صفحه 61 از 78 نخست ... 11515859606162636471 ... آخرین
نمایش نتایج: از 601 به 610 از 774

موضوع: مجموعه نظــــــــــرات استاد عزیـــــــز holy

عضو فعال Amo Hoseian آواتار ها
    تشکر شده 1,130 بار در 187 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط Farokh Bakht نمایش پست ها
    سلام استاد holy گرامی

چند سوال داشتم که هر زمان فرصت داشتید اگر برایتان مقدور بود این جانب را راهنمایی بفرمایید....

اول اینکه buy stop یعنی انجام چه کاری ؟
    مثلا وقتی شما برای چارت هفتگی طلا فرکتال3 (سقف) رو در 1800 دلار گذاشتید
    اگر قیمت از اون خط زرد عبور میکرد{ که کنارش نوشته اید buy stop } یعنی در اینجا معامله گر باید خرید انجام دهد؟؟ پس چرا معنیش توقف خرید است؟؟

دوم :: " و از آخرین نوع فراکتا یا فراکتال استاپ برای تریلینگ استاپ استفاده کرد تا سود خوبی که از مارکت میگیریم ذخیره گردد و در آخر که از پویشن

خارج میشویم مبلغ یا درصدی حساب خود را رشد بدهیم ،پس ببینیم فراکتال استاپ چیست .
    "" با عرض پوزش این جملتون کلماتی مثل "تریلینگ استاپ" داشت که باعث شد کل جمله رو متوجه نشم....

ممکن این جملتون را در چارت هفتگی طلا که گذاشتید نشون بدین... چون با چارتهای دیگر متوجه نشدم
    :: "فراکتا استاپ کجاست ؟پاسخ سرراست و خودمونی این پرسش اینه که شما فراکتال سیگنال رو که تریگر خود پیدا کنید ،بعد در جهت عکس اون دوتا فراکتال به عقب حرکت

کنید معمولا اید دو فراکتالی که به عقب میریم خودش دورترین فاصله تا محل فعلی خواهد بود که این فراکتال استاپ میشه ،که اینجایی خواهد بود که استاپ لاس رو قرار

میدیم و هر چقدر مارکت در جهت فراکتال سیگنال به سمت جلو جرکت کرد ما هم استاپ لاس رو به سمت جلوتر حرکت میدیم تا سودمون ذخیره بشه ، در مثال این مشخصتر

خواهد بود........
    ""

و جسارتا سوال آخرم اینه که در چارت هفتگی طلا که نشون دادید قبل از فراکتال 1
    فراکتال سقف و کف نزدیک به هم وجود داشته.... آیا این نوع از فراکتال ها خاصیت کمتری دارند؟؟ و فراکتالهاییکه باهم فاصله داشته باشند مطمین تر هستند؟؟

با سپاس فراوان و آرزوی موفقیت برای شما
    در ضمن من ساکن مشهد هستم.... هر خدمتی که از دستم بر بیاد حاضرم به روی چشم بذارم و اطاعت کنم
    دوست من سلام
    با اجازه استاد (دکتر فرزاد) بنده جسارتا به دو بخش از سوالات شما پاسخ میدم ، تا هم در محضر استاد درسی پس داده باشیم و هم اینکه یقینا اگر اشتباهی کرده باشم ، استاد قبول زحمت خواهند نمود و اشتباه من رو هم اصلاح خواهند کرد.

در مورد سوال اول شاید بهتر باشد معادل فارسی buy stop و یا Sell stop رو بصورت خرید توقفی یا فروش توقفی در نظر بگیریم، اما زمان استفاده از این نوع دستورات زمانی است که مثلا وقتی میخواهیم مطابق بحث فراکتال ها اقدام به خرید نمائیم ، قیمت بازار کمتر از موقعیت مناسب برای خرید است و ما باید تا زمانی که قیمت بالاتر بیاد و به محل فراکتال سیگنال برسه صبر کنیم و در اون زمان وارد معامله بشیم، لذا با دستور بای استاپ (Buy Stop) ما برای بروکر این پیغام را ارسال میکنیم: (( تا زمانی که قیمت بازار به قیمت مورد نظر ما نرسیده صبر کن و اگر قیمت بازار با قیمت درخواستی ما برابر شد آنگاه پوزیشن ما رو فعال کن که اصطلاحا میگن تریگر زده شد))

اما در مورد سوال دوم: فراکتال استاپ کجاست؟ و تریلینگ استاپ چیست؟
    در شکل زیر که همان نمودار هفتگی طلا هستش و مطابق مثال استاد فرزاد یک فراکتال سیگنال فروش داشتیم که تریگرخورد ، لذا برای اینکه موقعیت مناسبی برای قرار دادن حدضرر (Stop Loss) پیدا کنیم مطابق بحث فراکتال ها و فرمایشات استاد هولی ، تعداد 2 فراکتال در جهت مخالف فراکتال سیگنال تریگر خورده به عقب بر میگردیم که در شکل با عدد 2 نمایش داده شده است. اینجا محلی برای قرار دادن استاپ لاس میباشد.
    پس از آنکه مارکت در جهت فراکتال سیگنال (در این مثال رو به پائین) حرکت کرد و زمانی که بر اساس استراتژی معاملاتی خود و پیدا شدن فراکتال های بعدی ، محل جدیدی برای استاپ پیدا کردیم ، اقدام به جابجایی استاپ میکنیم که مثلا در شکل زیر از فراکتال 2 به فراکتال 1 جابجا کردیم و با رنگ سفید نشان داده شده ، و این یعنی ((تریلینگ استاپ)).

در مورد سوال سوم هم ، متاسفانه من متوجه منظور شما نشدم.

امیدوارم مفید واقع شده باشد.

در پایان از استاد خوبم (دکتر فرزاد عزیز) میخام که جسارت بنده رو بر مبنای درس جواب دادن ببخشن و اگر خطایی داشتم ، قبول زحمت کنند و اصلاح بفرمایند.
    متشکرم
    ویرایش توسط Amo Hoseian : 2012/01/16 در ساعت 02:17
    خش خش برگها زیر قدم هایم می گویند بگذار فرو افتی ، آنگاه راه آزادی را باز خواهی یافت. "شاملو"

2. 14 کاربر به خاطر ارسال مفید Amo Hoseian از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال HOLY آواتار ها
    تشکر شده 19,420 بار در 1,212 ارسال

بنام خدای
    بررس الیوت فاذر

سلام و عرض ارادت دارم خدمت عزیزانم
    علی الخصوص لرد ارشیا عزیزم و پانی جان و همچنی عذرخواهی میکنم از اینکه پاسخگویی یه مقدار طولانی شد ،

فاذر از باب موج شماری از اون سهام خاص هست که به نظر میرسه به طرق مختلفی بشه بررسیش کرد اما مشکل اینه که واقعا یه مقدار خود آدم (حتی قبل از اینکه دیگر دوستان نقدش کنند ) با موج شماریش مشکل داره ،

در ارتباط با موج شماری ،دوستان که جملگی عزیزان من هستند همه اطلاع دارند که دو بحث جداگانه داریم اول اینکه موج شماری ارائه بشه که نقض قوانین وجود نداشته باشه ،این اولین و مهمترین هدف ما باید باشه و اگر موج شماری در حد قوانین ماژور(سه قانون معروف الیوت) ایرادی داشته باشه طبیعی هست که قابل پیگری نخواهد بود اما با عبور از سد اول به قوانین مینور میرسیم که تعداد بالاتری داره و اینها هم باید رعایت بشه و عدم رعایت اون میتونه باز موج شماری مارو با مشکل مواجه کنه اما از این مرحله که عبور کردیم میشه گفت دیگه نه ما و نه عزیز دیگری توان ایراد گرفتن از موج شماری ما رو نخواهد داشت فقط میمونه این مطلب که با گایدلاینها چه خواهد کرد
    به نظر حقیر این سد دوم ماست امکان داره موج شماری نقض قوانین ماژور و مینور رو نداشته باشه اما با گایدلاینها خوب کنار نیاد ،اینجا هم باز به اعتقاد من مقداری ضعف وجود خواهد داشت (عنایت بفرمایین ضعف و نه غلط) ،کاملا واقفم که گاید لاین همان قانونیست که حداقل یک بار نقض شده پس بازهم امکان نقض وجود داره اما واقعا این میزان نقض رو بسیار کم میدونم لذا قویا ترجیح رو موج شماری قرار میدم که گایدلاینهارو هم بتونه پاس کنه اما خوب طبیعیه که چقدر ما ریزبینیمون رو افزایش بدیم در کنارش کارمون سختتر و البته نتایجمون بهتر خواهد شد .

خوب با این مقدمه بپردازیم به فاذر ،در ابتدا دو موج شماری بسیار خوب از پانی جان و لرد عزیزم داریم اجازه میخوام اینجوری بگیم گه یک موج شماری تعداد زیادی الترناتیو داره و هرکدوم از این دو موج شماری به اعتقاد من میتونه جزو الترناتیوها قرار بگیره ،یک اختلافات ریز موج شماری با اونچه که من مد نظر دارم میتونه با هرکدوم از این دو موج شماری وجود داشته باشه که خوب امکان داره مشکل از موج شماری من باشه پس اصلا اهمیتی نداره اما مهم اینه که در هرکدوم از این دو موج شماری نقاط قوت و زیبایی های زیادی وجود داره ،پس فعلا با اجازه دوستان این دو رو دو آلترنایو از فاذر در نظر میگیریم و هم از لرد عزیزم و هم از پانی جان نهایت قدردانی و تشکر رو دارم.

اما دوستان عزیزم ، بیاین سعی کنین ببینیم آیا امکان داره یه مقدار از دورتر به چارت فاذر نگاه کنیم و به دنبال یک الترناتیو سوم یا چهارمی در اون بگردیم که تفاوت کامل داشته باشه تا خیر ،اگه بخوایم از این دید نگاه کنیم اول نیاز داریم یک کم باور شمارش قدیم رو از خودمون دور کنیم تا ذهنمون بتونه آزادانه با شمارش جدید کنار بیاد ،دوم دنبال یک سری کلید برای حل معما باشیم و سوم اینکه از برهان خلف یا مثال نقض برای کم کردن حالتهای موجود استفاده کنیم تا در مرجله چهارم شاید بتونیم به یک موج شماری جدیدتر اما صرفا به عنوان یک آلترناتیو دیگه و نه بیشتر برسیم.
    پس عنایت بفرمایین من با باز کردن بحث زیر قصد رد کردن موج شماریهای جناب ارد ارشیا عزیز و پانی جان رو ندارم ،اونها رو کاملا پذیرفتم الان فقط دنبال اضافه کردن بر آلترناتیوها هستم .

فقط یکی دوتا پرسش این بین مطرح شده اجازه بدین اول اونا رو پاسخ بدیم بعد وارد بشیم ،

اولین مطلب اینه که برای اینکه بتونیم بررسی جامعی داشته باشیم باید یک سبک منفرد رو در نظر بگیریم ،بنده کاملا در ارتباط با سبک جناب ماینر و یا جناب ویلیامز میتونم در خدمت عزایزانم باشم و به عبارتی کار ساده تر هم خواهد بود اما از اونجایی که استاد مسلم در تحلیل الیوت جناب پریچر هستند و دوست ودشمن این مطلب رو باور دارند بهتر میبینم که در سبک ایشون مشغول تحلیل باشیم اما خوب اگر صحبت ترید باشه رحجان جناب ماینر رو میشه پذیرفت و این بین جناب نیلی هم مبدع سبک خودشون هستند که خوب میدونیم علرغم مزایایی که داره اما به شکل همه پسند هنوز نرسیده ،لذا فعلا با اجازه دوستان از سبک استاد بزرگ حناب پریچر استفاده خواهیم کرد .

اول اینکه ، آیا امکان داره دو موج از سه موج ایمپلس ما باهم برابر و اکستند باشه و موج سوم کوچکتر ،یا به عبارتی اصلا بهتره یک کم راجع به اکستند بودن صحبت کنیم ؟

تعریف ، زمانی ما میگیم موجی اکستند شده که نسبت به موج یا امواج دیگه بیش از ٪ 1.618 طول داشته باشه ،

اما در امواج ایمیپاسیو اغلب (احتمال بسیار بالا) یک موج اکستند داریم.
    اما در امواج ایمیپاسیو دو موج اکستند میتونه وجود داشته باشه اما نادر است.
    اما در امواج ایمیپاسیو به هیچ عنوان سه موج اکستند نداریم.
    حالا اگر در مورد فاذر نگاه کنیم میبینیم دوموج بزرگتر مساوی داریم و یک موج کوچکتر ،پس اگر موج اکستندی وجود داشته باشه باید دوموج برابر باشه و جزو دوموج اکستندها قرار بگیره که طبق
    تعریف عرض کردم نادر هست اما غیر ممکن نیست اما شرط دیگه ایی هم داریم که باید کانفرم بشه و اونهم نسبت هست ،طبق تعریف نسبت بزرگتر به کوچکتر 1.618٪ حداقل باشه اما در نمودار فاذر اگر موج کوچکتر رو 1 درنظر بگیریم دوموج بزرگ نسبتی معادل 1.27٪ تقریبا میتونن داشته باشند که خب جزو امواج اکستند قرار نمیگیره ،پی میتونیم بگیم در این موج شماری موج اکستند متاسفانه وجود نداره لذا با توجه به نظر جناب پریچر میتونیم بگیم با احتمال بالاتر این موج ایمپالسیو نیست و البته با نظر جناب نیلی میتونیم بگیم با قطعیت بیشتر موج ما ایمپالسیو نیست

اما پرسش مهم بعدی :
    آیا در موج شماری سهام هیشه از موج یم یا ای اغاز میشوند یا میتواند از هر نقطه دیگری این موج شماری آغاز گردد و علت چیست ؟

پاسخ اینستکه بر خلاف تصور ما هیچ محدودیتی برای آغاز موج شماری نداریم الا محدودیت اینکه جهت ترند در استاک تهران که نمیتواند جهت ترند اصلی نزولی باشد اما چرا ،
    سوای مثالهای متعددی از اساتید فن الیوت که شروع موج شماری را از امواج مختلف وحتی کارکتیو در نظر گرفتند اما میتوان دلیل منطفی آن را نیز به شکل زیر بیان نمود
    دوستان عنایت بفرمایند موج شماری بر پایه و اساس روانشناسی ترید جمعی شکل میگیرد و افزایش و کاهش خوش بینی جمعی تریدرها عاملی جهت پیشرفت امواج به سمت انتها خواهد بود ،اما زمانی که یک سهم وارد بازار میشه شرایط متعددی از قیمتهای روز و واردات صادرات و همچنین میزان تبلیغ و شناخت از شرکت و ... میتونه برروی رای تریدرها موثر باشه لذا واقعا نمیشه گفت که از کجا یک موج شماری آغاز خواهد شد اما در ادامه راه کم کم وضعیت برای ما روشنتر خواهد شد و میتونیم از جایی به عنوان شروع کار رو آغاز کنین ،لذا هیچ لزومی به شروع شمارش از موج یک یا ای نیست ،اما در استاکها که برخلاف فارکس (که صرفا مقایسه دو ارز مطرح است و میتواند در تاریخهای متفاوت حتی قیمت یک ارز از دیگری بالاتر رود و جهت را معکوس سازد) قیمت سهم در مقابل ارزش دلار (یا واحد پولی دیگر) سنجیده میشود که در اینجا سهمی با ارزش کمتر از صفر نخواهیم داشت لذا نمودار ما اصطلاحا یونی دیرکشن و مثبت خواهد بود و جهت ترند اصلی و غالب ما همیشه صعودیست ،لذا این موضوع در موج شماری باید مورد مداقه قرار گیرد .

اما پس از تمام عرایض فوق در ارتباط با فاذر به

به اشکال زیر دقت بفرمایین ،

شکل شماره 1

شکل شماره دو و سه

در تصویر بالا ،تصویر شماره یک نمایی کامل از آذر آب است که کل سهم را نمایش میدهد در نمای کلی به نظر میرسد ما میتوانیم هم در یک موج ایمپالسیو که احتمالا(دقت بفرمایید احتمالا) در حال اکستند شدن است باشیم و هم میتوانیم در یک کارکشن باشیم اما بیایید تصاویر 2 و سه را ببینیم ،

در این تصاویر که از بخش انتهای نمودار (سمت راست نمودار) گرفته شده است هر دو تصویر یکی منتها یکی با استفاده از زیگزاگ ماژور داینامیک تریدر و دیگری بدون هیچ ایندیکیتوریست ،اما به شخصه هیچ اعتقادی بر موج شماری صرف از روی زیگزاگ و هیچ ایندیکیتور دیگری ندارم و این موضوع را فقط از این بابت قرار دادم که دوستان تازه کار که از این ایندیکیتور کمک میگیرند راحتتر مسیر رو تعقیب کنند .

اما با عنایت به تصویر بالا میبینیم که میتوان کل تصویر فوق(تصویر 2 یا 3)را یک سه موجی در نظر گرفت به عبارتی تخصیص سه موج به آن شاید از تخصیص 5 موج به آن بهتر باشد ،
    اما علاوه بر این مطلب که اگر ما نامگذاری به شکل

باشد سه مشکل داریم اول اینکه به نظر میرسد موج دو چهار ما از یک درجه نیستند ،اگر دقت بفرمایید به نظر میرسد موج چهارم ما از یک درجه پایینتر نیبت به موج دو برخوردار است و مورد بعدی

آلترنیشن است کهکه گرچه گاید لاین میباشد و ملزم به رعایت قطع نیستیم اکا اگر بتوان جوری شمارش انجام داد که آن نیز محاسبه گردد قطعا وج شماری بهتری خواهیم داشت اما به این دو موضوع

مطلب عدم وجود موج اکستند را نیز اگر افزون کنیم به نظر میرسد میتوان این موج را یا موج نان ایمپالسیو در نظر گرفت و به عنوان یک آلترناتیو این نحو شمارش نمود

حال اگر باتوجه به عرایض قبل بر جمله قرمز رنگ بالا رجوع کنیم میتوان ساختار احتمالی اکستند را کنار گذاشت یا حداقل در درجه بعدی قرار داد و به عنوان الترناتیو بالاتر کل تصویر شماره یک را یک موج کانترترند ساید در نظر گرفت ،حال بیایید ببینیم در ساختار این گونه امواج احتمال کدام شمارش برای فاذر بیشتر خواهد بود .....

تا اینجا بررسی کلی برروی فاذر داشتیم و توانستیم با دلیل به جابی برسیم که به ما الترناتیو جدیدی پیشنهاد میکند ،حال از دو دوست عزیزم لرد ارشیا و پانی عزیز درخواست دارم هرکدام فرصت این کار را دارند (یا احیانا هردو عزیز به شکل مجزا یا باهم با صلاحدید خودشان) قبول زحمت فرمایند و بر این مبنا این موج شماری رو تکمیل کنند تا ببینیم سر راه چه اتفاقاتی خواهد افتاد ،اما اگر فرصت ناکافی دوستان اجازه این کار را نداد باز بنده بعد از چند روز در خدمت خواهم بود تا این بحث را به پایان برسانیم .

در آخر از هر دو عزیزم ،هم پانی جان و هم لرد ارشیا عزیز برای شمارش زیبایشان و همچنین زحماتی که در سایت و علی الخصوص در این تاپیک میکشند نهایت تشکر را دارم و برای ایشان آرزوی
    سود و سلامت دارم.

سعی کنیم جزو تغییراتی باشیم که میخواهیم در این دنیا ببینیم .....

عضو عادی
    تشکر شده 433 بار در 75 ارسال

Red face

نقل قول نوشته اصلی توسط Amo Hoseian نمایش پست ها
    دوست من سلام
    با اجازه استاد (دکتر فرزاد) بنده جسارتا به دو بخش از سوالات شما پاسخ میدم ، تا هم در محضر استاد درسی پس داده باشیم و هم اینکه یقینا اگر اشتباهی کرده باشم ، استاد قبول زحمت خواهند نمود و اشتباه من رو هم اصلاح خواهند کرد.

.....

در شکل زیر که همان نمودار هفتگی طلا هستش و مطابق مثال استاد فرزاد یک فراکتال سیگنال فروش داشتیم که تریگرخورد ، لذا برای اینکه موقعیت مناسبی برای قرار دادن حدضرر (Stop Loss) پیدا کنیم مطابق بحث فراکتال ها و فرمایشات استاد هولی ، تعداد 2 فراکتال در جهت مخالف فراکتال سیگنال تریگر خورده به عقب بر میگردیم که در شکل با عدد 2 نمایش داده شده است. اینجا محلی برای قرار دادن استاپ لاس میباشد.
    پس از آنکه مارکت در جهت فراکتال سیگنال (در این مثال رو به پائین) حرکت کرد و زمانی که بر اساس استراتژی معاملاتی خود و پیدا شدن فراکتال های بعدی ، محل جدیدی برای استاپ پیدا کردیم ، اقدام به جابجایی استاپ میکنیم که مثلا در شکل زیر از فراکتال 2 به فراکتال 1 جابجا کردیم و با رنگ سفید نشان داده شده ، و این یعنی ((تریلینگ استاپ)).

در پایان از استاد خوبم (دکتر فرزاد عزیز) میخام که جسارت بنده رو بر مبنای درس جواب دادن ببخشن و اگر خطایی داشتم ، قبول زحمت کنند و اصلاح بفرمایند.
    متشکرم
    ممنون از استاد holy به خاطر مطالبشان و از شما دوست عزیز هم متشکرم که سوالات ابتدایی بنده را پاسخ گو شدید

اگر اجازه بفرمایید من درکی که از مطالب شما داشتم را به صورت معاملاتی بیان کنم و لطف کنید اگر جایی را اشتباه متوجه مطلب شدم اگر برایتان مقدور بود توضیح بفرمایید...

اول ما بعد از فراکتال سیگنال(که مجاور خط sell stop هست) تعهد فروش باز میکنیم :: یعنی زمانیکه طلا از فراکتال سیگنالیکه تریگر خورده بود پایین تر آمد
    تعهد فروش میدهیم تا با ریزش بازار سود کنیم...
    دوم)) در محدوده ی فراکتال کف قبل از sell stop که در 1540$ است تعهد فروش را میبندیم و سود شناسایی میکنیم
    سوم)) بعلت وقوع فراکتال کف در همان محدوده اگر قیمت از 1690 بالاتر آمد :: یعنی توانست خط sell stop را رد کند تعهد خرید باز میکنیم
    چهارم)) و سپس با رسیدن قیمت به خط traling stop تعهد خرید را میبندیم تا سود شناسایی کرده باشیم

آیا مراحلی که گفتم درست بودند؟؟ لطفا اگر جایی را اشتباه فهمیدم تصحیح بفرمایید

و باید عرض کنم به نظره من سطح علمی سایت با وجود اساتیدی همچون استاد holy بسیار بالا است
    و برای افراده تازه وارد و کم اطلاعی چون من واقعا جای شرمندگی دارد که وقت گرانبهای استاد و سایر دوستان را با سوالات کوچک خود میگیرم
    و از این بابت از تک تک شما عذر خواه و شرمنده ام....

5. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید Farokh Bakht از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال HOLY آواتار ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط alireza9967 نمایش پست ها
    با سلام حضور استاد عزیز.
    استاد روند گروه معدنی رو چطور میبینید؟
    البته ببخشید زیاده روی میکنم ولی ممنون میشم نظرتون رو در مورد سهم های زیر بدونم.
    فاسمین
    فاسمینح
    فرآور
    کبافق
    پیشاپیش سپاسگزارم
    سلام دوست بزرگوارم
    متاسفانه تا چند روز آینده باید رفع زحمت کنم و مدتی در خدمت نباشم از طرفی تعداد زیادی پی ام دارم که باید پیش از رفتن پاسخگو باشم والا حتما اطاعت میگم ،دست دیگری هم دستوری دیگه داشتند که عذر خواهی کردم ،امیدوارم دفعه آینده که در خدمت بودم بتونم جبران مافات کنم .

نقل قول نوشته اصلی توسط HOLY نمایش پست ها

والا دوست عزیزم
    خیلی دوست دارم میتونستم امرتون رو اجابت کنم ،منتها تعداد زیادی پی ام از دوستان رسیده و روز به روز هم داره حجمش بیشتر میشه و متاسفانه بنده هم نزدیک به مسافرتم میشه
    اذا ازتون میخوام این بار بنده رو عفو بفرمایین و دفعه دیگه که بازگشتم مشهد کامل در خدمت خواهم بود ،برای این پاسخ یا هر پاسخی دیگه ،
    اما به احترام فرمایشتون از استادم لرد ارشیا عزیز یا استاد تدین عزیز یا پانی جان و یا سایر دوستان و عزیزانم درخواست میکنم اگر فرصتی دارند قبول زحمت بفرماییند که هم در علم و هم در اخلاق بر بنده مزیت دارند .
    بازهم عذرخواهم دوست من

عضو فعال HOLY آواتار ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط Farokh Bakht نمایش پست ها
    سلام استاد holy گرامی

چند سوال داشتم که هر زمان فرصت داشتید اگر برایتان مقدور بود این جانب را راهنمایی بفرمایید....

اول اینکه buy stop یعنی انجام چه کاری ؟
    مثلا وقتی شما برای چارت هفتگی طلا فرکتال3 (سقف) رو در 1800 دلار گذاشتید
    اگر قیمت از اون خط زرد عبور میکرد{ که کنارش نوشته اید buy stop } یعنی در اینجا معامله گر باید خرید انجام دهد؟؟ پس چرا معنیش توقف خرید است؟؟

دوم :: " و از آخرین نوع فراکتا یا فراکتال استاپ برای تریلینگ استاپ استفاده کرد تا سود خوبی که از مارکت میگیریم ذخیره گردد و در آخر که از پویشن

خارج میشویم مبلغ یا درصدی حساب خود را رشد بدهیم ،پس ببینیم فراکتال استاپ چیست .
    "" با عرض پوزش این جملتون کلماتی مثل "تریلینگ استاپ" داشت که باعث شد کل جمله رو متوجه نشم....

ممکن این جملتون را در چارت هفتگی طلا که گذاشتید نشون بدین... چون با چارتهای دیگر متوجه نشدم
    :: "فراکتا استاپ کجاست ؟پاسخ سرراست و خودمونی این پرسش اینه که شما فراکتال سیگنال رو که تریگر خود پیدا کنید ،بعد در جهت عکس اون دوتا فراکتال به عقب حرکت

کنید معمولا اید دو فراکتالی که به عقب میریم خودش دورترین فاصله تا محل فعلی خواهد بود که این فراکتال استاپ میشه ،که اینجایی خواهد بود که استاپ لاس رو قرار

میدیم و هر چقدر مارکت در جهت فراکتال سیگنال به سمت جلو جرکت کرد ما هم استاپ لاس رو به سمت جلوتر حرکت میدیم تا سودمون ذخیره بشه ، در مثال این مشخصتر

خواهد بود........
    ""

و جسارتا سوال آخرم اینه که در چارت هفتگی طلا که نشون دادید قبل از فراکتال 1
    فراکتال سقف و کف نزدیک به هم وجود داشته.... آیا این نوع از فراکتال ها خاصیت کمتری دارند؟؟ و فراکتالهاییکه باهم فاصله داشته باشند مطمین تر هستند؟؟

با سپاس فراوان و آرزوی موفقیت برای شما
    در ضمن من ساکن مشهد هستم.... هر خدمتی که از دستم بر بیاد حاضرم به روی چشم بذارم و اطاعت کنم

سلام دوست و همشهری بسیار عزیزم جناب فرخ بخت عزیز

از لطفی که به این حقیر دارین بسار سپاسگزارم و قدردان محبت شما هستم ،دوستانی چون شما باعث قوت قلب هستند ،سپاسگزارم

دوست بسیار عزیزم جناب عمو جسین زحمت کشیدند و باعث خوشحالی بنده شدند

با اجازه عمو حسین عزیزم ، تنها پاسخ پرسش آخر رو عرض میکنم ، نه دوست من مهم نیست شما از کجا شروع میکنین ،از هرجا باشه شما فراکتال استارت و .... میشه داشته باشیم و اون شماره یک رو من صرفا از بابت اینکه یک سقف خوب بود در نظر گرفتم و مزیت اینچنینی مطرح نیست .

براتون آرزوی موفقیت دارم دوست عزیزم.

8. 13 کاربر به خاطر ارسال مفید HOLY از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال HOLY آواتار ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط Amo Hoseian نمایش پست ها
    دوست من سلام

در مورد سوال اول شاید بهتر باشد معادل فارسی buy stop و یا Sell stop رو بصورت خرید توقفی یا فروش توقفی در نظر بگیریم، اما زمان استفاده از این نوع دستورات زمانی است که مثلا وقتی میخواهیم مطابق بحث فراکتال ها اقدام به خرید نمائیم ، قیمت بازار کمتر از موقعیت مناسب برای خرید است و ما باید تا زمانی که قیمت بالاتر بیاد و به محل فراکتال سیگنال برسه صبر کنیم و در اون زمان وارد معامله بشیم، لذا با دستور بای استاپ (Buy Stop) ما برای بروکر این پیغام را ارسال میکنیم: (( تا زمانی که قیمت بازار به قیمت مورد نظر ما نرسیده صبر کن و اگر قیمت بازار با قیمت درخواستی ما برابر شد آنگاه پوزیشن ما رو فعال کن که اصطلاحا میگن تریگر زده شد))

متشکرم

درود بر عمو جسین بسیار عزیزم

پاز لطفتون واقعا سپاسگزارم ،بسیار عالی بود ، زحمت کشیدین ممنونم و امیدوارم همکاریتون با تاپیک خودتون همیشه ادامه پیدا کنه ،چه در حضور یا عدم حضور من .....

روز و رو زگار بر شما خوش عمو حسین عزیز

10. 14 کاربر به خاطر ارسال مفید HOLY از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال HOLY آواتار ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط behnam2 نمایش پست ها
    استاد هولی عزیز سلام
    بسیار ممنوم از لطف شما سایر اساتید اگر لطفی داشتند که بنده نوازی می فرمایند .در غیر ایصورت تا زمانی مناسب صبر خواهم کرد. شاد و پیروز باشید

درود بر بهنام عزیز و ممنونم از بزرگواری و سعه صدر شما دوست عزیزم
    بنده هم امیدوارم دوستان قبول زحمت بفرماییند تا شما هم زودتر به پاسختون برسین و من هم کمتر شرمنده بشم .....

12. 14 کاربر به خاطر ارسال مفید HOLY از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 24,757 بار در 4,575 ارسال

درود بر بهنام عزیز و ممنونم از بزرگواری و سعه صدر شما دوست عزیزم
    بنده هم امیدوارم دوستان قبول زحمت بفرماییند تا شما هم زودتر به پاسختون برسین و من هم کمتر شرمنده بشم .....

سلام جناب هالي...شايد قبلا دوستان ازتون اين سوالو پرسيده باشن ولي من جوابشو نميدونم اگه لطف كنيد بگيد ممنون ميشم....كنار اسمتون تاريخ عضويتو زده 1348 ميخاستم بدونم مگه اين سايت از سال 48 فعاله؟اصلا سال 48 اينترنت بوده؟
    ویرایش توسط *سامان* : 2012/01/16 در ساعت 23:26
    مرا گر دولت عالم ببخشند .... برابر با نگاه مادرم نيست

14. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید *سامان* از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال Amo Hoseian آواتار ها
    تشکر شده 1,130 بار در 187 ارسال

درود بر عمو جسین بسیار عزیزم

پاز لطفتون واقعا سپاسگزارم ،بسیار عالی بود ، زحمت کشیدین ممنونم و امیدوارم همکاریتون با تاپیک خودتون همیشه ادامه پیدا کنه ،چه در حضور یا عدم حضور من .....

روز و رو زگار بر شما خوش عمو حسین عزیز
    جناب دکتر فرزاد عزیز
    از لطف شما ممنونم
    اگر مطلبی در این تایپیک مینویسم ، حکم درس جواب دادن شاگرد به استاد داره و خوشحالم که از شاگردان شما هستم.
    سعی میکنم در حد دانشی که به لطف شما و سایر اساتید خوب این سایت کسب شده در خدمت عزیزان باشم.
    خش خش برگها زیر قدم هایم می گویند بگذار فرو افتی ، آنگاه راه آزادی را باز خواهی یافت. "شاملو"

16. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید Amo Hoseian از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال HOLY آواتار ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط ساده ي ساده نمایش پست ها
    سلام جناب هالي...شايد قبلا دوستان ازتون اين سوالو پرسيده باشن ولي من جوابشو نميدونم اگه لطف كنيد بگيد ممنون ميشم....كنار اسمتون تاريخ عضويتو زده 1348 ميخاستم بدونم مگه اين سايت از سال 48 فعاله؟

سلام دوست من جناب ساده ساده عزیز
    اینجوری یادمه که این مشکل در سایت فرابورس هم وجود داشت و اون زمان از خانم مارال پرسیدن و ایشون اگه اشتباه نکنم فرمودند مشکل یا از فارسی ساز هست یا پلاگینی که بر روی برنامه اصلی سوار شده و اون باعث میشه اشتباها این حالت پیش بیاد ،اما باز ادمین محترم از بنده اطلاعات خیلی وسیعتری در این زمینه دارند .

نه دوست من از اول آبانماه 89 تاسیس شده سایت و امیدواریم با حضور دوستان خوبی چون شما و سایر عزیزانم که در خدمتشون هستیم سالهای سال وظیفه خدمتگزاری خودش رو به عنوان سایتی صرفا علمی انجام بده .

موفق باشین دوست عزیزم

18. 15 کاربر به خاطر ارسال مفید HOLY از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 61 از 78 نخست ... 11515859606162636471 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)