نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: آیا با حذف دامنه نوسان و/یا حجم مبنا موافقید

رأی دهندگان
124. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • با حذف هر دو موافقم، هیچ کارکردی ندارند

47 37.90%
  • دامنه نوسان افزایش باید و حجم مبنا تغییر نکند

11 8.87%
  • دامنه نوسان افزایش و حجم مبنا کاهش یابد

19 15.32%
  • دامنه نوسان تغییر نکند و حجم مبنا حذف شود

5 4.03%
  • دامنه نوسان تغییر نکند و حجم مبنا کاهش یابد

5 4.03%
  • همین وضعیت فعلی ادامه پیدا کند، مشکل جای دیگری است

37 29.84%
صفحه 4068 از 8144 نخست ... 30683568396840184058406540664067406840694070407140784118416845685068 ... آخرین
نمایش نتایج: از 40,671 به 40,680 از 81434

موضوع: جــــو بــــازار

ستاره دار(1) mohsen ho آواتار ها
    تشکر شده 51,793 بار در 9,352 ارسال

پاسخ : جــــو بــــازار

نقل قول نوشته اصلی توسط b4city نمایش پست ها
    اقا نمونه مثال میزنم
    من سپیدار را شنبه در صف خریدم . دیدم بازار خبری نیست رفتم صفش با انگیره حداقل 2 تا مثبت 6 ، سنگین هم خریدم 50 هزار سهم 7352 تومنی . موقعی که صف بودم اصلا فکر نمیکردم بهم برسه . مدتی ازش غافل شدم حقوقی داده بود و حقیقی هم پشتش داد و خلاصه تا اومدم حذفش کنم خرید شد
    بازم صف شد و باز صفو حقوقی داد و ریخت و بار سوم که صف شد و دیدم ضعیف است زیر 1 میلیون و اینم داره اب میره همون قیمت خریدم دادمش رفت
    هر چند حدس میزدم روز بعد یعنی دیروز 1 شنبه میتونم کمی بالاتر هم بفروشم ولی ریسک نکردم فروختم . چون حجم سنگینی خورد و این امکان بود که روز بعد با صف فروش باز شود و قفل شود

اتفاقا 1 شنبه کمی بالاتر در حدی که میتونستم بدون ضرر در حد کارمزد بفروشم موقعیت پیش اومد ولی من روز قبل فروخته بودم چون تابلو خوانی و موارد دیگر مرا را بر ان داشت که حد ضرر من در این سهم همان قیمت حداکثر در مثبت 6 خریدم باشد . قیمت کمتر برابر با حد ضرر و فروش !
    هر چند اینم میدونم این سهم قرار نیست مثل بقیه عرضه اولیه ها اونقدر بریزه . ممکنه همین فردا جمع بشه و برگرده ولی من استراتژی معاملاتیم این بود که قیمت خریدم و حد ضررم یکی باشد یعنی حد ضرر 0 درصد
    بله مجموع 9دهم درصد هست
    استراتژی که فرمودید برای خریدهای نوسانی این روزها به درد میخوره ...
    طی این 1-2هفته که قانون جدید را حضرات مصوب کردند همین استراتژی را در برگرفتم ... هرخرید نوسانی که از صف فروش یا نزدیک صف فروش
    درتایم مچینگ انجام می شد درصورتی که به سمت صف فروش پیش میرفت را نقد میکردم با ضرر کارمزدی تا ریسک قفل شدن سرمایه درپیش نباشه
    هرچند چون با بخش اندکی از سرمایه این کار انجام می شد قیدش را زدم ... وفعلا نقد بودن را ترجیح دادم تا در اخر ببینیم چه پیش میاد ...

2. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mohsen ho از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 2,052 بار در 632 ارسال

دولت بایدن داغون تر از اونی هست که کسی فکرش رو میکرد... نمیدونم شاید هنوز کابینه اش تکمیل نیست ... اما اگر کلا وضعش این باشه که خیلی درب و داغونه
    واقعا اینا مثلا میخوان مقابل چین وایسن؟ مضحکه
    انصافا کسی وزیر خارجه اش یعنی بلینکین یا مشاور امنیت ملیش یعنی سالیوان رو جدی میگیره؟
    آدم های سبک وزنی اورده... معاونش هم که رزومه ای نداره کلا 2 سالی سناتور بوده ... خود بایدن هم که فرسوده هست و کارایی نداره

باور کنید حتی اگر یک آمریکایی تو عراق یا جای دیگه کشته هم بشه، اینا هیچ حرکتی انجام نمیدن...

توافق با جمهوری اسلامی قطعی هست... چون دولت بایدن توان مقابله با تهدیدات جمهوری اسلامی رو نداره. درنتیجه کوتاه میاد خوبم میاد

4. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید sundaaay از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 2,052 بار در 632 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط Shervan360 نمایش پست ها
    دولت بایدن داغون تر از اونی هست که کسی فکرش رو میکرد... نمیدونم شاید هنوز کابینه اش تکمیل نیست ... اما اگر کلا وضعش این باشه که خیلی درب و داغونه
    انصافا کسی وزیر خارجه اش یعنی بلینکین یا مشاور امنیت ملیش یعنی سالیوان رو جدی میگیره؟
    آدم های سبک وزنی اورده... معاونش هم که رزومه ای نداره کلا 2 سالی سناتور بوده ... خود بایدن هم که فرسوده هست و کارایی نداره

باور کنید حتی اگر یک آمریکایی تو عراق یا جای دیگه کشته هم بشه، اینا هیچ حرکتی انجام نمیدن...

توافق با جمهوری اسلامی قطعی هست... چون دولت بایدن توان مقابله با تهدیدات جمهوری اسلامی رو نداره. درنتیجه کوتاه میاد خوبم میاد
    #BREAKING Rockets target US embassy in Iraqi capital: security sources - AFP

عضو فعال
    تشکر شده 16,731 بار در 3,662 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط Shervan360 نمایش پست ها

بله موافقم
    سر دسته داغون ها خودشه . بایدن
    یکی از بدترین انتخاب های امریکائی هاست در چند دهه گذشته . هر چی فکرشو میکنم دمکراتها چرا به این قحط الرجالی رسیدند به نتیجه ای نمیرسم
    هیچ پرستیژی شما در وجود و ترکیب و راه رفتن و استایل و ... این بابا نمی بینی . کمترین ابهتی هم در نفوذ کلام و ادبیات و جاذبه و رفتار شناسی نداره
    رئیس جمهور امریکاست نه بورکینافاسو . ابهت پرستیژ استایل بدن و چهره و حتی ایستادن و راه رفتن و دست دادن و قدرت نفوذ کلام در سخن رانی و جذبه کلام ... برای رئیس جمهور بودن امریکا مهم است . این بابا ماست ماست است
    ابهت را حتی اوباما هم نداشت ولی این بایدن دیگه بدتر و فاجعه تر . پوتین در حاشیه یه کنفرانسی ، کراوات اوباما را در دست داشت و حالتی بود که کراوات را میکشید و تو چشماش زل زده بود و حرف میزد . این یعنی فقدان پرستیژ و ابهت

وقتی ابهت و استایل و قدرت کلام و جذبه نباشه ، قطعا پشت بندش سوتی هم میده ، بند هم اب میده ، راحتم رام میشه و حساب باز کردن رو طرف کاهش فزاینده پیدا میکنه . بطور کلی و جهانی نه فقط در ارتباط با ایران
    شما فکرشو بکن ابهت ریگان کجا ؟ نفوذ و جاذبه کلام و استایل ترامپ . حتی استایل و برخوردهای پر نفوذ کلینتون . جاذبه و قدرت کلام جان اف کندی ، کجاست ریچارد نیکسون ؟ آیزنهاور با اون پرستیژ مثال زدنی ،
    از بینان گذاران امریکا ، توماس جفرسون که دیگه نگو . چه قدرت نفوذ و ذکاوتی که قانون اساسی نوشت که 240 است کار میکنه و خودش هم سومین رئیس جمهور امریکا شد
    و حالا این بابا ...
    ویرایش توسط b4city : 2021/02/23 در ساعت 01:16

7. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید b4city از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال علیرضا حسنی آواتار ها
    تشکر شده 5,233 بار در 1,383 ارسال

اقا نمونه مثال میزنم
    من سپیدار را شنبه در صف خریدم . دیدم بازار خبری نیست رفتم صفش با انگیره حداقل 2 تا مثبت 6 ، سنگین هم خریدم 50 هزار سهم 7352 تومنی . موقعی که صف بودم اصلا فکر نمیکردم بهم برسه . مدتی ازش غافل شدم حقوقی داده بود و حقیقی هم پشتش داد و خلاصه تا اومدم حذفش کنم خرید شد
    بازم صف شد و باز صفو حقوقی داد و ریخت و بار سوم که صف شد و دیدم ضعیف است زیر 1 میلیون و اینم داره اب میره همون قیمت خریدم دادمش رفت
    هر چند حدس میزدم روز بعد یعنی دیروز 1 شنبه میتونم کمی بالاتر هم بفروشم ولی ریسک نکردم فروختم . چون حجم سنگینی خورد و این امکان بود که روز بعد با صف فروش باز شود و قفل شود ، اون وقت چه خالی به سر کنم با این خرید سنگین نسبت به متوسط خریدهای بازار ؟

اتفاقا 1 شنبه کمی بالاتر در حدی که میتونستم بدون ضرر در حد کارمزد بفروشم موقعیت پیش اومد ولی من روز قبل فروخته بودم چون تابلو خوانی و موارد دیگر مرا را بر ان داشت که حد ضرر من در این سهم همان قیمت حداکثر در مثبت 6 خریدم باشد . قیمت کمتر برابر با حد ضرر و فروش !
    هر چند اینم میدونم این سهم قرار نیست مثل بقیه عرضه اولیه ها اونقدر بریزه . ممکنه همین فردا جمع بشه و برگرده ولی من استراتژی معاملاتیم این بود که قیمت خریدم و حد ضررم یکی باشد یعنی حد ضرر 0 درصد
    حد ضرر باید رعایت شود حتی اگر برخی موارد بره تو پاچمون مهم نیست . حد ضرر فرمول هم نداره درصد هم نداره
    اینکه شما میگید استراتژی های نوسان گیریه، اون که بدهیه سهمی به قصد نوسان گیری خریدیم بدونم شل کرده که میفروشیم بره.

حد ضرر فلسفه دیگه ای داره. ما یک دارایی رو میخریم، به صعودش اعتقاد داریم اما به هر دلیل غیر منتظره ای میبینیم بر خلاف پیش بینی ما قیمت اون سرمایه گذاری مون در جهت معکوس انتظار حرکت میکنه. اینجاست که حد ضرر مطرح میشه.

من دلار میخرم با فرض تشدید تحریم ها، تحریم ها تشدید میشه اما فردا دلار ۱۰ درصد ارزون میشه، استراتژی حد ضرر میگه اگه حد ضرر شما ۱۰ درصده دیگه کاری نداشته باش تحریم چی شده فرضا فلان درصد از دلارت رو مطابق با استراتژی معاملاتی که از قبل تهیه کردی تبدیل به ریال کن، اگه یه ۱۰ درصد دیگه پایین اومد به فرض دررپله دوم کل دلار رو تبدیل به ریال کن. اینجاست که اصلا لزوم قابل نقدشوندگی در بحث حد زیان مطرح میشه.

اون مثالهایی که شما میزنید منم تقریبا همونطور عمل میکنم خب اونها استراتژی های نوسان گیریه.

من اگه اینبار در دارا موندم به خاطر این بود که میخواستم سهامداری کنم بابت پیش بینیم از عدم توافق وگرنه که اگه مثل سابق بلزار رو نزولی میدیم که از همه بزن در رو تر خودمم فکر میکردید با دارا میموندم؟

اصلا من فکر نمیکردم بازار نزول کنه من فکر میکردم بازار یه کله صف خریدی بره بالا با نزدیک شدن به ۵ اسفند.

9. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید علیرضا حسنی از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار(1)
    تشکر شده 7,204 بار در 2,112 ارسال

یه سوال فنی کارمزدی ، من قبلا یکی دو بار دارا و پالایش را خرید فروش کردم ولی به کارمزد خرید فروششون دقت نکردم . صندوق ها کارمزدشون کمتر از قانون مصوب است ؟
    بله، کارمزد معاملاتی صندوق های قابل معامله ( دارا یکم ، پالایش ) کمتر از سهم های بورسی و فرابورسی است.
    در واقع کارمزد ناچیز و کمی دارند.
    نکته مهم که در اساسنامه پذیره نویسی آنها آمده است. خرید و فروش و معاملات دارا یکم و پالایش معاف از مالیات است.

11. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید ایرانی از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال
    تشکر شده 24,083 بار در 4,306 ارسال

رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: ما برای کسب توانایی‌های هسته‌ای متناسب با نیاز‌های کشور مصمم هستیم و به همین علت، حد غنی‌سازی ایران ۲۰ درصد نخواهد بود و تا هرجا که لازم و نیاز کشور باشد اقدام خواهد کرد مثلاً برای پیشران هسته‌ای یا کار‌های دیگر ممکن است غنی‌سازی را به ۶۰ درصد هم برسانیم.

13. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید رادین1 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 16,731 بار در 3,662 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا حسنی نمایش پست ها
    اینکه شما میگید استراتژی های نوسان گیریه، اون که بدهیه سهمی به قصد نوسان گیری خریدیم بدونم شل کرده که میفروشیم بره.

حد ضرر فلسفه دیگه ای داره. ما یک دارایی رو میخریم، به صعودش اعتقاد داریم اما به هر دلیل غیر منتظره ای میبینیم بر خلاف پیش بینی ما قیمت اون سرمایه گذاری مون در جهت معکوس انتظار حرکت میکنه. اینجاست که حد ضرر مطرح میشه.

من دلار میخرم با فرض تشدید تحریم ها، تحریم ها تشدید میشه اما فردا دلار ۱۰ درصد ارزون میشه، استراتژی حد ضرر میگه اگه حد ضرر شما ۱۰ درصده دیگه کاری نداشته باش تحریم چی شده فرضا فلان درصد از دلارت رو مطابق با استراتژی معاملاتی که از قبل تهیه کردی تبدیل به ریال کن، اگه یه ۱۰ درصد دیگه پایین اومد به فرض دررپله دوم کل دلار رو تبدیل به ریال کن. اینجاست که اصلا لزوم قابل نقدشوندگی در بحث حد زیان مطرح میشه.

اون مثالهایی که شما میزنید منم تقریبا همونطور عمل میکنم خب اونها استراتژی های نوسان گیریه.

من اگه اینبار در دارا موندم به خاطر این بود که میخواستم سهامداری کنم بابت پیش بینیم از عدم توافق وگرنه که اگه مثل سابق بلزار رو نزولی میدیم که از همه بزن در رو تر خودمم فکر میکردید با دارا میموندم؟

اصلا من فکر نمیکردم بازار نزول کنه من فکر میکردم بازار یه کله صف خریدی بره بالا با نزدیک شدن به ۵ اسفند.
    عرض کردم من دارم بازار 6 ماه گذشته را میگم . بازار نزولی فرسایشی حد ضررها زودتر فعال میشه . اعتماد نیست یا بسیار کمرنگ است
    سهم عرضه اولیه ای که با زور پول میاد بالا بخرم با اعتقاد به فلان و بهمان ؟ یا هر کدوم دیگر از این بازار
    در بازار نزولی فرسایشی کاری جز این نمیشه کرد
    خب منم با اعتقاد به صعود سپیدار را خریدم . سهم کوچک و استخوان داری است و با اشغال های دیگری در عرضه اولیه ها مثل بگیلا و آبادا و وکبهمن و ... فرق دارد . این اعتقادم بود ولی اعتقادم بر اورده نشد و حد ضررم فعال شد هر چند عرض کردم ممکنه برگرده و حتی تا 10 هزار هم بره

ایا ماندن و وارد زیان شدن اسمش فعال شدن حد ضرر است ؟ فرقی نداره شما بمونی و بعد حدت فعال شود یا همون روزی که خریدی اینا جفتش یکیه . اعتقاد به سهم و این چیزا هم که خودت میدونی بیشتر جوک است در این بازار . نظر سنجی خرید فروش ها و انگیزه و عوامل را در جدول دیدی ؟خرید فروش ها 10% هم بر اساس اعتقاد به سهم و این چیزا نیست
    قسمت بولد شده که شما گفتی هم در ظاهر امر تفاوت با نوسان گیری دارد وگرنه در ذات همان است . شما سهمی میخری با اعتقاد به صعود ، در همون راه صعود هم نوسان میگیری ازش . من تفاوتی بین این دو مورد نمی بینم
    منم مثل شما فکر نمیکردم بازار اینقدر زود تلنگش به این شکل فضاحت بار در بره وگرنه با همون 40% هم نمونده بودم و در این زمینه هم عقیده و هم دردیم

15. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید b4city از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار(3) EHSANI آواتار ها
    تشکر شده 7,701 بار در 1,643 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا حسنی نمایش پست ها
    بیاید از دید عملگرایانه به موضوع نگاه کنیم. شخصی که دانش و اگاهی مالی و اقتصادی نداشته و در شاخص ۲ میلیون وارد بازار شده فرض کنید هر ۲۰ درصد رعایت حد زیان میکرده و خارج میشه، این شخص بعد از اون وارد معامله دیگری شده دیگه یعنی سهام رو فروخته و ریال خریده، این شخص بعدش روی ریالش هم بدون شک زیان میکرده چون دلار افزایشی بوده، فرض کنید رعایت حد زیان کرده و ریالش رو داده طلا خریده، رو طلاش هم ۲۰ درصد زیان میکرده و بعدش ارز دیجیتال و بعدش اوراق و.... به همین ترتیب این ادم وارد هر معامله دیگه ای بشه باید ۲۰ درصد زیان کنه و خارج بشه و بعد از ۵ معامله دیگه سرمایه ش تقریبا میشه گفت نابود شده.
    سلام جناب حسنی عزیز ،
    بحثهای خوبی مطرح میکنید
    ولی زاویه دید بسیار عجیبی دارید!!!!!!

شخصی که دانش و آگاهی مالی و اقتصادی دارد ،
    عدد 20% زیان را در عدد 5 معامله ضرب کرد شد 100%
    بعد به این نتیجه رسید که سرمایه اش نابود شده است!
    یعنی از 100 رسید به صفر

فرضاً شما 100 تومن پول دارید
    معامله 1 : 20% زیان ← مانده 80 تومن
    معامله 2 : 20% زیان ← مانده 64 تومن
    معامله 3 : 20% زیان ← مانده 51.2 تومن
    معامله 4 : 20% زیان ← مانده 40.96 تومن
    معامله 5 : 20% زیان ← مانده 32.768 تومن

از 100 تومن رسیدیم به 33%
    یعنی بعد از 5 معامله هریک 20% زیان
    سرمایه یک سوم میشود نه صفر (نابود)

شب خوش

17. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید EHSANI از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 4,052 بار در 941 ارسال

یادداشت حسین شریعتمداری درباره توافق با آژانس انرژی اتمی و حاشیه‌های پیش‌آمده در مجلس

?امروز که به توقف اجرای پروتکل الحاقی رسیده‌ایم، آمریکا و اروپا بر سر یک دوراهی قرار گرفته‌اند که هر کدام را انتخاب کنند برای ما «بُرد قطعی» و برای حریف «باخت حتمی» خواهد بود. اگر تحریم‌ها را لغو کنند، شکست سنگینی به حریف تحمیل کرده‌ایم و اگر لغو نکنند، امتیازاتی را که تقدیم‌شان کرده بودیم، پس می‌گیریم.

?دیروز تعداد قابل توجهی از نمایندگان مجلس، زبان به اعتراض گشودند و این توافق را با آنچه در مصوبه آمده بود، مغایر می‌دانستند. در توافق یادشده ضمن تاکید بر توقف اجرای پروتکل، آمده بود «ایران به مدت ۳ ماه اطلاعات برخی فعالیت‌ها و تجهیزات نظارتی را ضبط کرده و نزد خود نگاه خواهد داشت».

?گنجاندن این بند در توافق مانعی در مسیر اجرای مصوبه مجلس نیست، چرا که خودداری ایران از اجرای پروتکل الحاقی به ۳ ماه بعد موکول نشده، بلکه ما به کاهش تعهدات‌مان ادامه می‌دادیم و اگر طی ۳ ماه آینده همه تحریم‌ها را لغو کردند، به تعهدات‌مان باز می‌گشتیم.

?اختلاف پیش‌آمده به آسانی قابل حل بود و به این حجم از اعتراض علنی نیازی نداشت. خودداری ایران از اجرای پروتکل الحاقی یکی از دستاوردهای بزرگ ما در چالش هسته‌ای نزدیک به دو دهه است.

?گله دوستانه‌ای از نمایندگان معترض در میان است! و آن اینکه توافق مورد اشاره اگرچه امضای رئیس ‌سازمان انرژی اتمی را در پای خود دارد ولی باید می‌دانستند که مسئله‌ای با این اهمیت نمی‌تواند بدون دخالت و نظر شورای عالی امنیت ملی تهیه شده باشد.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 130 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (2 کاربران و 128 مهمان ها)

1. farzadi،
  2. دقیق

کلمات کلیدی این موضوع