نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: آیا با حذف دامنه نوسان و/یا حجم مبنا موافقید

رأی دهندگان
124. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • با حذف هر دو موافقم، هیچ کارکردی ندارند

47 37.90%
  • دامنه نوسان افزایش باید و حجم مبنا تغییر نکند

11 8.87%
  • دامنه نوسان افزایش و حجم مبنا کاهش یابد

19 15.32%
  • دامنه نوسان تغییر نکند و حجم مبنا حذف شود

5 4.03%
  • دامنه نوسان تغییر نکند و حجم مبنا کاهش یابد

5 4.03%
  • همین وضعیت فعلی ادامه پیدا کند، مشکل جای دیگری است

37 29.84%
صفحه 2708 از 8145 نخست ... 17082208260826582698270527062707270827092710271127182758280832083708 ... آخرین
نمایش نتایج: از 27,071 به 27,080 از 81445

موضوع: جــــو بــــازار

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

پاسخ : جــــو بــــازار

نقل قول نوشته اصلی توسط roya123 نمایش پست ها
    من واقعا نمی دونم باید به چی فک کنم اخه. برا من همه چی گنگ و ناملموسه.
    خیلی دقیق خدمتتان عرض کردم به این بیاندیشید که ۱- وضعیت بازار اکنون به گمان شما چگونه است:
    افزایشی - کاهشی - خنثی و میانی - نوسانی - ناآشکار. و مهمتر اینکه به چه دلیل بازار برای شما این‌گونه است.
    و ۲- به این بیاندیشید که اکنون باید در این بازار چه کنید.

======================

اگر بازار را اکنون مانند من درک نمی‌کنید... خوب... خیلی هم عالی... اکنون بازار برای شما «ناآشکار» است.

حالا بنشینید ببینید زمانی که بازار برای ما ناآشکار شد باید چه کرد؟ (به چه دلیل باید چه کرد.)

اگر هم ایده کم آوردید یک چرخ در اینترنت بزنید... یک سری نوشته‌اند باید خرید به فلان دلیل... یک عده می‌گویند باید فروخت به فلان دلیل... یک عده می‌گویند باید نگهداری کرد به فلان دلیل...
    دلایل اینها را (چکیده شده) روی کاغذ بیاورید و بعد بر مسند قضاوت بنشینید و ببینید کدام دلیل را اگر پیروی کنید درست‌تر است و سود و زیان شما را در آینده تضمین می‌کند. ببنید دلتان با کدام است بیشتر. (دل منظور احساس نیست! منظور عقل است. لُب.)
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

2. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار(3) roya123 آواتار ها
    تشکر شده 30,147 بار در 5,486 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها
    خیلی دقیق خدمتتان عرض کردم به این بیاندیشید که ۱- وضعیت بازار اکنون به گمان شما چگونه است:
    افزایشی - کاهشی - خنثی و میانی - نوسانی - ناآشکار. و مهمتر اینکه به چه دلیل بازار برای شما این‌گونه است.
    و ۲- به این بیاندیشید که اکنون باید در این بازار چه کنید.

======================

اگر بازار را اکنون مانند من درک نمی‌کنید... خوب... خیلی هم عالی... اکنون بازار برای شما «ناآشکار» است.

حالا بنشینید ببینید زمانی که بازار برای ما ناآشکار شد باید چه کرد؟ (به چه دلیل باید چه کرد.)

اگر هم ایده کم آوردید یک چرخ در اینترنت بزنید... یک سری نوشته‌اند باید خرید به فلان دلیل... یک عده می‌گویند باید فروخت به فلان دلیل... یک عده می‌گویند باید نگهداری کرد به فلان دلیل...
    دلایل اینها را (چکیده شده) روی کاغذ بیاورید و بعد بر مسند قضاوت بنشینید و ببینید کدام دلیل را اگر پیروی کنید درست‌تر است و سود و زیان شما را در آینده تضمین می‌کند. ببنید دلتان با کدام است بیشتر. (دل منظور احساس نیست! منظور عقل است. لُب.)
    عقلم میگه سهامداری و صبر
    اما این که اگه فردا هم بازار منفی بشه سود پرتفوی من منفی میشه استرس وارد می کنه بهم
    اگر اشتیاق شما برای موفق شدن بیشتر از ترس شما از شکست خوردن باشد
    شما حتما موفق خواهید شد. "آلبرت انیشتین"

4. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید roya123 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال abstract آواتار ها
    تشکر شده 5,664 بار در 1,420 ارسال

سلام عزیز.

.[/FONT]
    [/RIGHT]
    کاملا درسته
    ممنون از توضیحات شما
    پس نتیجه کلی ورود افراد جدید ممنوع تا مشخص شدن پایان دوره رونق و اتمام اصلاح بازار و احتمالا توصیه به خروج در آینده نزدیک

بقیه کسانی هم که مثل ما صابون 92 به تنشون خورده تکلیفشون لابد با خودشون معلومه مثل شما که یک استراتژی پارتیزانی برای خودتون طراحی کردین

6. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید abstract از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط abstract نمایش پست ها
    کاملا درسته
    ممنون از توضیحات شما
    پس نتیجه کلی ورود افراد جدید ممنوع تا مشخص شدن پایان دوره رونق و اتمام اصلاح بازار و احتمالا توصیه به خروج در آینده نزدیک

بقیه کسانی هم که مثل ما صابون 92 به تنشون خورده تکلیفشون لابد با خودشون معلومه مثل شما که یک استراتژی پارتیزانی برای خودتون طراحی کردین
    سلام.
    اگر می‌خواهید این‌گونه حساب کنید...
    در این‌صورت: ورود افراد جدید (میان مدت کار) تا مشخص شدن آغاز دوره‌ی رونق (مشخص شدن وضع شاخص با ۳۳۰ هزار واحد) ممنوع. (آن هم شاخص واقعی نه اینکه شاخص روز کاری گذشته... که همه‌ی بازار منفی پنج بود و با دو تا نماد شاخص مثبت شده بود.) (یعنی جوری که همه بفهمند شاخص از مقاومتش رد شده و یک رشد خوب دیگر آغاز شده.)

(کوتاه مدت و بلند مدت هم که هیچ... افراد جدید کوتاه‌مدت‌کار هم که زیاد به این چیزها کاری ندارند... در هر بازاری یک سود معمولی می‌برند و جنس بازار زیاد برایشان فرق ندارد. و ای بسا این هفته که احتمالا بازار نوسانی باشد بیشتر هم بتوانند کار کنند. بلند‌مدت‌کار هم که دو گونه است: ۱- سود مجمع بگیر و ۲- روندهای بسیار بزرگ کلی بازار را بگیر. که هر دو فعلا (تا پایان دوره‌ی روحانی) هستند و به این نوسان‌ها کاری ندارند.)
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

8. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط roya123 نمایش پست ها
    عقلم میگه سهامداری و صبر
    اما این که اگه فردا هم بازار منفی بشه سود پرتفوی من منفی میشه استرس وارد می کنه بهم
    چقدر عالی.

اگر مطمئنید که این را عقلتان می‌گوید حتما (باید) همین کار را بکنید.

چرا می‌گویم مطمئنید؟ برای اینکه احتمالش هست این را از روی «ترس» یا «طمع» گفته باشید. یا از روی حرف یک نفر دیگر.
    پس، پیش از تصمیم یک بار دیگر مرور کنید: آیا این بینش و تصمیم از روی عقل است یا ترس؟ از روی عقل است یا طمع؟ از روی عقل است یا حرف یک نفر دیگر؟
    (ترس و طمع و حرف آدم‌های مختلف هم هستند... اصلا باید باشند، ولی دست آخر عقل باید همه‌ی جوانب را بسنجد و کار درست و صلاح را تشخیص دهد و تصمیم قاطع خودش را بگیرد.)
    «محمد حسین» هستم.

10. 11 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

Banned
    تشکر شده 5,654 بار در 1,971 ارسال

ب نظرم تا وقتی سود بانکی بالا نیارند سرمایه ها از بورس تکون نمیخوره

هر وقت دیدید سود سپرده بانکی دوباره رسید به 20 درصد و بالا تر بدونید ب انتهای موج 5 شاخص کل رسیدیم

منفی بازار برای تازه وارد ها و کد اولی ها نیاز بود

ب نظرم با خیال راحت میشه سهام داری کرد

12. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید تیدی آلفا از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (۱۰) کریس گاردنر آواتار ها
    تشکر شده 19,463 بار در 2,880 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen18 نمایش پست ها
    ب نظرم تا وقتی سود بانکی بالا نیارند سرمایه ها از بورس تکون نمیخوره

هر وقت دیدید سود سپرده بانکی دوباره رسید به 20 درصد و بالا تر بدونید ب انتهای موج 5 شاخص کل رسیدیم

منفی بازار برای تازه وارد ها و کد اولی ها نیاز بود

ب نظرم با خیال راحت میشه سهام داری کرد
    دوست عزیز اگر قرار باشه که سرمایه بخاطر سود بانکی 20 درصدی از بازار خارج بشه..
    در همین بورس صندوقهایی هستند که سود بالای 2 درصد ماهانه میدهند..اعتماد و امین یکم و خیلی از صندوقها که البته بنده روی این دو تحقیق کردم..

14. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید کریس گاردنر از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (87) وحید 20 آواتار ها
    تشکر شده 116,697 بار در 26,711 ارسال

دولت قرار هست سهام 18 شرکت به ارزش 54 هزار میلیارد تومان رو به مردم واگذار کند

که ازین 18 شرکت ، سهام 6 پالایشگاه- سهام 2 خودروساز بزرگ-سهام 2 بانک دولتی-سهام 2 شرکت بیمه ای
    قرار هست واگذار شوند.
    در پالایشگاه دولت 20% سهام دارد و گویا این 6 پالایشگاه در قالب صندوق etf قابل معامله در بورس قرار هست به مردم واگذار شوند. ارزش سهام دولت در این 6 پالایشگاه حدود 25 هزار میلیارد تومان میباشد .
    در ادامه سهام تامین اجتماعی وارد بورس خواهد شد.
    خود تامین اجتماعی چندین هلدینگ بزرگ داره از جمله تاپیکو-تاصیکو-تیپیکو-صباتامین و...که با این زیرمجموعه ها و داراییهای زیادی که این هلدینگ داره ، مشخص که قرار باشه در بورس عرضه بشه و 10% عرضه کنند باید از قبل بازار رو برای این عرضه آماده کنند.

در واقع دولت برای بازار بورس کماکان برنامه داره و برای موفقیت در واگذاری سهام 18 شرکت دولتی به رونق بورس نیاز داره و تا وقتی مولفه های تاثیرگذار بر بورس از نرخ سود بانکی-نرخ ارز-بازارهای جهانی و امثالهم با تغییر جدی روبرو نشده اند دلیلی بر ریزش بازار وجود نداره
    اغلب شرکتهای بزرگ کماکان با مولفه های فعلی با پی برایی تحلیلی 4 الی 6 دارند معامله میشند که نشان از ارزندگی است/منبع: کانال کاظم نادر علی
    درخت هرچه پربارتر افتاده تر

توصیه ای به خرید/فروش/نگهداری ندارم.

16. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (۱۰) کریس گاردنر آواتار ها
    تشکر شده 19,463 بار در 2,880 ارسال

ورود قوه قضایه به فروشهای مشکوک اشخاص حقوقی در بورس

شناسه خبر : 18608 | تاریخ انتشار : ۲۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۹

بعد از شکایت عده کثیری از سهامداران بورس تهران:

صاف نیوز: بعد از شکایت عده کثیری از سهامداران بورس تهران مبنی بر ریزش سهام و تعمدی بودن این ریزش ها و تخلفات صورت گرفته توسط حقوقی ها و مدیران سازمان بورس , رئیس دستگاه قضا دستور تشکیل هیئتی از کارشناسان جهت ورود به پرونده و رسیدگی به موضوع و بر خورد قاطع با متخلفان را صادر کرد.

18. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید کریس گاردنر از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار(3) roya123 آواتار ها
    تشکر شده 30,147 بار در 5,486 ارسال

چقدر عالی.

اگر مطمئنید که این را عقلتان می‌گوید حتما (باید) همین کار را بکنید.

چرا می‌گویم مطمئنید؟ برای اینکه احتمالش هست این را از روی «ترس» یا «طمع» گفته باشید. یا از روی حرف یک نفر دیگر.
    پس، پیش از تصمیم یک بار دیگر مرور کنید: آیا این بینش و تصمیم از روی عقل است یا ترس؟ از روی عقل است یا طمع؟ از روی عقل است یا حرف یک نفر دیگر؟
    (ترس و طمع و حرف آدم‌های مختلف هم هستند... اصلا باید باشند، ولی دست آخر عقل باید همه‌ی جوانب را بسنجد و کار درست و صلاح را تشخیص دهد و تصمیم قاطع خودش را بگیرد.)
    البته اصلا استرس ندارم. اما دپرس هستم فقط. در ضمن من پشت سر جناب آباد حرکت می کنم. علت اینکه استرس ندارم هم همینه. البته خودم هم سرچ کردم و عقل خودم هم با نظر جناب آباد همسو است. اما خب دپرس شدم امروز ... نمیدونم چرا دپرسم... شاید چون به سود سبدم نگاه کردم. شاید نباید نگاه کنم فعلا. چون شرایط همه فعلا اینگونه است
    اگر اشتیاق شما برای موفق شدن بیشتر از ترس شما از شکست خوردن باشد
    شما حتما موفق خواهید شد. "آلبرت انیشتین"

20. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید roya123 از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 90 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (1 کاربران و 89 مهمان ها)

1. manmehdiam

کلمات کلیدی این موضوع