نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: نظرسنجی آتی

رأی دهندگان
59. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • ۱

0 0%
  • ۲

0 0%
نظرسنجی با انتخاب چندگانه
صفحه 3356 از 3547 نخست ... 235628563256330633463353335433553356335733583359336634063456 ... آخرین
نمایش نتایج: از 33,551 به 33,560 از 35467

موضوع: جــــو بــــازار

عضو فعال
    تشکر شده 1,859 بار در 475 ارسال

پاسخ : جــــو بــــازار

تو درد بکش، من هم داد می‌کشم
    محمد فاضلی
    محمد فاضلی – عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی در یادداشتی نوشت: برخی مسئولان سال‌هاست، و در صدر آن‌ها برخی نمایندگان مجلس اخیراً و به شدت، رفتار جالبی در پیش گرفته‌اند. من این رفتار را «پوپولیسم نو» یا «تو درد بکش، من هم داد می‌کشم» نام‌گذاری می‌کنم.

بیماری را تصور کنید که از شکستگی استخوان، ضرب‌خوردگی شدید، عفونت و درد شدید دندان، یا آپاندیس نیازمند مراقبت و عمل درمانی به پزشک مراجعه کرده است. پزشک هم دست می‌گذارد روی عضوی که شدید درد می‌کند، فشار می‌دهد، به بیمار هم می‌گوید این‌جا بیمارستان است و باید آرامش را حفظ کرد؛ هیس، سر و صدا نکن؛ اما خودش داد می‌کشد.

بیمار در چنین حالتی حتماً می‌گوید پزشک‌جان، من دردم می‌آید، تو چرا داد می‌کشی؟ داد کشیدن را خودم بلدم؛ تو راهکاری، درمانی، کار بهتری بلد نیستی؟ پزشک هم می‌گوید: من دارم داد می‌کشم که بقیه بفهمند تو وضعیت اورژانسی داری و باید رسیدگی‌ کنند؛ من دارم جلب توجه می‌کنم.

حال بیمار و پزشک، دقیقاً حال برخی مدیران و نمایندگان مجلس در این روزهاست. مردم درد می‌کشند آن‌ها هم داد می‌کشند. آن‌ها مثل پزشک داستان، موافق حق داد کشیدن خود مردم نیستند، خودشان از طرف مردم داد می‌کشند. آن‌ها جلب توجه می‌کنند. آن‌ها با داد کشیدن بیماری «#سندرومدیدهشدن» را تسکین می‌دهند.

آن‌ها چیزی درباره علت درد نخوانده‌اند و حتی یافته‌ها و دانسته‌های دیگران درباره بیماری را هم نمی‌خوانند. من چندی پیش در متنی با عنوان «چرا لگن سوار می‌شویم؟» خلاصه‌ای از گزارش تحقیق و تفحص مجلس دهم درباره صنعت خودروسازی و علت فساد و ناکارآمدی در آن‌را ارائه کردم. نمایندگانی که چپ و راست به قیمت بالای پراید حمله می‌کنند، با اطمینان می‌شود گفت آن گزارش را نخوانده‌اند، حتی در سخنان‌شان یک کلمه به چنین گزارشی اشاره نمی‌کنند، جرأت ندارند حتی خواستار انتشار عمومی آن بشوند. مسأله‌شان درد فروش گران‌قیمت پراید نیست، آن‌ها داد می‌کشند.

پوپولیسم_نو (خیلی هم نو نیست، الان شدید شده)، دنبال «سیاست جَزَع و فَزَع» برای جلب توجه است؛ هیچ چیز در چنته ندارد؛ داد می‌کشد و هر قدر صدایش بلندتر می‌شود، تهی و پوک بودنش بیشتر آشکار می‌شود؛ هیچ چیز درباره علت نمی‌گوید، یک خط راهبرد حرکت به سمت حل مسأله در آن نیست؛ فقط داد می‌کشد.

رفتار «تو درد بکش من هم داد می‌کشم» پرتناقض هم هست. عاملان چنین رفتاری در همان حال که طرح می‌دهند تا فضای مجازی را تخته کنند، نان‌شان هم در بقای فضای مجازی است. آ‌ن‌ها کاملاً آگاه هستند که آن بلندگویی که دادشان را به گوش خلایق می‌رساند همین فضای مجازی است. جملات‌ سخنان‌شان را کوتاه طراحی می‌کنند که در یک دقیقه فیلم قابل انتشار در اینستاگرام یا کلمات محدود توئیتر بتوان جا داد.

پوپولیسم نو، خوردن از توبره و آخور هم هست. طرح برای بستن فضای مجازی می‌دهی تا قدرت خوشش آید، و حواست به دوربین و کارگردانی داد کشیدن هم هست تا جلب توجه کنی؛ اما از نوشتن دو خط یادداشت سیاستی علت‌شناسانه در روزنامه عاجزی، تو فقط داد می‌کشی؛ درباره فرایند، سازوکار، علت، کنشگر، گزینه‌ها و سیاست‌های منجر به عفونت، شکستگی، پارگی و ضرب‌خوردگی چیزی نگو؛ نه سوادش را داری نه جرأتش؛ فشارش به بقیه می‌آید اما تو فقط داد بکش تا معلوم شود چقدر دردشناسی.

آقایان و خانم‌های دادکش، داد کشیدن را مردم خودشان بلدند؛ شما اگر درباره منشأ، فرایند، نیروها، اندیشه‌ها، گزاره‌ها، گزینه‌ها، سیاست‌ها، اقدامات و برنامه‌های منجر به بروز درد، چیزی فراتر از کلیات ابوالبقا بلدید، غیر از تکرار واژه‌های کلیشه‌ای سراسر تهی چیزی می‌دانی، اگر راهکاری در سر داری، بنویس؛ داد نکن. شما را برای داد کشیدن و جلب توجه کردن، انتخاب نکرده‌اند یا بر کاری نگمارده‌اند.

2. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید جواد277 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 252 بار در 46 ارسال

بازار در نیمه دوم بهتر خواهد شد !!!

4. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید amir12 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال "Midas" آواتار ها
    تشکر شده 4,293 بار در 911 ارسال

فولاد برسه به 1250 یعنی قیمش در شاخص 1 میلیون،

بگذریم خیلی از سهم ها در شاخص 500 -800 هزار معامله میشن

رالی شاخص 1 میلیون تا 2 میلیون (از اواسط اردیبهشت به بعد) یک سفته بازی سازمان یافته بود، که راحت میشود

پیگیری کرد، اما اراده ای برای اینکار نیست.

استیضاح وزیر صمت هم رد گم کنی بیش نیست...
    شاخص کل کاربردی جز عوام فریبی ندارد.

6. 11 کاربر به خاطر ارسال مفید "Midas" از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار(4) zorba آواتار ها
    تشکر شده 21,077 بار در 3,304 ارسال

طبق پیشبینی ها نه خبری از پول صندوق شد و نه دستی از غیب برون آمد و کاری کرد!

امورات یومیه فعلا با "گفتار درمانی"،"باید درمانی" و "چرا درمانی" می گرده!

همون راهی که باید می رفتیم رو داریم الان میریم!و فقط با حمایت غلط و اتلاف منابع اندک افت بیشتر شاخص رو که به تعویق انداختند هیچ،بلکه اعتماد سهامدار را به بازار کمرنگ کردند و موجبات ضرر مضاعف رو فراهم آوردند.
    جا داشت با این وضعیت پدید آمده، شاخص کل الان جایی بین 850 هزار تا 900 هزار واحد می بود!
    دو عاقل را نباشد کین و پیکار *** نه دانایی ستیزد با سبکسار
    اگر نادان به وحشت سخت گوید***خردمندش به نرمی دل بجوید(سعدی)

نقل قول نوشته اصلی توسط منیب نمایش پست ها
    سفته بازی درسهم کدماناظرهم که خوابیده ازبس این مدت بادارودسته اش جبشان راپرکردن

قالیباف صحرایی هامونی خدابخش بایدمحاکمه شوند

سلام،

این ها که نام بردی، نقش همان کارتن خواب ها را بازی می کنند که به اسمشان 7 میلیارد دلار ارز صادراتی به کشور بر نگشت.

این ها بیشتر مترسک سر جالیز هستند تا مسئول...

9. 13 کاربر به خاطر ارسال مفید "Midas" از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال گالیور آواتار ها
    تشکر شده 7,379 بار در 1,450 ارسال

میداس جان

اینها انقلاب کردند ولی با همان قوانین سلطنتی هنوز کار میکنند.

هیچ قانونی تغییر نکرده
    قانون تجارت
    قانون بازرگانی و...

مترسک را خوب اومدی.

عملاً در ایران قانونی حاکم نیست.

یکچیز هچل هفت

سلطنتی انقلابی

برایندش میشه همین که الان شاهدش هستیم.

حضرت امیر فرمودند من عرف نفسه (هر کس خودش را بشناسد)،بعدش به مقام عرف ربه (شناخت پروردگارش می رسد)

11. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید گالیور از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 9,844 بار در 1,896 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط zorba نمایش پست ها
    طبق پیشبینی ها نه خبری از پول صندوق شد و نه دستی از غیب برون آمد و کاری کرد!

امورات یومیه فعلا با "گفتار درمانی"،"باید درمانی" و "چرا درمانی" می گرده!

همون راهی که باید می رفتیم رو داریم الان میریم!و فقط با حمایت غلط و اتلاف منابع اندک افت بیشتر شاخص رو که به تعویق انداختند هیچ،بلکه اعتماد سهامدار را به بازار کمرنگ کردند و موجبات ضرر مضاعف رو فراهم آوردند.
    جا داشت با این وضعیت پدید آمده، شاخص کل الان جایی بین 850 هزار تا 900 هزار واحد می بود!
    سلام
    دوست عزیز شاید هم از همون ابتدا برنامه همینی بوده که ما الان داریم می بینم متاسفانه !
    سلام

13. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید ebiman از ایشان تشکر کرده اند:

فولاد 2 تا منفی دیگه بخوره (از حدود 1260)، یک برگشت به حمایت شکست شده 1630 خواهد داشت،

که چند روزی بازار را مثبت می کند، این اتفاق هفته آینده و قبل از انتخابات میفته

پس بورس قبل از انتخابات سبز است، آنوقت بگویید این ها برنامه ریزی ندارند..

15. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید "Midas" از ایشان تشکر کرده اند:

Banned
    تشکر شده 2,944 بار در 675 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط کاوه آهنگر نمایش پست ها
    نه به اون نگاه افراطی دو سه ماه پیش که سهم ها اخ و توف میدونستی نه الان که همه معتقدند حداقل تا آخر سال اوضاع جالب نیست شما انتظار 100% از بعضی سهم ها داری!!!
    نگاه افراطی؟
    الان به نظرت واقعا نگاهم افراطی بوده اون زمان؟ جل الخالق

17. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید علیرضا حسنی از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 13,183 بار در 1,759 ارسال

هنوز تو گوشم انعکاس صدای حسن کلید را می شنوم!!!

آنچننننننننننان روننننننننننق اقتتتتتتتتتتصادی ایجاد بکنیم ! (که مرغان هوا به حال مردم بگریند)

19. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید رادین1 از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 38 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (3 کاربران و 35 مهمان ها)

1. Bourse-Plan،
  2. faraz4fx،
  3. Samk

کلمات کلیدی این موضوع

بوک مارک ها