نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: آیا با حذف دامنه نوسان و/یا حجم مبنا موافقید

رأی دهندگان
124. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • با حذف هر دو موافقم، هیچ کارکردی ندارند

47 37.90%
  • دامنه نوسان افزایش باید و حجم مبنا تغییر نکند

11 8.87%
  • دامنه نوسان افزایش و حجم مبنا کاهش یابد

19 15.32%
  • دامنه نوسان تغییر نکند و حجم مبنا حذف شود

5 4.03%
  • دامنه نوسان تغییر نکند و حجم مبنا کاهش یابد

5 4.03%
  • همین وضعیت فعلی ادامه پیدا کند، مشکل جای دیگری است

37 29.84%
صفحه 2676 از 8143 نخست ... 16762176257626262666267326742675267626772678267926862726277631763676 ... آخرین
نمایش نتایج: از 26,751 به 26,760 از 81430

موضوع: جــــو بــــازار

ستاره‌دار(3) roya123 آواتار ها
    تشکر شده 30,135 بار در 5,478 ارسال

پاسخ : جــــو بــــازار

نقل قول نوشته اصلی توسط کریس گاردنر نمایش پست ها

اتفاقا چند روز پیش داشتیم در مورد همین ترس و طمع صحبت می کردیم
    تصمیم گرفتم اینجا مطرح کنم تا اساتید محترم از تجربیاتشان در این مورد برای مبتدیانی مثل من بگویند..
    اما چون روند تاپیک به بی راهه رفت منصرف شدم...

اینکه کجا بایست طمع کنیم و کجا بترسیم..
    مثلا خیلی ها را دیده ام سهمی که 100 تومن قیمتش هست سهامدار می ترسه از خرید سهم
    اما وقتی قیمت همین سهم 4 برابر میشه سهامدار طمع می کنه..
    چرا این کار را می کنند؟
    در تالار همسایه خیلی از بورسی های قدیمی در شاخص 230 هزار واحدی نقد شدند(بخاطر ترس از ریزش بازار)
    اما همین ها در شاخص 320 هزار واحدی به خاطر طمع وارد شدند
    دلیل این کار ها چیه؟
    اگر کسی میداند به اشتراک بگذارد
    جناب کریس شما چرا به خودتون می گید مبتدی؟؟؟ من اخیرا متوجه شدم شما خیلی قوی هستید. من که وارد سایت شدم چون خودتون می گفتید مبتدی هستید من واقعا فکر می کردم اینطوریه. اما اخیرا متوجه شدم خیلی خیلی قوی هستید و خیلی تحلیل گر عالی ای هستید و تمام پست هایی که توی سایت میزارید هم مفید هست.

اگر اشتیاق شما برای موفق شدن بیشتر از ترس شما از شکست خوردن باشد
    شما حتما موفق خواهید شد. "آلبرت انیشتین"

2. 13 کاربر به خاطر ارسال مفید roya123 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 335 بار در 42 ارسال

تصمیم گرفتم اینجا مطرح کنم تا اساتید محترم از تجربیاتشان در این مورد برای مبتدیانی مثل من بگویند..

چرا این کار را می کنند؟
    در تالار همسایه خیلی از بورسی های قدیمی در شاخص 230 هزار واحدی نقد شدند(بخاطر ترس از ریزش بازار)
    دلیل این کار ها چیه؟
    موضوع جالبی مطرح کردید.
    دلایل می تواند متعدد باشد.
    آنچه که من به تجربه بدست آورده ام، دایره نگاه و وسعت دید فعالین بورس خیلی محدود است. بورس را فقط از دریچه تکنیکال و بنیاد می بینند در حالکیه مساله بسیار فراتر از این موضوعات می باشد.
    کمتر میشه شخصی مثل آقای نوام را پیدا کرد که از دید بسیار وسیعی داشته باشد و نگاهش را به اشتراک بگذارد.
    یک مطلبی در یک کانالی در ارتباط با سقف قیمتی کجاست دیده ام لینکش را اینجا میزارم شاید به درد بخورد.
    https://t.me/TSE_Value_Investing/348

یک کتاب بسیار خوبی هم وجود دارد بنام پارادوکس تصمیم. فایل صوتی آنرا میزارم اینجا: @productivity_tse

4. 17 کاربر به خاطر ارسال مفید effortless_trading از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 10,117 بار در 1,977 ارسال

نقل قول :
    برخلاف نظرات اکثر دوستان

باوجود اینکه ماهم از مخالفین قوانیین پایه هستیم وکاش ازابتدا یااجرا نمی شد یا شکل دیگری باهمان قرار اولیه اقایان ازمایشی و...

اما علی ایحال

برادر عزیز_خواهر گرامی_ هموطن شریف

والله دارید اشتباه میکنید_ در صفحات مجازی هفت تیر کشی فقط زیانش تو چشم خودمون خواهد رفت__ من دعوت به اعتراض نمیکنم.اما اگر این چنیین بود قطعا راهشو در صفحات مجازی نمی دانستم.

دوست عزیزهمگی کمی بد عادت شدیم ..والله به پیر به پیغمبر قسم در بورس درروال عادی کسی بیش از ۲۰ درصد در ماه نتوانسته است کار کند[[ این دوسه ماه اخیر هرچندسال یکبار است و بگم اون ممه رو لولو برد]] الانم رشد شارپ در کل بازار تمام شد

در سالهای ۹۷_۹۶_وقبل هیچ کس رو نمی توانید پیدا کنید بیش از ۲۰ درصد میانگین درماه کارکرده باشه...

بازار پایه با ۳درصد والله قسم بمراتب از ۱۰ درصد بهتره((میانمدت))
    ما در بورس باحوادث واتفاقات سیاسی زیادی گریبانگیر هستیم

روزهای منفی وحراس دار زیادی روبازار همیشه پیش رو دارد((حمله مجلس_حمله مرقد امام_انفجار نفتکش و.....]] مردم نبمه دیگر رو نمی بینند

قبل به سرعت برق سود کسب کرده در بازار پایه رو در ۳ روز صف فروش آب میکردیم در صورتیکه قانون جدید ومحدودیت نوسان هم رشد هم نزول معقول تر خواهد کرد

با دامنه ۳ درصد ماهی ۶۰ درصد میتواند یک نماد صعود کند
    .اما ملاک من ۶۰ درصد نیست معدل کاری ۲۰ درصد باشه ازدید من کافیست

کمی حافظه بلند مدتتون رو بکار بگیرید سالهای قبل بورس رو یادتون بیاد

این دوسه ماه اخیر همیشه نیست وهر چندسال یکیار داریم الانم در کل بازار داستان رشد شارپ تمام شد درخاطر داشته باشید

اگر هم کماکان معترضید فقط بگم راهش صفحات مجازی نیست‌....این جو روهرچه بیشتر متشنج کنید من وشما بیشتر متضرر خواهیم شد
    الان نماد اینده در تابلو نارنجی با ۲%

نماد وشهر

نماد غبهار و کلی نماددیگراز پایه در صف خرید قفل شدند وسهامدار دانا راهشو فهمیده.

همین ۱۵ روز بجای ۳۰ درصد افت کلیت پایه
    میتوانستیم ۳۰ درصد رشد روتجربه کنیم

خواهر.برادر.هموطن عزیز دوست بورسی من

با۲۰ سال تجربه بورسی بخدا اشتباه میکنید

خواهش ودعوت میکنم ارامش داشته باشید و اهداف خریدهاتون رو براساس بنیاد وتکنیکال یک سهم پی گیری کنید

6. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید ebiman از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

تا حالا رفتید دفتر املاک چندتا کارشناس که معمولا حداکثر سوادشون دیپلم و پایین تر است وقتی میان سر کار کنار دست یک نفر با سابقه چندماه کار می کنند و چند نکته را یاد میگیرند؛
    ۱- ببین بودجه خریدار چقدره
    ۲- ملک ارزان تر را بالاتر بگو و بهش بگو این کمی از بودجه شما بالاتره ولی خوب واستون تو جلسه درستش می کنیم.
    ۳-به خریدار بگو هر روز قیمت ها بالاتر میره با این پول تا چند ماه دیگه هیچی بهت نمیدن.
    ۴- به فروشنده بگو ۱% کمیسیون بیشتر بده واست بالاتر بفروشم.
    ۵- قبل جلسه بگو یک مشتری دیگه هم بیعانه داده.
    ۶-هیچ وقت نگو قیمت ها اومده پایین بگو کمی راکد شده .
    ۷-این زمین رو بخر بنداز کنار ۵ سال نگاش نکن.

??نکته اینکه اینا تحصیلات دیپلم و پایین دارند.اما بازار سرمایه ۹۰% لیسانس و بالاتر???
    حالا بازار سرمایه؛
    ۱-برخی مدیران و صاحبان سرمایه هر بار باهاشون صحبت می کنی?? تو بازار صعودی?? خواهند گفت نگرانم ، به نظر شما حباب نیست!شاخص تا کجا میره!؟?(تو بازار صعودی مسکن هر روز ترغیبت می کنند امروز نخری فردا گرون تره)
    ۲-تو صعودی کی نقد کنیم!!?
    ۳-سخنرانی بعدی گروه غذایی و گروه .... و گروه.... قیمت هاشون پره اونی که من دارم زیر ارزش ه!!!!
    ۴-هر مشتری میاد بهش میگن بیا مثلا سهام .... بخر با pe 5 و بخشی از پولت هم اوراق مشارکت که یک وقت ریسک نکنی بالاتر از سود بانکی بگیری ?(شنیدم که میگم?)
    ۵-بازار سهام وقتی یک روز منفی شه وای الان بدبخت میشیم.(تو بازار مسکن کمی رکوده اما قیمت ها تکون نخورده)
    ۶-سهم خریدی دوهفته ای بفروش(متناظر مسکن؛ خریدی ۵ سال نگاش نکن⭕️ )
    ۷-یک قانون وضع میشه حول میشیم یک نفر تو بلخ اعدام میشه تاثیر منفی داره(تهران زلزله میاد تو مسکن میگن این ساختمون مقاومه تا ۷ ریشتر ؛؛بگذریم طرف سیفون توالت را میکشه طبقه پایین صدا حباب هاش رو میشنوه? )

?کمی فکر کنید ببینید چرا بازار مسکن دهه هاست رونق داره بازار سرمایه هر روز استرس.
    ?بیایید از خودمان شروع کنیم جو منفی را فراموش کنیم فقط مثبت در ریزش ها بگوییم کمی رکود زودگذر است ولی قیمت ها پایین نمی آید لذا سهام خود را مفت از دست نمی دهیم.
    ?سرمایه گذار بلند مدت باشیم (زمینی(سهامی) که خریدید تا چند سال نگاهش نکنیم).
    ?این کشتی مال همه ماست لطفا در هرگوشه با میخ بدنبال باز کردن سوراخ نباشید آب بیاید همه ما را خواهد برد

8. 12 کاربر به خاطر ارسال مفید ebiman از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 2,293 بار در 491 ارسال

چرا این کار را می کنند؟
    دلیل این کار ها چیه؟
    سلام خدمت همه دوستان
    من فک میکنم قدیمی های بورس چون میگفتن شاخص تا 230 هزار تا بره میریزه و از قبل هم ترس داشتن نقد شدن ولی خب وقتی دیدن شاخص دیگه طبق تحلیل های قدیمی های بورس جلو نمیره گفتن خب این دیگه کاملا تحلیل بردار نیست حالا که بورس همینجوری داره میره جلو بذار یه سهم با بنیاد انتخاب میکنیم تا سود کنیم و ریزش هم کم باشه
    همه همینجوری هستن. شما خودت رو بذار جای کسی که از سال مثلا 93 تو بورس بوده. تحلیل هم بلد شده . میاد تحلیل میکنه و این ور و اون ور هم سرچ میکنه وقتی تو 230هزار تا نقد میشه میبینه ای بابا من که قدیمی هستم دارم عقب میمونم انوقت تازه کار میاد سود میکنه خب میاد وقتی 320 هزار تا شد و از این ور و اونور شنید که شاخص تا 400هزار تا میره بالا میاد شروع میکنه به خرید .
    البته این نظر شخصی منه و هر تحلیلی هم همینجوریه
    هر کسی برای خودش تحلیل میکنه دیگه
    دوستان نظر شما چیه ؟

10. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید gholamk از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال نوام چامسکی آواتار ها
    تشکر شده 33,365 بار در 3,463 ارسال

‏۱۸ سالم بود که عمه ام متوجه شد شوهرش با یک زن دیگه رابطه داره آبروریزی به پا کرد بعد فهمید فقط رابطه نیست زنک را عقد هم کرده و حامله است. مدتی دعوا و جار و جنجال کرد. ۲۰ سالم که بود از هم جدا شدند. عمه ام ۵۶ ساله بود در آستانه بازنشستگی با سه بچه نوجوان و جوان.
    ‏۲۲ سالم بود که عمه ام بعد از بازنشستگی کلاس نقاشی ثبت نام کرد. نقاشی های که می کشید در حد بچه های دبستانی بود. در نظرم یک آدم داغون و شکست خورده بود به قول فرنگی ها یک لوزر به تمام معنا که حالا سر پیری یادش اومده بود با یک مشت بچه کم سن و سال همشاگردی بشه و نقاشی یاد بگیره
    ‏پدرم در نظرم قهرمان بود. یکسال اختلاف سنی داشتند. همه چیز زندگی پدرم مرتب و منظم بود. بچه هاش درس خون بودند. کار و بارش منظم بود و کار و زندگی مرتبی داشت و کم کم آماده میشد برای بازنشستگی و استراحت.
    ‏در مقابل عمه ام همه چیز زندگیش روی هوا بود و حالا تازه رفته بود نقاشی یاد بگیره
    ‏ده سال از اون زمان گذشت. ۳۲ ساله بودم. درسم تمام شده بود در شرکتی کار می کردم و داشتم زندگیم را کم کم می ساختم. اتفاقی با خواهرم تلفنی حرف می زدم گفت الان گالری هستیم رفتیم خونه بهت زنگ می زنیم. پرسیدم گالری چی؟ گفت نقاشی های عمه دیگه!
    ‏عمه؟ نقاشی؟
    ‏گفت آره دیگه الان خیلی وقته اینکار رو می کنه. نقاشی هاش رو می فروشه یکی دو جا هم تدریس می کنه. خیلی معروف شده.
    ‏داشتم شاخ در می آوردم.
    ‏حالا بعد از چند سال که نگاه می کنم می بینم آدم لوزر من بودم که چنین دیدگاهی به زندگی داشتم و فکر می کردم از یه جای به بعد پیر هستی و نمیشه چیز جدید یاد گرفت و زندگی را تغییر داد و بعضی کارها را باید از بچگی شروع کرد و گرنه دیگه خیلی دیره.
    ‏عمه ام را که مقایسه می کنم با پدرم می بینم عمه ام بعد از بازنشستگی زندگی جدید برای خودش شروع کرد و آدم متفاوتی شد. پدرم یاد گرفت چطور با کامپیوتر ورق بازی کنه و سرخودش را با ورق بازی کردن و شکستن رکوردهای پیاپی خودش گرم کنه که چیز بدی هم نیست و قابل مقایسه با کار عمه ام نیست.
    ‏عمه ام تبدیل شده به الگوی خانواده. دو تا از خواهر هام بعد از لیسانس رشته هاشون رو عوض کردند و رفتند سراغ چیزی که دوست داشتند. یکی شون کامپیوتر را ول کرد رفت مترجمی زبان یاد گرفت که کتاب ترجمه کنه. دومی علوم سیاسی را ول کرد رفت سراغ معماری که ازبچگی بهش علاقه داشت.

‏می خوام بگم زندگی مثل بازی والیبال می مونه مثل فوتبال نیست که اگر نیمه اول خیلی عقب باشید نیمه دوم کار خیلی سختی برای جبران دارید. مثل والیبال می مونه. هر ست که تمام میشه شروع ست جدید یک موقعیت تازه است و همه چیز از اول شروع میشه. مهم نیست تا حالا جلو بودی یا عقب. یه مسابقه جدیده
    ویرایش توسط نوام چامسکی : 2019/10/10 در ساعت 14:08

http://forums.boursy.com/showthread.php?t=2936

عضو فعال
    تشکر شده 1,984 بار در 386 ارسال

نوام جان با سلام وبا توجه به مطلب بالا كه عنوان كردي از انجا كه انسان نكته سنج و باهوشي هستي ميخام بگم كه تمام تعاريف شما از عمه خانوم از پشتكار و هوش و تلاش و غيره و ذالك فرعيات ميباشد و اصل و حق مطلب را شوهر عمه خانم با خيانشون ادا فرمودند و باعث شدند كه استعداد بالقوه ايشون به بلفعل تبديل شود با درود به روح پرفتوح همه شوهر عمه ها نظرت رو در باره خلنت ميخاسم بدونم اخه تك سهم شدم با اينكه ميدونم بدترين كار تو بازار سرمايس اما چون خيلي ريسك پذيرم و چن بارم اينجوري رو تليسه و چكارن و انرژي3 زير ابي رفتم خيلي بهم مزه داد ممنون از راهنماييت

13. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید rezasatari از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

15. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید ebiman از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (۱۰) کریس گاردنر آواتار ها
    تشکر شده 19,463 بار در 2,880 ارسال

با سلام دوستان بورسی
    این پست چون در مورد ترس و طمع هست.از یکی کاربران هست.خواندنش خالی از لطف نیست
    ...........................
    بر اساس تجربياتي كه بعد از سالها در بازار سرمايه خيلي خوب با تمام وجودم آموختم
    اين هست كه" حفظ سرمايه به همراه سودي كه شايد ماه ها و سالها زمان برده كه كسب كني" در اولويت اول هست
    اون هم با رعايت حد ضرري كه براي خودم تعريف كردم ( وقتي به اونجا رسيديم هيچكس جلو دارم نيست كه دگمه فروش رو بزنم )چون ميشه ضرر كم رو با روند جديد مثبت مطمئن جبران كرد
    در اين مواقع دو موضوع و حس كنار هم قرار ميگيره
    طمع يا ترس!!!!
    كدوم قويتره!!!؟
    بله طمع خيلي قويتره و همين باعث از دست دادن زحمات در ٩٠ درصد مواقع ميشه
    گاهي در بازار سرمايه چه در روند مثبت و منفي بايد مثل چريكها دل به خط مقدم بزني و چشماتو ببندي و عمل كني
    كه اگر اينكارو نكني نابود ميشي و چيزيي ازت نمي ماند
    براي سود كردن مجدد هميشه وقت هست
    اما خداي نكرده براي جبران سود از دست رفته (يا بدترش ، ضرر با از دست داد قسمتي از اصل سرمايه ) و بله بعد از اون جبران زيان خيلي سخت تر ميشه
    چون حالا از نظر روحي و رواني قدرتت هم كم ميشه و تصميم گيري سختر و حتي ترسو تر و بي جسارت تر از قبل ميشي
    چون اونموقع از ترس ضرر مجدد عملكردت هم پايين تر مياد و ميشي بازنده واقعي ( مارگزيده از ريسمون سفيد و سياه هم ميترسه)
    بله طمع از ترس قويتره، اما زمانيكه به موقع بترسي ، شايد وقتي بهتر و در آينده به تصميمت نگاه كني ميفهمي ترس برادر مرگ نيست اگر به قوانينت وفادار بموني
    بله اين نيز بگذرد
    حد ضرر هرگز فراموش نشه
    هرگز.......................................... .................................................

17. 16 کاربر به خاطر ارسال مفید کریس گاردنر از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (۱۰) کریس گاردنر آواتار ها
    تشکر شده 19,463 بار در 2,880 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط effortless_trading نمایش پست ها
    موضوع جالبی مطرح کردید.
    دلایل می تواند متعدد باشد.
    آنچه که من به تجربه بدست آورده ام، دایره نگاه و وسعت دید فعالین بورس خیلی محدود است. بورس را فقط از دریچه تکنیکال و بنیاد می بینند در حالکیه مساله بسیار فراتر از این موضوعات می باشد.
    کمتر میشه شخصی مثل آقای نوام را پیدا کرد که از دید بسیار وسیعی داشته باشد و نگاهش را به اشتراک بگذارد.
    یک مطلبی در یک کانالی در ارتباط با سقف قیمتی کجاست دیده ام لینکش را اینجا میزارم شاید به درد بخورد.
    https://t.me/TSE_Value_Investing/348

یک کتاب بسیار خوبی هم وجود دارد بنام پارادوکس تصمیم. فایل صوتی آنرا میزارم اینجا: @productivity_tse

ممنون از شما بابت اطلاعات مفیدتان
    حتما کتاب را می خوانم

19. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید کریس گاردنر از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 142 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (6 کاربران و 136 مهمان ها)

1. Javad Paye،
  2. mehdyand2amir،
  3. rahi،
  4. saft،
  5. رادین1،
  6. عطارد

کلمات کلیدی این موضوع