نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: آیا با حذف دامنه نوسان و/یا حجم مبنا موافقید

رأی دهندگان
124. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • با حذف هر دو موافقم، هیچ کارکردی ندارند

47 37.90%
  • دامنه نوسان افزایش باید و حجم مبنا تغییر نکند

11 8.87%
  • دامنه نوسان افزایش و حجم مبنا کاهش یابد

19 15.32%
  • دامنه نوسان تغییر نکند و حجم مبنا حذف شود

5 4.03%
  • دامنه نوسان تغییر نکند و حجم مبنا کاهش یابد

5 4.03%
  • همین وضعیت فعلی ادامه پیدا کند، مشکل جای دیگری است

37 29.84%
صفحه 4151 از 8145 نخست ... 31513651405141014141414841494150415141524153415441614201425146515151 ... آخرین
نمایش نتایج: از 41,501 به 41,510 از 81449

موضوع: جــــو بــــازار

ستاره دار (1) کیوان آواتار ها
    تشکر شده 23,351 بار در 4,529 ارسال

پاسخ : جــــو بــــازار

نقل قول نوشته اصلی توسط hasan1212 نمایش پست ها
    از وزیر اقتصاد ورئیس سازمان وشورای بورس به خاطر تغییر مفاد بخشنامه سپاسگزارم
    با ورود نقدینگی بورس ابتدا متعادل سپس صعود می کند

دو تا شاخه گل هم فرستادن!!
    این سارقان حکومتی همینجوریه که بدون هیچ نگرانی سالهاست دارن جیب ملت رو خالی میکنند و هنوز هم به ما فخر میفروشند! به مرگ میگیرن که افرادی مثل این دوستمون به تب راضی بشن و براشون گل پرتاب کنند بالا و دستبوسی کنند! انگار نه انگار که کل فرآیند این ریزش و همچنین سوء مدیریت قبلش در هیجان صعودی دستپخت همین وزیر ملعون و همتی مکار بوده ، حداقل صبر میکردی ضررها و ضربه های سنگینی که از ناحیه این آقایان به کلیت بازار وارد شده برگرده و جبران بشه بعد براشون سوت و کف میزدی!
    هیچ منتی بر بازار ندارند حتی اگر سقف قبل هم بشکنیم و برگردیم یقین بدون برای خاطر دل سهامدار و نگرانی از سرمایه مردم کاری نکردند ، از سر اجبار و ناچاری به دلایل متعدد سیاسی و اقتصادی بوده و بس
    ما را به چوب و رخت شبانی فریفته اند ، این گرگ سالهاست که با گله آشناست

2. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید کیوان از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 4,108 بار در 1,007 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط کاوه آهنگر نمایش پست ها
    یه عده هنوز باورشون نشده که بورس تمام شد!!!!
    هنوز طرح و نقشه میدن
    اینهامه کارشناس و مطلع میگن این بورس نیست قمارخونه است!محل درآمد دولت و سودجو هاست
    بعد دوستان طرح سرمایه گذاری بورسی میدن!!
    همین الات خیلی از بورسی ها مثل خود من ماه هاست کشیدن بیرون توی راه دیگه سرمایه گذاری کردن.ول کنید تا دیر تر نشده!!
    شما لازم نیست اینجا چیزی بنویسی. یک بورسباز حرفه ای در تمام شرایط بازار بورس با صبر و معاملات غیرهیجانی سود می کند. دیروز و امروز فقط از دارایکم بیش از 10 میلیون تومان سود کردم. شما برو به بازارهای دیگه برس.

4. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید فین از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار (1) توپ4گوش آواتار ها
    تشکر شده 10,267 بار در 2,302 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط فین نمایش پست ها
    شما لازم نیست اینجا چیزی بنویسی. یک بورسباز حرفه ای در تمام شرایط بازار بورس با صبر و معاملات غیرهیجانی سود می کند. دیروز و امروز فقط از دارایکم بیش از 10 میلیون تومان سود کردم. شما برو به بازارهای دیگه برس.
    ای بنازم تکبیر....!! بورس را به اهلش بسپارید فردا اکثر صفهای فروش جمع میشود با توسل به دامنه نوسان نا متقارن ریزش هم زیاد نبوده این دو هفته.....هرکه فروشنده هست فردا خارج شود و جو را مسموم نکند

6. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید توپ4گوش از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 10,721 بار در 2,794 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط Davar نمایش پست ها
    تسویه اعتبارات تا پایان سال الزامی نیست

دبیر کل کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار از نبود الزام برای تسویه اعتبارات مشتریان کارگزاری ها

تا پایان سال خبر داد و عنوان کرد که نه در قوانین وضع شده توسط سازمان بورس اوراق بهادار

و نه در قراردادها و ضوابط کانون کارگزاران ، الزامی برای تسویه اعتبارات کارگزاری های فعال در بازار سرمایه

تا پایان سال مالی وجود ندارد.
    این بحث اعتبار ۶۰ درصدی به کجا رسید ؟؟کسی توانسته بعد از اعلام دامنه نوسان نامتقارن اعتبار ۶۰ درصدی دریافت کنه ؟؟

8. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید امیدازاد از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 1,326 بار در 332 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط ققنوس14 نمایش پست ها
    كاوه جان
    هربازاري قواعد و بازي خودشو داره.
    ميشناسم كساني رو كه در همين زمانهاي نزولي بورس هم زيانشون رو كنترل مي كنن شايد هم زيان نمي كنن.
    نبايستي عملكرد افراطي تو هر بازاري داشته باشيم.
    نتيجه عملكرد افراطي در هر بازاري خروج بدون فايده است.
    دوست خوبم
    قطعا طبیعی هست توی همین اوضاع هم بکعده هم سود کنند.ولی این قاعده ای که میفرمایید قاعده بورس و منطق و تحلیل نیست .من 15 ساله در این بورس بودم ولی اینی که داره میگذره بورس نیست.من حتی راهش بلد باشم در این بازار نمی مانم چون اعتقاد دارم سرمایه گذاری بورس براساس منطق و تحلیل حلال و سالمه.اینی که داره اتفاق میافته چیزی جز کازینو نیست
    من دلم میسوزه برای یکعده فکر میکنن توی این بورس کباب خیرات میکنن در حالیکه ....
    طرف فکر میکنه 10 تومن امروز برده انگار فینال جام جهانی برده!!! درحالیکه براین همین سه ماه آخرش که ما خارج شدیم و اومانده را حساب کنیم 20-30 درصد توی ضرره!!
    راستش داستان تکراری این مملکته!!!
    تا زمانیکه یکعده با کیک و ساندیس به خیابون ها میکشن یا با وعده های دروغی پای صندوق رای
    با همین توهمات سود چند هزار درصدی هم یکعده ساده دل هنوز توی بورس نگه داشتن
    هر روز هم یکیشون میاد میگه فردا دیگه سبزه! فردا یکی دیگه میگه ! و همینجور داستان سواری اینها بر رویاهای این ملت ادامه داره!!!
    نمیدانند تازمانیکه عده ای هستند که دروغ های اینها باور کنند همه مردم اسیر اینها باقی می مونند!!

10. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید کاوه آهنگر از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار (1) manmehdiam آواتار ها
    تشکر شده 9,876 بار در 1,431 ارسال

بازار امروز به نظرم اندکی تحت اثر روانی این داستان الزام صندوق های با درامد ثابت بود. |(که هنوزم من دقیق نمیدونم شایعه است..خبر هست...دستور هست...مصوبه هست..چی چی هست اصلا! )
    همچنان که قبلا عرض کردم در قراردادی که شما میری واحد این صندوق ها رو میخری کف سود تضمین شده! معمولا هم بین 18-20 درصد سود سالانه رو تضمینی باید به مشتری بدهند. که معمولا در سالهای مختلف متوسط 20 درصد با تلورانس یکی دو درصد به مشتری میدهند.

طبق قرارداد صندوق اگر این صندوقها ، به نسبتی که در سهام هستند اگر سود سالانه شون مثلا به جای 18 درصد بشه 25 درصد(یا بیشتر) همش رو باید بدهند به مشتری. روزانه هم آمار سود روزشمارشون در سایت اعلام میشه. ولی اگر در اثر بالا بودن درصد سهام و ریسک مربوطه مثلا سودشون بشه 15 درصد باید بانک از جیب خودش 3 درصد بزاره روش و بده به مشتری. حالا سوال اینه ! مگه میشه که بانک کاری کنه که سودش مال مشتری ، ضررش به پای بانک!!!! اونم در این وضعیت بورس!!! به همین خاطر اینها طی سالهای سال هیچ وقت بیش از 4-5 درصد از منابعشون رو نمیارن در بازار پر ریسک. امکان نداره اینکار رو بکنن! هر چند در امیدنامه این صندوق ها معمولا شاید تا 30 درصد هم اجازه اینکار به عنوان نصاب آمده ولی نه که الزام داشته باشند. الزام اینها پرداخت سود تضمینی هست!

همین یک نکته کافیه: مگه میشه شما بانکها که صاحب این صندوق ها هستند را وادار کنید که بیان در بورس سرمایه گذاری کنند که اگر سود شد به مشتری بدهند ولی اگر ضرر شد از جیبشون باز به مشتری بدهند!!!

هرچند مصداق اون ضرب المثل که از این دم بریده! هرکاری برمیاد، در این مملکت هم هرکاری میشه که اصلا فکرش رو هم نمیکردیم و با هیچ حساب کتابی جور نبود.. و روی این حساب شاید هم یک کاری کردند..
    ویرایش توسط manmehdiam : 2021/03/01 در ساعت 20:33
    [B]تحلیل ها یا نظرات بورسی و غیربورسی من صرفا محتمل ترین حالتی است که تصور میکنم به وقوع بپیوندد. اگر به دیده نقد نظری دارید بر من منت میگذارید ولی اگر خواندنش شما را آزرده میکند، آن را نادیده بگیرید، حتما نظر شما درست تر است![/B]

12. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید manmehdiam از ایشان تشکر کرده اند:

امروز صندوقهای قابل معامله اکثرا مثبت بودند. فکر کنم با همین تصور ملت امروز به این صندوق ها اقبال نشان دادند. هرچند دقیقا نمیدانم این صندوقهای قابل معامله چه نسبتی با درامد ثابت ها دارند....
    البته من آمار این صندوق ها را نداشتم و امروز فقط دیدم مثبت شدند..حوصله بررسی روزهای قبلشون رو هم نداشتم...ولی مثبت امروزشون حدس میزنم دلیلش این بود.
    ضررش به پای صندوق...سودش به پای مشتری...خوبه دیگه!! ملت به این خاطر امروز طرفدار اینها بودند؟؟! احتمالا دیگه!
    [B]تحلیل ها یا نظرات بورسی و غیربورسی من صرفا محتمل ترین حالتی است که تصور میکنم به وقوع بپیوندد. اگر به دیده نقد نظری دارید بر من منت میگذارید ولی اگر خواندنش شما را آزرده میکند، آن را نادیده بگیرید، حتما نظر شما درست تر است![/B]

14. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید manmehdiam از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 104,341 بار در 31,917 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط کریس گاردنر نمایش پست ها
    شما بکل رد دادین!!..این همه بلا سر سهامداران و بازار آوردن...سپاسگزار هم هستی!؟....میخوای همگی جمع بشیم...بریم دست بوسی شان؟..
    حالا باز این بنده خدا فقط وزیرشو میگه !!

جالبه که یه عده اینجا کلا از روحانی مچکرن هنوز ! بعد از اینهمه شاهکار مدیریتی !!! و بخاطر دلار 30-40 هزار تومانی !!! که نشده 60-70 هزار تومان !!

البته کاسب اصلی روحانی مچکریم !!! رشیدپور ملعون هست ! که حسابی از این شعار خورد و برد و ملت رو فریب داد به روحانی رای بدن !!!

یه عده هم اینجا از خاتمی مچکرن! برای اینکه 8 سال بیشترین مقدار نفت کشورو فروخت ! و فقط حرف زد و قشر جوان رو تو دانشگاهها سر کار گذاشت ! و هیچ طرح و برنامه اقتصادی هم در کشور اجرا نکرد !

بعد از 8 سال که دانشجوها به توخالی بودن حرفهای خاتمی پی بردن ! تو آخرین جلسه ای که تو دانشگاه داشت به دانشجوهای معترض گفت آدم باشید ! وگرنه میدم بیرونتون کنن !!!

اینا همون افرادی هستن که در مورد خاتمی و روحانی میگن "رئیس جمهور کاره ای نیست" تو کشور ! تدارکاتچی هست !

میگن روحانی و طیب نیا چاره ای نداشتن !! باید نرخ سود بالا میبردن !

ولی وقتی گند این بالا بردن نرخ سود از تراز منفی بانکها و موسسات اعتباری زد بیرون !!! اومدن و گفتن موسسات اعتباری زمان احمدی نژاد شکل گرفت ! پس تقصیر احمدی نژاده !!!

اینا به ریاست جمهوری احمدی نژاد که میرسن ! دیگه "رئیس جمهور کاره ای نیست" رو کنار میذارن !! میگن همه مشکلات نظام و کشور از ابتدای انقلاب ! تا الان ! تقصیر احمدی نژاد هست !!

مثلا در بحث هسته ای و غنی سازی ! میگن احمدی نژاد خودسر بود ! غنی سازی رو برد 20% !!!

اما به برجام که میرسن ! میگن روحانی کاره ای نبود !! برجام تصمیم نظام بود !!!

البته واضحه که اینها رو خود سیستم با ابزارهای رسانه ای و بازوهایی مثل گروههای سیاسی و سلبریتی ها در افکار عمومی جا میندازه ! و فریب میده !

مثل روز روشنه که اوناییکه هنوز نفهمیدن از کجا خوردن ! بازهم خواهند خورد ! دقیقا از همونجا ! تجربه این 40 ساله نشون داده !!

نقل قول نوشته اصلی توسط window نمایش پست ها
    مرسی عزیز.زمان زیادی میذارین .کار نداری خسته نمیشی؟ایول داری.پشت سر هم مطلب مفید یاد میدی.
    توصیه اکید به مرور چند باره ی تمام پست های ایشان.البته همه یه وقتهایی چرت و پرت هم میگن.استثنا هم نداره.ولی هرکس استفاده نکنه ضرر کرده. بالاخره بهترین غذای دنیا رو هم بخوری مقداریش به صورت مدفوع باید بریزیش بیرون.اگه نتونی مشکل از دستگاه گوارش شماست نه از غذا.
    همینطور از بقیه عزیزانی که کم هم نیستند و مطالب زیادی یاد میگیریم تشکر می کنم. اسم نمیارم واقعا زیادن.
    ولی کاش از خر شیطون پیاده میشدن. این دامنه رو میبردند -10 +10آرزو به دل نمیریم.(4و5و6وبالای 10 هم نه خوب نیست.فقط 10. برای این بیمار، دوز مناسب فقط -10+10 هست)
    یک تشکر ویژه بکنم از لطف زیادی که به مخلص دارید.
    یک توضیح که وقت زیادی نمیزارم! سرعت تایپم محشره! تقریبا از حرف زدن معمولی هم تندتر میتونم تایپ کنم بخشی از عرایضم که بحق فرمودید چرت و پرت اند، شاید باشند تقصیر سرعت تایپ بالاست
    اعتراف میکنم و قسم میخورم که هر آنچه تصور میکنم درست است را صادقانه عرض میکنم و همگی عرایضم حاصل تحصیلات ، مطالعات و مهم تر از همه تجربه حدود 17-18 سال در بورس است.

ولی حقیقتا وفق امضای پست هایم آرزومند نقد منصفانه دوستان هستم.
    امروز پست بسیار جالبی از دکتر ادیب در تلگرام شان دیدم. از نظر من این جناب دکتر ادیب مسائل چرت و پرت هم دارد! با بعضی نظراتش پایه ای مشکل دارم. ولی نکات طلایی هم کم ندارد.
    به رسم امانت این پست ایشان را اینجا کپی میکنم که به نوعی جواب من هست که چرا به قول شما وقت میگذارم:

https://t.me/adibmh/1076

چرا پولدار نمی شویم ، شاد نیستیم و نگاه تحقیر کننده به دیگران داریم ؟

✍️محمد حسین ادیب

یک -
    یک دسته از ممبر های ما سه ویژگی دارند:
    نه پست دارید ، نه فالور دارند و نه امکانات موجود در اینیستا و تلگرام را باز گذاشته اند تا بوسیله دیگران نقد شوند

دو -
    وقتی فالور ندارید یعنی ارتباط خود را با جهان قطع کرده اید
    وقتی پست نمی گذارید در واقع خود را در معرض نقد دیگران قرار نمی دهید
    وقتی امکانات موجود در اینستاگرام و تلگرام برای اظهار نظر دیگران در مورد خود را می بندید راه را به روی شناسایی اشتباهات خود می بندید زیرا فقط با نقد دیگران است که اشتباهات انسان بر ملا میشود

یک -انسان اگر کسی را نداشته باشد که شادی اش را با او قسمت کند از شادی لذت نمی برد انسانی که ارتباط اش را با دنیا بریده از موفقیت های خود لذت نمی برد( چنین فردی شاد نیست )

انسانی که اجازه نمی دهد در معرض نقد دیگران باشد به درون خود تبعید میشود و از دنیاهای دیگر بی خبر میشود و دنیا هایی که از هم بی خبر اند با نگاه تحقیر به هم نگاه می کنند ( نگاه چنین فردی به دیگران تحقیر آمیز میشود )

وقتی همه راههای نقد خود را مسدود می کنید مثل فروشنده ای هستید که راه اظهار نظر مشتری در خصوص کالا و خدمات ارائه شده به مشتری را می بندد بزرگترین مشاور فروشنده و ناجی فروشنده؛ کسی جز مشتری نیست شما راه را بر ناجی می بندید

سه گانه بالا به سه گانه دیگری منجر میشود :

وقتی فرد ارتباط اش را با دنیا قطع کند در قضاوت تنها به قاضی می رود و به مرور خودش را قربانی می داند

وقتی خودش را یک قربانی دید در تحلیل بدنبال یک آزاردهنده هست ؛ چنین فردی همیشه به دنبال یک مقصر می گردد

وقتی خودش را یک قربانی دید احساس ضعف می کند و در راه حل ؛ به دنبال یک ناجی می گردد

17. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید manmehdiam از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار (1) توپ4گوش آواتار ها
    تشکر شده 10,267 بار در 2,302 ارسال

دقیقا همینطوره این روحانی هم چند ماه دیگر خواهد رفت باید باید دید ایا همه چی درست میشود؟؟؟

19. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید توپ4گوش از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 101 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (2 کاربران و 99 مهمان ها)

1. abed،
  2. eco777

کلمات کلیدی این موضوع