نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: آیا با حذف دامنه نوسان و/یا حجم مبنا موافقید

رأی دهندگان
124. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • با حذف هر دو موافقم، هیچ کارکردی ندارند

47 37.90%
  • دامنه نوسان افزایش باید و حجم مبنا تغییر نکند

11 8.87%
  • دامنه نوسان افزایش و حجم مبنا کاهش یابد

19 15.32%
  • دامنه نوسان تغییر نکند و حجم مبنا حذف شود

5 4.03%
  • دامنه نوسان تغییر نکند و حجم مبنا کاهش یابد

5 4.03%
  • همین وضعیت فعلی ادامه پیدا کند، مشکل جای دیگری است

37 29.84%
صفحه 3707 از 8145 نخست ... 27073207360736573697370437053706370737083709371037173757380742074707 ... آخرین
نمایش نتایج: از 37,061 به 37,070 از 81444

موضوع: جــــو بــــازار

عضو فعال
    تشکر شده 2,460 بار در 540 ارسال

پاسخ : جــــو بــــازار

استاد دانشگاه تهران در گفتگو با خبرگزاری موج؛
    بازار نفت در آینده همچنان بی ثبات خواهد ماند / احیای بازارهای صادراتی برای ایران سخت است

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری موج، درآمد نفتی ایران در سال آینده باید افزایش یابد در غیر اینصورت ایران با چالش کسری بودجه مواجه می شود، این سیاست گذاری در شرایطی انجام شده که از یک سو تقاضا برای نفت در بازار جهانی همچنان در سطح پایینی است و از طرف دیگر سایه سنگین تحریم ها بر سر ایران بیداد می کند و به عنوان مانعی برای صادرات بیشتر است.

به گفته کارشناسان در حال حاضر کشورهایی مانند عراق، سودان و... به دلیل ضعف سرمایه گذاری در پالایشگاه های خود، توان تولید چندانی ندارند و از این رو بازار نفت در آینده همچنان بی ثبات خواهد ماند و در این وضعیت ایران باید تلاش کند دوباره بازارهای صادراتی خود را احیا کند، هرچند ممکن است این اقدام با دادن امتیاز همراه شود که منافع چندانی برای ایران ندارد.

استاد دانشگاه تهران در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج با اشاره به اینکه در دنیا تمام بازارها با تلاطم مواجه شده اند، گفت: در شرایط کنونی تضادهایی در دولت های غربی به وجود آمده که تجارت، نقل و انتقال مالی و نیروی انسانی را با چالش مواجه کرده است و از طرف دیگر شیوع ویروس کرونا هم به دلیل اینکه همواره در حال تغییر است فضای اقتصاد را کاملا نامطمئن کرده است.

فرشید سیم بر با بیان اینکه فضای کنونی نه تنها صنعت گردشگری و بلکه تمام کسب و کارها را با مشکل مواجه کرده است، افزود: براساس شرایط کنونی نمی توانیم پیش بینی کنیم که تقاضا برای سوخت در آینده چه تغیراتی خواهد داشت، البته ممکن است که روند تقاضا برای سوخت در یک فرآیند تدریجی افزایش یابد، اما چندان قابل ملاحظه نیست.

احتمالا قیمت نفت اندکی افزایش می یابد

او با تاکید بر اینکه البته احتمال دارد قیمت نفت در بازار های جهانی اندکی افزایش پیدا کند، تصریح کرد: در یک سال اخیر دولت ها برای حمایت های کرونایی بخشی از درآمدهای خود را برای معیشت مردم هزینه کرده اند به همین دلیل دولت ها توان چندانی برای سرمایه گذاری در تولید انرژی های پاک ندارند و پیش بینی می شود در آینده تقاضا برای سوخت های فسیلی همچنان بالا باشد.

سیم بر با تاکید بر اینکه طبق سیاست گذاری ها تولید نفت در آینده بازهم کاهشی خواهد بود، اظهار کرد: کشور عربستان در نتیجه کاهش قیمت نفت و مشکلات اقتصادی که در درونش با آن مواجه شده اند اعلام کرده است که عرضه نفت را کاهش دهد، زیرا می داند که فروش نفت خام در این شرایط نمی تواند ارزش افزوده چندانی برای این کشور به همراه داشته باشد و باید به سمت توسعه برای ایجاد ارزش افزوده برود.

او با تاکید بر اینکه کشورهای عربی قبلا با ترامپ روابط حسنه ای داشته اند، گفت: جمهوری خواهان با شرکت های کوچک نفتی آمریکایی روابط حسنه ای دارند و از آنها حمایت می کنند و وقتی قیمت نفت پایین است به دنبال این هستند که همچنان در بازار این کشور حضور داشته باشند، از این رو وقتی هزینه های استخراج نفت در آمریکا بالا برود آنها نمی توانند با شرکت های بین المللی رقابت کنند، بنابراین به دنبال افزایش قیمت نفت هستند.

دموکرات به دنبال همکاری با شرکت های چند ملیتی

سیم بر با تاکید بر اینکه دموکرات به دنبال همکاری با شرکت های چند ملیتی و بهره‌ور نفتی هستند، اظهار کرد: در حال حاضر از ۷ شرکت بزرگ نفتی در جهان ۵ شرکت آمریکایی هستند و حتی شرکت هایی اروپایی مانند توتال و شل هم در سطح پایین تری از شرکت های آمریکایی قرار دارند، هرچند آمریکایی هم سهامدارن شرکت های اروپایی هستند. از این رو دموکرات ها ترجیح می دهند با شرکت های بزرگی که بهره وری بیشتری دارند همکاری کنند.

این کارشئاس نفتی با اشاره به اینکه ایران بازارهای نفتی خود را از دست داده است، گفت: در شرایط کنونی نه تنها فروش نفت خام در ایران افزایش پیدا نکرده، بلکه پروژه های فرآوری هم در ایران رها شده است. بنابراین در شرایط کنونی در صورت توافق با ایران، باز هم بازگشت به روال قبل صادرات بسیار سخت خواهد بود.

او با تاکید بر اینکه برخی چاه های نفتی ایران هم در یکسال گذشته راکد بوده و گاز از آن خارج شده است تصریح کرد: به همین دلیل فعال سازی مجدد آن با هزینه زیادی روبرو است.

سیم بر با اشاره به اینکه در حال حاضر کشورهای مانند: عراق، سودان و... به دلیل ضعف سرمایه‌گذاری در پالایشگاه، توان تولید چندانی ندارند، اظهار کرد: بازار نفت در آینده همچنان بی ثبات خواهد ماند و در این وضعیت ایران باید تلاش کند دوباره بازارهای صادراتی خود را احیا کند، هرچند ممکن است این اقدام با دادن امتیاز همراه شود که منافع چندانی برای ایران ندارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، ایران در شرایط کنونی به تغییر سیاست آمریکا امیدوار است، هرچند برخی کارشناسان می گویند فرآیند مذاکره اینبار طولانی خواهد بود و اگر قرار باشد توافق جدید بر اقتصاد و تجارت ایران اثر بگذارد، حداقل به یکسال زمان نیاز دارد؛ بنابراین چالش برای صادرات نفت همچنان جدی است؛ زیرا از نظر فنی هم چاه های نفت به دلیل غیر فعال شدن به سرمایه‌گذاری و بهینه سازی نیاز دارند که با این وضعیت اقتصاد عملا از دست دولت کاری بر نمی آید.

2. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید amirparsamosavi از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 15,019 بار در 6,183 ارسال

به احتمال 1 درصد قیمت دلار بشه 16 هزار تومان ولی اجناس حداقل تا 1 سال آینده ارزان نمیشود یعنی نمیگذارند قیمت کالا ارزان بشه و مردم رنگ خوش زندگی را ببیند این

مافیای فاسد
    پس الکی دل خوش کاهش سرابی دلار نباشیم
    بهترین دانش آن است که سودمند باشی

4. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید ایرج سابق از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار(2)
    تشکر شده 1,099 بار در 292 ارسال

کف کف قیمتی دلار در این مقطع 19500 تومان هست... این حمایت هم تا مشخص شدن داستان برجام حفظ میشه...
    اگر آمریکا بدون پیش شرط وارد برجام شد، برجام هم به معنای واقعی اجرا شد، اونوقت حمایت از دست میره و دلار میره سمت 11000تومن روحانی...
    اما اگر آمریکا بازی در بیاره و داستان موشکی رو شرط برگشت به برجام کنه عملا بن بست ایجاد میشه و دلار مجدد رشد میکنه...
    در ضمن، تا 3 اسفند اگر ماجرای برجام کامل حل شد که شد، نشد عملا با مصوبۀ مجلس ایران در اون تاریخ از برجام خارج میشه که معلوم پیامد اون چیه...

کف شاخص کل محدودۀ 1150-1160 هزار واحد هست و البته حفظ میشه...
    اگه ریزشی بیش از این وجود داشته باشه در آینده و به شرط شکست حمایت 19500 دلار رخ میده...
    خودرو حمایت اصلی 250 رو داره و حداکثر از 235 باید برگرده...
    این خروج پول های حقیقی در این مدت که در مقابل با خرید سنگین حقوقی ها جبران شده نشانۀ پایان اصلاح در مقطع فعلی است...

6. 13 کاربر به خاطر ارسال مفید mehdi 1000 از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار(1)
    تشکر شده 7,204 بار در 2,112 ارسال

بدهی ۱۶ میلیون دلاری ایران و احتمال تعلیق حق رای در سازمان ملل

https://www.entekhab.ir/fa/news/5966...85%D9%84%D9%84

یکسری از دلار 15000 تومانی صحبت میکنند!!! عجیبه از این خوش باوری!!!
    کشور با این وضعیت تحریم که حتی کشورهای دوست همسایه، جرات نمیکنند که بدهی خودشون را بپردازند. پاکستان برق میگیره و جاش قراره برنج بدهد.
    دلار 5 هزار تومان شده بود، رئیس دولت پشت تلویزیون گفت که از نظر ما دلار همان 4000 تومان و کمتر است و قطعاً دلار به زیر 4000 تومان ریزش خواهد کرد.
    دیدید که دلار شد 7 هزار تومان و سپس 10 هزار تومان و 13 و 17 و بالای 20 هزار تومان.

اما یکی نیست به این دوستان بگه کشوری که نمیتونه شانزده میلیون دلار حق عضویتش را در سازمان ملل بدهد و اگر نده حق رای که در سازمان ملل داذه را موقتاً از دست میده، چه طوری میخواد دلار را بیاره روی 15000 تومان.

8. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید ایرانی از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 1,394 بار در 599 ارسال

حقوقی ها واقعا عالی سهام را جمع میکنند و تازه واردان را از بازار خارج میکنند تا در سقف دوباره به آنها بفروشند.

10. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید irandarab از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار (1) manmehdiam آواتار ها
    تشکر شده 9,870 بار در 1,429 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط ایرانی نمایش پست ها
    بدهی ۱۶ میلیون دلاری ایران و احتمال تعلیق حق رای در سازمان ملل

https://www.entekhab.ir/fa/news/5966...85%D9%84%D9%84

یکسری از دلار 15000 تومانی صحبت میکنند!!! عجیبه از این خوش باوری!!!
    کشور با این وضعیت تحریم که حتی کشورهای دوست همسایه، جرات نمیکنند که بدهی خودشون را بپردازند. پاکستان برق میگیره و جاش قراره برنج بدهد.
    دلار 5 هزار تومان شده بود، رئیس دولت پشت تلویزیون گفت که از نظر ما دلار همان 4000 تومان و کمتر است و قطعاً دلار به زیر 4000 تومان ریزش خواهد کرد.
    دیدید که دلار شد 7 هزار تومان و سپس 10 هزار تومان و 13 و 17 و بالای 20 هزار تومان.

اما یکی نیست به این دوستان بگه کشوری که نمیتونه شانزده میلیون دلار حق عضویتش را در سازمان ملل بدهد و اگر نده حق رای که در سازمان ملل داذه را موقتاً از دست میده، چه طوری میخواد دلار را بیاره روی 15000 تومان.

اصلا همان حرف روحانی که گفت اگر 7میلیارد کره جنوبی در دسترس باشد دلار را 15تومن میکنیم ، تلویحا اوج وضعیت خراب ارزی را نشان میدهد! شگفت انگیز این بود که ملت! این حرف را مثبت برداشت کردند و هجوم اوردند که دلارهایشان را بفروشند!!! دولت اقلا بیش از 100میلیارد دلارش در اقصی نقاط دنیا بلوکه شده ،ولی روحانی داره میگه یک ذره از این دلارها اگر بود چنین و چنان میکردم!!راست هم میگه اتفاقا! این یعنی وضعمون خیلی خرابه!!! این خبر دقیقا یعنی اوج فاجعه! کجاش مثبت بود این خبر! که به خاطرش ملت آتیش زدن به دلارهاشون والا من که نمیدونم!

کره ای ها که برای آزاد کردن کشتی آمده بودند ، گفتند میتوانند 40-50 میلیون دلار رو آن هم به شکل کیت تشخیص کرونا و آمبولانس و .... اینها تسویه کنند!!! که همتی آمد گفت این 50میلیون که دردی از ما دوا نمیکنه!! راست هم میگه بی نوا!
    ولی اوضاع را ببینید چقدر فاجعه بار است.
    آمریکا چندین و چند بار گفته بابت خرید دارو و امکانات پزشکی و این حرفها مشکلی نیست. ولی حتی بابت همین چیزها هم اینها نمیتوانند مبالغ چند میلیون دلاری را جابجا کنند!! میلیارد دلاری اش که اصلا شوخی اش هم قشنگ نیست! بعد خیلی ها منتظرن که فردا که بایدن آمد زنگ بزنه بگه تحریم ها که کلهم پر!!! موشک هاتون رو هم که حفظ کنید...خواستین کمکتون میکنیم توسعه اش هم بدین!!! پولهاتون هم که آزاد شده بدونین! بابت پاک کردن فلان کشور از روی زمین و نابود کردن ما آمریکای شیطان بزرگ! و توسعه غنی سازی هم تعارف نکنین ،دیگه اون ترامپ بی تربیت که شما رو اینقد اذیت کرد رفته! کمکی چیزی میخواین ما هستیم!! یعنی واقعا عجب مردمانی هستیم ما!!!
    ویرایش توسط manmehdiam : 2021/01/17 در ساعت 23:16
    [B]تحلیل ها یا نظرات بورسی و غیربورسی من صرفا محتمل ترین حالتی است که تصور میکنم به وقوع بپیوندد. اگر به دیده نقد نظری دارید بر من منت میگذارید ولی اگر خواندنش شما را آزرده میکند، آن را نادیده بگیرید، حتما نظر شما درست تر است![/B]

12. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید manmehdiam از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 3,645 بار در 1,624 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط ایرانی نمایش پست ها
    بدهی ۱۶ میلیون دلاری ایران و احتمال تعلیق حق رای در سازمان مللhttps://www.entekhab.ir/fa/news/5966...85%D9%84%D9%84یکسری از دلار 15000 تومانی صحبت میکنند!!! عجیبه از این خوش باوری!!!کشور با این وضعیت تحریم که حتی کشورهای دوست همسایه، جرات نمیکنند که بدهی خودشون را بپردازند. پاکستان برق میگیره و جاش قراره برنج بدهد.دلار 5 هزار تومان شده بود، رئیس دولت پشت تلویزیون گفت که از نظر ما دلار همان 4000 تومان و کمتر است و قطعاً دلار به زیر 4000 تومان ریزش خواهد کرد.دیدید که دلار شد 7 هزار تومان و سپس 10 هزار تومان و 13 و 17 و بالای 20 هزار تومان.اما یکی نیست به این دوستان بگه کشوری که نمیتونه شانزده میلیون دلار حق عضویتش را در سازمان ملل بدهد و اگر نده حق رای که در سازمان ملل داذه را موقتاً از دست میده، چه طوری میخواد دلار را بیاره روی 15000 تومان.
    همون بهتر که حق رای ایران لغو بشه

مگر این سازمان ملل چه منفعتی برای ایران داشته که حالا 16 میلیون دلار پول زور میخواد

----

البته این سیاست ایران هست که از هر حربه ای برای بولد کردن تحریم در جامعه بین المللی و تقصیر را گردن تحریم انداختن بهره می‌برد.

عضو فعال
    تشکر شده 4,656 بار در 904 ارسال

قراره چقدر دیگه شاخص بریزه؟؟؟؟ سرمایه چند نفر دیگه پودر بشه؟؟؟؟ چند بار دیگه قراره جنااااب رییس جمهور از آمال و
    آرزوهایش و اما و اگرها بگه؟؟؟الان مذاکره با امریکا مشکلی نداره؟؟؟ دلار میشه ۸ تومن ؟؟؟ جنس های مورد نیاز مردم ارزون میشه؟؟؟
    پس چرا چند روز پیش گفتن به آمریکا اعتماد ندارن حتی به واکسنش....گفتن غنی سازی رو ادامه میدیم....
    فیل ها در جنگند و مورچه ها زیر دست و پا له میشن...
    خدا خودش به همه رحم کنه ...

15. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید azad. از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار (1) manmehdiam آواتار ها
    تشکر شده 9,870 بار در 1,429 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا حسنی نمایش پست ها
    من نوشته های شما رو از قدیم دنبال میکردم، شما هوش ذاتی خوبی دارین، مشکل شما اینه بیش از حد پای ماهواره و تلگرام و رسانه های ضد جمهوری اسلامی میشینید، اینو به شوخی نمیگم جدی عرض کردم. خاصیت این برنامه ها اینه به مرور ذهن مخاطب رو تخمیر میکنن مثل اعتیاد بعد میبینی فلان شخص که چنان دانش چنان هوش بالایی داشت که ادم از خوندن مطالبش لذت میبرد یه چیزایی میگه که کپ میکنی. البته منم مثل شما بودم دوست عزیز ولی سه چهار سالی میشه این رسانه ها رو از لیست توجه و مرور روزانم حذف کردم و باور نمیکنید چه تحول بزرگی تو همین چند سال در سلامت روح و روان و جسم و وضعیت مالیم اتفاق افتاده، حیف شماست، شما پتانسیل بالایی دارین واسه پیشرفت.

این کلیات بود حال و حوصله بیان جزییاتش رو هم ندارم که تازه متوجه شدم بزرگترین اشتباه بورسی سال ۹۹ م این بود که وقت میزاشتم و میخواستم یه عده رو که تصمیم خودش رو گرفته بودن که خودشون رو نابود کنن رو به راه راست هدایت کنم.

به قول معروف در خانه اگر کس است، یک حرف بس است.
    ممنون از تعریف و تمجید شما
    فقط من متوجه نشدم! الان بنابر تجربه و توصیه شما، اگر مخلص بیشتر برنامه مفید 20:30 را ملاحظه کنم و وقت بیشتری را پای اخبار خیلی واقعی و درست! از سیمای جمهوری اسلامی بگذرام، مشکلات روحی روانی ام حل میشود؟ خوب ممنون! و وضع مالی ام هم خوب میشود....چه عرض کنم!
    ولی من بیشتر طالب این هستم بفرمایید کدام بخش از عرایض من..یا کدام تحلیل یا کدام برداشت من از وضعیتی که گفتم را نادرست میدانید؟ اقلا میفرمودید کدام حرف این بنده کم سواد که هوش ذاتی دارم، صحیح نیست یا چه جمله ای را شما شنیدید و خواندید که کپ کردید؟ و به چه دلیل؟
    بشخصه مطابق امضای ذیر پستهایم، کمترین علاقه ای برای قانع کردن کسی ندارم (بر خلاف گذشته شما که فرمودید) و اگر خواهش میکنم بفرمایید کجای حرفم و به چه دلیل اشتباه است ، فقط برای روشن شدن خودم هست! برای کمک به خودم بر من منت بگذارید و بفرمایید.
    اینکه بفرمایید عرایض من درسته ولی ای کاش ماهواره کمتر ببینم که نشد!!!!! خداوند به شما خیر کثیر دهاد! اینم شد حرف؟
    [B]تحلیل ها یا نظرات بورسی و غیربورسی من صرفا محتمل ترین حالتی است که تصور میکنم به وقوع بپیوندد. اگر به دیده نقد نظری دارید بر من منت میگذارید ولی اگر خواندنش شما را آزرده میکند، آن را نادیده بگیرید، حتما نظر شما درست تر است![/B]

17. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید manmehdiam از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار(1) mohsen ho آواتار ها
    تشکر شده 51,802 بار در 9,354 ارسال

باریزش دلار وشکست سطح23...فشار فروش نسبی در استارت بازار خواهیم داشت
    باید دید رنج حمایت1120-1150 در شاخص ... وحمایت های روانی200تومان برای خساپا و1000تومان برای فولاد وفملی به چه شکل عمل میکنه

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 89 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (4 کاربران و 85 مهمان ها)

1. Bourse-Plan،
  2. CHESTER.2020،
  3. پروواز،
  4. کاشان2

کلمات کلیدی این موضوع