صفحه 62 از 78 نخست ... 12525960616263646572 ... آخرین
نمایش نتایج: از 611 به 620 از 774

موضوع: مجموعه نظــــــــــرات استاد عزیـــــــز holy

عضو فعال HOLY آواتار ها
    تشکر شده 19,420 بار در 1,212 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط Amo Hoseian نمایش پست ها
    جناب دکتر فرزاد عزیز
    از لطف شما ممنونم
    اگر مطلبی در این تایپیک مینویسم ، حکم درس جواب دادن شاگرد به استاد داره و خوشحالم که از شاگردان شما هستم.
    سعی میکنم در حد دانشی که به لطف شما و سایر اساتید خوب این سایت کسب شده در خدمت عزیزان باشم.

اختیار دارین دوست بسیار عزیزم ،عمو حسین عزیز

شما استاد بنده هستین و دوستیتون باعث خوشحالی و افتخار بندست و البته حضورتون موجب امتنان و دلگرمی ،از قبول زحمتتون ممنون
    و از لطفتون سپاسگزارم
    سعی کنیم جزو تغییراتی باشیم که میخواهیم در این دنیا ببینیم .....

2. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید HOLY از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال HOLY آواتار ها
    به به به به

جناب استاد طیب عزیز و بزرگوار

چه سعادتی فربان با بنده قرین بود امشب
    خوب هستین ،آقا زیارتتون نکرده بودم خیلی وقت بود ،اما باور بفرمایین زیاد در فکرتون بودم

ارادتمندم جناب طیب عزیز

4. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید HOLY از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 19,296 بار در 2,616 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط HOLY نمایش پست ها
    به به به به

جناب استاد طیب عزیز و بزرگوار

چه سعادتی فربان با بنده قرین بود امشب
    خوب هستین ،آقا زیارتتون نکرده بودم خیلی وقت بود ،اما باور بفرمایین زیاد در فکرتون بودم

ارادتمندم جناب طیب عزیز
    باسلام وعرض ادب خدمت استاد بزرگوار

خيلي مخلصيم

بنده نوازي فرموديد سپاسگزارم

هميشه چراغ روشني هستيد براي سهامداران حقيقي

از خداوند توانا طول عمر باسلامتي براي شمابزرگوار وخانواده محترمتون خواهانم.

6. 11 کاربر به خاطر ارسال مفید طيب از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال HOLY آواتار ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط طيب نمایش پست ها
    باسلام وعرض ادب خدمت استاد بزرگوار

خيلي مخلصيم

بنده نوازي فرموديد سپاسگزارم

هميشه چراغ روشني هستيد براي سهامداران حقيقي

از خداوند توانا طول عمر باسلامتي براي شمابزرگوار وخانواده محترمتون خواهانم.

شما بزرگوارین استاد طیب عزیز

خدامیدونه خوشحال شدم نامتونو دیدم ،امیدوارم سایه شما بر سر ما مستدام باشه قربان و کماکان بنده رو از شاگردان و مریدان خودتون بدونین .

خیلی ارادتمندم و آرزوی بهترینها رو براتون دارم

8. 13 کاربر به خاطر ارسال مفید HOLY از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 19,296 بار در 2,616 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط HOLY نمایش پست ها

شما بزرگوارین استاد طیب عزیز

خدامیدونه خوشحال شدم نامتونو دیدم ،امیدوارم سایه شما بر سر ما مستدام باشه قربان و کماکان بنده رو از شاگردان و مریدان خودتون بدونین .

خیلی ارادتمندم و آرزوی بهترینها رو براتون دارم
    درود
    هميشه رسم اساتيد بنام همين رفتار شما بزرگوار بوده

هميشه شاگردان تنبل كلاسشونو تشويق ميكنند

اميدوارم باتشويق شما استادبزرگوار بتونم نمره قبولي بگيرم

هرچند كه لياقت اين همه تشويق شمارو نداشته باشم .

پايدارباشيد

Banned
    تشکر شده 367 بار در 79 ارسال
    سلام به دوست بسیار عزیزم جناب دکتر عمادی.فرزاد جان خواستم در پی.ام مزاحمت بشم ولی نخواستم وقت گرانبهات رو بگیرم.برای دقایقی به یاد اون روزهای سخت افتادم و دلگرمیهایی که شما به من دادید و دلتنگ اون لحظات شدم.خدا رو شاکرم که دوست بزرگواری همچون شما دارم و امیدوارم دوباره فرصتی پیش بیاد تا همانند گذشته در خدمتتان باشم.شاد و سربلند باشید.

11. 12 کاربر به خاطر ارسال مفید 222 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال Amo Hoseian آواتار ها
    تشکر شده 1,130 بار در 187 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط Farokh Bakht نمایش پست ها
    ممنون از استاد holy به خاطر مطالبشان و از شما دوست عزیز هم متشکرم که سوالات ابتدایی بنده را پاسخ گو شدید

اگر اجازه بفرمایید من درکی که از مطالب شما داشتم را به صورت معاملاتی بیان کنم و لطف کنید اگر جایی را اشتباه متوجه مطلب شدم اگر برایتان مقدور بود توضیح بفرمایید...

اول ما بعد از فراکتال سیگنال(که مجاور خط sell stop هست) تعهد فروش باز میکنیم :: یعنی زمانیکه طلا از فراکتال سیگنالیکه تریگر خورده بود پایین تر آمد
    تعهد فروش میدهیم تا با ریزش بازار سود کنیم...
    دوم)) در محدوده ی فراکتال کف قبل از sell stop که در 1540$ است تعهد فروش را میبندیم و سود شناسایی میکنیم
    سوم)) بعلت وقوع فراکتال کف در همان محدوده اگر قیمت از 1690 بالاتر آمد :: یعنی توانست خط sell stop را رد کند تعهد خرید باز میکنیم
    چهارم)) و سپس با رسیدن قیمت به خط traling stop تعهد خرید را میبندیم تا سود شناسایی کرده باشیم

آیا مراحلی که گفتم درست بودند؟؟ لطفا اگر جایی را اشتباه فهمیدم تصحیح بفرمایید

و باید عرض کنم به نظره من سطح علمی سایت با وجود اساتیدی همچون استاد holy بسیار بالا است
    و برای افراده تازه وارد و کم اطلاعی چون من واقعا جای شرمندگی دارد که وقت گرانبهای استاد و سایر دوستان را با سوالات کوچک خود میگیرم
    و از این بابت از تک تک شما عذر خواه و شرمنده ام....

ابتدا صادقانه از استاد خوبم ، جناب دکتر فرزاد میخوام که اگر اشتباهی در مطالب زیر بود ، حتما بنده و سایر دوستان رو از اشتباه در بیارن.
    متشکرم

دوست من
    جناب فرخ بخت عزیز
    امیدوارم در این مطلبی که به صورت گام به گام توضیح میدم بتونم به سوالات شما هم توضیح داده باشم.
    قبل از شروع مطلب ، لازم دونستم توضیحی در مورد نحوه بستن پوزیشنهای فعال شده (تریگر خورده) بدم و اون اینه که در استراتژی های مختلف معاملاتی که نقطه ورود بر اساس فراکتالها انجام میشه، نقطه خروج متفاوته و در هر روشی به صورت کاملا مشخص نقطه خروج و ذخیره سود معلوم هست و بسته به نوع استراتژی داره. لذا اگر بخواهیم فقط و فقط از بحث فراکتال های استارت وسیگنال برای نقاط ورود و خروج استفاده کنیم به شکل زیر خواهد بود.

فرض کنید در متاتریدر نمودار یک ساعته طلا رو باز کردم و فقط به اندازه شکل زیر کندل وجود دارد وهیچ اندیکاتوری بجز فراکتال در دسترس من نباشد، چه خواهم کرد؟ (موقعیت فعلی مارکت کندل A هست)
    در اولین نگاه متوجه فراکتال استارت (شماره 1) و فراکتال سیگنال (محلی که سل استاپ گذاشتم) را مشاهده میکنم ، پس دستور سل استاپ رو در زیر فراکتال سیگنال (مطابق شکل) قرار میدم و مطابق مطالب چند پست قبل فراکتال استاپ لاس رو (یعنی دو فراکتال مخالف جهت فراکتال سیگنال) مشخص میکنم و استاپ رو بالای فراکتال استاپ (مطابق شکل) قرار میدم.
    توضیح تکمیلی در مورد استاپ لاس و ضرورت آن:
    اول اینکه توصیه اکیدی بر مطالعه تایپیک مدیریت سرمایه استاد هولی دارم
    دوم - آیا واقعا مارکت در جهت تعهد فروش (سل استاپ) پیشروی خواهد کرد و من حتما سود خواهم کرد؟ اگر مارکت مطابق پیکانهای صورتی حرکت کرد و پس از تریگر خوردن پوزیشن من در جهت مخالف حرکت کرد و موجب زیان من شد، این زیان تا کجا ادامه خواهد داشت؟ پاسخ این سوال استاپ لاس است.
    وقتی تحلیل من اشتباه باشد در واقع استاپ ، محل توقف ضرر من خواهد بود و مانع زیان بیشتر می شود.

خوب پوزیشن سل استاپم و گذاشتم و منتظر حرکت مارکت میمونم

خوب حدود 1 تا 2 ساعت بعد از کندل A پوزیشن من تریگر خورد و مارکت پس از یک حرکت نزولی (در جهت موافق با پوزیشن من) ، سپس برگشت و در خلاف میل من به حرکت خودش ادامه داد ولی به محل استاپ من (که هنوز در نقطه 2 قرار دارد) نرسید، لذا زمانی که من در نقطه 3 هستم ، علی الرغم اینکه در زیان هستم ، ولی هنوز پوزیشن من باز است و فقط به مارکت نگاه میکنم.

در شکل زیر ادامه حرکت مارکت رو تا کندل B دنبال کردم و پوزیشن من هم هنوز فعال است و با توجه به اینکه الان قیمت کمتر از پوزیشن فروش من است ، این بار در سود هستم ولی ظاهرا شرایط کمی تغییر کرده و فراکتال 3 بوجود آمده ، لذا از اونجا که این فراکتال شکل گرفته پس من میتونم محل استاپ جدیدی داشته باشم.
    پس اقدام به تغییر دادن (تریلینگ) استاپ میکنم و اون رو به بالای نقطه 1 تغییر میدم.
    در سمت راست تصویر تفاوت زیان حاصل از فعال شدن استاپ، قبل و بعد از تریلینگ مشخص شده است (این اهمیت تریلینگ استاپ رو میرسونه)

خوب حالا کاری که باید انجام میدادم رو تکمیل کردم و به ادامه حرکت مارکت نگاه خواهم کرد

خوب خوشبختانه بخت با من یار بود و مارکت به نفع من به نزول خودش ادامه داد و الان که به نمودار نگاه میکنم در کندل C هستم.
    استاپ من هنوز روی نقطه 1 قرار داره.

ولی انگار....
    متوجه تغییر قابل توجهی در نمودار شدم ، انگار یک فراکتال استارت و یک فراکتال سیگنال شکل گرفته و این میتونه نشانه ای از تغییر جهت مارکت باشه.
    من باید چه کاری انجام بدم؟
    یادمه در یکی از مثال های جناب ویلیامز دیدم که گفته بود در این محدوده میتونید با شناسایی سود موقعیت خودتون رو ببندید و از مارکت خارج بشید، ولی من طماع تر از این حرفهام ، شاید مارکت دوباره به نفع من نزول کنه !!!!؟
    خوب اگه رفت بال چی؟
    یادمه جناب ویلیامز یک جایی از کتابش گفته بود اینجور موقع ها میتونی بری و طرف دیگر مارکت رو شکار کنی !!!!
    خوب پس من هم همین کار رو میکنم، یعنی همزمان دوتا کار انجام میدم:
    1- استاپم رو به نقطه 3 منتقل میکنم (حالا خیالم راحتره ، اگه بازار بره بالا من ضرر کمتری میکنم)
    2- همزمان یک سفارش بای استاپ (Buy Stop) هم میذارم (چونکه با تشکیل فراکتال استارت ، حالا نقطه 3 فراکتال سیگنال خرید خواهد بود)

خوب پس از حدود 3 ساعت مارکت به نقطه D رسیده. هنوزم استاپ لاس و بای استاپم در نقطه 3 هست.
    ببینم اتفاق خاصی هم افتاده ....
    بله یک فراکتال در نقطه 4 ظاهر شده و این هم یک فراکتال سیگنال هست پس به همون دلیل قبلی که جناب ویلیامز گفته من باز دو تا کار باید انجام بدم:
    1- استاپم رو به نقطه 4 تریل میکنم (حالا خیالم راحته راحته ، اگه بازار بره بالا من ضرر که نمیکنم هیچ ، سود هم میکنم ، چونکه حدضررم پایین تر از تعهد فروشم هست)
    2- همزمان یک سفارش بای استاپ (Buy Stop) هم میذارم (چونکه با حفظ فراکتال استارت ، حالا نقطه 4 فراکتال سیگنال خرید خواهد بود)

حدودا 2 تا 3 ساعت بعد بازار بالاتر رفت و استاپ لاس شکل بالا فعال شد و عملا پوزیشن سل استاپی که گرفته بودم بسته شد و من مقداری سود کردم.
    چون در همون محلی که استاپ گذاشته بودم یک در خواست بای استاپ (خرید توقفی) داشتم - شکل بالا- پس ...

حالا در نقطه E علاوه بر اینکه پوزیشن قبلی من با مقداری سود بسته شد، یک پوزیشن فعال بای استاپ هم دارم که باید اقدامات لازم رو براش انجام بدم و اولین کار من گذاشتن استاپ لاس زیر دو فراکتال قبل از فراکتال سیگنال خرید هست که در شکل زیر اینکار رو انجام دادم و منتظر ادامه حرکت مارکت میمونم.

چند ساعتی خوابیدم و بیدار که شدم دیدم مارکت به شکل زیر در اومده و من تا الان باید 4 بار استاپم و تریل کرده بودم.
    خوب اشکالی نداره ، هنوز چیزی از دست ندادم و جالبتر اینکه یک فراکتال استارت میبینم و یک فراکتال سیگنال فروش ....
    پس باز هم باید دو تا کار انجام بدم:
    1- استاپم رو به نقطه 5 تریل میکنم (اگه بازار بره پایین ، من ضرر بسیار ناچیزی خواهم کرد)
    2- همزمان یک سفارش سل استاپ هم میذارم (چونکه با تشکیل فراکتال استارت ، حالا نقطه 5 فراکتال سیگنال فروش خواهد بود)

خوب اینجا کل مبحث تمام شد و امیدوارم که پاسخ سوالات شما رو داده باشم.

در پایان مجددا از استاد خوبم ، جناب عمادی میخام که در صورتی که اشتباهب داشتم ، اصلاح بفرمایند . متشکرم
    خش خش برگها زیر قدم هایم می گویند بگذار فرو افتی ، آنگاه راه آزادی را باز خواهی یافت. "شاملو"

13. 19 کاربر به خاطر ارسال مفید Amo Hoseian از ایشان تشکر کرده اند:

کاربر ویژه بورسی lord arshiya آواتار ها
    تشکر شده 915 بار در 85 ارسال

با سلام و درود خدمت استاد بزرگوارم
    از مطالب بسیار مفید تان در مورد فاذر بسیار ممنونم، همانطور که امرفرمودید آلترناتیو دیگه ای که با توجه به راهنمایی هایتان به ذهنم رسید را در این پست به استحضارتان می رسانم
    قبل از شروع بحث و ارائه چارت جدید، باتوجه به توضیحاتتان برای این که مطمئن شوم که ساختاری که در مورد آن در حال صحبت هستم را نمی توان یک موج ترند گفت را یک نمونه دیگه از آلترناتیواشتباهی که می توان به ذهن رسد (با این تفاوت که اکسیدنت بودن را رعایت کرده ایم )را در تصویر زیر آورده ام

همانطور که در بالا اشاره کردم این ساختار اشتباه هست به این دلیل که موج یک از درجه بزرگتر از موج یک از درجه کوچکتر نسبتا برابرند (در شکل با خط قرمز و فیبوی پروجکشن نمایش داده ام) و همچنین موج دو از موج بزرگتر از موج دو از موج کوچکتر، کوچکتر هست. پس این ساختار هم اشتباه هست
    لذا با این ساختار در سه چارتی که توسط من و دوست خوبم خانم پانی ارائه شد ما نتوانستیم روند گذشته فاذر را در قالب موج ترند بگنجانیم، که این نشان می دهد که این موج و این ساختار کانترترند است نه موج ترند.
    قبل از شروع موضوع کانتر ترندها من ساختار هامونیکی از چارت هفتگی فاذر ارائه می دهم که به نظرم در ادامه ساختار می تواند کمک بسزایی به ما کند

چارت بالا یک الگوی غیر ایده آلی از ساختار گارتلی از فاذر را نشان می دهد، همانطور که عنوان کردم غیر ایده آل، چون بنا به ضرایب بیشتر این ساختار شبیه الگوی خفاش هست که البته هنوز کامل نشده و برای کامل شدن نیاز به ریزش بیشتر از فاذر داریم (البته فعلا فاذر در روی سطح حمایتی خودش قرار دارد )
    من این الگوی هامونیک را در کنار مطالب ارزشمند شما گذاشتم و به ساختار زیر رسیدم

امیدوارم که در برابر استاد بزرگواری چون شما توانسته باشم درس خودم را خوب پس داده باشم.
    در مورد سیمانی ها هم حتما سعی می کنم در اسرع وقت انجام وظیفه کنم

درود بر استاد بزرگوارم جناب هالی عزیز
    ویرایش توسط lord arshiya : 2012/01/17 در ساعت 03:25
    او گفت: "بیا لبه پرتگاه"
    آنها گفتند: "ما می ترسیم"
    آنها گفتند: "ما می ترسیم"
    آنها آمدند
    او هل داد
    آنها پرواز کردند.
    "Guillaume Appolinaire"

15. 19 کاربر به خاطر ارسال مفید lord arshiya از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 433 بار در 75 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط amo hoseian نمایش پست ها
    ابتدا صادقانه از استاد خوبم ، جناب دکتر فرزاد میخوام که اگر اشتباهی در مطالب زیر بود ، حتما بنده و سایر دوستان رو از اشتباه در بیارن.
    متشکرم

دوست من
    جناب فرخ بخت عزیز
    امیدوارم در این مطلبی که به صورت گام به گام توضیح میدم بتونم به سوالات شما هم توضیح داده باشم...........

خوب اینجا کل مبحث تمام شد و امیدوارم که پاسخ سوالات شما رو داده باشم.

در پایان مجددا از استاد خوبم ، جناب عمادی میخام که در صورتی که اشتباهب داشتم ، اصلاح بفرمایند . متشکرم

ممنونم ... واقعا خیلی جامع و واضح توضیح دادید
    از شما و دکتر holy که این مبحث رو آموزش دادید کمال تشکر رو دارم
    و خالصانه ازتون ممنون هستم ..
    با سپاس

17. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید Farokh Bakht از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال Amo Hoseian آواتار ها
    تشکر شده 1,130 بار در 187 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط Farokh Bakht نمایش پست ها

ممنونم ... واقعا خیلی جامع و واضح توضیح دادید
    از شما و دکتر holy که این مبحث رو آموزش دادید کمال تشکر رو دارم
    و خالصانه ازتون ممنون هستم ..
    با سپاس
    انجام وظیفه بود دوست من
    خوشحالم که مورد استفاده قرار گرفت
    خش خش برگها زیر قدم هایم می گویند بگذار فرو افتی ، آنگاه راه آزادی را باز خواهی یافت. "شاملو"

19. 14 کاربر به خاطر ارسال مفید Amo Hoseian از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 62 از 78 نخست ... 12525960616263646572 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)