D ما هر جایی میتواند قرار بگیرد لذاشیب خط فوقانی تا مشخص نشدن نقطه D متغییر است ، اما از آنجایی که خطی که سقفها را بهم متصل میکند در حکم مقاومت قوی ظاهر میشود میتوان امید داشت که اگر مثلثی تشکیل شود در این امتداد و به شکل زیر باشد ،والا اگر اینگونه نباشد در ایجاد مثلث خللی وارد نمیکند .......

خوب همانگونه که میبینید درصورت تشکیل مثلث نقطه انتهایی آن که E باشد میتواند بر انتهای هریک از فلشهای آبی مستقر باشد یعنی از نرسیدن به خطی که دو کف را وصل میکند میتواند آغاز شود تا بر آن و تا عبور به شکل ملایم و فقط اندکی از آن خط

اما اگر فرض را بر مثلث بخواهیم بگذاریم (که بازهم تاکید میکنم هیچ دلیلی براثبات آن در حال حاضر نداریم) ما در موج D قرار داریم و موج D نیز طبق گفته جناب پریچر مشابهت های زیادی با موج B دارد ، و در آن نیز حدود تحتانی به سادگی قابل پیش بینی نیست .......

خوب جناب آریو عزیز ، میبینید که در مجموعه ای از احتمالات در بحث موج شماری قرار داریم ،اما وضعیت یورو به دلار چگونه است ،میبینیم در آنجا نیز ما کاهش داشته ایم
    (به عبارتی افزایش قیمت دلار که از حدود سه روز پیش آغاز شده و امروز شدت گرفته است )،در تایم 4 ساعته طبق تعریف (کفهای پایینتر و سقفهای پایننتر )و همچنین الیگیتور میتونیم روند رو نزولی قلمداد کنیم اما در تایم دیلی علیرغم کاهش هنوز در تعریق روند نزولی قرار نگرفتیم ،در مس و روی هم یک کندل کاهشی داشتیم و همچنین در نفت و شاید اگر مخالفت ایران در اپک نبود نفت هم در حال حاضر بیشتر نزول کرده بود ،خوب فعلا بازارها تعطیل خواهد بود تا دوشنبه و اون موقع باید ادامه روند رو دید ولی این چند روز میتونه فرصتی باشه برای رسیدن شاخص به درجات بالاتر ....
    مجموعا به نظر میرسه تحلیگران جهانی بر این عقیده اند که دلار مدتی صعودی خواهد بود و این میتونه فشار مضاعف بر شاخص ما بیاره
    از طرفی شنیده ام وضعیت قیمت دلار در بازار ایران تثبیت نشده و احتمال برگشت به قیمت قدیم وجود داره ،خوب اینهم عدم ثبات میاره ،و عدم ثبات برای سرمایه گذار خوب نیست ......
    اگر شما به وضعیت بازار روز چهارشنبه عنایت میکردید ،تا نیمه های بازار به نظر میرسید قدرت صعود در بازار وجود نداره و از بعد از اینکه مطلب افزایش قیمت ارز مطرح شد
    صفها برای سهام چیده شد ،خوب اینهم از برکات مملکت ما و تصمیم های آنی مسئولان ،منتها من نمیدونم دوستانی که سهام خودرویی یا دارویی داشتند چرا باید ناگهان در چنین موقعیتی قرار بگیرند .....
    اگر بنده چندی قبل تاکید بر این داشتم موج بی موج خطرناکیست در درجه اول نقل قول جناب پریچر بود و در درجه دوم ورود به بازار از دید الیوت جایگاهای خاصی داره که خوب ابتدای موج بی یا دی هیچکدومش نیست و برای ورود به بازار ،معادل با بازار ما میشه گفت ابتدای موج سوم و ابتدای موج پنجم (چون در جهت نزول(فروش) معامله نمیکنیم یک موقعیت حذف میشه) اما همونجا هم عرض کردم این دیگه به درجه ریسک پذیری ما برمیگرده که بخوایم واقعا وارد بشیم یا نه ......
    آریو بسیار عزیز ،در بازار ما خیلی از قوانین و قواعد یا رعایت نمیشه یا شاید واقعا قابل تطبیق نباشه ،اما خوب وجود داره ،من فکر میکنم وظیفه من گفتنش باشه حال اونکه اگر بتونیم یا بخوایم خودمون رو تطبیق بدیم بهتره اگه نه هم که حداقل دونسته بریم جلو ،
    در آخر باز هم عرض میکنم این شرایط و این عرایض و این احتیاطها برای بنده و دوستانی هست که میان مدت کار میکنیم ،اما دوستی که هر روز خرید و فروش داره یا در هفته دو یا سه بار سهم تعویض میکنه ،بر مبنای شناختی که از خودش داره شاید بتونه بر مبنای استراتژی که تدوین کرده از موقعیت موجود استفاده کنه ،منتها دوستانی که میان مدت کار میکنند بهتره احتیاط رو رعایت کنند و درصورت تمایل به ورود به بازار با کل سرمایه اقدام به خرید نکنند و حتما تایید فاندامنتال و تکنیکال سهم رو داشته باشند تا اگر شرایط تغییر کرد در موقعیت ناخواسته قرار نگیرند .......
    اما به عنوان مطلب آخر این رو هم اضافه کنم که سهامی وجود دارند که در حرکت شاخص همگرایی کامل با شاخص ندارند (مثل دارویی ها در روند قبل ،البته الان دارویی ها به دلیل افزایش دلار گزینه مناسبی نیستند ،این مطلب صرفا مثالی بود از گذشته) یا بنا به دلایلی مثل همین مورد افزایش قیمت دلار در بازار ایران در محدوده زمانی خاص میتونند به شکل مجزا از شاخص رفتار کنند ،خوب طبیعی هست که تا زمانی که این تاثیر پابرجا باشه بتونیم از این موقعیت استفاده کنیم ،مواردی که در بالا عرض شد صرفا بر مبنای کلیت بازار و شاخص بود ......
    برای تمام دوستان عزیز آرزوی موفقیت دارم

آقا تاخير داشتيد ها! نيم ساعت شد يك ساعت. ولي اين دفعه اشكال نداره. ميگذرم

اينقدر تحليلاتون زيباست كه نتونستم بخوابم و صبر كردم تا قبل از خواب بخونم

اگر موج صعودي فعلي از ضلع فوقاني كنج عبور كند، ميشود امواج اصلاحي abc را پايان يافته تلقي كرده و في الحال در آغاز سيكل صعودي جديد باشيم؟

يعني حتما بايد ريزش ديگري در قالب C يا E داشته باشيم؟

11. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید محمود شریعت از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال HOLY آواتار ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط محمود شریعت نمایش پست ها
    آقا تاخير داشتيد ها! نيم ساعت شد يك ساعت. ولي اين دفعه اشكال نداره. ميگذرم

اينقدر تحليلاتون زيباست كه نتونستم بخوابم و صبر كردم تا قبل از خواب بخونم

اگر موج صعودي فعلي از ضلع فوقاني كنج عبور كند، ميشود امواج اصلاحي abc را پايان يافته تلقي كرده و في الحال در آغاز سيكل صعودي جديد باشيم؟

يعني حتما بايد ريزش ديگري در قالب C يا E داشته باشيم؟
    از لطفی که به من داری سپاسگزارم محمود عزیز....
    شرمنده محمود جان ،حقیقتش من یه ذره رو تحلیل وسواس دارم ،باور کن غبطه میخورم به دوستانی که قادرند سریعا این کار رو انجام بدن

اما در ارتباط با فرمایش شما ،حقیقتش من چندی پیش به این موضوع خیلی فکر کردم ،اگر صرفا از دید موج شماری بخوام بگم بدون حواشی ....
    اگر بخوایم این موج رو پایان یافته قلمداد کنیم باید این دو بخشی که دورش خط کشیدم رو یکی
    موج دو دیگری رو موج 4 بنامیم ،در اون صورت بنظرم میرسه بخش آخر نسبت به بخش قبلیش
    از یک درجه نباشه و از درجه بالاتر بنظر میرسه ،همچنین شاید بشه بحث فرعی تناوب رو هم اضافه کرد ......
    اما اگه بخوام یه مقدار حواشی رو هم اضافه کنم به نظر میرسه خیلی از سهمها به شکل 5 موجی نزول کردند و اصلاح 5 موجی دلالت بر این داره هنوز اصلاح سهم به پایان نرسیده .......
    اما از اونجایی که باید هر احتمال رو مد نظر داشت و خیلی وقتها بوده اشتباهاتی از این دست باعث شده موج شماری ایراد پیدا کنه ،بهتره این مورد رو هم در ذهن داشته باشیم

موفق باشی دوست من

ممنون استاد بزرگوار

فقط ميمونه كنج كه اگر تاييد بشه هدف نزديكش 27700 فكر كنم باشه. و هدف دورش 31000. البته حدودي.

اينو چجوري ميشه تعبير كرد؟

14. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید محمود شریعت از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال HOLY آواتار ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط majid نمایش پست ها
    استاد holy عزیز
    با سلام
    در خصوص خبهمن لطفا راهنمائی فرمائید فروش یا نگهداری. با تشکر فراوان
    سلام دوست من
    پترنی در سهم میبینم که زیاد خوشایند نیست ،علاوه بر اون این سهم در گروه خودرویی قرارداره(علیرغم اینکه شاید بشه بهش سرمایه گذاری گفت)و با این گروه همگرایی داره ،با توجه به اتفاقات چند جانبه اخیر من زیاد به این سهم خوشبین نیستم ،اما از جهتی که بررسی کاملی کرده باشین با دوستان فاندامنتال هم مشورت بفرمایید شاید در پرتفو سهم موردی باشه که در شرایط فعلی بتونه کمکی بکنه ......

16. 16 کاربر به خاطر ارسال مفید HOLY از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال HOLY آواتار ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط محمود شریعت نمایش پست ها
    ممنون استاد بزرگوار

فقط ميمونه كنج كه اگر تاييد بشه هدف نزديكش 27700 فكر كنم باشه. و هدف دورش 31000. البته حدودي.

اينو چجوري ميشه تعبير كرد؟
    محمود جان ازت اجازه میخوام این مورد رو بزاریم برای یک شب دیگه تا به اون موردی که در پی ام دستور دادی برسم و بدقول نشم.
    ممنونم دوست من

18. 16 کاربر به خاطر ارسال مفید HOLY از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 9 از 78 نخست ... 67891011121959 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)