نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: آیا با حذف دامنه نوسان و/یا حجم مبنا موافقید

رأی دهندگان
124. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • با حذف هر دو موافقم، هیچ کارکردی ندارند

47 37.90%
  • دامنه نوسان افزایش باید و حجم مبنا تغییر نکند

11 8.87%
  • دامنه نوسان افزایش و حجم مبنا کاهش یابد

19 15.32%
  • دامنه نوسان تغییر نکند و حجم مبنا حذف شود

5 4.03%
  • دامنه نوسان تغییر نکند و حجم مبنا کاهش یابد

5 4.03%
  • همین وضعیت فعلی ادامه پیدا کند، مشکل جای دیگری است

37 29.84%
صفحه 3719 از 8145 نخست ... 27193219361936693709371637173718371937203721372237293769381942194719 ... آخرین
نمایش نتایج: از 37,181 به 37,190 از 81449

موضوع: جــــو بــــازار

عضو فعال ابشار آواتار ها
    تشکر شده 7,847 بار در 1,375 ارسال

پاسخ : جــــو بــــازار

خیمه شب بازیه ،شما چه ساده غی،اینا همه باهمن،شما کجا سیر میکنی فوقش دوسه روز بازارو مثبت کنن،رشد بازار رفت اواسط پاییز سال دیگه،،حالا این وسط ناگهانی رانتی غلطی کنن نمیدونم،ولی طبق روند فعلی فعلا اثری از شاخص۲۱۰۰نخواهید دید

2. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید ابشار از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 1,326 بار در 332 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط ایرج سابق نمایش پست ها
    من بیشتر به فکر افراد تازه وارد هستم و گر نه برای من مهم نیست چون2 سهم دارم که یکی مثبت بود و آن سهم دوم تازه امروز رفته زیر قیمت خریدم و باز هم 2 ماهه دیگه میره مجمع و سود زیادی دریافت میکنم چون تعداد بالا دارم و برای من مهم نیست تا 2 سال سهم را نگه داری میکنم با دریافت سود پول 3 سال راحت زندگی میکنم مشکلی ندارم یعنی تا 3 ساله آینده این سهم بنیادی من نمیخواهد 100 الی 200 درصد رشد کند حالا با لحاظ افزایش سرمایه های که داره در آینده در کل ناراحتم بابت این وضعیت و فریبکاری که درست کردند مردم با هزار امید وارد این بازار شدند به خدا باید جوابگو باشند
    بله منم یک گروه 10-15 نفره دارم که از یکماه پیش اعلام خروج کردم و چند تایی تا هفته پیش بودن که ضرر هم کردند.بنده خودم امسال با سودخارج شدم .ولی واقعیت بورس همینه.اینا هم هیچ مسوولیت پذیری ندارن!! اینکه پوله !! پارسال همین موقع 176 نفر رو هوا کشتن حتی به یکنفر هم جواب پس ندادن!!!اونوقت دنبال ضرر مالی بورسیها هستید؟!

4. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید کاوه آهنگر از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 15,019 بار در 6,183 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط کاوه آهنگر نمایش پست ها
    بله منم یک گروه 10-15 نفره دارم که از یکماه پیش اعلام خروج کردم و چند تایی تا هفته پیش بودن که ضرر هم کردند.بنده خودم امسال با سودخارج شدم .ولی واقعیت بورس همینه.اینا هم هیچ مسوولیت پذیری ندارن!! اینکه پوله !! پارسال همین موقع 176 نفر رو هوا کشتن حتی به یکنفر هم جواب پس ندادن!!!اونوقت دنبال ضرر مالی بورسیها هستید؟!
    شما که خارج شدی پس مشکلی نداری خودت را درگیرو ناراحت نکن برو به فکر فرصت خرید باش دوباره
    بهترین دانش آن است که سودمند باشی

6. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید ایرج سابق از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 10,721 بار در 2,794 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط کریس گاردنر نمایش پست ها
    در جربان اعتراضات امروز...جلوی سازمان بورس...پرچم بورس را پایین کشیدند..شعار امروز سهامداران........ناظر بازار ما گوسفند بازار ما

امروز بعد از نصف شدن... سهام پالایشی حقوق از سهم حمایت کرد(بزخری کرد)...
    ...اتفاق خاصی نخواهد افتاد ....بازار چند روز دیگر هم شارپی سقوط می کند.....بعد هم فرسایشی ...میشود ....معترضین چند روز دیگر ناامید شده . سراغ کارشون میرن ...

8. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید امیدازاد از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (۱۰) کریس گاردنر آواتار ها
    تشکر شده 19,463 بار در 2,880 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط کاوه آهنگر نمایش پست ها
    شما در تاریخ 10 دیماه....در تاپیک چه کردید چه شد.....از صف فروش بوعلی خرید کردید...طبق گفته خودتان...
    حال جطوریه که از یک ماه پیش اعلام خروج کردید!
    از آدم ها بُت نسازید، این خیانت است!هم به خودتان، هم به خودشان.خدایی می‌شوند که، خدایی کردن نمی‌دانند!
    وَ شما در آخر می‌شوید، سر تا پا کافرِ خدایِ خود ساخته...!

10. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید کریس گاردنر از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار(17) Bikhabar آواتار ها
    تشکر شده 3,102 بار در 902 ارسال

به نظرم اعتراض اصلی باید به قوانین من در آوردی و فاسدی باشه که توی بورس وجود داره، وجود صف خرید و فروش نمونه آشکار رانت و فساده و جالب اینکه متاسفانه در همین سایت عده ای میان و از وجود صف با استفاده از اهرم دامنه نوسان دفاع میکنن و فکر میکنن با استفاده از صف میشه قیمت ها رو متعادل نگه داشت. به نظرم وقتی طرز تفکرمون این باشه یا خودمون داریم از بقیه سواری میگیریم یا نابخردانه دست تو دست اونی که سواری میگیره گذاشتیم. آخه سرخطی واسه کیه، اگه سرخطی رانت و فساد نیست، اگه سرخطی ظلم به اون عده ای که توی صف قرار دارن نیست. پس چیه؟!!!

12. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید Bikhabar از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (۱۰) کریس گاردنر آواتار ها
    تشکر شده 19,463 بار در 2,880 ارسال

محسن عباسی: نوشتن و تحلیل فضای اقتصادی کشور کمی سخت شده است و حساسیت‌های رفتاری در اقتصاد به اوج هیجان رسیده است. همه‌ی بازارها سردرگم هستند و علت آن هم فقط و فقط دولت است که با عملیات ناهماهنگ خود در بازارها تمرکز معامله‌گران بازار ارز و طلا و بورس و مسکن و حتی خودرو و فولاد و ... را از آن‌ها گرفته و بازارهای مالی کشور را به بیراهه برده است.

تعدد قوانین و دستورالعمل‌ها و عدم ثبات در تصمیم گیری ‌های اقتصادی در چند ماه اخیر به اوج خود رسیده است و همه‌ی اصناف را در حالت تعلیق نگاه داشته است.

عوامل اقتصادی جای خودشان را به تفاسیر احساسی از بازارها داده اند. در نبود اعتماد عمومی، هر خبری در فضای بی اعتمادی تفسیر می‌شود و واکنش‌ها بر اساس شهود خود معامله‌گران رقم می‌خورد.

متاسفانه نقش نظارتی دولت به نقش عاملیت تبدیل شده است و اصطلاحا دولت بازارها را کُرنِر کرده است. یک تنه در گوشه ای از میدان ایستاده و با قلدری سعی در به کرسی نشاندن حرف خود دارد!

کنترل بی رویه‌ی بازارها منجر به بی اعتمادی بیشتری شده و تعدد قوانین و مقررات باعث فرار سرمایه از بازارهای مختلف شده است که در نهایت تشکیل سرمایه‌ی ثابت در صنایع و رشد ظرفیت‌ها را کند خواهد کرد.

به نظر می‌رسد از سیاست‌های اقتصادی فاصله گرفتیم به طوری‌که در قضیه بورس و فولاد و ...به اقتصاد سیاسی و یا بهتر بگوییم اقتصاد سیاست‌زده رسیده ایم.

سرنوشت دلار
    معتقدم دلار جایی بین ۲۱ الی ۲۳ هزار تومان به تعادل خواهد رسید و هر گونه فشار مصنوعی به کمتر از حد پایینی این دامنه، سریعا باعث افزایش تقاضا و برگشت دلار به درون این محدوده خواهد شد. گفتار درمانی در بازار در میان مدت و بلند مدت جواب نمی‌دهد و بعد از گذشت، مدتی بازارها به نقطه‌ی تعادلی باز خواهند گشت.

سرنوشت بورس
    در خصوص بورس، توضیح اتفاقات سخت است. همه‌ی ما در تحلیل‌هایمان همیشه نقشی را برای دولت در نظر می‌گیریم و سپس بسته به رفتار دولت، این نقش را در تحلیل‌ها لحاظ می‌کنیم و کمیت و کیفیتش را متناسب با اهداف دولت، تصمیم‌ها و عملکردش تغییر می‌دهیم.

در هیچ دوره ای شاهد رها کردن بازار به این، شکل نبودیم.

در هیچ دوره ای دولت صندوق etf نفروخته بود و اینگونه رهایش نکرده بود.

در هیچ دوره ای عملکرد دولت با وعده هایش اینقدر تضاد نداشت.

من از اینجا به بعد به نقش دولت در بازار وزن منفی می‌دهم. (صفر زیاد است، فقط منفی!) این به چه معناست؟

یعنی نه تنها حمایتی از سرمایه ها صورت نمی‌گیرد بلکه تنظیم بازارها فقط در شرایطی صورت می‌گیرد که به نفع دولت باشد و همه‌ی ذینفعان دیگر در صورتی بهره‌مند می‌شوند که هم‌راستا با عملکرد دولت باشند. (عملکرد دولت این را می‌گوید!)

اگر دولت از پایین آمدن دلار خوشحال شود و بهره‌ی تبلیغاتی بکند برایش خوب است.

اگر در تنگنا قرار بگیرد و منابع نداشته باشد، دلار بالاتر برایش خوب است.

اگر بورس برای فروش شرکت‌های دولتی نیاز باشد خوب است. اگر برای فروش صندوق و تامین مالی دولت نیاز باشد بورس خوب است.

در غیر این صورت حمایت نخواهد شد.

این برآیند نقش دولت در بورس در این چند ماه بوده است تضاد شدید عملکرد با برنامه ها و مانیفست‌های دولت آنقدر توی چشم می‌زند که نیازی به بررسی بیشتر نیست.

دولت به جای حمایت و قانون‌گذاری اقدام به ورود گسترده به بازار کرده و یک تنه همه را از میدان به در کرده است!

سرنوشت بورس و چند توصیه
    قدیمی‌تر ها خوب می‌دانند که بازار منتظر شناسایی کف جدید است و به محض اینکه این کف شناسایی شد بسیاری از معامله‌گران صرفا بر اساس ارزندگی اقدام به خرید و نگه‌داری سهام خواهند کرد و قطعا و یقینا به سرعت قیمت‌های فعلی عبور خواهیم کرد. به نظرم در نقطه‌ی مقابل بهار و تابستان هستیم و در هیجانات منفی غرق شده ایم و ارزندگی را به فراموشی سپرده ایم.

آقایان!

این شرایط پایدار نخواهد بود اما در ذهن مردم فضایی را تعریف کردید که بزرگترین ضربه‌ی بعد از انقلاب را به پیکره‌ی اقتصاد کشور و اعتماد مردم وارد کرد. اثرات این اتفاق در تضعیف اقتصاد کشور، کاهش مشارکت و همراهی مردم در سرمایه‌گذاری‌های مولد کشور نمایان خواهد شد.

اقدامات این چند ماه، شکاف بزرگی بین مردم و دولت ایجاد کرد و به نظر من یکی از بزرگترین فرصت‌های هدایت نقدینگی به تولید را اگر نگوییم برای همیشه اما تا مدت‌های مدیدی از بین برد.
    از آدم ها بُت نسازید، این خیانت است!هم به خودتان، هم به خودشان.خدایی می‌شوند که، خدایی کردن نمی‌دانند!
    وَ شما در آخر می‌شوید، سر تا پا کافرِ خدایِ خود ساخته...!

14. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید کریس گاردنر از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار(3) فرهنگ سازان آواتار ها
    تشکر شده 2,996 بار در 657 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط کریس گاردنر نمایش پست ها
    محسن عباسی: نوشتن و تحلیل فضای اقتصادی کشور کمی سخت شده است و حساسیت‌های رفتاری در اقتصاد به اوج هیجان رسیده است. همه‌ی بازارها سردرگم هستند و علت آن هم فقط و فقط دولت است که با عملیات ناهماهنگ خود در بازارها تمرکز معامله‌گران بازار ارز و طلا و بورس و مسکن و حتی خودرو و فولاد و ... را از آن‌ها گرفته و بازارهای مالی کشور را به بیراهه برده است.

....

این شرایط پایدار نخواهد بود اما در ذهن مردم فضایی را تعریف کردید که بزرگترین ضربه‌ی بعد از انقلاب را به پیکره‌ی اقتصاد کشور و اعتماد مردم وارد کرد. اثرات این اتفاق در تضعیف اقتصاد کشور، کاهش مشارکت و همراهی مردم در سرمایه‌گذاری‌های مولد کشور نمایان خواهد شد.

اقدامات این چند ماه، شکاف بزرگی بین مردم و دولت ایجاد کرد و به نظر من یکی از بزرگترین فرصت‌های هدایت نقدینگی به تولید را اگر نگوییم برای همیشه اما تا مدت‌های مدیدی از بین برد.
    همین آقا دکتر خوشتیپ یکی از عوامل قصه بوده ...چنان در قیمت های بالای 5000 شپنا و شتران رو به آسمونها می برد...حالا تشریف بیاره خودش و فک و فامیلش و

اعضای کانالش و فالوئرهای اینستاش همگی بیان که یک چهارم و یک پنجم شیپورهای آقا خوشتیپه ، حراج داریم، چه حراجی...

16. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید فرهنگ سازان از ایشان تشکر کرده اند:

Banned
    تشکر شده 3,142 بار در 965 ارسال

دلار میره بالا همه به روحانی فحش میدن
    ‎ دلار میاد پایین همه به ‎روحانی فحش میدن ??

18. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید Elcid از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (۲) sooroosh1315 آواتار ها
    تشکر شده 15,256 بار در 3,560 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط Elcid نمایش پست ها
    دلار میره بالا همه به روحانی فحش میدن، ‎ دلار میاد پایین باز هم همه به ‎روحانی فحش میدن ������������
    دروغ نگه چون دروغگو دشمن خداس ، کافر حربی هم که تکلیفش مشخصه.
    از دی که گذشت هیچ ازو یاد مَکن،فردا که نیامده ست فریاد مَکن،بر نامده و گذشته بنیاد مکن،حالی خوش باش و عمر بر باد مَکن،

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 105 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (1 کاربران و 104 مهمان ها)

1. Senator1989

کلمات کلیدی این موضوع