نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: آیا با حذف دامنه نوسان و/یا حجم مبنا موافقید

رأی دهندگان
124. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • با حذف هر دو موافقم، هیچ کارکردی ندارند

47 37.90%
  • دامنه نوسان افزایش باید و حجم مبنا تغییر نکند

11 8.87%
  • دامنه نوسان افزایش و حجم مبنا کاهش یابد

19 15.32%
  • دامنه نوسان تغییر نکند و حجم مبنا حذف شود

5 4.03%
  • دامنه نوسان تغییر نکند و حجم مبنا کاهش یابد

5 4.03%
  • همین وضعیت فعلی ادامه پیدا کند، مشکل جای دیگری است

37 29.84%
صفحه 3748 از 8125 نخست ... 27483248364836983738374537463747374837493750375137583798384842484748 ... آخرین
نمایش نتایج: از 37,471 به 37,480 از 81248

موضوع: جــــو بــــازار

عضو فعال
    تشکر شده 104,284 بار در 31,906 ارسال

پاسخ : جــــو بــــازار

نقل قول نوشته اصلی توسط manmehdiam نمایش پست ها
    بعنوان آخرین پست در این موضوعات فقط داستان طیب نیا و موسسات را خدمتتان توضیح بدهم!
    اجازه بدهید یک مثال ساده بزنم:
    فرض کنید شمای نوعی مثلا هندوانه فروش هستید! و چند نفر هم میخواهند از شما هندوانه بخرند. شهرداری (دولت) اگر دستوری به شما بگوید که شما باید مثلا حتما کیلویی 1000 تومن بفروشی بهتره؟! یا بهتره به شما بگه هرچقدر که میتوانی در بازار رقابتی بفروشی آزادی؟
    فرض کن حالت دوم شده. یعنی شما در تعیین قیمت آزاد بودی. بعد این چندنفر خریدار یکی گفته کیلویی 800میخره....یکی گفته 1000 میخره...یگی گفته 1200 میخره...و یکی هم پیدا شده ییهو به شما گفته هندوانه های شما رو کیلویی 20هزار تومن میخره!!! شما هم با شوق و ذوق هندوانه هات را بار ماشین یارو کردی و طرف هم یک ریال هم به شما نداده و گازش رو گرفته و همه چیز را دزدیده رفته! خوب اینجا تقصیر کیه؟ تقصیر اونی هست که شما را در تعیین قیمت آزاد گذاشته بود؟
    خوب نهاد ناظر در این داستان (شهرداری داستان، دولت ، طیب نیا) قصدش این بود که شما به جای هشتصد تومن و هزار تومن...به اونی که 1200 میخره و بالاتر میخره بفروشی ....نه اینکه شرایطی فراهم بیاره برای اونی که قیمت بالایی پیشنهاد داده و دار و ندارت رو دزدیده!!!!

طیب نیا آمدگفت آقا بهره بانکی آزاد! رقابتی باشه...موسسات هرکس که لیاقت بیشتری داره بهتر میتونه اداره کنه...خودش بهره تعیین کنه . این کجاش غلط بود؟ تیم قبلی دولت گفت بهره بانکی رقابتی. ولی در عمل چه رخ داد؟ موسسات مالی شروع کردند به رقابت با هم و سودهای بالاتر پیشنهاد دادند...20 درصد....30 درصد...50 درصد! ولی قصدشون چی بود؟ اینکه سپرده ها رو به هر کلکی جمع کنند بدهند به خودیهایی که اصلا قرار نیست پس بدهند!!! قصدشون دزدی بوده!!! موسساتی اکثرا خیلی متدین و مومن که اسماشون هم اکثرا به نام ائمه اطهار مزین بود!!! معلومه باید نظارت میشد...باید شفافیت میشد! ولی نظارت و شفافیت حلقه مفقوده ای هست که از دست پدرجد طیب نیا و روحانی هم کاری برنمیاد! اون موسسات و مشابه اونها به صدتا روحانی هم جواب نمیدهند! من که نمیتونم اینجا واضح! به شما بگم چه کسانی! از جونم که سیر نشدم!
    حالا تقصیر کیه؟ تقصیر دزدی هست..یا تقصیر اونی که گفته بازار رقابتی باشه؟
    بهره اگر رقابتی باشه..شما فعال اقتصادی هستی. عقل داری دیگه. حساب کتاب میکنی تسهیلاتی میگیری که میتونی با سود معقول پس بدی. در این وضعیت تسهیلات به اونی میرسه که خلاقیت داره و میتونه سود بیشتری تولید کنه! این اشکالش کجاست؟ اگر دزدی نباشه...اگر قرار باشه اونا که تسهیلات میگیرن پس بدهند! خوب کسی تسهیلات میگیره که لیاقتش رو داره! ولی در مملکت ما بانکها به کسی که لیاقتش رو داره تسهیلات میدن؟ به چه کسانی میدهند؟
    اشکال اینجاست که شفافیت نیست. اشکال اینجاست که دزدی هست! طرف هزار میلیارد هزار میلیارد وام گرفته با یک کپی شناسنامه و کارت ملی! اینا اشکاله...نه آزاد کردن بهره بانکی!

ممنون از این بحث طولانی....لطفا چهار کلمه هم راجع به بورس حرف بزنیم...و چه خواهد شد ..و جو بازار....حل همه مشکلات اقتصادی اجتماعی فرهنگی سیاسی ! مملکت را به وقت دیگری موکول کنیم!
    شما بحث بورس که میشه ! میگی باید بورس درست می بود ! ساز و کارش ! که اجازه سوء استفاده به دولت یا هر کس دیگه ای نده !!

اما بحث بازار پول که میشه میگی طیب نیا آزاد کرد ! رقابتی کرد خیلی هم خوب ! حالا یه عده موسسات قوانین را رعایت نکردن و بهره بالاتر دادن و توش موندن تقصیر طیب نیا هست !!

این یک بام و دو هوا میشه !

اگه قراره بورس جایی باشه که کسی ! حتی با قدرت دولت ! نتونه ازش سوء استفاده کنه ! برای دزدی یا هر هدف دیگه ای ! تخریب ! یا نوسان دادن یا هر چیزی !

خوب بازار پول هم همینطور باید باشه !!

حرف من اتفاقا این بود که طیب نیا هم میدانست اینها به قواعد پای بند نیستن ! چرا آزاد سازی کرد ! بعدش اون خسارات به بار اومد !؟؟

دولت میدونست که بازار سرمایه ظرفیت این بازی که دولت میخواست بکنه باهاش نداره ! اما گفت به من چه ! من بازی خودمو میگیرم ! و میرم !!

بورس هم هر چی شد ! خودشون میدونن و دولت بعد ! من کار خودمو پیش ببرم !!!

دقیقا گیر کار اونها و نگاه و توجیه شما همینه ! که بهش ایراد دارم !

بنده هم ممنونم بابت تبادل نظر و مواردی که ذکر کردید !

موافقم که به جای بحث در این موارد به امورات بازار و نمودارها بپردازیم !

برخی تاپیک ها واقعا نگاه میکنم توش پستهای زیادی در روز درج شده اما چندان نمودار و حرفی از خود سهم نیست ! که بهتره به این سمت بریم همگی !

2. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید negarminavi از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار(21) Dexterous آواتار ها
    تشکر شده 2,336 بار در 494 ارسال

یک نگاهی به تاریخ ورود من به همین سایت بورسی می انداختید! دست کم شک و شبهه شما راجع به سابقه!!! شاید حل شود!
    من کسی را ملامت نمیکنم دوست عزیزم و واقعا دیگه از توضیح بیشتر خسته شدم!!! شاید هم حق با شماست....شما فحش بدهید...ما هم آمین میگوییم!!! شاید ضررهایتان جبران شد! یا شایدم روحانی ترسید و یک فرجی حاصل شد خلاصه!!! چه عرض کنم.
    واقعا مارک تواین راست گفته! که فریب دادن مردم آسان تر از این است که به آنها بفهمانی که فریب خورده اند!!!!
    من دارم میگم پدرجان!!! ول کن روحانی چه کرد...همتی چه کرد..یااینکه مانیفست ندهید که روحانی چه کنه...قالیباف غلط کرده باید فلان کنه! اینا برای پری تمبان نخواهد شد! به وقتش اصلا همشون رو محاکمه میکنیم بی همه چیزها رو!!! خوب شد؟

میگم چهار تا مطلب بگید که وضع فعلی بازار اینه....و بهترین استراتژی اینه....و اشکالات تحلیل بنیادی و تکنیکال هم را به هم یادآور بشیم. جز این باشه...ده سال بود در فضای مجازی نبودم...و قصد هم دارم دیگه اصلا چیزی ننویسم در این سایت!
    والا بخدا!
    در مورد سابقه که میدونستم سرد و گرم بازار رو چشیدین، پختگی اغلب نوشته هاتون و نیز اعتماد به نفسی که در اظهار عقیده دارین جز این رو گواهی نمیده. اما اون مسلم گرفتن اینکه "بازار تا بوده همین بوده" این پندار رو قوی میکرد که انگار گذشته ی پیشا 99 بازار هیچ حضوری در ذهن شما نداره و اصلا یادتون نیست بازار میتونه جور دیگه ای هم باشه
    در مورد استراتژی تکنیکال و بنیادی عرض بنده دقیقا در همین راستا بود: ادعا این هست که تا زمانی که حضرات پاشون رو از خرخره بازار ور ندارن، بازار تحلیل بردار نیست، اما شخصا از اونجا که اهل قمار نیستم و نمیتونم حدسی بزنم که اون رهایی کی محقق میشه با سهمهایی که مبتنی بر فرض "آزادی حرکات قیمت" خرید شدن، میمونم، به این امید که مجدد حرکات قیمت آزاد بشه و سره از ناسره جدا بشه. تا قبل اون تلاش در راستای هر تحلیلی جز رانتامنتال رو آب در هاون کوبیدون میدونم.
    Dexter is to kill killers
    DEXTEROUS too

4. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید Dexterous از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار (1) manmehdiam آواتار ها
    تشکر شده 9,857 بار در 1,426 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط Dexterous نمایش پست ها
    خب اگه فرض بر مباح بودن دزدیه که n تا راه کم دردسر تر برای دزدی هست، تازه راه قانونمند (یا دست کم موجه تحت عنوان قانون) مالیات ستانی از قشر مرفه هم هست
    اما اگه با بیان این فرمایش میخواین بگین اونچه دولت یا هر نهاد دیگه ای داره در بورس انجام میده (با سوء استفاده از ابزار نظارتی سازمان که طبق قانون باید بی طرف باشه در قیمت گذاری) دزدی نیست، یا نوع خفیفتری از دزدی هست، یا چون نیازمنده دزدیش عیبی نداره یا رفع و رجوع کردنهایی ازین دست، حکایت دیگه ایه.
    شما ماکسیمم دارین کار دولت رو explain میکنین، اما باید هشیار باشین، اگه البته خوب و بد واژه های خالی از معنایی نیستن براتون، این امر رو با justify کردن کارش اشتباه نکنین.
    پی نوشت: در صورت صحت مفروضات شما هم ، دولت کریمه میتونست با نوسان متداولی که سالها در بازار بوده و خودش هم مطمئنا ازش کم و بیش (البته نه در سطح یک سال اخیر) بهره مند بوده، از بازار عایدی کسب کنه. اما چیزی که الان شاهدشیم چیزی فراتر از "خوان یغما" ست.
    خداوند به شما خیر کثیر دهد!
    بنده نه تنها اینجا بلکه کلهم اجمعین در همه پستها و فعالیت سرمایه گذاری که دارم هنری که دارم و کاری که دارم اکسپلین هست! explain تنها وظیفه ای هست که من دارم به عنوان فعال اقتصادی انجام میدم. میگم اینجا محیط سرمایه گذاری مگه نیست؟ اینجا دادگاه هست؟ اینجا ما فعال سیاسی هستیم؟ میخوایم دولت عوض کنیم؟ یا میخوایم سرمایه گذاری کنیم؟
    پس من تمام هنرم را بکار میبرم و صرفا اکسپلین میکنم که روی میز دارد چه رخ میدهد! نهایتا تا تفسیر و Interpretation هم پیش میروم که بتوانم تا حد ممکن وقایع را پیش بینی و Forecast کنم!!!
    جاستیفای...و توجیه کار من نبوده و نیست و فایده ای برای آن متصور نیستم. حتی قضاوت و judge کردن هم کار من نیست! فایده ای هم نداره....درست شد؟!!

مانا باشید همگی..
    [B]تحلیل ها یا نظرات بورسی و غیربورسی من صرفا محتمل ترین حالتی است که تصور میکنم به وقوع بپیوندد. اگر به دیده نقد نظری دارید بر من منت میگذارید ولی اگر خواندنش شما را آزرده میکند، آن را نادیده بگیرید، حتما نظر شما درست تر است![/B]

6. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید manmehdiam از ایشان تشکر کرده اند:

خداوند به شما خیر کثیر دهد!
    بنده نه تنها اینجا بلکه کلهم اجمعین در همه پستها و فعالیت سرمایه گذاری که دارم هنری که دارم و کاری که دارم اکسپلین هست! explain تنها وظیفه ای هست که من دارم به عنوان فعال اقتصادی انجام میدم. میگم اینجا محیط سرمایه گذاری مگه نیست؟ اینجا دادگاه هست؟ اینجا ما فعال سیاسی هستیم؟ میخوایم دولت عوض کنیم؟ یا میخوایم سرمایه گذاری کنیم؟
    پس من تمام هنرم را بکار میبرم و صرفا اکسپلین میکنم که روی میز دارد چه رخ میدهد! نهایتا تا تفسیر و Interpretation هم پیش میروم که بتوانم تا حد ممکن وقایع را پیش بینی و Forecast کنم!!!
    جاستیفای...و توجیه کار من نبوده و نیست و فایده ای برای آن متصور نیستم. حتی قضاوت و judge کردن هم کار من نیست! فایده ای هم نداره....درست شد؟!!

مانا باشید همگی..
    درست میگین
    از اینکه لحن نوشتارتون، گیرم ناخواسته، حکایت از همدلی با روش پیش گرفته شده داشت بود که گفتم دارین justify میکنین
    اما از این که بگذریم خطایی که به نوشتارتون حتا در راستای explain وارد میدونم این هست که توصیف درستی از آنچه بود و آنچه هست در بازار (پیش و پس ورود دولت) ارائه نمیدین.
    DEXTEROUS too

8. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید Dexterous از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (۱۰) کریس گاردنر آواتار ها
    تشکر شده 19,463 بار در 2,880 ارسال

اگر زیان ساخته شده....در 9 ماهه خودرو را بین....مردم کره زمین تقیسم کنیم...هر نفر باید 1428 تومان بدهند
    از آدم ها بُت نسازید، این خیانت است!هم به خودتان، هم به خودشان.خدایی می‌شوند که، خدایی کردن نمی‌دانند!
    وَ شما در آخر می‌شوید، سر تا پا کافرِ خدایِ خود ساخته...!

10. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید کریس گاردنر از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 3,645 بار در 1,624 ارسال

تونی بلینکن وزیر خارجه بایدن:
    اگر ایران به اجرای تعهدات خود در توافق هسته ای بازگردد، آن‌گاه ما نیز چنین خواهیم کرد.

بعد از آن ما می‌خواهیم از برجام به عنوان سکویی برای مذاکرات بیشتر استفاده کنیم؛ با این حال، من فکر می‌کنم که راه درازی تا رسیدن به آنجا داریم.
    ---

دلار پشت خطی شل کرده

12. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید zess از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (۱۰) کریس گاردنر آواتار ها
    تشکر شده 19,463 بار در 2,880 ارسال

امروز سهام پالایشی و فلزات...برای گره 20 درصدی بسته شدند....این در حالیست گره 20 درصدی...باید روز قبل صورت میگرفت....نه امروز..!
    خیلی از سهمهای دیگه هم روز 5 درصد میخورند....اما به گره 20 درصدی نمیروند...
    شپنا در قیمت 8770 تومان...با حدود 8 میلیون در قسمت فروش.....12 میلیون در قسمت خرید...بود...یکباره کشاندند تا مثبت 5
    عجیب نیست!
    ویرایش توسط کریس گاردنر : 2021/01/20 در ساعت 00:26
    از آدم ها بُت نسازید، این خیانت است!هم به خودتان، هم به خودشان.خدایی می‌شوند که، خدایی کردن نمی‌دانند!
    وَ شما در آخر می‌شوید، سر تا پا کافرِ خدایِ خود ساخته...!

14. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید کریس گاردنر از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار (1) manmehdiam آواتار ها
    تشکر شده 9,857 بار در 1,426 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط Dexterous نمایش پست ها
    درست میگین
    از اینکه لحن نوشتارتون، گیرم ناخواسته، حکایت از همدلی با روش پیش گرفته شده داشت بود که گفتم دارین justify میکنین
    اما از این که بگذریم خطایی که به نوشتارتون حتا در راستای explain وارد میدونم این هست که توصیف درستی از آنچه بود و آنچه هست در بازار (پیش و پس ورود دولت) ارائه نمیدین.
    اگر به پستهای قبلی من مراجعه کنید ، با نوشته های من بیشتر آشنا شوید احتمالا متوجه میشوید که اینگونه نیست! دست کم اگر به پستهایی که ده روز قبل یا همین هفته قبل به تفصیل و مستدل نوشتم و اتفاقا مبتنی بر همان توضیح وضع موجود، هم ریزش شدید دلار و هم ریزش هفته قبل بورس را پیش بینی کردم و خوشبختانه تحلیل کاملا درستی بود و کاملا هم محقق شد! که نتیجه منصفانه این هست که هم اکسپلین درست بوده و هم فورکاست!!!
    هرچند من همواره به عدم قطعیت تحلیل هشدار هم میدهم. ولی باورتان میشود همان تحلیل شاید مورد توجه چهار نفر هم قرار نگرفت!!!
    ولی اگر با دوستانی که در ضرر هستند همدردی کنی و چهارتا لیچار بار روحانی و دژپسندبکنی همه جیگرشان حال می آید و این زیر تشکر باران میشوی؟!! باورتان میشود؟! شگفت انگیزه!

معدود افرادی بودم که در شاخص 2میلیون بیش از ده ها پست تحلیلی گذاشتم که بسیارانی به خاک سیاه خواهند نشست ولی بیشتر فحاشی میکردند که چرا دارم جو منفی میدهم!!!
    راستش ادعایی ندارم ولی به تجربه حدود 60-70درصد تحلیلهایم درست بوده اند. مدتی قبل دوستی میگفت فلانی! چرا مفتی این حرفها را میزنی و عوضش فحش هم میدهند! خوب مثلا بشین سیگنال بفروش! گفتم نگران نباش! کسی به حرفها و توصیههای من گوش نمیده!!!!
    ویرایش توسط manmehdiam : 2021/01/20 در ساعت 00:27
    [B]تحلیل ها یا نظرات بورسی و غیربورسی من صرفا محتمل ترین حالتی است که تصور میکنم به وقوع بپیوندد. اگر به دیده نقد نظری دارید بر من منت میگذارید ولی اگر خواندنش شما را آزرده میکند، آن را نادیده بگیرید، حتما نظر شما درست تر است![/B]

16. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید manmehdiam از ایشان تشکر کرده اند:

اگر به پستهای قبلی من مراجعه کنید ، با نوشته های من بیشتر آشنا شوید احتمالا متوجه میشوید که اینگونه نیست! دست کم اگر به پستهایی که ده روز قبل یا همین هفته قبل به تفصیل و مستدل نوشتم و اتفاقا مبتنی بر همان توضیح وضع موجود، هم ریزش شدید دلار و هم ریزش هفته قبل بورس را پیش بینی کردم و خوشبختانه تحلیل کاملا درستی بود و کاملا هم محقق شد! که نتیجه منصفانه این هست که هم اکسپلین درست بوده و هم فورکاست!!!
    هرچند من همواره به عدم قطعیت تحلیل هشدار هم میدهم. ولی باورتان میشود همان تحلیل شاید مورد توجه چهار نفر هم قرار نگرفت!!!
    ولی اگر با دوستانی که در ضرر هستند همدردی کنی و چهارتا لیچار بار روحانی و دژپسندبکنی همه جیگرشان حال می آید و این زیر تشکر باران میشوی؟!! باورتان میشود؟! شگفت انگیزه!

معدود افرادی بودم که در شاخص 2میلیون بیش از ده ها پست تحلیلی گذاشتم که بسیارانی به خاک سیاه خواهند نشست ولی بیشتر فحاشی میکردند که چرا دارم جو منفی میدهم!!!
    راستش ادعایی ندارم ولی به تجربه حدود 60-70درصد تحلیلهایم درست بوده اند. مدتی قبل دوستی میگفت فلانی! چرا مفتی این حرفها را میزنی و عوضش فحش هم میدهند! خوب مثلا بشین سیگنال بفروش! گفتم نگران نباش! کسی گوش نمیده!!!!
    been there done that
    ادعای من این نبود که غالب پیش بینیهاتون و غالب توصیفهایی که اون پیشبینیها به دوششون سوار میشند نادرست هستند که اگر اینطور میبود این گفتگو اصلا محلی از اعراب نمیداشت
    از قضا کاملا بر عکس، نشانه اش هم اینکه با اینکه خواننده ثابت و پرو پا قرص این تاپیک نیستم اما مطمینم پای چندتا از پستهای مذکورتون تشکر من هم درج بوده.
    و از قضا این سطح از جدی گرفتن نظرات شما بود که باعث دست به قلم شدنم شد، ادعایم هم آنچنان که پنداشتید بزرگ نبود، صرفا میخواستم بگم بازار هماره چنین نبوده و هرکس تحمل وضع موجود ندارد یا هرکس فکر کرده غیر این حالتی ممکن هست نباید دمش را بگذاره روی کولش و بره سر کوچه خودش بازی کنه.
    و خب طبعا اینکه استدلال شما رو درست نمیدونم معنیش تشویق به ناله و نفرین و فراموش کردن هدفمون از بودن و نوشتن و خوندن اینجا نیست.
    به قولی: فرق است میان آنکه یارش در بر...با آنکه دو چشم انتظارش بر در
    ویرایش توسط Dexterous : 2021/01/20 در ساعت 00:41
    DEXTEROUS too

18. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید Dexterous از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 6,714 بار در 1,506 ارسال

با عرض پوزش
    کجای دنیا به بانکها اجازه داده می شود حتی یک دهم درصد از آنچه بانک مرکزی معیین کرده بیشتر سود بدهند؟

مگر مغز خر خورده اند برای تعطیلی و تخریب اقتصادشون مسابقه سرعت بگذارند؟
    این تعطیلی و تخریب در زمان وزارت طیب نیا دقیقا اتفاق افتاد . شخصا از نزدیک چند موردش را شاهد بودم.

لطفا روی ..... امثال طیب نیا ماله کشی نکنید
    ویرایش توسط shahin : 2021/01/20 در ساعت 01:01

20. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید shahin از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 60 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (2 کاربران و 58 مهمان ها)

1. Samk،
  2. Senator1989

کلمات کلیدی این موضوع