نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: آیا با حذف دامنه نوسان و/یا حجم مبنا موافقید

رأی دهندگان
124. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • با حذف هر دو موافقم، هیچ کارکردی ندارند

47 37.90%
  • دامنه نوسان افزایش باید و حجم مبنا تغییر نکند

11 8.87%
  • دامنه نوسان افزایش و حجم مبنا کاهش یابد

19 15.32%
  • دامنه نوسان تغییر نکند و حجم مبنا حذف شود

5 4.03%
  • دامنه نوسان تغییر نکند و حجم مبنا کاهش یابد

5 4.03%
  • همین وضعیت فعلی ادامه پیدا کند، مشکل جای دیگری است

37 29.84%
صفحه 942 از 8146 نخست ... 442842892932939940941942943944945952992104214421942 ... آخرین
نمایش نتایج: از 9,411 به 9,420 از 81453

موضوع: جــــو بــــازار

عضو عادی
    تشکر شده 268 بار در 91 ارسال

پاسخ : جــــو بــــازار

نقل قول نوشته اصلی توسط negarminavi نمایش پست ها
    بستگی داره با کجا مقایسه کنید !

سالها فروش این شرکتها بطور کمی نه ریالی منظورم مقدار فروش هست، روبه رشد بوده !

الان نه تنها روبه رشد نیست بلکه کاهش نسبی هم داشته !

این کاهش نسبی رو اگر با کاهش فروش مطلق شرکتهای گروه سیمانی مثلا مقایسه کنید ، بله وضعیت فروش اینها نسبت به سیمانی ها بهتر هست

اما اگر با روند فروش سالهای قبلشون مقایسه کنید، کاملا معلومه که اینها هم در رکود هستند !

واضح هست که دارو و غذا مایحتاج ضروری هست، با توجه به میزان جمعیت مصرف همیشه وجود داره ! اما بحث ما برای رکود میزان رشد مصرف هست که نسبت به سالهای قبل در شرکتهای این گروهها هم کاهش یافته !
    مولوی چه زیبا گفته که
    چار کس را داد مردی یک درم
    آن یکی گفت این بانگوری دهم
    آن یکی دیگر عرب بد گفت لا
    من عنب خواهم نه انگور ای دغا
    آن یکی ترکی بد و گفت این بنم
    من نمی‌خواهم عنب خواهم ازم
    آن یکی رومی بگفت این قیل را
    ترک کن خواهیم استافیل را
    در تنازع آن نفر جنگی شدند
    که ز سر نامها غافل بدند

من کلیت فرمایش شما را قبول دارم ولی میخوام چند نکته اضافه کنم: اولاً همه قبول دارند که سیاست دولت کنونی انقباضیه و چاره ای هم جز این نیست. فرض کنیم دولت بخواد سیاست انبساطی را پیش بگیره. با کدام تولید؟ پول چاپ کنه؟
    ثانیاً بخشی از رکود فعلی ناشی از سیاست های اقتصادی سابقه. مثلاً با ساخت میلیون ها مسکن مهر، تقاضای مسکن کاهش پیدا کرد و کشور با مازاد عرضه مسکن روبرو شد. به همین دلیل ساخت و ساز در سالهای 92 به بعد به یک چهارم سال 90 رسید. خب طبیعتاً سیمانی ها دچار رکود شدید میشن. حالا این که دولت بودجه عمرانی هم نداره میشه «قوز بالای قوز». فولاد هم به همین صورت.
    ثالثاً بخشی از عوامل مؤثر بر رکود بین المللی است. نه تقصیر احمدی نژاده و نه روحانی! این شرکت صبا نور دو سال پیش 165 میلیارد تومان سود ساخت ولی الان ارزش بازارش 300 میلیارد تومانه با سود کمتر از 30 میلیارد. خب این تقصیر دولت نیست. سنگ آهن از 180 دلار به 60 دلار رسیده. اتفاقا سنگ آهنی ها مدام شکایت دارند که ما زمان احمدی نژاد اصرار داشتیم که دیگه این فرصت فروش تکرار نمیشه و دولت باید اجازه افزایش فروش میداد که نداد.
    رابعاً در خصوص کاهش فروش صنایع غذایی به این نکته هم توجه بفرمایید که برخی از کاهش فروش ها به خاطر کاهش تقاضا نیست بلکه به خاطر ظهور شرکت های رقیبه. در واقع با رکود در سایر بازارها، خیلی از صاحبان صنایع به صنعت غذایی رو کردند. کافیه یه نگاه به سطح شهر بیاندازید
    سخن آخرم را عرض کنم: بعضی از اعضای این سایت بدون هر گونه همفکری صرفاً فحاشی و بی ادبی میکنند. من از شما مثل خیلی از اعضای فرهیخته این فروم، تا به حال بی ادبی ندیده ام و این موضوع را به شما تبریک میگم. امیدوارم این بحث منجر به شناخت بیشتری از بازار بشه

2. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید جم1 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال Abad آواتار ها
    تشکر شده 42,142 بار در 6,947 ارسال

ونفت (حدود 1820) ، شاراک (حدود 4900) ، سکرما (حدود 3000)، و بیمه مهین (حدود 980) کم ریسک هستند(ترتیب مهم نیست) در قیمت های امروز و در منفی با مطالعه و مسولیت خودتان اقدام کنید من ریسک کرده و در حال خرید هستم اما مسولیت نمی پذیرم خودتان مطالعه کنید وقت فروش هم به استراتژی هر فرد بستگی دارد که خودتان استاد هستید.این تحلیل برای امروز و فردا معتبر است و برای آینده نیاز به بررسی دارد از دوستان هم می خواهم اگر در اشتباه هستم یادآوری کنند ممنون میشم
    ویرایش توسط Abad : 2015/12/19 در ساعت 12:25
    Abad (گروه سرمایه گذاری آباد )
    تصمیم ساز است ، تصمیم گیری و مسئولیت آن با شماست. هر تصمیمی برای آینده امکان خطا دارد

4. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید Abad از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 104,341 بار در 31,917 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط جم1 نمایش پست ها
    مولوی چه زیبا گفته که
    چار کس را داد مردی یک درم
    آن یکی گفت این بانگوری دهم
    آن یکی دیگر عرب بد گفت لا
    من عنب خواهم نه انگور ای دغا
    آن یکی ترکی بد و گفت این بنم
    من نمی‌خواهم عنب خواهم ازم
    آن یکی رومی بگفت این قیل را
    ترک کن خواهیم استافیل را
    در تنازع آن نفر جنگی شدند
    که ز سر نامها غافل بدند

من کلیت فرمایش شما را قبول دارم ولی میخوام چند نکته اضافه کنم: اولاً همه قبول دارند که سیاست دولت کنونی انقباضیه و چاره ای هم جز این نیست. فرض کنیم دولت بخواد سیاست انبساطی را پیش بگیره. با کدام تولید؟ پول چاپ کنه؟
    ثانیاً بخشی از رکود فعلی ناشی از سیاست های اقتصادی سابقه. مثلاً با ساخت میلیون ها مسکن مهر، تقاضای مسکن کاهش پیدا کرد و کشور با مازاد عرضه مسکن روبرو شد. به همین دلیل ساخت و ساز در سالهای 92 به بعد به یک چهارم سال 90 رسید. خب طبیعتاً سیمانی ها دچار رکود شدید میشن. حالا این که دولت بودجه عمرانی هم نداره میشه «قوز بالای قوز». فولاد هم به همین صورت.
    ثالثاً بخشی از عوامل مؤثر بر رکود بین المللی است. نه تقصیر احمدی نژاده و نه روحانی! این شرکت صبا نور دو سال پیش 165 میلیارد تومان سود ساخت ولی الان ارزش بازارش 300 میلیارد تومانه با سود کمتر از 30 میلیارد. خب این تقصیر دولت نیست. سنگ آهن از 180 دلار به 60 دلار رسیده. اتفاقا سنگ آهنی ها مدام شکایت دارند که ما زمان احمدی نژاد اصرار داشتیم که دیگه این فرصت فروش تکرار نمیشه و دولت باید اجازه افزایش فروش میداد که نداد.
    رابعاً در خصوص کاهش فروش صنایع غذایی به این نکته هم توجه بفرمایید که برخی از کاهش فروش ها به خاطر کاهش تقاضا نیست بلکه به خاطر ظهور شرکت های رقیبه. در واقع با رکود در سایر بازارها، خیلی از صاحبان صنایع به صنعت غذایی رو کردند. کافیه یه نگاه به سطح شهر بیاندازید
    سخن آخرم را عرض کنم: بعضی از اعضای این سایت بدون هر گونه همفکری صرفاً فحاشی و بی ادبی میکنند. من از شما مثل خیلی از اعضای فرهیخته این فروم، تا به حال بی ادبی ندیده ام و این موضوع را به شما تبریک میگم. امیدوارم این بحث منجر به شناخت بیشتری از بازار بشه
    اگر سیاست دولت انقباضیه پس اینهمه نقدینگی اضافه شده یعنی چیزی نزدیک به 400 هزار میلیارد چیه ؟؟؟؟

سیاست برای مردم و تولید و بخشهای صنعتی انقباضی هست فقط !

برای دولت و آقازاده ها و واردکنندگان و رانت داران کاملا انبساطی هست !!!

فکر میکنید دولت پول چاپ نمیکنه ؟ تا حالا چندین بار کردن در این 2 سال !

کل نقدینگی که در 8 سال دولت احمدی نژاد ایجاد شد با نفت 100 دلاری به قول برخی ها !!! در 2 سال دولت روحانی ایجاد شده اونم با درآمد ارزی کمتر !!!

پس پول هست اما نه برای مردم ! نه برای تحویل مسکن مهر ! نه برای تولید کننده واقعی ! برای آقایان و آقازاده ها هست فقط !

تقاضای مسکن کاهش پیدا نکرده، همین الان خیلی ها خانه ندارن ! زوج های جوان نیاز به خانه ندارن در آینده ؟؟؟

همین مسکن مهرها را چرا تحویل نمیدهند؟ در پردیس تهران پیمانکارانی هستند که 2 سال است واحدهایشان تمام شده !

فقط از زمانیکه دولت روحانی آمده کنتور آب و برق و گاز را انشعاب نمی دهد آنجا ! نه اینکه آب و برق و گاز نباشد ! هست اما انشعاب نمی دهند !

وام 25 میلیونی هم که شد 30 میلیون هست برای همه این واحدها ! مگر برای خودرو تصویب نکردند و خط اعتباری نگرفتند ؟

برا مسکن مهر که از قبل خط اعتباری داشت و مصوبه هم داشت ! کل مسکن مهر پردیس که مانده شاید 100 هزار واحد نباشد ! اندازه پولی که وام دادند برای خودرو تسهیلات دارد همین واحدها !

اینها مسکن مهری که متقاضی دارد واگذار نمی کنند، اما مدام می گویند برخی مسکن مهرها متقاضی ندارد !!!

شما اونی که داره بده به طرف ! اونی که متقاضی نداره نساز !

در پرند اینقدر معطل کردند تا مردم انصراف بدهند و پولشان را پس بگیرند ! طرف توان مالی نداره ! همون 20 تومانی هم که داده قرضی بوده ! مجبور می شود برود پس بگیرد !

کاهش قیمت در بازارهای جهانی کی رخ داد؟ آیا کاهش قیمت ها در بازارهای جهانی پس از کاهش قیمت نفت نبود ؟؟؟

کاهش قیمت نفت پس از توافق ! ژنو یا همان توافق قرن ! نبود ؟؟؟

کاهش تقاضای چین پس از این تحولات در بازارهای جهانی نیود ؟؟؟

آنچه در بازارهای جهانی رخ داده نتیجه برد-برد است ! بویژه در بازار نفت !

برد-برد را امثال روحانی و ظریف و عراقچی پزش را دادند ! و ملت را با آن سرگرم کردند اما آمریکایی ها در بازار نفت برد-برد را به آقایان نشان دادند !

نتایج این برد-برد در بورس تهران هم نمایان شده !

6. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید negarminavi از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 3,818 بار در 907 ارسال

ساعاتی پیش رخ داد
    انفجار در پتروشیمی مارون / 2 مصدوم حاصل آتش‌سوزی در واحد پلی‌اتیلن
    وقوع انفجار بامداد امروز در پتروشیمی مارون سبب سوختگی دو نفر از کارگران یکی از واحدهای آن شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از ماهشهر، واحد پلی‌اتیلن پتروشیمی مارون دچار حادثه انفجار شد.
    بر اثر این حادثه که ساعاتی پیش اتفاق افتاد دو نفر از کارگران این واحد دچار سوختگی شده‌ و به بیمارستان منتقل شدند.
    هنوز از علت، جزئیات و شمار دقیق حادثه‌دیدگان این سانحه اطلاعی در دست نیست.
    تیرماه امسال نیز در سانحه آتش‌سوزی همین واحد، یک نفر از کارکنان به نام «شهرام محمودی» کشته شد.
    اخبار تکمیلی ارسال خواهد شد.

8. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید TAJ2014 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال Senator1989 آواتار ها
    تشکر شده 6,782 بار در 2,084 ارسال

آیت الله یزدی:

طلاب مراقب پول‌های انگلیسی باشند

رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در پاسخ به اظهار نگرانی‌ها درباره تلاش جریانات وابسته در جذب طلاب با شهریه‌های انگلیسی گفت: حرف حق را باید زد و دنبال هم باید کرد و تكلیف هم مشخص است که پول انگلیسی را نباید گرفت؛ اگر برای شما ثابت است که انگلیسی است، نباید بگیرید......................

http://fararu.com/fa/news/255992

-------------------------------------------------

واقعا این ملت از انتخاب خودشون الان چه حسی دارند !؟؟

همه چیز رو خشکوندی

10. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید Senator1989 از ایشان تشکر کرده است:

ستاره‌دار (۲)
    تشکر شده 7,300 بار در 1,825 ارسال

سلام فردا یکشنبه سیاه درراه است فقط جای شکر باقی است که کوتاهترین روز است و شاید کمترین ضرر را بزند !!!

12. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید نیکا از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 116 بار در 63 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط نیکا نمایش پست ها
    سلام فردا یکشنبه سیاه درراه است فقط جای شکر باقی است که کوتاهترین روز است و شاید کمترین ضرر را بزند !!!
    ظاهرا قراره فردا و پس فردا به خاطر آلودگی هوا بورس تعطیل بشه به نفع اونایی شد که سهم دارند حداقل ده درصد ضررشون کم میشه

عضو فعال
    تشکر شده 15,019 بار در 6,183 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط sharifi نمایش پست ها
    ظاهرا قراره فردا و پس فردا به خاطر آلودگی هوا بورس تعطیل بشه به نفع اونایی شد که سهم دارند حداقل ده درصد ضررشون کم میشه
    زمانی بورس تعطیل میشه که بانک ها هم تعطیل باشند !!
    بهترین دانش آن است که سودمند باشی

عضو فعال Abad آواتار ها
    تشکر شده 42,142 بار در 6,947 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط Abad نمایش پست ها
    ونفت (حدود 1820) ، شاراک (حدود 4900) ، سکرما (حدود 3000)، و بیمه مهین (حدود 980) کم ریسک هستند(ترتیب مهم نیست) در قیمت های امروز و در منفی با مطالعه و مسولیت خودتان اقدام کنید من ریسک کرده و در حال خرید هستم اما مسولیت نمی پذیرم خودتان مطالعه کنید وقت فروش هم به استراتژی هر فرد بستگی دارد که خودتان استاد هستید.این تحلیل برای امروز و فردا معتبر است و برای آینده نیاز به بررسی دارد از دوستان هم می خواهم اگر در اشتباه هستم یادآوری کنند ممنون میشم
    امروز ونفت با قیمت 1,824 و بیمه میهن با قیمت 985 خرید شد با دید 6 ماهه و با بررسی و در صورت لزوم سهامداری معامله هم سود دارد و هم ضرر ، امید به خدا که همه سود کنند
    Abad (گروه سرمایه گذاری آباد )
    تصمیم ساز است ، تصمیم گیری و مسئولیت آن با شماست. هر تصمیمی برای آینده امکان خطا دارد

16. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید Abad از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی شاه ماهی بورس آواتار ها
    تشکر شده 3,097 بار در 259 ارسال

سلام
    از کجا میشه فهمید تعداد حق های استفاده نشده در یک نماد چه تعداد میباشد
    ایا سایتی داره
    اگه کسی راهنمایی کنه ممنون میشم

یکی از دوستان گفتند که از کدال میشود متوجه شد اما سوال من زودتر از کدال است

مثلا یک حق تقدم وقتی بسته میشه در حدود 2 ماه بعد اطلاعیه حق های استقاده نشده میاد تو کدال ، از کجا میشه زودتر متوجه شد ایا سایتی است که نشان دهد

18. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید شاه ماهی بورس از ایشان تشکر کرده است:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 60 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (2 کاربران و 58 مهمان ها)

1. farzadi،
  2. MOSTAFAVI

کلمات کلیدی این موضوع