نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: آیا با حذف دامنه نوسان و/یا حجم مبنا موافقید

رأی دهندگان
124. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • با حذف هر دو موافقم، هیچ کارکردی ندارند

47 37.90%
  • دامنه نوسان افزایش باید و حجم مبنا تغییر نکند

11 8.87%
  • دامنه نوسان افزایش و حجم مبنا کاهش یابد

19 15.32%
  • دامنه نوسان تغییر نکند و حجم مبنا حذف شود

5 4.03%
  • دامنه نوسان تغییر نکند و حجم مبنا کاهش یابد

5 4.03%
  • همین وضعیت فعلی ادامه پیدا کند، مشکل جای دیگری است

37 29.84%
صفحه 3090 از 8145 نخست ... 20902590299030403080308730883089309030913092309331003140319035904090 ... آخرین
نمایش نتایج: از 30,891 به 30,900 از 81449

موضوع: جــــو بــــازار

عضو فعال
    تشکر شده 10,117 بار در 1,977 ارسال

پاسخ : جــــو بــــازار

نقل قول نوشته اصلی توسط noori نمایش پست ها
    سلام جناب راستا
    من برعکس اصلا اعتقادی ندارم که این اوضاع حاصل ورود بی تجربه ها به بازار هستش من مصمئن هستم اگر همه پرتفوهاشون را منتشر کنند تازه واردها بیشترین سهم را الان دارند و در این اوضاع نه تونستند بفروشند و نه به موقع خارج شدند اما خیلی از قدیمیهای بازار و بورس بازها الان فول سرمایه هستند و سه هفته پیش خالی شدند و منتظر نشستند همین جا هم در این سایت خیلی از دوستان ساختند که به احتمال زیاد نشان از عدم نگرانیشون از بازاره چون دوباره در جای مناسب ورود می‌کنند
    سهامدار تازه وارد نه اونقدر زبله و آشنا داره که سیگنال خروج را گرفته باشه و به موقع فروش زده باشه پس نشسته و فقط داره حرص میخوره و اطلاعات نداشته آش را به رخ میکشه
    پس به نظر من بیشترین ضرر را همین گوشتهای قربانی حکومت کردند که پولشون را آوردند و حالا دستشون خالیه
    یعنی همه دوستانی که این پست را لایک کردند سهامشان را نقد کردند و منتظر نشستند به قول دوستمون؟!
    سلام

2. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید ebiman از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار(3) roya123 آواتار ها
    تشکر شده 30,147 بار در 5,486 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط ebiman نمایش پست ها
    یعنی همه دوستانی که این پست را لایک کردند سهامشان را نقد کردند و منتظر نشستند به قول دوستمون؟!
    من به شخصه تمام پست های جو بازار و امروز چه کردید چرا رو لایک می کنم.
    اما این به این معنا نیست که با نظرشون موافقم.
    و در رابطه با نظر شما اما کاملا موافقم. آیا واقعا همه ی حرفه ای ها الان پولاشون و به موقع کشیدن و بیرون و نظاره گر هستند
    که در فرصت مناسب ورود کنند و این زمان مناسب رو هم کاملا تشخیص میدن؟؟؟؟
    خیر اصلا اینطور نیست به نظر من....
    خیلی از کاربران این سایت از حرفه ای ها و کارکشته های بورس هستند و شرایطشان همین است که الان سهامشان در حال ریزش است.
    اصلا اینطور نیست که آماتورها گیر کرده باشند و حرفه ای ها خارج شده باشند.
    اتفاقا آمارتورها خارج می شوند و در بدترین نقطه ی ممکن هم خارج می شوند.
    همانطور که من پارسال از دو تا از سهام بازار پایه ام خارج شدم و در بدترین نقطه ی ممکن هم خارج شدم.
    و بعدها که بهشون نگاه کردم دیدم که چه سودهایی رو از دست دادم.
    اصولا وقتی آدم از سهمی خارج میشه خیلی کم پیش میاد که دوباره و به موقع به اون سهم ورود کنه.

اگر اشتیاق شما برای موفق شدن بیشتر از ترس شما از شکست خوردن باشد
    شما حتما موفق خواهید شد. "آلبرت انیشتین"

4. 12 کاربر به خاطر ارسال مفید roya123 از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار (1) جان اسنو. آواتار ها
    تشکر شده 10,038 بار در 1,951 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط shadi نمایش پست ها
    نفتي كه قرار بود بفروشن ......... پولش را بدن بملت ......حالا دارن ميفروشن به ملت .......كه پولش را بدن به دولت
    یه سوال خیلی ذهنمو درگیر کرده

اگه نفتی که میخواد تو بورس فروش بره فروش نره یعنی کسی نخره ک ظاهرا هم میل و رغبت ندارن خیلی ها برای خریدش ، بعد از اون ورم که نمیتونه صادر کنه و باز نمیخرنش بس کی میخواد بخردش و چجوری میخاد بفروشتش ؟

6. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید جان اسنو. از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال MOSTAFAVI آواتار ها
    تشکر شده 21,456 بار در 4,822 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط roya123 نمایش پست ها
    من به شخصه تمام پست های جو بازار و امروز چه کردید چرا رو لایک می کنم.
    اما این به این معنا نیست که با نظرشون موافقم.
    و در رابطه با نظر شما اما کاملا موافقم. آیا واقعا همه ی حرفه ای ها الان پولاشون و به موقع کشیدن و بیرون و نظاره گر هستند
    که در فرصت مناسب ورود کنند و این زمان مناسب رو هم کاملا تشخیص میدن؟؟؟؟
    خیر اصلا اینطور نیست به نظر من....
    خیلی از کاربران این سایت از حرفه ای ها و کارکشته های بورس هستند و شرایطشان همین است که الان سهامشان در حال ریزش است.
    اصلا اینطور نیست که آماتورها گیر کرده باشند و حرفه ای ها خارج شده باشند.
    اتفاقا آمارتورها خارج می شوند و در بدترین نقطه ی ممکن هم خارج می شوند.
    همانطور که من پارسال از دو تا از سهام بازار پایه ام خارج شدم و در بدترین نقطه ی ممکن هم خارج شدم.
    و بعدها که بهشون نگاه کردم دیدم که چه سودهایی رو از دست دادم.
    اصولا وقتی آدم از سهمی خارج میشه خیلی کم پیش میاد که دوباره و به موقع به اون سهم ورود کنه.

من اصل سرمایه ام رو آورده بودم بیرون و هر چی که مونده بود سود بود . البته این سود فعلا در حال آب رفتنه .
    امروز یک کم مجددا خرید کردم ،مثل کفتربازها که نمی تونن دست از کفتربازی بردارن منم یه همچین حالی دارم
    چون در همه سهم هایی که خریدم epsبرام مهم بود انتظار دارم سهام موجود در سبد به اندازه سود بانکی یکساله بهم سود بدن و می دونم که میدن.واسه همین کارشون ندارم.اگه بشه با اصل سرمایه هم می خوام زمین کشاورزی بخرم.ببینم میشه یا نه

8. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید MOSTAFAVI از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (۱۰) کریس گاردنر آواتار ها
    تشکر شده 19,463 بار در 2,880 ارسال

پ
    از آدم ها بُت نسازید، این خیانت است!هم به خودتان، هم به خودشان.خدایی می‌شوند که، خدایی کردن نمی‌دانند!
    وَ شما در آخر می‌شوید، سر تا پا کافرِ خدایِ خود ساخته...!

10. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید کریس گاردنر از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 4,887 بار در 1,039 ارسال

عمده حقوقی های بازار مربوط به نهاد های حکومتی است این وسط ما داریم وسط یک درگیری جناحی له میشیم کاش حسن حرفی از گشایش نمی‌زد
    همین طوری خوبه ادامه بده ...

12. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید رامین حیاتی از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال MOSTAFAVI آواتار ها
    تشکر شده 21,456 بار در 4,822 ارسال

همین چند هفته قبل، وقتی قیمت ها در همین سطوح بود، بسیاری می گفتند "بازار حباب است، حالا 45 روز از همان موقع گذشته است. در همان نقطه ای که بسیاری می گفتند حباب است و خریدار چرا حاضر است در این قیمت ها خرید کند حالا همان برخی دیگر می گویند واقعا فروشنده چرا در این قیمت ها میفروشد؟ بازار به این جذابی!

این بحث ها فقط وقت شما را هدر می دهد! یک عده ای همیشه سوال می کنند، همیشه گیج هستند و وامانده! شما جمع استدلال تحلیلگران را کنار هم بگذارید، به جمع بندی خوبی می رسید. بعد خودتان، تصمیم بگیرید ...

قیمت های امروز، قیمت های 45روز تا 2ماه قبل است. اما چند تفاوت ایجاد شده است...

اول اینکه دلار نیمایی 20درصد در این فاصله رشد کرده، یعنی قیمت سهام همان است اما دلار نیمایی 20درصد بالاتر آمده است.

دوم اینکه قیمت های جهانی در بسیاری از کوموها بالاتر از گذشته است. از فلزات تا محصولات پتروشیمی، شرایط بهتر شده است.

سوم اینکه به انتخابات آمریکا نزدیک تر شده ایم و خبرهای سیاسی بسیار پر رنگ تر شده است. اینکه اساسا انتخابات آمریکا باید اثر بگذارد یا نه و اینکه از چه زمانی اثر مهم دارد، به دید سیاسی شما مرتبط است اما به هر حال موضوعی مهم است.

یک نکته ای در خصوص شاخص هم وجود دارد. وقتی شاخص رشد می کرد از یک نقطه ای به بعد بسیاری سهم ها اصلاحی شدند اما شاخص کل، رشد با اهمیتی را ازان نقطه داشته است.

حالا که شاخص نزولی شده، تمام بازار نزولی است و شاخص به اندازه افت قیمت ها، کاهش می یابد. این پدیده مثبتی است.

قبلا اینطور بود که سهام افت می کرد اما شاخص ثابت بود! دولت هم معیارش همین شاخص بود، می گفت ببینید اصلا کاهشی در بورس نبوده است. ازین زاویه، نیمه پر لیوان را ببینیم که حداقل سهام متناسب با شاخص افت می کند لذا می شود روی شاخص بحث کرد که بازدهی شاخص و وضع بازار بورس چگونه است.

مساله بعدی ورود سیاسیون به بازار سهام است. آن جایی که بازار دچار التهاب می شود و نیازمند حمایت سیاسی است، ورود این ها بسیار امر مثبتی است اما امیدوارم که دخالت و اظهارنظر آن ها تداوم نیابد. در بازار بورس این همیشه مرسوم بوده که کسی اظهار نظر کند که مسئول آن کار است اما در همین جریان پالایشی ها دیدیم که هر کسی از یک جایی سر درآورد و مثل یک مسئول صحبت کرد و این قسمت خطرناک ورود سیاسیون به بازار سرمایه است.

من در خصوص بازار یک تصوری دارم که چند کلمه بیشتر نیست. یک نقطه ای بود همه انتظار تعادل بازار را داشتند اما تقاضایی که قابل پیشبینی نبود، بازار را به اهدافی رساند که انتظارش نمی رفت. در اصلاح هم همین شده یعنی یک جایی حتی آن ها که می گفتند حباب است، معترف می شوند که بازار جذاب شده، اما باز یک سری هستند که می فروشند و این همیشه معمای بورس بوده و خواهد بود. شما همیشه با کوه یخ مواجه خواهید بود و این مساله تمامی ندارد.

این بازار هم تا یک نقطه ای اصلاح می کند، نقطه ای که چندان قابل پیشبینی نیست. بعد متعادل می شود و تا نقطه ای که باز هم قابل پیشبینی نیست رشد می کند اما کار تحلیلگر چیست؟ تفاوت سیستم های معاملاتی کجا خودش را نشان می دهد؟

دقیقا بحث اینجاست که اولا شاخص، همچون قیمت سهام در حال نوسان است لذا می شود تا حدی کل بازار را از روی رفتار شاخص تحلیل کرد. دوم اینکه سهام، کالای جانشین است. در منفی ها، برخی شرکت ها عیار خود را نشان دادند. برخی نشان دادند با اولین حمایت تا مثبت های تابلو پیش روی می کنند و برخی دیگر اساسا هیچ حمایتی را جذب خود نمی کنند. هر وقت بازار متعادل شود، پیش قراولان حمله به سقف قبلی، همین هایی هستند که امروز از دیگران بهتر معامله شدند چون ارزشمند تر از دیگران بودند.

سعی کنید یک خط کشی داشته باشید که بهتر بودن را بشود با آن تعریف کرد، در این صورت شما معامله گر موفقی خواهید بود. این خط کش شاید، بنیادی، تکنیکال، یا هرچیز دیگری باشد.

در بازار منفی همه ضرر می کنند، کمتر و بیشتر دارد!
    در برگشت بازار، همه سود می کنند، کم و زیاد دارد!

در نزول ها اگر کمتر از دست بدهید و در صعود ها، بیشتر سود بگیرید، شما یک معامله گر فوق العاده خواهید بود. ازین زاویه وقت خودتان را برای تماشای سایت tsetmc هدر ندهید بلکه برای قیاس شرکت ها وقت بگذارید تا پرتفویی بهینه بسازید. این قیاس چیزی است که استراتژی موفق شما تعیین می کند. شاید فیلترنویسی، تکنیکال یا بنیادی، خط کش شما باشد.

نهایتا خیلی به ژست های روشنفکرانه و مصاحبه های سیاسیون در خصوص بازار سهام توجه نکنید. یک حرفی می زنند، فردا یادشان می رود. شما روی تابلو، کاری را بکنید که استراتژی شما به شما دیکته کرده و تمرکز خود را افزایش دهید

14. 11 کاربر به خاطر ارسال مفید MOSTAFAVI از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (۱۰) کریس گاردنر آواتار ها
    تشکر شده 19,463 بار در 2,880 ارسال

متاسفانه زمانی که همه توجه ها معطوف به سهام صندوقی شده بود.....دیگر سهام بازار مورد بی توجهی و اصلاح قرار گرفتند....به گونه ای که اکثر سهام بالای 30 درصد ریزش کردند...حال که سهام صندوقی صف فروش شده اند.....سهام اصلاح کرده هم با اینها اصلاح می کنند.....یک نمونه دالبر هست...دیروز روی حمایت خوبی قرار داشت اما امروز زیر حمایت رفت و حتی حجم هم پر نکرد......
    نکته جالب اینکه همه مان هم میگوییم فعلا ریزشی در کار نیست......پس اگر ریزش نیست چرا سهام بالای 30 درصد پایین آمدند؟!
    ریزش واقعی پس چیست؟
    از آدم ها بُت نسازید، این خیانت است!هم به خودتان، هم به خودشان.خدایی می‌شوند که، خدایی کردن نمی‌دانند!
    وَ شما در آخر می‌شوید، سر تا پا کافرِ خدایِ خود ساخته...!

16. 12 کاربر به خاطر ارسال مفید کریس گاردنر از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال بامبو آواتار ها
    تشکر شده 1,535 بار در 381 ارسال

پاسخ : شاخص ( شاخص کل و شاخص سایر گروهها .. )

دوستان زمان بندی معاملات فردا شامل فرابوسم میشه یا مختص بورسیاست؟

18. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید بامبو از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 1,864 بار در 347 ارسال

........

20. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید abed از ایشان تشکر کرده است:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 110 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (1 کاربران و 109 مهمان ها)

1. Arian02

کلمات کلیدی این موضوع