نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: آیا با حذف دامنه نوسان و/یا حجم مبنا موافقید

رأی دهندگان
124. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • با حذف هر دو موافقم، هیچ کارکردی ندارند

47 37.90%
  • دامنه نوسان افزایش باید و حجم مبنا تغییر نکند

11 8.87%
  • دامنه نوسان افزایش و حجم مبنا کاهش یابد

19 15.32%
  • دامنه نوسان تغییر نکند و حجم مبنا حذف شود

5 4.03%
  • دامنه نوسان تغییر نکند و حجم مبنا کاهش یابد

5 4.03%
  • همین وضعیت فعلی ادامه پیدا کند، مشکل جای دیگری است

37 29.84%
صفحه 1884 از 8125 نخست ... 8841384178418341874188118821883188418851886188718941934198423842884 ... آخرین
نمایش نتایج: از 18,831 به 18,840 از 81245

موضوع: جــــو بــــازار

عضو فعال
    تشکر شده 104,284 بار در 31,906 ارسال

پاسخ : جــــو بــــازار

نقل قول نوشته اصلی توسط محمد 66 نمایش پست ها
    ارزش معاملات 70 میلیارد که 25 میلیاردش بلوکیه

روزی که آقای روحانی سرکار اومد ارزش معاملات بورس 10 برابر این بود.
    سرعت گردش پول در اقتصاد کشور به پایین ترین مقدارش در 30 سال اخیر رسیده !!!

البته دولت روحانی اسم این کارو گذاشته ثبات !!!

2. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید negarminavi از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال
    تشکر شده 26,301 بار در 6,124 ارسال

ارزش معاملات 70 میلیارد که 25 میلیاردش بلوکیه

روزی که آقای روحانی سرکار اومد ارزش معاملات بورس 10 برابر این بود.
    اقای روحانی با مهار تورم خودشون را هم در گره کور سود بانکی مهار کرده اند و کشوندن بانکها در گره ای کور تر
    البته ایشون مقصر نیستند و وزیر....این بلا را سرشون اورد.
    من خودم در دو دوره به اقای روحانی رای دادم.
    .....................
    وزیر اقتصاد چنان ضربه ای به سهامداران و سرمایه گذاران زده که اصل 44 را گند زده توش.

4. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید کيانوش از ایشان تشکر کرده است:

ستاره دار(2)
    تشکر شده 6,153 بار در 1,698 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط ایرج سابق نمایش پست ها
    بازار مسکن برای سرمایه گذاری بلند مدت مناسبه حداقل تا 5 سال دیگه رشد 40 الی 50 درصد نداریم قدرت خرید مردم اماده پایین و شرایط زندگی بسیار سخت شده بسیار بعیده که

سودهای 100 الی 200 درصد به همین زودهای یعنی کم تر از 5 سال رخ بدهد رشد دلار هم کوتاه مدت هم برای مردم و هم تولید و هم دولت بسیار گران تمام میشه نه مردم پولی برای

جبران افزایش قیمت دلار دارند و نه تولید توان مقابله با افزایش قیمت دلار وضعیت اقتصادی کشور برای هضم رشد دلار بسیار ناتوان میباشد حداقل تا 2 دیگه خبری نیست

اگر واقعا فکری به حال وضعیت تولید نکند امسال سال 97 سال بسیار بدتر از سال های گذشته خواهیم داشت

حالا ما که چند سال صبر کردم این یک سال آینده هم روش !!!

یک حرف معروفی هست که میگن بورس آینه اقتصاد هست
    مسکن و ملک اگر سود نداشته باشه ضرر هم نداره
    بنظر من دلار حتی تا 9000 تومن هم جا برای رشد داره!چرا؟
    چون یکسری از صنایع از رشد دلار بسیار استفاده میکنند و در واقع موتور آنها تازه روشن میشه
    یکسری دیگه مثل خودرویی هم که افزایش ارز به زیانشون هست هم با رانتی که در ایران هست از کار نمی افتند

خود شما مجبور باشی پراید را 50 یا 60 میلیون تومن نمیخری؟؟
    افزایش دلار بنظر من تازه یک محلی میشه برای جذب پول آزاد شده از بانکها !!!!که البته توضیحش اینجا سخت هست و ممکنه خیلی ها ناراحت بشن
    پس فعلا چیزی نمیگم

من فقط میدونم مجموعه حاکمیت روزی بهره بانکی را کم میکنه که از قبل برای اون پولهای آزاد شده چاه کنده باشه.!

نالیدی و تقدیر همان است که بودست
    آن حلقه زنجیر همان است که بودست
    نومید مشو ناله کشیدن دگر آموز.

6. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید FARIBORZ NAEL از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال
    تشکر شده 15,019 بار در 6,183 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط کيانوش نمایش پست ها
    ......................
    وقتی سود بانکی کم بشه و پول بیاد تو بازار سرمایه در اصل دولت پول را هدایت کنه تو بازار سرمایه
    انوقت حجم نقدینگی روزانه بورس میره بالای 700میلیارد تومان الان 70میلیارد تومان هست.
    ....................
    تو بازار 700میلیارد تومانی میشه شرکت تشتک سازی را هم فروخت.
    ....................
    هیچ بازار توانایی جذب این همه سرمایه های بزرگ را ندارد جز بازار بورس که اگر مدبر باشند میتوانند از بازار بورس بهترین استفاده را برای جذب نقدینگی سرگردان بزرگ انجام دهند که در دیگر بازارها دچار مشکل نشوند اگر سرمایه ها بخواهد به بازار های دیگه بره دولت باید تاوان بدهد
    بهترین دانش آن است که سودمند باشی

8. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید ایرج سابق از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال
    تشکر شده 104,284 بار در 31,906 ارسال

نمی دانم هدف از این عرضه اولیه های ضعیف چی هست ؟

اصل 44 را که تعطیل کرده اند !

شرکتهای گمنامی را می آورند با p/e بالا در بازار می فروشند ! به سهامداران !

شرکت و سهامدار عمده از معافیت مالیاتی چندین برابر سهامدار نفع می برد ! سهم را هم ول می کنند به امان خدا ! مثل برکت !

10. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید negarminavi از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال
    تشکر شده 26,301 بار در 6,124 ارسال

مدیرعامل سابق بانک تجارت:ادغام بانک‌ها فقط صورت مسئله را پاک می‌کند/ عوارض ادغام بانک تجارت پس از ۳۳ سال
    مدیرعامل سابق بانک تجارت با بیان اینکه ادغام بانک‌ها تنها پاک کردن صورت مساله است و راه‌حل نیست، گفت: باید بانک مرکزی برای هر بانک یک برنامه‌‌ای جامع و متناسب با شرایط همان بانک، تدوین و بانک‌ها را ملزم به اجرای آن کند.
    محمد رضا رنجبر فلاح در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، با بیان اینکه ادغام بانک‌ها تا مدت‌ها عدم شفافیت بر بانک‌های جدید را حاکم می‌کند، اظهارداشت: فرض کینم دو بانک با یکدیگر ادغام شوند، نتیجه این می‌شود که مدیران شعب و مسئولیت‌ها تغییر می‌کند، حتی سیستم نرم‌افزاری حساب‌ها تغییر می‌کند که این تغییرات موجب به‌هم ریختگی در اداره بانک‌ها می‌شود.

وی با اشاره به ادغام 12 بانک و تشکیل بانک تجارت در اوایل انقلاب، افزود: با وجود گذشت بیش از سه دهه از این ادغام، هنوز مشکلات در حوزه مدیریت دارایی‌های مفقود شده و یا تصاحب شده و اسناد و مدارک مربوطه در امور حقوقی بانک و سیستم اداری وجود دارد.

وی تصریح کرد: با ادغام دو یا چند بانک مشکل‌دار در صورتی که درست مدیریت نشود، مشکل هیچکدام حل نخواهد شد بلکه مشکلات انباشته و در برخی موارد لاینحل می‌شود و اصل مشکل کماکان باقی می‌ماند.

رنجبر فلاح اضافه کرد: اگر بانک مرکزی بخواهد بانک‌های بزرگ کشور (مانند ملت، تجارت و صادرات) را ادغام کند حداقل 30 درصد نقدینگی کشور درگیر با ادغام این سه بانک می‌شود و این ادغام در ابعادی به این بزرگی هزینه‌های بسیار زیادی برای نظام بانکی و اقتصاد کشور دارد.

* یکپارچه شدن حساب بانک‌های ادغامی فقط دو سال طول می‌کشد

رنجبر فلاح یکی از چالش‌های ادغام را تفاوت سیستم‌های نرم‌افزاری بانک‌ها دانست و گفت:‌ به عنوان مثال سیستم کربنگینگ یک بانک مربوط به شرکت ملی انفورماتیک است و کربنکینگ بانک دیگر توسط زیرمجموعه خودش نوشته شده است. این دو بانک امکان تلفیق حساب را ندارند و اگر بخواهد اصلاح و حساب‌ها یکپارچه شود، حداقل 2 سال زمان می‌‌برد.

* ادغام بانک بد در بانک خوب به زیان بانک خوب است

رنجبر فلاح ادامه داد: اگر بانک مرکزی بخواهد بانک بد را در بانک خوب ادغام کند، سهامداران بانک خوب راضی به این ادغام نیستند چون این ادغام به زیان بانک خوب است و ادغام دو بانک بد هم بی‌فایده است.

* زمینی که پس از 37 سال کشف شد

این کارشناس اقتصاد پول و بانکداری با اشاره به مشکلات ادغام 12 بانک و تشکیل بانک تجارت، گفت: همانطور که عرض کردم ادغام موجب کاهش شفافیت صورت‌های مالی و وضعیت دارایی‌ها می‌شود. به عنوان مثال سال 92 ما در بانک تجارت یک زمین کشف کردیم که سال 1355 به بانک ایران- انگلیس داده شده بود اما چون نماینده بانک برای امضاء سند به دفترخانه مراجعه نکرده بود، سند آن زمین به نام بانک ایران- انگلیس ثبت نشده بود. پرونده این زمین لابه‌لای پرونده‌ها گم شده بود و کسی اطلاع نداشت.

مدیرعامل سابق بانک تجارت افزود: سال 92 به طور تصادفی یکی از مدیران با من تماس گرفت و گفت می‌دانی بانک تجارت یک زمین بسیار مرغوب در ولنجک دارد؟ گفتم ماجرا چیست، گفت به وکیلم می‌گویم پیش شما بیاید.

به گفته وی در نهایت مشخص شد که بانک تجارت 4 هزار و 200 متر زمین دارد و بعد از کلی مکافات توانستیم این زمین را تملک کنیم.

رنجبر فلاح تصریح کرد:‌ یک فرد دیگری به بانک مراجعه کرده بود و با ارائه مدارکی می‌گفت چند هزار سکه پهلوی بابت وثیقه وام در بانک بازرگانی گذاشته‌ام‌ و این وام را تسویه‌ کرده‌ام و سکه‌ها را می‌خواهم.

وی ادامه داد: معلوم نبود این سکه‌ها کجا بود اما این فرد با مراجعه به دادگاه به دنبال رای بود.

مدیرعامل سابق بانک تجارت اظهارداشت: در حال حاضر که بانک‌های بزرگ ادغام نشده‌اند، وقتی رئیس شعبه عوض می‌شود و می‌‌خواهد مطالبات معوق را وصول کند، می‌بیند پرونده تسهیلاتی نواقصی دارد و وصول معوقات بسیار مشکل می‌شود. در چنین شرایطی چگونه می‌توان دو بانک را با هم ادغام کرد و نتیجه مطلوب گرفت؟

* ادغام بانک‌ها تنها پاک کردن صورت مساله است

وی با تاکید بر اینکه ادغام بانک‌ها به نوعی پاک کردن صورت مساله است و راه‌حل نیست، گفت: باید در ابتدا وضعیت مالی بانک‌ها به طور کامل شفاف و معوقات مشخص شود، ملزم به افزایش سرمایه‌ شوند و بعد بانک مرکزی برای هر بانک یک برنامه‌‌ جامع و متناسب با شرایط همان بانک، تدوین و بانک‌ها را ملزم به اجرای آن کند.

رنجبر فلاح با بیان اینکه در قانون تجارت که جزو بهترین قوانین کشور است، مساله ادغام وجود ندارد، ادامه داد: ادغام بانک‌ها انرژی زیادی می‌برد اما بحران را حل نمی‌کند بلکه فقط سرپوشی روی آن می‌گذارد.

* ادغام مشکلی را حل نمی‌کند

وی ادامه داد: در واقع باید ریشه مشکلات را واکاوی و برای حل ریشه‌های آن سیاست‌های مناسب اتخاذ کرد. اگر علت اصلی مشکلات بانک‌ها زیان‌دهی، مطالبات معوق، وثایق ناکافی، ضعف در مدیریت نقدینگی، قرمز شدن حساب آنها نزد بانک مرکزی و یا وجود دارایی‌های غیرمولد است، با ادغام، کدامیک از این مشکلات حل می‌شود؟

مدیرعامل سابق بانک تجارت افزود: آیا نباید قبل از ادغام، با اتخاذ سیاست‌های کلان اقتصادی برای کاهش نرخ بهره و اصلاح ساختار هزینه‌ای بانک‌ها و نیز پیگیری طرح تحول نظام بانکی و استفاده از تجارت سایر کشورها این مشکلات را هم در حوزه کلان و هم در خرد حل کرد؟

این کارشناس اقتصاد پول و بانکداری با طرح این پرسش که آیا راه‌حل دیگری به غیر از ادغام بانک‌ها مورد بررسی کارشناسی قرار گرفته است، گفت: ساماندهی مدیریت مالی بانک‌ها، اصلاح ساختار شیوه‌های مدیریتی آنها برای افزایش بهره‌وری در اولویت حل ساختاری مشکلات شبکه بانکی است.

رنجبر فلاح تاکید کرد: لازم است هزینه‌های اقتصادی، اجتماعی و سیاسی این ادغام‌ها و بی‌اعتمادی موجود در جامعه و در بین سپرده‌گذاران به طور کامل ارزیابی و در چارچوب یک برنامه عملیاتی حساب شده تصمیم‌گیری شود تا کمترین هزینه‌ها را برای کشور داشته باشد.

انتهای پیام/م

.......................................
    ادغام بانکها مقادیری پول را وارد بازار سرمایه میکنه.
    مطالب بالا را بخونید متوجه عمق داستان برنامه های اقای وزیر میشیم.

عضو فعال

نقل قول نوشته اصلی توسط FARIBORZ NAEL نمایش پست ها

یک حرف معروفی هست که میگن بورس آینه اقتصاد هست
    مسکن و ملک اگر سود نداشته باشه ضرر هم نداره
    بنظر من دلار حتی تا 9000 تومن هم جا برای رشد داره!چرا؟
    چون یکسری از صنایع از رشد دلار بسیار استفاده میکنند و در واقع موتور آنها تازه روشن میشه
    یکسری دیگه مثل خودرویی هم که افزایش ارز به زیانشون هست هم با رانتی که در ایران هست از کار نمی افتند

خود شما مجبور باشی پراید را 50 یا 60 میلیون تومن نمیخری؟؟
    افزایش دلار بنظر من تازه یک محلی میشه برای جذب پول آزاد شده از بانکها !!!!که البته توضیحش اینجا سخت هست و ممکنه خیلی ها ناراحت بشن
    پس فعلا چیزی نمیگم

من فقط میدونم مجموعه حاکمیت روزی بهره بانکی را کم میکنه که از قبل برای اون پولهای آزاد شده چاه کنده باشه.!
    فقط با جمله آخر شما موافق هستم چون با واقعیت همخوانی داره

نظر شما اینکه دلار میتواند تا 9 هزار تومان جای رشد داشته باشه شما این جمله را با چندتا اقتصاددانی که واقعا به اوضاع کشور واقف باشند مطرح کند ببینیم چه جوابی میدهند این

اقتصاد در شرایط کنونی میتواند تحمل رشد دلار تا 5 هزار تومان را داشته باشه 7 الی 8 پیشکش !!! از صنایع های تولیدی هم سوال کن که آیا سود میکنیم یا ضرر بیشتر

ما یک بار تجربه رشد دلار را در سال 90 الی 91 داشتم دیگه لازم نیست دوباره تجربه را تکرار کنیم جز اینکه شرایط اماده باشه وضعیت اقتصادی مردم - وضعیت تولید بسیار خوب باشه -

تحریم ها کاملا لغو شده باشه البته این نکته از همه مهم تر رشد دلار به بهانه تحریم ها نباشه دوباره رابطه خوبی با اروپا و امریکا داشته باشیم آن موقع حق با شماست ولی الان شرایط

مهیا این کار نیست نه الان حتی برای 2 سال دیگه اگر هم دوباره مثل سال 91 داستان تکرار بشه این بار دیگه افتضاح میشه وضع اقتصادی کشور

عضو فعال محمد 66 آواتار ها
    تشکر شده 10,024 بار در 2,640 ارسال

اقای روحانی با مهار تورم خودشون را هم در گره کور سود بانکی مهار کرده اند و کشوندن بانکها در گره ای کور تر
    البته ایشون مقصر نیستند و وزیر....این بلا را سرشون اورد.
    من خودم در دو دوره به اقای روحانی رای دادم.
    .....................
    وزیر اقتصاد چنان ضربه ای به سهامداران و سرمایه گذاران زده که اصل 44 را گند زده توش.
    روحانی هیچ کاری نکرد هیچی

روزی که رای آورد گفتم، رکود عمیق را به کشور تقدیم میکنه، واقعا تعجب کردم چرا مردم بهش رای دادن

14. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید محمد 66 از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال

روزی که رای آورد گفتم، رکود عمیق را به کشور تقدیم میکنه، واقعا تعجب کردم چرا مردم بهش رای دادن
    وضع اقتصادی خوب نیست یعنی خیلی بده این شرایط اماده دار نخواهد بود زیاد نمیتوانند تحمل کنند !!!

از بد و بدتر یکی انتخاب شد بد چون ترس داشتند !!!

ستاره دار(1) trojan آواتار ها
    تشکر شده 5,332 بار در 846 ارسال

هيچ وقت به خرد جمعي شك نكن . چون منافع جمعي و عمومي توش لحاظ شده

17. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید trojan از ایشان تشکر کرده است:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 55 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (3 کاربران و 52 مهمان ها)

1. farzadi،
  2. saadat68،
  3. sid

کلمات کلیدی این موضوع