نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: آیا با حذف دامنه نوسان و/یا حجم مبنا موافقید

رأی دهندگان
124. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • با حذف هر دو موافقم، هیچ کارکردی ندارند

47 37.90%
  • دامنه نوسان افزایش باید و حجم مبنا تغییر نکند

11 8.87%
  • دامنه نوسان افزایش و حجم مبنا کاهش یابد

19 15.32%
  • دامنه نوسان تغییر نکند و حجم مبنا حذف شود

5 4.03%
  • دامنه نوسان تغییر نکند و حجم مبنا کاهش یابد

5 4.03%
  • همین وضعیت فعلی ادامه پیدا کند، مشکل جای دیگری است

37 29.84%
صفحه 3746 از 8125 نخست ... 27463246364636963736374337443745374637473748374937563796384642464746 ... آخرین
نمایش نتایج: از 37,451 به 37,460 از 81245

موضوع: جــــو بــــازار

عضو فعال
    تشکر شده 2,062 بار در 853 ارسال

پاسخ : جــــو بــــازار

نقل قول نوشته اصلی توسط hasan1212 نمایش پست ها
    به جای ایشان باید همتی +مرعشی +واعظی+نوبخت برکنار شوند
    همه این کارها زیر نظر همتی است
    ..........................................
    برای رونق بورس
    1)فروش سهام عدالت باید متوقف شود
    2)مرحله سوم ازاد سازی سهام عدالت باید متوقف شود
    3)الزام خرید توسط صندوق سرمایه گذاری ثابت برای خرید سهام عدالت باید متوقف شود
    4)هسته معاملات باید افزایش یابد
    5)تعدادسرورهای مجازی باید افزایش یابد
    6)همتی باید برکنار شود به علت نوسان های شدید ارز .ابتدای سال نرخ ارز را از 14 هزار به 33 هزار رساند سپس از 33 هزار به 20 هزار رساند.
    ۱۰۲ نماینده مجلس خواستار استیضاح وزیر اقتصاد به‌خاطر «افتضاح بورس» شدند

احمد نادری، نماینده مجلس شورای اسلامی، روز سه‌شنبه، ۳۰ دی، از تحویل درخواست استیضاح وزیر اقتصاد به هیئت ‌رئیسه مجلس با محوریت بازار بورس خبر داد.

2. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید hasan12 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 10,619 بار در 2,776 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط Elcid نمایش پست ها
    عرض کردم کاهش سود بانکی تاثیر خاصی نداره در این مقطع زمانی
    بعضی مواقع بازار در قبمت گذاری سهام اشتباه میکنه و اتفاق تازه ای نیست
    به نظر من سهامداران در قیمت گذاری سهام حداقل در مقطع خرداد تا مرداد اشتباه کردن برگشتن به قیمت های مرداد یعنی باز هم حباب
    ...کاهش سود بانکی ...از یک نظر میتواند p/eبعضی سهم را جذاب کند ...وتا حدودی شاید به کمک بازار بیاد ...اما اساسی ترین مشکل این هست که اعتماد به بازار رو از بین بردن ...ودرعین حال ...کسایی که در بازار هستن ....یک مقداری ...با تجربه شدن و ارزش سهام رو می فهمن...

4. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید امیدازاد از ایشان تشکر کرده اند:

Banned
    تشکر شده 3,142 بار در 965 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط امیدازاد نمایش پست ها
    ...کاهش سود بانکی ...از یک نظر میتواند p/eبعضی سهم را جذاب کند ...وتا حدودی شاید به کمک بازار بیاد ...اما اساسی ترین مشکل این هست که اعتماد به بازار رو از بین بردن ...ودرعین حال ...کسایی که در بازار هستن ....یک مقداری ...با تجربه شدن و ارزش سهام رو می فهمن...
    من یکی که اصلا کاری به دولت و وزیر و مدیر بورس و این و اون ندارم برام هم فرقی نداره کی باشه
    من میرم یه پیراهن بخرم ده دفعه نگاهش میکنن دکمه آستین اندازه جنس فروشنده هم شروع میکنه داستان گفتن آخرش هم نمیخرم میرم یه جای دیگه طرف میره خونه و ماشین میفروشه سهامی میخره که اصلا نمیدونه چی تولید میکنه و آدرس کارخانه کجاست
    دولت خیلی حرفها میزنه میگه دلار نخرید سکه نخرید خودرو هر کسی احتیاج داره بخره کی گوش میده به دولت ، دولت گفته با ۳۰ تا کد پالایش بخر
    حالا هم یه عده چون تو بورس ضرر کردن اعتراض میکنن والا همونطور میرفت بالا p.e ۱۰۰ میشد مشکلی نبود و همه راضی بودن
    الان هم آمار گرفته بشه ۹۰ درصد کسانی که تو دو سه یا چهار سال گذشته آمدند در بورس سود کردند و حرفی نمیزنن چرا چون سود کردند

6. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید Elcid از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 3,645 بار در 1,624 ارسال

آرویل هاینز نامزد جو بایدن برای تصدی پست مدیر اطلاعات ملی آمریکا در جلسه با کنگره این کشور :
    با توجه به تمایل رئیس جمهوری برای بازگشت به توافق هسته ای با ایران، راهی طولانی در پیش میباشد تا با رعایت دقیق مفاد این توافق بتوان به آن بازگشت.
    وی همچنین از اتخاذ موضع تهاجمی از سوی آمریکا در قبال تهدیدات پیش رو از جانب چین دفاع کرد.

عضو فعال CHESTER.2020 آواتار ها
    تشکر شده 7,097 بار در 1,230 ارسال

پدیده ی نفوذ در جمع.
    خلاصه ی اتفاقیست که افتاد...
    980728_پدیده_نفوذ_روی_جمع_با_صف
    نکنـــد پــــرده چـون فـــرو افتـــد.......داستــــان داستـــــان زر بــاشد/ زير اين نيم کاسـه هاي قشنگ .......نکنـــد کاســه اي دگـــر بـــاشد /
    نکنـــد آنـکه درس ديـن مي داد....... از خــــدا پـاک بـي خبـر بـــاشد. . .

9. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید CHESTER.2020 از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال
    تشکر شده 3,645 بار در 1,624 ارسال

وزیر دارایی دولت بایدن: تحریم‌های دولت ترامپ بازنگری می‌شود.
    ----

انگلیس: گفتگو درباره توافق هسته ای با ایران از اولین عناوین گفتگوی بایدن و جانسون در دیدار پیش رو خواهد بود.

11. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید zess از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار (1) manmehdiam آواتار ها
    تشکر شده 9,854 بار در 1,425 ارسال

من یکی که اصلا کاری به دولت و وزیر و مدیر بورس و این و اون ندارم برام هم فرقی نداره کی باشه
    من میرم یه پیراهن بخرم ده دفعه نگاهش میکنن دکمه آستین اندازه جنس فروشنده هم شروع میکنه داستان گفتن آخرش هم نمیخرم میرم یه جای دیگه طرف میره خونه و ماشین میفروشه سهامی میخره که اصلا نمیدونه چی تولید میکنه و آدرس کارخانه کجاست
    دولت خیلی حرفها میزنه میگه دلار نخرید سکه نخرید خودرو هر کسی احتیاج داره بخره کی گوش میده به دولت ، دولت گفته با ۳۰ تا کد پالایش بخر
    حالا هم یه عده چون تو بورس ضرر کردن اعتراض میکنن والا همونطور میرفت بالا p.e ۱۰۰ میشد مشکلی نبود و همه راضی بودن
    الان هم آمار گرفته بشه ۹۰ درصد کسانی که تو دو سه یا چهار سال گذشته آمدند در بورس سود کردند و حرفی نمیزنن چرا چون سود کردند
    فدای تو!
    قربان آدم چیز فهم...حرف حساب!
    واقعا سوال درستی مطرح کردید. دوستان عزیز واقعا انتظارشون چی بوده؟ که الان مثلا سایپا و ایران خودرو بعد از افزایش سرمایه مثلا الان میشد 2000تومن!!
    سهامی که زیر هزار تومن بودند طی دو سال به قیمتهای بالای بیست سی هزار تومن رسیدند....اون موقع روحانی مخ اقتصادی بود و تیم اش هم عالی بودند؟؟؟
    دوستان عزیز! خواهشا وقتی سهام رانگاه میکنید یک نگاه درازمدت تر هم به قیمتهایشان بکنید. به قیمت همین سهام در دو سه سال قبل هم نگاه کنید. بعد با سایر دارایی های سرمایه ای اعم از ملک و طلا و ...مقایسه کنید. ببینید بازم سهام مفت شدند؟!!! به این هم دقت کنید که ملک اگر گرانتر هست خاصیت اش اینه..الان هم راکد شده هیچ کس نمیخره. به اینها هم توجه کنید . به اینکه بورس هم بیش خرید میشه و هم بیش فروش میشه دقت کنید این خاصیت اش هست...
    به این توجه کنید که پی بر ای بورس همیشه خدا کمتر از 6-7 بوده. به خاطر اینکه بورس با ملک و دارایی فرق میکنه. ملک دست خود شماست..ولی بورس یعنی شرکتی که شما میخری ولی مدیریتش دست یک عده هست که اکثرا دزد هستند..چپ و راست هم نداره... شرکتهای بورسی ما که بهره وری ندارند. بالا پایین شدنشون هم بخاطر سود دادن به سهامدار که نیست . فقط بخاطر تورم بوده و هست. وگرنه در کلان جامعه بورس چون مدیریتش دست شخص نیست پی بر ای کمتری بازار همیشه در ایران بهش میده....حداقل 16-17سالی که من در این بازار تجربه دارم اینجوری بوده...این یکی دو سال حالت خاصی بوده استثنا بوده. بنابراین چه بخواهید چه نخواهید، بورس خودش را با سایر دارایی های سرمایه ای این مملکت وفق خواهد داد. که داره میده.

اصلا بیا فرض کنیم که کاش آنطور میشد که شما دوست داشتید! خوب حالا که نشده!!! یا بیا فرض کنیم دولت و قالیباف و همتی و .. بقیه یک مشت عوضیه....آشغاله به تمام معنی!!! خوب..بعدش؟ الان میخواین انقلاب کنین؟
    هر وقت تحلیلی ..حرفی پیشنهادی گفتید که کمکی به خودتان و دیگران برای مدیریت سرمایه اش کرد هنر کردید...نه اینکه کلهم شده اعتراض و نق زدن بر علیه دولت.

95درصد مباحث دوستان فحش و فضیحت به دولت و حقوقی و همتی و ... اینهاست...لابلاش دو تا تحلیل از بازار که وضعیت روی میز چگونه است و چگونه خواهد شد پیدا نمیکنی.
    انگار که تا قبل از مردادماه ما جایی شبیه کشورهای اسکاندیناوی با مدیریت بهینه مملکتمون اداره میشد...ییهو حسن روحانی با کمک همتی آمدند همه چیز را خراب کردند!!
    ویرایش توسط manmehdiam : 2021/01/19 در ساعت 22:06
    [B]تحلیل ها یا نظرات بورسی و غیربورسی من صرفا محتمل ترین حالتی است که تصور میکنم به وقوع بپیوندد. اگر به دیده نقد نظری دارید بر من منت میگذارید ولی اگر خواندنش شما را آزرده میکند، آن را نادیده بگیرید، حتما نظر شما درست تر است![/B]

13. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید manmehdiam از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 4,098 بار در 1,006 ارسال

سوپر گزارشات سهمهای بنیادی مانند شرانل - شاوان و حفاری حتی خوشبین ترین تحلیلگران را هم شگفت زده کرده است.

15. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید فین از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال
    تشکر شده 104,284 بار در 31,906 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط manmehdiam نمایش پست ها
    فدای تو!
    قربان آدم چیز فهم...حرف حساب!
    واقعا سوال درستی مطرح کردید. دوستان عزیز واقعا انتظارشون چی بوده؟ که الان مثلا سایپا و ایران خودرو بعد از افزایش سرمایه مثلا الان میشد 2000تومن!!
    سهامی که زیر هزار تومن بودند طی دو سال به قیمتهای بالای بیست سی هزار تومن رسیدند....اون موقع روحانی مخ اقتصادی بود و تیم اش هم عالی بودند؟؟؟
    دوستان عزیز! خواهشا وقتی سهام رانگاه میکنید یک نگاه درازمدت تر هم به قیمتهایشان بکنید. به قیمت همین سهام در دو سه سال قبل هم نگاه کنید. بعد با سایر دارایی های سرمایه ای اعم از ملک و طلا و ...مقایسه کنید. ببینید بازم سهام مفت شدند؟!!! به این هم دقت کنید که ملک اگر گرانتر هست خاصیت اش اینه..الان هم راکد شده هیچ کس نمیخره. به اینها هم توجه کنید . به اینکه بورس هم بیش خرید میشه و هم بیش فروش میشه دقت کنید این خاصیت اش هست...
    به این توجه کنید که پی بر ای بورس همیشه خدا کمتر از 6-7 بوده. به خاطر اینکه بورس با ملک و دارایی فرق میکنه. ملک دست خود شماست..ولی بورس یعنی شرکتی که شما میخری ولی مدیریتش دست یک عده هست که اکثرا دزد هستند..چپ و راست هم نداره... شرکتهای بورسی ما که بهره وری ندارند. بالا پایین شدنشون هم بخاطر سود دادن به سهامدار که نیست . فقط بخاطر تورم بوده و هست. وگرنه در کلان جامعه بورس چون مدیریتش دست شخص نیست پی بر ای کمتری بازار همیشه در ایران بهش میده....حداقل 16-17سالی که من در این بازار تجربه دارم اینجوری بوده...این یکی دو سال حالت خاصی بوده استثنا بوده. بنابراین چه بخواهید چه نخواهید، بورس خودش را با سایر دارایی های سرمایه ای این مملکت وفق خواهد داد. که داره میده.

اصلا بیا فرض کنیم که کاش آنطور میشد که شما دوست داشتید! خوب حالا که نشده!!! یا بیا فرض کنیم دولت و قالیباف و همتی و .. بقیه یک مشت عوضیه....آشغاله به تمام معنی!!! خوب..بعدش؟ الان میخواین انقلاب کنین؟
    هر وقت تحلیلی ..حرفی پیشنهادی گفتید که کمکی به خودتان و دیگران برای مدیریت سرمایه اش کرد هنر کردید...نه اینکه کلهم شده اعتراض و نق زدن بر علیه دولت.

95درصد مباحث دوستان فحش و فضیحت به دولت و حقوقی و همتی و ... اینهاست...لابلاش دو تا تحلیل از بازار که وضعیت روی میز چگونه است و چگونه خواهد شد پیدا نمیکنی.
    انگار که تا قبل از مردادماه ما جایی شبیه کشورهای اسکاندیناوی با مدیریت بهینه مملکتمون اداره میشد...ییهو حسن روحانی با کمک همتی آمدند همه چیز را خراب کردند!!
    ما هم تو همین بازاری بودیم که شما میگید !

منکر مشکلاتش نیستیم !

این p/e بالای 100 و این چیزها که شما و دیگران الان میگید ما یکسال پیش گفتیم و هشدار دادیم !

اما چه کسی قاعده و چارچوب این بازار ما رو بهم ریخت ! تا کسری بودجه خودشو جور کنه ! و جیب خودشو پر کنه !!؟؟

اونم نه در حد معقول و منطقیش ! فراتر از ظرفیت و چارچوبها !!!

بعدش چه کسی به اون زیاده خواهان دولت اجازه داد که قواعد بازارو به هم بریزن و بعدشم بازارو رها کنن !!

اینها که امدند و مهمان یه شبه بودند میرن !

من به شخصه اگر اعتراض و انتقادی دارم ! به این بهم ریختگی بساط بازاری هست که درش فعالم !

وگرنه سود و زیان این بازارو سالهاست که میشناسم ! نه با سودش مغرور شدم نه با زیانش دلزده !

اما اینکه بازار مارو به هم میریزن و بازی خودشون میگیرن و میرن و به ریش همه میخندند ! این برای ما که فعال این بازار هستیم و برای یه شبه پولدار شدن نیومدیم اینجا ! و یه جورایی شغلمون هست ! خوب نیست !

اونم بعد از اینهمه سال و این چند تا دولتی که بازی دادن بازارو به خاطر منافع شخصی و حزبی خودشون !!

17. 11 کاربر به خاطر ارسال مفید negarminavi از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 1,881 بار در 334 ارسال

عرض کردم کاهش سود بانکی تاثیر خاصی نداره در این مقطع زمانی
    بعضی مواقع بازار در قبمت گذاری سهام اشتباه میکنه و اتفاق تازه ای نیست
    به نظر من سهامداران در قیمت گذاری سهام حداقل در مقطع خرداد تا مرداد اشتباه کردن برگشتن به قیمت های مرداد یعنی باز هم حباب
    نرخ سود روی بخش واقعی اقتصاد تاثیر میذاره. سودهای صورتهای مالی رو تبدیل میکنه به زیان. انگیزه سرمایه گذاری رو از بین میبره. رکود ایجاد میکنه فروش کارخونه ها کم میشه و در نتیجه ریزش قیمت ها. فقط از بعد سفته بازی نگاه نکنید. کسانی که در بازار سال 92-96 بودند میفهمند نرخ بهره بالا یعنی چی.
    اگر مرا دیده‌ای که نمی‌خندیدم، پس مرا ندیده‌ای

https://tradersArena.ir

19. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید عادل عطایی از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 33 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 33 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع