نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: آیا با حذف دامنه نوسان و/یا حجم مبنا موافقید

رأی دهندگان
124. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • با حذف هر دو موافقم، هیچ کارکردی ندارند

47 37.90%
  • دامنه نوسان افزایش باید و حجم مبنا تغییر نکند

11 8.87%
  • دامنه نوسان افزایش و حجم مبنا کاهش یابد

19 15.32%
  • دامنه نوسان تغییر نکند و حجم مبنا حذف شود

5 4.03%
  • دامنه نوسان تغییر نکند و حجم مبنا کاهش یابد

5 4.03%
  • همین وضعیت فعلی ادامه پیدا کند، مشکل جای دیگری است

37 29.84%
صفحه 4185 از 8125 نخست ... 31853685408541354175418241834184418541864187418841954235428546855185 ... آخرین
نمایش نتایج: از 41,841 به 41,850 از 81245

موضوع: جــــو بــــازار

عضو عادی
    تشکر شده 716 بار در 256 ارسال

پاسخ : جــــو بــــازار

نقل قول نوشته اصلی توسط فین نمایش پست ها
    من مفید هستم و نمی اورد. یعنی شما توانسته اید خرید و فروش کنید؟ یا فقط ظاهر می شود؟
    در آگاه برای من مجاز قابل خرید ولی اقدام نکرده ام

ستاره دار (1) توپ4گوش آواتار ها
    تشکر شده 10,267 بار در 2,302 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط BEHESHT نمایش پست ها
    پولی که الان گذاشتند برا جمع کردن صفوف فروش پالایشیها اگه صبح گذاشته بودند بازار صف خرید میشد این روش معامله برا جمع کردنه نه حمایت
    حالا کاش واقعا قصد جمع کردن داشته باشند این که بد نیست بالاخره مجبور خواهند شد بیایند در مثبت و صف خرید چون هر روز در منفی بخرند میروند در زیان

3. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید توپ4گوش از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال sina0937100 آواتار ها
    تشکر شده 695 بار در 321 ارسال

واقعا قوانین مسخره ای بوجود اوردند این مدیران بی سواد سازمان بورس و فرابورس....
    اگر شرکتی ای پی اس ان دو برابر کند و شفاف سازی کند و گزارش دهد ناظر اجازه نمیدهد قیمت سهم دو برابر باز بشود در حالی که اگر ده درصد به ای پی اس شرکتی اضافه شود و شفاف سازی شود باید صددردصد قیمت ان سهم بالاتر باز بشود.همچنین برعکس ان در منفی.....به عبارتی تعدیل مثبت و نعدیل منفی را مدیران بیسواد طوری طراحی کردند که هیچ بشود...
    دامنه نوسان هم با این مسخره بازی نوسان متقارن واقعا شورش دراوردن.....فکر میکنند همه هم مثل خودشان گاگول هستند مدیران بیسواد....کافر همه را به چشم خویش میپندارد....ما سهامداران خرد معترض بودیم و اعتصاب کردیم که قیمت سهم امون را حمایت کنید و بالا برود نه این که نوسان متقارن بیارید که دیگر حتی نتوانیم سهم متضرر شده را بفروشیم حتی با بیش از نصف شدن قیمت سهم...
    دامنه نوسان را بردارید یا به مثبت و منفی ده حداقل بگذارید ....دیگر صف فروشی نخواهیم نداشت....

مطالب ارایه شده نظر شخصی می باشدو هیچگونه پیشنهاد خرید یا فروش محسوب نمیشود.

عضو فعال
    تشکر شده 757 بار در 331 ارسال

بازار شده صندوق پالایش دارا و سهم های زیر مجموعش.....نوسانگیرها هم هجوم اوردن به این دو تا صندوق ها مرتب ازشون با دو درصد مثبت نوسان میگیرن.......بازار با این دو تا صندوق بالا پایین میشه..خوب سازمان از اول میگفت همتون برید این دو تا صندوق رو بخرید حداقل منفی کمتری بخوریم...سهم های ما هر زوز منفی ولی صندوف پالایش دو هفتست از 8 تومن تکون نخورده.......دامنه این صندوق ها هم جالبه با دو تا مثبت 10 خوردن نرولی میشن و کل بازار رو تحت تاثیر خودشون قرار میدن و میکشن پایین

6. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید نوروزی نیا از ایشان تشکر کرده است:

ستاره دار (1) manmehdiam آواتار ها
    تشکر شده 9,854 بار در 1,425 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط manmehdiam نمایش پست ها
    مرابحه (آراد) معاملاتی است که فقط مربوط به صندوق هاست. حقیقی ها مستقیم اینها را نیمتوانند بخرند. در این نماد دولت به صندوق ها اوراق میفروشد و بخش اعظم فروش دولت در این نماد است.
    قرار است دوشنبه مرابحه تمام شود ولی اخزا همیشه فعال است و حقوقی ها اعم از صندوق ها و حقیقی ها همواره در آن فعال هستند.
    لزوما نمیشود گفت با اتمام مرابجه داستان اوراق تمام شد! اخزا که هست!
    دست کم انتظار چرخش بازار آن هم به فوریت از دوشنبه بر اثر اتمام مرابحه درست نیست. شاید به مرور اثر گذار باشد ولی بلافاصله از دوشنبه خیر!

حدس میزنم با اتمام مرابجه، اوراق جذاب تر شوند. چرا که صندوق هایی که روزانه مرابحه میخریدند از دوشنبه فقط باید اخزا بخرند. دقیقا به همین دلیل است که اخزا از آخر هفته قبل جذاب تر شده و نسبت به معدل همیشگی قیمتهای بیشتری میخورد. اگر به اخزا ها نگاه کنید امروز مشاهده میکنید که تقریبا همگی مثبت هستند! که دلیلش همان است که عرض شد!

در پست چند هفته قبل هم عرض کردم. تصور اینکه بگویید دولت بس میکند بسیار ساده انگارانه است!
    مشکل این دولت و همه دولتهای قبل این هست که چگونه بیشتر اوراق بفروشند . عامل تعیین کننده محدودیت عدم خرید اوراق هست..نه عدم تمایل دولت به فروش!!دولت که له له میزند برای فروش بیشتر!
    اصلا اوراق مگر با سپرده گذاری تفاوت دارد؟ میدانیم که ندارد!
    حال شما کدام بانک را سراغ دارید که بدش بیاید ملت بروند آنجا پولشان را بگذارند برای سالی 20 درصد؟!!!! خوب همه تلاش بانکها بر این است که سپرده بیشتری جذب کنند. نه اینکه بگویند نه دیگه بسه!!! بگویند دیگه خیلی سپرده گرفتیم!! دیگه زیاد شد!!!

پس تصور اینکه کسی باشد که اوراق بخرد ولی دولت دلش نخواهد بفروشد، مضحک است!!! دولت همیشه با شهوت بسیار بالایی میخواهد که تا میشود بفروشد....
    لذا کمترین اهمیتی به این دسته اخبار که فلان روز دیگه دولت فروش اوراق را متوقف میکند نداشته باشید!
    ویرایش توسط manmehdiam : 2021/03/06 در ساعت 13:52
    [B]تحلیل ها یا نظرات بورسی و غیربورسی من صرفا محتمل ترین حالتی است که تصور میکنم به وقوع بپیوندد. اگر به دیده نقد نظری دارید بر من منت میگذارید ولی اگر خواندنش شما را آزرده میکند، آن را نادیده بگیرید، حتما نظر شما درست تر است![/B]

8. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید manmehdiam از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار(3) EHSANI آواتار ها
    تشکر شده 7,681 بار در 1,640 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط sina0937100 نمایش پست ها
    واقعا قوانین مسخره ای بوجود اوردند این مدیران بی سواد سازمان بورس و فرابورس....
    اگر شرکتی ای پی اس ان دو برابر کند و شفاف سازی کند و گزارش دهد ناظر اجازه نمیدهد قیمت سهم دو برابر باز بشود در حالی که اگر ده درصد به ای پی اس شرکتی اضافه شود و شفاف سازی شود باید صددردصد قیمت ان سهم بالاتر باز بشود.همچنین برعکس ان در منفی.....به عبارتی تعدیل مثبت و نعدیل منفی را مدیران بیسواد طوری طراحی کردند که هیچ بشود...
    دامنه نوسان هم با این مسخره بازی نوسان متقارن واقعا شورش دراوردن.....فکر میکنند همه هم مثل خودشان گاگول هستند مدیران بیسواد....کافر همه را به چشم خویش میپندارد....ما سهامداران خرد معترض بودیم و اعتصاب کردیم که قیمت سهم امون را حمایت کنید و بالا برود نه این که نوسان متقارن بیارید که دیگر حتی نتوانیم سهم متضرر شده را بفروشیم حتی با بیش از نصف شدن قیمت سهم...
    دامنه نوسان را بردارید یا به مثبت و منفی ده حداقل بگذارید ....دیگر صف فروشی نخواهیم نداشت....
    من هم قبلاً همین حس شما را داشتم
    ولی ظاهراً اصل بر سهامدار بلند مدتی است
    یعنی نوسانگیران در اولویت نیستند
    اگه در بازگشایی ، سهم بالا باز بشه
    طوری که به قیمت تعادلی و ارزندگی خودش برسه،
    همون روز همه فروشنده میشند
    و از فرداش هم ممکنه منفی بشه.
    برعکس، اگه زیر قیمت تعادلی باز بشه
    اینقدر مثبت میخوره و صف خرید میشه،
    تا بعد از مدتی به قیمت تعادلی برسه.
    در بلند مدت به قیمتی که لایقش هست میرسه.
    فقط یه خورده روی مخ سهامدار نوسانگیره
    وگرنه یه عده سهامدار بلند مدتی ،
    سالی یک بار به سهم خودشون نگاه میکنند
    میبینند دو برابر شده میگن خدایا شکرت!
    حالا طی این سال صد بار صف فروش شده
    و شاید تا منفی 50% هم رفته ولی
    در بلند مدت جایگاه خودشو پیدا میکنه.

میدونم...
    نوسانگیر اگه به موقع قلاب رو بالا نکشه ، ماهی فرار میکنه
    ناظر با این کارش ماهی رو فراری میده، نوسانگیر رو کفری میکنه.
    ویرایش توسط EHSANI : 2021/03/06 در ساعت 13:59

عضو فعال
    تشکر شده 4,811 بار در 1,391 ارسال

با سلام هرکس می خواهد با دفتر رهبری مکاتبه ای داشته باشد از این طریق وارد شودhttp..//Leader.ir/fa/Letter من وارد شدم و در ارتباط با بورس که سرمایه ام را نابود کرده است مطالبی را نوشتم پدر خواست کمک دادم

ستاره دار (1) manmehdiam آواتار ها
    تشکر شده 9,854 بار در 1,425 ارسال

دولت زمانی از فروش اوراق دست برمیدارد، که کسی این اوراق را نخرد.
    چه موقع خریدار این اوراق کاهش خواهد یافت؟ زمانی که ملت احساس کنند تورم بالایی خواهد شد و سپرده گذاری و سود بدون ریسک 20درصدی ریسک بالایی دارد. زمانی که ملت (بازار) انتظارات تورمی را بالا ببرد.
    و وقتی که این اتفاق رخ بدهد....
    مردم نه تنها اوراق نمیخرنند..بلکه کم کم اوراقشان را نقد میکنند و کالا میخرند.
    خرید اوراق توسط دولت معلول سیاستهای رکودی است..نه علت آن!
    آن روز! دیگه اوراق در بورس کمتر فروش میرود...و بورس بیشتر خریدار خواهد داشت.
    و این رخداد هیچ دخلی به سیاست دولت در میزان خرید اوراق ندارد!
    [B]تحلیل ها یا نظرات بورسی و غیربورسی من صرفا محتمل ترین حالتی است که تصور میکنم به وقوع بپیوندد. اگر به دیده نقد نظری دارید بر من منت میگذارید ولی اگر خواندنش شما را آزرده میکند، آن را نادیده بگیرید، حتما نظر شما درست تر است![/B]

12. 14 کاربر به خاطر ارسال مفید manmehdiam از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی

فروش اوراق جهت تامین بودجه در سررسید 20 درصد هزینه دارد و در کل به نفع اقتصاد نیست و تورم زاست با همه این احوال چون دولت در ماههای پایانی قرار دارد و طبق سنوات گذشته در آخر سال جهت حقوق و پاداش پول لازم می باشد اقدام به فروش اوراق اضافه مینماید و این الزام از ابتدای سال آینده وجود ندارد

عضو عادی

علامت کم تحرکی بازار جهت فروش اوراق جمع نشدن صف فروش تجارت می باشد

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 50 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (1 کاربران و 49 مهمان ها)

1. ashkan zandi

کلمات کلیدی این موضوع