نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: آیا با حذف دامنه نوسان و/یا حجم مبنا موافقید

رأی دهندگان
124. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • با حذف هر دو موافقم، هیچ کارکردی ندارند

47 37.90%
  • دامنه نوسان افزایش باید و حجم مبنا تغییر نکند

11 8.87%
  • دامنه نوسان افزایش و حجم مبنا کاهش یابد

19 15.32%
  • دامنه نوسان تغییر نکند و حجم مبنا حذف شود

5 4.03%
  • دامنه نوسان تغییر نکند و حجم مبنا کاهش یابد

5 4.03%
  • همین وضعیت فعلی ادامه پیدا کند، مشکل جای دیگری است

37 29.84%
صفحه 1931 از 8125 نخست ... 9311431183118811921192819291930193119321933193419411981203124312931 ... آخرین
نمایش نتایج: از 19,301 به 19,310 از 81249

موضوع: جــــو بــــازار

ستاره دار(2)
    تشکر شده 6,153 بار در 1,698 ارسال

پاسخ : جــــو بــــازار

نقل قول نوشته اصلی توسط Francis نمایش پست ها
    من اصلا بد بين نيستم چون داريم خودمون رو نزديك ميكنيم به استانداردي كه تو همه دنيا هست. دنيا ضرر نكرده ما هم نميكنيم.

اما بحث من اينا نيست، بحث شما هم با من سر اين داستان نيست. الان يه چندتا سوال پرسيدم كه دوست دارم جواب بگيرم براش. لطفن همه در موردش نظر بدن
    ببین
    من اعتقاد دارم کسی که دیگران را به فریب خوردن و نفهمیدن متهم میکنه!اما حاضر نیست قبول کنه احمدی نژاد که نتوانست با قهر و خانه نشینی و تهدید به استعفا وزیر و معاون خودش را شخصا تعیین کنه
    پس او هم تدارکات چی هست.
    خاتمی صداقت داشت اصل موضوع را گفت
    احمدی نژاد شهامت داشت و با اون شاه معمم درگیر شد.
    اما روحانی هیچکدوم این خصایل را نداره،سرش را پایین انداخته و ...

حالا چیکار کنم من؟
    قبول نمیکنه دیگه،و دلایل خودش را میاره

اما میرحسین عزیز به من یاد داد ادب مرد به از دولت اوست.

نالیدی و تقدیر همان است که بودست
    آن حلقه زنجیر همان است که بودست
    نومید مشو ناله کشیدن دگر آموز.

2. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید FARIBORZ NAEL از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال Francis آواتار ها
    تشکر شده 874 بار در 296 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط zorba نمایش پست ها
    در همین مصاحبه ی خدابخش هم اشتباهی هست!و از یک همچین آدمی با یک همچین سمتی بعیده! اشاره کرده که نیم درصد موقع خرید و نیم درصد موقع فروش مالیات میدیم ما!:
    در حال حاضر مالیات بر معاملات سهام هم در زمان خرید و هم در زمان فروش و در هر بار به میزان 0.5 درصد ارزش معامله، از سهامداران گرفته میشود.
    شاپور محمدی هم در تکذیبیه اینطور عنوان کرده: مالیات معاملات سود ده احتمالا همان نیم درصد باقی بماند
    یک نفر نیست بپرسه که چرا احتمالا؟! و اگر "احتمالی" هست چرا شما اطلاع نداری و اگر شما اطلاع داری،چرا اهالی بازار نباید اطلاع داشته باشند
    مالیات بر درآمد از اهالی بورس هم چه یک درصد و چه سی و پنج درصد،عقلا و عرفا خلافه. بهرحال این شرکت ایکس و ایگرگ که ما سهامدارش هستیم، از جانب بنده و شما داره مالیات میپردازه!و معنا نداره ما بخوایم یک بار دیگه مالیات بدیم.سهامداری پزشکی و بقالی نیست.
    در درجه اول اينكه كلا نيم درصد ماليات رو فروش سهام دريافت ميشه. بقيه ش كارمزد كارگزاري و سازمانه كه حدودا نيم درصد موقع خريد و نيم درصد هم موقع فروش ميگيرن.

دوم: نه عقلا خلافه نه عرفا. چون درآمد ما توي بورس از دو تا منبعه يكي سودآوري شركت و دومي نوسانات قيمتي. بنده و شما ماليات سودآوري شركت رو اگر بريم مجمع ميپردازيم و ماليات نوسانات قيمتي هم همينيه كه رو معامله ميگيرن اما بايد رو معامله اي كه با سود بسته ميشه بگيرن كه ميخوان اينش رو اصلاح كنن بشه مثل همه جاي دنيا.

و صد البته نيم درصد و يك درصد با سي و پنج درصد خيلي خيلي خيلي متفاوته. كسي كه عدد سي و پنج درصد رو ميندازه با شمايي كه ايراد حرفه اي ميگيري زمين تا آسمون تفاوت داره، نداره؟

4. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید Francis از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال Francis آواتار ها
    تشکر شده 874 بار در 296 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط FARIBORZ NAEL نمایش پست ها
    ببین
    من اعتقاد دارم کسی که دیگران را به فریب خوردن و نفهمیدن متهم میکنه!اما حاضر نیست قبول کنه احمدی نژاد که نتوانست با قهر و خانه نشینی و تهدید به استعفا وزیر و معاون خودش را شخصا تعیین کنه
    پس او هم تدارکات چی هست.
    خاتمی صداقت داشت اصل موضوع را گفت
    احمدی نژاد شهامت داشت و با اون شاه معمم درگیر شد.
    اما روحانی هیچکدوم این خصایل را نداره،سرش را پایین انداخته و ...

حالا چیکار کنم من؟
    قبول نمیکنه دیگه،و دلایل خودش را میاره

اما میرحسین عزیز به من یاد داد ادب مرد به از دولت اوست.
    من الان نميخوام بحث سياسي بكنم فقط حرف من در مورد اين به اصطلاح آدمه كه الان تا ديده هوا پسه رفته تو سوراخ.

اون
    ميرحسين عزيز بود اين منم. اون مأخوذ به حيا بود من خشتك اين بي همه چيزها رو ميكشم سرشون. اجازه نميدم بخوان تصور كنن كه ميتونن به شعور مردم توهين كنن.

6. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید Francis از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار(2)
    تشکر شده 6,153 بار در 1,698 ارسال

بايد رو معامله اي كه با سود بسته ميشه بگيرن كه ميخوان اينش رو اصلاح كنن بشه مثل همه جاي دنيا.

اینجا ایران هست و با همه دنیا متفاوت هست.
    اینجا ایدئولوژی بجای همه چی (عقل،منطق،قانون و ...)جایگزین شده

پس ما با همه دنیا تفاوت داریم
    هزینه های حاکمیت زده بالا،حالا قصد دارن دست ببرن تو جیب سهامدار
    اینجا مثل بقیه دنیا نیست مالیات بدی کشورت آباد بشه و خودت هم غیر مستقیم منتفع بشی
    اینجا مالیات من و شما میره تو جیب جنگجویان حزب الله و یمن،فلسطین،سوریه و...

نالیدی و تقدیر همان است که بودست
    آن حلقه زنجیر همان است که بودست
    نومید مشو ناله کشیدن دگر آموز.

8. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید FARIBORZ NAEL از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 8,867 بار در 2,149 ارسال

این داستان مالیات که خیلی بعیده

ولی کلا این بورس خیلی حال به هم زدن شده من در دو ماه اخیر یک ریال هم سود نکردم و یه 15 درصدی هم تو ضرر هستم از اول سال

10. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید Rudel از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 104,284 بار در 31,906 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط Rudel نمایش پست ها

ولی کلا این بورس خیلی حال به هم زدن شده من در دو ماه اخیر یک ریال هم سود نکردم و یه 15 درصدی هم تو ضرر هستم از اول سال
    همچنان با ولغدر هستی جناب Rudel ?

12. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید negarminavi از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال محمد 66 آواتار ها
    تشکر شده 10,024 بار در 2,640 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط Rudel نمایش پست ها

بورس تا 5 سال دیگه رکود داره، تا وقتی یک عده مدیر دزد خیمه زدن روی شرکت ها و حقوق های نجومی برای خودشون برمیدارند 1 ریال سود نصیب سهامداران نخواهد شد. اعتماد به کلی از بین رفته و حالا حالا هم این اعتماد برنمیگرده.

14. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید محمد 66 از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار(4) zorba آواتار ها
    تشکر شده 24,864 بار در 3,838 ارسال

در درجه اول اينكه كلا نيم درصد ماليات رو فروش سهام دريافت ميشه. بقيه ش كارمزد كارگزاري و سازمانه كه حدودا نيم درصد موقع خريد و نيم درصد هم موقع فروش ميگيرن.

دوم: نه عقلا خلافه نه عرفا. چون درآمد ما توي بورس از دو تا منبعه يكي سودآوري شركت و دومي نوسانات قيمتي. بنده و شما ماليات سودآوري شركت رو اگر بريم مجمع ميپردازيم و ماليات نوسانات قيمتي هم همينيه كه رو معامله ميگيرن اما بايد رو معامله اي كه با سود بسته ميشه بگيرن كه ميخوان اينش رو اصلاح كنن بشه مثل همه جاي دنيا.

و صد البته نيم درصد و يك درصد با سي و پنج درصد خيلي خيلي خيلي متفاوته. كسي كه عدد سي و پنج درصد رو ميندازه با شمايي كه ايراد حرفه اي ميگيري زمين تا آسمون تفاوت داره، نداره؟
    راجع به مطلب اولتون که هم داستانیم و من هم همین رو عرض کردم.
    راجع به مطلب دوم اما من هم منظورم "سهامداری" به منزله ی سود آوری شرکت بود. با این حال نوسانات قیمی هم متغیری از "سودآوری" شرکت هستند و در دنیا هم راجع به این موضوع بحث زیادِ. یعنی از منظری نوسانات قیمتی اگر با دستکاری و سفته بازی! همراه نباشن، اصولا بر مبنای افشای اطلاعات بر مبنای سود آوری یا عدم سودآوری شرکتن.اصل بر اینه که شرکتی که قیمت سهامش بالا میره،سود بیشتری خواهد ساخت و این سود بیشتر یعنی مالیات بیشتر. پس از این نگاه میشه گفت،مالیات درون نوسان قیمتی مستتر هست. اما از منظر عرف که گفتم:
    ایران یک کشور در حالا توسعه است.از بحث پاسخگویی راجع به موارد مصرف مالیات که بگذریم مسئله ی جذابیت سرمایه گذاری هم حائز اهمیته. بسیاری از کشورهای در حال توسعه معافیت های مالیاتی زیادی اعمال میکنن تا بتونن جذب سرمایه کنن. من خودم بشخصه با دریافت مالیات موافقم. منتها در یک کشور توسعه یافته اصولا و عرفا و عقلا ملت باید موافق با موارد استفاده مالیات باشند و مالیات بر خلاف خواسته ی ملت اعمال و خرج نشه!در ثانی عدالت مالیاتی هم بحث دیگریه و این صحیح نیست که از سهامدار بعنوان قشری که میشه برش مالیات اعمال کرد انواع مالیات گرفت ولی برای دیگرانی قدرت اعمال مالیات وجود نداشته باشه و تازه مالیات مالیات دهنده ی بدبخت مستقیم و غیر مستقیم به دست این افراد یا دسته های سیاسی/اقتصادی برسه
    زی تیر نگه کرد پر خویش بر او دید***گفتا ز که نالیم که از ماست که بر ماست

16. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید zorba از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

نقل قول نوشته اصلی توسط negarminavi نمایش پست ها
    همچنان با ولغدر هستی جناب Rudel ?
    تک سهم ولغدر بودم ولی بالای 130 تومن تقریبا 70 درصدشو فروختم الان منتظرم بیاد 110 بخرم

ضرر من از این خودرو بوده که اشتباه خریدم

18. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید Rudel از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

نقل قول نوشته اصلی توسط محمد 66 نمایش پست ها
    بورس تا 5 سال دیگه رکود داره، تا وقتی یک عده مدیر دزد خیمه زدن روی شرکت ها و حقوق های نجومی برای خودشون برمیدارند 1 ریال سود نصیب سهامداران نخواهد شد. اعتماد به کلی از بین رفته و حالا حالا هم این اعتماد برنمیگرده.
    به دلیل رشد دلار بورس هم واکنش میده احتمالا تا آذر این سیکل اصلاح تموم میشه البته رشد بعدیش هم بی ارزشه چون با رشد دلار ارزش سهم ها کم میشه و رشدشون فقط عقب ماندگی دلاری رو جبران می کنه
    واقعیت اینه که هیچ اتفاقی در اقتصاد نیفتاده شرکت ها دلیلی ندارند رشد کنند
    صنعت اول مملکت که نفت باشه هیچ پروژه جدیدی نداره
    این اقتصاد با حسن کلید و سپاه به بن بست خورده گره کور هست باید تغییرات بنیادی در سیستم رخ بده و گرنه فروپاشی اقتصادی خواهیم داشت

20. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید Rudel از ایشان تشکر کرده است:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 34 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 34 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع