نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: آیا با حذف دامنه نوسان و/یا حجم مبنا موافقید

رأی دهندگان
124. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • با حذف هر دو موافقم، هیچ کارکردی ندارند

47 37.90%
  • دامنه نوسان افزایش باید و حجم مبنا تغییر نکند

11 8.87%
  • دامنه نوسان افزایش و حجم مبنا کاهش یابد

19 15.32%
  • دامنه نوسان تغییر نکند و حجم مبنا حذف شود

5 4.03%
  • دامنه نوسان تغییر نکند و حجم مبنا کاهش یابد

5 4.03%
  • همین وضعیت فعلی ادامه پیدا کند، مشکل جای دیگری است

37 29.84%
صفحه 2463 از 8125 نخست ... 14631963236324132453246024612462246324642465246624732513256329633463 ... آخرین
نمایش نتایج: از 24,621 به 24,630 از 81245

موضوع: جــــو بــــازار

عضو فعال نوام چامسکی آواتار ها
    تشکر شده 33,365 بار در 3,463 ارسال

پاسخ : جــــو بــــازار

نقل قول نوشته اصلی توسط Senator1989 نمایش پست ها
    کگهر بخریم حالا ؟ به دید کوتاه مدتی

نقل قول نوشته اصلی توسط نوام چامسکی نمایش پست ها
    نه فعلا

دارید هم بفروشید

سهم که عرضه شد چون نمودار نداره باید فروحت

//////////////

شخصا تا بحال عرضه اولیه نخریدم ولی دقت کردیم دیدم اینجوری هست

نقل قول نوشته اصلی توسط milad97 نمایش پست ها
    من خریدم. الکی یه عده ترسیدن فروختن

نقل قول نوشته اصلی توسط amirmahya نمایش پست ها
    کگهر بازم صف شد
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mehdi1400 نمایش پست ها
    کگهر اضافه کردم
    صف شد
    فقط به نسبت خریدار و فروشنده حقوقی و همچنین تعداد فروش به خریدشون توجه کنید

میشه فقط پست های مفید رو لایک کنیم نه همه پست ها رو

http://forums.boursy.com/showthread.php?t=742&page=2375
    نقل قول نوشته اصلی توسط roya123 نمایش پست ها
    یکی یه سهم توپ معرفی کنه من در عرض کمتر از یک ماه ده میلیون سود کنم. خیلی پول لازمم

سهم کگهر روی 860 تومن صف رو دادن و دوستی پرسید بخرم

نوشتم نخر

سهم صف خرید شد

دوستمون ناراحت شد چرا بننوعی با نظرم و لایک دوستان نذاشتیم بخره

از فردا منفی شد وتا 720تومن هم رفت پایین

///////////

سیگنال دادن کاری نداره ولی مخاطبی که تازه کار هست و خودش تحلیل نداره

نوسانات سهم اون رو اذیت میکنه و چون خودش دیدگاهی نداره هر کس هر چی بگه باور میکنه و نمیتونه با سهم همراه ببشه

تحلیل یک موضوع هست و صبر هم و مدیریت سرمایه هم اهمیت داره

100نفر بهشون سیگنال دادم ولی تا یک روز منفی شده زیر انبوه سوالات غرق شدم

چون روزهای منفی فقط و ففط باید بیای امیدواری بدی و نذاری طرف ناامید بشه

کافی هست روز دوم هم صف فروش بشه

چون روز اول هرچی بلد بودی گفتی برای روز بعد باید قسم و ایه بیاری که ناراحت نباشه

گاها مبینی سهم رو فروخته و منتظر هست روز سوم هم منفی بشه و کلا باهات برخورد کنه که تو تحلیل گر نییستی و غیره

در حالی که نوسان 10درصدی تو بازار یک ام عادی و روتین و غیره قابل تحلیل هست

از این مهمتر

هر چی ناشی تر انتظار سودها بیشتر و از این بدتر

دنبال نوسان گیری و ورود و خروخ های سریع و تکنیکالی و دنبال سهمای بازیگر دار

در حالی که تازه کارها تا 3سال اول بازدهی سالانه 30درصد براشون یک عملکرد عالی هست

تازه کارها باید دنبال سهم سود ده و بی ریسک و بنیادی باید باشن اونم تایم فریم بالا

بعد بیان بازار رو رصد کنن و اشنای پیدا کنن با بازار و

بببین بازار چطور واکنش میده به اخبار و چه عواملی محرک بازار هست و کلا هم بین 30تا 50 سهم رو بررسی کنه

در حالی که برعکس شده

هنوز انلاین نگرفته دنبال بازار پایه و سیگنالهای تلگرامی و استادهای تلگرامی

/////////////

هیچ تجارتی موقت نیست

بورس باز جماعت بورس براش همه چیز هست تا اخر زندگیش

نمیشه بگی 1سال ببام و سود کنم برم

باید دیدگاهت حداقل 5ساله باشه

نباشه موفقیتت هم شانسی و غیره تحلیلی بوده

/////////////

صحبت رویا 123رو بهونه کردم موضوعی رو طرح کردم

/////////

سهم خوب ببینم میگم

بازار یکم دیگه افت داره

بذار یک مقدار ارزونتر بخر

http://forums.boursy.com/showthread.php?t=2936

2. 13 کاربر به خاطر ارسال مفید نوام چامسکی از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار(3) roya123 آواتار ها
    تشکر شده 30,129 بار در 5,476 ارسال

http://forums.boursy.com/showthread.php?t=742&page=2375

سهم کگهر روی 860 تومن صف رو دادن و دوستی پرسید بخرم

نوشتم نخر

سهم صف خرید شد

دوستمون ناراحت شد چرا بننوعی با نظرم و لایک دوستان نذاشتیم بخره

از فردا منفی شد وتا 720تومن هم رفت پایین

///////////

سیگنال دادن کاری نداره ولی مخاطبی که تازه کار هست و خودش تحلیل نداره

نوسانات سهم اون رو اذیت میکنه و چون خودش دیدگاهی نداره هر کس هر چی بگه باور میکنه و نمیتونه با سهم همراه ببشه

تحلیل یک موضوع هست و صبر هم و مدیریت سرمایه هم اهمیت داره

100نفر بهشون سیگنال دادم ولی تا یک روز منفی شده زیر انبوه سوالات غرق شدم

چون روزهای منفی فقط و ففط باید بیای امیدواری بدی و نذاری طرف ناامید بشه

کافی هست روز دوم هم صف فروش بشه

چون روز اول هرچی بلد بودی گفتی برای روز بعد باید قسم و ایه بیاری که ناراحت نباشه

گاها مبینی سهم رو فروخته و منتظر هست روز سوم هم منفی بشه و کلا باهات برخورد کنه که تو تحلیل گر نییستی و غیره

در حالی که نوسان 10درصدی تو بازار یک ام عادی و روتین و غیره قابل تحلیل هست

از این مهمتر

هر چی ناشی تر انتظار سودها بیشتر و از این بدتر

دنبال نوسان گیری و ورود و خروخ های سریع و تکنیکالی و دنبال سهمای بازیگر دار

در حالی که تازه کارها تا 3سال اول بازدهی سالانه 30درصد براشون یک عملکرد عالی هست

تازه کارها باید دنبال سهم سود ده و بی ریسک و بنیادی باید باشن اونم تایم فریم بالا

بعد بیان بازار رو رصد کنن و اشنای پیدا کنن با بازار و

بببین بازار چطور واکنش میده به اخبار و چه عواملی محرک بازار هست و کلا هم بین 30تا 50 سهم رو بررسی کنه

در حالی که برعکس شده

هنوز انلاین نگرفته دنبال بازار پایه و سیگنالهای تلگرامی و استادهای تلگرامی

/////////////

هیچ تجارتی موقت نیست

بورس باز جماعت بورس براش همه چیز هست تا اخر زندگیش

نمیشه بگی 1سال ببام و سود کنم برم

باید دیدگاهت حداقل 5ساله باشه

نباشه موفقیتت هم شانسی و غیره تحلیلی بوده

/////////////

صحبت رویا 123رو بهونه کردم موضوعی رو طرح کردم

/////////

سهم خوب ببینم میگم

بازار یکم دیگه افت داره

بذار یک مقدار ارزونتر بخر
    از اطلاعات و توضیحات جامع تون و از وقتی که گذاشتید متشکرم. راستش میدونم که خیلی عجولم و بدون هیچ دانشی افتادم وسط یه استخری در حالی که شنا هم بلد نیستم. حتی تو کلاس های بورس هم بهمون گفتن که واسه شروع فقط با 500 هزار تومن شروع کنید. (البته فقط کلاس های مقدماتی رو رفتم) اما خب من نمی تونم. وقتی یه سهم و میخرم می بینم چند روزه سود خوبی میده میگم ای واااااااااای کاش بیشتر خریده بودم. اگه اینقد خریده بودم اینجور میشد و هی اعصابم خورد میشه که چرا بیشتر نخریدم. خلاصه از همین اول کار به جای 500 هزار تومن در عرض همین دو ماهی که وارد شدم تا الان 9 و خورده ای میلیون از پولم و سهام خریدم. البته با نظر دوستانی که اینجا راهنمایی کردن و دو تا هم همینجوری خودم شانسی خریدم و یه چیزایی هم از پیام های سایت همفکران که میاد رو گوشیم. (پیام های تحلیلی اش رو واسه مدت یک ماه خریدم 45 هزار تومن) دیگه نمی دونم نتیجه اش چی بشه. ولی خب امیدوارم که توی اینها سود کنم اونوقت دیگه اینجوری سهم نمی خرم. حساب شده و با دانش انجامش میدم. شما دوستانی که تجربه دارید هم به امثال من که تازه واردیم کمک کنید که بتونیم زودتر راه بیوفتیم.
    بازم بخاطر وقتی که گذاشتید و اطلاعاتی که دادید تشکر می کنم. در ضمن جنام نوام چامسکی بخاطر اون فایل ها هم متشکرم. نتونستم پیام تشکر براتون بفرستم. چون هم پیام خصوصیتون و هم پیام بازدیده کننده رو بسته بودید. جایی نبود که بتونم پیام تشکر بفرستم.
    ویرایش توسط roya123 : 2019/05/15 در ساعت 23:22

4. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید roya123 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 1,675 بار در 399 ارسال

دوستان در مورد دبالک کسی اطلاعاتی داره ؟ ممنون میشم .

6. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید آگراداد از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال مرشد آواتار ها
    تشکر شده 2,405 بار در 504 ارسال

چرا جهت بازار سهام معکوس شد؟
    حرکت دلار و شاخص سهام در هفته جاری روند آونگ‌گونه‌ای را تجربه کرده است. قیمت دلار از ابتدای هفته در پس هر افزایش، کاهشی را تجربه کرده و پس از هر نزول، افزایشی را به ثبت رسانده است. در بازار سهام نیز نحوه آرایش معامله‌گران گویای وجود جذابیت در طیفی از سهام، در عین عدم اطمینان‌های نهفته در پیوند بورس با بازارهای جهانی و ریسک‌های سیاسی در خاورمیانه بود.
    در دو روز ابتدایی هفته نیز این حرکت به صورت معکوس رخ داده بود. به گفته برخی فعالان، تغییرات قیمتی دلار بعضا از عوامل غیراقتصادی ریشه گرفته و براساس اخبار سیاسی، شکل نوسان‌های زیگزاگی شده است؛ درست در نقطه مقابل گروه دیگری ایستاده‌اند که رفتار نوسانی ارز را تابع متغیر انتظارات و عوامل اقتصادی می‌دانند؛ انتظاراتی که تا حدی زیادی پیرو رفتار سیاست‌گذار پولی است.

همچون نوسان‌های رفت و برگشتی ارز، بورس نیز که از پشتوانه عوامل بنیادی برخوردار است تحت‌تاثیر برخی نااطمینانی‌ها رفتار زیگزاگی را تجربه می‌کند. بر این اساس، شاخص سهام پس از دو صعود چشمگیر، دیروز با کاهش نسبی مواجه شد. کارشناسان معتقدند این افت از یکسو به شناسایی سود معامله‌گران و تردید نسبت به رویدادهای جهانی پایان هفته مرتبط است.

دلار که روز سه‌شنبه به کانال ۱۵ هزار تومانی رفته بود، روز گذشته به زیر این کانال بازگشت. در پنجمین روز هفته، دلار ۳۳۰ تومان از ارزش خود را از دست داد و حدود ساعت ۴ بعدازظهر روی عدد ۱۴ هزار و ۷۵۰ تومان قرار گرفت. این کاهش قیمت در شرایطی رخ داد که در چهارمین روز هفته دلار توانسته بود با ۹۰ تومان افزایش از مرز ۱۵ هزار تومانی گذر کند و به بهای ۱۵ هزار و ۸۰ تومانی برسد.

به گفته فعالان، حرکت آونگی و رفت و برگشت دلار در مرز روانی ۱۵ هزار تومانی نشان‌دهنده تردید معامله‌گران در مورد آینده قیمت این ارز است. این در حالی است که عده دیگری از بازیگران باور داشتند، نوسانات رفت و برگشتی دلار بیشتر به‌واسطه واکنش معامله‌گران به اخبار سیاسی بوده است. البته برخی از فعالان نیز عنوان می‌کردند، از آنجا که روند بازار نامشخص است، برخی از نوسان‌گیران سعی می‌کنند در دامنه محدودی نوسان‌گیری ‌کنند. با این حال، میزان کاهش روز چهارشنبه به اندازه‌ای بود که نمی‌توان آن را به نوسان‌گیری نسبت داد، بلکه برخی فعالان عنوان می‌کردند، عرضه ارز در روز پنجم هفته به اندازه‌ای بالا رفته بود که قیمت دلار را با کاهش 2.1 درصدی مواجه کرد.

از آن سو، کاهش تنش‌های سیاسی از نظر برخی دیگر از بازیگران ارزی موجب شده بود که تقاضای چندانی نیز در بازار وجود نداشته باشد. در این میان، برخی منابع مطلع عنوان کردند که بانک چینی کونلون نیز از هفته آتی در حوزه بشردوستانه همکاری‌های خود با ایران را از سر خواهد گرفت، امری که می‌تواند در زمینه جابه‌جایی‌های مالی یاری‌دهنده باشد.

در حالی که برخی معامله‌گران افت قیمت دلار را به عوامل بالا نسبت می‌دادند، گروهی از معامله‌گران کاهش نرخ حواله درهم را مهم‌ترین عاملی دانستند که مسیر قیمت دلار را در بازار داخلی نزولی کرد. به گفته یکی از بازیگران باتجربه بازار دیروز حدود ساعت ۴ بعدازظهر درهم روی عدد ۴ هزار و ۴۰ تومان قرار گرفت که ۶۰تومان کمتر از روز سه‌شنبه بود.

به باور برخی از معامله‌گران در صورتی که نرخ حواله درهم نتواند مرز ۴ هزار تومانی را حفظ کند، به احتمال زیاد قیمت دلار در بازار داخلی نیز قادر نخواهد بود که محدوده ۱۴ هزار و ۷۰۰ تومانی را حفظ کند و به سوی سطوح پایین‌تر حرکت خواهد کرد. یکی از اتفاقات جالب بازار ارز در روز گذشته نوع قیمت‌گذاری صرافی‌های بانکی بود.

در ابتدای دیروز صرافی‌‌های بانکی قیمت فروش دلار خود را ۱۴ هزار و ۹۰۰ تومان تعیین کردند که تنها ۱۰۰ تومان کمتر از قیمت دلار در بازار آزاد بود. با این حال، هر چقدر قیمت دلار در بازار آزاد پایین‌تر آمد، صرافی‌های بانکی واکنش هیجان‌زده‌ای از خود بروز ندادند و تنها قیمت فروش را ۵۰ تومان پایین‌تر آوردند. به این ترتیب، در مقاطعی از روز قیمت فروش صرافی‌های بانکی بالاتر از سطح قیمت بازار آزاد قرار گرفت.

برخی از تحلیلگران بازار باور داشتند، چنین رفتاری نشان‌دهنده آن است که بازارساز بیش از آنکه به‌دنبال کاهش شدید قیمت‌ها باشد، به‌دنبال مدیریت نوسان‌های قیمتی و کم کردن برد حرکتی دلار است. در این میان، برخی از فعالان ارزی هم باور داشتند، در صورتی که خبر سیاسی خاصی در روزهای آتی منتشر نشود که نوسان‌گیران پیرامون آن جوسازی کنند، احتمال افت بیشتر قیمت‌ها وجود دارد. روز گذشته، همسو با کاهش قیمت دلار در بازار آزاد، سکه تمام بهار آزادی نیز در مسیر نزولی قرار گرفت و ۵۰ هزار تومان از ارزش خود را از دست داد و روی سطح ۵ میلیونی قرار گرفت.

مردم در بازار ارز سرمایه‌گذاری نکنند

رئیس‌کل بانک مرکزی با بیان اینکه نرخ‌های امروز ارز پایدار نیست، گفت: مردم عادی در بازار ارز سرمایه‌گذاری نکنند. عبدالناصر همتی رئیس‌کل بانک مرکزی در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران درخصوص قیمت ارز گفت: از نظر ذخایر ارزی وضعیت خوبی داریم و وضعیتمان از نظر اسکناس مطلوب است.

وی ادامه داد: یکسری متغیرهای سیاسی روی نرخ ارز تاثیر می‌گذارد؛ این متغیرهای سیاسی مبنای اقتصادی ندارد، یک روز شایعه می‌کنند قرار است جنگ شود یک روز شایعه می‌کنند قرار است مذاکره شود یا اتفاقاتی در منطقه بیفتد. رئیس‌کل بانک مرکزی اظهار کرد: یکسری افراد هستند که از این فرصت‌ها استفاده می‌کنند و با ایجاد جو روانی، نرخ ارز را بالا و پایین می‌برند، مردم نباید تابع این نوع متغیرهای سیاسی به مساله ارز نگاه کنند.

همتی افزود: خیلی تلاش شد در هفته گذشته با توجه به جو سیاسی ناشی از اعلامیه ایران در مورد برجام، قیمت ارز را بالا ببرند که خوشبختانه نتوانستند. رئیس‌کل بانک مرکزی تصریح کرد: این نرخ‌ها، نرخ‌های پایداری نیست و ممکن است هر لحظه تغییر کند. مردم عادی روی ارز سرمایه‌گذاری نکنند. من نمی‌توانم بگویم در آینده نرخ ارز چگونه خواهد شد؛ اما نرخ‌های موجود نرخ ارز ما نیست؛ انتظار می‌رود شرایط در مورد نرخ ارز بهتر شود.

مصائب سهام در سایه ریسک‌

بورس تهران در معاملات روز گذشته سیمای نسبتا متفاوتی را به نمایش گذاشت. با وجود تداوم ریسک‌های محیطی بخشی از سهم‌ها توانستند مسیر صعودی خود را که از میانه هفته جاری از سر گرفتند، با قوت و سرعت پیشین ادامه دهند و طیفی از سهم‌ها ضمن حفظ وضعیت بنیادی خود تحت فشار عرضه فروشندگان با افت قیمت به کار خود در این هفته متلاطم پایان دادند.

آنچه از هفته گذشته به‌صورت ریزش قیمت‌های جهانی و متعاقبا در این هفته با تحرکات نظامی در خاورمیانه رخ داد، نقاب از چهره نگران تجارت در سطح جهانی و تنش‌های سیاسی منطقه‌ای گشود. به عبارت دیگر، وقوع دوباره اختلافات تجاری بین چین و آمریکا به تهدیدی برای سهام کالامحور بورس تهران مبدل شد تا سهامداران با وجود جذابیت بنیادی در فصل داغ برگزاری مجامع سالانه و سیاست‌های ترغیب‌کننده تقسیم سود با تردید و نااطمینانی در معاملات شرکت کنند.

از سوی دیگر، تشدید تنش‌های منطقه‌ای با ورود تسلیحاتی آمریکا به منطقه و انفجار کشتی‌های تجاری در خلیج فارس، آن هم درست پس از لغو معافیت تحریم‌های ایران به تشکیل موج دیگری از نااطمینانی در بین اهالی بازارها، خصوصا سرمایه‌گذاران بورس تهران انجامید. تاثیر این رویدادها در هیجان‌زدگی معامله‌گران در این دو هفته و رفت و برگشت‌های پردامنه قیمت‌ها پدیدار شد.

اما هر چه از مدت‌زمان وقوع این اتفاقات گذشت، فضای روانی بورس تهران به آرامش نسبی دست یافت و جو معاملات تا حدودی متعادل شد. با وجود این، همچنان رگه‌هایی از تردید را می‌شد در سیمای سهام بورس تهران دید. تلاش برای جبران بازدهی از دست رفته در هفته قبل و در نهایت، اهتمام فروشندگان برای حفظ سود کسب شده در طیفی از سهم‌ها در آخرین روز معاملاتی این هفته، از روحیه نامطمئن معامله‌گران بورسی حکایت داشت.

به نظر می‌رسد حضور این تردید در متن معاملات بورس برخاسته از کانون‌های دوگانه‌ای است. از یکسو، معاملات چهارشنبه به دلیل اختلاف زمان دو روزه با بازار جهانی طی تعطیلات پایان هفته، همواره این بیم را برای سهام مرتبط در بورس تهران در پی داشته که روند قیمت‌های جهانی در این دو روز با تلاطمی غیرمنتظره رو‌به‌رو شود.

ویژگی بارز این وقفه معاملاتی در این هفته در مقایسه با هفته‌های قبل در استعداد بازار جهانی برای التهاب بیشتر است. چنان که گفته شد، همچنان مناقشات تجاری بین دو اقتصاد بزرگ دنیا پیام‌آور تداوم ریسک بازار جهانی برای حدود نیمی از سهام کالامحور بورس تهران است.

نشانه‌های این فضای ملتهب را در حفظ فشار بر قیمت‌های فلزات و سهام جهانی و حرکت نرم سرمایه‌ها به سمت طلا به‌عنوان پناهگاه امن می‌توان دید. ورود مجدد هر اونس طلای جهانی به کانال ۱۳۰۰ دلار در این هفته را می‌توان بازتابی از افزایش ریسک‌های سیستماتیک و تشدید تلاطم‌های جهانی دانست.

اگرچه در دو روز اخیر شاهد بهبود جو روانی در بازارهای جهانی بودیم اما جبران قیمت‌ها در مقایسه با ریزش‌های اخیر از استمرار اختلافات حکایت داشت. از سوی دیگر، با وجود سنگینی بار تنش‌های منطقه‌ای بر فضای اقتصادی کشور، فعالان بورس تهران پس از هضم شرایط بی‌سابقه و ناشناخته، به جاذبه‌های سهام هم نظر داشتند.

جرقه‌ها و جاذبه‌ها

بازگشایی نماد شرکت‌های روانکار از رویدادهای مهم روز گذشته در بورس تهران بود. نمادهای نفت بهران و نفت سپاهان که از آخرین روز فروردین‌ماه به دلیل دریافت مجوز افزایش نرخ فروش محصول، تحت تعلیق نماد، ملزم به ارائه ‌شفا‌ف‌سازی بود، روز گذشته پس از غیاب ۱۷ روزه به تابلوی معاملات پیوستند و با جهش‌های ۱۷ تا ۲۰ درصدی قیمت، نقش پررنگی در حمایت از شاخص کل ایفا کردند.

جرقه‌های رشد قیمت از محل دریافت مجوز افزایش نرخ فروش، پیش از این در چند صنعت دیگر نمودار شده بود. علاوه بر موضوع افزایش نرخ‌ها که موجی از تقاضای جدید در سهام را شکل داد، باید به تاثیر رونق بورس کالا و گارد صعودی نرخ دلار در سامانه نیما هم اشاره کرد که طی هفته اخیر برای اولین بار از مرز ۱۰ هزار تومان گذشت. این عوامل در شرایطی که شرکت‌ها یکی پس از دیگری برای برگزاری مجمع سالانه و تقسیم سود متوقف می‌شوند به جاذبه‌های سهام در این شرایط متلاطم تبدیل شده‌اند.

سبقت آشکار سهام چابک‌تر

یکی از ویژگی‌های جالب توجه معاملات دیروز واگرایی شاخص‌ کل و شاخص هم‌وزن بود. در روزی که دماسنج اصلی سهام حدود 0.3 درصد کاهش یافت، شاخص هم‌وزن در ادامه حرکت صعودی خود بیش از 1.1 درصد افزایش یافت. با احتساب نوسان دیروز نماگرها، بازدهی شاخص هم‌وزن از ابتدای سال به ۳۹ درصد رسید. این در حالی است که شاخص کل در این مدت ضمن اصلاح آرام دیروز به بازدهی ۱۸ درصدی بسنده کرده است. اختلاف بازدهی این دو نماگر و رشد بیش از دو برابری شاخص هم‌وزن را می‌توان بازتابی از ورود فزاینده پول‌های نوظهور به بورس تهران و حرکت‌های تند و شتابنده قیمت در سهام چابک شرکت‌های متوسط و کوچک دانست.

8. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید مرشد از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال مرشد آواتار ها
    تشکر شده 2,405 بار در 504 ارسال

امروز دلارتا 146,340 سکه هم تا 49,240,000تنزل کرد. ارائه ملک برای فروش در سایت دیوار کم شده بود افزایش قابل توجهی پیدا کرده، کانال های عمده فروش برای رد کردن کالاهاشون رقابت می کنند. شنبه ای دیدنی درپیش رو داریم.

10. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید مرشد از ایشان تشکر کرده اند:

تو تایم بازار

متاتریدر رو باز کنید و صفحه سهام مورد نظرتون رو باز کنید

سعی کنید واکنشها روی نمودار رو تو تایم 15دقیقه و 30دقیقه بررسی کنید

و نحوه اردر گذاشتن ها رو هم ببنید

اگر میخواهید بهتر بازاررو درک کنید

نمودار رو 2تایم فریم 15دقیقه و 30دقیقع بلهم روی متاتریدرتون بیارید

یکماه بازار رو اینگونه رصد کنید

استاد نوسان گیری میشید

من خودم تو بورس کم معامله میکنم و کلا

من معامله گر فارکسی هستم

تا بورس و نوسان گیر

نمیخوام ریاد بنویسم میترسم مورد سو استفاده قرار بگیره

ولی برای اهلش اشاره رو دادم

در کنار نمودار تو تایم 15و 30دقیقه

پنچره عمق بازار رو داشته باشید

این پنچره با با کلیدهای
    alt+b

روی صفحه نمودارتون ظاهر میشه

میبنید تمام سفارشها که در صفحه سهام مورد نظرتون موجوده

اینجا قابل مشاهده هست

فقط اینجا

به نخوه سفارشها با توجه به حمایتها و مقاومتها بیشتر اشراف پیدا میکنید

بعد ار مدتی

در حین بازار هم نباشید

با دیدن کندلها بسیار مسلط میشد بر بازار

ریاد نمینویسم

چون نمیخوام سیگنال فروشی فراگیر بشه

خودتون تمرین کنید دستتون میاد

////////////////

12. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید نوام چامسکی از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 1,675 بار در 399 ارسال

تشکر از مرشد عزیز.

14. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید آگراداد از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط مرشد نمایش پست ها
    امروز دلارتا 146,340 سکه هم تا 49,240,000تنزل کرد. ارائه ملک برای فروش در سایت دیوار کم شده بود افزایش قابل توجهی پیدا کرده، کانال های عمده فروش برای رد کردن کالاهاشون رقابت می کنند. شنبه ای دیدنی درپیش رو داریم.

تو خرید و فروش سنتی یک ضرب المثل هست که میگه

تو خرید باید جنس رو ارزون خرید وگرنه تو فروش امکان بالا فروختن کم هست

سری به بنگاهای املاک بزنیم حرفه ها فروشنده هستن و

افراد تازه کار و دبیرهای بازنشسته و پیرمردهای بازنشسته و خانمهای که مقداری نقدینگی دارن خریدار هستن

افرادی که تو عمرشون معاملات املاک نبودن و خرید و فروشی نداشتن

مخصوصا کسانی که مقدااری هم سیاسی میبیینن خیلی راحت میخرن

اینکه ترامپ میخواد حمله کنه و بمب اتم دااره و ال و بل هم تحلیلشون هست

با تجربه ها میدونن الان باید نقد کنن و بعدش رکود 4ساله در انتظار هست

تقاضای واقعی پول نداره این نقدینگی سرگردان هم حد و حدودی داره

بورس هم فعلا خوبه چون جا داره به قیمت دلار برسه

بعدش رکود فراگیر که کوچکترینش سال 93 خواهد بود

///////////////

سهم زاگرس با سود مجمع تقریبا سقف مهر ماه هست

و سهمای دیگه

...................

16. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید نوام چامسکی از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط roya123 نمایش پست ها
    از اطلاعات و توضیحات جامع تون و از وقتی که گذاشتید متشکرم. راستش میدونم که خیلی عجولم و بدون هیچ دانشی افتادم وسط یه استخری در حالی که شنا هم بلد نیستم. حتی تو کلاس های بورس هم بهمون گفتن که واسه شروع فقط با 500 هزار تومن شروع کنید. (البته فقط کلاس های مقدماتی رو رفتم) اما خب من نمی تونم. وقتی یه سهم و میخرم می بینم چند روزه سود خوبی میده میگم ای واااااااااای کاش بیشتر خریده بودم. اگه اینقد خریده بودم اینجور میشد و هی اعصابم خورد میشه که چرا بیشتر نخریدم. خلاصه از همین اول کار به جای 500 هزار تومن در عرض همین دو ماهی که وارد شدم تا الان 9 و خورده ای میلیون از پولم و سهام خریدم. البته با نظر دوستانی که اینجا راهنمایی کردن و دو تا هم همینجوری خودم شانسی خریدم و یه چیزایی هم از پیام های سایت همفکران که میاد رو گوشیم. (پیام های تحلیلی اش رو واسه مدت یک ماه خریدم 45 هزار تومن) دیگه نمی دونم نتیجه اش چی بشه. ولی خب امیدوارم که توی اینها سود کنم اونوقت دیگه اینجوری سهم نمی خرم. حساب شده و با دانش انجامش میدم. شما دوستانی که تجربه دارید هم به امثال من که تازه واردیم کمک کنید که بتونیم زودتر راه بیوفتیم.
    بازم بخاطر وقتی که گذاشتید و اطلاعاتی که دادید تشکر می کنم. در ضمن جنام نوام چامسکی بخاطر اون فایل ها هم متشکرم. نتونستم پیام تشکر براتون بفرستم. چون هم پیام خصوصیتون و هم پیام بازدیده کننده رو بسته بودید. جایی نبود که بتونم پیام تشکر بفرستم.

سهمات رو بنویس

قیمت خرید

و تعدادشون رو

10 تومنت میشه 20تومن کرد که 10تومن رو خرج کنی

ولی ادامه بده اموزش و بوررس رو که

کلا دیدگاهت به زندگی و پول خیلی بهتر مییشه

//////////////

الان اون کانال هستی

اگر بااشی یک سری فایل دیگه بذارم و توضیحاتی رو اونجا بنویسم

نبودی هم اشکال نداره اینجا مطرح میکنم
    ویرایش توسط نوام چامسکی : 2019/05/16 در ساعت 18:30

18. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید نوام چامسکی از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط آگراداد نمایش پست ها
    دوستان در مورد دبالک کسی اطلاعاتی داره ؟ ممنون میشم .

کلا دلار 4200 نداریم

محرک این هم همینه

مثل سهام لاستیکی

که اعلام شد دلار بما ندادن

یا مثل موااد غداایی

محرک بازار دلار هست

پارسال افزااییش نرخ تسعیر روی معدنی استارت رشد بازاار رو زد

اامثال هم بنوعی سهمای که دلار 4200 دیگه نیست بدن

و افزایش سرمایه ها

مثال ستران چون تو5سال افزایش سرمایه نداشته بهتر میخرن تا باقی گروه

سشرق داده ضعیفتر حرکت میکنه

////////////

نموداری هم 500یکم بالا پایین میشه

حرکت کنه باز بپرس برای تارگتهای بالای 500 نظر بدم

//////////

دارویی ها هم به مرور باید با دلار هماهنگ بشن

20. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید نوام چامسکی از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 49 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 49 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع