نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: آیا با حذف دامنه نوسان و/یا حجم مبنا موافقید

رأی دهندگان
124. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • با حذف هر دو موافقم، هیچ کارکردی ندارند

47 37.90%
  • دامنه نوسان افزایش باید و حجم مبنا تغییر نکند

11 8.87%
  • دامنه نوسان افزایش و حجم مبنا کاهش یابد

19 15.32%
  • دامنه نوسان تغییر نکند و حجم مبنا حذف شود

5 4.03%
  • دامنه نوسان تغییر نکند و حجم مبنا کاهش یابد

5 4.03%
  • همین وضعیت فعلی ادامه پیدا کند، مشکل جای دیگری است

37 29.84%
صفحه 3961 از 8146 نخست ... 29613461386139113951395839593960396139623963396439714011406144614961 ... آخرین
نمایش نتایج: از 39,601 به 39,610 از 81458

موضوع: جــــو بــــازار

عضو فعال رگنار آواتار ها
    تشکر شده 3,647 بار در 382 ارسال

پاسخ : جــــو بــــازار

نقل قول نوشته اصلی توسط آقا سید نمایش پست ها
    سروش جان سلام
    هر چی فکر می کنم دوزاری کج من نمی افته چرا توی این بازار ،دتماد با سود500 تومانی و همین طور طرح کارخونه مشهدش خریدار نداره ،و یا شرانل با سود 600 تومانیش 6+ نمی خوره ،اما پالایش یکم با ناو 7359 تومانیش در 10.288 تومان صف خرید میلیونی داره!!!
    یک عده از دوستان از اثر افزایش قیمت دلار در بازار میگن که معلوم نیست براساس چه حجم از خرید و فروش به دست اومده ،از اون طرف هم دلار نیمایی طی دو روز حداقل 500 تومان کاهش داشته
    بگذریم از این که توی بازار پایه زرد و نارنجی هم که دامنه نوسان به ظاهر تغییری نکرده،ظاهرا از افزایش قیمت شارپی خبری نیست
    یک کم ذهنم درگیره این مسائل کاملا بی اهمیته، و فعلا از نظرات دوستان استفاده می کنم و جسارتشون رو تحسین می کنم
    عرض ادب

من بنیادی کارهای زیادی رو دیدم که همیشه اینها سوال بوده براشون.! جناب amirparsamosavi توضیحات خوبی دادند.

من از همه دلایل دیگری که ممکن باعث بشه سهم بنیادی رو خوب نخرن فاکتور میگیرم چیز هایی مثل :

1. سهام بنیادی که سهله خود طلا رو هم باید در نقطه تکنیکال مناسب خرید وگرنه کاهش قیمت یا درجا زدن نصیب معامله گر میشود.

2. ممکن هست سهم بدلایل بنیادی در آینده نتونه اون سود رو تکرار کنه و این دلایل بنیادی برای خیلی ها روشنتر باشه و میلی به خرید سهم نداشته باشن.

3. شناوری سهم، رفتار حقوقی ، حجم معاملات و... همگی در اینکه سهمی بالا بره یا خبر تاثیر گذار هستش.

و ....
    اما میخوام بگم فرض کنیم هیچ یک از مشکلات بالا وجود ندارد، خب حالا چرا سهم نمیره بالا!؟ چون دید طرف کلاسیک هست!!

این دید که چون فلان سهم خوبه(با فرض خوب بودن مثلا تکرار سود عملیاتی در آینده و...) پس باید بازار این رو خوب بخره نشان دهنده دید کلاسک به بازار است، دیدی که معتقد به نظریه بازار کارا و معاملاه گران عاقل است! در حالی که در مالی رفتاری مباحثی مطرح میشه که خیر! نه بازار کاراست و نه معامله گران عاقل!! اگر بود که شاهد این همه سهم به قول بنیادی ها اورولیو و آندرولیو نبودیم. بلکه در بازار همیشه احساسات بر منطق غالب هستش.

سبز باشید

2. 15 کاربر به خاطر ارسال مفید رگنار از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی tazevared5 آواتار ها
    تشکر شده 533 بار در 157 ارسال

فایل پیوست 6294
    با سلام اصلاح شاخص در محدوده 1290 در قالب یک کارکشن abc پایان می یابد و در ادامه شاهد شکل گیری کف جدید خواهد بود توصیه دوستانه فردا خریدار در مثبت کامل نباشید

4. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید tazevared5 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 24,089 بار در 4,309 ارسال

من فکر می کنم رفتن سمت سهام غیر شاخص ساز صرفا فرصت سوزی خواهد بود! البته شاید تک و توکی سهام کوچک و متوسط مثبت هم معامله شوند اما سود اصلی را شاخص سازها خواهند برد چون با تعیین دامنه نوسان نامتقارن ، دولت نشان داد بدنبال رشد بازار سهام است نکته مهم اینکه دولت بدون منتفع شدن از این امر از بازار حمایت نخواهد کرد لذا با حمایت از شاخص سازها بار دیگر تعدادی از سهام را باد خواهد کرد ضمن اینکه با رشد شاخص بورس می تواند تبلیغات وسیعی بکند از آن طرف می تواند منابع خوبی دوباره به جیب بزند . با توجه به شرایط جدید سیاسی و انتظار رشد بیشتر نرخ ارز تا شب عید احتمالا رشد خوبی داشته باشیم به شرط انتخاب سهام خوب !

6. 11 کاربر به خاطر ارسال مفید رادین1 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال کروکودیل آواتار ها
    تشکر شده 16,511 بار در 3,500 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط رادین1 نمایش پست ها
    من فکر می کنم رفتن سمت سهام غیر شاخص ساز صرفا فرصت سوزی خواهد بود! البته شاید تک و توکی سهام کوچک و متوسط مثبت هم معامله شوند اما سود اصلی را شاخص سازها خواهند برد چون با تعیین دامنه نوسان نامتقارن ، دولت نشان داد بدنبال رشد بازار سهام است نکته مهم اینکه دولت بدون منتفع شدن از این امر از بازار حمایت نخواهد کرد لذا با حمایت از شاخص سازها بار دیگر تعدادی از سهام را باد خواهد کرد ضمن اینکه با رشد شاخص بورس می تواند تبلیغات وسیعی بکند از آن طرف می تواند منابع خوبی دوباره به جیب بزند . با توجه به شرایط جدید سیاسی و انتظار رشد بیشتر نرخ ارز تا شب عید احتمالا رشد خوبی داشته باشیم به شرط انتخاب سهام خوب !

دقیقا همیطوری شده

باید کنار دولت بود روی سهام دولتی ها

8. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید کروکودیل از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال کروکودیل آواتار ها
    تشکر شده 16,511 بار در 3,500 ارسال

رشد دلار و بورس = تامین حقوق پاداش کارمندان دولت

10. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید کروکودیل از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 70 بار در 32 ارسال

سروش جان سلام
    هر چی فکر می کنم دوزاری کج من نمی افته چرا توی این بازار ،دتماد با سود500 تومانی و همین طور طرح کارخونه مشهدش خریدار نداره ،و یا شرانل با سود 600 تومانیش 6+ نمی خوره ،اما پالایش یکم با ناو 7359 تومانیش در 10.288 تومان صف خرید میلیونی داره!!!
    یک عده از دوستان از اثر افزایش قیمت دلار در بازار میگن که معلوم نیست براساس چه حجم از خرید و فروش به دست اومده ،از اون طرف هم دلار نیمایی طی دو روز حداقل 500 تومان کاهش داشته
    بگذریم از این که توی بازار پایه زرد و نارنجی هم که دامنه نوسان به ظاهر تغییری نکرده،ظاهرا از افزایش قیمت شارپی خبری نیست

یک کم ذهنم درگیره این مسائل کاملا بی اهمیته، و فعلا از نظرات دوستان استفاده می کنم و جسارتشون رو تحسین می کنم
    بالاخره خریدکردن ازرودست دیگران این مشکلات روداره قرارنیست هرسهمی یه نفردیگه خریدکردوتبلیغ کردماهم بریم بخریم اینجاست که فرق سهم خریدن برای 7سال دیگه باسهم خریدن برای همراهی باروندبازارمعلوم میشه

12. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mehdirazavi از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار(3) EHSANI آواتار ها
    تشکر شده 7,710 بار در 1,645 ارسال

سروش جان سلام

[QUOT=EHSANI;871980] من تا حالا چندین سهم بنیادی با DPS بالا دیدم که حقوقی اجازه رشد نمیده!!!

داستان از این قراره که این تیپ حقوقی چون فعلاً قصد فروش نداره، اجازه رشد نمیده تا اولاً فروشنده زیاد بشه و ثانیاً خودش بتونه در آینده که پول اومد دستش اضافه کنه و اضافه کنه و باز هم اضافه کنه...

طرف میبینه P/E سهم خیلی پایینه، میاد سهمو میخره، بعد از یه مدت میبینه سهم رشد نمیکنه، اولش یه کم صبر میکنه ، بعدش به حقوقی فوحش معمولی میده، بعدش به حقوقی و سازمان و... فوحشهای کاف دار میده ... نهایتاً میبینه مشکل با فوحش حل نمیشه، میبینه در این مدت هر سهم درپیتی چند برابر شده... خلاصه خسته میشه و عطاشو به لقاش میبخشه و خروج میزنه.

این تیپ سهام، فقط به درد کسی میخوره که فقط دنبال سود مجمع هستند، و هیچ انتظاری از رشد قیمت سهم ندارند (عموماً حقوقی و صندوقها)
    و معمولاً هم تعداد بالا یا درصدی هستند. [/QUOTE

14. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید EHSANI از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (۱۰) کریس گاردنر آواتار ها
    تشکر شده 19,463 بار در 2,880 ارسال

پیشاپیش عذرخواهی بابت پست نامرتبط به تاپیک...

متاسفانه ویروس کرونای انگیسی...در ایران پخش شده...دوستان مراقب باشید...

ویروس کرونای انگلیسی در کشور پخش شده است - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان | Mehr News Agency
    از آدم ها بُت نسازید، این خیانت است!هم به خودتان، هم به خودشان.خدایی می‌شوند که، خدایی کردن نمی‌دانند!
    وَ شما در آخر می‌شوید، سر تا پا کافرِ خدایِ خود ساخته...!

16. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید کریس گاردنر از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی amirparss آواتار ها
    تشکر شده 246 بار در 45 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط amirparsamosavi نمایش پست ها

تا زمانی که تمام فکر و ذکر شما فقط بر روی سهام با پی بر ای کم هست ، بهتر هست برای همیشه از بازار سرمایه خارج شوید .

همه چیز فقط و فقط سود سازی یک سهم نیست ، اگر سود سازی خوب یک سهم، توام با بازیگر خوب یک سهم و حمایت حقوقی یک سهم و جو گروه آن سهم توام باشد عالی است ، که اگر فقط و فقط بحث سودسازی به تنهایی مطرح بود به قول خودتان شرانل و دتماد و حتی بیمه دی و خیلی سهمهای اینچنینی صف خرید بودند !

پس به چند نکته توجه کنید که دوزاری کج تان ( به قول خودتان) ، صاف شود !:

1) سود کردن در بورس و رشد یک سهم، فقط با خرید سهامی که سود خوبی ساخته اند و پی بر ای کم و مناسبی دارند ممکن نمی شود. در یک سهم بحث بازیگر یک سهم و جو گروه آن سهم و حمایت حقوقی یک سهم ،هم بسیار مهم هست .

2) در خصوص دتماد ، وقتی آقای همتی امروز در خبرها عنوان داشته که همچنان به دارویی ها ارز 4200 تومانی می دهند ، این گروه متوجه بازار نخواهند بود . حال هر چه سهم دتماد شما سود خوبی هم ساخته باشد و شما با این تصور که چرا دتماد با این سودسازی رشد نمی کند، فقط از سود بقیه بازار عقب مانده اید. فعلا" و در حال حاضر بازار بر روی گروه دارویی نظر مثبتی ندارد .

3) در خصوص شرانل قیمت نفت در حدود 20 درصد افزایش یافته توی همین چند وقت گذشته و افزایش قیمت نفت به شدت به ضرر شرانل هست ، چون موجب می شود تا مواد اولیه را با قیمت گرانتری بخرد ولی اینکه خود بتواند به راحتی افزایش قیمت بدهد کار راحتی نیست . بازار به دلیل گرانی نفت می داند که اگر قیمت نفت کماکان افزایشی باشد و یا حتی در همین قیمتهای فعلی بماند ، سال دیگر شرانل نمی تواند به سود امسال دست پیدا کند . با افزایش قیمت نفت ، بهای تمام شده محصولات شرکت هایی که مصرف کننده نفت هستند مانند شرکت های تولید روغن ماشین از شرکت های نفت پارس، ایرانول، گرفته تا بهران و نفت پاسارگاد بالا می رود و روی سودآوری این شرکت ها اثر مستقیم می گذارد و این دست از شرکت ها بازنده این افزایش نرخ جهانی نفت هستند.

4) صندوق پالایش یکم روچون nav ابطالش نسبت به قیمت سهم بسیار پایین هست، اشتباه بازار هست که می خره ولی بازار برای خرید فملی با این قیمت جهانی ، فولاد مبارکه با حمایت عالی حقوقی و جو گروه و همینطور سود سازی خوب فولاد مبارکه ، اشتباه نمی کنه و توی هفته گذشته و همین امروز سه تا 5 درصد و یک 6 درصد مثبت ( حدود 20 درصد تا به همین امروز ) خورده اند . پس کسی که این سهمها رو خریده جسارت نکرده ، بلکه اتفاقا ً بسیار عقلانی عمل کرده است .

5)مقایسه بازار پایه نارنجی و قرمز با بازار بورس و فرابورس درست نیست و اینکه دامنه نوسان بازار پایه نارنجی و قرمز را تغییر نداده اند ، دلیلی به افزایش قیمت شارپی بقیه سهمها نیست ! یعنی اگر دامنه نوسان بازارهای نارنجی و قرمز بازار پایه را هم تغییر می دادند ، دلیل بر رشد کل بازار می شد؟

6)
    کل بازار نوسانگیر شده اند و ما به همین 20 درصد سود تا به امروز خدا را شاکریم و قرار نیست بازار بورس هر روز خدا مثبت کامل باشد . سعی کنید یاد بگیرید که با روند بازار همراه شوید و در همین نوسانگیری سهامی که بازار روی آنها زوم هست ، سود خوبی کسب کنید .

7) شما متاسفانه در همه گروههای این سایت تنها خبرها و پستهایی را می گذارید که دلیلی بر عدم رشد و ریزش بازار باشد ( تعدادی از پسنهای شما با رنگ قرمز در بالا آورده شده ) و کاملاً مشخص هست این اقدام به جهت ترس شما از بازار بورس می باشد و متاسفانه این جو منفی و ترس را بر بقیه افراد حاکم می کنید . گرچه همانطور که رد بند ششم توضیحات گفتم ، افرادی که سهام خوب که جو مثبت بازار روی آنها بوده را از هفته پیش خریده بودند ، به راحتی سود یکساله 20 درصدی افرادی که پولشان را در بانک می گذارند را کسب کرده اند .

ای کاش اونهایی که به قول خودشان جسارت ندارند ، حداقل دیگران را از همین سودهای 20 درصدی در کوتاه مدت نترسانند .

آمین
    با درود و احترام

راجع به حاشیه سود ایرانول و بطور کلی روانکارها به این نکته هم توجه کنید که در دایره بازار داخلی اینها اهرمی تعبیه کردن که بوسیله اون ریسک بالا رفتن قیمت نفت همچنین قیمت ارز نیما رو تا حد زیادی تعدیل میکنن و حاشیه سودشون رو حفظ میکنن و اون تخفیفات ویژه و دایمی محصولاتشون هست که همیشه وقتی ارز نیما یا قیمت نفت کوره بالا میره اینا به صورت هماهنگ درصد تخفیفاتشون رو کم میکنن و وقتی این تخفیفات به مینمم ممکن میرسه مجوز افزایش قیمت براشون صادر میشه.
    راجع به بازار صادراتیشون هم که واضحه که بالا رفتن قیمت نفت و یا دلار نه تنها به ضررشون نیست بلکه حاشیه سود فراورده های نفتی همواره به نسبت بالاتری از خود نفت افزایش پیدا میکنه
    باران باش و ببار
    نپرس پیاله های خالی از ان کیست

18. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید amirparss از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 3,645 بار در 1,624 ارسال

با توجه به تبرئه ترامپ توسط جمهوریخواهان در کنگره، احتمالا بایدن یک حرکت فوری برای نشان دادن قدرتش در مقابل آنها نشان بده که شاید اقداماتی درباره توافقنامه با ایران باشد.

---

رئیس‌مجلس نمایندگان آمریکا:

چیزی که امروز شاهد آن بودیم، یک عده جمهوری‌خواه بزدل بود.

دروغ‌های بزرگ ترامپ درباره تقلب در نتایج انتخابات، مهاجمان را به حمله به کنگره تحریک کرد.

جمهوری‌خواهانی که ترامپ را در جلسه استیضاح سنا محکوم نکردند، از قانون اساسی، کشور و مردم خود دست کشیدند.
    ویرایش توسط zess : 2021/02/14 در ساعت 08:13

20. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید zess از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 74 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (7 کاربران و 67 مهمان ها)

1. eco777،
  2. manmehdiam،
  3. National،
  4. rahi،
  5. امیدازاد،
  6. جواد277،
  7. موج سوار

کلمات کلیدی این موضوع