نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: آیا با حذف دامنه نوسان و/یا حجم مبنا موافقید

رأی دهندگان
124. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • با حذف هر دو موافقم، هیچ کارکردی ندارند

47 37.90%
  • دامنه نوسان افزایش باید و حجم مبنا تغییر نکند

11 8.87%
  • دامنه نوسان افزایش و حجم مبنا کاهش یابد

19 15.32%
  • دامنه نوسان تغییر نکند و حجم مبنا حذف شود

5 4.03%
  • دامنه نوسان تغییر نکند و حجم مبنا کاهش یابد

5 4.03%
  • همین وضعیت فعلی ادامه پیدا کند، مشکل جای دیگری است

37 29.84%
صفحه 2390 از 8146 نخست ... 13901890229023402380238723882389239023912392239324002440249028903390 ... آخرین
نمایش نتایج: از 23,891 به 23,900 از 81458

موضوع: جــــو بــــازار

ستاره دار(1) trojan آواتار ها
    تشکر شده 5,334 بار در 847 ارسال

پاسخ : جــــو بــــازار

نقل قول نوشته اصلی توسط abtinsalari نمایش پست ها
    من خودرویی ندارم و هیچ وقت نداشتم ولی آدم بشینه یه دودوتا 4 تا بکنه واقعا چرا باید خودرو ای ها 80 در صد یا 50 درصد افزایش قیمت بگیرند؟به فرض این که پژو پارس بشه 70 میلیون تومان خب برای آدم های عادی که داخل شهر تردد میکنن این 70 میلیون و بذاره بانک ماهی 1400 سود میگیره یعنی روزی 50 هزار تومن بدون هزینه بنزین و خرج های ماشین و بیمه و جریمه روزی 10 لیترم بگیم بنزین روزی 4000 تومنم بگیم بیمه ثالث جریمه و عوارضم صفر در نظر بگیریم میشه روزی 64000 تومان که برای تهرانش که اسنپ از سعادت آباد تا تهرانپارس میاره 24000 تومان یه رفت و برگشتم فرض کنیم اینقدر شرقی غربی میشه 50000 تومان برای شهرستان ها هم که این عدد خیلی کمتره !!! گیرم اجازه افزایش قیمتم گرفتند آیا توجیه داره خرید ماشین ؟ آیا تیراژ کارخانه ها مثل قبل می ماند؟تازه خرج روغن و فیلتر و لاستیک و ... رو هم سر شکن کنید .
    سلام
    آپارتمان و طلا و دلار هم به خودرو اضافه كنيد . الان يه خ ونه 1 ميلياردي رو ميشه با ماهي 1 تومن اجاره كرد و البته مقداري هم پول پيش و اون 1 ميليارد رو گذاشت بانك و حدود ماهي 13 تا 14 ميليون سود پول گرفت .
    اما شما خودت تصور كن با اين منطق و البته اوضاع مالي مردم و كشور كه تقريبا 40 ساله داره تكرار ميشه يه نفر از چهل سال پيش به نسخه شما عمل كرده باشه يعني به جاي ماشين شخصي از حمل و نقل عمومي استفاده كنه و به جاي خونه اجاره نشيني كرده باشه و به جاي خريد دلار و طلا فقط ريال جمع كرده باشه .
    من به شخصه اصلا دوست ندارم جاي اين آدم مي بودم
    البته به نظر شما هم احترام ميگذارم چون زندگي و نحوه نگاه افراد به اقتصاد متفاوت است و قابل احترام .
    ویرایش توسط trojan : 2018/12/04 در ساعت 09:55

2. 11 کاربر به خاطر ارسال مفید trojan از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 2,293 بار در 491 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط trojan نمایش پست ها
    سلام
    آپارتمان و طلا و دلار هم به خودرو اضافه كنيد . الان يه خ ونه 1 ميلياردي رو ميشه با ماهي 1 تومن اجاره كرد و البته مقداري هم پول پيش و اون 1 ميليارد رو گذاشت بانك و حدود ماهي 13 تا 14 ميليون سود پول گرفت .
    اما شما خودت تصور كن با اين منطق و البته اوضاع مالي مردم و كشور كه تقريبا 40 ساله داره تكرار ميشه يه نفر از چهل سال پيش به نسخه شما عمل كرده باشه يعني به جاي ماشين شخصي از حمل و نقل عمومي استفاده كنه و به جاي خونه اجاره نشيني كرده باشه و به جاي خريد دلار و طلا فقط ريال جمع كرده باشه .
    البته به نظر شما هم احترام ميگذارم چون زندگي و نحوه نگاه افراد به اقتصاد متفاوت است و قابل احترام .
    سلام دوست عزیز
    حرف شما کاملا درست و منطقی هست اما در این بازه زمانی که خیلی راحت دارن قیمت خودرو رو 35 درصد افزایش میدن یکم قضیه فرق میکنه.من یه پراید دارم قبلا تمام قطعات رو میتونستم با نصف قیمت الان یا بعضی موارد با یک چهارم الان بخرم اما الان دیگه حقوقم نمیرسه که بخوام این کارو کنم.پس مجبور میشم واقعا مجبور میشم ماشینم رو بفروشم و بذارم تو بانک سودش رو بگیرم و با خیال راحت و بدون استرس با تاکسی و آژانس این ور و اون ور برم.و پول بنزین و روغن و دیسک و صفحه و.... رو ندم. مجبور میشم این کارو کنم یا اینکه ماشینم رو بذارم تو پارکینگ و فقط موارد خیلی ضروری بیارم بیرون و بقیه موارد با تاکسی برم که کمتر هزینه کنم.
    خونه هم اجاره کردم اگر بتونم خب یه خونه بخرم از دست اجاره خونه راحت میشم اما خب وقتی قیمت خونه راحت یهو 20 یا 30 درصد در خوشبینانه ترین حالت میره روش و حقوق من ماهی 2 میلیون تومن هست راهی جز اجاره کردن نیست و باید باهاش کنار اومد.

4. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید gholamk از ایشان تشکر کرده اند:

اگه اشتباه نكنم داوه تو عرضه اوليه 350 تومن عرضه شد
    امروز رسيده به 360 تومن با صف فروش
    آدم نمي دونه الان اين سهم تو اين قيمت ارزنده است ،‌نيست ، چيه واقعا ؟
    دوستان تحليلگر نظرشون چيه در خصوص اين سهم ؟

6. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید trojan از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال Abad آواتار ها
    تشکر شده 42,142 بار در 6,947 ارسال

سلام
    نگاه شما درست است در کشور هایی که تورم وجود دارد نگه داری دارایی خوب ، بهتر از پول رایج آن کشور است .
    و در خودرو هم این قضیه صادق است .
    البته نگاه اون دوستمون هم صرفا برای خودرو با وجود ترافیک و .... نظر منطقی است ، من خودم خودرو دارم ولی برای داخل شهر و مسیر ترافیکی و مشکل پارکینگ همیشه از تاکسی تلفنی استفاده می کنم ..........
    Abad (گروه سرمایه گذاری آباد )
    تصمیم ساز است ، تصمیم گیری و مسئولیت آن با شماست. هر تصمیمی برای آینده امکان خطا دارد

8. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید Abad از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال Abad آواتار ها
    تشکر شده 42,142 بار در 6,947 ارسال

اگه اشتباه نكنم داوه تو عرضه اوليه 350 تومن عرضه شد
    امروز رسيده به 360 تومن با صف فروش
    آدم نمي دونه الان اين سهم تو اين قيمت ارزنده است ،‌نيست ، چيه واقعا ؟
    دوستان تحليلگر نظرشون چيه در خصوص اين سهم ؟
    کاملا درسته من 1.5 پله خرید ه ام با میانگین 385 ت
    اگه نقدینگی بیشتری دستم برسه باز هم خرید می کنم .....
    http://forums.boursy.com/showthread....l=1#post759636
    Abad (گروه سرمایه گذاری آباد )
    تصمیم ساز است ، تصمیم گیری و مسئولیت آن با شماست. هر تصمیمی برای آینده امکان خطا دارد

10. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید Abad از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط gholamk نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    حرف شما کاملا درست و منطقی هست اما در این بازه زمانی که خیلی راحت دارن قیمت خودرو رو 35 درصد افزایش میدن.من یه پراید دارم قبلا تمام قطعات رو میتونستم با نصف قیمت الان یا بعضی موارد با یک چهارم الان بخرم اما الان دیگه حقوقم نمیرسه که بخوام این کارو کنم.پس مجبور میشم واقعا مجبور میشم ماشینم رو بفروشم و بذارم تو بانک سودش رو بگیرم و با خیال راحت و بدون استرس با تاکسی و آژانس این ور و اون ور برم.و پول بنزین و روغن و دیسک و صفحه و.... رو ندم. مجبور میشم این کارو کنم یا اینکه ماشینم رو بذارم تو پارکینگ و فقط موارد خیلی ضروری بیارم بیرون و بقیه موارد با تاکسی برم که کمتر هزینه کنم.
    سلام
    قبول دارم حرف شما رو ، اما هميشه شوك افزايش چند برابري قيمتها باعث ميشه آدم نگران آينده بشه و نوع نگاهش رو عوض كنه . اما اينجا ممكنه مثل دوره هاي گذشته كه چندباري مردم شوك افزايش قيمت رو تجربه كردن با افزايش تدريجي درآمدها و دستمزدها ، كم كم مردم بتونن با قيمتهاي جديد كنار بيان . و اگه اين اتفاق بيفته خيلي زود به قيمتهاي جديد عادت ميكنن .
    ولي اگه دولت نتونه مثل سال 92 تا 95 با افزايش دستمزدها كمي شكاف بين درآمد مردم و قيمت ها رو پر كنه حق باشماست . اون موقع خيلي اتفاق ها خواهد افتاد . كاملا الگوي مصرف جامعه تغيير مي كنه ، خيلي از كالاها كلا از سبد مردم حذف ميشه ، ركود خيلي شديد ميشه و حتي ممكنه اين آرامشي كه الان حتي به صورت ظاهري در جامعه ميبينيم رو ديگه نبينيم .
    تحليل من از آينده اينه كه دولت دوباره طي دو سه سال آينده بخشي از عقب افتادگي دستمزدها رو براي طبقه متوسط جامعه ترميم ميكنه و از طرفي دوباره سعي ميكنه با حبس پول در بانكها جلوي رشد تورم رو براي دوره كوتاهي بگيره . كه همين باعث ميشه طي چند سال بعد ما تا حد زيادي به اين وضعيت فعلي عادت كنيم . اما ...
    اما حتي با فرض درست بودن اين پيش بيني نبايد فراموش كنيم كه ميزان نقدينگي هر ماه و هر سال افزايش پيدا خواهد كرد و اگر آرامشي نسبي برقرار بشه موقتي است . براي همين من با نظر دوستمون در مورد نخريدن كالاهايي مثل خودرو مخالفم چون پژو پارس الان 70 ميليونه ولي 4 سال بعد ممكنه خيلي بالاتر باشه .

12. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید trojan از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال "Midas" آواتار ها
    تشکر شده 12,360 بار در 2,380 ارسال

در تایپک ذوب سال 94 , 95 پستهاش موجود است، چقدر گفتیم ارزش بازار ذوب 1800 میلیارد نیست ... یک جای کار ایراد دارد،

اما مافیا سهم را ذلیل کرده بود، دو بار مجمع ذوب رفتم، پر از سهامداران نالانی بود که آرزو می کردند سهم به قیمت خریدشان برسه فرار کنند بروند.

اگر سهم با رشد بازار رشدی هم می کرد از دماغ سهامدار با گپ منفی در می آوردند. (سهم با گپ منفی 30% باز شد).

مدیر عامل عوض شد برنامه مافیا تغییر کرد حالا همون ذوب 5برابر شده بازار مثبت و منفی نمی شناسد

تعداد سهام ذوب آن زمان 7.8 میلیارد سهم بود الان 61.5 میلیارد!!!

بازار آن زمان حریف ذوب نمی شد در منفی خوردن ، الان در مثبت ..

سهمامدار خرد کیلویی چند؟

به قول فرنگی ها حق با قدرته یا بی ادبانه ترش زور میر..ه به پشت منطق
    بانک ها گروه پیشرو در حرکت بعدی بورس خواهند بود. (1400/7/19)
    ecosia.org جستجو = کاشت درخت!

14. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید "Midas" از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 1,115 بار در 298 ارسال

سلام
    من هرگز راجب ملک و طلا همچین حرفی نزدم بسط ندید حرف رو ماشین وسیله مصرفیه ملک وطلا خیر
    ذرت ها نیاز به باران بیشتری دارند ولی کنگر ها نه ذرت ها در شرق هستند و کنگرها در غرب شما از هر دو بخرید و به باران کاری نداشته باشید

16. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید abtinsalari از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال "Midas" آواتار ها
    تشکر شده 12,360 بار در 2,380 ارسال

بانک ها گروه پیشرو در حرکت بعدی بورس خواهند بود. (1400/7/19)
    ecosia.org جستجو = کاشت درخت!

18. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید "Midas" از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 1,115 بار در 298 ارسال

سلام
    قبول دارم حرف شما رو ، اما هميشه شوك افزايش چند برابري قيمتها باعث ميشه آدم نگران آينده بشه و نوع نگاهش رو عوض كنه . اما اينجا ممكنه مثل دوره هاي گذشته كه چندباري مردم شوك افزايش قيمت رو تجربه كردن با افزايش تدريجي درآمدها و دستمزدها ، كم كم مردم بتونن با قيمتهاي جديد كنار بيان . و اگه اين اتفاق بيفته خيلي زود به قيمتهاي جديد عادت ميكنن .
    ولي اگه دولت نتونه مثل سال 92 تا 95 با افزايش دستمزدها كمي شكاف بين درآمد مردم و قيمت ها رو پر كنه حق باشماست . اون موقع خيلي اتفاق ها خواهد افتاد . كاملا الگوي مصرف جامعه تغيير مي كنه ، خيلي از كالاها كلا از سبد مردم حذف ميشه ، ركود خيلي شديد ميشه و حتي ممكنه اين آرامشي كه الان حتي به صورت ظاهري در جامعه ميبينيم رو ديگه نبينيم .
    تحليل من از آينده اينه كه دولت دوباره طي دو سه سال آينده بخشي از عقب افتادگي دستمزدها رو براي طبقه متوسط جامعه ترميم ميكنه و از طرفي دوباره سعي ميكنه با حبس پول در بانكها جلوي رشد تورم رو براي دوره كوتاهي بگيره . كه همين باعث ميشه طي چند سال بعد ما تا حد زيادي به اين وضعيت فعلي عادت كنيم . اما ...
    اما حتي با فرض درست بودن اين پيش بيني نبايد فراموش كنيم كه ميزان نقدينگي هر ماه و هر سال افزايش پيدا خواهد كرد و اگر آرامشي نسبي برقرار بشه موقتي است . براي همين من با نظر دوستمون در مورد نخريدن كالاهايي مثل خودرو مخالفم چون پژو پارس الان 70 ميليونه ولي 4 سال بعد ممكنه خيلي بالاتر باشه .
    بعد از هر دوره جهش ارزی یه دوره رکود شدید هست
    ذرت ها نیاز به باران بیشتری دارند ولی کنگر ها نه ذرت ها در شرق هستند و کنگرها در غرب شما از هر دو بخرید و به باران کاری نداشته باشید

20. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید abtinsalari از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 7 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (1 کاربران و 6 مهمان ها)

1. bia2learn

کلمات کلیدی این موضوع