نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: آیا با حذف دامنه نوسان و/یا حجم مبنا موافقید

رأی دهندگان
124. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • با حذف هر دو موافقم، هیچ کارکردی ندارند

47 37.90%
  • دامنه نوسان افزایش باید و حجم مبنا تغییر نکند

11 8.87%
  • دامنه نوسان افزایش و حجم مبنا کاهش یابد

19 15.32%
  • دامنه نوسان تغییر نکند و حجم مبنا حذف شود

5 4.03%
  • دامنه نوسان تغییر نکند و حجم مبنا کاهش یابد

5 4.03%
  • همین وضعیت فعلی ادامه پیدا کند، مشکل جای دیگری است

37 29.84%
صفحه 1936 از 8145 نخست ... 9361436183618861926193319341935193619371938193919461986203624362936 ... آخرین
نمایش نتایج: از 19,351 به 19,360 از 81443

موضوع: جــــو بــــازار

عضو فعال linux_linda آواتار ها
    تشکر شده 7,864 بار در 2,523 ارسال

پاسخ : جــــو بــــازار

ساختمان بورس فقط سمبل اقتصاده
    تصمیمات جای دیگه گرفته میشه
    مردم لوکیشن اشتباه گرفتن

2. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید linux_linda از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال محمد 66 آواتار ها
    تشکر شده 10,024 بار در 2,640 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط Francis نمایش پست ها
    دقیقا

و عملکرد من -و خیلی های دیگه که میشناسمشون- میگه که فارغ از وضعیت شاخص و دولت و این حرفها سود و زیان به خاطر عملکرد خود منه

کسانی هم که قراره برن شیشه سازمان بیارن پایین حقوقی های بازار که نیستن، بیشتر امثال من هستن که سرمایه کمی دارن و انتظار دارن با معاملاتشون سود کسب کنن.

میتونن فرصتهای خوب پیدا کنن. راحت نیست. اما شدنی چرا

مسابقه ای که سازمان بورس ایجاد کرده از بین 10 دانشگاه برتر کشور فقط 1 دانشگاه موفق به کسب سود شده و 9 دانشگاه دیگر در ضرر هستند.

وضعیت سهامداران هم به همین شکل است، بالای 90 درصد سهامداران در ضرر و کمتر از 10 درصد در سود هستند.

4. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید محمد 66 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال Francis آواتار ها
    تشکر شده 874 بار در 296 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط محمد 66 نمایش پست ها

مسابقه ای که سازمان بورس ایجاد کرده از بین 10 دانشگاه برتر کشور فقط 1 دانشگاه موفق به کسب سود شده و 9 دانشگاه دیگر در ضرر هستند.

وضعیت سهامداران هم به همین شکل است، بالای 90 درصد سهامداران در ضرر و کمتر از 10 درصد در سود هستند.
    بله منم این رو دیدم

هنوز باید دید اون یه دونه ای که موفق به کسب سود شده کارمزدها رو کسر کرده بوده یا نه

متأسفانه همین دانشگاهها با نمرات بالا فارغ التحصیل میکنن طرف رو و یابو برش میداره فک میکنه کی هست!

این هم عملکرد این عزیزانه. یعنی هیچ کدوم اینها تو فلزات، پالایشی، معدنی، غیرکانی و ... سرمایه گذاری نکردن؟

ادعای همیشه تو کف خریدن که صددرصد دروغه. من که هنوز به نظر خودم بالا خرید کردم و چندتا خرید اشتباه هم داشتم (خیلی مهم) استراتژی اشتباه داشتم و باعث خواب پولم شده الان تو سهام گروه روی و پالایشی بالای 25 درصد تو سودم. مقایسه کنید با این علما

یا این عزیزان نتونستن فرصتهای بازار رو شناسایی کنن، اونم نه با 100 میلیارد تومن. بلکه با 100 میلیون تومن!

یا حتی بهتر از من شناسایی و ورود کردن اما تو بقیه بد ضرر کردن که دیگه بدتر، اونم یعنی واویلا به این مدیریت سرمایه!

این اساتید فردا میرن تو حقوقی ها و کارگزاری ها و سبدگردانی ها تر میزنن به بازار اونوقت راهکار اینه که بریم شیشه سازمان بیاریم پایین

6. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید Francis از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 15,019 بار در 6,183 ارسال

فارس :

۹۶/۰۵/۲۹ :: ۱۴:۴۷

آنچه مسلم است تا وقتی که تکلیف نرخ سپرده بانکی مشخص نشده و درعین‌حال مبهم بودن سیاست دولت دوازدهم در بازار پولی و مالی هر نوسانی در بازار

سهام فرصت چندانی برای پایداری نداشته و زمینه‌ای برای نقد کردن سهام از سوی معامله‌گران پرتحرک بازار با هدف جابه‌جایی با دارایی‌های برخوردار از منفعت

بیشتر ازجمله اوراق بدهی منتشرشده در سیستم بانکی خواهد بود. وضعیتی که نه تنها آخرین جرعه از نقدینگی در گردش بازار را به نفع بانک‌ها مکیده، بلکه

بی‌اعتمادی گسترده را در بازار کم‌عمق سهام گسترده کرده است.
    بهترین دانش آن است که سودمند باشی

8. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید ایرج سابق از ایشان تشکر کرده اند:

چون مردمی که پول شون مثلا تو بانک صادرات که 1300 میلیارد تومن زیان داشته در برابر 350 میلیارد تومن پدیده شاندیز
    خبر ندارن بانک صادرات چرا بیش از یک ساله در بورس معامله نمیشه

و اینو نمیدونن دارن روی دریاچه یخ زده راه میرن که هر لحظه امکان شکستن یخ زیرپاشون وجود داره

10. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید linux_linda از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال امام قلی خان آواتار ها
    تشکر شده 5,372 بار در 1,383 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط محمد 66 نمایش پست ها
    بورس تا 5 سال دیگه خوابیده روزی را می بینم در آینده نزدیک که مردم شیشه های تالار حافظ را پایین بیارند.
    خودت خوابی بودن خان. هر روز یک رنگی عوض میکنی که به نفعت باشد. یک بار اسمت بودن است یک بار محمد 66.احمدخان در قم می باشد. باید تک تک سیبیل هایت را بیاید بکند تا مغزت به راه بیفتد. الکی دل سهامداران را خالی منما.
    نه محقق بود نه دانشمند چارپایی بر او کتابی چند
    از هم ندوشیم.
    با هم بنوشیم.

12. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید امام قلی خان از ایشان تشکر کرده است:

میتونید پیش بینی کنید اگر روزی روزگاری خبر ورشکستگی بانکهای دولتی اعلام بشه واکنش مردم و مغازه داران چه خواهد بود؟

عضو فعال
    تشکر شده 104,341 بار در 31,917 ارسال

در مورد فرصت سودآوری در بازار و سیاستهای دولت روحانی در اقتصاد و بازار سرمایه به نظرم حرف هر دو کاربر محمد66 و francis تا حدودی درسته !

از یک طرف سیاستهای دولت نادرست بوده و هست !

از طرف دیگه فرصت سودآوری ایجاد شده در بازار ناشی از افزایش قیمتها در بازارهای جهانی از زمان به قدرت رسیدن ترامپ تا الان بوده !

در مورد پالایشی ها من موافق نیستم که بازار نتونست فرصت سود اینها رو شناسایی کنه ! چون درباره سود پالایشی ها رانت وجود داشت !

زمانیکه به برخی صندوق ها در بازارها چراغ سبز دادند که بخرید پالایشی ها را ! نه از سودهای امروز خبری بود ! نه نرخ محصولاتشان مشخص بود !

فقط یک گروه میدانستند که برای پرداخت سود سهام عدالت زنگنه و دولت ناچارند ! که سود دهی پالایشی ها را برگردانند سرجایش !

اما برای همین هم زنگنه و دولت راضی نبودند که سوددهی پالایشی ها برگردد ! و تا آخرین روزهای سال 95 هم با مصوبه ای تلاش کردن سهم پالایشی ها رو از سبد عدالت کمتر کنند !

تا حداقل سود کمتری به این سبد واریز کنند ! اما نشد و مجلس مخالفت کرد !

تنها طیفی که اصرار داشت برای پرداخت سود سهام عدالت باید پالایشی ها سودده شوند ! چه زنگنه و دولت بی تدبیر بخواهند ! چه نخواهند ! همان صندوق هایی بودند که آرام و بی سر و صدا خریدند !

زمانیکه برای بقیه بازار خرید سهام پالایشی با اون سودهای چند ریالی و گزارشات مبهم توجیهی نداشت !

بعد هم که بحث سودها قطعی شد ، دیدید که اینقدر قیمتها بالا آمده بود ! که توجیهی برای ورود مجدد بازار نداشت !

البته بحث در مورد نوسانگیری نیست ! در مورد سهامداری میان مدت و بلند مدت است !

الان هم معلوم نیست برای سال بعد این سودها تکرار بشه یا نه !

البته برخی دارند از سودهای 100 تومانی و 200 تومانی در برخی پالایشی ها صحبت می کنند !

15. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید negarminavi از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال Francis آواتار ها
    تشکر شده 874 بار در 296 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط negarminavi نمایش پست ها
    در مورد فرصت سودآوری در بازار و سیاستهای دولت روحانی در اقتصاد و بازار سرمایه به نظرم حرف هر دو کاربر محمد66 و francis تا حدودی درسته !

از یک طرف سیاستهای دولت نادرست بوده و هست !

از طرف دیگه فرصت سودآوری ایجاد شده در بازار ناشی از افزایش قیمتها در بازارهای جهانی از زمان به قدرت رسیدن ترامپ تا الان بوده !

در مورد پالایشی ها من موافق نیستم که بازار نتونست فرصت سود اینها رو شناسایی کنه ! چون درباره سود پالایشی ها رانت وجود داشت !

زمانیکه به برخی صندوق ها در بازارها چراغ سبز دادند که بخرید پالایشی ها را ! نه از سودهای امروز خبری بود ! نه نرخ محصولاتشان مشخص بود !

فقط یک گروه میدانستند که برای پرداخت سود سهام عدالت زنگنه و دولت ناچارند ! که سود دهی پالایشی ها را برگردانند سرجایش !

اما برای همین هم زنگنه و دولت راضی نبودند که سوددهی پالایشی ها برگردد ! و تا آخرین روزهای سال 95 هم با مصوبه ای تلاش کردن سهم پالایشی ها رو از سبد عدالت کمتر کنند !

تا حداقل سود کمتری به این سبد واریز کنند ! اما نشد و مجلس مخالفت کرد !

تنها طیفی که اصرار داشت برای پرداخت سود سهام عدالت باید پالایشی ها سودده شوند ! چه زنگنه و دولت بی تدبیر بخواهند ! چه نخواهند ! همان صندوق هایی بودند که آرام و بی سر و صدا خریدند !

زمانیکه برای بقیه بازار خرید سهام پالایشی با اون سودهای چند ریالی و گزارشات مبهم توجیهی نداشت !

بعد هم که بحث سودها قطعی شد ، دیدید که اینقدر قیمتها بالا آمده بود ! که توجیهی برای ورود مجدد بازار نداشت !

البته بحث در مورد نوسانگیری نیست ! در مورد سهامداری میان مدت و بلند مدت است !

الان هم معلوم نیست برای سال بعد این سودها تکرار بشه یا نه !

البته برخی دارند از سودهای 100 تومانی و 200 تومانی در برخی پالایشی ها صحبت می کنند !

یعنی این لفظ دولت بی تدبیر رو ازت بگیرن هیچ حرفی دیگه برای گفتن نداری

اینطور که معلومه شما به این رانت ها وصلی چون یکی مثل من نه از این جزئیات خبر دارم نه صحبت برخی!! در مورد سودهای 100 و 200 تومانی رو شنیدم!

من نگاه میکنم به نمودار یه جا میگه بخر، یه جا میگه بفروش

وقتی میبینم یه عده کت و کلفت دارن میخرن -که شما میگی صندوق ها بودن- منم باهاشون میخرم.

وقتی سیگنال فروش ببینم یا به هدف برسن هم میفروشم، خوشحال و شاد و خندان

کاری هم ندارم که آیا تدبیر دولت بوده یا اومدن ترامپ. گرچه چیزی که من از بازارهای جهانی میبینم سیکل طبیعی رشد و اصلاح قیمتی بوده وگرنه رشد عجیب قیمت روی و مس و آهن خیلی خیلی قبل از اومدن ترامپ اتفاق افتاد و بیشتر هم دلایل بنیادی داره تا سیاسی.

حالا من با اینها کاری ندارم. روی داره میره بالا میخرم. نره بالا دیگه میفروشم. مس نتونستم بخرم. آلومینیوم نتونستم بخرم. هر چی تونستم میخرم، میفروشم، اگه سود کردم خدا رو شکر. اگه حد ضرر فعال شد فروختم خدا روشکر.

من نقش دولت رو یکی تو متوقف کردن سهام میدونم. تازه همه تقصیرش هم گردن سازمان نیست. اما سازمانی که از من داره کارمزد کم میکنه باید هوای من رو داشته باشه. اگر شرکت گزارشهای لازم رو نمیده باید جدی بهش اخطار بده و جریمه ش بکنه. یعنی چی که یه شرکت در پیت بخواد کلیت بازار رو مسخره خودش بکنه. یعنی چی که پول من بخواد یک سال بلوکه باشه؟
    جریمه ش کنه سنگین بعدم اخراجش کنه از بورس تا درس عبرت بشه واسه بقیه.

دومین نقش دولت هم شاخص سازی هست که امیدوارم با ایجاد بازار دو طرفه این مشکل هم حل بشه. من واقعا نمیفهمم چرا تو آتی سکه بازار دو طرفه ایراد نداره اما تو بازار سهام ایراد داره.

سومین نقش دولت هم ایجاد زیرساخت هست که بشه معاملات الگوریتمی رو پیاده کرد. خیلی بازار خوشگل تری خواهیم داشت. زیرساخت فعلی بورس افتضاح در افتضاحه و اصلن به درد نمیخوره.

17. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید Francis از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار(1) trojan آواتار ها
    تشکر شده 5,334 بار در 847 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط ایرج سابق نمایش پست ها
    اعتراضی ندارند !!!!

از بس که در سود سنگین هستند خوشی زده به عقل شان کمی برای تفریح میخواهند شیشه ها را بشکنند !!!

از بس که دولت تدبیر با سرمایه گذاری بازار بوس با واقعیت صحبت کرده و همیشه واقعیت را میگه دیگه سهامداران خسته شدند !!
    دوست عزيز نزديك چهار ساله بازار داره اصلاح ميكنه ، درجا ميزنه و نوسان ميكنه و از رشد ممتد خبري نيست . لطفا بگيد شخصي كه سه ساله داره ضرر ميده چرا پولش رو برنداشته ببره بيرون ؟ ايراد از دولت هست يا از اون شخص ؟ خوب وقتي اوضاع مملكت ... هست چرا بايد بورس بازدهي بده اصلا ؟ اصلا دولت از بورس واسه چي بايد حمايت كنه كه من و شما سود كنيم ؟ دولت قدرت حمايت از خود كارخونه و توليد رو نداره ، قدرت حمايت از خدمات رو نداره ، قدرت حمايت از نفت رو نداره ، قدرت حمايت از مسكن و هر چيز ديگه رو نداره بعد بياد از بورس شما حمايت كنه كه چي بشه . پولتون رو ببريد بيرون اگه نمي تونيد سود كنيد چه مرضي تو بورس نگه دارين . اگه ميتونيد سود كنيد كه ديگه نق زدن نداره . چيزي كه بخش نق زن بورس باز ها رو هميشه آزار داده طمع بوده . طمع رو كم كنيد قانع باشيد به سود بانكي بريد سپرده كنيد و سود كنيد و دعا به جون روحاني .
    (( اونهايي هم كه ميگن ما واسه خودمون نق نمي زنيم بلكه دلمون واسه مملكت ميسوزه هم لطفا طمعشون رو كم كنن نمي خواد دلشون واسه مملكت بسوزه ))

19. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید trojan از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 111 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (1 کاربران و 110 مهمان ها)

1. عطارد

کلمات کلیدی این موضوع