نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: آیا با حذف دامنه نوسان و/یا حجم مبنا موافقید

رأی دهندگان
124. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • با حذف هر دو موافقم، هیچ کارکردی ندارند

47 37.90%
  • دامنه نوسان افزایش باید و حجم مبنا تغییر نکند

11 8.87%
  • دامنه نوسان افزایش و حجم مبنا کاهش یابد

19 15.32%
  • دامنه نوسان تغییر نکند و حجم مبنا حذف شود

5 4.03%
  • دامنه نوسان تغییر نکند و حجم مبنا کاهش یابد

5 4.03%
  • همین وضعیت فعلی ادامه پیدا کند، مشکل جای دیگری است

37 29.84%
صفحه 3363 از 8125 نخست ... 23632863326333133353336033613362336333643365336633733413346338634363 ... آخرین
نمایش نتایج: از 33,621 به 33,630 از 81249

موضوع: جــــو بــــازار

عضو فعال
    تشکر شده 1,792 بار در 502 ارسال

پاسخ : جــــو بــــازار

صف فروش خودرو و اردرهای فروش ردیف دوم و سوم و چهارم و پنچم در ایران خودرو کاملا گویاست که قصد نابودی سهامدار و فراری دادن سرمایه ها از بورس رو دارند !!

2. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید amir12 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 4,656 بار در 904 ارسال

عمداااا دارن بازار رو خراب میکنن.وگرنه بعد از دوماه ریزش این صف های فروش اونم حتی برای سهام خوب با گزارش عالی چه معنی میده؟؟؟؟؟؟

4. 13 کاربر به خاطر ارسال مفید azad. از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی cbo44 آواتار ها
    تشکر شده 403 بار در 114 ارسال

دوستان به نظرتون اگه P/E سهم ها بخواد به حالت معقول برگرده شاخص باید رو چه عددی برگشت کنه؟

6. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید cbo44 از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال
    تشکر شده 1,647 بار در 317 ارسال

با سلام و درود
    ضرر کردن درد داره . و تپش قلب رو بالا میبره...
    اما چیزی که بیشتر از ضرر درد داره ویران شدن اعتقادات و باورهاته...و تو قبول نمیکنی باورت اشتباه بوده و کم کم مثل یک نفر در باتلافی که دست و پا میشه در باتلاق باورهات و امیدهات غرق میشی..
    چیزی که درسته باور و اعتقادته.اصلا چه معنی داره که اعتقاد و تحلیل من اشتباه باشه بنابراین کسی رو که داره نظر مخالف میده چون یک نادانه به ناسزا ببندم و در نطفه خفه ش کنیم بهتره!!!
    شپنای 1600 تومانی که کسانی که به سودآوری و ارزش گذاری سهام باور نداشتن و تجدید ارزیابی رو ملاک قرار میدادن...اگه هنوز فکر میکنید که شپنای 1600 تومنی خیلی ارزونه و بایست میانگین کم کنید بنظرم روی 700 تومتن هم میشه میانگین کم کرد...
    دنبال خودروی 3000 تئومنی بودید حالا 300 تومنی ریخته بخرید...دنبال فولاد 7000 تومنی بودید هم اکنون میشه 1350 خرید!!!
    MNB دنبال پترول 2400 تومنی بودی تا قبل عید حالا پترول 1400 تومنی مفت ریخته!!!
    بازار هنوز در حباب محض بسر میبره و پی بر ای بازار بایست بیش فروش بشه!!!یعنی بایست به زیر 5 برسه!!!
    به سهم ها پی بر ای 5 بدید خواه با کاهش قیمت به این قیمتها میرسن خواه با افزایش سودآوری...همین و بس...
    حداقل سهمی بخرید که در یک بازه 5 ساله در قالب سود نقدی نرخ بازگشت سرمایه حفظ بشه...
    منتظر قیمت هایی باشید که یک روز رویا بنظر میرسیدند قیمت هایی بس مفت
    بیش فروش روان انسانی

8. 11 کاربر به خاطر ارسال مفید MNB1984 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 8,455 بار در 2,980 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط cbo44 نمایش پست ها
    دوستان به نظرتون اگه P/E سهم ها بخواد به حالت معقول برگرده شاخص باید رو چه عددی برگشت کنه؟
    معقول را در چه میبینیدمثلا یک وقیت شاخص 160 هزار بود وزاگرس باp/e2 را میگفتند حباب است یک زمانی هم شاخص 2میلیون بود خودرو بعد از افزایش سرمایه روی 800 تومان را با زیان بسیار بالا میگفتند کف قیمتی
    دنبال معقول نباش

10. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید جواد277 از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار(6)
    تشکر شده 17,052 بار در 4,409 ارسال

در این روزهای کرونا زده خیلی بیشتر به فکر سلامت خود باشید.
    اگر در ضرر هستید فدای یک تار موی سرتون
    ضررها جبران خواهد شد و روزهای مثبت بازار هم دوباره میاد،
    چرخ گردون گر دو روزی بر مراد ما نرفت، دائما یکسان نباشد حال دوران غم مخور

با توجه به فاکتورهای اقتصای و مستقل از انتخاب آمریکا و ایران، قیمت تعادلی دلار برای سال آینده ۳۵ تومن میدونن و یعنی عدد تعادلی شاخص بالای ۳ میلیون حالا در این بین هم هر اتفاقی که میخواد بیفته،
    یه جوری صف فروش چیدن انگار دلار اومده زیر ۱۰ تومن و همه چی مفت شده فقط مونده سهام و بورس

12. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید پروواز از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 664 بار در 242 ارسال

دوستان بدون تعصب خروج از بازار را صلاح ميدونين؟

14. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید محمدرض از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 7,372 بار در 1,835 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط پروواز نمایش پست ها
    در این روزهای کرونا زده خیلی بیشتر به فکر سلامت خود باشید.
    اگر در ضرر هستید فدای یک تار موی سرتون
    ضررها جبران خواهد شد و روزهای مثبت بازار هم دوباره میاد،
    چرخ گردون گر دو روزی بر مراد ما نرفت، دائما یکسان نباشد حال دوران غم مخور
    له شدند تو این ریزش / ضررهای هنگفت

نابود کردند سهامدار

حالا ما که بیشتر نقد بودیم اما تو همین نوسان گری 10 درصد سرمایه هم کم ضضر نکردیم البته سودهام پریدد

اما میثم خان دتماد 8 هزار فملی تو چهارشنبه یا کاوه همش ضرر سنگیم / اعتماد عمومی رفته و مردم عادی همه رفتند

16. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید بورس باز قهار از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال "Midas" آواتار ها
    تشکر شده 12,360 بار در 2,380 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط جواد277 نمایش پست ها
    تو درد بکش، من هم داد می‌کشم
    محمد فاضلی
    محمد فاضلی – عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی در یادداشتی نوشت: برخی مسئولان سال‌هاست، و در صدر آن‌ها برخی نمایندگان مجلس اخیراً و به شدت، رفتار جالبی در پیش گرفته‌اند. من این رفتار را «پوپولیسم نو» یا «تو درد بکش، من هم داد می‌کشم» نام‌گذاری می‌کنم.

بیماری را تصور کنید که از شکستگی استخوان، ضرب‌خوردگی شدید، عفونت و درد شدید دندان، یا آپاندیس نیازمند مراقبت و عمل درمانی به پزشک مراجعه کرده است. پزشک هم دست می‌گذارد روی عضوی که شدید درد می‌کند، فشار می‌دهد، به بیمار هم می‌گوید این‌جا بیمارستان است و باید آرامش را حفظ کرد؛ هیس، سر و صدا نکن؛ اما خودش داد می‌کشد.

بیمار در چنین حالتی حتماً می‌گوید پزشک‌جان، من دردم می‌آید، تو چرا داد می‌کشی؟ داد کشیدن را خودم بلدم؛ تو راهکاری، درمانی، کار بهتری بلد نیستی؟ پزشک هم می‌گوید: من دارم داد می‌کشم که بقیه بفهمند تو وضعیت اورژانسی داری و باید رسیدگی‌ کنند؛ من دارم جلب توجه می‌کنم.

حال بیمار و پزشک، دقیقاً حال برخی مدیران و نمایندگان مجلس در این روزهاست. مردم درد می‌کشند آن‌ها هم داد می‌کشند. آن‌ها مثل پزشک داستان، موافق حق داد کشیدن خود مردم نیستند، خودشان از طرف مردم داد می‌کشند. آن‌ها جلب توجه می‌کنند. آن‌ها با داد کشیدن بیماری «#سندرومدیدهشدن» را تسکین می‌دهند.

آن‌ها چیزی درباره علت درد نخوانده‌اند و حتی یافته‌ها و دانسته‌های دیگران درباره بیماری را هم نمی‌خوانند. من چندی پیش در متنی با عنوان «چرا لگن سوار می‌شویم؟» خلاصه‌ای از گزارش تحقیق و تفحص مجلس دهم درباره صنعت خودروسازی و علت فساد و ناکارآمدی در آن‌را ارائه کردم. نمایندگانی که چپ و راست به قیمت بالای پراید حمله می‌کنند، با اطمینان می‌شود گفت آن گزارش را نخوانده‌اند، حتی در سخنان‌شان یک کلمه به چنین گزارشی اشاره نمی‌کنند، جرأت ندارند حتی خواستار انتشار عمومی آن بشوند. مسأله‌شان درد فروش گران‌قیمت پراید نیست، آن‌ها داد می‌کشند.

پوپولیسم_نو (خیلی هم نو نیست، الان شدید شده)، دنبال «سیاست جَزَع و فَزَع» برای جلب توجه است؛ هیچ چیز در چنته ندارد؛ داد می‌کشد و هر قدر صدایش بلندتر می‌شود، تهی و پوک بودنش بیشتر آشکار می‌شود؛ هیچ چیز درباره علت نمی‌گوید، یک خط راهبرد حرکت به سمت حل مسأله در آن نیست؛ فقط داد می‌کشد.

رفتار «تو درد بکش من هم داد می‌کشم» پرتناقض هم هست. عاملان چنین رفتاری در همان حال که طرح می‌دهند تا فضای مجازی را تخته کنند، نان‌شان هم در بقای فضای مجازی است. آ‌ن‌ها کاملاً آگاه هستند که آن بلندگویی که دادشان را به گوش خلایق می‌رساند همین فضای مجازی است. جملات‌ سخنان‌شان را کوتاه طراحی می‌کنند که در یک دقیقه فیلم قابل انتشار در اینستاگرام یا کلمات محدود توئیتر بتوان جا داد.

پوپولیسم نو، خوردن از توبره و آخور هم هست. طرح برای بستن فضای مجازی می‌دهی تا قدرت خوشش آید، و حواست به دوربین و کارگردانی داد کشیدن هم هست تا جلب توجه کنی؛ اما از نوشتن دو خط یادداشت سیاستی علت‌شناسانه در روزنامه عاجزی، تو فقط داد می‌کشی؛ درباره فرایند، سازوکار، علت، کنشگر، گزینه‌ها و سیاست‌های منجر به عفونت، شکستگی، پارگی و ضرب‌خوردگی چیزی نگو؛ نه سوادش را داری نه جرأتش؛ فشارش به بقیه می‌آید اما تو فقط داد بکش تا معلوم شود چقدر دردشناسی.

آقایان و خانم‌های دادکش، داد کشیدن را مردم خودشان بلدند؛ شما اگر درباره منشأ، فرایند، نیروها، اندیشه‌ها، گزاره‌ها، گزینه‌ها، سیاست‌ها، اقدامات و برنامه‌های منجر به بروز درد، چیزی فراتر از کلیات ابوالبقا بلدید، غیر از تکرار واژه‌های کلیشه‌ای سراسر تهی چیزی می‌دانی، اگر راهکاری در سر داری، بنویس؛ داد نکن. شما را برای داد کشیدن و جلب توجه کردن، انتخاب نکرده‌اند یا بر کاری نگمارده‌اند.

ممنون از به اشتراک گذاشتن متن
    بانک ها گروه پیشرو در حرکت بعدی بورس خواهند بود. (1400/7/19)
    ecosia.org جستجو = کاشت درخت!

18. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید "Midas" از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال علیرضا حسنی آواتار ها
    تشکر شده 5,233 بار در 1,383 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط cbo44 نمایش پست ها
    بحث تحلیلی ای هستش.
    به نظرم پی ای معقول بازار بین ۱۵ تا ۲۰ هستش، ۱۵ برای سهام بزرگ و ۲۰ برای سهام کوچیک.

سهام با پی ای زیر ۱۵ مناسب خرید و سهام با پی ای بالای ۲۰ هم پرریسک هستن، دیگه مهم نیست اسم و رسم سهم چیه پالایشی میخری با پی ای ۴۰ منتظر یک سوم شدن سرمایتون باشید. سهم زیان ده میخری منتظر یک دهم شدن سرمایت باش. این بازار با کسی شوخی نداره.

حالا چرا پی ای ۱۵ الان متعادل هست، بحثش مفصله.

20. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید علیرضا حسنی از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 96 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (6 کاربران و 90 مهمان ها)

1. eco777،
  2. Mesi-mo،
  3. mohsen ho،
  4. nazer،
  5. پروواز

کلمات کلیدی این موضوع