نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: آیا با حذف دامنه نوسان و/یا حجم مبنا موافقید

رأی دهندگان
124. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • با حذف هر دو موافقم، هیچ کارکردی ندارند

47 37.90%
  • دامنه نوسان افزایش باید و حجم مبنا تغییر نکند

11 8.87%
  • دامنه نوسان افزایش و حجم مبنا کاهش یابد

19 15.32%
  • دامنه نوسان تغییر نکند و حجم مبنا حذف شود

5 4.03%
  • دامنه نوسان تغییر نکند و حجم مبنا کاهش یابد

5 4.03%
  • همین وضعیت فعلی ادامه پیدا کند، مشکل جای دیگری است

37 29.84%
صفحه 3807 از 8125 نخست ... 28073307370737573797380438053806380738083809381038173857390743074807 ... آخرین
نمایش نتایج: از 38,061 به 38,070 از 81245

موضوع: جــــو بــــازار

عضو فعال
    تشکر شده 2,062 بار در 853 ارسال

پاسخ : جــــو بــــازار

برای رونق بورس
    1)کلا فروش سهام عدالت باید متوقف شود تا اطلاع ثانوی
    2)مرحله سوم ازادسازی کنسل شود
    3)الزام خرید توسط صندوق های سرمایه گذاری ثابت برای خرید سهام عدالت متوقف باید بشود
    4)هسته وسرورهای مجازی بورس افزایش پیدا کند
    5)محدودیت خرید وفروش حداقل 500 هزار تومان باید برداشته شود
    6)ارز با یک دامنه نوسان معقول نوسان پیدا کند تا قدرت تصمیم گیری در تولید کننده ایجاد شود
    7) ناظر بورس هر وقت دید عرضه بر تقاضا غلبه می کند با بهانه های مختلف کدهای حقوقی وحقیقی های بزرگ را مسدود کند تا بازار به تعادل برسد
    8)بااجرای روش مارکت ایمپکت markrt impact ، با توجه به تاریخچه معاملات هر سهم، حد نصابی برای فروش حقوقی در هر نماد تعیین شود.
    9)با تغییر تاکتیک مقداری از سهام خود از شاخص کل به شاخص هم وزن اثرات تخریب کنندگان بورس را به حداقل برسانید

2. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید hasan12 از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال abdolhossein آواتار ها
    تشکر شده 6,707 بار در 1,448 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط منیب نمایش پست ها
    سکته جوانی براثرضرردربورس

شاهدماجرامادرش میگویدپسرم یک میلیاردپول جمع کردخونش رافروخت ویکم ازمن وپدرش گرفت آورددربورس تاکه هرروزسرش توگوشی بودوافسرده شده بودوازدروغ به مامیگفت مادرسودکردم تااینکه چهارشنبه شب خوابیدصبح هرچی صدایش زدم جواب ندادوایست قلبی کرده بودپسرمن درسن ۲۸سالگی ازدنیارفت وقتی حرکاتش رابه دکترگفتم گفت مادربس که فشاروناراحتی آورده به قلبش ایست قلبی کرده وبعدرفتیم باپسردیگرم سهام هایش رادیدیم متوجه شدیم ۶۰۰میلیون تومان ضررکرده است وبه مانگفته بودمن جوانم ازدستم رفت شمامواظب جوانهایتان باشید.

زامبوراتاهم دربورکس بخاطرتک سهم شدن درصدراسکته کردخداوندرحمتش کند
    من یک حرفی اینجا می خوام بزنم که مطمئنم برام تبعات داره اما می گم تا تلنگری باشه اول برای خودم و بعد برای همه .
    از نظر من این ماجرا نمی تونه صحت داشته باشه.
    جوونی که در سن 28 سالگی تونسته خونه بخره و بعدش به هر حال 1 میلیارد تومان سرمایه جمع کنه این قدر ساده نیست و به اندازه کافی عقل معاش داره که پولش رو نیاره توی بورس اون هم توی سقف تاریخی.
    به اندازه کافی فروم و گروه بورسی در فضای مجازی و تلگرام و اینستاگرام و واتس آپ هم وجود داره که بتونه چند نفر همدرد پیدا کنه و چند تا بد و بیراه بگه و درد دل کنه و سبک بشه و کارش به افسردگی نکشه.
    اما اگر این داستان صحت داشته باشه متاسفم برای پدر و مادر این جوون.
    اینا با خودشون چه فکری کردن که یک میلیارد تومان پول بی زبون رو دادن دست یه بچه ای که رشد نکرده.
    البته به هر حال خداوند روبه عزت و جلالش قسم می دم که همه اموات رو رحمت کنه و ما رو هم دچار این لغزش ها نکنه.

4. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید abdolhossein از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار (1) manmehdiam آواتار ها
    تشکر شده 9,854 بار در 1,425 ارسال

اول اینکه باید اشاره کنم در این تاپیک قیمتهای دلار کاملا اشتباه اعلام میشه و من نمیدانم دلیل آن چیست!
    طی دیروز و امروز دلار نقدی فقط بین 23300 تا 23800 نوسان کرده است. امروز هم مشابه دیروز دلار از 23300 با اندکی رشد مواجه شده و مجددا به قیمت قبلی خودش که همان 23300 باشه رسیده.
    نه کانال 24 رویت شده..نه کانال 22. حتی یک معامله! هم خارج از کانال 23 انجام نشده.

با توجه به اینکه طی هفته گذشته بعد از ریزش دلار تا 21هزار تومن (کمتر از 21300 هم اصلا معامله انجام نشد در ضمن) و پس از برگشت دلار از محدوده 21هزار تومن و رشد آن، بازار بورس هم وارد فاز صعودی شد. و همانگونهکه انتظار میرفت تادیروز اکثر سهام دلاری و شاخص ساز بیشترین رشد را داشتند. در حال حاضر با توقف رشد دلار طی یکی دو روز اخیر بورس هم دچار همین توقف شده است. هرچند همچنان سهام بزرگ بخصوص پالایشی و نفتی در سقف قیمتی و صف خرید همراه بودند که در دو روز گذشته با عرضه های قابل توجه حجم معاملات هم بالا رفت.
    انتظار میره فردا بازار نوسانهای نزولی را طی کند. انتظار میره فردا سهامی مثل پالایشی ، شپنا، شبندر ، شبریز شتران و ... با افت قیمتی هم همراه باشند.
    [B]تحلیل ها یا نظرات بورسی و غیربورسی من صرفا محتمل ترین حالتی است که تصور میکنم به وقوع بپیوندد. اگر به دیده نقد نظری دارید بر من منت میگذارید ولی اگر خواندنش شما را آزرده میکند، آن را نادیده بگیرید، حتما نظر شما درست تر است![/B]

6. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید manmehdiam از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار (1) manmehdiam آواتار ها
    تشکر شده 9,854 بار در 1,425 ارسال

چند نکته اساسی در فهم بازار وجود دارد که شاید عده ای یا نمیدانند یا نمیخواهند (یا من نمیدانم برای چی؟!) در برابر آن مقاومت میکنند.

اول دخالت دولت یا گروه های خاص در بازار! دولت در بازار با خرید و فروش یک سهم خاص نه میتواند و نه میخواهد و نه اصلا همچین امکانی دارد که دخالت کند. دولتیان و کلهم نظام و حکومت در کوتاه مدت فقط با اظهار نظرهای جنجالی و ایجاد موج تبلیغاتی میتوانند برای مدت بسیار کوتاه اثر مختصری بر گروهی از سهام بگذارند. از این گذشته تاثیر دولت در بورس همانند سایر دارایی های سرمایه ای از طریق سیاستهای پولی ، سیاستهای کلان اقتصادی و ...صورت میگیرد...نه خرید و فروش در بازار سهام.

اما نکات مهم تر:
    تحلیل های بازار اگر به شکل پویا نباشد محکوم به شکست خواهد بود. بدین معنی که در هر فاز اقتصادی تحلیل گر باید مطابق آن تحلیل ارائه دهد. تحلیلی که در شرایط زمانی خاصی ممکن است درست باشد...ممکن است دقیقا مبتنی بر همان متغیرهای قبلی در شرایط دیگر کاملا غلط باشد! به عنوان مثال معامله گری که مثلا دو سال قبل منطبق بر تحلیلهای درستی که داشته بسیار در بازار موفق بوده ممکن است در بازار امسال فقط زیان بسازد.
    به عنوان مثالی برای مطلب فوق:
    در میان مدت بورس ما دچار یک چرخش خاصی میان سهام شاخص ساز و سهام خرد شده است. از این دیدگاه میتوان حتی کلیت بازار را به دو گروه تقسیم کرد. رفتار این دو گروه از سهام لزوما مشابه هم نیست. لزوما هم شاخص کل یا شاخص هم وزن این دو گروه را نمایندگی نمیکند ولی بهترین اندیس و شاخصی که در دسترس هست این دو هستند. پس با اندکی خطا میتوان روند شاخص کل را نماینده سهام بزرگ و شاخص هم وزن را نماینده سهام خرد دانست. تحلیل این دو شاخص باید مستقل از هم صورت گیرد.

کسانی که فهم درستی از روانشناسی بازار دارند طی این روزها چرخش نقدینگی بین دو گروه فوق را میتوانند رصد کنند و مبتنی بر آن تصمیم گیری کنند. البته که در این رصد باید افق معاملاتی (تایم فریم ) بسیار مورد توجه باشد.
    انتظار میرود طی روزهای آتی اگر رشد دلار متوقف بماند، بخشی از سهام خرد که طی دو روز قبل با ریزش های خوبی مواجه بوده اند مجددا مورد اقبال بازار قرار گیرند.

مانا باشید
    [B]تحلیل ها یا نظرات بورسی و غیربورسی من صرفا محتمل ترین حالتی است که تصور میکنم به وقوع بپیوندد. اگر به دیده نقد نظری دارید بر من منت میگذارید ولی اگر خواندنش شما را آزرده میکند، آن را نادیده بگیرید، حتما نظر شما درست تر است![/B]

8. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید manmehdiam از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار (1)
    تشکر شده 1,232 بار در 223 ارسال

(فلوله-شاید بوعلی-قثابت-لسرما-های وب-وآذرتازه امروزشروع شد.یه جواریی ولیز بی خطر-شاید میهن-حتی بخاور-شاید شاروم-تملت-شاید بزاگرس-زدشت هرچه به 2550 نزدیکتر بهتر-دتمادهم با احتیاط-وکبهمن هم با احتیاط زیاد-سیمرغ بیخطر هرچی به 1450 نزدیکتر بهتر-یواش یواش کاما- والبر- شاید پخش-چی بگم ونیرو و بجهرم-البته دشیمی-)
    شاید روزهای آینده نوسانهای سه چهار روزه خوب داشته باشن. به نظرم به نوعی در کف هستند البته شاید سوراخ کنن برن پایین. البته جو بازار نباید نابود باشه وگرنه تر و خشک میسوزن.
    ممنون از راهنمایی خبره ها.

10. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید window از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال
    تشکر شده 1,326 بار در 332 ارسال

من امروز سبزه میدون بودم.صرافی گنده زده بود خرید 22500 فروش 23000 .جو کاملا نزولی هست.بورس هم اوناییکه رانت ندارند اگه عاقل باشند خارج شدن و پولشون یه جای مطمین پارک کردند. اوناییکه فک میکنن میتونن ادامه بدن اینقدر معامله میکنن و ضرر میدن که اونیکه هم الان دارن از دست بدن.این سود های چند روزه مال من و شما نیست!شروع و پایان این رالی ها نه دست ماست نه قابل تشخیص توسط ما.
    این سکته ها هم مقصرش خود خودمونیم.آدم توی بازی که بلد نیست نباید بازی کند.نه اینکه این بازی بورسه .نه!!! این بازی بورس نیست.

12. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید کاوه آهنگر از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

دلار حواله ای خرید 23600
    دلار حواله ای فروش 24200

عضو فعال

نقل قول نوشته اصلی توسط hasan1212 نمایش پست ها
    دلار حواله ای خرید 23600
    دلار حواله ای فروش 24200

با افزایش دلار فردا معاملات خوبی را درگروه فلزات ومعدنی وشیمیایی وسیمانی وشاخص هم وزن خواهیم داشت وبه احتمال زیاد صعودی
    با تثبیت دلار بالای 24 هزار بورس گارد صعودی خواهد گرفت
    وترس سهامداران از ریزش دلار خواهد ریخت
    امکان کاهش ارز به صورت طولانی مدت چه با توافق وچه بدون توافق امکان پذیر نیست

15. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید hasan12 از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال bourse آواتار ها
    تشکر شده 8,270 بار در 1,295 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط فین نمایش پست ها
    دوست عزیز اگر منظورتان یک هفته گذشته است که بیت کوین افت داشته است و سهام هم بطور متوسط 10 تا 15 درصد رشد کرده است. پورتفوی 10 سهمی(ازصنایع مختلف ) من در این یک هفته متوسط 14 درصد رشد کرده است.

اگر بازار ارز دنبال میکردید قیمت بیت کوین به ریال چند روز گذشته حدود 710-720 بود امروز تا محدوده 830 هم رشد کرد . خدا را شکر که پرتفو شما مثبته ولی چیزی که فعلا ما از بازار میبینیم به زور چند تا سهم شاخص ساز بازار مثبت کردن و کلیت بازار منفیه .

17. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید bourse از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال
    تشکر شده 3,645 بار در 1,624 ارسال

وزارت خزانه‌داری آمریکا تحریم‌های جنبش انصارالله یمن (حوثی‌ها) را بازبینی کرده و از امروز تا هشتم اسفند، برای تراکنش مالی با این گروه مجوز داده است.

19. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید zess از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 166 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 166 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع