نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: آیا با حذف دامنه نوسان و/یا حجم مبنا موافقید

رأی دهندگان
124. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • با حذف هر دو موافقم، هیچ کارکردی ندارند

47 37.90%
  • دامنه نوسان افزایش باید و حجم مبنا تغییر نکند

11 8.87%
  • دامنه نوسان افزایش و حجم مبنا کاهش یابد

19 15.32%
  • دامنه نوسان تغییر نکند و حجم مبنا حذف شود

5 4.03%
  • دامنه نوسان تغییر نکند و حجم مبنا کاهش یابد

5 4.03%
  • همین وضعیت فعلی ادامه پیدا کند، مشکل جای دیگری است

37 29.84%
صفحه 3721 از 8143 نخست ... 27213221362136713711371837193720372137223723372437313771382142214721 ... آخرین
نمایش نتایج: از 37,201 به 37,210 از 81429

موضوع: جــــو بــــازار

عضو فعال
    تشکر شده 24,083 بار در 4,306 ارسال

پاسخ : جــــو بــــازار

نقل قول نوشته اصلی توسط رادین1 نمایش پست ها
    شاید خبریه و ماها بیخبریم !!! اینجور منفی های پشت سر هم به نظر خیلی توجیه نداره ! آیا ممکنه نرخ دلار را در ماههای آتی کاهش قابل توجهی بدهند و از قبل سایر بازارها را کاهشی نمایند تا بلکه با کاهش نرخ ارز جلوی خروج سرمایه را بگیرند . فقط در صورتی کاهش نرخ ارز توجیه پذیر است که قبلش سایر بازارها نزول کرده باشند ! البته همه اینها احتمال است و ممکنه کاملا اشتباه باشد تاریخ 1399/10/10).

ظاهرا بله به احتمال زیاد خبری بوده و ماها بی خبر بودیم! اینکه از 20 رو قبل شدت فشار فروشها روز به روز بیشتر می شد این بوده که حقوقی های دولتی خبرهایی داشته اند و به احتمال قوی هماهنگ شده بوده است . ظبیعی است وقتی اکثر سهام شرکتهای دولتی نه تنها حمایت نشدند بلکه تا توانسته اند فروخته اند مشخصه بقیه شرکتهای غیر دولتی هم منفی شوند .

2. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید رادین1 از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار(1)
    تشکر شده 7,204 بار در 2,112 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط کریس گاردنر نمایش پست ها
    هرمز...9 ماهه...135 تومان ساخته..
    فولاژ..9 ماهه...122 توامن ساخته...با سرمایه جدید..
    سخزر...9 ماهه..90 تومان
    سلام، یه نگاه به گزارش پتروشیمی ها داشته باشید
    خیلی خوب، فوق العاده عالی
    بالاتر از انتظارات

4. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید ایرانی از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (۱۰) کریس گاردنر آواتار ها
    تشکر شده 19,463 بار در 2,880 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط ایرانی نمایش پست ها
    سلام، یه نگاه به گزارش پتروشیمی ها داشته باشید
    خیلی خوب، فوق العاده عالی
    بالاتر از انتظارات
    درود..
    دوستی زحمت گزارشش را کشیدند....واقعا با این گزارشات خوب....آدم نمیدانه چی بگه....به این صفهای فروش...منفی شاخص تر و خشک را با هم سوزانده..
    از آدم ها بُت نسازید، این خیانت است!هم به خودتان، هم به خودشان.خدایی می‌شوند که، خدایی کردن نمی‌دانند!
    وَ شما در آخر می‌شوید، سر تا پا کافرِ خدایِ خود ساخته...!

6. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید کریس گاردنر از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 519 بار در 94 ارسال

جالبه من از شاخص دو ملیونی در ده ها پست گفتم باید بریزه تا 1-1.1 بریزه. دلار رو روی 30 فروختم گفتم می ره زیر 20 و گفتم بایدن میبره انتخاباتو چون دستوری شده! و حتی گفتم یک اصلاح تا 1500 داریم که اونم زد و برگشت و ......
    هنوز خیلیا میگن چه خبره ..... چی شده ....و .......
    همچنین بارها گفتم اینجا 80 درصد ضرر میکنید.... بازار بورس بازار پر ریسکه و.....
    کسی گوش نمیکنه .همه فکر میکنن خیلی زرنگن یا جزو اون ده درصدن.....
    بعدم میان میگن چرا داریم ضرر میکنیم.

یک پزشک متخصص ده ها سال درس میخونه دکتر میشه......چرا فکر میکنید ترید کردن ساده تر از اونه؟!
    بارها گفتم بازار بورس کاملا سفته بازیه.اون پروفسور اقتصاد هاروارد خیلی بیشتر از من و شما میدونه .چرا نمیره یک وام چند ملیون دلاری بگیره سهام تسلا رو بگیره که فک کنم 7 برابر شد امسال!!!
    اینا را واسه تازه واردا دارم مینویسم.بکشید بیرون از این بازارا .کاش فقط پولاتون بره.عمرتون و اعصابتون و ....همه رو میبازید.!!!!

8. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید MORTEZA66 از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار(6)
    تشکر شده 17,124 بار در 4,441 ارسال

الان نگاه کردم عجیبه که در بازار نزولی سکه هنوز حباب ۷۰۰ هزار تومنی داره!
    در بازار صعودی توجیه داره ولی الان باید برعکس باشه

10. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید پروواز از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (۱۰) کریس گاردنر آواتار ها
    تشکر شده 19,463 بار در 2,880 ارسال

دوستانی که قصد خرید سکه و دلار دارند...بنظر نماد عیار و طلا...گزینه مناسبی برای خرید باشه...
    از آدم ها بُت نسازید، این خیانت است!هم به خودتان، هم به خودشان.خدایی می‌شوند که، خدایی کردن نمی‌دانند!
    وَ شما در آخر می‌شوید، سر تا پا کافرِ خدایِ خود ساخته...!

ستاره دار(1)
    تشکر شده 7,204 بار در 2,112 ارسال

درود..
    دوستی زحمت گزارشش را کشیدند....واقعا با این گزارشات خوب....آدم نمیدانه چی بگه....به این صفهای فروش...منفی شاخص تر و خشک را با هم سوزانده..
    اگر سایر دوستان ناراحت نشوند، در بین شاخص سازها آفت و سرطان بازار سهام پالایشی، خودرویی و ایضاً سهام بی بنیاد امثال حکشتی، برکت و ........ هستند. ( اگر میشد این شرکتهای ضعیف بندازن بازار پایه، وضع بهتر میشد)
    شرکتهایی که نه گزارش درست و درمونی دارند و نه سود و بنیاد مناسب و نه EPS و P/E ارزنده.
    باز هم خدا را شکر سهام پتروشیمی و فلزی با این گزارشات خوب آبرو داری کردن.

13. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید ایرانی از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 4,656 بار در 904 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط MORTEZA66 نمایش پست ها
    جالبه من از شاخص دو ملیونی در ده ها پست گفتم باید بریزه تا 1-1.1 بریزه. دلار رو روی 30 فروختم گفتم می ره زیر 20 و گفتم بایدن میبره انتخاباتو چون دستوری شده! و حتی گفتم یک اصلاح تا 1500 داریم که اونم زد و برگشت و ......
    هنوز خیلیا میگن چه خبره ..... چی شده ....و .......
    همچنین بارها گفتم اینجا 80 درصد ضرر میکنید.... بازار بورس بازار پر ریسکه و.....
    کسی گوش نمیکنه .همه فکر میکنن خیلی زرنگن یا جزو اون ده درصدن.....
    بعدم میان میگن چرا داریم ضرر میکنیم.

یک پزشک متخصص ده ها سال درس میخونه دکتر میشه......چرا فکر میکنید ترید کردن ساده تر از اونه؟!
    بارها گفتم بازار بورس کاملا سفته بازیه.اون پروفسور اقتصاد هاروارد خیلی بیشتر از من و شما میدونه .چرا نمیره یک وام چند ملیون دلاری بگیره سهام تسلا رو بگیره که فک کنم 7 برابر شد امسال!!!
    اینا را واسه تازه واردا دارم مینویسم.بکشید بیرون از این بازارا .کاش فقط پولاتون بره.عمرتون و اعصابتون و ....همه رو میبازید.!!!!
    سلام و عرض ادب
    از الان به بعد قراره در بازار چه اتفاقی بیوفته...
    میشه لطف کنید و اظهار نظر فرمایید
    ممنون

15. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید azad. از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال MOSTAFAVI آواتار ها
    تشکر شده 21,454 بار در 4,820 ارسال

ریزش بازار سهام تا چه زمانی ادامه دارد. آیا در این بازار می‌توان سهامی خرید که از گزند افت قیمت‌ها در امان بماند؟ مازیار فتحی کارشناس بازار سهام در پاسخ به این سوالات می گوید:

روند بازار نزولی خواهد بود و شاخص کل بورس که عملا سهام بزرگ در آن نقش تعیین‌کننده‌ای دارند همراه با نوسانات شدید، روند ریزشی در پیش خواهد داشت به‌طوری که حتی ممکن است سهامداران شاخص زیر یک میلیون واحد را هم ببینند.
    در حالی که از هفته گذشته برخی پیش بینی‌ها از توقف نزول شاخص خبر می‌داد اما این اتفاق نیفتاد و شاهد ریزش شدید قیمت‌ها در بازار سرمایه بودیم و با توجه به شرایط فعلی بازار این نوسانات می‌تواند برای چند ماه ادامه داشته باشد بر همین اساس حتی ادامه روند ریزشی شاخص کل ممکن است به دولت بعد هم برسد.

واقعیت این است که رئیس‌جمهور بعدی کشور هم که بر سرکار بیاید قطعا سیاست کنترل تورم و مهار قیمت‌ها را در دستور کار قرار می‌دهد.

از سوی دیگر احتمال اینکه مجلس به دنبال کنترل دستوری قیمت‌ها باشد نیز بیش از قبل قوت گرفته از این رو به نظر می‌رسد ادامه روند کاهشی قیمت سهام بزرگ به دولت بعد هم برسد به‌طوری‌که حتی ممکن است P/ Eسهام با P/ Eنرخ بهره بانکی یکسان شود بر همین اساس بازار سرمایه در افق یکساله، کاهشی پیش بینی می‌شود و قیمت سهام بزرگ بازار با نوسانات بر مدار ریزشی قرار خواهد گرفت.

تا قبل از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بسیاری از تحلیلگران بر این باور بودند که بازار کم کم متعادل شود اما با توجه به اینکه بعید به نظر می‌رسد اتفاق جدیدی در مذاکرات دو کشور رخ دهد نباید منتظر رونق بازار سهام باشیم.

بازگشت آمریکا به برجام نیز دستاورد مهم اقتصادی در پی نخواهد داشت و از نظر عملیاتی و بنیادی انتخاب بایدن به غیر از جو روانی تاثیر مثبتی در وضعیت اقتصادی کشور به وجود نخواهد آورد.

در حال حاضر P/ E بازار با هیچ منطقی سازگار نیست و از نظر علم اقتصاد باید P/ E روند منطقی در پیش بگیرد P/ E بازار سرمایه باید با P/ E بازارپول همخوانی داشته باشد.

وقتی نرخ بهره بانکی حاکی از ۶P/ E تا ۷ است، نباید P/ E بازار سرمایه ۱۲-۱۰ باشد از این رو بازار در خلاف مسیر حرکت نمی‌کند سهم‌های بزرگ در مسیری غیر واقعی و حباب گونه رشد کردند و شرایط متفاوتی را در بازار ایجاد کردند. اما وضعیت سهام کوچک به گونه‌ای دیگر است گرچه این سهم‌ها تاثیری در شاخص کل ندارند اما ارزنده هستند و روند این سهام مثبت خواهد بود.

17. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید MOSTAFAVI از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 1,326 بار در 332 ارسال

شما در تاریخ 10 دیماه....در تاپیک چه کردید چه شد.....از صف فروش بوعلی خرید کردید...طبق گفته خودتان...
    حال جطوریه که از یک ماه پیش اعلام خروج کردید!
    بله درسته.اونو خریدم و فرداش هم باضرر خارج شدم.من از یکماه پیش به گروهم پیشنهاد خروج دادم ولی خودم محدود بودم.طبیعتا نحوه ریسک پذیری من با تازه وارد ها فرق میکرد.با همین ضرر و ضرر های دیگه بازم مثبت خارج شدم ولی افرادی در گروهم بودند که چون یکماه پیش خارج شدند با 3200 شستا خارج شدند ولی اونایی که تا هفته پیش بودند روی 2000 و 1800 با ضرر خارج شدند.

19. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید کاوه آهنگر از ایشان تشکر کرده است:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 133 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (18 کاربران و 115 مهمان ها)

1. 1191،
  2. Ali47،
  3. Arian02،
  4. bahramkhaliran،
  5. farhad_p،
  6. farzadi،
  7. hhhh1399،
  8. Javad Paye،
  9. manmehdiam،
  10. Mesi-mo،
  11. sid،
  12. اشراق،