نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: آیا با حذف دامنه نوسان و/یا حجم مبنا موافقید

رأی دهندگان
124. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • با حذف هر دو موافقم، هیچ کارکردی ندارند

47 37.90%
  • دامنه نوسان افزایش باید و حجم مبنا تغییر نکند

11 8.87%
  • دامنه نوسان افزایش و حجم مبنا کاهش یابد

19 15.32%
  • دامنه نوسان تغییر نکند و حجم مبنا حذف شود

5 4.03%
  • دامنه نوسان تغییر نکند و حجم مبنا کاهش یابد

5 4.03%
  • همین وضعیت فعلی ادامه پیدا کند، مشکل جای دیگری است

37 29.84%
صفحه 3023 از 8125 نخست ... 20232523292329733013302030213022302330243025302630333073312335234023 ... آخرین
نمایش نتایج: از 30,221 به 30,230 از 81245

موضوع: جــــو بــــازار

ستاره‌دار(3) roya123 آواتار ها
    تشکر شده 30,129 بار در 5,476 ارسال

پاسخ : جــــو بــــازار

نقل قول نوشته اصلی توسط امیرپارسا نمایش پست ها
    ولی یه حقیقتی کاملا مشخصه

دولت میخواد الباقی سهامش توی صندوق دارا یکم رو عرضه کنه

قانوناَ با این فشار فروش در بانکی ها ، قیمت سهم دارایکم هم می ریزه

پس دولت حتماً حتماً باید صفهای بانکی ها رو یکی دو رو بعد جمع کنه و بزنه زیرشون ! وگرنه سهام صندوق دارا یکم باقی مانده رو دستشون می مونه!
    شایدم توی کوتاه مدت اثر مثبت بزاره. مردم بترسن پولاشون و از دلار خارج کنن بیارن بورس و بورس بره بالا.
    نمیشه اینجوری؟؟؟
    اگر اشتیاق شما برای موفق شدن بیشتر از ترس شما از شکست خوردن باشد
    شما حتما موفق خواهید شد. "آلبرت انیشتین"

2. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید roya123 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 2,293 بار در 491 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط امیرپارسا نمایش پست ها
    دلار که بیاد پایین بورس هم میاد پایین

این دو تا بهم مرتبطند . شک نکنید

وقتی دلار گران بشه

بورس هم میره باهاش بالا ، ملک و طلا و خودرو هم باهاش میرن بالا

اگه دلار ارزان بشه ، قطعا سهام در بورس هم ریزش خواهند کرد

هدف دلار برای سالهای آینده بسیار بالاست

تکنیکالیستهای قهار ، قیمت هفتاد تا هشتاد هزار تومان را برای دلار و برای سال 1403 پیشبینی کرده اند

واقعاً دلار هفتاد تا هشتاد هزار تومانی یعنی ملکها و خودرو های چند تومانی؟!!!
    والا الان که من یه رفیق دارم اینقدر از رشد بورس بد میگه و همش میگه بورس چون اینقدر رفته بالا دلار و تورم هم داره بالا میره . هرچی هم بهش میگیم دلار وقتی بالا میره پشت سرش بورس حرکت میکنه اصلا قبول نمیکنه و میگه بورس فایده نداره بهترین جا برای سرمایه گذاری دلار و بخصوص طلا هست و هر روز میاد تو گروه قیمت طلا رو میذاره و میگه هنوز هم برای اینکه یه مشت سهم کاغذی که هیچی هم ازش معلوم نیست رو تبدیل به یه سرمایه گذاری مطمین (طلا) کنید دیر نشده!!! هر چی هم با دلیل براش توضیح میدیم که نه اینجوری که میگی نیست اصلا گوشش بدهکار نیست

4. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید gholamk از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار(3) roya123 آواتار ها
    تشکر شده 30,129 بار در 5,476 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط gholamk نمایش پست ها
    والا الان که من یه رفیق دارم اینقدر از رشد بورس بد میگه و همش میگه بورس چون اینقدر رفته بالا دلار و تورم هم داره بالا میره . هرچی هم بهش میگیم دلار وقتی بالا میره پشت سرش بورس حرکت میکنه اصلا قبول نمیکنه و میگه بورس فایده نداره بهترین جا برای سرمایه گذاری دلار و بخصوص طلا هست و هر روز میاد تو گروه قیمت طلا رو میذاره و میگه هنوز هم برای اینکه یه مشت سهم کاغذی که هیچی هم ازش معلوم نیست رو تبدیل به یه سرمایه گذاری مطمین (طلا) کنید دیر نشده!!! هر چی هم با دلیل براش توضیح میدیم که نه اینجوری که میگی نیست اصلا گوشش بدهکار نیست
    جناب غلام چه اصراری دارید به دوستتون بفهمونید که چی به چیه؟؟
    بزارید اون طلاش و بخره و به بورس بگه کاغذ
    اهمیتی نداره؟
    به نظرم اصلا باهاشون وارد بحث نشید. کار خودتون رو بکنید.
    اگه هم ایشون هستند که همش سر صحبت رو باز می کنند و بحث رو شروع می کنند
    این بار که ایشون بحث رو شروع کردند شما یا هیچی نگید یا بگید بله شما درست می فرمایید.

اگر اشتیاق شما برای موفق شدن بیشتر از ترس شما از شکست خوردن باشد
    شما حتما موفق خواهید شد. "آلبرت انیشتین"

6. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید roya123 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 4,887 بار در 1,039 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط gholamk نمایش پست ها
    به اون دوست انیشتین بفرمایید بورس بالا رفتنش هیچ وقت تورم زا نیست دلار تاثیر مستقیم روی زندگی داره اما بورس حکم بلعیدن نقدینگی
    الان مشکل بازار ارز زیاد شدن ریال در برابر اسکناس کاغذی دلار است که بورس می‌تونه این ریال های سرگردان رو ببلعد
    البته راه های دیگه برای بلعیدن هست بالا رفتن روزانه امروز دلار منو یاد سال ۹۷ میندازه به راحتی می‌تونه ریال مفت خیلی ها رو بسوزونه
    همین طوری خوبه ادامه بده ...

8. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید رامین حیاتی از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 2,293 بار در 491 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط رامین حیاتی نمایش پست ها
    به اون دوست انیشتین بفرمایید بورس بالا رفتنش هیچ وقت تورم زا نیست دلار تاثیر مستقیم روی زندگی داره اما بورس حکم بلعیدن نقدینگی
    الان مشکل بازار ارز زیاد شدن ریال در برابر اسکناس کاغذی دلار است که بورس می‌تونه این ریال های سرگردان رو ببلعد
    البته راه های دیگه برای بلعیدن هست بالا رفتن روزانه امروز دلار منو یاد سال ۹۷ میندازه به راحتی می‌تونه ریال مفت خیلی ها رو بسوزونه
    آقا رامین عزیز اتفاقا تو اون گروه یکی دیگه از دوستان دقیقا همین حرف ها رو بهش زد ولی اصلا گوشش بدهکار نیست ... بهش گفت اتفاقا بورس برای رشد اقتصاد کشور عالیه و خوب ولی هیچ فایده ای نداره. به گفته رویا خانم من اون اوایل باهاش بحث کردم دیدم نه خبری نیست ولش کردم تازه این دوستمون یه کانال تحلیل گری برای خودش چند وقت پیش درست کرده بود و تحلیل میذاشت یکم که کانالش شلوغ شد الان فکر کرده خبریه و تحلیل میذاره و همیشه از رشد طلا و ارز خبر میده و میگه سرمایه گذاری کم ریسک و مطمین طلا هست و ادعا میکنه من با خرید و فروش طلا زندگی به هم زدم و سرمایه جمع کردم!!

10. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید gholamk از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 4,887 بار در 1,039 ارسال

من یک جمله خدمت حضرات دلار بخر عرض کنم
    فرض کنید هشتاد میلیون نفر روزی 100 دلار بخرند 80000000*100=8میلیارد دلار!!
    حال از طرف دیگر نفت رو اگر بشکه ای 40 دلار فرض کنیم وما اگر در شرایط عادی میتونستیم 2 میلیون بشکه بفروشیم روزانه 80 میلیون دلار وارد کشور میشد یعنی اینکه ما در بازار 100 برابر ارز وارد شده تقاضای بیخود داریم
    حال کسانی که خودشون رو زرنگ میپندارند بدانند حضرت عالی با اینکار خودت رو از تورم مصون نکردی چرا؟؟ چون دلار خریداری شده جناب عالی اگر 10 درصد رشد کنه ماشینی که میخواستی بخری هم ده درصد رشد خواهد کرد وحتی بیشتر
    بورس چه میکنه؟؟ با خرید سهام هم منفعت سهام داری رو میبری هم اینکه ارزش پولت حفظ میشه ضمن اینکه سود نقدی حاصل از منفعت سهام داری رو دریافت میکنی اما دلار شما هیچ سودی براتون نداره مگر با نوسان گیری وسفته بازی
    منفعت دیگر سهام داری در این است که ما مردم داریم سهام دار شرکت های بزرگ میشم وحق رای پیدا میکنیم ودر سود شرکت شریک متاسفانه اغلب مردم به قیمت سهم نگاه میکنند ونمیدونن سهام داری یعنی چه ؟؟
    شما یک کارمند دولت رو در نظر بگیرید اگر از سال اول خدمتش با بخشی از حقوقش سهام یک شرکت خوب وسود ده رو میخرید وهرسال هم با سود تقسیمی باز سهام میخرید زندگیش چطور میشد خیلی از ماها الان شاید بازنشسته نیستیم ولی بشینید مثل منی که سه سال سابقه کار دارم محاسبه کنید اگر با بخشی از حقوق هرماه سهم میخریدم وبا سود های تقسیمی هم باز سهم میخریدم موفق تر بودم یا اینکه هر ماه دلار میخریدم
    موفق باشید
    همین طوری خوبه ادامه بده ...

12. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید رامین حیاتی از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (۹) دیباج آواتار ها
    تشکر شده 8,194 بار در 840 ارسال

باز پنج شنبه و جمعه ها داره جالب میشه - سال قبل هر کاری می خواستن بکنن این دو روز بود - امشب و فردا شب هم برای خودش جالبه خدا کنه برنامشون کنسل بشه وگرنه یک هفته داستان داریم - سخنی با کمیسیون امنیت ملی : اول باید فکر کنترل دلار باشید- بعد از کنترل حرکتی بزنید وگرنه دلار شنبه صبض و بورس غرمض داریم .یا اینکه جوری بزنید که بگید کی بود خیلی نامردانه زدید کار بدی بود و ما نبودیم و محکوم هم میکنیم

14. 12 کاربر به خاطر ارسال مفید دیباج از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 104,284 بار در 31,906 ارسال

ظاهرا عبده تبریزی هم اخطار حباب داده !!

نسبت ارزش بورس تهران به تولید ناخالص داخلی رو با بورس کره جنوبی و عربستان مقایسه کرده !

اما اشاره ای به تورم و نرخ ارز در همین عربستان و کره جنوبی نکرده !

در هر حال در اینکه بازار باید اصلاح کنه شکی نیست ! اما در اینکه چه نمادهایی اصلاح لازم دارن کسی حرفی نمیزنه !

قبلا هم گفتم اینکه اصرار میکنن بازار در اختیار یک گروه ! یا جریانی قرار بگیره اشتباه هست !

از امروز هم گواهی سپرده 18% منتشر کردن در بانکها ! تا دغدغه اون 25 پژوهشگر ! که خواهان نرخ سود بالا بودن !! هم رفع بشه !!

البته زمان احمدی نژاد هم مافیا !! اصرار داشت !! نرخ سود باید بره بالا !! با همین ادبیات و همین توجیهات !

16. 18 کاربر به خاطر ارسال مفید negarminavi از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 927 بار در 241 ارسال

موضوع توقف در عرضه صندوق های ETF دولتی ، مثل شایعه مالیات بر عایدی سهام ، یک حاشیه سازی "ناشیانه" است.

دولت در ردیف های درآمدی سال ۱۳۹۹ ، به صراحت و به وضوح ، ردیف درآمدی اسناد مالی ، واگذاری سهام و اوراق را گنجانده و در مجلس مصوب شده است !

لذا این فرآیند از نظر قانونی باید تا انتهای سال به اجرا درآید و در تحقق بودجه دولت گزارش شود.

طی دو سال اخیر ، بارها از این نوع حواشی "ناشیانه" به گوش سهامداران رسیده و بنظر بنده ، فهم و درک مالی سهامداران طی این مدت به قدری رشد کرده که دیگر واکنشی به این حاشیه ها ندهند.

به عنوان مثال ، همه فعالان بازار خاطرشان هست که در سال ۱۳۹۷ شایعه افزایش نرخ خوراک واحدهای پتروشیمی بصورت کاملا ناشیانه مطرح شد در صورتی که فرمول نرخ خوراک این واحد ها تا سال ۱۴۰۴ ثابت و تحت تاثیر نرخ گاز هاب های اصلی و نرخ ارز است و عده ای که از این موضوع اطلاع نداشتند با واکنش های هیجانی ضرر و زیان بزرگی را متحمل شدند.

یا در مثال دیگر ، در بودجه سال ۹۹ رقم ریالی انتفاع دولت از بهره مالکانه افزایش داشت و شایعه ای "ناشیانه" مطرح شد که دولت بهره مالکانه را افزایش داده است ! در صورتی که به دلیل رشد نرخ فروش و مبلغ فروش شرکت ها ، بطور طبیعی رقم ریالی درآمد دولت از ردیف بهره مالکانه افزایش داشت در حالی که درصد آن تغییری نکرده بود!

جریان خاصی در تلاش برای ملتهب کردن جو کلی بازار سرمایه و خدشه دار کردن اعتماد مردم نسبت به این بازار است ، در حالی که از مقام معظم رهبری به عنوان بالاترین سطح نظام تا وزرای کابینه و مدیران مربوطه ، بصورت صریح و شفاف از ورود نقدینگی به این بازار "ضدتورمی" حمایت کرده اند. تمامی امتیازات ، اختیارات و امکانات در جهت تسریع و تسهیل ورود بنگاه ها و سرمایه های مردم به بازار سرمایه فراهم شده ، اما هنوز عده ای به امید شایعه سازی و ایجاد نوسانات کاذب فعالیت میکنند و از عدم آگاهی عده کثیری از فعالان تازه وارد بهره برداری های شخصی و جناحی دارند / سینا سلیمانی

18. 11 کاربر به خاطر ارسال مفید banima از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 104,284 بار در 31,906 ارسال

همانطورکه پیش بینی میشد با اومدن مجلس جدید هم تنش های سیاسی بیشتر شده !

هم تناقضات و ابهامات در تصمیم گیری ها و اجرای طرح ها و مصوبه ها !

حالا هر روز یه طرح و یه شائبه ای مطرح میشه و تایید و تکذیب ها !

20. 15 کاربر به خاطر ارسال مفید negarminavi از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 69 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 69 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع