نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: آیا با حذف دامنه نوسان و/یا حجم مبنا موافقید

رأی دهندگان
124. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • با حذف هر دو موافقم، هیچ کارکردی ندارند

47 37.90%
  • دامنه نوسان افزایش باید و حجم مبنا تغییر نکند

11 8.87%
  • دامنه نوسان افزایش و حجم مبنا کاهش یابد

19 15.32%
  • دامنه نوسان تغییر نکند و حجم مبنا حذف شود

5 4.03%
  • دامنه نوسان تغییر نکند و حجم مبنا کاهش یابد

5 4.03%
  • همین وضعیت فعلی ادامه پیدا کند، مشکل جای دیگری است

37 29.84%
صفحه 3311 از 8146 نخست ... 23112811321132613301330833093310331133123313331433213361341138114311 ... آخرین
نمایش نتایج: از 33,101 به 33,110 از 81460

موضوع: جــــو بــــازار

عضو فعال بهزاد بهزادی آواتار ها
    تشکر شده 13,872 بار در 488 ارسال

پاسخ : جــــو بــــازار

سلام

چون صحبت های بنده توسط کاربری معلوم الحال تحریف شد بنده یه سری موارد رو اشاره کنم...

اولا من اگر تحلیل سیاسی گاها انجام میدم بیشتر با این ذهنیت هست که ببینم میشه تاثیر اون رو بر روی بازارهای موازی بررسی کرد یا خیر... وگرنه به خودی خود هیچ علاقه ای به حرفهای سیاسی ندارم چون از دید من سیاست یعنی دورغ حالا چه تو ایران باشه چه تو آمریکا چه هر کشور دیگری... البته این درجه دروغ گفتن در کشورهای مختلف فرق میکنه... در برخی کشورها رسم هست در روز روشن در دوربین نگاه می کنند و دروغ می گویند... بگذریم...

اما در مورد اینکه بنده رای دادم و به چه فردی رای دادم حق شخصی خودم بوده... روحانی قطعا ضعیف عمل کرده و در این تردیدی نیست... اما روحانی بخشی از بدنه سیستم هست... واقعا سطحی هست اگر فکر کنیم همه مشکلات تقصیر دولت هست... کل سیستم باید پاسخگوی شرایط فعلی باشه... در ایران سلسله مراتب داریم که از رهبری در راس هرم شروع میشه و به سمت پایین میاد... این هرم از اون بالا تا پایین نقش دارند در وضعیت فعلی... به هر دلیلی کشور ایران با داشتن ذخایر غنی نفت و گاز و سایر منابع طبیعی نتونسته همانند سایر کشورهای مشابه پیشرفت کنه... دلیل این موضوع رو اونهایی که تو این هرم هستند باید متوجه بشوند که کجای کارشون اشتباه هست...

این رو هم اشاره کنم که من شخصا از ترامپ متنفر هستم و امیدوارم که رای مجدد نیاره ولی فشار شدیدی که روی مردم هست محصول مشترک داخل و خارج هست...

مطلبی که من بالاتر عنوان کردم به هیچ عنوان طرفداری از اصلاح طلبان نبود... بلکه منظور این بود که الان شما توی روستا هم میری اون پیرمرد کشاور فهم و شعور سیاسی بالایی داره... به یمن اینترنت و اخبار و دسترسی به اطلاعات آزاد 95 درصد مردم می دونند وضعیت چگونه هست و اون 5 درصد هم که نمی خواهند بدانند منفعتی دارند لابد که نباید بدانند... این مهره و اون مهره فرق نمی کنه... این بازی ها قدیمی شده... اگر امروز به جای روحانی، قالیباف بود... رییسی بود... احمدی نژاد بود و یا حتی خاتمی بود و اصلا فراتر از اینها موسوی و کروبی بودند باز هم همین آش بود و همین کاسه...

ترامب گفته من اگر انتخاب بشم امکان نداره با روحانی مذاکره کنم و مستقیما با رهبر و یا رییس جمهور بعدی مذاکره می کنم... این یک حقیقت هست و ترامپ درک درستی از این هرم داره...

دوست عزیزی به درستی اشاره کردند که روحانی و اطرافیانش سرشار شده اند اند از پرونده های فساد... تو این شرایط روحانی می تونه نقش پلیس بد رو بازی کنه برای سیسنم که داره میکنه...

راه حل برون رفت از وضعیت فعلی اینه که رهبر تصمیم های مهمی برای مسیر آینده کشور بگیره... وگرنه سوییچ شدن این رییس جمهور و اون رییس جمهور نشون داده هیچ اتفاقی در بعد کلان نمی افته... دویست و اندی کشور تو دنیان و همه دارن درست زندگی می کنند... خیلی کار پیچیده ای نیست اگر بخواهیم ایران رو از اون قعر جدول کمی بالا بیاریم... اگر مسوولین بخواهند به راحتی شدنی هست چون ایران کشوری قوی است با هزاران پتانسیل نهفته... بنابراین وضعیت فعلی رو به تک فردها منصوب نکنیم... اگر شرایط خوب همه همه سیستم باعث و بانی اون هستند و اگر بد هست همه سیستم باعث و بانی آن هستند...

با وجود همه فشاری که روی مردم هست هنوز برای گرفتن تصمیم منطقی دیر نشده... و البته خود مسوولین هم منتظر نتایج انتخابات آمریکا هستند و بعد وارد پروسه صلح حسنی خواهیم شد که کار منطقی و درستی هم هست با توجه به فشار شدیدی که روی مردم و روی اقتصاد ایران هست...

روزتون خوش- بهزاد

2. 13 کاربر به خاطر ارسال مفید بهزاد بهزادی از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 3,645 بار در 1,624 ارسال

ریزش سنگین بورس های جهانی در اثر موج گسترده جدید شیوع کرونا در دنیا

4. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید zess از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 1,326 بار در 332 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط Bourse-Plan نمایش پست ها
    امیر جان جسارتا عرض میکنم، در همین «سیستم روحانی» تک تک بورسیون به نون و نوایی رسیدن، از جمله کاربران همین سایت.

این رو ابدا به عنوان تایید روحانی که کارنامه بسیار ضعیفی داره نمیگم. صرفا یک یادآوری بودی. حقیقتش رو بخواهید قشری نوکیسه از ابتدای دهه 90، دوره دو ساله دوم احمدی نژاد که فروپاشی اقتصادی کشور آغاز شد و تا امروز ادامه داره، از تخم سر برآورد. احتمالا همه ما در دوستان، فامیل، همسایه و نزدیکان مواردی رو میشناسیم که تا پیش از دهه 90 سقف آمال و آرزوهاشون یک آپارتمان نقلیِ به نام خود بود و یک پراید، ولی به واسطه فروپاشی اقتصادی وضع مالی شان چنان تغییر کرد که حالا دیگر خدا رو هم بنده نیستند. واضح است که هرکس که وضع مالی اش در این دوره بهتر شده در این طبقه بندی قرار نمیگیره.
    یعنی شما واقعا اینقدر ساده اید که فکر میکنید که نفعی که از بورس بما رسیده از صدقه روحانیست؟!یعنی شما به طور متوسط نگاه کنید همونقدر که دارایی ماها بالا رفته اگر زرنگی خودمون نباشه!! همش پای تورم رفته.از پرایدی که از 27-28 تومن پارسال به 150 تومن!!! واقعا فکر میکتید کسی منتفع شده؟!
    فرض کن اون بنده خذایی که پارسال 30 تومن پول خرید پراید داشته و گذاشته تو بورس حالا نگیم ضرر نکرده که اکثرا توی ضررن بخضوض که هر کی توی این یکسال اخیر آمده آکاهی بورسی نداشته و قطعا در پایین هرم سود بورس هستن بگیم به اندازه شاخص کل سود کرده باشه همون 150 تومن شده که میشه همون پول پراید! تازه حرض و استراسش به کنار!!!!
    اونیکه برده در این بورس یا ازقبل بلد بوده یا رانت داشته که هیچکدام به روحانی ربطی نداره!!!

6. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید کاوه آهنگر از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 1,326 بار در 332 ارسال

در مجموع این بحث زیاد دلچسب نیست، ولی دلار 32 تومنی و سکه 16 میلیونی رو نمیشه در یک کفه ترازو گذاشت و شاخص 2 میلیونی رو در کفه دیگر. هر 3 اینها (متاسفانه) در یک کفه قرار دارند و علت هر 3 مدیریت اقتصادی افتضاح در 4 دهه گذشته است. روحانی لیاقتی از خودش نشون نداد و کاری از پیش نبرد. به خصوص در دور دوم. اما به شکلی تناقض آمیز، همین بی لیاقتی، که ترکیب شد با سیاست های اشتباه کلان کشور، رونق بورس رو به همراه داشت که مجدد عرض میکنم ربطی به روحانی نداره و اتفاقا به خاطر بی کفایتی سیاست مداران ما، از بالا تا پایین، حاصل شده. اما نمیشه نفعش رو برای سهامداران کتمان کرد. همونطور که نمیشه نفع بالا رفتن قیمت سکه و دلار و خودرو و مسکن رو برای دلالان و فعالان این حوزه ها کتمان کرد. پس، متاسفانه فروپاشی اقتصادی کشور نفعی چند وجهی برای این قشرها (از جمله خود بورسیون) داشته. اگر به من باشه حاضرم شاخص بشه 50 هزار، دلار برگرده به زیر 3 هزار تومان و سکه بشه 950 هزار تومان و ثبات اقتصادی 92-95 یا ثبات اقتصادی دوره دوم خاتمی حکم فرما بشه. اما چند نفر از دوستان همین انجمن حاضرن چنین اتفاقی بیفته؟ اینجاست که چالش اخلاقی مهمی پیش روی ما گذاشته میشه...
    قطعا اگر ثبات اقتصادی پیش بیاید وذلار و سکه به قیمت ها یقبلی برگردد قطعا همه خشنود میشوند .اگر عده معدود دلال که تاکید میکنم معدود را فاکتور بگیریم!!که چه بسا اداره کشور در دستان همین افراد بوده که اینجنین اتفاق افتاده!!!
    شاید در این شرایط ابتدا کسی در بورس منفعتی برده و حاضرنیست ازین بگذرد ولی وقتی بخواهد به فروشگاه برود و خریدی بکتد یا وقت تمدید اجاره مجل سکونت یرسد یا بخواهد ماشینش را عوض کند همه اینها از دماغش می آید
    همین ماجرای قرنطینه شهر های بزرگ درنظر بگیرید .یکعده احمق بدو بدو برای فرار از آن و هدر نرفتن تعطیلاتشان نیمه شب خود و دیگران به زحمت می اندازند که چی ؟ حالا وقتی برگردند و کرونا بگیرند همینها باید توی بیمارستان ها و داروخانه ها بدوند!!! حالا هی برند ناله کنند و اعتراض کنند !! چیزی است که خود برسر خود آوردند!!!

8. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید کاوه آهنگر از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار (1) جان اسنو. آواتار ها
    تشکر شده 10,038 بار در 1,951 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط بهزاد بهزادی نمایش پست ها
    دوست عزيز،

من به شما جريان آدان تحليل رو توضيح دادم و اگو گوش شنوا نداريد مشكل از جاي ديگر هست...اشاره كردم هيچ راهي وجود نداشت چون ادمين ادان تحليل به دليل شكايتي كه به خاطر مطلب من بود به مشكل مي خوردند و ما بهترين تصميم رو در جلسه مديران گرفتيم... حالا شما مو رو ببين وقتي من پيچش مو رو برات بازگو كردم... من و مهرداد هميشه دوست بوديم و هستيم... بايد جوري عمل ميشد كه شكايت از ادمين انجمن نشه... ديگه متوجه نميشيد مشكل من نيست!

شب بخير

اقای بهزادی سلام

اقای مهرداد خالقی خودشون کارگزاری تو زنجان زدن درسته ؟ مال خودشون هستش یا شریک هستن

10. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید جان اسنو. از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال abdolhossein آواتار ها
    تشکر شده 6,707 بار در 1,448 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط amirparsamosavi نمایش پست ها
    شما ظاهراً اصلا از سیاست چیزی سر در نمی آورید!

در تمامی دوره های ریاست جمهوری فکر می کنید پولی که صرف تبلیغات برای نفر بعدی میشه از کجا تهیه میشه؟

بله خیلی ساده هست ولی باید تو بطن ماجرا بوده باشید تا این را بدانید

با پولشویی همین افرادی که الان طرفدار روحانی هستند دارند پولهای کلان تهیه می کنند برای دوره بعدی که برای فردی که خودشان می خواهند تبلیغات انجام دهند

من کاری به اینکه چه فردی رییس جمهور می شه ندارم . چون اصلا فرقی هم نمیکنه که چه فردی رییس جمهور بشه

الان به جای روحانی فرد دیگری رییس جمهور بود فرقی می کرد ؟

خداییش اونهایی که تصورات این چنینی دارند چگونه اصلا چنین چیزی را تصور می کنند؟

تمامی تصمیمات توسط نظام گرفته میشه و رییس جمهور مترسکی بیش نیست . پس فرقی هم نداره چه فردی رییس جمهور میشد یا رییس جمهور بعدی کیه

الان خیلی ها دارند پولهای آنچنانی در می آورند . همین طرفدارهای روحانی که در راس مدیریت هستند . مردم عادی را من کاری ندارم .

اصلا اینها مردم برایشان مهم نیستند

مردمی که تحت فشار زندگی می کنند و خیلی ها پول کرایه خانه و خورد و خوراک روزانه شان را هم ندارند

به خدا مردم کارشان از با سیلی صورتشان را سرخ نگه داشتن هم گذشته

دیگی که واسه ی من نجوشه می خوام سرسگ توش بجوشه
    ببینید جناب.
    در این که سیستم فاسده و این مسایل که شکی نیست.
    اما حرف من یه چیز دیگه س.
    چرا هنوز یه عده دارن از روحانی حمایت می کنن.

متاسفانه یه عده این قدر که روی ایشون تعصب دارن روی ناموسشون ندارن.
    تا یه کنایه کوچیک بهش می شه رگ گردنشون باد می کنه.

12. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید abdolhossein از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 1,804 بار در 422 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط کاوه آهنگر نمایش پست ها
    یعنی شما واقعا اینقدر ساده اید که فکر میکنید که نفعی که از بورس بما رسیده از صدقه روحانیست؟!یعنی شما به طور متوسط نگاه کنید همونقدر که دارایی ماها بالا رفته اگر زرنگی خودمون نباشه!! همش پای تورم رفته.از پرایدی که از 27-28 تومن پارسال به 150 تومن!!! واقعا فکر میکتید کسی منتفع شده؟!
    فرض کن اون بنده خذایی که پارسال 30 تومن پول خرید پراید داشته و گذاشته تو بورس حالا نگیم ضرر نکرده که اکثرا توی ضررن بخضوض که هر کی توی این یکسال اخیر آمده آکاهی بورسی نداشته و قطعا در پایین هرم سود بورس هستن بگیم به اندازه شاخص کل سود کرده باشه همون 150 تومن شده که میشه همون پول پراید! تازه حرض و استراسش به کنار!!!!
    اونیکه برده در این بورس یا ازقبل بلد بوده یا رانت داشته که هیچکدام به روحانی ربطی نداره!!!
    من چنین حرفی نزدم و در پست بعدی ام توضیح بیشتری دادم. گفتم وضعیت موجود، یعنی ابر تورم حاصل از فروپاشی اقتصادی که منجر به شاخص 2 میلیونی، سکه 16 میلیونی، دلار 32 هزار تومانی و پراید 150 میلیونی شده در وضعیتی متناقض محصول بی لیاقتی سیاستمداران ماست. منتهی برخی از دوستان تصور میکنند شاخص بورس در کفه راست (حق) ترازو نشسته و باید بشه 8 میلیون، ولی سایر بازارها و تورم در کفه چپ (باطل) لمیده اند و حق بالا رفتن ندارند. حرف من اینه که همه اینها باید با هم سنجیده بشه. اگر روحانی بده - که من هم میگم به خصوص در دوره دوم بد که هیچ، افتضاح بوده - و باعث ایجاد این شرایط بوده، همین روحانی، به واسطه بی لیاقتی، باعث رونق بورس هم شده. من قضیه رو علت و معلولی میبینم. منظورم این نیست با حمایت یا دستکاری باعث رونق بورس شده - چون میبینیم از اردیبهشت به بعد که دولت وارد شد بورس هم به مرور سقوط کرد - بلکه منظورم اینه که به خاطر ابرتورم ایجاد شده و رشد غیر معقول بازارهای موازی که حاصل بی لیاقتی سیاستمداران ما از بالا تا پایینه، بورس هم رونق گرفت. «همه یا هیچ»، حرف من اینه. وگرنه گفتم ترجیح من شاخص 50 هزاری، دلار 3 هزاری، سکه 950 هزاری و پراید 15 میلیون تومانیه.

14. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید Bourse-Plan از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 3,645 بار در 1,624 ارسال

مجله نیویورک تایمز
    ترامپ که با کاهش اقبال روزافزون در نظرسنجی ها روبرو می باشد ، در نتیجه یأس از مردم تقاضای رای دادن میکند ، و در نتیجه دشمنان را به سختی مورد حمله قرار می دهد و تئوری های دروغین توطئه را گسترش می دهد.
    ترامپ در کمپین خود در پنسیلوانیا ستایشگران زیادی پیدا کرد ، اما به نظر می رسد که وی برای به دست آوردن آرا ناامید شده است.
    به طور کلی ، هنگامی که یک نامزد شروع به التماس برای گرفتن رای می کند ، نشانه خوبی نیست.اما این همان کاری است که ترامپ شب گذشته انجام داد ، هنگامی که او برای حمایت از نامزدی خود از یک انجمن مهم در پنسیلوانیا برای به دست آوردن رای طلب کمک کرد.
    "انجمن زنان حومه پنسیلوانیا ، لطفاً مرا دوست بدارید؟ لطفا لطفا"
    ویرایش توسط zess : 2020/10/15 در ساعت 13:54

عضو فعال
    تشکر شده 1,804 بار در 422 ارسال

من چنین حرفی نزدم و در پست بعدی ام توضیح بیشتری دادم. گفتم وضعیت موجود، یعنی ابر تورم حاصل از فروپاشی اقتصادی که منجر به شاخص 2 میلیونی، سکه 16 میلیونی، دلار 32 هزار تومانی و پراید 150 میلیونی شده در وضعیتی متناقض محصول بی لیاقتی سیاستمداران ماست. منتهی برخی از دوستان تصور میکنند شاخص بورس در کفه راست (حق) ترازو نشسته و باید بشه 8 میلیون، ولی سایر بازارها و تورم در کفه چپ (باطل) لمیده اند و حق بالا رفتن ندارند. حرف من اینه که همه اینها باید با هم سنجیده بشه. اگر روحانی بده - که من هم میگم به خصوص در دوره دوم بد که هیچ، افتضاح بوده - و باعث ایجاد این شرایط بوده، همین روحانی، به واسطه بی لیاقتی، باعث رونق بورس هم شده. من قضیه رو علت و معلولی میبینم. منظورم این نیست با حمایت یا دستکاری باعث رونق بورس شده - چون میبینیم از اردیبهشت به بعد که دولت وارد شد بورس هم به مرور سقوط کرد - بلکه منظورم اینه که به خاطر ابرتورم ایجاد شده و رشد غیر معقول بازارهای موازی که حاصل بی لیاقتی سیاستمداران ما از بالا تا پایینه، بورس هم رونق گرفت. «همه یا هیچ»، حرف من اینه. وگرنه گفتم ترجیح من شاخص 50 هزاری، دلار 3 هزاری، سکه 950 هزاری و پراید 15 میلیون تومانیه.
    دو مطلب رو هم باید اضافه کنم:

1. اگر به تمام فعالان بورس بگن هرآنچه از سال 92 به بعد کسب کردید رو ازتون میگیریم، شاخص رو به 50 هزار واحد ریست میکنیم و دلار، سکه، مسکن، خودرو و... رو هم بر میگردونیم به همون زمان و ثابت اقتصادی رو هم تضمین میکنیم. یعنی از صفر به شکل مساوی مجدد شروع کنید، چند نفر حاضرند این شرایط رو بپذیرند؟ آیا کسانی که در بورس هستند و در عین حال از گرونی دلار و سکه شکایت دارن، حاضرن به چنین سناریویی تن بدن؟

2. همه بورسیون میگن ما کلافه شدیم از این تورم و گرونی ها، ولی در عین حال همه (فروم، کانال، پیج، سایت و...) جوری شبانه روز دعا میکنن ترامپ بیاد و طرفداران بایدن و کسایی که معتقد هستند بایدن شانس بیشتری برای انتخاب داره رو تحقیر و تمسخر میکنن که انگار نام بردن از بایدن گناه کبیره است. این، تناقض دیگه ایه که باهاش درگیریم. بالاخره ما نزول مسکن و دلار و سکه و خودرو (و در کنارش به شکل احتمالی شاخص بورس) رو میخوایم، یا میخوایم تا ابد همه اینا افسار پاره کنند. اگر هر یک از دوستان نزد خودشون به این سوال پاسخ بدن تکلیفشون با خودشون مشخص میشه. این میشه یکی به نعل زدن و یکی میخ کوفتن. در حقیقت، ما بورسی ها دلمون میخواد سوپر میلیاردر بشیم به واسطه رشد شاخص، ولی سایر بازارها درجا بزنن. خود من هم به عنوان کسی که سکه و دلاری ندارم و تقریبا همه سرمایه ام تو بورس خوابیده دوست دارم چنین بشه، ولی متاسفانه چنین سناریویی امکان پذیر نیست. این، همون چالش اخلاقیه که قبلا گفتم. «همه یا هیچ»... البته تلرانسی معقول.
    ویرایش توسط Bourse-Plan : 2020/10/15 در ساعت 14:05

عضو فعال علیرضا حسنی آواتار ها
    تشکر شده 5,233 بار در 1,383 ارسال

یعنی چی برگردیم به فلان سال؟ مگه برگشتنیه؟ مگه زندگی پشمکه؟
    چیزی که رفت، رفت! تموم شد.

تو ایران هم همه با هم فقیر تر شدن مگر اون شخصی که کل داراییش دلار یا طلا بوده باشه که نداریم همچین ادمی رو. حتی یک نفر هم نداربم.

افراد عادی معمولا هفتاد هشتاد درصد داراییشون ملک و خودرو هست، پولدارها و ملاکین و کارخونه دار ها هم که اکثریت داراییشون تو بیزنس هاشون بوده.

همه با هم فقیر تر شدیم چون ارزش و سود اوری بیزنس طرف هم کم شده. قیمت ملک هم اولا به اندازه دلار بالا نرفته ثانیا اصلا خریداری تو بازار نیست پس قابل تبدیل نیست.

پس همه فقر تر شدیم، البته فقیر تر شدنمون کاملا طبیعی و بدیهی هست تا دیروز نفت میفروختیم میخوردیم و هوا میکردیم، الان دیگه نفتمون رو نمیخرن.

پس دیگه نمیتونیم هوا کنیم به همین سادگی. دیگه همینه که هست

18. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید علیرضا حسنی از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 20 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 20 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع