صفحه 1 از 4 1234 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 32

موضوع: داستان های فعالیت من در فارکس با روش دیمارک

عضو فعال farhad61 آواتار ها
    تشکر شده 2,058 بار در 521 ارسال

Thumbs up داستان های فعالیت من در فارکس با روش دیمارک

سلام من دیروز بعد از مدتی بلاخره تونستم یه حساب ریل توی IFC بازکنم . با این قضایای ممنوع شدن فارکس هم که مشکلات دو چندان شده.
    خوب بریم سر اصل مطلب
    هدف من از ایجاد این تاپیک اینه که روند پیشرفت ( اوه هنوز هیچی نشده چه حرفا میزنه پیشرفت ) و پسرفت هامو اینجا بنویسم تا بعدا هم واسه خودم قابل استفاده باشه و هم واسه تازه کارهایی مثل خودم شاید یه چراغی ، چراغ موشی ،چراغ فیتیله ایی،شمعی ، کبریتی چیزی باشه
    من یه حساب با موجودیه 50 دلار باز کردم و شروع ..... اونم چه شروعی
    از قدیم میگن تجربه بالاتر از علمه حالا خیلی از ما تا خودمون تجربه نکنیم از خر شیطون پیاده نمیشیم و قبول نمیکنیم که داریم اشتباه میکنیم و بعد از پرداخت هزینه اون تجربه که بعضی وقتا خیلی گرون در میاد تازه یادمون میاد که قبلا راه حل این قضیه رو شنیده بوده و بهش توجه ایی نکرده. سعی میکنم هر تجربه به دست میارم رو واستون بگم که فکر نکنید این تجربیات رو الکی بدست آوردم
    بریم سر اصل اصل مطلب( ای بابا چقدر حرف بیخود مینزی شروع کن دیگه )
    وقتی حساب رو باز کردم و برای اولین بار چشمم به موجودی اکانتم افتاد ( با موجودی 53 دلار . نمیدونم اون 3 دلار از کجا اومده) یه حسی بهم گفت برو جلو تو موفق میشی همین امروز 50 دلار میشه 100 دلار . البته بگما من آدم خیال بافی نیستم و انتظارات غیر معقولی هم از بازار ندارم، تازه اگه بدونید هنوز 99% اسطلاحات (مطمئن هستم اشتبا ه نوشتم ولی هرچی بهش نگاه میکنم نمیفهمم درستش چیه)و تکنیک های فارکس رو بلد نیستم بیشتر تعجب میکنید. حتما میگید این بابا مخش معیوبه که میخاد بدون دانش قبلی توی این بازاری که بالای 95%( وبه قولی99%) از آدم هایی که توش فعالیت دارن با داشتن دانش قابل قبول هم نمیتونن موفق بشن، اما اگه توجه کنید میبینید که نکته اصلی همین جاست : اگه داشتن این همه اطلاعات به کار میومد پس چرا فعالان این بازار اینقدر ضرر میدن و از گردونه خارج میشن. این سوال مهمی بود که من هم از خودم همیشه میپرسیدم و بعد از خوندن مقالات و گفته های آقای استاد معظم حجت الفارکس دیمارک افسانه ایی( مامور مخصوص حاکم بزرگ میتی کومون !!! احترام بگذارید) به جواب رسیدم{یادآوری میکنم این مطالب توی همین بخش با عنوان دیمارک وجو داره} و جواب خیلی ساده بود بیشتر مطالبی که همه یاد میگیرن کاملا به درد نخوره و در عمل و بازه بلند مدت برایندی منفی داره ، تازه اگه شانس بیارید و کارتون به بلند مدت برسه
    خوب حالا من با چه جراتی پا به این میدون گذاشتم ؟ اگه شما همین آقای دیمارک رو کنار دستتون داشته باشید و بهتون بگه چیکار کنید و در هر لحضه بگه بازار به چه سمتی میره جرات ورود رو در خودتون رو احساس میکنید .قوانین دیمارک کاملا روشن ،شفاف و مکانیکیه و به همین خاطر خیلی قابل اعتماد
    خوب دیگه بریم سر ...... ( به جان خودم میخام برم سر اصل مطلب)
    وقتی اولین پوزیشن رو باز کردم فهمیدم نمیدونم چطور باید ببندمش و با تغیراتی توش بدم( خداییش سطح دانش فنی رو حال میکنی!!) . البته با متا تریدر کمی آشنا هستم اما سیستم IFC یه نرم افزار من درآوردی دیگس که چیز جالبی نیست. بعد از کلی تحقیقات و کارآگاه بازی و چت با راهنمای IFC ( خانم نبودا آقا بود چون اسمش محمد بود پی به راز تغیرات در پوزیشن بردم و بعد متوجه شدم حجمی هم که برنامه داره یه چیز مسخره تره و یا یه ضرایب بیخودی باید لات های مورد نظرت رو تنظیم کنی بعد از اینکه روی 0.1 لات تنظیمش کردم اولین پوزیشن تپل رو گرفتم بعد از فقط 5 دقیقه استاپم زده شد و حدود 22 دلار از حسابم پرید بعد با تحقیقات چند دقیقه ایی و نصب یه اندیکاتور از دیمارک متوجه شدم نه تنها توی سقف پوزیشن گرفتم بلکه بیخ بیخ سقف هم بوده و اگه چند تا کندل دیگه طول میکشید مطمئنا یه بلایی سر قیمت بیچاره میومد خدارو شکر من به دادش رسیدم و با قربونی کردن 22 دلار نجاتش دادم بعد یه پوزیشن دیگه گرفتم که با توجه به اینکه شرایط مناسبی نداشت تقریبا با همون قیمت بستمش و در حال حاضر هم روی دلار فرانک یه پوزیشن خرید دارم که هنوز بازه10 الی 12 دلار توی ضرره اما طبق شرایط به احتمال زیاد با درصد مثبت بسته بشه
    اگه بخام تجربیات امروزم رو از فارکس به صورت خلاصه بگم میشه موارد زیر
    قوانین فارکسی من
    1- تا مشخص نشدن کامل روند وارد معامله نشو
    2- در گذاشتن استاپ ها دقت کن(هزینه این تجربه 1 دلار)
    3 - با توجه به میزان سرمایه حجم بگیر
    4- انتخاب یک تایم فرم مرجع واسه تصمیم گیری . در حال حاضر 5 دقیقه هست ( هزینه این تجربه 5 دلار)
    5- به سقف و کف توجه کن ( هزینه این تجربه حدود 22 دلار)
    مطمئن هستم به زودی با خبرهای موفقیتم به این تاپیک میام
    پس تا اون موقع درود بر دیمارک
    ارادتمند همگی دیمارک آینده
    فرهاد
    فکر میکنی کاشی و سرامیک مورد نیازت رو چقدر گرونتر میخری ؟
    قیمت های ارائه شده ما غیر قابل رقابت هستند

2. 14 کاربر به خاطر ارسال مفید farhad61 از ایشان تشکر کرده اند:

اینم اولین هیستوری من
    50% ضرر ( آخرین پیش بینی در مورد به تارگت رسیدن پوزیشن هم درست نبود و با ضرر بسته شد)

Opening Closure
    ID Date/Time Instrument Direction Vol1 Price Type By Order Ref. ID Date/Time Type Vol1 Price Profit/Loss By Order
    9759330 19/05/2011 04:44:30 EURUSD buy +100.00 1.4306 Position opening 9759461 19/05/2011 05:43:18 Position closure (full) -100.00 1.4285 -0.21 3494355
    9759654 19/05/2011 06:39:31 EURUSD buy +100.00 1.4296 Position opening 9759891 19/05/2011 07:28:55 Position closure (full) -100.00 1.4277 -0.19 3494527
    9760387 19/05/2011 08:26:40 USDCHF buy +100.00 0.8813 Position opening 9765554 19/05/2011 15:29:51 Position closure (full) -100.00 0.8877 +0.72
    9765651 19/05/2011 15:33:22 USDCHF buy +5'000.00 0.8869 Position opening 9766067 19/05/2011 15:59:44 Position closure (full) -5'000.00 0.8840 -16.40 3496061
    9766605 19/05/2011 16:32:22 USDCHF buy +2'500.00 0.8834 Position opening 9766797 19/05/2011 16:50:47 Position closure (full) -2'500.00 0.8831 -0.85
    9766964 19/05/2011 16:59:52 USDCHF buy +3'000.00 0.8836 Position opening 9769259 19/05/2011 20:24:01 Position closure (full) -3'000.00 0.8808 -9.54 3496457
    Total -26.47

4. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید farhad61 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال HOLY آواتار ها
    تشکر شده 19,420 بار در 1,212 ارسال
    سلام فرهاد عزیز
    به هیچ عنوان نمیخوام نا امیدت کنم ،ولی احساس میکنم یه جای کار میلنگه(شاید هم بیشتر) شما برای اینکه 50٪ بری توضرر (البته اگه درست فهمیده باشم )باید حداقل 15 تا پوزیشنت اونم پشت هم و بدون یک دونه تارگت رسیدن استاپ بخوره تازه بعد هم باید بگیم این سیستمت مشکوکه که 15 تا ضرر پشت هم داده و ....... اما اینکه با 3-4 تا پوزیشن 50٪ از دست دادی اولین موردی که به من میگه اینه که mm ایراد داره.
    پیشنهاد :
    دست نگه دار ،سیستمت رو با فارکس تستر یه بک تست حداقل 5ساله (به نظر من 10 ساله)بگیر ،بعد بیا یه فوروارد 6 ماهه بگیر ،اگه از این مراحل رد نشد سیستم مشکل داره ،اگه از تمام مراحل به سلامت رد شد ،دراو دان سیستم دستت میاد همچنین ضرر متوالی و ..... اونموقع با خاطر جمع و صد البته با mm کامل بیا حسابت رو بیار بالا ............
    من عذر میخوام اگه دخالت کردم ولی چون خودت تو پی ام گفتی نظرتو بگو ،نظر دادم
    برات ارزوی سود سرشار دادم

6. 14 کاربر به خاطر ارسال مفید HOLY از ایشان تشکر کرده اند:

سلام دکتر فرزاد گرامی
    باعث افتخار منه که ایرادات این تازه کار رو گوشزد میکنید . در مورد از دست دادن 50 درصد سرمایه خدمت شما عرض کنم میشه گفت که تازه کار بودن باعث جو گیر شدنم شد ( آخه اولین باری بود که با یه حساب واقعی داشتم کار میکردم ) بعد از اینکه پوزیشن رو گرفتم متوجه 2 نکته شدم ، اول اینکه توی سقف پوزیشن خرید گرفتم و دومین عامل که مهمتر از اولی هست رعایت نکردن همون مسئله همیشگی یعنی مدیریت سرمایه بود . با یه حساب 50 دلاری نباید یه حجم 0.1 لاتی میگرفتم و حالا که گرفتم نباید این استاپ لاست بزرگ 15 پیپی رو واسش میذاشتم . دوستان یه توضیحی در مورد مقدار حجم یک پوزیشن با مقدار مبلغ کل میشه بگید . فکر کنم درستش 3%کل سرمایه باید باشه ( شایدم 3%کل سرمایه رو به عنوان استاپ لاست در نطر گرفت!!!؟ حالا کدومش درسته؟) یعنی الان که 25 دلار دارم حداکثر حجمی که مجاز هستم بگیرم چقدر هست ؟
    من چون تازه کارم و قضیه ندانستن عیب نیست و نپرسیدن عبیبه میشه یه توضیحی بدین که mm چیه؟
    در مورد تست گرفتن از سیستم من توی تایم 5 دقیقه کار میکنم . منظورتون اینه که برم مثلا 10 سال قبل( البته مراحل کارش رو بلدم) و از اونجا توی تایم 5 دقیقه تست بگیرم بیام جلو ( اینک خودش 1 سال طول میکشه ) و در مورد 6 ماهه همون مراحل رو واسه 6 ماهه انتخاب کنم و اجرا؟

و صد البته با mm کامل بیا حسابت رو بیار بالا

منظورتون از این قسمت این بود که نتایج رو بیارم اینجا نشون بدم؟ ( سطح دانش رو ببین ! تقریبا هیچ کدوم از حرف های دکتر عزیزمون رو نفهمیدم . دکتر جون در حد کلاس اکابر بگو من ضریب هوشیم پایینه

دوستان دیگه هم اگر میتونن راهنمایی کنن
    اما خدایش اعتقاد کامل دارم که توی این راه موفق میشم . همون موقعی که توی 2 دقیقه نصف پولم از دست رفت به قدرت شگفت انگیز این بازار بیشتر اعتقاد پیدا کردم ( اگه توی 2 دقیقه من با یه تصمیم غلط نیمی از سرمایم رو از دست دادم پس اگه یه تصمیم درست بگیرم میشه در همون مقدار زمان یا حتی کمتر مبلغ بسیار زیادی به دست آورد
    هیجان زیاد این کار هم خیلی برام جالب بود و تا حالا با این موقعیت ها روبرو نشده بودم
    دوستان عزیز منتظر نظراتتون هستم

8. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید farhad61 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 604 بار در 98 ارسال
    سلام آقا فرهاد عزيز
    خوشحالم از اينكه وارد گود شدي و دستي به كمر فاركس زدي ...اين عاليه ...روش ديمارك مثل فن فتيله پيچ در كشتي خيلي موارد بايد صدق كنه كه بشه ازش استفاده كرد ....پيشنهاد ميكنم با توجه به گستردگي بحث انديكاتورهاي ديمارك فعلا ازش استفاده نكني ....چيز جالب براي خود من اين است كه از وقتيكه با كمك شما با اين روش آشنا شدم روزي نبوده كه در موردش مقاله ايي نخونده باشم و در نمودار قيمت چك كنم و صدق نكرده باشه ....اين عمق قدرت روش ديمارك را ميرسونه اما خود اين آقا اعتقاد داره بازار را مسايل فاندامنتال به جلو ميبره....تجربه چندين ساله اين شخص در درك اقتصاد بازار و مشاوره در شركتهايي با سرمايه ميليون دلاري منجر به كشف رفتارهاي تكراري در بازار شده كه امروز ما آن را تكنيكال ميگوييم ....
    اما همين 25 دلار را با مديريت سرمايه ميتوني افزايش بدي ... هيچ روش خاصي را پيشنهاد نميدم چونكه خود شخص بايد به يك استراتژي برسه اما مطالعه روشهاي معمول مثل فيبو ..بولينگر ..خطوط حمايت مقاومت را حتما پيشنهاد ميدم .
    ضمنا خود من شخصا الان ديگه بيشتر با TD-REI , TD-Sequential كار ميكنم و به بقيه دوستان هم پيشنهاد ميدم مطالعه در اين مورد داشته باشند .مخصوصا TD-REI رقيب بسيار خوب براي RSI و Stochastic است .

10. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید حسين صابري از ایشان تشکر کرده اند:

به به اقا حسین کجایی برادر
    من در حال حاضر از combo,mab- td- sequental,point ,dimark 1 استفاده میکنم خدایش اگه از همون اول از dimark1 استفاده می کردم حتی این25 دلار رو هم از دست نمیدادم اما به نظر خودم خیلی خوب شد که این اتفاق افتاد چون یه تلنگر حسابی بود که حواسم رو جمع کنم و مثل دمو بازیگوشی نکنم
    راستی آقا اگه امکان داره یه توضیحاتی در مورد سوالاتم که بالا پرسیدم بده

12. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید farhad61 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال مصطفي آواتار ها
    تشکر شده 1,377 بار در 299 ارسال
    سلام دوستان

تحليلهاي من ميتونيد در سايت زير مشاهده كنيد . تحليلها براي قبل ولي ميتونه جنبه آموزشي براي دوستان داشته باشه .

http://www.persepoliscapital.biz/for...gence-patterns

14. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید مصطفي از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط حسين صابري نمایش پست ها
    سلام آقا فرهاد عزيز
    پيشنهاد ميكنم با توجه به گستردگي بحث انديكاتورهاي ديمارك فعلا ازش استفاده نكني .... روزي نبوده كه در موردش مقاله ايي نخونده باشم و در نمودار قيمت چك كنم و صدق نكرده باشه .... .
    راستی حسین جان منظورت اینه که کلا از اندیکاتورهای دیمارک استفده نکنم یا از یه تعدادیشون
    منظورت خوندن مقلاتی در مورد دیمارک هست ؟ اگه اینجوریه حتما اون ها رو بیار توی قسمت دیمارک تا ما هماستفاده کنیم چون منابع در این زمینه واقعا کمه
    موفق باشی

16. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید farhad61 از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط مصطفي نمایش پست ها
    سلام دوستان

تحليلهاي من ميتونيد در سايت زير مشاهده كنيد . تحليلها براي قبل ولي ميتونه جنبه آموزشي براي دوستان داشته باشه .

http://www.persepoliscapital.biz/for...gence-patterns

بسیار زیبا بود آقا مصطفی امیدوارم بتونم از تجربیات شما استفاده کافی رو ببرم
    البته سایت واسه من قیلتر هست که با التراسورف دیدمشون

18. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید farhad61 از ایشان تشکر کرده اند:

فارکس با طعم کال مارجین

امروز میزان اعتبارم به 16 دلار کاهش پیدا کرد
    وقتی به بازار امروز دوباره نگاه میکنم میبینم هیچ مشکلی توی بازار نبوده و تمام ارزها از 100الی130پیپ نوسان داشتن ،اون هم در یک جهت پس نمیتونم کسی رو مقصر بدونم
    حالا بریم سر بررسی اشتباهات امروز
    1- مهمترین اشکالی که توی این دو روز کاری باهاش مواجه شدم میشه گفت نداشتن یک استراتژی مناسب هست که باعث کمی سردرگمی میشه (الان میفهمم وقتی میگن استراتژی تو درک کن و بهش عمل کن یعنی چی ) امروز متوجه شدم تایم 5 دقیقه که در نطرم بود بر مبنای اون وارد بشم یه مقدار سیگنال های اضافی میده و همین سیگنال ها باعث ورود زود هنگام به بازار میشد . میخام از فردا مبنی ورودم رو 15 دقیقه بزارم تا از رسیدن قیمت به محل مناسب مطمئن بشم . وقتی میگم آدم ها تا خودشون یه چیز رو تجربه نکنن به ارزشش پی نمیبرن نگید نه ،توی روش پشوتن هم همین تایم 15 دقیقه رو مبنای ورود قرار داده و من الان دارم درک میکنم چرا . واقعا همه چیز در مورد موفقیت جلوی چشم ما هست اما متاسفانه ما اونقدر دوردست رو نگاه میکنیم که نمیبینیم جواب ها جلوی چشم هامونه
    یاد یه داستانی افتادم
    یه روز یه جوون تصمیم گرفت که راه خودشناسی رو یاد بگیره و همه چیزش رو رها کرد و رفت هنوز از روستاشون خارج نشده بود که به یک راهب پیر رسید و ازش پرسید راه خودشناسی چیه پیر بهش گفت روزی 30 دقیقه توی آ ینه نگاه کن و از خودت بپرس من کی هستم
    جوان با خودش گفت امکان نداره راهی که من انتخاب کردم به این راحتی باشه. رفت تا به یه معبد رسید و از عابد بزرگ راه خودشناسی رو پرسید . راهب گفت این قضیه به این راحتی نیست باید سالها رنج بکشی و مشقات فراوانی رو تحمل کنی تا به راز خودشناسی رو بهت بگم.
    جوان با خودش گفت همین راه درسته ، پس چند سال توی معبد به سختی کار کرد و عاقبت با عصبانیت پیش عابد بزرگ رفت و گفت : من چند سال اینجا هستم و روز شب دارم کار میکنم ولی شما هنوز راز بزرگ رو بهم یاد ندادید x-(
    عابد گفت درست میگی حالا وقتش شده که راز بزرگ رو بهت بگم
    روزی 30 دقیقه توی آ ینه نگاه کن و از خودت بپرس من کی هستم
    جوان یه دفعه یاد چند سال پیش افتاد و صحبت های عابد اول ،متوجه شد که سال ها پیش جواب رو شنیده ولی به دلیل اینکه به راحتی به دست آورده بود بهش اهمیتی نداده بود

حالا این بحث شده سودای کار ما ، قوانین زیادی برای ترید وجود داره که ما با بی توجهی از کنارش رد میشیم
    امیدوارم خداوند دیدی بهم بده که بتونم تمام رازهایی که قبلا کشف شده رو ببینم و خودم مجبور نشم اون هارو به دست بیارم . آمین

2- عامل دوم بی صبری برای کسب سود بود . با اینکه میدیدم که هنوز موقع مناسبی برای ورود نیست باز نمیتونستم جلوی خودم رو بگیرم و وارد پوزیشن های نارس میشدم که عاقبتش رو هم که مطمئنا میدونید چیه

3- سومین عامل که میتونه مکمل عامل دوم باشه طمع بود . الان واقعا خجالت میکشم که این مطالب رو دارم مینویسم چون با وجود اینکه تمام این مسائل رو میدونستم باز نتونستم که جلوی خودم رو بگیرم . اما این حرف ها رو میزنم تا درس عبرتی بشه واسه خودم و تمام اون کسایی که به قوانین واضح و مشخص توجهی نمیکنن

نکته جالبی که امروز بهش رسیدم این بود که حتی اگر غول چراغ جادو هم داشته باشی و از آینده برات خبر بیاره که چه اتفاقاتی خواهد افتاد ( که اندیکاتورهای دیمارک به نطرم همچین خصوصیتی دران) باز اگه نقطه ورود مناسب رو درست تشخیص ندی باز ضرر میکنی

امیدوارم این نکات برای خودم و تمام اون هایی که میخان تازه وارد این بازار بشن مفید باشه ( هرچند مطمئن هستم بیشتر 90% افرادی که تمام این مطالب رو میخونن اگه تصمیم بگیرن واسه اولین بار معامله کنن خودشون تمام این ضرر ها رو خواهند کرد چون که با خودشون میگن این اتفاقات واسه ما نمی افته !!)

دوستان من رو از نظرات ارزشمندتون بی نصیب نزارید

دیمارک کال شده آینده
    فرهاد
    ویرایش توسط farhad61 : 2011/05/23 در ساعت 16:24

20. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید farhad61 از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 1 از 4 1234 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)